Geslaagde serie bokswedstrijden in tent te Brouwershaven De maatregelen te Zierikzec inzake de woonwagenbewoners STREEKNIEUWS ONZE PUZZELRUBRIEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 augustus 1971 Nr. 2093Ö Eerste avoiul van grole feeslmanifestatie BROUWERSHAVEN, 20-8. De eerste avond van de feestmanifesta ties in de grote tent op het Markt plein te Brouwershaven, welke be stond uit bokswedstrijden en een de- inonstratieles is een groot succes geworden. Plm. 250 personen hebben kunnen genieten van mooie boks wedstrijden in diverse klassen. De organisator van de Roosendaal- se boksvereniging de heer Bussé verwelkomde het talrijke publiek, in het bijzonder het bestuur van de afd. Zuid-Holland en de afgevaardigde van de Ned. Boksbond, de ringarts dokter H. J. Simons uit Renesse, de tijdwaarnemer de heer R. Henderson en de uit Delft afkomstige scheids rechter, de heer J. van Pelt. Een bijzonder woord van lof had de heer Brussé voor de organisato ren: vishandel Van Beveren, caféta- ria 's Seepaard en H.C.R. Graaf Floris V, die het voor het publiek mogelijk hebben gemaakt deze sport in levende lijve te kunnen zien. De eerste match ging tussen De Mooy uit Rotterdam en Willems uit Vlissingen. Winnaar werd Willems in de tweede ronde. Demonstratie De bekende promotor van de boks school Rotterdam, Theo Huyzenaar gaf vervolgens een uiteenzetting over de bokssport in vroeger jaren en de huidige manier van boksen, geschoeid op moderne leest. Een viertal bekende boksei's, de prof. Aad Janse en de zwaar weiter ge wicht kampioen van dit jaar Stan Driessche. licht gewicht kampioen district Zuid-Holland Gerard Bok en zwaar weltergewicht kampioen Zuid-Holland,. Harry Boogaerts toon den het publiek onder deskundige explicatie door Huyzenaar een aan tal stoten, zoals de directe linkse en rechtse, uppercut-slagen, counter stoten en een serie vai'iaties op di verse stoten. Hiex-na volgde een de monstratie van spiex-oefeningen, waaruit bleek, dat de bokser een hai-de training moet volgen om in conditie té blijven. De heer Bussé dankte de heer Huyzenaar en de boksers voor hun kundige en duidelijke demonstratie, waardoor men als publiek een beter inzicht kreeg in deze sport. Wedstrijden In de klasse weltex-gewicht stx-eden Olipitz uit Vlissingen en Louwers uit Dongen. Eerstgenoemde wei'd in de Vragen statenlid in verband met moeilijkheden woonwagenbewoners Het lid van Prov. Staten voor de P.v.d.A. de heer P. A. Roels heeft aan het college van Ged. Staten van Zeeland de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Het College van Gedeputeerde Staten heeft ongetwijfeld kennis genomen van de moeilijkheden met woonwagenbewonex-s i.v.m. het geven van uitkei'ingen inge volge de Algemene Bijstands wet met name in Zierikzee? 2. Is het College van oordeel dat een der ooi'zaken van de moei lijkheden het uitblijven van de stichting van een regionaal cen trum voor woonwagenbewoners in Zeeland benoorden de Wes- terschelde zou kunnen zijn? 3. Kunnen Gedeputeerde Staten mededelen of een gemeenschap pelijke regeling tussen een aan- ln aansluiting op het oude „Haven plaatje" van Bruinisse volgt hier nog een van lang geleden - omstreeks de eeuwwisseling - daterende prent uit het dagelijks leven van Bru in die tijd. Dit groepje jeugd staat bij een rondom de bekende oude welput op het Kerkplein, welke gedurende vele jaren dienst deed voor openbaar gebruik. tweede ronde winnaar na een techn. K.O. Een zeer fel gevecht leverden Massuers uit Roosendaal en Van Dijk uit Dongen in de zwaar welter gewicht klasse. Winnaar op punten werd Van Dijk. Tussendoor werden enkele demonstratiegevechten ge speeld. In de lichtgewicht C klasse stre den P. van Zon uit Dongen en Van Boxtel uit Roosendaal. In de middengewicht C klasse was er een lel gevecht tussen Havermans en Van Agtmael, welke laatstge noemde reeds door een techn. K.O. in de eerste ronde wist te winnen. Scheidsrechter Van Pelt x-eikte na afloop de organisatoren voor het re aliseren van deze mooie sportavond, de herep Van Pelt, Simons en Hen derson voor hun medewerking en het publiek voor hun aandacht. Taptoe uit te voeren door vier muziekkorpsen Bruinisse venvacht een groot muzikaal evenement BRUINISSE, 20-8. Het staat wel vast dat Bruinisse op zaterdagavond 28 augustus een groot muzikaal eve nement gaat beleven. Op het sport terrein zal dan een plm. V/j uur du- rende taptoe worden uitgevoerd door vier muziekkorpsen, drie korpsen uit Sliedrecht en ons eigen Nu met Ho pe. En dat betekent, een bezetting van ruim 200 personen. De inwoners van het baggerdorp, waar burgemeester Hokken geboren en getogen is zijn muziekminnende lieden. Zij brengen dan ook drie koxpsen in het veld die er zijn mo gen: De Hax-monie „Sliedx-echt", de Harmonie „Cx-escendo" en het tam boers en trompettei'skorps „Wilhel mus'. Alleen al de korte mars door het dorp van deze vier gezelschappen zal een fleurig aanzien geven, laat staan als ze hun beste beentje voor zetten in genoemde taptoe. V.V.V. Bruinisse, de voetbalvex-eni- ging Bruse Boys en Nu met Hope als muziekgezelschap maakten deze prachtige uitvoering mogelijk. Ver trouwd wordt, dat het entree-bedrag voor niemand een beletsel zal zijn om te komen kijken. Mocht dit wel het geval zijn dan hebben genoemde verenigingen een strop, want zij vormden samen een „garantiefonds" als de opbrengst van de entreegelden de kosten niet zouden dekken. tal gemeenten in Zeeland be- noox'den de Westerschelde tot stichting van een regionaal cen- tx'um reeds tot stand is gekomen en zo neen wat hiervan de oor zaken zijn? 4. Kunnen Gedeputeerde Staten ïrxededelen hoe in dit verband de toestand is in Zeeuws Vlaande ren? 5. Kunnen Gedeputeex-de Staten bij benadex'ing aangeven tegen wel ke datum een regionaal centrum voor woonwagenbewoners in Zeeland benoorden en bezuiden de Westex'schelde voor gebruik gereed zou kunnen zijn? 6. Is het College bei-eid de tot standkoming van regionale cen- tra met alle middelen, eventueel met toepassing van ai'tikel 3 van de Woonwagenwet van 21 fe bruari 1968 (Staatsblad 98), te bevorderen? WESTERSCHOUWEN Belangrijke besluiten van de gemeenteraad In een broeihitte heeft de raad donderdagavond enige belangrijke beslissingen genomen. De subsidie aan het Slot Haamstede werd, zoals voorgesteld, verleend. Aan de sport hal-zwembad-combinatie zal met f 1,50 per inwoner deelgenomen wor den. Eensluidend het voorstel gaat het woningwet-bezit van de gemeen te over naar „Beter Wonen". Voor de eerste fase van de buitenplaats „Schouwen" aan de Hogeweg-Haay- mansweg te Haamstede, te realiseren door „Buiten Stee" N.V. te Hoevela ken werd een exploitatie-overeen komst aangegaan. Over het plaatsen van xyat meer caravans rond de boe renerven werd uitvoerig van gedach ten gewisseld. Op deze punterx komen we nog uit voerig terug. WESTENSCHOUWEN Vliegenplaag De nog vrij talrijke badgasten die dagelijks bij fraai warm augustus weer het strand bevolkten, hebben het donderdag wel erg te kwaad ge- kx'egen met een soort vliegjes die in gx'ote massa's uit zee kwamen aan vliegen. Vooi'al de geur van de zon- nebrandmiddelen trok geweldig. Er is heel wat afgemept op deze hete dag, doch meestal tevergeefs. Ook de wei'phengelaars op de Ooster- schelde werden in hun bootjes het slachtoffer van de vliegen. BRUINISSE Wandeltocht Zaterdag 21 augustus wordt te Bruinisse voor de tweede keer in de geschiedenis weer de gi'ote wandel tocht gehouden, die de eerste keer zo goed is geslaagd. Afstanden, 5, 10 en 15 km. Statt bejaardensociëteit Nu de vakantie weer voorbij is zet de bejaardensoos „Nooit Ge dacht" haar deuren weer wijd open om de bejaarden te ontvangen. Wie Bejaarden van Noordwelle gingen „op Safari" NOORDWELLE, 19-8. Zaterdag jl. gingen de bejaarden van Noord welle voor hun jaarlijkse uitje op stap. Een 20-tal verzamelde zich 's morgens in het dorpshuis, waar de bejaarden werden toegesproken door mevr. Hogenboom-Dalebout, die allen van harte welkom heette. Ze wenste ieder, een goede reis toe. Het uiteindelijke reisdoel was „Het safari leeuwenpai'k" te Hilvaren- beek, dat bei'eikt wei'd via Willem stad, richting Waalwijk.. In Willem stad wex'd gepauzeerd. Waarna de tocht door het mooie Brabantse landschap voei'de, waar ieder van genoot. Op een rustige manier werd er door het safari leeuwenpark ge reden, waar de leeuwen lagen te slapen. De bejaai'den genoten bij zonder veel van dit alles. Ze genoten ook van de apen die de pinda's kwa men nuttiggen, die op de voorruit waren klaargelegd. Na deze tocht ging de bus in de richting van Oos terhout, waar een goedverzorgde maaltijd klaarstond en die natuur lijk ieder uitstekend smaakte. In middels was het al aardig aan de la te kant gekomen en de bus ging dan ook over de Volkex-akdam terug naar Noordwelle. In Noordwelle dankte het comité-lid de heer .J. H. Hendrikse de bejaarden, de chauf- feuxv de heer Willemse -van de fa. Van Oeveren en de wijkverpleegs- ster, en natuurlijk de gevei*s en de geefstex-s, die deze heerlijke dag mogelijk hebben gemaakt. ZIERIKZEE, 19-8. In aansluiting op het reeds gisteren (donderdag) ge publiceerde belangrijkste gedeelte uit de verklaring van burgemeester Qe Meester van Zierikzee inzake het te voeren beleid voor woonwagenbe woners volgt hieronder, ten gerieve alle betrokkenen, de letterlijke tekst van deze in de vorm van een com munique verstrekte mededelingen en richtlijnen, „Reesd voor het onderhoud met de Staatssecretaris van C.R.M. hebben Burgemeester en Wethouders van Zierikzee zich beraden over nadere maatregelen ten aanzien van het probleem ï'ond de woonwagenbewo ners. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank HYPOTHEKEN op aantrekkelijke voorwaarden IÏURGH-H AAMSTEDE: Julianastraat/Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. is bejaard? Volgens het bestuur van de sociëteit ieder die zestig jaar of ouder is. Men is dus hartelijk wel kom en het bestuur gaat zich weer hard inspannen, om wekelijks een gezellige middag te oi'ganiseren. De eei'ste keer gebeurt dat woensdag 25 augustus. Aanbesteding uitbreiding kleuterschool Door het ax-chitectenbureau H. Weertman, Goes is namens de Ver- eniging tot Instandhouding van een Kleuterschool te Bruinisse, onder hands aanbesteed, de uitbi'eiding van de school met één lokaal. De uitsoaf was: Jac. den Herder f 73.288,-; C. Bal f 73.164,-; Jac. Deui'loo f 71.438,-; C. Deurloo f 71.410,-; fa. S. Capelle f 71.302,-. Laagste inschx-ijver dus firma S. Ca pelle aan wie het werk waarschijn lijk zal worden gegund. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboi'en. 12 aug. Tona Adi'iana, d. van Daniël Schouls en Catolijna Adriana de Ruijter (Zierikzee); 12 aug. Lisette Francine Regina, d. van Gijsbertus Peter Johan Kreuning en Anna Regina Wilhelmina Maria Na- trop (Hilversum); 15 aug. Alexandra Nicole, d. van Nicolaas Leendert de Keijser en Pietei'nella Jacoba van der Werf (Bruinisse); 14 aug. Michel Peter, z. van Petrus Johannes Ver- kaart en Paulina Cornelia Schiette- katte (Zierikzee); 12 aug. Yuri Basho, z. van Christopher Lane en Eliza beth Catharina van den Ende (Wes- terschouwen)17 aug. Cornelis Pie- ter, z. van Klaas Jan Boodt en Cor nelia'Maria Gordijn (Zierikzee). Overleden. 10 aug. Jozua van der Werf, 73 jr., echtg. van Adriana van Westenbrugge (Zierikzee); 13 aug. Mattheus Loof, 95 jr., geh. gew. met Cornelia Levina Kiel (Zierikzee); 17 aug. Jacobus Verschuur, 93 jr., geh. gew. met Egeberta Christina van Rees (Ziex'ikzee); 17 aug. Adriaan Izaak van der Slikke, 89 jr. (Wester- schouwen). Zo is besloten tot ini'ichting van een lokaliteit voor de dienst Sociale Zaken, alwaar de bijstandsaanvx-a- gen voor de woonwagenbewoners kunnen wox'den behandeld, zodat het stadhuis, dat hiervoor geen passende accommodatie heeft, kan wox-den ontlast. Werkeloze woonwagenbewo- nei's zullen vanaf heden, evenals vóór 1 augustus steeds het geval was, zich dienen te melden bij het Ai'beidsbui'eau te Ziex'ikzee. Passen de ai'beid zal kunnen wox'den aange boden via de G.S.W.-regeling, dan wel de dienst Gemeentewerken, waarbij ook voor ongeschoolden nog deze week een werkobject is gevon den. In het overleg met de Staatssecre taris van C.R.M.#is gespi'oken over de oplossing van het px'óbleem op langere termijn en van de situatie op dit moment. Deze bespi'eking is zeer constructief geweest. De oplossing op langere termijn betrof het zo spoedig mogelijk tref fen van voorzieningen voor woon- wagenbewoners te Zierikzee en in de regio, in overleg met het Hoofd van het Bureau Zeeland van het ministe rie van C.R.M., Gedeputeerde Staten en de betrokken gemeenten. Daarbij is ook materiële steun (voorzienin- accommodatie dienst Sociale Zaken en voorzieningen woonwagenterrei nen) toegezegd. Ten aanzien van de directe maat- x'egelen is medewex'king verkregen (met name in de vorm van personele bijstand) teneinde de huidige situatie het hoofd te bieden. Daarbij blijft vanzelfsprekend als uitgangspunt gelden, dat niet afgëweken kan wor den van de wettelijke voorschriften, die gelden bij de toepasing van de bijstandswet voor alle burgers, het geen ook steeds het uitgangspunt van de gemeente Zierikzee is ge weest." Verspreiden De vex'klai'ing vervolgt: „Het is nog steeds zo, dat een ovei'vloed van bijstandsaanvragen onvex-mijdelijk zal leiden tot vertragingen. Daarom blijft het devies gelden, dat woon wagenbewoners er verstandiger aan doen hun aanvragen niet op één kleine gemeente te concentx'eren, doch zich te verspreiden over de 75 bijstandsverlenende gemeenten in het land. Indien dit niet gebeurt, kan zulks leiden tot conflictsituaties en zeker bij een zo heterogene bevol king als de woonwagenbewoner-s, be staat het gevaax-, dat een bepaalde persoon, gebi-uikmakende van de al gehele verwarx'ing, zich aandient als leider van een bepaalde gx'oep. Ten opzichte van deze groep wordt het dan zo voorgesteld, dat deze persoon namens de anderen bepaalde voor waarden of eisen kan stellen. De bijstandswet kent echter alleen in dividuele benstandsgevallen, die ook slechts per geval behandeld worden. De wet laat eenvoudig niet toe, dat over bij standsgevallen wordt onder handeld met een vertegenwoordiger van een bepaalde gi'oep. Dit stand punt wei'd ook tijdens het overleg op het ministerie uitdrukkelijk beves tigd en geen enkele gemeente kan hiervan afwijken, noch een gi'Ote, noch een kleine gemeente. Het onder druk zetten middels pressiegroepen, of door een massaal bezoek met een gi'ote groep woonwagenbewoners aan een kleine gemeente, met een kleine bezetting van de dienst So ciale Zaken, heeft dus geen enkel reëel effect. Het za) alleen leiden tot nodeloze vei'traging van de afhande ling van de bijstandsaanvragen dooi de beti'okken diens, waai-van de aan vrager dan zelf de dupe woi'dt. Het gemeentebestuur van Zierik zee zal alles doen wat, met de be scheiden middelen, die haar ten dienste staan, mogelijk is ter oplos sing van het woonwagenprobleem, doch kan en mag niet afwijken van de wettelijke voorschriften, die zij als uitvoeringsorgaan van de centrale overheid dient na te komen. Degenen, die daarvoor geen begrip wensen op te brengen, zullen erva ren, dat met dwang en geweld het doel niet bereikt kan worden. Onzerzijds zal daarbq steeds een zo groot mogelijk begrip getoond worden voor personen, die door wel ke oorzaken dan ook, onze steun van node hebben en daarbij behoren zeker ook de woonwagenbewoners." De burgemeester van Zierikzee, Th. H. de Meester. Ziex'ikzee, 18 augustus 1971 Onverwacht karwei Sjouwen met matrassen voor de in de Graanbeurs van het Huis van Nassau ingerichte legerplaats voor manschappen van de Rijkspolitie, lijdelijk gedetacheerd te Zierikzee ter versterking van het door de moeilijkheden met woonwagenbe woners oevrbelaste eigen korps. Foto: een kolonnelid van het Rode Kruis Zierikzee brengt matrassen over naar de tijdelijke slaapzaal van de donderdagmiddag gearriveerde politieversterking. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De winnaai's van de voi'ige puzzel zullen ditmaal eerst maandag a.s. bekend wox'den gemaakt. Dit in verband met de herplaatsing van de laatste puzzel in de kx'ant van dins dag jl. Om de goede gang van za ken intussen te hei'stellen volgt hieronder een nieuwe puzzel. De laatste dag van inzending van de oplossingen van deze puzzel wordt hiermee dus weer, zoals gebruike lijk, dondex'dag a.s. De nieuwe puzzel Horizontaal: l. Europeaan; 6. bind- matei'iaal; 12. deel v.h. gezicht; 14. los neerhangend; 15. heen en tex'ug (afk. Latijn); 17. oude lengteëenheid; 18. etiket aan de hals v.e. medicijn flesje; 20. met name (afk.); 21 uiting van kou; 22. bezieldheid, vuur; 24. nevelachtig; 26. beendergestel dat de mondholte omsluit; 28. klein be steend rijshoofd bij zeeweringen; 29. enigszins luxueus ingericht café; 30. bewoner v.h. hoge Noorden; 32. knaagdier; 33. bekend sportevene ment (afk.); 34. boodschapper; 35. deelbaar door twee (x-ekenkunde) 37. op het ogenblik; 38. zichzelf voortstuwend projectiel; 39. symp toom; 41. twaalf dozijn; 42. muziek instrument bij Maleiei's en Chinezen; 43. opschrift v.e. boek; 47. vi'eemde munt; 50. bolgewas; 52. volksover levering; 53. stad in Duitsland; 54. uitroep; 55. elektrisch geladen mate- rieel deeltje; 57. voorwerp waarmee men schrijft; 58. dik en weldoorvoed (b.v. van een varken); 59. duinvallei; 60. niet sterk; 62. inhoudsmaat; 64. attribuut van zwarte Piet; 65. en an dere (afk.); 66. voorzetsel; 68. door dringende kreet; 69. kindei'uiti'oep; 70. dat is (afk.); 71. bedi'ag dat voor iets gevraagd wordt; 73. vis; 75. op vliegend; 76. epische dichtstuk. Verticaal: 1. telwoord; 2. voorzetsel; 3. deel van de voet; 4. al te goed mens; 5. booirx; 7. ovei'blijfsel bij vei'bx'anding; 8. Ned. luchtvaartmij. (afk.); 9. gepantsei'de gevechtswa gen; 10. vooi'zetsel; 11. beroep; 13. hoofddeksel; 16. zonder hapering (fi- guuiiijk); 18. hoofddeksel; 19. dun uitgesneden reep vlees; 21. bovenzij de v.e. aambeeld; 23. onbepaald hoofdtelwooi'd; 24. trekvisnet; 25. ta lent; 27. paai'deslee; 29. mannelijk dier; 31. kleverige stof; 34. grond slag; 36. telwoord; 38. tot oi'ganisch bederf overgegaan; 40. uiteinde v.e. niet rechtopstaand i'ondhoul; 44. draaibare stop; 45. stekelhuidig dier; 46. buigzaam; 47. elk der gedeelten waarin een partij goederen voor de verkoop is gesplitst; 48. aardsoort; 49. hoofddeksel; 51. staat in de V.S.; 54. karkter; 56. vooi'zetsel; 59. per adres (afk.); 61. hengselmand; 63. metaal; 64. kale streep in weefsels; 67. met zorg opgestapelde hoop (b.v. van hooi); 69. laagte tussen bergen; 71. letter v.h. Griekse alfabet; 72. muzieknoot; 73. uitroep; 74. geluid van de ezel. KOUWENBERG gasverwarming Poststraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. LIMA. Vijfhonderd geleerden uit Latijns Amerika. Japan en andere landen zijn bereid naar het atol Moe- roeroa in het zuiden van de Stille Oceaan te gaan om te protestei'cn tegen de kernproeven die Frankrijk daar neemt. LONDEN. Het vrouwenoverschot in Engeland is in de afgelopen tien jaar minder geworden, zo blijkt uit de eerste, voorlopige cijfers van de volkstelling die in april in Engeland is gehouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3