NS-Vakantie- dagtochten Gratis reizen Begin september gesprek niet de Deltaschadecommissie Invoertoeslag V.S. betreft vooral de uit Engeland geïmporteerde produkten 2 Septemberdagen op uw 65+ kaart Vergadering „Algemeen Vissersbelang' BRUINISSE, 14-8. In de te Brui- nisse gehouden vergadering van mosselvereniging „Algemeen Vis sersbelang" te Bruinisse wees de voorzitter burgemeester G. Hokken in zijn openingswoord op enkele in grijpende gebeurtenissen in de mos- selkwekersweield, die sinds de vo rige vergadering hebben plaats ge had, in de eerste plaats de uitgifte van de Volkerakpercelen en niet minder de stopzetting van de mos- selhandel in de maand juli. Gelukkig is deze stop nu weer op geheven. Spreker hoopte dat de anti- propaganda voor het mosselverbruik, die een wel wat te ruime publikatie over ondeugdelijke mosselen, mis schien zal hebben veroorzaakt, spoe dig tot het verleden zal behoren. Bij de ingekomen stukken een schrijven van de oud-voorzitter de heer D. de Koning, voor de attentie ter gelegenheid van zijn onderschei ding op koninginnedag. Verder een schrijven over de toe passing van de Deltaschadewet. Op 4 september zal er onder auspiciën van Zevibel een samenkomst zijn met leden van de Deltaschadecom missie onder leiding van de heer Emijs enerzijds en de besturen van de vereniging met de accountants van de bedrijven anderzijds. In de laatste week van september volgt dan een samenkomst met alle Zevi- belleden, waar een en ander over de Deltaschadewet zal worden verteld. De voorzitter hoopte dat dan een tipje van de sluier, die al veel te lang over de Delta-schadewet en de toepassingsnormen heeft gehangen zal worden opgelicht. De secretaris de heer H. Schot deelde een en ander mee over de be sluiten van de MAC (Mosseladvies commissie-vergadering) van maan dag 9 augustus. De bodemkwaliteit van de aangevoerde mosselen aan de Een dagje naar Scheveningen of de Efteling, naar Volendam of Avifauna, naar Giethoorn of Texel. Keuze uit 30 mogelij kite den. Alle informatie in de brochure Vakantiedag- tochten op de stations. voordelig uit met NS veiling te Yerseke zal een schelp grootte moeten hebben van 70 mos selen groter dan 5 cm. Mosselfonds Verder werd besloten dat met in gang van 16 augustus mosselen zul len kunnen worden geleverd in het Mosselfonds. Dit is bijzonder vroeg en in de ver gadering rezen twijfels over de doel matigheid. Zal, zo werd gevraagd, het fonds niet voortijdig uitgeput zijn, gezien de grote aanvoeren die te verwachten zijn? De heer Schot wees op de toch al verhoogde heffing, (het dubbele van vorig jaar) en de komende te ver wachten opleving in de export als Parijs gaat trekken. De export naar Parijs begint doorgaans in septem ber. De schade die de exportstop voor mosselen in die weken aan de handel heeft toegebacht valt af te leiden uit de exportcijfers. Dit jaar geëxporteerd 46.000 ton, vorig jaar in dezelfde periode (toch ook heus geen topjaar) 90.000 ton. Propagandafonds Met instemming vernam men de mededeling, dat f 25.000,- aan recla me zal worden besteed uit het pro- pagadafonds om het mosselverbruik in eigen land te stimuleren. De se cretaris kreeg kritiek te verduren, over het feit, dat hij niet op de MAC- vergadering aanwezig was geweest endat ook geen vervanger de verga dering had bezocht. De heer Schot zeide stellig van plan te zijn geweest te gaan, maar de grote aanvoer van mosselen op maandag 9 augustus in Yerseke, betekende een vertraging van de afloop van de veiling. Bij de rondvrag kwam ter sprake de sluiting van de nieuwe sluis bij Enkhuizen (Krabbersgat) in verband met de aanleg van de Markerwaard. Van 11 uur tot 3 uur 's nachts kun nen door deze sluis geen schepen passeren. De heer A. L. van Kooten en met hem verschillende anderen zagen hierin een ernstig obstakel voor het op tijd aan de veiling zijn 'met een zo kwetsbaar produkt als mosselen. Een spits initiatief VVV Burgh/Haamstede hanteert vvaarborg-vignetten Overleden na 2x/2 maand bewusteloosheid ZWOLLE, 15-8. Na ruim twee-en- een-halve maand buiten bewustzijn te zijn geweest is de 27-jarige M. Westra uit Espel (Noordoostpolder) zaterdagnacht in een ziekenhuis in Zwolle overleden. Hij liep 25 mei jl. ernstig hersenletsel op toen hij met zijn bromfiets kwam te vallen over een voetbal, waarmee enkele jongens aan het spelen waren. Aantal doden Marbon gestegen tot negen AMSTERDAM, 16-8. De 24-jarige Marbon-employé Hendrikus Brood uit Amsterdam is in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Wilhel- minagasthuis aan zijn verwondingen overleden. Hij is het negende slacht offer van de explosie, begin vorige week, bij het chemische bedrijf Mar bon in het westelijk havengebied in Amsterdam. SCHAGEN. Een -prachtig plaatje van het ringsteken in het Noord-Holland se Schagen, waarbij oud-Hollandse boerenwagens werden gebruikt. BURG/HAAMSTEDE, 14-8. De V.V.V. Burgh Haamstede heeft haar leden die de contributie geheel of ten dele heeft voldaan, een vignet toegestuurd dat op een duidelijke plaats aangebracht moet worden. In een begeleidend schrijven richt de voorzitter van de V.V.V., dr. H. J. van Zuijlen zich tot de leden. Hij zegt daarin dat het dit jaar voorge komen is dat gasten zich bij het V.V.V.-kantoor komen beklagen over de behandeling die zij in enkele be drijven ondervonden, die geen lid van de V.V.V. zijn. „Het scheppen van een goed klimaat voor onze gas ten, waardoor deze graag naar Wes- terschouwen komen, wordt hiermede veel kwaad gedaan.". Een ontevre den gast vertelt zijn ervaringen evengoed aan vrienden en kennissen als één die een goede service heeft genoten. Indien men het vignet duidelijk aanbrengt, kan het personeel van het V.V.V.-kantoor er met klem op wijzen dat gasten op dit merkteken dienen te letten. „Flitsen" uit het buitenland KARATSJI. Het proces tegen sjeik Moedjiboer Rachman, de leider van de Oostpakistaanse Awamiliga die sinds 26 maart in West-Pakistan ge vangen zit, zou volgens geruchten, die in Karatsji de ronde doen, zijn uitgesteld. AMMAN. Twee vertegenwoordi gers van koning Feisal van Saoedi- Arabië en van de Egyptische presi dent Anwar El-Sadat hebben vrijdag op een persconferentie in Amman verklaard dat zij er vertrouwen in hebben dat de moeilijkheden tussen Jordanië en de Palestijnse comman do's uit de wereld zullen worden ge holpen. BRUSSEL. Volgens inlichtingen uit goede bron zullen de kosten van de E.E.G.-landbouwbegroting het ko mende jaar niet veel hoger zijn dan het afgelopen jaar. BERLIJN. - Burgemeester Klaus Schütz van West-Berlijn heeft een krans gelegd bij de Berlijnse muur ter herdenking van het feit dat tien jaar geleden begonnen werd met de bouw van deze muur. BREMERHAVEN. Enige honder den meters van het gehucht Beder- kesa bij Bremerhaven is een West- Duitse straaljager F-104-G „Star- fighter" neergestort. De piloot is hierbij omgekomen. CAIRO. De Soedanese vice-pre mier en minister van justitie Babakr Awadalla heeft in een korte verkla ring voor Radio-Omdoerman meege deeld, dat zijn land de spanning met Moskou niet verder wil opvoeren, maar tot een normalisering van de betrekkingen met de Sowjet-Unie wil komen. De V.V.V., noch één van haar le den kan enige verantwoording dra gen of verantwoordelijk gesteld worden voor onjuiste bejegening c.q. behandeling door personen of zaken welke geen lid zijn van de V.V.V. De heer Van Zuylen besluit zijn schrijven met: „In dit verband is het u bekend dat de V.V.V. geen leden aanneemt waarvan zij ver wacht dat de door hen aan de gasten aangeboden diensten beneden een redelijk niveau liggen en dat zij le den welke bij herhaling aanleiding geven tot klachten, vooi'draagt voor royement als lid. Op deze wijze heeft de V.V.V. waarde, zowel voor u als voor de gasten". MALMOE. Het storten van afval stoffen in de zeeën rondom Zweden zal binnenkort verboden worden, zo heeft de Zweedse regering bekend gemaakt. LONDEN. Een van de beroemdste autobouwers ter wereld, Walter Owen Bentley, is op 83-jarige leef tijd in een rusthuis in Woking bij Londen overleden. ATHENE. Het Griekse kolonelsbe wind heeft oud-minister Andreas Papandreoe zijn Griekse nationali teit ontnomen wegens zijn tegen het Griekse regiem gerichte activiteit in het buitenland. GENEVE. De secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken, Eu gene Carson Blake, heeft in een te legram aan president Jahja Chan van Pakistan de bezorgdheid van de raad tot uitdrukking gebracht over het geheime militaire proces dat er gens in Pakistan tegen de Oostpakis taanse leider sjeik Moedjiboer Rach man wordt gevoerd. WASHINGTON. Ondanks het in maart j.l. afgekondigde verbod op wapenleveranties aan Pakistan kan er nog voor een waarde van circa vier miljoen dollar worden ver scheept op grond van vroeger aan particuliere leveranciers afgegeven uitvoervergunningen. TOKIO. Op de wisselmarkt van Tokio is gisteren (ipaandag) grote verwarring ontstaan na de toespraak van president Nixon, waarin hij de inwisseling van dollars in goud door de Verenigde Staten opschortte. AMMAN. Radio-Amman heeft zondag bekendgemaakt, dat twee spionnen, die door Israël betaald werden, zondagochtend in Amman zijn opgehangen. TEL AVIV. Zestien mensen wer den gewond toen op de groentemarkt in het oude stadsdeel van Gaza een granaat ontplofte. Het Israëlische leger stelt een onderzoek in. VANCOUVER. 15-8. In de Canade se provincie Brits-Columbia woeden op een gebied van ongeveer 4000 vierkante kilometer ongeveer 500 bosbranden. By de bestryding zyn ongeveer 3500 brandweerlieden, 250 bulldozers en enkele tientallen vlieg tuigen ingeschakeld. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ERICA. Inbrekers hebben uit de kluis van hel transportbedrijf' Boer- ma in Erica (Dr.) ongeveer f 6000, gestolen. De kluis werd met snij branders opengebroken. DEN HAAG. Onbekenden hebben zich toegang verschaft tot het mobi lisatiecomplex Loenen/Veldhuizen. Na inventarisatie is gebleken, dat een aantal wapens en explosieven ontvreemd was. DEN HAAG. Vandaag (dinsdag) zal een aantal, voornamelijk uit het Groningse Haren afkomstige, vogel liefhebbers een protestdemonstratie houden tegen het rqassale vangen van zangvogels in België. TUBBERGEN. De 70 vaten met teerafval van Witco Chemical Ne derland N. V. te Haarlem, die vorige week in een put voor vloeibare teer afval in Vasse (gem. Tubbergen) wa ren gedeponeerd, zijn met mechani sche hulpmiddelen één voor één uit de put gevist. Het tijdrovende en ge vaarlijke karwei geschiedde op drin gend verzoek van het gemeentebe stuur van Tubbergen. UTRECHT. Uit de Dr. Van der Hoeven-kliniek in Utrecht is de 18- jarige Th. P. uit Eindhoven ont vlucht. De man is na een veroorde ling ter beschikking gesteld. Hij werd indertijd verdacht van bank overvallen, handel in vuurwapens en diefstal met geweldpleging. AMSTERDAM. Het bureau ver- keersvoorlichting van de Amster damse politie begint in september met een algemene verkeerscursus die belangstellenden gratis kunnen volgen. AMSTERDAM. Uit de bestelauto van de 29-jarige koopman P. Middag uit Amsterdam zijn dit weekeinde electronische startontstekers ter waarde van ruim vijftigduizend gul den gestolen. DEN HAAG. De kosten ontwikke ling, ook op het gebied van de lonen, blijft zorgelijk, zo heeft drs. P. L. Dronkers, directeur der afdeling so ciale zaken van Philips, meegedeeld op de vergadering van de onderne mingsraad voor de in Eindhoven en omgeving gevestigde bedrijven van deze onderneming. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft het afgelopen weekeind 21 arrestaties verricht in verband met overtreding van de opiumwet. Zeventien arrestanten zijn buiten landers. Elf van hen zijn overgele verd aan de vreemdelingenpolitie in de hoofdstad. DEN HAAG. De vorige week bij een betoging in Madrid gearresteer de Nederlandse meisjes zijn terug. Zondagavond kwamen de 23-jarige Jeanne Claire de Lange en de even oude Ruth van dep Boom-Harmsen in ons land aan. Kostbare vergeetachtigheid DEN HAAG, 1G-8. Een Haagse dame heeft een moment van vergeetachtigheid met een ver lies van 20.000 gulden moeten betalen. Toen zij, na twee kostbare ringen te hebben af gedaan, haar handen in het toilet van een der Haagse ho tels had gewassen, vergat zij deze sieraden weer mee te ne men. Toen zij dit bemerkte en naar de wasgelegenheid terug keerde, waren de ringen al verdwenen. DEN HAAG. Het rooien van de plusminus achthonderd bomen langs de rijksweg 52 Arnhem-Nijmegen ter verhoging van de verkeersveilig heid zal niet worden uitgesteld. De werkgroep milieubeheer had bij de Rijkswaterstaat om uitstel verzocht. UTRECHT. Het C.N.V., dat het jaar 1970 moest afsluiten met een verlies van 212 leden, heeft dit ver lies in het eerste kwartaal van 1971 weer weg kunnen werken dankzij een netto winst van 703 leden. Op 1 april van dit jaar telden de aange sloten organisaties in totaal 239.033 leden. DELFT. Door nog onbekende oor zaak is een woning aan de Odulp- husstraat in Delft vrijwel geheel uit gebrand. De bewoonster van het pand, en haar twee kinderen wisten zich met een sprong uit een raam in veiligheid te stellen. Zij zijn door de gemeentelijke sociale dienst voorlo pig in een hotel ondergebracht. DODELIJKE ONGELUKKEN SCHIEDAM. De 47-jarige mevr. E. A. M. van Daalen uit Vlaardingen is in het ziekenhuis aldaar overleden aan de verwondingen van een ver keersongeluk. Het ongeluk gebeurde zondagavond op de rijksweg te Schie dam, tijdens een inhaalmanoeuvre. ASSEN. De 24-jarige ziekenver- zorgster J. Veenstra uit Oosterwolde is maandagmorgen in het ziekenhuis te Assen overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. Zij botste in Ooststellingwerf met haar brom fiets op een auto die haar tegemoet kwam. Hierbij werd zij ernstig ge wond. GEERVLIET. In Geervliet (Voorne -Putten) is maandagmiddag de 64- jarige wegwerker P. Verhagen uit Anna Jacobapolder geschept door een personenauto terwijl hij bezig was strepen te trekken op het weg dek van de Groene Kruisweg in Geervliet. De man overleed ter plaat- Financiën en economie LONDEN, 16-8. De Britse nationa le raad voor de export heeft meege deeld dat de toeslag van tien procent Dver de waarde van de goederen die in de Verenigde Staten worden inge voerd bijna alle produkten treft die Engeland naar Amerika uitvoert. De waarde van de Britse leveran ties bedraagt ongeveer 933 miljoen FEUILLETON Dat zei hij om kwart voor negen op het politiebureau ook tegen Ber- ker. Doch deze was in het geheel niet geïmponeerd. „Je neemt je zoon in bescherming, Hofmeer, en dat is te begrijpen. Daar ben je vader voor. Maar ik zal je een paar dingen ver tellen, die toch wel sterk tegen hem pleiten. Tiemen heeft gisteren ruzie gehad met zijn buurman". Hofmeer schokschouderde. „Noem je dat ruzie?" „Jij mag het anders noemen. Ik kom net uit de stad. Van Halter was tamelijk bij en ik heb gelegenheid gehad een klein verhoor af te ne men". Hij begon in zijn boekje te bladeren. „Er was weer herrie over een of andere landbouwmachine, die Tiemen voor zijn deur had gezet. En een luid spelende radio. Je zoon heeft met een nijdig gezicht de radio stilgezet en later de machine weer weggezet. En - luister goed. Hofmeer - bij die gelegenheid heeft hij over Van Halter gezegd: Ik wou, dat ik 'm eens op een eenzame weg tegen kwam". Hofmeer keek hem aan. „En dat neem jij serieus?" Berker knikte. „Precies, Hofmeer, dat neem ik serieus. Temeer, omdat ik behalve Van Halter nog een ge tuige heb. die deze woorden heeft gehoord. De Bosweg naar Ochteren is een eenzame weg, Hofmeer en om acht uur 's avonds is er maar heel weinig verkeer". „Hebben ze je gisteravond niet verteld, dat Tiemen en Immigje op dat tijdstip heel ergens anders wa ren?" „Dat alibi moet nog onderzocht worden. Dat zullen wc vandaag doen. Zoals de zaken er momenteel voor staan. heeft hij alles tegen". „Combineer jij niet een beetje te vlug. Berker? De uitlating van mijn zoon - daar heeft hij niets van ge meend. zo is hij niet - plus het feit, dat hij een paar uur met een auto weg was, plus het bloed aan zijn bumper, zijn voor jou dus voldoende aanwijzingen om hem in arrest te stellen?" „In voorlopige verzekerde bewa ring, Hofmeer. Dat is iets anders". „Het komt op het zelfde neer. Mag ik hem even spreken?" „Beter van niet". „Ik wil hem op de man af vragen, of hij het al of niet gedaan heeft". „En je zegt zelf, dat hij het niet gedaan kan hebben!" Hofmeer wond zich op. „Och jij Doe je best maar, Berker. Met vijf minuten ben ik thuis en bel een ad- vokaat. Ik wil wel eens zien, hoe lang jij een onschuldige jongen ach ter slot en grendel kunt houden". „Z'n onschuld moet eerst nog toe wezen worden, Hofmeer". t „Jij draait de zaken om, meneer de postcommandant. Jij moet zijn schuld bewijzen. Dan eerst heb je recht hem in hechtenis te nemen. Tiemen hoeft zijn onschuld niet te bewijzen, hoewel hij dat kan doen. Immigje kan het getuigen". „We zullen zien. Van Halter zegt ervan overtuigd te zijn. dat hij het was. Het was een donkere auto. En jij hebt een donkere auto". „In het donker zijn alle katjes grauw. Dat zegt op zichzelf dus niets. Heeft hij Tiemen herkend?" Berker raadpleegde zijn aantekenin gen. „Dat niet. Maar hij beschuldigt jouw zoon". Hofmeer haalde zijn schouders op. „Luister eens. Berker". vervolgde hij wat rustiger, „ik heb altijd respect voor je gehad en ik meende, dat Stamveen het goed getroffen had. toen ik hoorde van jouw overplaat sing hierheen. Ik heb je altijd een goed hart toegedragen en eigenlijk doe ik dat nog. Maar dit zeg ik je nu: Je bent momenteel bezig een grote blunder uit te halen. Gebruik je hersens: Er zit kattebloed aan de bumper van mijn wagen. Laat het GROENLO. De 49-jarige monteur G. H. Reessink uit Winterswijk is maandag bij werkzaamheden aan een transformatorhuisje te Groenlo door een elektrische schok om het leven gekomen. LEENDE. De 66-jarige mevrouw M. P. Augustijn uit Maarheeze is maandagmiddag bij een verkeerson geluk in Leende om het leven geko men. De vrouw zag een personen auto over het hoofd toen zij met haar fiets een voorrangsweg overstak. Ze werd gegrepen en overleed ter plaatse. SMILDE. De 7-jarige. Ruth Suur- monds uit Smilde is maandagmid dag in haar woonplaats verongelukt. Het meisje reed op haar fiets uit het zwembad te Smilde de Suermonds- weg op en werd door een personen auto gegrepen. Het kfrid overleed ter plaatse. ZEVENHUIZEN. De driejarige Eeuwe van der Hoek uit Zevenhui zen is maandagavond in het kanaal „De Zandwijk" in zijn woonplaats verdronken. Het kind, ddt met zijn vader was meegegaan om koeien te melken, ging even later weer op zijn fietsje naar huis zonder op zijn va der te wachten. Korte tijd later werd het lijkje door de rijkspolitie opge haald. ROTTERDAM. De 20-jarige ha venarbeider J. Mons uit Rotterdam is maandagmiddag in de Beatrixha- ven in de Maasstad om het leven ge komen. Een stapel dozen met blikjes melk aan boord van het Nederlandse vrachtschip „De Nederrijn" begon te schuiven. Het slachtoffer is samen met zijn 24-jarige broer W. G. onder de dozen bedolven. Botsing door bij UTRECHT, 17-8. Op de Koningin Wilhelminalaan in Maartensdijk heeft een bij maandagochtend een ongeluk veroorzaakt waarbij de 54- jarige E. F. M. J. Reekers uit Utrecht een hersenschudding, een beenbreuk en letsel aan het gezicht opliep. De auto waarin de heer Reekers zat botste tegen een boom toen de be stuurder, de 25-jarige C. van dei- Horst uit Utrecht, naar een bij sloeg die de auto binnen was gevlogen en die hem hinderde. De heer Reekers werd uit de auto geslingerd. Advertentie. pond sterling per jaar. Als de nieu we maatregelen het verbruik in de Verenigde Staten stimuleren zou de groei van de economische bedrijvig heid daar op den duur voor alle ex portlanden voordelig kunnen zijn. Hoe het met de Rolls Royce-motoren gaat die naar de Verenigde Staten worden uitgevoerd ten behoeve van de „Tristar" luchtbus van Lockheed is nog niet duidelijk, aldus de raad. Kies de dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag die u past. jaarkaart p.p. f50.- voor echtpaar f75.- 3-maandskaartp.p. f 20. voor echtpaar f30.- NS-legitimatiebewijs óf pasfoto('s) en trouwboekje of paspoort meebrengen. Vraag de folder aan het loket. voordelig uit met NS door JOKE DE VALK onderzoeken door een deskundige. En probeer er met spoed achter te komen, eventueel met behulp van je collega's in de omgeving, of er een auto met bloed op de bumper is ge zien. Eventueel beschadigd. Voor mij staat vast, dat de dader, die al of niet opzettelijk het ongeluk veroor zaakte. vrij rondloopt. Of rijdt. Wat deed hij eigenlijk zo laat buiten het dorp?" „Nou, laat.... het was tegen ach ten. Van Halter maakt dikwijls een avondwandeling. Tenminste, dat zegt hij". „Die vent is gek.Een hardstik- ke donkere wegOm daar te gaan lopenDie man heeft er gewoon om gevraagd aangereden te worden". 14. In de loop van de middag van de volgende dag liet Berker Tiemen Hofmeer vrij. na overleg gepleegd te hebben met de officier van justitie. Het alibi van Tiemen was onder zocht. De directeur van de Coöpera tie, die omstreeks half negen over de weg van Dreest naar Borgwijk was gereden, had de wagen aan de kant van de weg zien staan en hem herkend aan het kenteken als de zwarte Ford van smid Hofmeer. Ten overvloede had Tiemen in Dreest nog zijn hand opgestoken naar een ge wezen dienstmakker, die daar aan de kant van de weg stond en deze had ook getuigd, dat hij het tweetal om streeks die tijd voorbij zag rijden. En ten derde was even buiten de buurt schap nog het kadaver van de dode kat gevonden. Aan de bumper van de auto kleefde, behalve bloed, ook wat kattehaar, die overeen kwamen met die van het dode dier. Zodat een verder onderzoek naar de herkomst van het bloed niet opportuun werd geacht. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4