AGENDA Fa. Verschiere RSG „Prof. Zeeman" huldigt techn. onderw.-assistent W. de Vos STREEKNIEUWS STIJLKLQKKEN Geslaagde zwemproeven in bad „De Val" Koningin op Bali Reimerswaal dringt aan op nieuw onderzoek inzake afsluiting KMfei* Prins Bernhard bezoekt Sumatra Een redelijke zomer ZIERIKZEE Examens leerling-verplegenden Bij het dinsdag jl. in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee gehouden examen ter verkrijging van net diploma Ziekenverpleging A, slaagden de leerling-verplegenden mej. T. N. Nieuwenhuijse, Leeuwe dorp en mej. A. H. Nipius, Stad aan het Haringvliet Voor het overgangsexamen van de eerste naar de tweede leerperiode slaagden de leerling-verplegenden mej. J. C. Wabeke, Krabbendijke, mej. C. A. v. d. Welle, Zierikzee en mej. J. de Wit, Nieuwerkerk. Voor hel overgangsexamen van de tweede naar de derde periode slaag den de leerling-verplegenden mej. M. de Ridder, Vlissingen en mej. N. M. Verhulst, Axel. Collecte Kon. Wilhelmina-Fonds De te Zierikzee gehouden collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds heeft het mooie bedrag opgebracht van f 2.858,38. De collecte werd ver zorgd door de dames leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Rector drs. P. Vis overhandigt het jubileumgeschenk aan de heer De Vos. ZIERIKZEE, 2-9. Gisteren (woens dagmiddag hei dacht de heer W. de Vos, thans technisch onderwysassis- tent van Rijksscholengemeenschap „Prof. Zeeman", het feit dat hy 25 jaar geleden als amanuensis in dienst trad by het toenmalige Zierikzees' Lyceum. De jubilaris werd daartoe gehuldigd in de aula van de school aan de Manhuisstraat, tijdens een druk door leraren, oud-leraren, oud- leerlingen en familie van de heer De Vos bezochte by eenkomst. Advertentie. Havonploln 1 Ziorikzco Tol. (01110) 2443 Als eerste sprak de rector di's. P. Vis, de jubilaris toe. In mei 1971 werden de eerste voorbereidingen getroffen „in alle stilte", daar men vreesde dat de jubilaris „de boot af gehouden zou hebben". De school voelde echter de behoefte te laten blijken dat het werk en de persoon van de heer De Vos gewaardeerd worden. Pas op het allerlaatste mo ment werd de jubilaris, die inmid dels al dacht dat alles geruisloos voorbij was gegaan, ingelicht. De heer De Vos heeft echter een te dui delijk profiel (in maatschappelijke zin), en vervult zo'n veelheid van ta ken, dat dit alles niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Hij is vindingrijk, degelijk en be faamd in het vinden van technische hulpmiddelen. Verder heeft de heer De Vos een groot gevoel voor humor en weet een filosofisch tintje aan iets te geven. Aan het slot van zijn toespraak dankte drs. Vis de ju bilaris voor al het verrichte werk ten bate van de school en de leer lingen. Hij hoopte nog vele jaren op de heer De Vos të kunnen rekenen. Ook mevrouw De Vos kreeg een woord van dank voor de steun en het goede thuis dat zij haar man geeft. De dochter van de jubilaris kreeg eveneens een bloemetje aan geboden omdat zij dit jaar voor de negende maal haar vader assisteerde bij de omvangrijke administratie van het boekenfonds. Hierna verwelkomde drs. Vis alle aanwezigen, in het bijzonder drs. N. J. Heykoop, inspecteur van het Mid delbaar Onderwijs in Zeeland. De tweede in de rij van sprekers was dr. J. C. Röhner, die de jubila ris toesprak namens oud-leraren en leerlingen. Dr. Röhner haalde diver se stukjes historie naar voren, waar in de kwaliteiten van de jubilaris zowel in als buiten de school bena drukt werden. Namens de commissie en oud-leer lingen bood dr. Röhner de heer De Vos een envelop met inhoud aan, be stemd voor een geschenk dat de ju bilaris bij zijn hobby, de zeilsport, te pas zal komen. Namens de docenten van de school sprak drs. L. van Leeuwen, die in een korte toespraak de jubilaris ge lukwenste met de bereikte mijlpaal en hem eveneens een envelop met inhoud overhandigde. Een delegatie leerlingen bood de heer De Vos twee spaarvarkens aan. ZIERIKZEE, 2-9. Woensdag wa ren ci weer 68 kandidaten opgeweest voer het examen zwemmen, waarna 61 in het bezit van hun diploma kwamen. De kinderen hebben het minder goed getroffen dan hun voorgangers in augustus, want de weersomstan digheden maakten het geheel wel zwaarder. Een stevige wind bij een temperatuur van 16 gr. C. is bij uit stek geen ideaal zwemweer. Vandaar dat met ongeduld wordt uitgezien naar het overdekte bad, waar in middels flink aan wordt gewerkt, om het boven de grond te krijgen Voor diploma A slaagden de vol gende kandidaten: De geslaagden Matty Nuycns. Carla v. d. Bijl, Ria Koster. Jannie van Oeveren, Bea Jongejan, fngrid Begeman. Leanne Schouls, Wout Bouwman. Erik Schot, Mark v. d. Sterren, Robby Vermeu len, Rianne Quant. Cor de Jonge, Liesbeth Bergsma, Els Kouwe, Rinus Malipaard, Marja Dorreman, Cor Schot. Martin Quist, Arjo van Loo, Tari Coumou, Eric Dalebout, Jos Hendriksen, Lydia Goense, Jan Wil lem Dekker. Ad je Hagesteijn, Peter Rentier, Jean P. Smaal, Janette Stoel, Conny v. d. Ende, René Koster, Mar co Quist, Jan Leen van Liere, Rudi de Weerdt, Jaap Favier, Thea v. d. Kooi, Anja Saman, Rianne v. 't Reve, Jurgen Gudde. Ingeborg Gudde, Wilma Abrahamse, Jan van Veldho ven. Joyce Weber. Eveline Dokman. Voor diploma B: Paul Post. Jan de Vrieze, Elsje v. Leeuwen, Teuni Dokter, Marieke v. Leeuwen, Ro Kristelijn, Henk Stout- jesdijk. Hans Hillebrand, Peter v. d. Doe. Marianne Keus. Rinie v. d. Wecle. Freddy Duffencr. Anton Sa- man, Rinus Bcijc, Ari Louws, Jan de Snaayor. Het bestuur van de schoolvereniging „Kontakt" was eveneens aanwezig om de jubilaris en zijn vrouw geluk te wensen. „Meesterschap" De heer E. Davids, administrateur van de Rijksscholengemeenschap, sprak de jubilaris toe namens het niet onderwijzend personeel. Hij uitte zijn bewondering voor de heer De Vos die „veel werk verricht op een heel klein werkbankje". „Uw vak-r manschap ifc echter meesterschap", aldus de heer Davids, die de jubilaris heel toepasselijk een flesje Grolz bier overhandigde. De concierge, de heer B. C. van der Kloot, overhandigde de jubilaris een geschenk en bracht zijn geluk wensen over evenals twee leden van de oudercommissie die de jubilaris en zijn vrouw een enorm bloemstuk aanboden. Aan het slot van deze huldiging dankte de heer De Vos allen voor de ondervonden vriendschap en de ont vangen geschenken, waarna een re ceptie volgde waarvan velen gebruik maakten om de jubilaris en mevr. De Vos geluk te wensen. Consumentenbond raadt aandelenspaarplannen af DEN HAAG, 1-9. De Consumen tenbond heeft zijn leden in de maan delijkse Consumentengids afgeraden gebruik te maken van aandelen spaarplannen, zekerheidsplannen of andere dergelijke plannen van ver zekeringsmaatschappijen. Zulke plan nen, zegt de Consumentenbond, zijn veel duurder dan wannéér men zelf rechtstreeks zijn geld in een beleg gingsfonds steekt, wat men kan doen door aandelen in een beleggings fonds te kopen of door daarvoor bij een fonds te sparen Wie in een aan- delenspaarplan of iets dergelijks van een verzekeringsmaatschappij deel neemt, krijgt bovendien ,als hij bin nen een jaar ermee wil ophouden, weinig van zijn geld terug, waar schuwt de bond, die beleggingsfond sen wel gunstig vindt voor de kleine beleggers BALI, 1-9. Koningin Juliana heeft een voorstelling bijgewoond van een reeks Balinese dansen. De voorstel ling werd gegeven in Tempak Siring, het officiële verblijf voor eregasten, waar de koningin tijdens haar be zoek van 3 dagen aan Bali logeert. iGedurende bijna 2 uur werden o.m. een krijgsdans, een hofdans, een sier- dans en een godsdienstige dans uit gevoerd. Vanmorgen (donderdag) bezocht de koningin het museum in Ubud, waar Nederlandse schilders zich in recen te jaren verdienstelijk hebben ge maald door artistieke steun aan Ba- lische schilders. Noordvietnamese krijgs gevangenen ontvlucht SAIGON, 1-9. Van een eiland voor de kust van Zuid-Vietnam zijn vijf Noord Vietnamese krijgsgevangenen ontvlucht. Hun vluchtpoging heeft aan negen andere gevangenen en acht leden van de militaire politie het leven gekost. Dit hebben mili taire kringen in Saigon bekend ge maakt. De Ooslerselielcle en hel huidige Deltaplan REIMERSWAAL. 1-9. Dc gemecn- tc Reimerswaal zal nog deze weck bi) minister Drecs (Verkeer en Wa terstaat), Eerste en Tweede Kamer en alle daarby betrokken instanties aandringen op een hernieuwd onder zoek inzage de afsluiting van de Oostcrsche'de. Een eerder verzoek van Reimers waal om een hernieuwd onderzoek werd door de bewindsman afgewe zen. Dc gemeente Reimerswaal is niet tevreden over de argumentatie, die de minister in zijn afwijzende brief heeft gehanteerd. Burgemeescr C. Peijl-IIoogcweg verklaarde desgevraagd woensdag ochtend dat de raad meent dat het huidige Deltaplan, dat in 1950 werd opgesteld, de hele problematiek nog al eenzijdig benadert en dat daarin alleen de waterstaat-technische kan ten worden belicht. Milieuhygiëni sche faktoren komen er niet in aan de orde. De gemeenteraad van Reimerswaal is van mening, dat de argumenten van de studiegroep Oostcrschclde op dit gebied steekhoudend zyn. Deze wilde dat bij een hernieuwd on derzoek vooral aandacht wordt ge schonken aan de mogelijkheid van bijvoorbeeld een geperforeerde dam met stormstuwen, zodat het water in dc Oosterschelde zout blijft en niet zoals verwacht een brakke vieze plas wordt. Veiligheid Dc gemeente Reimerswaal meent dat dc veiligheid van de bevolking voorop moet staan en dat dit waar schijnlijk ook bereikt kan worden door bijvoorbeeld verhoging van dc dijken, aldus de heer Pcijl-Hooge- weg. Vergadering U.V.V. Een dezer dagen kwamen de mede werksters van de U.V.V. onder lei ding van de presidente, mevrouw H. der Weduwen-Steendijk bijeen. Allereerst verwelkomde de presi dente de dames op deze eerste bij eenkomst in het winterseizoen. Besloten werd op maandag 6 sep tember met de sociëteit voor de he ren te beginnen en dinsdag 7 sep tember voor de dames. In verband met het vertrek van enkele leden naar plan West kunnen nog enkele dames en heren zich als lid van de sociëteit aanmelden. Vex*der werd aandacht geschonken aan de oppas dienst van de U.V.V. Belangstellen den kunnen zich hiervoor melden bij mevrouw Van der Lelie. Met het oog op de huurverhoging van de zaal wex'd besloten midden november eën kledingbeurs en een bazar te organi- sex-en. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het bejaai'denwerk. Door de presidente wex'den sugges ties gevraagd voor de in oktober te houden ontspanningsavonden. Nadat de px-esidente de belangstellenden dank had gezegd voor hun komst en voor hun inzet in het U.V.V.-werk werd de vei*gadering gesloten. DREISCHOR Slotconcert „Crescendo" Het slotconcert van de harmonie „Crescendo" en „Nieuw Leven" uit Óuwei-kerk, dat wegens afgelasting geen doox-gang kon vinden, hoopt men a.s. zaterdag onder betex-e weers omstandigheden uit te voex-en met dit verschil, dat het concex-t een half uur vroeger aanvangt en wel om 7 uur-. OOSTERLAND 22 woningwetwoningen Bouw van Door het Bouw- en Aanriemings- bedx-ijf van de firma Den Hax-tog Zoon te 's-Gx-avendeel-Zierikzee zal binnen enige tijd worden begonnen met de bouw van weer 22 woning wetwoningen in de Dokter Schutter- stx-aat alhier (plan Stouten). Ook de ze woningen wox-den weer gebouwd voor rekening van de woningbouw- vex-eniging „Beter Wonen" te Zie rikzee, in blokken van 4 en 6 stuks aanéén. In het begin van dit jaar werd deze nieuwe stx-aat reeds bouw- ï-ijp gèmaakt door de aanleg van rio- lex-ingen, tx-ottoix*s en bestx-atingen, en wat er nog meer bij behoox-t De woningen komen aan de oostzijde van deze straat Ofschoon de firina De Har'tog de schaftkeet x-eeds heeft geplaatst betekent dit nog niet dat eerstdaags aan deze woningen zal wox-den begohnen. De mogelijkheid is zelfs niet uitgesloten dat dit nog niet dit jaar zal zijn. Teraardebestelling j. Stouten Onder vrij gx-ote belangstelling had op dinsdagmiddag 31 aug. de begra fenis plaats van de heer Jacob Stou ten Jz., die vox-ige week in de ouder dom van ruim 81 jaar overleed. Vele jax-en diende de heer Stouten de Oud Ger. Gemeente alhier in het ambt van oudex-ling en ontelbare keren ging hij de gemeente voor in het le zen van een px-edikatic. Ook was hij een aantal jax-en voox-zitter van het schoolbestuur van de christelijke school, als opvolger van wijlen de heer M. G. Bij de Vaate. Vooi'dat de begx-afenis plaats had vanuit het Ned. Herv. Verenigingsgebouw had in de kerk van de Oud Ger. Gemeen te aan de Burg. van der Havestraat een rouwdienst plaats, waax-bij voor ging de plaatselijke predikant, ds. A. van der Meex\ Aan de groeve werd het woord ge voerd door ds. J. van Prooien, Oud Gei', px-edikant te Stavenisse, die o.m. wees op het vele dat door de overleden oud-ambtsdi-ager voor dc Oud. Ger. Gemeente hier ter plaatse is verricht. Er bestond goede belang stelling voor deze plechtigheid, waar o.m. ook bestuursleden en de voor zitter van het schoolbestuur aanwe zig waren P.I.T.-collecte In dc week van 6 tot en met 11 september zal ook hier weer de jaar lijkse huis aan huis-collecte plaats vinden voor het Protestants Inter kerkelijk Thuisfi'ont (de zg. P.I.T.). Deze collecte komt ten goede aan het werk van de Chr. Militaire Tehuizen. Bouw dubbel woonhuis Door de heer Dcui-loo uit Bruinisse wordt momenteel een dubbel woon huis gebouwd in de Van den Abcclc- straat alhier, waarvan er één be stemd is voor de heer de Ronde, vroeger te Sirjansland. De andere helft was nog tc koop. doch naar wij vernamen is dit woonhuis bestemd voor de heer Jan IJzelenberg-de Bruine, thans woonachtig te Nieu werkerk. die dit heeft aangekocht. BRUINISSE De huur-subsidie De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft n .dei- bepaald, dat de termijn voor het in dienen van aanvragen om een aan vullende huursubsidie, die in eerste instantie eindigde op 1 juli 1971, is verlengd tot 1 oktober 1971. Los daarvan kunnen huurders van een woning, die deze na 1 oktober 1971 betrekken, alsnog een aanvrage in dienen binnen dx-ie maanden nadat de huur van hun woning is ingegaan. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groeps commandant der rijkspolitie te Brui nisse zijn nadex-e inlichtingen te be komen over de volgende in de maand augustus te Bruinisse gevonden voor werpen: 2 werphengels (compleet); een paar bruine kinderschoenen; een gouden ring; een zilvex-en schakel- ax*mbandje; een portemonnaie; een damesfiets; nog een damesfiets en een sleutelbos Het verkeer over de Grevelingendam Het verkeer over de Grevelingen dam vermindert naarmate het va kantieseizoen voor de meesten tot het vex-leden gaat behox-en. De dage lijkse stroom auto's is teruggelopen tot tussen de 5000 a 6000 per dag. In het begin van augustus was de da gelijkse vex-keersstroom nog 8 a 9 duizend. Dit komt ook uit in het cij fer van de maand augustus. De teller gaf per 1 september aan een totaal van 9.767.836 tegen 9.499.493 per 1 augustus.- Er passeerden dex-halve 268.343 auto's. Vrijstelling mil. dienst Voorgoed vrijstelling van militaix*e dienst wegens broedex-dienst wei'd te Bruinisse verleend aan Antoon Smit (lichting 1973). Donderdag 2 september Zierikzee Huishoudschool van 2 tot 4 uur: Spreekuur voor consumentenvoor lichting. Herv. verenigingsgebouw, 8 uur, vrouwengi'oep „Wees een Zegen". Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 13.30 uur cursus bloemschikken. Zaterdag 4 september Zierikzee Cafetaria Marktzicht, bovenzaal, 10.00 uur v.m., ledenvergadering s.v. MEVO. Drcischor 7.00 uur, concert Crescendo en Nieuw Advertentie Iedereen is «ndersfeboven t/an de nieuwe franse schoenen.. Ze heten Dit is één van de 10 kleurV.0®^i'. Maten 21 t/m 4? lmp.FmkiCoTel.020-164^1 <f Marihuana op Nederlands schip SINGAPORE 1-9. De politie in Singapore heeft aan boox-d van het Nederlandse schip „Nederwaal" vier plakken geconcentreerde max-ihuana aangetroffen. De plakken waren vol gens de politie vex-borgen in een ge heime bei'gplaats in het schip. Indonesië gaat visserij ontwikkelen DJAKARTA. Op grote schaal gaat Indonesië met de hulp van di verse internationale organisaties zo als de Wereldbank en de FAO, de vissery verbeteren. Indonesië telt ongeveer 800.000 vissers, die echter allen nog volgens de oude methoden hun handwerk beoefenen. Duke Ellington maakt tournee door Sowjet-Unie WASHINGTON, 2-9. Op 10 sep tember vertrekt de Amerikaanse jazz-musicus Duke Ellington met zijn orkest naar de Sowjet-Unie voor een toumeé van vijf weken .aldus een mededeling van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken, dat deze tournee - in het kader van de Amerikaans-Russische culturele uitwisselingsovereenkomst - finan ciert. MEDAN, 1-9. Prins Bernhard is woensdagmiddag aangekomen in Medan op Sumatra voor een drie daags bezoek aan deze stad en aan het beroemde Tobameer. De prins en zijn kleine gevolg maakten dc reis van Djckja naar Medan in een „Her cules" legevliegtuig. De tocht duurde drie en een half uur. De prins zat zelf achter de sluux-- knuppel en voex-de een perfecte lan ding uit op het vliegveld van Medan. Na een korte militaii-e ontvangst- plechtigheid reed de prins naar de stad, waar hij in het gouverneux-s- huis door de gouverneur van Noox'd- Sumatra werd ontvangen. Bij deze plechtigheid werden Sumatx-aanse dansen uitgevoerd. Groot aantal Britse postduiven zoekgeraakt DERBY. 1-9. In middcn-Engeland worden sinds zaterdag ongeveer 20 duizend postduiven vermist, die te zamen een waarde van twee miljoen gulden vertegenwooi'digen. Dc die ren werden zaterdag in noord-Engc- land gelost voor een vlucht van 240 km., een tocht van drie tot vier uur. Deskundigen nemen aan dal de duiven door mistbanken uit dc koers geraakt zijn en in Schotland of op het Europese vasteland terecht zijn gekomen. Toenemende misdaad in dc Verenigde Staten WASHINGTON. 1-9. In dc Ver- enigde Staten zijn vorig jaar naar schatting 15.810 mensen vermoord. In totaal werden 5.568.200 misdrijven geregistreerd, waarvan 731.000 ge welddaden en 4.836.800 vermogens delicten. In zijn jaari-apport waar schuwde het hoofd van dc federale recherche (FBI). Edgar Hoover, dal de politie de toenemende stroom van misdaden niet kan keren. In vergelijking met 1969 steeg het aantal doden als gevolg van geweld pleging met acht procent. Ten aan zien van tien jaar geleden was er echter een toeneming met 75 pro cent. Schoenhandel Korte St. Janstraat 16, Zierikzee Telefoon (01110)2106 DE BILT, 1-9. Het K.N.M.I. deelt mede: In de afgelopen drie zomer maanden zijn twee tijdvakken te on derscheiden met een over het alge meen zeer verschillend weerbeeld: juni was een koude, natte en sombere maand terwijl juli en augustus aan de droge en tevens een weinig aan de warme kant waren. Daarbij was juli een uitgesproken zonnige maand. Doordit zeer uiteenlopende weertype wijkt hei algemene beeld van de drie zomermaanden niet sterk af van dat van een normale zomer Wel was het over het algemeen wat aan de droge kant maar het was ook een weinig kouder dan normaal terwijl het aan tal uren zon ongeveer het normale niveau bereikte. Deze zomer was dan ook minder mooi dan die van het vorige jaar, hoewel toen - in te genstelling tot de afgelopen maanden - juni de slechtste maand was van de zomer. Van de 92 dagen die de zomer telt, waren ditmaal 43 dagen aan de warme kant De gemiddelde tempe ratuur van dit seizoen was in De Bilt nog geen halve graad onder de nor male waarden In tegenstelling tot 1970 toen 24 zomerse dagen werden opgetekendbleef het aantal van de ze warme dagen ditmaal tol slechts elf beperkt. Het normale aantal be draagt zeventien. De zon scheen in De Bilt in totaal 5S4 uur tegen 607 uur normaal. Gemiddeld over het ge hele land is bijna 200 millimeter re gen gevallen terwijl gemiddeld in een zomer 214 mm mag worden ver wacht. De hoeveelheden zijn erg grillig over het land verdeeld Uit de voorlopige gegevens blijkt dat het vooral in de oostelijke helft van het land weinig heeft geregend. Jongetje omgekomen bij brand in tent SCHIERMONNIKOOG, 1-9. Bfj een brand in een tent op Schiermon nikoog is dc 5-jarige Marco Thomas Rakier uit Delft om het leven geko men. Zijn 13 maanden oude broertje Nischa werd niet ernstige brand wonden per helikopter overgevlogen naar het ziekenhuis in Leeuwarden. Het ongeval ontstond toen dc heer Rakier water wilde opzetten voor de afwas. Zijn vx-ouw was op dat mo ment even weg om kennissen weg te brengen. Hij pakte bij vex-gissing de jerrycan met petx-oleum en bi-acht dit aan de kook. Toen hij zijn ver gissing ontdekte en het gas uit wilde doen. ontvlamden de peti-olcumgas- scn. Bij zijn poging om de kinderen uil dc slaapcabine tc halen, kreeg hij moeilijkheden mei de rits. Toen hij de tent opengereten had was het voor een van de slapende jongens al te laat. Reiinip exrokers t i GENEMUJDEN. 1-9. - In dc t enige straal in Nederland waar (1 niet mag worden gerookt, de 4 Achterweg in Genemuiden, 4 houden de elf ex-rokers van 4 Max Tailleur zaterdag 4 sep- jl tember een reünie. De ex-ro- 4 kers, uit elke provincie één, 4 kregen van Max Tailleur een 4 beloning van 1000 gulden in 4 het vooruitzicht gesteld, als zij 4 vanaf 5 februari één jaar lang 4 het roken zouden laten. In Ge- 4 nemuiden zullen de niet-ro- 4 kers hun ervaringen gaan uil- 4 wisselen en een kopje koffie 4 bij burgemeester A. hieuwen 4 gaan drinken. Ook dr. L. Me in- 4 sma zal de reünie bezoeken en 4 bovendien heeft men de voor- 4 zitter van de Stichting Sign- 4 rettcnindnstrie voor deze an- 4 ti-rookhappening uitgenodigd. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2