BROUWERSHAVEN REGELT GEBRUIK VAN DE HAVENS Start clubhuiswerk met tekenwedstrijd en poppenkastmiddag Poogde vrouw haar man te vermoorden? Goede resultaten voor Delta-Sport bij de te Breda gehouden meerkampen De heer W. de Vos 25 jaar technisch onderwijs-assistent ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 31 augustus 1971 Nr. 20930 Verpachting boxen aan watersportvereniging Buitenhaven (met nieuwe los wal) beschikbaar voor beroepsvaart BROUWERSHAVEN, 30-8. Maan dagavond heeft de Brou wersha vense raad zich in snelle vaart door een 28 punten tellende agenda gewerkt. Burgemeester A. P. Schouwenaar gaf na precies een half uur de „sluitings- tik". Alvorens de agenda werd afge werkt wenste de raadsvoorzitter de sedert enige weken in het ziekenhuis vertoevende wethouder de heer P. de Moor een spoedig algeheel herstel toe. N.a.v. diverse gestelde vragen in de vorige vergadering deelde de voorzitter mede, dat de plannen voor aanleg van gasleidingen aan de Riet dijk te Zonnemaire nog niet van de baan zijn. Er is met de desbetreffen de instantie een bespreking geweest en het gaat nog steeds „in de goede richting". Voor de bouw van garages achter de woning van de fam. Roelvink tó Zonnemaire blijkt de oppervlakte te klein. Gedacht is om hier het gym nastieklokaal te creeëren. De pogingen tot grondaankoop te Noordgouwe zijn helaas nog niet ge slaagd. Tenslotte deelde de voorzit ter de raad mede, dat in november gestart zal worden met de bouw van 22 woningwetwoningen te Brouwers haven. Tot ambtenaar (onbezoldigd) van de burgerlijke stand werd benoemd de heer A. P. Schouwenaar. De heer L. M. Moermond blijft commissaris van de N.V. Haring vlietbrug. Tot vertegenwoordiger in het Algemeen Bestuur van de Stich ting Sportcentrum Schouwcn-Duive- land werd benoemd de wethouder van onderwijs en sportzaken de heer L. M. Moermond. Twee-in-één pruik UTRECHT, 30-8. Een van de noviteiten op de Indro- parfutneriebeurs in Utrecht ia de twee-in-een-pruik, die aan de bezoekers wordt gedemon streerd door de wereldkam pioen dameskappen, de En gelsman Colin Lewis. Deze pruik wordt in ver schillende variaties gemaakt. Eén ervan kan binnenstebui ten worden gekeerd, zodat de draagster kan kiezen tussen een eenvoudig glad, vrij kort kapsel aan de ene en langer, wal wildere lokken aan de andere kant. Er is ook een exemplaar dat achterstevoren kan worden gedraaid waarbij door de val van het haar ook een totaal ander kapsel ont staat. Het „geheim" van deze pruiken is de manier waarop de tressen zijn geknoopt. Die maakt het namelijk mogelijk, het haar alle kanten op te borstelen inplaats van slechts één richting. „Hamerstukken" Onder de hamer door gingen de punten: wijziging gemeenschappe lijke regeling Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland; wijziging Ex ploitatieverordening 1971; vaststel ling 2e wijziging voorschriften be stemmingsplan ,Pen Osse"; voorbe- reidingsbesluit kampeerterrein Oos- terweegje te Noordgouwe; aankoop grond te Brouwershaven van de Kerkvoogdij Ned. Herv. Gemeente; garantie geldlening voor de bouw van een woning aan de Voorburg laan te Brouwershaven door de heer P. E. J. Bleyenbergh te Zwanenburg. Verordening voor de havens Vastgesteld werd vervolgens de verordening, regelende het gebruik van de havens te Brouwershaven omdat deze, na de aanpassingswer- ken in verband met de afsluiting van de Grevelingen thans een binnen haven is geworden en gereedgeko men is als jachthaven. Pleziervaar tuigen zullen er ligplaats kunnen krijgen. De buitenhaven, waaraan de nieuwe loswal is gemaakt is beschik baar voor de beroepsvaart. Dienaangaande werd ook de Alge mene Politieverordening gewijzigd. Eveneens vastgesteld werd een ver ordening op de heffing en invorde ring van liggeld voor pleziervaartui gen in de binnenhaven tc Brouwers haven. Er is thans een tarief geschapen voor het huren van een ligplaats volgens abonnement en zonder abon nement voor passanten. Ook is er een tarief voor het gebruik van de hcl- lingbaan en voor woonschepen, waarvan er momenteel nog vier in de binnenhaven verblijven. Aan de watersportvereniging „Brouwershaven" werden 52 stuks boxruimtcn verpacht aan de Dwars- kade en Havcn-N.zijde. Het loopstei ger en dc drijvende steiger aan de Haven Z.zijde exploiteert de ge meente zelf. B. cn w. stellen de raad voor het volgende tarief toe tc passen: voor het 1c halfjaar 1971 Mz x f 4.000. volgens het huidige contract: voor het 2e halfjaar 1971 de m- boxruimte te bepalen op f 8.- per m- en dit be drag tezien als omgangsnorm voor het jaar 1972 de m- boxruimte te be palen op f 12.50 per ra2. De raad kon zich hiermede unaniem vereni gen. Vastgesteld werd de bczoldigings- verordening 1971. Aangeboden werd de gemeenterekening 1969. De raad ging eveneens akkoord met de 12e wijziging der begroting 1971 betref fende een post voor verlichting aan zijstraten van Bogerdweg tc Drei- schor en subsidie in de restauratie kosten dak pand Ring 16 te Drei- schor. C.V. gemecntcwoningcn Over dc post aanleg centrale ver warming in gemeentewoningen merkte dc heer M. Matthijsse op, dat het z.i. beter ware geweest, dat van gemeentewege ieder huis deze voor ziening had moeten nemen. Gezien het lijstje zijn er vele bewoners, die er voor hebben bedankt. Wanneer men verhuist en een nieuwe bewoner wenst wel C.V., dan zal dit ongetwij feld tot hogere kosten leiden. De voorzitter beaamde dat een aanslui ting van alle woningen zeker beter was geweest. We stellen alles in het werk om de benodigde financiën te verkrijgen, maar de bewoners moe ten er niet op redenen, dat de C.V. aanleg deze winter in alle woningen gerealiseerd zal zijn. De heer Ph. v. Ast vreesde, dat men in de toekomst nog duurder zal komen te zitten met eventuele prijsstijgingen. De heren Matthijsse en Klaasse drongen op spoed aan bij de gasvoorziening, vooral voor de bejaarden, daar deze mensen, wanneer het koud wordt geen enkele noodvoorziening hebben om te stoken. Burgemeester Schouwenaar zegde toe met de P.Z.E.M. contact op te ne men om meer voortvarendheid te be trachten bij de aansluitingen. Ten slotte ging de raad akkoord met een aantal agendapunten, welke vergoe dingen betroffen aan de plaatselijke onderwijsinstellingen. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bg uw Nutsspaarbank GIRO met dagafschriften en betaalcheques DREISCHOR: Ring, donderdags van 11.01 12.00 uur. Pijnlijk misverstand AMSTERDAM, 30-8. Een 24-jari- ge monteur ontstak zondagnacht in hevige woede toen hij zag dat twee mannen bezig waren zijn op de Ou- dezijds Voorburgwal in Amsterdam geparkeerde auto onder de geopende motorkap te starten. De ene man, een 24-jarige glazenwasser, gaf hij een klap op de kaak, dc andere, diens 19-jarige collega, gooide hij in het water. Even later ontdekte hij echter tot zijn ontsteltenis, dat hv zich vergist had en zijn auto even verderop stond. De wagen zag er precies zo uit als de auto van zijn slachtoffers. AMSTERDAM, 30-8. Volgens de 60-jarige journalist P. de R. hebben zijn 29-jarige vrouw J. de R.-H. en haar 34-jargie zuster M. H. getracht hem in zijn woning in Amsterdam west in de badkuip tc verdrinken. Dit zou zijn gebeurd toen mevrouw De R. zondagochtend bezig was zijn haar te wassen terwijl hij in bad zat. Zij zou zijn hoofd onder water heb ben geduwd terwijl haar zuster aan zijn benen trok. Hij was er echter in geslaagd zich te bevrijden, waarna hij telefonisch de politie waar schuwde. Om de aandacht te trek ken had hij ook nog een ruit inge slagen. De voordeur zou op slot zijn geweest. SPORT DUIVEN S PO K'l P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvluchten „De Reisduif" op 21 augustus 1971 vanaf Survilles. Af stand 308 km. 1. A. J. Flikweert; 2, 3 en 5 comb. Wesdorp; 4. J. M. Kloet. Vanaf Parkestojie. Afstand 187 km: 1 en 2 A. J. Flikweert. P.V. „Gevleugelde Vrienden" Uitslag van de wedvlucht vanuit Pont St. Max 276 km op zondag 22 augustus. De duiven werden gelost om 12.15 uur, zeer slecht verloop. Aankomst eerste duif maandag 6.56.57. Laatste duif 9.47.35. Jonge duiven: J. Wesdorp 1. 3, 7, 9, 15, 20. C. Groenleer 2, 13, 14, 17; M. Schiette- katte 4, 11; C. Berrevoets en zn. 5; W. Blom 6, 8, 10, 12, 16, 18, 19. Oude duiven Pont St. Max zondag 22 augustus. Aankomst eeï-ste duif zondagavond 20.34.04 toen was er maar één duif thuis. Laatste duif maandag 9.35.52. Feleus Westenbrugge 1, 3, 11, 12; W. Blom 2, 4, 5, 7; M. Gieskes 6; C. Groenleer 8, 10; M. Heyboer 9. In manden voor Felixtown op donderdag 2 september vanaf 6.45 tot 19.30 uur. Voor Emmeloord za terdag 4 september vanaf 10 tot 10.30 uur. P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Wedvlucht Orleans op 28 augus tus 1971. In concours waren 92 dui ven. Met zuidenwind werden ze ge lost om 6.15 uur. De snelheid van de eerste duif was 1414.83 m/m. Aan- De vrouwen, die zondagavond wer den gearresteerd toen zij op het po litiebureau om raad kwamen vragen, ontkennen en geven een tegenge stelde lezing van het gebeurde. Vol gens mevr. De R. had haar man ge tracht haar onder water te trekken. De ruit zou zijn gebroken doordat de journalist hen er door had gedrukt. komst 11.33.00. De snelheid van de laatste duif was 1203.16 m/m. Aan komst 12.28.35. Kr. Reijngoudt 1, 10, 11, 12, 15 en 18; M. v. d. Est 2, 5, 19, 23 en 27; L. Vermeij en Zn. 3, 8, 16, 21, 22, 24, 30 en 31; M. Fonteijne 4; W. Neele 6, 13 enl4. A. den Braber 7; W. van Dom melen 9 en 17; A. Fasse 20, 26, 28 en 29; J. C. Verwijs 25. Wedvlucht Vilvoorde op 28 augus tus 1971. In concours waren 229 dui ven. Ze werden met zuidwesten wind gelost om 8.10 uur. De snelheid van de eerste duif was 17.78.12 m/m. Aankomst 8.54.37 De snelheid van de laatste duif was. 6.06.88 m/m. Aan komst 10.23.36 11, 8; 4, L Vermeij en Zn. 1, 2, 7, 8, 10, 20, 26, 31, 39, 40, 42, 46, 50, 52, 53 en W. Neele 3 en 36; K. Reijngoudt 18, 19, 41 en 60; Kr. Reijngoudt 5. en 56; Iz. Reijngoudt 6. 14, 15, 29, 54, 55 en 57; J. Verwijs en Zn. 12, 22, 51, 61, 64, 66, 67 en 75; J. Zuidweg 13, 21, 49, 58, en 65; J. v. Oeveren 16, 17, 43, 62, 63, 73 en 74; M. Fonteijne 23, 34, 71, 72 en 76; J. C. Verwijs 24, 27, 28, 30, 33, 35, 44, 45, 59 en 69; M. Meijer 25 en 70; W. v. Dommelen 37 en 38; A. Hooglander 47 en 48. KORFBAL AU Ready A-All Ready B aspiranten De All Ready A en Blauw Wit B aspiranten waren goed tegen elkaar opgewassen. Het eerste doelpunt scoorde Jan Krello uit een doorloop bal, waarna Blauw Wit eveneens uit een doorloopbal 1-1 maakte. Er werd van vak gewisseld en Cora Krijger wist de stand voor All Ready op 3-1 te brengen. Eerst scoorde ze uit een doorloopbal en daarna schoot ze, on danks de harde zijwind, van ver raak. Voor de rust kreeg Blauw Wit nog een strafworp te nemen, die niet werd benut. De bal bleef echter bij Blauw Wit en deze konden alsnog skoren. Na de rust kregen beide par tijen nog wel enkele kansen, maar geen van beide maakte nog doelpun ten, de stand bleef 3-2. Scheidsrech ter was M. Kloet. ZIERIKZEE, 30-8. Door de abnor maal grote deelname zyn de uitsla gen van de meerkampen atletiek te Breda eerst heden bekend geworden. Er aan deelgenomen hebben alle verenigingen uit Noord-Brabant en verschillende uit Zuid-Holland en uit België. Van Zeeland was alleen Delta Sport aanwezig. De wedstrijden waren zogenaamde meerkampen, d.w.z. de atleten moes ten op verscheidene voorgeschreven nummers uitkomen en kregen voor elke prestatie een aantal punten vol- gesn een internationale puntentel ling. Bij de C jongens werd Leo de Pee, na een zware strijd, zeer fraai eerste en Ad Fluyt verrassend goed zeven de uit een veld van 25 deelnemers. Frank Steehouwer uit Renesse en Jos Geluk uit Ellemeet kwamen bij de jongens D tot goede resultaten. Frank werd vijfde en Jos negentien de uit een veld van maar liefst 54 jongens. Het aantal bij de meisjes D was 40. Anita Kouijzer was hier de beste Delta Sport atlete met een goede ze vende plaats, direkt daarop gevolgd door Marjan Nolet met de negende plaats. Petra Krello, Henny de Bonde en Anita Koopman volgden daarop respectievelijk als 13, 27 en 29. Bij de jongens pupillen behaalde Marco Nolet 1280 punten. De goed vooruitgegane prestatie bracht hem op de veertiende plaats op een to taal van 43 jongens. Van de meisjes pupillen kwam Bea Jongejan lot 1076 punten, Chr. Loubert op 774 punten en Anita Jongejan 779 punten. OFFENBACH. Een nieuw woonidee, „Luggage-System" geheten, belooft op de meubelmarkt in de Bondsre publiek furore te maken. Grondele ment van het tot een omvangrijk in richtingsprogramma op te bouwen concept is een koffer, waaruit met enkele handgrepen kasten, stoelen en bedden te maken zijn en die even gemakkelijk weer kunnen worden samengevouwen tot koffer. Ontwor pen werden de koffer-meubels van licht kunststofmateriaal door twee design-studenten van de Hogeschool voor Vormgeving in Offenbach aan de Main. Voor hun originele idee kregen zij enige tijd geleden de eer ste prijs in een wedstrijd, die een grote meubelfabrikant had uitge schreven De foto toont het model van een eenvoudige kast. Zeventig ontslagen bij confectiefabriek AMSTERDAM, 30-8. De confectie- fabriek Gebr. Konersmann N.V. heeft een reorganisatie van haar al gemene en commerciële afdelingen bekendgemaakt, als gevolg waarvan aan 70 medewerkers ontslag moest worden aangezegd. Hasjiesj in beslag genomen AMSTERDAM, 30-8. Wegens over treding van de opiumwet is het afge lopen weekeinde in Amsterdam aan gehouden de 21-jarige Canadese ver koper R. R. in zijn hotelkamer in de binnenstad werd 4,5 kg met opium vermengde hasjiesj aangetroffen. Volgens de politie was de jongeman handelaar. Een jeugdige afnemer, de Amsterdammer S. de B„ werd we gens medeplichtigheid gearresteerd. Oud-amanuensis van het Zierikzees' Lyceum De heer De Vos in actie met een de monstratie van het zg. Loden Kamer proces, ZIERIKZEE 28-8. Morgen (woens dag) écn september is het vijf-cn- iwintig jaar geleden dat dc heer W. dc Vos alhier werd benoemd In de functie van amanuensis aan het Zie- rikzeese lyceum. Met ingang van 1 januari 1970 werd de heer De Vos bevorderd tot Technisch Onderwijs assistent. Buiten het grote verband van de huidige vcel-omvattcnde Rijksscho lengemeenschap „Professor Zeeman" was de heer De Vos de afgelopen kwart eeuw vooral bekend om zijn activiteiten op het gebied van de wa tersport. Hij was onder andere mede oprichter van de Watersportvereni ging Zicrikzee, en eigenlijk dc eerste Zierikzeeënaar die deze sport in ei gen omgeving volgens de regels van de kunst beoefende. Gedurende vele jaren was dc heer De Vos ook volop actief op het ge bied van de bijenhouderij. Veel be ginners op „bijen-gebied" stond hij. ook als lid van de Bijen vereniging, met raad cn daad terzijde. Na dc watersnood had hij verreweg het grootste aandeel in dc her-opbouw van de bijenteelt op Schouwcn-Dui- veland. Een aantal jaren diende hij als notabele de hervormde kerk. Woensdagmiddag zal dc heer De Vos in dc aula van de school aan de Manhuisstraat door leraren en leer lingen worden gehuldigd, waarna om half vier gelegenheid zal worden ge boden voor belangstellenden de ju bilaris de hand te drukken. De wedstrijd wordt georganiseerd als inleiding op het „Lichtboei"-sei- zoen, dat weer gaat draaien op maan dag 13 september. Clubhuisleider de heer Bas Schouwenaar hoopt intus sen dat het na afloop van de teken wedstrijden - van 11 tot 12 uur in de beurs - ook 's middags op de ope ningsdag „lekker druk" zal zijn in „De Lichtboei", want speciaal voor de jeugd wordt om 2 uur zaterdag middag (11 september dus) in het clubhuis door het - ook van de t.v. - bekende poppentheater „De Kijk doos" een aantrekkelijke voorstelling gegeven. De vaders van „Gompi" ho pen dan te Zierikzee voor het voet licht te treden met een voorstelling van het boeiende poppenspel „Nep- tunus en de vis". „Oud en jong" zijn hierbij van harte welkom. Een bijzonderheid is dat ook de jeugd van Brouwershaven en Noord gouwe deze middag kan meegenieten, want zij worden met een speciale bus opgehaald, tijdig genoeg om ook aan de tekenwedstrijden te kunnen mee doen. De bus vertrekt uit Brouwers haven om 10.15 uur en van Noord gouwe om 10.30 uur. Tussen de mid dag kan gegeten worden in het club gebouw. Cursussen Maandag 13 september starten alle clubs volgens het programma van het huis-aan-huis te Zierikzee verspreide boekje. Te Brouwershaven enNoord- gouwe zal alsnog een boekje worden verspreid van de activiteiten die daar deze winter worden georganiseerd. Te Zierikzee wordt een groot aan tal cursussen gegeven, waarvan de belangrijkste wel zijn: pottenbakken, boetseren, weven, tekenen en schil deren, poppen en marionetten ma ken, touwknopen, emailleren en wandkleden. De cursussen worden gedurende de avonduren gegeven door deskundige krachten uit eigen omgeving. Elke cursus duurt 13 we ken; één cursusavond van twee uur per week. Voor de moeders van Noordgouwe wordt voortaan elke donderdagmor gen een peutercrèche gehouden, voor peuters van 2 tot 4 jaar. De koffiebar in „De Lichtboei" gaat weer elke dag open van 9 tot 5 uur. Het gebouw kon worden uitgebreid door de wat in onbruik geraakte tim- merzaal in twee gedeelten te split sen. Bovendien kon een donkere ka mer worden ingericht en werd de koffiebar met eenvoudige middelen herschapen in een gezellig trefpunt voor de bezoekende jongelui. Dat zullen er de komende maanden onge twijfeld heel wat zijn. Deze winter weer volop activiteiten in „De Lichtboei" ZIERIKZEE, 30-8. Zaterdag 11 september a.s. zal met een enigszins feeste lijk getint „buitengebeuren" het startsein worden gegeven voor een nieuw seizoen met activiteiten voor zowel de jongere als oudere jeugd, in het elub- huis „De Lichtboei" aan de Poststraat. Het nieuwe seizoen zal worden „inge tekend" met een teken- en kleurwedstrijd voor alle jeugdigen. Het toneel van deze creatieve strijd zal zieh gaan afspelen in de beurs aan het Haven plein. Als eerste prijs wordt een fototoestel beschikbaar gesteld. Clubhuisleider Bastiaan Schouwenaar: „iedereen is welkom". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3