Nemen verkeersmaatregelen blijft zaak van üuivclandse raad ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE "Vrijdag 20 augustus 19*/1 Nr. 209S0 Voorstel van B. en W. werd verworpen NIUUWURKISKK, 19-8. De raad heelt in deze weck onder voorzitter schap van burgemeester üe Kam gehouden vergadering het voorstel van b. en w. om de bevoegdheid tot het nemen van verkeersmaatregelen te delegeren aan het college van b. en \v„ niet zeven tegen vier stem men verworpen. De heer M. K. Romeijn was van mening dat ook de raad een vinger in de pap moet hebben en verant woordelijk is in deze materie. De heer Stoutjesdijk (CHU) wees in dit verband op het lange uitblijven van een parkeerstrook in de Suzanna Maria Loncquestraat in zijn woon plaats Oosterland. Dit is al lang be loofd doch nog steeds niet geschied. Zondagavond was spreker door deze straat gegaan. Het is er een chaos met alle auto's, nu er aan beide kanten mensen wonen. Het is ondoenlijk er met een wagen door te rijden. Mees tal zetten de mensen de auto's maar op het trottoir. De heer Stoutjesdijk begreep nog steeds niet dat dit trot toir is gelegd, want nu moet het weer opgebroken worden. De wet houder van Publieke Werken zei toe dater nu zeer spoedig aan zal be gonnen worden, Legcsvcrorclening Goedgekeurd werd verder een wij ziging in de legesverordening/ Naast de geldende bouwvergunningleges wordt een bedrag voor welstands toezicht geheven, nl. indien de bouwkosten een bedrag vragen tot f 1.000,- wordt het t' 10,-. Van f 1.000,- tot f 5.000,- is het f 20,-, van f 5.000,- tot f 15.000,- is het f 40,-. Van f 15.000,- tot f 30.000,- is het f 60,-. Van f 30.000,- tot f 60.000.- is het f 80,-. Van f 60.000.- tot f 120.000,- is het f 100,-. Van f 120.000.- tot f 250.000,- is het f 140,-. Van f 250.000 tot f 500.000,- is het f 180,-. Van f 500.000,- tot f 1.000.000,- is het f 220,-. Van f 1.000.000.- tot f 2.000.000,- is het f 260,- en voor bouwkosten, die meer dan 2 miljoen gulden bedragen: f 300,-. Rondvraag Bij de rondvraag wees de heer 'Op 't Hoff (AR) op de gevaarlijke over steekplaats aan de rijksweg, vooral daar bij Oosterland. Spreker was dezer dagen met zijn tractor met twee wagens er achter hier overge stoken toen er nog geen verkeer in het zicht was en de trekker was nog maar net op de hoofdweg toen de auto's weer aan kwamen rijden. Spreker informeerde naar de moge lijkheid een Staphorster kruising te maken of een snelheidsbeperking van b.v. 70 km per uur. De voorzit ter zal voor dit laatste pleiten bij de Rijkswaterstaat. Merv. Van der Zan- de-Vleugels Schutter (Gem. Bel.) in formeerde hoever het nu staat met de stichting van een openbare kleu terschool in Oosterland. Wethouder Overbeeke (AR) meende op goede gronden dat er wel spoedig met deze school begonnen zal kunnen worden eerst voorlopig in de „Conferentie- kamer" en dan later wordt gedacht aan een lokaal van de school aan de Groene Poort, die straks disponibel komt. Twee sollicitanten hebben zich aangemeld als kleuterleidster, waarvan er op woensdag 18 augus tus één kennis komt maken bij de wethouder van onderwijs. Verder zag mevr. Van der Zande graag een snelheidsbeperking in de Baalpapen- weg te Ouwerkerk, vooral bij de uitgang van de camping wordt ex- meestal veel te hard gereden. De vooi'zitter zal bij het Watei'schap de- materie aansnijden. Mevr. Van der Zande was vooi-ts bevreest dat de molen van Nieuwerkerk toch op den duur nog zal verdwijnen, hetgeen echter dloor de voorzitter werd te gengesproken. Monumentenzorg heeft momenteel nog niet voldoende gelden om dit omvangrijk werk ten uitvoer te bi-engen en heeft door middel van de molenmakers voor zieningen getroffen dat er geen on gelukken kunnen gebeuren wanneer er iets zou breken b.v. aan de molen. Maar in orde komt het, zo zei de voorzitter. Dc politicbezetting Nog meer politiebezclling zou mc- NEDERWEERT. O/j de autosnelweg bij Nederweert heeft zich deze week een kettingbotsing voorgedaan waar bij tien voertuigen waren betrokken. Eén persoon werd gedood en er wa ren vijftien gewonden. De foto geeft een beeld van dc ravage op de drukke weg. rouw v. d. Zande ook zeer gewenst vinden in de gemeente, vooral ook met de perikelen zoals laatst met de woonwagenbewoners. De voorzitter deelde mee dat er onlangs maar vier nieuwe politiemannen beschikbaar kwamen voor heel Zeeland en dat we daar nog één van hebben gehad. „Er schijnt,", volgens de mening van de raadsvoorzitter," voor deze be trekking- weinig animo te bestaan. Mevr. Van der Zande zou deson danks dit toch steeds willen aan houden om nog meer politiebezet- ting te vragen. „Wanneer jö niet vraagt krijg je helemaal niets" zo repliceerde zij. De heer Romeijn, de partijgenoot van mevr. Van dei- Zan de, bracht nog even ter sprake de moeilijkheden met de woonwagen bewoners en informeerde vervolgens waar de beleidsnota blijft die al zo lang beloofd is. De burgemeester zegde toe dat deze tegelijk met de aanbieding van dc begroting 1972 aangeboden zal worden. De heer Van 't Hoff (AR) zag graag wanneer de vex-brandingsplaats in zijn woon plaats Nxeuwerkerk wordt opge ruimd, ook de aangrenzende sloot meegenomen zal worden. Verder was er toezegging gedaan van het opha- lenn van hel trottoir in de Ribes- straat in Nieuwerkerk wat nog' niet is gerealiseerd. Het seizoen schiet weer al op, zodat er enige haast voor dit werk wel gewenst zou zijn. Dit zal worden bekeken. De heer Bakker verneemt zeer weinig van de inge stelde commissie voor de straal ver lichting in de gemeente, waarop wethouder Kuijper meedeelde dal ei- binnenkort een samenkomst zal zijn, om de zaak te bekijken. Ook de gootjes aan de schuurtjes tc Ooster land .en te Nieuwerkerk bij de ge meentewoningen zijn nog niet aan gebracht, volgens deze spreker wat ook spoedig zal gebeui-en. Verder wilde de heer Bakker het speel- weitje in Oosterland waar de woon wagenbewoners enige dagen hebben gehuisd, een grondige schoonmaak beurt geven, omdat het daar „een bende" is. De viezigheid"hangt er in dc bomen. De heer Stoutjesdijk (CHU) tenslotte informeei'de naar dc vorderingen betreffende de overna me van hel verenigingsgebouw te Oosterland door de gemeente. Hij hoorde dat de laatste tijd niets meer van b. en w. antwoordden dat het gesprek hierover binnenkort weer zal geschieden. Ook was deze Spre ker op de toestand van de straat in het Groenedaal waar de PZEM on langs een kabel heeft gelegd en waai de straatstenen er zo maar in zijn gegooid. Wethouder Kuijper zei dal de gegraven sleuf eerst wat moet zakken vooral eer men deze defini tief dicht zal straten. Hierna volgde sluiting. VISSEKIJBERICHTEN Zevibel werkt voortaan in twee sectoren BRUINISSE, 19-8. Op de verga dering van de mosselkwekersvereni- ging te Bruinisse werden medede lingen gedaan over enkele mutaties en de opzet van Zevibel, de overkoe pelende vei-eniging voor de Zeeuwse Visserij Belangen, onder voorzitter- schap van de bekende oud-burge- meester Van Hulst oud-gedeputeer de van Zeeland de heer A. L. S. Lockefeer. In Zevibel, zijn zowel de mossel kwekers als de Noordzeevissers ver enigd, maar de belangen c.q. de za ken van beide visser-ij sector-en lo pen niet parallel. In de garnalensec- tor, worden zaken aangesneden, waarvoor de mosselkwekers weinig interesse hebben, en omgekeerd. Be sloten is daarom in Zevibel twee sectoren onder één noemer (Zevibel) samen te brengen, maar die wel als het niet om gezamenlijke belangen gaat, gescheiden te laten optrekken. Een mosselsector, onder voorzitter schap van de heer Andree Rammeloo Philepine, een kottersector, garnalen en tongvisserij), onder voorzitter schap van de heer Jan de Winde, -Breskens. Beide voorzitters zullen een salaris genieten van f 3500,-. Ook de heer Marien Siereveld, bekende figuur uit Arnemuiden is in de kot tersector nog als vrijgestelde werk zaam. maar zal wegens zijn leeftijd binnen afzienbare tijd, met pensioen gaan. Voor 120 mille gestolen bij juwelier UTRECHT, 19-8. Bij een inbraak bij juwelier Punte in de Choorstraal in Utrecht is in de nacht van woens dag op donderdag voor ca. 120 mille aan gouden en zilveren horloges en sieraden ontvreemd. De inbrekers drongen de winkel binnen via een kelderluik aan de achterzijde. Zij slaagden erin de elektrische bedr-a- ding van de alarminstallatie onklaar te maken. De inbraak wordt door de politie gekwalificeerd als „vakwerk" De gouddieven zijn spoorloos. Handelaar in verdovende middelen doodgeschoten MANNHEIM, 19-8. Een ..transac tie" tussen drie Griekse handelaars in verdovende middelen en de politie in Mannheim heeft geleid tot de dood van één der Grieken. Volgens de officiële lezing wilde woensdagavond, onmiddellijk na het sluiten van de .transactie", een 32- jarige Griek vluchten, waarbij hij een politieman met een mes bedreig de. De politieman schoot en trof de Griek dodelijk met een kogel in de borst. Er zal ook een nieuwe secretaris moeten komen, nu burgemeester- Hack vorig jaar, voor deze functie heeft bedankt, (deze was tijdelijk be noemd in verband met het vertrek van de vorige secretaris die een functie in de recreatieve sector aan nam). De voordracht in deze secretaris vakature luidt: 1. de heer J. de Bliek, Breskens, 2. de heer V. Laban, Tho- len, de heer Laban is oud-gemeente secretaris van de gemeente Tholen, die op non-aktief kwam doordat het eiland één gemeente werd, de heer- De Bliek studeert in zijn vrije tijd rechten. Op 28 augustus zullen be noemingen en statutenwijziging in een te Goes te houden vergadering aan de orde worden gesteld. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND - DEN BRIEL. Op een plaats die ge heim gehouden wordt gaan de bur gemeesters van Voorne en Putten en Rozejrburg heden (vrijdagmiddag) praten over een evacuatieplan voor de bevolking van Voorne bij een eventuele ramp in het aangrenzende Europoortgebied. AMSTERDAM. Het spaarover schot bij de bondsspaarbanken in juli heeft een veelvoud bedragen van dat rn dezelfde maand vorig jaar. Vorige maand resulteerde een inleg van f 785,4 min. en een terugbetaling van f 756, min. in een spaaroverschot van f 29,4 min. tegen f 8,4 min. in juli 1970. UTRECHT. De politie heeft de 18- jarige Johanna V. uit Helmond, die op 22 februari van huis was wegge lopen en die sindsdien werd vermist, teruggevonden in de Eijkmanlaan in Utrecht. Het meisje verkeerde sterk onder de invloed van verdovende middelen. Ze is opgenomen in een psychiatrische kliniek in Utrecht. DEN HAAG. Radio Veronica geeft met ingang van 1 september in ma gazine-formaat een minimaal 52 pa gina's tellend weekblad uit onder de naam „92". De eerste keer zal het blad, dat via ongeveer 1800 grammo foonplatenwinkels wordt verspreid, een oplage krijgen van 100.000 exem plaren. AMSTERDAM. Om het Bijbelge nootschap van Ethiopië te helpen doet het Nederlands Bijbelgenoot schap in september een beroep op duizenden vrienden om dit bijbelge nootschap in Afrika te helpen. Het N.B.G. zou Ethiopië graag 52.000 gulden schenken, opdat dit jaar nog 8000 mensen een bijbel zullen kun nen kopen die binnen hun financiële mogelijkheden komt. Wal biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 21 AUGUSTUS. NED. 1. Een volwaardig kinder programma van de AVRO op deze zaterdagmiddag. In het eerste kwar tier een aflevering uil de Engelse serie De Toverbal, vervolgens een Duitse documentaire over een twee- lingaapje, en tenslotte Robins Speel huis. een televisiespel voor de jeugd. De avond begint met Pip en Zip en het journaal. Tot 8 uur AVRO's Ral lycross, unsluitend op het journaal Drieluik. Pim Jacobs heeft voor hel eerste luik enkele veelbelovende jonge artiesten uitgenodigd. Ze zul len beoordeeld worden door Mieke Telkamp, Henk v. d. Molen en Wil lem Duys. Het 2e deel van Drieluik bestaat weer uit de quiz Wie van de drie, waarvoor het panel is samen gesteld uit Guus Oster, Albert Mol en Tonny Huurdeman. In Goed Ge oogst zingt tenslotte Greetje Kauj- feld. Het laatste stuk van de AVRO komt uit Duitsland: deel 2 en slot van de „krimi" De derde handschoen. NED. II. Na Pip en het journaal komt de KRO met een kwartiertje Felix de Kat. Vervolgens een docu mentaire van Marijke Ferguson en Joost Tholens onder de titel Wordt er nog muziek gemaakt? Vier en een half jaar geleden maakte het duo een film waarin ouders werd aan geraden hun kinderen muziek te le ren beoefenen. Aan de kinderen die aan deze film meewerkten werd nu gevraagd hoe het verder is gegaan met hun muzikale ontwikkeling. Na het journaal in de serie Zomerthea ter de 2e aflevering van een aantal gedramatiseerde verhalen van de Italiaanse auteur Luigi Pirandello. Deze aflevering bestaat uit 4 korte schetsen en heet Liefde zonder lief de. Na deze produktie volgt nog een aflevering van Brandpunt, waarna pastor W. de Graaff uit Amsterdam een epiloog verzorgt. ZATERDAG 21 AUGUSTUS. NED. I: 16.00 Journaal: 16.02 De toverbal; 16.15 De orang-oetan; 16.45 Robins speelhuis; 17.35 Einde18.5 Pip en Zip; 18.55 Nieuws; 19.05 Avro's trophy; 20.00 Nieuws; 20.21 Drieluik; 21.45 De derde handschoen; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Pip en Zip: 18.55 Nieuws; 19.05 Felix de kat; 19.20 Wordt er nog muziek gemaakt? 20.00 Journaal; 20.21 Liefde zonder liefde; 21.45 Brandpunt; 22.20 Journaal. ZONDAG 22 AUGUSTUS. NED. 1. Een uitgebreid middag programma. In de eerste plaats de vaste rubrieken, zoalsNieuws, week journaal, verkeersinformatie, de Verrekijker en Avontuur in Re- genboogland. Verder in dit middag programma een reportage van de wedstrijden in Kopenhagen om de Europese roeikampioenschappen; de toto en tenslotte van het IKOR een kinderleesdienst in de St. Janskalhe- draal in 's-Hertogenbosch. En dan de avond. Na Pip en hel journaal Woord voor woord en een herhaling van het programma dat drs. Emily Werner maakte over de Spaanse schilder Goya. Om half S hel Volk van de rivier de Fly; een documen taire over de Papoea's. Aansluitend op het journaal van 8 uur een Duitse gedramatiseerde documentaire in 2 delen, die op 2 achtereenvolgende avonden zal worden uitgezonden. De man over wie hei gaat is Arthur Ne be. Hij was een Duits officier in de eerste wereldoorlog. Tussen beide oorlogen werkte hij bij de politie en bouwde het gehele apparaat op. Tien minuten intermezzo volgen met de Bussumse koorvereniging Pro Musi- ca, alvorensGodfried Bomans een gesprek aangaat met dr. Ab. Thfa- dens. NED. II. Na Pip en het journaal iveer een herhaling van Floris. Twee afleveringen van Studio Sport, on derbroken door het zomerse pro gramma van Ger Roos, en Son ja Barend als presentatrice. Op locatie in... Haamstede-in Zeeland. Allerlei figuren uit hel Zeeuwse werken mee, evenals Convektion Sektion en hel panel Wat doe ik voor de kost. Na het 2de deel van Studio Sport een discussie ouer het koninklijk bezoek aan Indonesië. ZONDAG 22 AUGUSTUS. NED. I: 15.30 Journaal; 15.32 Weekjournaal; 15.52 Verkeersinfor- matiae; 15.55 De verrekijker; 16.05 Avontuur in Regenboogland; 16.30 Roeien; 16.55 Toto; 17.00-1S.00 „In de goede herder"; 18.55 Pip en Zip; 19.00 Woord voor woord; 19.05 Cpnfronta- tie met Goya; 19.30 Volk van de ri vier Fly; 20.25 Arthur Nebe: 21.55 Pro Musica; 22.05 Bomans in gesprek 22.45 Journaal. NED. 11: 1S.55 Pip en Zip: 19.00 Nieuws; 19.05 Floris; 19.3.5 Studio Sport; 20.25 Op locatie... in Haam- Zaterdag 21 aug., 21.45 uur: De derde handschoen. Hoofdcommissaris Ket- terle (midden) begint steeds meer te beseffen dat de zaak Dreyer uitgroeit tot een „Grote Zaal;". slede: 21.25 Studio Sport: 21.50 Het staatsbezoek aan Indonesië; 22.40 Journaal. MAANDAG 23 AUGUSTUS. NED. I. Pip en het journaal en The Flaxton Boys. De rest van de tijd tol 8 uur met Zo vader zo zoon, waar voor het panel bestaat uit Gerrit den Braber. Aart Staartjes, Marion Broekhuizen en Tante Leen. Na hel 2e journaal volgt het 2e deel van Fall Nebe, hel leven van de Duitse politieman Arthur Nebe. Dan blijft er nog tijd over voor Hier en Nu en Ander Nieuws van Klaas van Gel der. NED. 11. Pip en het journaal, dan de rubriek Kunstsignalering van Ageeth Scherphuis, zijn de bijdragen die de NOS vanavond levert. De VA RA zet de avond voort met Corona tion streel. Na het tweede journaal Met de muziek mee, met Henk van Montfoort. Hij ontvangt weer gasten, onder wie de Zangeres zonder naam. Dorus, Rients Gratema e.a. Voor de 5e en tevens laatste maal presenteert Dick Houwaart Watermerk. Hij geeft informatie voor de zwemmers en spreekt voorts met de nieuwe mi nister voor milieuhygiëne dr. Sluyt. Tol slot van de avond het Gezinsge luk. achter welke titel een drietal korte speelfilms van Anton Tsje- chow schuil gaan. De Russische tele visie zorgde voor de bewerking. MAANDAG 23 AUGUSTUS. NED. I: 18.45 Pip en Zip; 18.55 Nieuws; 19.05 The Flaxton Boys; 19.30 Zo vader zo zoon; 20.00 Jour naal; 20.21 Arthur Ne be: 21.50 Hiel en nu; 22.15 Ander nieuws; 22.25 Journaal. NED. II. 18.45 Pip en Zip: 18.55 Nieuws in het kort: 19.05 Kunst sig nalering; 19.30 Coronation streel: 20.00 Journaal; 20.20 Met de muziek mee; 21.20 Watermerk: 21.45 Het ge zinsgeluk; 22.45 Journaal. DEN HAAG. Bij juwelier Vermaal in de Haagse Thomsonlaan is voor een waarde van ongeveer f 40.000 aan sieraden uit do etalage gestolen. De buit bestaat voornamelijk uit ringen, armbanden en broches. FEUILLETON Teun lachte vrolijk. ..Je brengt me op een idee. vader." Hij liep de sme derij binnen, waar hij zijn fiets pak te om hem op de tractor te ^binden Daarna reed hij het dorp uit en sloeg de weg naar Ochteren in. Postma was de boer, waar hij gedurende en kele malen de fiets van Anneke had neergezet. Hij kon uitstekend met de man overweg. Die kan ik tenminste blij maken, dacht hij. Terug rijdend op zijn fiets keek hij even naar het Boshuis, toen hij er langs kwam. De lust bekroop hem om even aan tc wippen. Ze zullen wel druk bezig zijn met hun poppen, dacht hij. Nee, laat ik meteen maar weer naar huis gaan. Het is druk genoeg en aan Tiemen hebben we vandaag toch niks meer. Die moet zich eerst door Immigje laten troos ten. Nu ja. beter zo. Ik heb er meteen al niet aan gewild, dat hij het ge daan heeft. Die kerel is dat toch zc- kei helemaal niet waard Bij de eerste dwarsweg moest hij plotseling afremmen voor een zwarte bestelwagen, die de provinciale weg opdraaide zonder op het verkeer te letten. Al was de provinciale weg niet druk. het was in ieder geval een voorrangsweg en de auto had beho ren tc stoppen. Teun keek veront waardigd naar de man. die op deze wijze de verkeersregels met de voe ten trad. Gelijk blikte hij in het ver schrikte gezicht van Nielsen, de krui denier. die hel raampje neerdraaide. „Sorry. Teun. misschien zat ik een beetje te dromen. Ik had beter op moeten letten". Teun knikte. „In orde. Nielsen, wc zagen het beiden gelukkig op tijd. Wordt maar gauw wakker, want dc weg is niet bepaald de plaats om te dutten". De man lachte zenuwachtig en reed weg. maar terwijl Teun lang zaam verder fietste, dacht hij: dat verschrikte gezicht komt me bekend voor. Waar heb ik dat meer gezien? Dc beide politiemannen waren an derhalf uur later weer op het punt door JOKE DE VALK van uitgang gekomen: in casu het bureau. Bij enkelen waren de wa gens niet thuis geweest, dus daar moesten ze nog eens hoen. Bij dege nen. die er wel waren, hadden ze dc auto's bekeken, doch niets bijzon ders gevonden. Zodat een aantal na men van het lijstje doorgeschrapt waren. „Brander kunnen we eveneens schrappenmeende Berker. ..Die man is gistermorgen met verlof ge gaan. Je snapt het niet. een spoor- man die met de auto gaat. Enfin, hij was gisteren de hele dag niet in het dorp. Al zullen we vanavond, als hij terug is. zijn wagen nog even bekij ken. Zeg. weet je. wie wc vergeten hebben? Wipselaar, het schoolhoofd. Heeft ook een donkere wagen. Rijd ik straks nog wel even langs. Niet waarschijnlijk, dat de man gister avond weg is geweest. Dan moeten we nog bij Nielsen kijken. Die was dc wijk in. zei z'n zuster". Snuiveldcr knikte, zijn aanteke ningen raadplegend. ..Het zal best iemand van buiten Stamvccn zijn geweest. Als het een geraffineerde snuiter is. heeft-ie z'n wagen al lang grondig schoongemaakt en kraait cr mischien geen haan naar". ..Kalm aan", meende Berker. ..Door gaans maken ze in dergelijke ge vallen een paar kleine foutjes en daar vallen ze dan over. Ik ben nog altijd van gedachte, dat wc 'm wel een keer te pakken krijgen, al of niet met medewerking van onze collega's" Teun was inmiddels weer terugge keerd bij de smederij, waar hij zijn vader hielp een paard beslaan. Maar terwijl hij op het hoefijzer beukte, kon hij niet loskomen van het A-er- schrikte gezicht van kruidenier Niel sen. Ik heb dat gezicht op deze ma nier eerder gezien. Maar wanneer en onder welke omstandigheden? Dat ik cr niet op kan okmen Om zes uur sloot Hofmeer dc sme derij. In de keuken begon hij zich te wassen, onderwijl luisterend naar de geluiden, die uit de huiskamer kwa men. Lien had bakker Oost opgebeld en verteld, dal Tiemen weer thuis was. Vrijgelaten. „Zien jullie wel. dat hij met niet gedaan heeft? Zeg dat maar tegen Immigje". Doch binnen een kwartier was het meisje al in de woning, dc jongen omhelzend, alsof hij achttien dagen was weggeweest, inplaals van acht tien uur. Licn zag het. wat achteraf in de kamer, met enige verwonde ring aan. Alle mensen, wat hield dat kind van haar broer. Gewoon niet te geloven. Zelf was ze ook gek op Flip Slauwsle. dc rustige zoon van de loodgieter. Maar eer ze zich toch zo uitte in het bijzijn van derden Immigje was gebleven. Ze was ge woon niet bij dc grote Tiemen weg tc slaan. Tqcn Hofmeer binnen kwam zat ze met een verheerlijkt gezicht naast de jongen, die nu rustig een sigaret rookte. Hofmeer knikte hem vriendelijk toe. ..'k Zal t maar niet van je snipperdagen aftrekken, hè?" grapte hij ..'1 Was ook niet bepaald een lol letje". meende de jongen. Immigje legde haar arm om zijn hals. ..Je bent cr weer. dat is het voornaam ste". constateerde ze. ..En er niet meer aan denken". Tiemen wendde zich tot zijn meis je. „Jij hebt makkelijk praten, maar wat zoggen dc mensen?" „Daar moet je je •niets van aan trekken". meende zijn vader. ..O nee? O nee?" De jongen draai de zich naar hem toe. ..Zolang de werkelijke dader nog niet gevonden is. zullen ze er mij in het dorp op aankijken. Ik ben gewoon vrijgela ten wegens gebrek aan bewijs. Dal zei Berker. Weet u. wal dat inhoudt? Dat ze ondanks alles mij ervan blij ven verdenken, maar dat ze niet vol doende bewijzen hebben om me vast tc houden. Prettige gedachte, he0 Tk zou wel eens willen weten, wie die smeerlap is geweest gisteravond (Wordt v« t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7