Overdracht oud woningbezit aan „Beter Wonen" te Zierikzee Miljoenen guldens hagelsehade fruitteelt Campagne fabrieksaardappelen begonnen Gemeenteraad Westerschouwen HAAMSTEDE, 16-8. Donderdag 19 augustus vergadert de raad van Westerschouwen in de raadszaal. Er is een 15-tal agendapunten, waarbij enige belangrijke. Punt 8 omvat de overdracht van het oud woningbezit aan de Woning bouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee. Reeds meerdere malen heeft het Centraal Bureau voor Ve rificatie en Financiële adviezen der Ver. van Ned. Gemeenten er op aan gedrongen deze woningen in een af zonderlijke administratie onder te brengen door instelling van een wo ningbedrijf, dan wel door overdracht aan een woningbouwvereniging, om dat de administratie van de algeme ne dienst der gemeente hierop niet is ingesteld. Ook het onderhoud der woningen dat door vier vaklieden moet gebeuren, geeft dikwijls moei lijkheden. Een woningbouwvereni ging is er op ingesteld het belang van de volkshuisvesting te beharti gen, waaronder zowel de bouw van nieuwe woningen, als het onderhoud van bestaande woningen kan wor den gerekend; zij kan de exploitatie van woningen dan ook beter behar tigen dan de gemeente. B. en w. stellen dan ook voor om de volgende woningwetwoningen per 1 junuari 1972 aan „Beter Wonen" over te dragen tegen de boekwaarde per 31 december 1971: Burgh: Weeldeweg 59, 61 en 63; Weeldeweg 5, 7, 9, 11, 13, 15, en 17; Weeldeweg 49, 51, 53, 55, 57; Weelde weg 19, 21 en 23; Lageweg 17, 19, 20, 24 en Duinwegje 7, 9, 11, 13, en 15. Haamstede: Scheepswerf straat 2, 4, 6, 8, 10, 5 en 7; Ooststraat 6, Dap- perweg 2 en Hing 20, 21 en 22; Bocmgaardwekken 6, 8, 10 en 12; Duinroosweg 3, 7, 9, 8, 10 en 12; Sluispad 6; Sluispad 12, 14, 16; Sluis- Voor 40 jaar SEROOSKERKE. De Centrale Ver- eeniging voor Reizende Bibliotheken zond voor de aanstaande winter we derom een van haar vele reizende bibliotheekjes, bevattende een 100-tal nummers, zowel voor volwassenen als voor jongeren. Op verschillend gebied kan iedere lezer iets van zijn gading vinden. Het is te hopen, dat het streven dezer instelling weer de waardering zal vinden die het zo ruimschoots verdient. ZIERIKZEE. Met het bestuur van het ziekenhuis te Noordgouwe hiel den de heer en S. Hage, C. J. Boogerd en W. G. Boot Donderdag jl. een be spreking jriet den geneeskundigen inspecteur voor de Vólksgezondheid, inzake de eventueel te bouwen cen- tralen barak voor besmettelijke ziek ten bij het ziekenhuis te Noordgou- ZIERIKZEE. Uit de hand te koop door familie-omstandigheden: Een eerste rangs dorpsherberg met veel vergaderingen, uitstekende gebou wen, een goed, bestaan gevende, op een dorp in Schouwen. Spoedig te aanvaarden. Hypotheek beschikbaar. OOSTERLAND. Het circus „Royal" dat nabij het tramstation alhier zijn groote tent heeft opgeslagen, heeft vrijdag en zaterdag een voorstelling gegeven. Vrijdagavond was, ook wel tengevolge van de slecht functionee- rende verlichting het bezoek matig, doch Zaterdagavond was de tent prachtig bezet. ZIERIKZEE (Adv.). Prima gemol- tonneerde manspantalons voor 100 cent. pad 18, 20, 22 en 24; 40 woningen aan het Sluispad 26 t/m 34, Beatrixstraat 2 t/m 20 en 5 t/m 35, Bernhardstraat 13 t/m 23. Renesse: Wilhelminaweg 12, 16, 18 en 20; Lindelaan 5, 7, 9, 11, 13, 17, 19, 21, 27, 29, 31 en 37; Zeeanemoonweg 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 43 en 54, 56, 58, 60. 62, 64, 66, 68, 72 en 74; Capel- weg 10, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 20, 21 en 25: Emmaweg 13, 15 en 17; van Kloosterweg 18. Noordwelle: Smidsweg 2 en 14; Dorpsring 15; Ingridstraat 9 en 11. Serooskerke: Dijkweg 3, 5, 7 en 9; Schoolstraat 4, 8, 10, 14, 16, 18; Dorpsweg 15, 17, 19, 21 en 23. Bij de overdracht tevens de onder- houdsveserve en risicofonds der wo ningen per 3i december 1971, alsme de alle andere vorderingen en schul den dezer woningen betreffend over te dragen onder de volgende voor waarden: 1: de rente en aflossing van de aan de woningbouwver. „Beter Wonen" overgedragen voorschotten zullen moeten worden voldaan bij wijze van annuïteiten, zoals nader door b. en w. zal worden bepaald; 2: de gemeente is tot geen andere vrijwaring gehouden dan voor uit winning en hypotheken; 3. overmaat of ondermaat van het gekochte geeft geen aanleiding tot nadere verrekening, noch tot vernie tiging dezer koopovereenkomst; 4. de gemeente draagt aan koop ster over alle rechten van vrijwaring en andere rechten welke zij tegen over haar rechtsvoorgangers in de eigendom of derden terzake van voormeld onroerend goed heeft; 5. partijen doen afstand van de rechten tot ontbinding dezer over eenkomst eventueel uit de bepalin gen der artikelen 1302 en 1303 van het Burgerlijk Wetboek voortvloei ende; 6. alle rechten en kosten der over drachtsakte en eventuele registratie kosten en die de juridische levering zijn voor rekening van de koopster; 7. de baten en lasten van het ge kochte zijn vanaf de overdrachtsda tum af voor rekening van de koop ster; 8. van de onder Burgh t/m Se rooskerke in punt 1 genoemde wo ningen zullen zonodig 10 procent van de per kalenderjaar voor verhuur beschikbaar komende woningwetwo ningen door b. en w. aan huurders worden toegewezen. In deze 10 pro cent zijn de toe te wijzen woningen aan personeel van de rijksoverheid niet begrepen. Subsidie slot Haamstede De subsidie, op 20 maart 1967 ver leend aan het slot Haamstede om de restauratie te bekostigen, is niet toe reikend. In 1969, om precies te zijn op 23 juni, besloot de raad om voor het tweede gedeelte' der restauratie financiële steun te verlenen ad 26.800,-. Als gevolg van prijsstij gingen, verhoogde B.T.W. is de over schrijding opgelopen tot f 160.633,-. Gelet op het raadsbesluit van 23 ju ni 1969 en mede gezien het feit dat bij voltooing van de restauratie de ridderzaal dienstbaar gemaakt kan worden voor culturele manifestaties, stelt hét college voor de eerder ver leende subsidie te verhogen met f 32.127,-, zijnde 20 procent van de subsidiabele kosten ad f 160.633,-, betaalbaar naar de voortgang van het werk. Punt 9 omvat een voorstel tot het LAND- EN TUINBOUW DEN HAAG, 16-8. Het is niet uit gesloten dat dit jaar in de Neder landse fruitteelt vier a zes miljoen gulden hagelsehade is aangericht. De Onderlinge Fruittelers Hagel- verzekerings Maatschappij, waarbij de meeste Nederlandse fruittelers zijn verzekerd, leidt dit af uit het feit, dat ze al van meer dan dertig pro cent der verzekerden een schademel- ding heeft ontvangen. De definitieve schade kan echter bij iedere betrok kene pas vlak voor de oogst worden vastgesteld. De laatste appels wor den in ons land meestal eind okto ber geoogst. Vooral tussen 3 en 7 augustus zijn harde klappen gevallen. Hon derden bedrijven liepen toen matige tot zware hagelsehade op. Verder is er veel schade aan het fruit in Zeeuwsch-Vlaanderen en op Zuid-Beveland, maar ook de Betu we, Limburg, de IJsselstreek, Ooste lijk Flevoland en het noorden des lands kregen flinke tikken mee. aangaan van een exploitatie-over eenkomst met „Buiten Stee n.v." voor de eerste fase van de buiten plaats „Schouwen" aan do Hogeweg/ Haaymansweg voor de bouw van 59 recreatiewoningen. Stichting Sportcentrum Westerschouwen gaat deelnemen in de Stichting Sportcentrum Schou- wen-Duiveland gevestigd te Zierik zee met een bijdrage in de exploita tiekosten voor de eerste 5 jaar ad f 1,50 per inwoner alsmede om tel kens na een periode van 5 jaar zon der financiële konsekwenties voor de gemeente de deelname in de Stich ting te beëindigen. In het algemeen bestuur van die stichting zal een lid en een plaatsvervangend lid be noemd worden. Aan de heer J. den Boer zal door hem bewoonde woningwetwoning Zeeanemoonweg 54 te Renesse ver kocht worden met inachtneming van de bekende voorwaarden. Van de heer M. C. Geleijnse te Haamstede zal ten behoeve van het bestemmingsplan Zuid-West te Haamstede de pacht afgekocht wor den van een perceel grond groot 0.61.10 ha. Deze grond was eigendom van de heer C. M. Hoogenboom e.c. en werd op 28 januari aangekocht door de gemeente. Het afkoopbedrag is bepaald op f 10.000,-. Aan de heer P. de Munnik te Em- meloord zal de gemeente, ten behoe ve van de bouw van een permanente woning een stuk bouwgrond, groot 420 m- gelegen aan de Julianastraat te Haamstede verkopen voor f 25,- per m-. Verder zal een verzoek besproken worden van de heer J. L. Hanse tot opname van een terrein in het be stemmingsplan Buitengebied Oost. Flitsen uit het buitenland GAZA. De Israëlische autoriteiten in de strook van Gaza hebben een einde gemaakt aan een algemene staking, waartoe Arabische verzets organisaties hadden opgeroepen als protest tegen nieuwe Israëlische vei ligheidsmaatregelen. LONDEN. De ambassadeur van de Sowjet-Unie in Londen, Michail Smirnowsky, heeft zich naar La Va- letta, de hoofdstad van Malta bege ven. HONGKONG. Een Chinese militai re delegatie is uit Peking naar Euro pa vertrokken voor bezoeken aan Albanië en Roemenië. Dit heeft het persbureau Nieuw-China meege deeld. DJAKARTA. President Soeharto heeft in zijn jaarlijkse boodschap aan de vooravond van onafhanke lijkheidsdag een economisch ontwik kelingsplan voor de komende 25 jaar bekend gemaakt, en verklaard dat die periode beslissend zal zijn voor Indonesië. NEW YORK. De 36-jarige neger musicus King Curtis is voor zijn wo ning in New York tijdens een twist doodgestoken. De leider van de Rhytm and Blues groep „King Cur tis and The Kingpins" kreeg ver scheidene steken in de borst. KOPENHAGEN. Slechts door een bliksemsnelle, reactie hebben de pi loten van een verkeersvliegtuig van de Scandinavische maatschappij S. A.S. in de buurt van Praag een bot sing met een Tsjechoslo waakse straaljager kunnen voorkomen. NIEUW DELHI. Volgens premier Indira Gandhi maakt India op het ogenblik de moeilijkste fase door in de periode van zijn 24-jarige onaf hankelijkheid. Scheepvaartberiehten Acmaea, 14-8 Teesport Diloma, 14-8 50 m ZO Kaap St. Vin cent Ganymedes, 14-8 600 m W. Tenerife Kara, 16-8 vertr. Point Fortin naar Tewaren Kelletia, 14-8 330 m NO Seychellen Zafra, 14-8 vertr. Sriracha naar Sin gapore VEENDAM, 16-8. Maandagmorgen is in Groningen en Drenthe de fa brieksaardappelcampagne begonnen. Van de tien bij de topcoöperatie Avebe aangesloten aardappelmeelfa brieken hebben er vijf een aanvang gemaakt met de verwerking dei- aardappelen. De andere vijf volgen in de loop van deze week. Bij de fabriek „Oostermoer" te Gasselternijveen wordt in deze cam pagne de met f ll miljoen regerings steun gebouwde proefinstallatie voor het verwijderen van eiwitten uit het afvalwater voor het eerst gebruikt. Als deze proef slaagt en als er een financiële regeling kan worden ge vonden, bestaat de mogelijkheid, dat in de toekomst ook de andere fabrie- PHNOM PENH. Het Cambodjaan se opperbevel heeft meegedeeld dat men aan plannen werkt voor het vertrek van Zuidvietnamese troepen van hun belangrijke operatiebasis langs de Mekong-rivier. De basis in Neak Leoeng, 55 km. ten zuidoosten van Phnom Penh, zal overgenomen worden door Cambodjaanse troepen. ROSARIO. In het Argentijnse Ro- sario zijn 25 mensen, meest priesters, een hongerstaking begonnen uit pro test tegen de arrestatie van vier priesters van de organisatie „Derde Wereld". De vier zouden zijn gear resteerd op beschuldiging van deel neming aan extremistische activi teit. NIEUW DELHI. De premier van In dia, mevrouw Indira Gandhi, en aRe ministers van haar kabinet hebben besloten hun salaris met tien pro cent te verminderen. Voor ondermi nisters zal dit vijf procent zijn. SANTIAGO. Volgens het Chileen se ministerie van binnenlandse za ken worden na de vulkaanuitbars ting in het uiterste zuiden van Chili vier mensen vermist. Berichten over doden zijn niet bevestigd, zo deelde een woordvoerder mee. BERLIJN. De ambassadeurs van de grote vier zijn in het gebouw van de voormalige controleraad voor hun 30ste gesprek over een regeling van de Berlijnse kwestie bijeengekomen. NEW YORK. Zes mensen zijn ern stig gewond bij een explosie aan boord van het 3874 ton metende Griekse schip „Lelaps" uit Piraeus. Het schip bevond zich op dat mo ment 350 kilometer ten westen van de Kaapverdische eilanden. SAIGON. Bij het zwaarste gevecht in Zuid-Vietn'am sinds meer dan zes weken hebben Zuidvietnamese mari niers meer dan 200 guerrilla's ge dood. Dit heetf een militaire woord voerder in Saigon maandag meege deeld. Aan eigen zijde werden zeker 31 man gedood of gewond. BELGRADO. Bij een spoorwegon geluk op hel station van Belgrado zijn 17 mensen gewond geraakt. A RAM EN HET TEKEN VAN YAGO ken zo'n installatie krijgen. Dit zou dan betekenen, dat meer dan 90 pro cent van het afvalwater van de aardappelmeelindustrie schoon kan worden gespuid. De campagne zal naar verwachting tot midden decem ber duren, net als vorig jaar. Wel streeft men ernaar, de afloopdatum te vervroegen om zo weinig mogelijk last te hebben van een eventuele vorstperiode. De huizen aan het 's-Heer Lauwen- dorp (Zuidhoek) zijn geen lang leven beschoren geweest want in 1970 ver dween hier de laatste woning. De huizen aan de rechterzijde van de straat waren til een aantal jaren eerder onder de slopershamer ge vallen. CAIRO. Egypte zal de belangen van Syrië en Jordanië behartigen na de verbreking van de diplomatieke betrekkingen tussen beide landen. 48. Als verlamd lieten de tempelwachters hun wapens zakken en van dit ogenblik maakten Aram en RoMo'gebruik om de trappen op te stormen, die naar dc galerij leidden. Slechts kort had Aram geaarzeld. Hij wierp een lange blik op Tamahia, die nog steëcis door de priesters werd vastge houden. Maar daar hij besefte, dat het op hot ogenblik toch niet mogelijk zou zijn. haai te bevrijden, daar zij tegen een veel iO grote overmacht moesten vechten, be sloot hij, dat het beter zou zijn, zich eerst bij Yago te voegen en naderhand, met zijn hulp, nogmaals een poging te ondernemen. Reeds hadden de ten:pelwachters zich van de eerste schrik hersteld en toen zij zagen dat de beide mannen hen dreigden te ont- srappen, zetten zij een wilde achtervolging in. De vreemde boogschutter spoedde zich boven langs de galerij. ..Volg mij" schreeuwde hij de twee vluchtelingen toe en zo hard zij konden stormden Aram en Rollo achter hem aan. „Zij zullen ontsnap pen!" gilde een van de priesters, doch Cchar antwoordde hem grijnzend: „Laat hen! Mooier kan het niet! Deze Aram zal een betere speurhond zijn om ons op het spoor van Yago te brengen, dan wie ook. Wij moeten alleen zorgen, dat wij hem niet uit het oog verliezen!' Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 18 AUGUSTUS. NED. I. In de middaguren het kin derprogramma van de VARA. Het is opgebouwd uit een filmpje voor de kleintjes, de Vliegenier, de eerste aflevering van een nieuwe serie van poppenfilms, en en natuur filmpje over wilde eenden en hoe kan het ook anders, een avontuur van Pro fessor Balthasar. De avond begint met Pip en het journaal. Hierna een aflevering van de Dubbeldekkertjes en Kenmerk met weLejiswaardighe- den over kerk en samenleving. Na het nieuws van 8 uur een film uit 1944 met de zwemster Esther Willi ams. Deze film is getiteld „Bathing Beauty". Het verhaal gaat over een zweminstructrice die in Californië het hof wordt gemaakt. Hierna de reportage van Spel zonder grenzen vanuit Blackpool. Nederland wordt vertegenwoordigd door Rolde. De avond wordt besloten door een film pje over het werk van jonge Neder landers in ontwikkelingslanden. NED. II. Pip en het journaal ope nen de avond. Dan een film over de Cats in Indonesië, met natuurlijk en kele bekende nummers. Na het twee de journaal komt er weer een afle vering van de serie De laattse vijf minuten, waarin de moord weer een belangrijke rol speelt. Het laatste nieuws is even na tienen op het scherm te zien. WOENSDAG 18 AUGUSTUS. NED. 1: 17.0 De vliegenier, Hoed- jesstad, de familie Wilde eend, Pro fessor Balthasar; 17.35 Einde; 18.45 Pip en Zip; 18.55 Nieuws; 19.05 De Dubbeldekkertjes; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.20 Bating Beauty; 21.50 Spel'zonder grenzen; 23.10 So- cutera; 23.25 Nieuws. NED. II: 18.45 Pip en Zip; 18.55 Nieuws; 19.05 The Cats in Indonsië; 20.00 Nieuws; 20.20 De laatste vijf minuten; 22.05 Nieuws. DONDERDAG 19 AUGUSTUS. NED. I. Na Pip en het journaal komt de TROS met Op losse groe ven, met de Nederlandse platen. Na het nieuws van acht uur wordt het programma voortgezet met Mission Impossible, vol spanning en sensa tie. Om negen uur een programma rond Lucy Ball en Bop Hope, die een populair televisie-stel uitbeelden. Lino Calle heeft enkele werknemers by elkaar gezocht, die gezamenlijk een folklore-show brengen. NED. II. In de vooravond een handje vol mini-programma's voor geschoteld door de NOS. Achtereen volgens kan men kijken naar Pip en Nieuws, naar van Gewest tol gewest en naar Tips van het Nationaal Bu reau i>oor Toerisme. Na acht uur komt de VPRO met berichten uit de samenleving. Laurel en Hardy, en een herhaling van de twintiger en dertiger jaren. Vanavond „Waarin een klein land groot kan zijn". We zien hoe in sombere tijden de tech niek vooruit gaat. In het half uurtje wat de VPRO nog heeft kunnen we lekker gaan griezelen met „Een do delijke triomf". Dit is de laatste film van de reeks. DONDERDAG 19 AUGUSTUS. NED. I: 18.45 Pip en Zip; 18.55 Nieuws; 19.05 Op losse groeven; 20.00 Nieuws; 20.21 Mission Impossible; 21.10 Mr. and Mrs.; 22.00 Te gast bij de gast; 22.30 Journaal. NED. 11: 18.45 Pip en Zip; 18.55 Journaal; 19.05 Van gewest tot ge west; 19.50 Tips van het nationaal bureau voor toerisme; 20.00 Journaal 20.20 Berichten uit de zomer20.45 Laurel en Hardy; 21.15 De twintiger en dertiger jaren22.00 De dodelijke triomf; 22.25 Journaal. Grootmeester Paehman uitgestoten PRAAG, 16-8. De Tsjechoslo waak se schaakgrootmeester Ludek Paeh man is uit de nationale sportbond en daarmee automatisch ook uit de schaakbond gestoten. Dit besluit is - naar maandag uit betrouwbare bron in Praag verluidde - al op 30 juni genomen zonder dat Paehman of zijn vereniging daar iets van iwsten. Esperanto Ieren via de televisie UTRECHT, 16-8. De Stichting Te- leac start op 7 december een tele visiecursus esperanto, die 20 lessen zal omvatten. Deze nieuwe televisie cursus wordt in kleur uitgezonden en staat onder redactie van Kees van Kooten, Wim de Bie en Henk Schip per. De uitzendingen vinden plaats op dinsdagen, en worden op zater dagen herhaald. Prinses Christina terug naar Canada SCHIPHOL, 16-8. Na een vakantie van zeven weken in Nederland en Italië, is prinses Christina maandag middag van Schiphol naar Canada vertrokken. De koningin deed haar op de luchthaven uitgeleide. Prinses Christina zal in Montreal haar muziekstudie voortzetten aan de mu2iekfaculteit van de Mogill uni versiteit. Kampeerder ernstig gewond bij brand in tent AMSTERDAM, 16-8. De 19-jarige Cubaanse student J. Vegamenedes heeft maandagavond zware brand wonden over zijn hele lichaam opge lopen. toen een ontploffend gastank- je zijn tent op het kampeerterrein in het Vliegenbos in Amsterdam in brand zette. De man is in ernstige toestand naar een ziekenhuis overge bracht. Paratyfus-epidemie op Goeree-Overflakkee was niet van ernstige aard DEN HAAG, 16-8. Minister Stuyt (Volksgezondheid) heeft in antwoord op vragen van de Tweede-Kamerle den Lamberts en Laban, meegedeeld dat. de paratyfus-epidemie in juni in Herkingen op Goeree-Ovcrflakkoe niet van ernstige aard was. Er zijn twaalf gevallen geregistreerd van eer) type dat in de statistieken wordt vermeld onder „andere Samonello- se". In hot voorafgaande jaar zijn in het gehele land 5596 gevallen en val lende onder deze groep aangegeven, aldus de minister. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Nederlandse re gering heeft kennis genomen van de berichten over dc maatregelen die president Nixon heeft aangekondigd De inhoud van deze maatregelen en dc vermoedelijke uitwerking daar van voor Nederland worden op dit ogenblik bestudeerd. DEN HAAG. Tijdens de Interker kelijke Vredeswerk, die van 19 tot 26 september in ons land zal worden gehouden onder het thema: „Vrede met alle geweld zal een landelijke huis-aan-huisactie worden gehouden om dekens in te zamelen voor slacht offers van het oorlogsgeweld in de Portugese kolonies Angola en Mo zambique.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5