Recreatiebedrijvende Ponionaleden zagen Walcherse campings f ONZE PUZZELRUBRIEK Conferentie over „milieu-educatie" Drie Utrechters kochten maar raak BURGTI, 26-8. Vorige week maak te een aantal leden van de V.O.L. „Pomona" een excursie naar Wal cheren. om aldaar een paar cam pings te bezoeken. De groep bestond hoofdzakelijk uit leden die in de Westhoek, naast fruitteelt, ook re creatie bedrijven als bron van in komsten. In de ochtend werd eerst de cam ping „Oranjezon" van de heer Pou- wer bezocht. Deze camping is 6 ha groot en biedt plaats aan kampeer ders, tourcaravans en heeft een aan tal staanplaatsen voor caravans voor het gehele seizoen. Op deze camping staat een grote cantine waar vooral voor de kinderen diverse spelen wor den georganiseerd en films worden gedraaid. Bijzonder interessant was de grote verzameling oude land bouwgereedschappen die hier was te zien. Verder was er een ruime kamp winkel, zelfbedieningssysteem annex een groot magazijn. Natuurlijk mo derne toiletgebouwen met daarnaast oen aparte dokterskamer. Er wordt elke dag' een uur spreekuur gehou den. Omdat deze camping in het wa terwingebied ligt zijn asfaltwegen aangelegd met daaronder een riole ring. De auto's mogen niet anders dan op deze wegen worden gepar keerd. Het bedrijf heeft een eigen riool-zuivering. Een grote loods me een permanente caravan-show com pleteert deze camping. In de cantine werd een consumptie gebruikt en di verse problemen besproken. De ge meente Veere waarin deze camping ligt, heeft dit voorjaar de toeristen belasting ingevoerd wat de nodige administratie meebrengt. Het te kor te seizoen is ook een zorg. De heer Pouwer heeft een aantal caravans in eigen beheer die hij zelf verhuurt wat opk aantrekkelijk is. Het is zeer belangrijk dat alleen goede caravans worden toegelaten. Het familiebe zoek tijdens de weekends werd uit voerig besproken. De seizoen-staan plaatsen zijn zeer aantrekkelijk om dat ze het minste risico geven. „In de Bongerd" In de middag werd een bezoek ge bracht aan de camping „In de Bon gerd" van de heer Coppoolse te Oost- kapelle. Deze camping, oud fruitbe- drijf was J,èha groot, hier en daar waren fruitbomen blijven staan, zo als Notarisappel, Groninger, Kroon Glorie van Holland e.a. Ook hier ver harde wegen (asfalt), een cantine en een toiletgebouw. De heer Coppoolse doet alle werk met eigen mensen en vindt daarom de oppervlakte groot genoeg. Zijn bedrijf was aangesloten op de dorpsriolering. Over de diver se kosten werd uitvoerig van gedach ten gewisseld. Het bleek dat vooral de kosten voor een exploitatiever gunning billijk zijn. Diverse punten werden besproken onder het genot van een aangeboden consumptie. Duidelijk werd dat op Walcheren minder sta-caravans voorkomen. Wellicht speelt hier de afstand in vergelijking met Schouwen een rol voor de ï'andstadbewoners. KOUWENBERG voor uw gasverwarming Poststraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraaf 46. Tweede slachtoffer van verkeersongeluk HOORN. 27-8. De 20-jarige student C. van Ginkel, die te Charny (Frank rijk) woonachtig was, is in de nacht van donderdag op vrijdag in een zie kenhuis te Hoorn overleden. Hij werd donderdagmorgen zwaar gewond toen hij, volgens de rijkspolitie, mét zijn auto te Berkhout bij het oversteken van de rijksweg Amsterdam-Leeu warden geen voorrang verleende aan het overige verkeer. Hij kwam in botsing met een vrachtauto. Hierbij was zijn mede-inzittende de 20-jai'i- ge heer W. G. Groenweg uit Soucy (Frankrijk) op slag dood. Bijzonder groot was het aantal in zendingen naar aanleiding van de puzzel van vorige week. Het aantal goede oplossingen was ver in de meerderheid, zodat de prijswinnaars weer bij loting werden aangewezen. De eerste prijs gaat naar: de heer J. v. d. Have Rijksweg 7 Oosterland De tweede prijs is bestemd voor: de heer I. de Jong Poststraat Zierikzee De oplossing luidt als volgt: Horizontaal: 1. Zwitser; 6. paktouw; 12. neus;'14. slap; 15. v.v.; 17. el; 18. bef; 20. m.n.; 21. br; 22. elan; 24. wa zig; 26. kaak; 28. nol; 29. bar; 30. Lap; 32. rat; 33. T.T.; 34. bode; 35. even; 37. nu; 38. raket; 39. teken; 41. gros; 42. gong; 43. titel; 47. kopek; 50. ui; 52. sage; 53. Aken; 54. au; 55. ion; 57. pen; 58. vet; 59. pan; 60. zwak; 62. liter; 64. gard; 65. e.a.; 66. om; 68. gil; 69. da; 70. d.i.; 71. prijs; 73. haai; 75. driftig; 76. ballade. Vertikaal: 1. zeventigduizend; 2. in; 3. teen; 4. sul; 5. es; 7. as; 8. K.L.M.; 9. tank; 10. op; 11. werktuigkundige; 13. fez; 16. vlot; 18. baret; 19. filet; 21. baan; 23. al; 24. wade; 25. gave; 27. ar; 29. bok; 31. pek; 34. basis; 36. negen; 38. rot; 40; nok; 44. tap; 45. egel; 46. lenig; 47. kavel; 48. oker; 49. pet; 51. Iowa; 54. aard; 56. na; 59. p.a.; 61. korf; 63. tin; 64. gaal; 67. mijt; 69. dal; 71. pi; 72. si; 73. ha.; 74. De nieuwe puzzel Horizontaal: 1. hemellichaam; 4. niet fraai; 8. boom; 11. lang en slank; 13. stof met hoge glans; 15. klaar, ge reed; 17. dwaas; 18. kloosterzuster; 19. file; 20. kleverig lijmstof; 22. zon der moed; 24. landmaat; 25. zang stem; 26. deel van een schuit dat als woning dienst doet; 28. plaats op de Veluwe; 30. vogel; 32. tot fijn poeder gemalen graan; 33. hemelsblauwe kleur; 35. witte plek op het voor hoofd van donkerharige paarden; 37. van geringe dichtheid (b.v. van lucht); 38. vocht dat zich in vruch ten bevindt; 40. zangstem; 42. mili taire rang (afk.); 43. lichaamsdeel; 44. rivier in Rusland; 45. eerstkomende (afk.); 47. lange, smalle, platte sneeuwschaats; 49. wandversiering; 51. per adres (afk.); 52. stad in Ita lië; 54. vorm waarover de schoenen worden gevormd; 57. god der liefde (mythologie); 59. tegenslag; 61. blad plant; 62. stoel zonder leuning; 63. metaal; 64. zoogdier; 66. muzieknoot; 68. scheepsvloer; 70. muzieknoot; 71. straftoestel in vroegere jaren; 72. lidwoord; 74. chemisch symbool; 75. gegoten loden korrels waarmee wordt geschoten; 77. spuit waterfles; 79. deel van een boom; 80. gezel schapsspel; 81. voortreffelijk. Vertikaal: 1. fijngekorven tabak voor sigaretten; 2. bijwoord; 3. bevroren dauw; 4. kleur; 5. landbouwwerk tuig; 6. verfrissende lekkernij; 7. rank vaartuigje; 8. drank; 9. voor zetsel; 10. kleur; 12; uitwendig ge neesmiddel; 14. omwenteling; 16. vis; 19. losgeraakte draad van een weef sel; 21. afgemat; 23. hoofddeksel; 24. mannelijk dier; 25. danspartij; 27. schoenrnakerspriem; 29. gegraven diepte; 31. kloosteroverste; 32. hoofd deksel; 33. maand van het jaar; 34. zichzelf voortstuwend projectiel; 36. oogziekte; 39. vaartuig; 41. lang, dun en smal stuk hout; 46. afschrift; 47. wijnsoort; 48. blad papier; 50. plaag geest; 51. kaartspel; 53. onbepaald voornaamwoord; 55. ratelpopulier; 56. schutsluis; 58. inhoudsmaat; 60. heining van struikgewassen; 62. kle verig, plakkend (b.v. van brood); 63. bloei wijze; 65. de gezamenlijke ede len; 67. staat in de V.S.; 69. hoofd bestanddeel der metselspecie; 71.N mannelijk schaap; 73. hoogste punt; 75. uitroep; 76. soort onderwijs (alk.); 77.. sint (afk.); 78. op het ogenblik. Gp de terugreis werd het lruil- tccltbedrijf van de heer De Kater te Wissekerke bekeken. Een mooi be drijf met veel peren en appels en een uitstekende verzorging. Het was een zeer geslaagde excursie die voor de eerste keer op. het gebied van de re creatie \^erd gericht. De ervaringen van deze mensen die al enkele jaren dit vak beoefenen, waren zeer leer zaam. Meer Britten voorstander van E.E.G. LONDEN, 26-8. Het aantal Britten dat voorstander is van Engelands toetreding tot de Europese Economi sche Gemeenschap is nu groter dan het aantal tegenstanders, zo blijkt uit een onderzoek van de publieke opinie verricht in opdracht van de Europese Beweging in Engeland die voor Engelands aansluiting bij de E.E.G. is. 47 percent van de ondervraagden was voor het lidmaatschap van En geland en 45 percent tegen. De rest liet weten geen bepaalde mening te hebben. „HOOGTEPUNT VRIENDSCHAP" DJAKARTA, 27-8 - „Toen ik vanmiddag Uwe Majesteit en Uwe Koninklijke Hoogheid de Indonesische bodem zag betre den, toen beving mij het ge voel dal wij hel hoogtepunt van vriendschap hebben be reikt, dat onze tivee volken al tijd hebben beoogd". Dit heeft president Soeharto gezegd in de tafelrede, die hij hield tij dens het slatiebanket, donder dagavond in Djakarta. DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Universiteiten in Bolivia gesloten LA PAZ, 27-8. De nieuwe Boli viaanse regering heeft donderdag besloten de universiteiten van La Paz, Santa Cruz en Trinidad voor on bepaalde tijd te sluiten. Zij meent dat de „Castristische" groeperingen van de universiteiten gebruik willen maken om onrust onder de bevol king te zaaien". Door deze sluiting worden rond 20.000 studenten getroffen. „Zomer-diarree" velt 200 Spanjaarden MADRID, 26-8. De „zomerdiarree" die. sinds 7 augustus in het gebied van Valencia heerst en die de vorige week drie mensenlevens heeft geëist, heeft ongeveer 200 mensen „geveld" die allen in ziekenhuizen zijn opge nomen. Dit is dohderdag van goedinge- lichte zijde in Madrid vernomen. De Spaanse pers bewaart vrijwel een volledig stilzwijgen over deze nieu we verdachte gevallen van cholera. De gezondheidsautoriteiten die nog geen enkel geval met dodelijke af loop hebben bekendgemaakt, beper ken zich tot de mededeling dat de zieken die in ziekenhuizen zijn op genomen, „zomerdiarree" hebben en dat er in heel Spanje geen cholera is geconstateerd. Inmiddels heeft de „Diario de Na- varra", een in Pamplona verschij nend blad, melding gemaakt van een verdachte cholerageval in Navarra. Het slachtoffer zou een zigeuner zijn die nu buiten levensgevaar is „Nederland is magneet voor drug-gebruikers" AMSTERDAM, 26-8. „Nederland is een goedkoop eiland. Het is een magneet voor druggebruikers". Dit heeft donderdag de Amsterdamse officier van Justitie, mr. L. van den Berge, gezegd in een zaak tegen drie jongemannen, een Amsterdammer, een Italiaan en een Portugees, die .met een niet gepakte Portugees in een gehuurde hotelkamer in de hoofdstad twee Australiërs onder bedreiging hadden beroofd van een koffer met 8 kilo hasjiesj," geld en horloges. Wandeltocht met antieke brandspuit EPE, 26-8. Enkele leden van de vrijwillige brandweer in Epe zullen volgende week donderdag beginnen aan een wandeltocht van 115 kilo meter naar de Duitse gemeente Epe, vlak by de Nederlandse grens. Zij zullen eeri uit 1896 daterende hand brandspuit meevoeren, de eerste brandspuit waarover de brandweer van het Veluwse Epe beschikte. Reden voor deze inspanning, die naar verwachting van de vrijwillige spuitgasten uit Epe drie dagen zal vergen, Is het 00-jarig bestaan van de vrijwillige brandweer in het ge lijknamige Duitse plaatsje. Als de wandelaars die zaterdag in de woon- plaats van hun jubilerende collega's aankomen, vallen zij daar midden in de festiviteitendie volgens het pro gramma in dat weekeinde hun hoog tepunt bereiken. Ver zeker a a rs in aken zich zorgen over dalende moraliteit DEN HAAG, 26-8. De moraliteit in ons land gant achteruil. Dit heeft de voorzitter van de vereniging van Brandassuradeuren in Nederland, de heer M. J. Leembruggen, opgemerkt in een redevoering, die hij in de jaarvergadering van deze vereniging heeft gehouden. Deze dalende mora liteit. zei hij, uit zich in oen grote nonchalance en agressiviteit tot cri minaliteit toe. Dit verschijnsel bete kent in toenemende mate een bedrei ging van de resultaten der verzeke raars en vormt een punt van grote zorg. Dit temeer omdat deze factor, de dalende moraliteit, zo moeilijk meetbaar is cn assuradeuren in de meeste gevallen geen mogelijkheden ten dienste staan en ook de weten schap ontbreekt om maatregelen te treffen. DEN HAAG, 26-8. De opvoedkun dige commissie van de Internationale Unie voor Natuurbescherming (IUCN) houdt van 30 augustus tot 5 septem ber in „De Tempel" in Rotterdam- Overschie een conferentie over mili eu-educatie. Deskundigen uit Noorwegen, Zwe den, Denemarken, Finland, Groot- Brittannië, België en Nederland hou den zich er dan bezig met verschil lende aspecten van de natuurbe- schermings-educatie. Daarbij zal na drukkelijk naar voren komen, dat het traditionele werkterrein van de natuureducator verbreed dient te worden tot het hele milieu. Flora en fauna zijn namelijk onlosmakelijk verbonden met andere milieu-ele menten als water, bodem en lucht. Faciliteiten voor de pers DJAKARTA, 26-8. De faciliteiten, die binnen- en buitenlandse persver tegenwoordigers van de Indonesische autoriteiten in het kader van het staatsbezoek aan Indonesië krijgen, zijn niet gering te noemen. Tot veler verrassing bleek op de eerste dag van het bezoek, dat men iedereen zo veel mogelijk in de gelegenheid wil stellen, de gebeurtenissen van nabij te volgen. De uitwisseling van de ge schenken in een kleine zaal van het Merdeka-paleis kon dan ook door tientallen journalisten, fotografen, filmers en t.v.-verslaggevers worden bijgewoond, hoewel Nederlandse autoriteiten van tevoren hadden ver zekerd, dat deze gebeurtenis slechts door drie of vier i>erslaggevers kon worden verslagen. In het paleis duidde niets op een scherpe bewaking. De veiligheids- autoriteiten waren uitermate vrien delijk, en de militaire politie legde niemand een strobreed in de weg. UTRECHT, 27-8. De Utrechtse po litie heeft donderdagavond drie mannen, verdacht van oplichting en flessentrekkerij met girokaarten, aangehouden. Het zijn de 37-jarige G. W. van S. zonder beroep, de 40- jarige schoorsteenveger J. H. van M. en de 19-jarige bouwvakker A. S., allen uit Utrecht. Vanaf 15 juli heb ben zij in een groot aantal plaatsen in liet land goederen gekocht en „be paald" met ongedekte girokaarten, in totaal tot een bedrag van ongeveer 25.000 gulden. De aankopen beston den uit bontjassen, ijskasten, radio's, kleuren-tv's, zeven tweedehands au to's, fietsen, een wasmachine en een droogtrommel, een gasfornuis, ver lichtingsartikelen en kleding. De meeste goederen zijn achterhaald. Agrarisch Nederland in eigen paviljoen op Weense herfstbeurs DEN HAAG, 27-8. De Nederland- se voedings- en genotmiddelen in dustrie zal op de Weense herfstbeurs, die van 5 tot 12 september wordt ge houden voor het eerst in een eigen paviljoen vertegenwoordigd zijn. Op een oppervlak van 156 vierkante me ter zullen ondermeer worden uitge stald produkten van de suikerver werkende industrie, zuivelprodukten, eieren, slachtpluimvee, vlees en vis- conserven, rijsttafel-ingrediënten, gedistilleerd, frisdranken, bloembol len en tabak. Als gebruikelijk zullen de bezoe kers in de gelegenheid worden ge steld bepaalde produkten te keuren. Ondermeer broodjes met vleeswaren en patat frites zullen ter plaatse be reid en verkocht worden De Neder landse inzending wordt gecoördi neerd door het ministerie van land bouw en visserij. Ned. Ilerv. Kerk Zierikzee: Gaslhuiskerk: 9.30 uur ds. J, v. d. Schee, 7 u.ur ds. v. d. Most, Rotterdam; 11 uur ds. C. J. van Royen, Groet. ICerkwerve: li uur ds. v. d. Berg. Serooskcrke: 11 uur eerw. heer M. C. Malipaard. Burgh: 10 uur ds. W. v. d. Kooij, Ger. pred. to Haamslede. Haamstede: 9.30 en 7 uur eerw. heer M. C. Malipaard. Re- nesse: 9.30 uur ds. L. do Wit, bev. diaken; 20.30 uur Duitse dienst. Ncordwelie: 11 uur ds. L. de Wit. Schaiendijke: 9.30 uur ds. J. v. Berg. Brouwershaven: 11 uur ds. Omme- ling, Oosterland; 11.45 uur zondags school. Zonnemaire: 9.30 uur ds. GeerS; 11 uur zondagsschool. Noord- gouwe: 11 uur ds. Geêrs. Dreischor: 11 uur ds. II. v. d. Heuvel, Nieuwer- lcerk. Ouwerkerk: 10 uur ds. I. Fa- bei'. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. H. van den Heuvel. Oosterland: 9.30 uur ds. H. Cmmering, 6 uur ds. II. van den Heuvel, Nieuwerkerk. Sirjans- land: 10 en 6.30 uur ds. D. J. Cupe nas, Aalst. Bruinisse: 10 en 17.00 uur ds. P. Post. Heiv. kerk Renesse: Gottesdienst in Duetscher sprache. Letzter Evangeli sche Gottesdienst am 29.8.71 um 20.30 Uhr in Renesse (Kirchë Dorf- mitte). Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Fa vier, 18.30 uur ds. P. Schravendeel, Middelhar- nis. Haamstede: 9.30 en 7 uur ds. U. Elgersma, Leek. Scharendijke: 9.30 en 19.00 uur ds. H. Scholing, Ilooge- veen. Brouwershaven: 10.30 en 3 uur de heer M. A. Lodder, Rotterdam. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. De Bres. Nieuwerkerk/Oosterland: 10 uur ds. R. S. Elgersma uit Giessen- Rijswijk, 5 uur ds. A. S. Rienstra. Bruinisse: 10 uur ds. Rienstra, 5 uur ds. Elgersma., Rijswijk (N.B.). Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 en 7 uur ds. Blok- Chr. Geref Kerken Zierikzee: 10 en ,6 uur ds. P. Op den Veide. Kerkwerve: 10 en 6 uur prof. dfs: J. P. Versteeg, Bed. H. Avond maal en dankzegging. Haamstede: 10 uur godsdienstoef. 3 uur prof. drs. .Versteeg, Apeldoorn (Voorbereiding KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Westzaan-Assendelft (mede ten dienste van de Geref. Wijkgem. Assendelft) J. van Zwieten, kandidaat te Amsterdam. Geref. Kerken Beroepen: te Maassluis H. Slenter te Delden. Bedankt: voor Heerde (Gld-) J. van Dalen te Rotterdam-Overschie. Geref. Kerken Vrijgemaakt Aangenomen: naar Bunschoten- Spakenburg S. S. Cnossen te Alk maar-Broek op Langedijk, die be dankte voor Bedum, Deventer en Hoogkerk. Geref. Gemeenten Beroepen: te Boskoop A. Vergunst te Rotterdam-C; te Middelharnis C. Wisse te Elspeet. In september weer 65-plus-diigen bij N.S. UTRECHT. 27-8. De 65-plus abon- nees van de Nederlandse Spoorwe gen, reizigers van 65 jaar en ouder met een abonnement dat recht geeft op gereduceerd tarief, kunnen in september weer twee dagen gratis en onbeperkt door Nederland reizen. Ze kunnen kiezen uit alle dinsdagen, woensdagen, donderdagen en zater dagen van die maand. Half augustus bezaten ruim 136.000 mensen een 65 -reductiekaart. Zware metalen in bet Rijnwater DEN HAAG, 27-8. Er zijn nog te weinig gegevens verzameld over het gedrag van kwik, arsenicum en cad mium in riverwater om lot conclu sies te komen ten aanzien van de beïnvloeding van de drinkwater voorziening en de gevaren voor de volksgezondheid. Dit staat in een juist verschenen rapport over een onderzoek dat het Rijksinstituut voor de volksgezondheid verricht naar dc aanwezigheid van bestrij dingsmiddelen en zware metalen in Rijnwater. Het rapport bestrijkt de periode van september 1969 tot en met juni 1970. Uniek in zijn soort in West-Duitsland is het grote wildreservaat voor ty pisch wilde en huisdieren van Oost-Afrlka dat onlangs midden in hel Roer gebied iverd geopend. Het grote park omvat alleen al 8.000 vierkante meter steppegebied. Foto: in open reservaat bewegen zich de reusachtige Wotoessi- runderen van de Massai. II.A.). Nieuwerkerk: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. P. Op den Velde, Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 3 uur ds. Bregman. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur kand. Riet dijk, Rotterdam. Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst, 0.30 uur kand. D. Rietdijk, Rotterdam. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Ger. Gemeente Scmmclsdijk: 10 uur ds. J. Laforét, Rotterdam. Leger des Heils Zierikzee: Poststraat 37 - 10 uur heiligingsdienst; 12 uur jeugdsamen- komst; 19.00 uur verlossingssamen komst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 8 en 10 uur. Haamstede: Zaterdag 19 uur; zondag 10 uur. Renesse: zater dag 19 uur; zondag 11 uur. OVERDENKING HIJ ZAL VOOR U STRIJDEN (Deut. 1 30). Hier tekent Mozes het Beloofde Land als een gave Gods van waar devolle kwaliteit. Uit het verslag ook werkelijk aanvaarden? En dan duidelijk: het land is goed. Maar wil het volk deze grote gave ook werkelijk aanvaarden? En ran stuiten we meteen op kleingeloof. Ze durven de gave niet zonder meer aanvaarden, want er moeten eerst spionnen worden uitgezonden. En als het rapport van de verspieders naast goede zaken ook nog onoverkome lijke hindernissen aanwijst, dan slaat hun kleingeloof om in twijfel en in opstand tegen God, van wie ze den ken. dat Hij hen uit Egypte heeft verlost om hen welbewust te verder ven. Zo komen ze via een sterke twijfel tot ongeloof en openlijk ver zet en een grenzeloos wantrouwen aan Gods liefde. Mozgs wijst hen op alles wat God al voor hen gedaan heeft. En op grond daarvan durft hij te zeggen, dat er geen reden tot vrees is, want de Here, die vóór Israël gekozen heeft, zal ook voor hen strijden. Maar het zal nu van hun vertrouwen af hangen, of ze de vervulling van de beloften ook werkelijk zullen bele ven. De vervulling komt onherroe pelijk, maar slechts voor hen, die de vóór hen strijdende God helemaal vertrouwen en onvoorwaardelijk volgen. Het is al eeuwen geleden, dat de Here God ook de beslissing ten gun sten van ons genomen heeft, toen Hij de Here Jezus voor ons allen heeft overgegeven. Hij wilde ons niet verloren laten gaan, maar ons bege nadigen. Maar ook van onze kant zijn er vaak veel bezwaren, moeilijkheden en soms onoverkomelijke hindernis sen. Maar we doen er goed aan te bedenken, dat we God niet mogen wantrouwen, omdat dat volkomen ten onrechte is, want als er één ding vast staat, dan is het wel wat God beloofd heeft. Hij heeft het heil klaar gemaakt voor zondaren. Helemaal alleen. Wij worden opgeroepen tot geloof. Wie deze roepstem geen gehoor geeft, wie blijft wantrouwen en twij felen, zal nooit de vervulling ont vangen der beloften. Hoor dan nu en verhardt u niet. INGEZONDEN STUKKEN Vuile boel wordt in <le baveii gesmeten Mijnheer de redakteur. Er is al veel geschreven over de de woonwagenbewoners, graag willen wij hier iets aan toevoegen. Vandaag lazen wij in de krant dat de mensen zelf op het haventerrein aan het op ruimen zijn. Als watersporters zou den wij willen vragen, wat gebeurt er met de haven? Want wat er in de haven en aan dc havendijk ligt is meer dan erg! Vanwege het mooie weer zijn we de laatste week veel aan boord ge weest en dikwijls hoor je een plons, dan wordt er weer wat weggegooid. Deze week werd er nog een jacht geraakt met een fles. gevolg grote stukken verf eraf. Is hier dan hele maal niet aan te doen, moeten wij dit allemaal maar aanvaarden als normaal? Ook aan de havendijk ligt veel pa pier en rommel waar de waterspor ters (ook de bezoekers, mooie rekla- me) tegenaan kijken Zelf deponeer je aan boord alles in een plastic zak en moet dit dan meenemen van de sluis lot de ponion. Nu noodgedwon gen de brug is weggehaald missen wc de vuilniszakken aan dc kant, die er overigens vooral in de weekends veel te weinig staan. Toen we vanavond naar huis gin gen en de vuilniszak mee moest, vroeg één van de kinderen, schuin naar dc troep in de haven kijkend: Moet die ook mee. mama? Daarom nogmaals, wat doet dc gemeente hieraan? Zierikzee js een van dc drukst be zochte jachthavens in ons land. Wij proberen hem zo schoon mogelijk te houden, maar als je dit een hele dag aanziet .zakt de moed wel eens in je schoenen en je vraagt je af. waarom wordt hier niets aan gedaan? Mevr. ORNEE, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4