MARITIEM MUSEUM TE ZIERIKZEE KREEG ER „SPIN" BIJ STREEKNIEUWS ONZE PUZZELRUBRIEK Zwemmende kleuters kunnen zichzelf redden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrydae 3 September 1971 Nr. 20398 (Van een medewerker) ZIERIKZEE, 3-9. Het op 30 juni geopende maritiem museum In de Noordhavenpoort mag zich niet slechts verheugen in de grote be langstelling van talrijke toeristen - in mindere mate ook van stadgeno ten - maar bovendien koesteren in de welwillende interesse van perso nen. die scheepsmodellen en/of schil derijen ten behoeve van de verza meling willen schenken of in bruik leen willen geven. Dezer dagen heeft het bestuur van de stichting „ZZ - 70" van de heer J H. Grauenkamp te Zierik- zee in langdurig bruikleen mogen ontvangen een fraai aquarel-pente kening, voorstellende het schip „Prins Willem III", gezagvoerder G. van den Burg. De moeilijk te ontcij- feren tekst vermeldt verder: „op de hoogte van Kaap Hoorn, 6 Novem ber 1852." Het in bruikleen gege- van „scheepsportret" is in 1854 ver vaardigd door de zeer bekende schilder/tekenaar van maritieme ta ferelen I. Spin (Amsterdam 1806- 1875). Twee „Spinnen" Het Havenpoortmuseum bezit nu twee werken van Spin, die in vak kringen gemakshalve worden aange duid als „Spinnen". Over deze en andere schilders van zogenaamde scheepsportretten of kapiteinspren- ten is onlangs een belangwekkend artikel verschenen van de hand van J. A. van den Bergen (tijdschrift „Antiek", juni/juli 1971, p. 17-24). De ze auteur schrijft: „De scheepskapi tein was een zelfbewust man en - met reden - trots op zijn beroep. Als zeeman was hij geslaagd, hij was aan de top: gezagvoerder, schipper naast God En hij wilde het best we ten. Thuis, in de woonkamer hing een joyeus portret van zijn schip met volle zeilen waaronder in gouden letters: Fregat.... gevoerd door ka pitein. 18.Er hangen thans maar weinig kaniteinsprenten meer in de huizen waaronder slechts en- Voorlichtingsbijeenkomsten Kamer van Koophandel en Fabrieken De Kamer voor Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland te Middelburg organiseert ten behoeve van het bedrijfsleven voorlichtingsbijeenkomsten over de Wet op de Jaarrekening en het nieu- Vennootsschapsrecht Deze bijeenkomsten zullen worden gehouden in Goes (Prins van Oranje) maandag 6 september en donderdag 9 september in Vlissingen Grand Hotel Brittannia dinsdag 14 septem ber donderdag 16 september. ZIERIKZEE Tienduizendste bezoeker in het Maritiem Museum Donderdagnamiddag vond in het Maritiem Museum in de Noordha venpoort een kleine plechtigheid plaats. In tegenwoordigheid van voorzitter en sekretaris van de stich ting „ZZ-70" verwelkomde burge meester Th. H. de Meester het Bel gische echtpaar F. D'Hont uit Wem- mei. Mevrouw D'Hont bleek de 10.000 ste bezoeker van het nieuw geopen de museum; zij ontving als aanden ken een zilveren mossel aan zilve ren collier alsmede een boeket bloe men, terwijl haar echtgenoot het kele in hun oorspronkelijke omlijs ting. Het is gelukkig dat de scheep vaartmusea al vroeg hun uitgebreide collecties hebben kunnen samenstel len. Wat zou er anders geworden zijn van al dat pijnlijk nauwkeurige, de zilte romantiek ademende teken werk Het maritiem museum te Zierik- zee, dat behalve twee werken van Spin ook nog enkele andere scheeps portretten" bezit, houdt zich terdege aanbevolen voor verdere uitbreiding van de nu al boeiende verzame ling W .H. K. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale «ezinshank II bent welkom bij uw Nutsspaarbank Buitenlands geld Reisclieques BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat'Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. door VVV beschikbaar gestelde fo toboek van Zierikzee in ontvangst mocht nemen. Start van de kermis Morgen (zaterdag 4 september) zal weer een aanvang worden gemaakt met het jaarlijks Zierikzeese ker- misgebeuren. Van de zijde der ker misexploitanten bestaat een flinke belangstelling en er wordt dan ook een groot aantal attracties geboden. De kermis is dit jaar samengesteld als volgt: Een autoscooter van De Voer, golfbaan van P Witte, race- boctjesmolen van Moonen, suiker spin van Westenberg, „holy-cranes" van Joh. Sipkema, lijntrek- en bus- sentent van J. Witte, bulldozer- schuivenspel van Ga 11e, een paling- kraam van Joh. v. d. Zande, schiet- salon van J. de Vries, een oliebol- lenkraam van C. Jongman, de nou- gatkraam van Joh, Theuns, een vis- spel van Jansen, baby-molen van G. v. d. Zande, klokkenspel van J. F. Sipkema, Balco-rotor van M. F. Vermolen, en verder van dezelfde exploitant een krachtmeter en een rol-balspel Dit jaar ontbreekt de be kende poffertjestent van G. H. v. d. Linde als gevolg van personeels- moeilijkheden. Pogingen van de marktmeester de opengevallen plaats - er was reeds door de fa. v. d. Linde ingeschreven - leverden op zo'n korte termijn geen succes op. Zierikzee zal het dus deze kermis zonder poffertjes moeten doen. SIRJANSLAND K.W.F.-kollekte De hier ter plaatse gehouden kol-*1 lekte voor het Kon. Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding heeft f 58,60 opgebracht. Kollektan- ten waren Petra v Ast, Joke Dorst, Jannie Joziasse en Elly Padmos BRUINISSE Afbouw huizen in plan West II In plan West II te Bruinisse zijn thans alle woningen van de 18 die als premiewoningen voor particulie ren worden gebouwd, van met pan nen bedekte daken voorzien. Men kan zich dus nu gaan toeleggen op het van binnen afwerken van deze huizen. De heer Coppoolse betrok deze week een van de twee bij het nieuwe politiebureau gebouwde dienstwoningen. De waterstand in het Grevelingenmeer De laatste weken wordt geen wa ter van het Grevelingenmeer meer gespuid, integendeel men laat af en •toe water in. De stand van het Gre velingenmeer is nu 0.60 m. min N.A. P., een stand die nodig is om werk zaamheden te verrichten aan de voet van de afsluitdam. Later zal men misschien terugkeren naar 0.20 m. min N.A.P. De stand van gewoon laag water was voorheen 1.50 m. min N.A.P., dus bijna een meter lager dan nu het geval is. Grote vracht mosselen De heer Barbee, mosselhandelaar (kweker-handelaar) te Yerseke, liet vorig jaar de „Cecilia" bouwen, een grote mosselkotter (YE 19). Deze week presteerde men het in één vracht 1030 tonnen mosselen aan te voeren en dat is dan in de mossel- aanvoer wel een absoluut record. Wordt kerk parkeergarage BERGEN OP ZOOM, 2-9. Par- keren in de kerk, dat lijkt de oplossing in Bergen op Zoom waar een tekort aan parkeer gelegenheid in het centrum be staat. Een nieuw parkeerter- rein zou al zijn aangelegd als het gemeentebestuur voldoen de geld zou hebben voor de sloop van de St. Josephkerk, die anderhalf jaar geleden bui ten gebruik werd gesteld. De enige mogelijkheid die er nog is overgebleven, is de kerk tij delijk te gebruiken als par keergarage. Deze suggestie kwam deze week van een raadslid in de verkeerscom- missie. De betrokken wethou der stond er niet onwelwillend tegenover. Hij beloofde de zaak verder te onderzoeken. MUNCHEN. Bromfietsen zullen de strijd opnemen tegen de dagelijkse ver keerschaos in Milnehen. Het idee schijnt goed. Zelfs als slechts een deel oan de automobilisten op de veel kleinere bromfietsen overstapt is er al ruimte op de straten, zijn er minder verkeersopstoppingen en parkeerplaatszoeken den. Bovendien ontwikkelen bromfietsen bij benandering wiet zoveel uit- laatgas als auto's, een voordeel dat juist in München met zjjn ernstig ver vuilde lucht niet hoog genoeg gewaardeerd kan worden. Mati door trein overreden CUYK, 2-9. Op de gedeeltelijk be veiligde Hapseoverweg in Cuyk is donderdagavond een bromfietser te gen het achterste gedeelte van de trein Venlo-Nijmegen gereden. Men vermoedt dat de bromfietser, de Spaanse gastarbeider Pablo Delgado, die woonachtig was in Cuyk, de trein niet heeft gezien Ook de machinist heeft de man niet opgemerkt. De man werd met de trein meegesleurd en was op slag dood. Kardinaal zonder sleutel SCHIPHOL, 3-9. Kardinaal Alfrink die vrijdagochtend samen met bgr. Nierman, oud bisschop van Gronin gen, op vakantie naar Italië is ge gaan, is zijn reis met pech begonnen. Op Schiphol kwam hij tot de ont dekking, dat hij de sleutel van zijn koffer thuis had laten liggen. Aannemende dat de Italiaanse douane niet van hem zal eisen de koffer te openen, vertrok hij toch met de bisschop naar Milaan. In plaats van daar meteen over te stap pen op een machine, die hen naar Genua zou brengen, zouden zij in Milaan wachten op de sleutel, die de kardinaal door zijn secretaris met de volgende lijnmachine 's middags van Schiphol zou worden nagezonden. Staatssecretaris wenst Ruska geluk DEN HAAG, 3-9. Staatssecretaris Vonhoff (sport) heeft Willem Ruska vrijdagochtend telegrafisch gelukge wenst met de door hem in Ludwigs- hafen voor de tweede maal in zijn judocarrière behaalde wereldtitel in de zwaargewichtklasse. „Enorm, voor tweede maal wereldkampioen, een geweldige prestatie, mijn harte lijke gelukwensen", aldus het tele gram. Kleurrijke ontvangst voor prins Bernltarcl MED AN, 2-9. Op zijn reis in Su matra is prins Bomhard in het berg dorpje Brastagi een kleurrijke ont vangst ten deel gevallen. De prins werd gehuld in Batakse kleder- chrcht, cn omhangen met tal van gouden sieraden. De bevolking van Brastagi bestaat voor de helft uit Pataks. Dc prins kreeg inheemse klederdracht en andere geschenken mee voor de koningin. Nadat prins Bernhard door Batak se vrouwen in de specifieke kledij was gestoken, danste hij spontaan een speciale welkomstdans mee. Na zijn verblijf in Brastagi, dat onge veer één uur duurde, vloog de prins per helikopter naar Prapat. aan het Tobameer. DODELIJKE ONGELUKKEN MUSSELKANAAL. In de Markt- straat in Musselkanaal is de 23-jari- ge Berend Brinks uit Emmen veron gelukt toen hij met zijn personen auto in botsing kwam met een be stelauto. De man werd in zorgwek kende toestand naar het Refajazie- kenhuis in Stadskanaal vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. UTREHT. In IJsselstein is de 70- jarige J. A. Reijerse van Buuren uit die plaats bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij stak op zijn fiets de provinciale weg bij de afslag naar de rijksweg Utrecht-Den Bosch over en werd geschept door een personenauto die met een snel heid van 75 kilometer uit de richting van de rijksweg kwam. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HEEMSTEDE. Prinses Margriet heeft donderdagmiddag het instituut voor geestelijk gehandicapten „De Hartekamp" te Heemstede officieel in gebruik gesteld. DEN HAAG. Minister ir. P. J. Lardinois van Landbouw heeft bij het Landbouwschap aangedrongen op een voorzichtig beleid ten aan zien van de prijzen voor consumptie- melk. Flitsen uit het buitenland CAIRO. De revolutionaire com- mandoraad in Soedan heeft zonder opgave van redenen tien rechters ontslagen Deze maatregel zou ver band houden met de mislukte staats greep in juli jl. tegen het bewind van president El Nimeiry. MONTEVIDEO. Twee politieman nen zijn bij een ziekenhuis in Mon tevideo, Uruguay, doodgeschoten. Vermoed wordt dat het een wraak oefening is van de Tupam ro-guer rillabeweging na de dood van een student tijdens een botsing met de politie. LAND- EN TUINBOUW Regelingen voor fruittelers blijven nog DEN HAAG, 2-9. Minister ir. P. J. Lardinois van landbouw heeft het Landbouwschap meegedeeld, dat de regelingen voor tegemoetkomingen aan fruittelers, die bijzondere struc- tuerele en of financiële moeilijkhe den ondervinden, zullen worden ge handhaafd al lopen ze per 1 oktober van dit jaar af. In opdracht van de minister wordt een onderzoek ingesteld naar de be staansmogelijkheden in de fruitteelt. Dit onderzoek is nog niet afgelopen. Minister Lardinois heeft toegezegd, dat de inhoud van de aflopende re gelingen wordt gegarandeerd tot een rapport over de fruitteelt is uitge bracht. GEMEENTE DUIVELAND BURGERLIJKE STAND Geboren: 3 aug. Cornelis Ronald, z. van C. van Popering en P. A. Ge luk (Nieuwerkerk); 7 aug. Willem Pieter, z. van A. v. d. Wekken en K. Bolle (Sirjansland); 13 aug. Willem Cornelis Johannes, z. van J. de Vis ser en M. de Visser (Sirjansland); 17 aug. Pieter Marinus, z. van L. C. v. d. Cingel en L. W. Bouwman (Nieu werkerk); 23 aug. Johannes Cornelis Maria, z. van J. Sinon en S. C. M. Bijlemeer (Nieuwerkerk); 26 aug. Bartel, z van A. v. d. Hulle en W. B. de Glopper (Oosterland). Overleden: 5 aug. Jakob Dorst, 75 jr. (Nieuwerkerk); 22 aug. Jan Ma-, rius Schoenmakers, 56 jr. (Rotter dam); 27 aug. Jakob Stouten, 81 jr. (Oosterland); 26 aug. Jan van der Have, 85 jr. (Nieuwerkerk). Gehuwd: 3 aug. Marinus Adriaan Bolle, 24 jr. en Jacoba Martijntje van der Maas, 20 jr. (beiden Oosterland); 27 aug. Beschier Vogelaar, 27 jr. (Middelharnis) en Teuntje Adriana de Bruine, 20 jr. (Oosterland). Vertrokken: 5 aug. L. J. M. de Winter (Oosterland), naar Huijber- gen; 10. J. ,Hage (Nieuwerkerk), naar Domburg; 10. C. W. Flikweert (Nieu werkerk), naar Middelburg; 16. J. W. de Jonge (Sirjansland), naar Gouda; 26. J. A. Overbeek en gez. (Nieuwer kerk), naar Bruinisse; 27. T. A. de Bruine (Oosterland), naar Middel harnis. Medisch bekeken Voor 55 jaar. BROUWERSHAVEN. Vrijdag hield de heer 1. H. Schaper, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, zijn aangekondigde rede over de dis- tributiewet. KERKWERVE. Nabij Flaauwers onder deze gemeente is een mijn aan gespoeld welke direkt onder bewa king is gsteld, waardoor en zeven tal militairen inkwartiering verkre gen. OUWERKERK. Thans is het werk aan de haven van Vianc klaar. Het is een lust, het ruime plateau te aan schouwen met de stevige-betohmuur, die het beschermt. ZIERIKZEE (Advertentie). - Een karnhond te koop gevraagd of in ruil voor een loophond. ZIERIKZEE. Alhier is een filiaal geopend dat zich bezig houdt met de verkoop van muziekinstrumenten. RENESSE. Zaterdagavond verga derden de leden van het Toelaag- fonds voor werklieden. Het was de laatste maal dat zij bijeenkwamen. Op welke leeftijd kan een kind al leren zwemmen? Dat kan eigenlijk op veel jongere leeftijd dan menig een wel denkt. Natuurlijk, de kleintjes zijn speels, ze zien het belang van de zwemkunst niet erg in en daarom kan het wei- eens wat langer duren. Op zes-jarige leeftijd gaat het zeker, dat is onlangs bewezen in een belangrijk experi ment bij jonge kinderen. De meeste kinderen kunnen onge twijfeld al op de kleuterleeftijd leren zwemmen, als er maar iemand is die tijd en geduld genoeg heeft om het hen bij te brengen. Om ie beginnen zal er daarvoor een zwembad in de buurt moeten zijn en dat is iets he laas waaraan het in veel plaatsen op het platteland nog steeds ontbreekt. Vervolgens zal er een zweminstruk- teur moeten zijn, die bereid is om ook aan zeer jonge kinderen les te geven, daaraan kan het ook nog ont breken. Met moeder naar het zwembad Ouders die het belang hiervan in- VISSERIJBERICHTEN Mosselhandel op Parijs is begonnen De mosselhandel op Parijs is be- gonnen en dat gaf wel enigszins ver betering wat de prijzen, c.q. het los sen in het mosselfonds betreft, al vol van aanvoeren in de afgelopen 14 dagen. Van de bijna 30.000 ton die woens dag en donderdag in Yerseke wer den aangevoerd werden maar ruim 1600 ton in het opvangfonds gelost. Ook de prijzen trokken iets aan, er komen nog wel partijen aan, die voor minder dan f 13,50 een koper vin den, maar uitzonderingen bevestigen de regel. Een grote rol bij de ex port speelt ook de temperatuur Hoe koeler het weer, hoe williger de ex port. SCHIPHOL. Pan American World Airways is deze week begonnen met het aanbieden van goedkope enkele reizen terug naar de V.S. tegen het jeugdtarief van 100 dollar aan de honderden jonge Amerikaanse reizi gers, die aan het eind van een lange vakantie in Europa zijn gestrand. zien, kunnen dit onderricht ook zelf ter hand nemen en daar is zelfs iets voor te zeggen, omdat het dan spe lenderwijs kan plaatshebben. Moeder kan er heel best een ge woonte van maken geregeld met haar kleuter naar het zwembad te gaan. In het allerondiepsle gedeelte wordt er dan de eerste tijd eens lekker ge stapt en gespat. De meeste kinderen blijken dol op water te zijn, vooral als er iets te spellen valt met een bal met een op blaasbaar beest of een plankje: daar kunnen ze tijden zoet mee zijn. Met vader Na een poosje komt de wil om ook te kunnen zwemmen af en toe naar voren. Dan is de tijd gekomen om het kind, drijvend op een rubber bandje, de eerste zwembewegingen te laten maken. Eventueel is hier ook een taak weggelegd voor de va ders. Wij denken daarbij aan de vrije zaterdag, waarop veel mannen toch niet goed weten hoe ze die met goed fatsoen door moeten brengen. Verder hebben wij in ons land heel veel bijzonder jonge oma's, die dol op hun kleinkind zijn, maar die niet goed weten hoe ze ze bezig moeten houden. Misschien ligt hier voor hen een zeer nuttige bezigheid. Vanzelf sprekend is het begeleidende familie lid bij deze uitstapjes zelf ook in badpak en in het water om in geval van nood dadelijk te kunnen ingrij pen. Deze volwassene dient zelf na tuurlijk te kunnen zwemmen! Is het nodig om apart te vermel den dat de kleuter in kwestie geen ogenblik uit het oog mag worden verloren? Er zijn er die plotseling een duik in het diepe willen nemen De volwassene die met zo'n klein tje naar het kikkerbadgaat, kan het zich niet veroorloven om met an deren praatjes over het weer te ma ken, want hij of zij moet voortdu rend goed blijven opletten. Zelf niet ziek Wie zo een kind de zwemkunst leert en het daarmee de mogelijk heid geeft aan de voortdurend loe rende verdrinkingsdood in ons wa terrijke land te ontsnappen, moet er goed op toezien zelf geen reumatiek op te lopen. Zoiets kan licht gebeu ren als we lang en vaak in een bad pak langs de kant zitten of staan. Een flinke handdoek en een droog tweede badpak kunnen goede dien sten bewijzen. Het aantal ingezonden oplossingen van de puzzel van vorige week be droeg ongetwijfeld een record. Een duidelijke „topper' dus in de belang stelling, wat misschien mede een ge volg is van het feit dat de opgave niet al te moeilijk was. Duidelijk is dat uit de veelheid van goede inzendingen bij loting een keus moest worden gedaan. De eerste prijs bleek hierbij te zijn bestemd voor: Mevrouw Bijl, Sandelingen 23, Zwijndrecht De tweede prijs gaat naar: Mevrouw I. Wandel, Lindelaan 13, Ren esse De oplossing van de puzzel van voi-ige week luidt als volgt: Horizontaal: 1 ster; 4 lelijk; 8 wilg; 11 rijzig; 13 satijn; 15 af; 17 mal; 18 non; 19 rij; 20 gom; 22 laf; 24 roe; 25 bas; 26 roef; 28 Epe; 30 raaf; 32 meel; 33 azuur; 35 bles; 37 ijl; 38 sap; 40 alt; 42 Lt.; 43 arm; 44 Oka; 45 e.k.; 47 ski; 49 ets; 51 p.a.; 52 Rome; 54 leest; 57 Amor; 59 pech; 61 sla; 62 kruk; 63 tin; 64 aap; 66 sol; 68 dek; 70 re; 71 rad; 72 het; 74 Ra; 75 hagel; 77 sifon; 79 stam; 80 lotto; 81 puik. Verticaal: 1 shag; 2 er; 3 rijm; 4 lila; 5 eg; 6 ijs; 7 kano; 8 wijn; 9 in; 10 grijs; 12 zalf; 14 toer; 16 forel; 19 rafel; 21 moe; 23 fez; 24 reu; 25 bal; 27 els; 29 put; 31 abt; 32 mijter; 33 april; 34 raket; 36 staar; 39 aak; 41 lat; 46 kopie; 47 sec.; 48 vel; 50 sar; 51 poker; 53 men; 55 esp; 56 sas; 58 mud; 60 haag; 62 klef; 63 tros; 65 adel; 67 Ohio; 69 kalk; 71 ram; 73 top; 75 ha; 76 L.O.; 77 St.; 78 nu. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1 scheikunde; 6 tel woord; 11 lichaamsdeel; 13 deugd zaam, gehoorzaam; 14 titel (afk.); 16 stad in Italië; 17 slank en fijn ge bouwd; 18 muzieknoot; 19 onbepaald voornaamwoord; 21 met leer over trokken blaasinstrument; 23 loterij briefje; 24 levenslucht; 26 met grote, toegewijde vlijt werkzaam; 27 ploeg- snede; 28 wijnsoort; 30 bindmiddel om stenen voorwerpen aaneen te hechten; 31 niet vlezig; 32 Spaans riet; 34 grote, zure donkerrode kers; 35 bezieldheid, vuur; 36 mohamme daans rechter; 37 gegraven water scheiding; 40 zangstem; 43 bespieder; 44 gekuipt houten vat; 46 plaats in 't Gooi; 48 niet bestand tegen een ruwe behandeling; 49 mengelwerk; 51 volksoverlevering; 52 alvorens; 53 zadelmakerswerktuig; 55 plaats op Ameland; 56 internationale orga nisatie (afk.); 57 kist van open lat werk; 58 opschik; 60 militaire rang (afk.); 61 vreemde taal; 62 persoon aan wie men ongunstige eigenschap pen toeschrijft; 64 stad in Italië; 65 geneigd tot spelen. Vertikaal: 1 opklimming in kracht; 2 laagtij; 3 grote gebakken metsel steen; 4 deel van het oog; 5 stad in Duitsland; 6 vaste wijze van han delen; 7 handschoen zonder vingers; 8 vaartuig: 9 klaar, gereed; 10 blun der; 12 oud kaartspel; 13 stad in Frankrijk; 15 uitruster en exploitant van schepen; 18 vis; 20 wreedaard (figuurlijk); 22 hoogtemerk van de gewone waterstand; 23 bioscooprang; 25 vallende ster; 27 tabakssoort; ,29 grote ontvangkamer; 31 nabootsing op kleine schaal; 33 vochtig; 34 schaakterm; 37 gummidop op zuig flessen; 38 snarenspeeltuig der Ouden 3.9 vestingwerk; 41 stad in Afrika; 42 schrijflijn; 43 deel van een schip; 44 korte spijker met grote .bolle kop; 45 niemendal; 47 malie met veter of rijgsnoer; 49 plaats in Limburg; 50 zeer oud; 53 knorrepot; 54 vloeistof van pikante smaak; 57 vrouwelijk rund; 59 Europeaan; 61 per procura tie (afk.); 63 bekend sportevenement (afk.). 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 H21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 131 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 5B 59 60 61 62 63 64 6b P

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3