Zuidvietnamese klucht van de demokratie De verbrandingen van woonwagens Vergif op Duitse stortplaatsen Ontsnapt in alle gemoedsrust BLIK DOOR HET WERELD Proces tegen sjeik Moedjiboer Flitsen uit het buitenland Hulster Gemengd Koor zingt in Grote Kerk Brouwershaven STREEKNIEUWS OVEREENKOMST Aansluiting sec. weg Scharendijke-Renesse aan de Dammenweg Het bloedbad van My Lai AGENDA Er is alle aanleiding nog enkele kantekeningen te maken bij de woonwagenaffaire, die nu al ge ruime tijd de gemoederen te Zie- rikzee bezig houdt, zulks vooral in verband met de maandag gesloten overeenkomst, die bewijst dat Zie- rikzee - ondanks alle moeite en lasten - deze lastige zaak gaaf heeft kunnen oplossen. Dit had an ders gekimd, want de gemeente is door de woonwagenbewoners on der hevige druk gezet en het heeft er enigetijd inderdaad naar en ris kant uitgezien. De zaak is echter niet uit de hand gelopen, niet uit de hand kunnen lopen, omdat alle voorzorgsmaatregelen waren geno men en de woonwagenbewoners - onder een gerechtvaardigde pres sie - zelf hebben ingezien, dat men met verwarring stichten, met mas saal optreden en met intimidatie hier geen (herhaal geen) resultaten zou kunnen bereiken. Niettemin schrijft „De Tele graaf" vanmorgen dat Zierikzee door de knieën zou zijn gegaan. De aantijging zou lachwekkend zijn als hij niet zo ernstig, denigrerend en misleidend was. Zierikzee is helemaal niet door de knieën ge gaan. Men stond voor een eis van een half miljoen, die desnoods zou worden afgedwongen, maar het pakket dat de mensen toegescho ven krijgen,-is normaal bepaald door de wettelijke normen. De verwarring is binnen de per ken gebleven, ook door juist ge richt politioneel optreden. Dat mag ditmaal best eens gezegd. De ge-ijkte maatregelen werden geno men om de zaak in de hand te houden. Ondanks de toch wat emotionele sfeer, is er tussen ge meente en ministeries doorlopend een goed contact geweest. Met na me met de minister van binnen landse zaken, die geheel achter de aanpak van Zierikzee stond en toe stemming verleende datgene te doen, wat gegeven de omstandig heden vereist c.q. gewenst was. Of Zierikzee nu helemaal van deze zaak voor de toekomst is ver lost, blijft een vraag. Zeker ten stadhuize hoopt men het wel, maar de mogelijkheid steekt er al tijd wel in, dat men met een min of meer toegespitste situatie te doen krijgt. De les echter dat Zie rikzee heel strikt volgens het boek je werkt en beslist niet het geld over de toonbank gooit, moet toch wel doordringen dachten wij. Er is intussen, nu ook enige ruimte en wat adempauze geschapen, om op het hoogste niveau de onderwer- pelijke problematiek - samen met andere woonwagen-gemeenten (Leiden. Katwijk, Oud-Beijerland e.a.) nog eens duchtig te bespre ken en te bestuderen. Dit gebeurt - zo kunnen wij medelen - op zeer korte termijn. Nieuwe loongrens ziekenfondsverzekering UTRECHT. Half september wordt de nieuwe loongrens voor de zieken fondsverzekering. die op 1 januari van dit jaar extra werd verhoogd van f 14.850 tot f 17.050, vastgesteld. De ziekenfondsen verwachten dat de loongrens per 1 januari 1972 op f 18.500 zal worden gebracht. Tweede Kamer DEN HAAG, 17-8. De ministers P. J. Engels van C.R.M., mr. W. J. Gcertsema van binnenlandse zaken en mr. A. A. M. van Agt van justitie moeten, naar het oordeel van dc ka merleden mr. C. Berkhouwer en mr. K. van Dyk (beiden V.V.D.) paal en perk stellen aan dc misbruiken en dc wantoestanden, welke bezig zijn te ontstaan in enige gemeenten met betrekking tot het beleid ten aanzien van degenen, van wie een woonwa gen is verbrand. In schriftelijke vra gen aan dc bewindslieden hebben dc kamerleden gevraagd zo nodig een wijziging van de bestaande wetge ving te ontwerpen. Na aan dc ministers de vraag voorgelegd te hebben of zij hebben kennisgenomen van dc onrustbarend toenemende reeks van verbrandin gen van woonwagens vroegen de ka merleden of een aanzienlijk deel van deze verbrandingen plaats heeft on der zodanig verdachte omstandighe den dat ernstige verdenking van op zettelijke brandstichting bestaat. Zij wezen er daarbij op. dat bewoners van een verbrande woonwagen kun nen profiteren van wettelijke voor zieningen en aanspraak kunnen ma ken op bijstand in geld of andere vorm. Ook vroegen dc kamerleden of de bewindslieden van oordeel zyn dat ccn bestuurlijke beslissing, als af wijzing van ccn aanvraag om bij stand wegens verbranding van ccn woonwagen, ccn in alle opzichten even strikte bewijsvoering vergt als een strafrechtelijke veroordeling terzake van opzettelijke brandstich ting. Baunverdtibljeling en aanleg parallelwegen langs weg Zierikzee-Haamstede ZIERIKZEE, 16-8. In dc memorie van toelichting behorende bij dc 29- ste wijziging begroting provinciale wegendienst 1971 wordt medege deeld dat bü de 8ste wijziging van de begroting voor 1971 van de pro vinciale wegendienst een krediet werd geraamd van f 580.000,voor de, door de rijkswaterstaat ten be hoeve van de provincie te maken, aansluiting van secundaire weg no. 1 (Scharendijke-Renesse) aan dc Dam menweg op Schouwen-Duiveland (Rijksweg nr. 57). Ged. Staten delen in hun toelich ting verder mee dat een verzoek om een bijdrage van 50 procent te ver lenen in de bouwkosten van een via- dukt over de weg no. 1 niet in over weging werd genomen, omdat er ter plaatse toch een viadukt gebouwd zou moeten worden. Aanvankelijk bestond de verwachting, dat deze kosten geheel voor rijksregeling zou den komen. De Rijkswaterstaat ging hiermee evenwel niet akkoord. De thans voorgestelde regeling, waarbij de provincie de helft van de meer kosten wegens grotere lengte voor haar rekening neemt, komt ons al leszins aanvaardbaar voor, aldus Ged. Staten. Deze regeling komt er op neer dat de provincie 30 procent van de aanlegkosten vergoedt. Als gevolg hiervan moet het aanvanke lijk geraamde krediet van f 580.000,- verhoögd worden tot f 1.000.000,-. Baanverdubbeling weg Zierikzee-Serooskerkc Het college geeft verder een toe lichting op de gang van zaken inzake de baanverdubbeiing van de weg Zierikzee-Serooskerke, tot de aanleg waarvan in beginsel besloten werd in de statenvergadering van oktober 1966. Dit ten behoeve van de aan sluiting van een aantal wegen, op kosten van de provincie, met bijdra gen van rijkswaterstaat. Op 7 febru ari 1968 besloten de staten deze baanverdubbeling niet meer te doen Minister wil tariefverhoging Zeeuwse veren MIDDELBURG, 16-8. De minister van verkeer en waterstaat heeft in een brief aan het college van Gede puteerde Staten van Zeeland voorge steld de tarieven voor de veren over de Westerschelde met 35 pet. te ver hogen. De minister stelt zich nl. op het standpunt dat de kosten van de veerdiensten voor 40 pet. moet wor den gedekt door de opbrengst van de veergelden. Op 1 maart 1968 werden de tarie ven van de Zeeuwse provinciale ve ren met 30 pet. verhoogd. In 1968 droeg het rijk f 9.939.550,07 bij in de exploitatiekosten, terwijl dit bedrag in 1970 opliep tot f 13.633.194,83. Gedeputeerde Staten van Zeeland zullen, alvorens tot een standpuntbe paling te komen, eerst advies inwin nen van de provinciale staten. BREMEN, 16-8. De Westduilsc jus titie onderzoekt de mededeling van een medewerker van een vuilnisaf- voeronderneming in Bremen dat sinds 1969 vaten met het vergif pa- rathion uit Denemarken en vergifti ge vliegenvangers uit Nederland op verscheidene vuilstortplaatsen bij Osnabrück zouden zijn gedeponeerd. In het begin van dit jaar zijn 80 vaten parathion uit Denemarken op vuilnisbelten in Hamburg gevonden. De vaten waren destijds aan een on derneming ter vernietiging toever trouwd. NANTF.S. 1G-S. Voor de ogen vnn belangstellende voorbij gangers verscheen vrijdag op de muur van de gevangenis van de Franse plaats Nantes een gevangene, liet een touw van beddelakens neer en zak te daarlangs naar beneden. Vervolgens vouwde hij de la kens netjes op. stak ze onder zijn arm en liep in alle ge moedsrust weg. Niemand hield hem tegen. aanbrengen, waarbij het voornaam ste argument was dat bij het van kracht worden van hel rijkswegen- plan 1968 het gedeelte Zierikzee-Se rooskerke van de weg Zierikzee- Haamstede niet langer op het secun dair of tertiair wegenplan zou voor komen, zodat de kosten van deze baanverdubbeling, voorzover niet door rijkswaterstaat vergoed, geheel voor rekening van de algemene" mid delen van de provincie zouden ko men. Voortgezet overleg met rijkswater staat, aldus ged. staten, heeft geleid tot de conclusie, dat het maken van een baanverdubbeling van en de aanleg van parallelwegen langs de weg Zierikzee-Haamstede noodzake lijk is, zowel ter plaatse van de aan sluiting Dclingsdijk-wcrkhavcn Schelphoek (gedeeltelijk provinciale, gedeeltelijk rijkstaak), als van dc aansluiting van de weg Serooskcrke- Renesse (geheel proviclale taak) en van de aansluiting van rijksweg 57 (geheel rijkstaak). Het overleg heeft er verder toe ge leid, aldus wordt medegedeeld, dat hoewel de werken voor het grootste gedeelte tol de provinciale taak be horen, doch de provincie niet tot uit voering daarvan zou kunnen over gaan wegens het niet voorhanden zijn van de daarvoor benodigde gel den, rijkswaterstaat dit voor rijksre kening zal doen, waarbij de provin cie alleen de kosten betaalt van de werken aan de weg Zierikzee-Haam stede, voorzover die weg op het se cundair wegenplan 1968 staat. Dit aandeel komt neer op f 500.000,-. DUBLIN. Rooms Katholieke vluchtelingen uit Noord-Ierland laten hun tra nen de vrije loop tijdens een bijeenkomst tegen de interneringsmaatregelen in Ulster, welke werd gehouden in het postkantoor in O'Connelstreet. De bijeenkomst was georganiseerd door leden van de Sir.n Feinpartij en het parlementslid Bernadetié Devlin. ln Zuid-Vietnam is men bezig een klucht te maken van de reden waar om de V.S. een geld en bloed ver slindende oorlog voeren. De Ameri kaanse bemoeienis - aldus Washing ton - is om ervoor te zorgen dat de Vietnamezen van hel zuiden niet gedwongen onder communistisch be wind komen maar zelf hun regering in vrijheid kunnen kiezen. Nu, in oktober moet dit gedemon- steerd worden in de presidentsver kiezingen. Bij vorige verkiezingen waren niet alle uitgenodigde buiten landse waarnemers erg overtuigd dat alles eerlijk toeging en president Nguyen Van Thieu stelt er prijs op dat alles dit keer volkomen korrekt toegaat. Maar toch loopt hij liever geen kans te verliezen en dus is hij al bij voorbaat aan de gang gegaan om de uitslag naar zijn zin te ma ken. Hij ligt al vanouds overhoop met zijn vice-president Nguyen Cao Ky, die zijn voornaamste rivaal zou zijn bij de verkiezingen. Tenminste, wanneer hij kan voldoen aan de voorwaarden voor kandidaatstelling. Die zijn dat of tenminste veertig le den van het parlement, of tenminste honderd leden van provinciale raden de kandidatuur steunen Een wet van die strekking werd door het parlement gedramd en am per was hij aangenomen of Thieu kon vol trots melden dat hij al 452 van dc 550 provinciale raadsheren achter zich had en trouwens ook een meerderheid van het parlement. Na dat 44 parlementariërs nog dc kan didatuur van Duong Van Minh had den gesteund ook al een generaal overigens) ums er voor Ky geen kans meer om kandidaat fc worden. Toch verscheen hij voor het opper ste gerechtshof met 102 handtekenin gen uit dr provinciale raden, .waar van er weliswaar veertig eerst voor waren geplaatst maar dat was ge beurd onder bedreigingen, zeiden de raadsheren au. Met andere woorden: Thieu haalde zijn rijke oogst aan handtekeningen binnen door steek penningen uit fe delen en dreige menten waar dal nodig was. Onder die omstandigheden had de derde generaal, „Big" Win, ook geen zin meer en hij dreigde zich terug te trekken. Zo zou Thieu dan al maan den tevoren zijn verkiezing hebben gewonnen. Redelijkheid schaars In Washington is de verbittering over deze knoeierij, die een lachertje maalcl van Amerika's „bescherming van de demokratie"groot. En er is ook angst. De naar het president schap hakende figuren zijn alle drie generaals en niet zonder vrienden in de strijdkrachten. Vandaar dat de geruchten welig tieren dat Ky of Win, oj beiden te zamen, een staatsgreep aan het boor- bereiden zijn. Ky bijvoorbeeld ver zond een boodschup aan zijn „broe ders in hel leger om hen te alarme ren voor het gevaar van een vervals te verkiezing". Het zijn klanken en geruchten die men in jaren niet in Saigon heeft gehoord. Washington heeft er maar één middel tegen. Officieel wordt het niet toegegeven, maar in Saigon ver luidt dat Ni.xon aan Thieu heeft la ten weten dat in geval van een kor- rupte presidentsverkiezing of van een staatsgreep „de Ver. Staten hun houding jegens de regering in Sai gon zullen moeten herzien" waarmee bedoeld wordt dat dc financiële steun resoluut ophoudt en de Ame rikaans- troepen nog voor 1 januari naar huis teruggehaald worden. En dan mag dc herverkozen Thieu zelf zien hoe hij het verder redt - nie mand die hem veel leans geeft het den nog lang uit te houden. In redelijkheid zouden we ver wachten dat deze pressie genoeg is om Thieu tot inkeer te brengen, maar redelijkheid is in Saigon een schaars artikel.' En dc kans zit er wel degelijk in dut de Zuid-Vietnarnezen. zelf op deze ironische manier de V.S. losmaken uit dc oorlog waarin ze als in drijfzand, zijn vastgeraakt. ATLANTA, lü-9. Kapitein Ernest Medina, die ervan wordt beschuldigd verantwoordelijk te zijn voor het bloedbad van My Lai in 1968, wist dat zijn manschappen ongewapende burgers vermoordden, doch hij deed niets om er een einde aan te maken. Dil heeft de openbare aanklager, majoor William Eckhardt, maandag verklaard toen de zaak tegen Medina voor een militaire jury van vijf per sonen in Atlanta werd geopend. NIEUW DELHI, 16-8. Een woord voerder van het Pakistaanse hoge commissariaat in Nieuw-Delhi heeft maandag aan de correspondent van het Britse persbureau Reuter ver klaard dat het proces tegen sjeik Moedjiboer. Rachman, de leider van de verboden Awami-liga in Oost- Pakistan, zoals aangekondigd op 11 augustus is begonnen. Hij zei geen verdere bijzonderhe den te kunnen geven of mee te de- Jen waar het geheime proces wordt gehouden. De sjeik, die op 26 maart in Dacca werd gearresteerd, moet terecht staan wegens „het voeren van oorlog tegen Pakistan". Ouders van vermoord jongetje kregen anonieme brief UTRECHT, 17-8. De ouders van Bastiaan Bloemena, het negenjarig Amsterdmae jongetje dat begin deze maand werd vermoord, hebben mid den vcrig eweek een anonieme bfief gekregen die werd geschreven door iemand die zich de moordenaar van hun zoontje noemt. De Rijkspolitie in Mijdrecht, die er overigens aan twijfelt of de brief inderdaad door de dader is geschre ven, wil „in het belang van het on derzoek" weinig zeggen over de tekst van de brief. De inhoud komt er op neer dat aan de ouders van Bastiaan en in het bijzonder aan de moeder spijt wordt betuigd over wat hun kind is overkomen. „Bastiaan was een aardig jongetje", zo staat er te lezen. Ook schrijft „de moorde naar" uitvoerig wat de laatste woor den van het slachtoffertje geweest moeten zijn. Maar ook over dit ge deelte van de brief bewaart de poli tie het stilzwijgen. CHARTOEM. In Soedan zijn drie mannen elk tot twintig jaar gevan genisstraf veroordeeld, omdat zij de inmiddels opgehangen secretaris-ge neraal van de communistische partij Abdel Chalek Mahgoeb, in dit voor jaar zouden hebben helpen ontsnap pen uit een militair gevangenen kamp. BERN. Zwitserland streeft naar een akkoord met Zweden en Oosten rijk voor de gemeenschappelijke ont wikkeling en produktie van bepaalde wapens. Dit blijkt uit een vraagge sprek met de Zwitserse president Rudolf Gnaegi dat zondagavond dooi de Zwitserse televisie is uitgezon den. Veelbelovende afsluiting zoinereoneert-reeks BROUWERSHAVEN. 16-8. Op 20 augustus a.s. zal de reeks z.omercon- ccrtcn van de VVV-Brouwershavcn worden afgesloten met het optreden van het bekende Hulster Gemengd Koor o.l.v, Jo Ivcns m.m.v. de solis ten Anke Rcinders sopraan en Tjjn van Eyk. orgel. Vorig jaar trad dil koor voor dc eerste maal np in de Ned. Horv. kerk Velen hebben toen dc kans gemist dit prachtig koor te komen beluiste ren hetgeen voor de VVV ondermeer aanleiding is geweest het succesvolle seizoen af te sluiten met dil zeer ge- gerenommeerde koor. Aangezien 20 augustus de zeilwedstrijden op dc Grevclingen zullen beginnen van de Kon. Zoi 1 - en Roeivereniging ..De Kaag" heeft de VVV deze datum ge kozen om de vele wcdstrijdzeilers én leden van „De Krag" in de gelegen heid te stellen dit bijzondere evene ment in de prachtig met kaarsen verlichte St. Nicolaaskerk bij te wo nen. Voor deze avond is het programma samengesteld uit koorwerken die a capella en met solisten zullen wor den uitgevoerd. Evenals vorig jaar zal deze avond, waaraan een offi cieel tin!je zal worden gegeven weer een hoogtepunt vormen van de zo- mcravondconcertreeks. ZIERIKZEE Jan Bonefaas concerteerde in de Crofe Kerk Het concertprogramma dat de or ganist Jan Bonefaas donderdagavond jl. in de Grote Kerk te Zierikzee pre- senteerde, gaf een gelegenheid om orkestraal gedacht orgelspel te be luisteren. Na het enigszins gefor ceerd uitgevoerd praeludium. fuga en ciacona in C van Dietrich Buxte- hude (1637-1707) klonken de koralen „Wer nur den lieben Gotl lasst wal- ten" en „Smücke dich o liebe Seele", respectievelijk van Olto Dienel en Gustav Merkel. Otto Dienel leefde van 1839-1905 en was in zijn tijd als virtuoos orga nist van de St. Marien Kirche te Ber lijn beroemd. Gustav Merkel, 1827- 1885, had een goede naam als com ponist van orgelwerken en naast zijn organistschap aan de Katholieke Hofkerk te Dresden was hij daar naast dirigent van de „Singakadc- mie' 'en leraar aan het conservato rium. Zowel in de genoemde koraal- voorspelen, die geheel in stijl wer den gespeeld, als Mendelssohn's vier de symphonic en het derde koraal van Cesar Franck, toonde Boncfaas zich een overtuigd romanticus, waar bij opgemerkt moet worden dat met fortissimo in werken van Mendels sohn en Franck niet „alle registers open" bedoeld wordt, maar een uit gebalanceerd plenum, waardoor een juist evenwicht in de klankverhou ding van de verschillende klavieren bewaard blijft. Ook het veelvuldig toegepaste „staccatissimo" in het derde koraal van Franck werkte vermoeiend. Een grootste vertolking kreeg het Te Deum van Jean Langlais (1907). Dit werk is geschreven op dc melo die van een oud-kerkelijk loflied en beeldt in machtige klankbundclingcn de acclamaties van ccn juichende menigte uit. Jan Bonefaas besloot dit concert met een improvisatie over Gezang 147, en bewees met dit concert in staat te zijn, zijn publiek tc kunnen boeien. Het is interessant om de verschil lende interpretaties die tijdens dc concerten van dit seizoen te beluis teren waren met elkaar te vergelij ken. B. v. B. Dinsdag 17 augustus Nieuwcrkerk Gemeentehuis 8 uur, vergadering raad Duiveland. Donderdag 19 augustus Zierikzee Gasthuiskerk, 8 uur, orgelbespeling door Johann Lemckert (Rotterdam). Haamstede Gemeentehuis, 7.30 uur, vergadering gemeenteraad Westerschouwen. Vrijdag 20 augustus Zierikzee Huis van Nassau, ledenvergadering All Ready. Brouwershaven Grote Kerk, 8 uur, Hulster Koor. Zaterdag 21 augustus Zierikzee Autospuilerij Kort, Banninklaan, 14 uur, start vierde gezellligheidsrit m.a.c. „Sparta'. Dinsdag 24 augustus Noordgouwe 10.30 uur, Schelphoekdag Platte landsvrouwen. Jubileum „Nederlands" stadje in Sleeswijk-Ho'stein KIEL, 16-8. Met een „openbare koffietafel" en het lossen van dui zend postduiven is de viering van het 350-jarig bestaan van Fried- richstadt aan de westkust van Slees- wijk-HoIstein begonnen. Het stadje is in 1621 gesticht door uit de Nederlanden uitgeweken re monstranten, die hel noemden naar hertog Frederik de Derde van Slees- wijk uit dankbaarheid voor de onge hinderde godsdienstuitoefening die hij mogelijk maakte. Friedrichstadt ontwikkelde zich in de loop der jaren tot een toevluchts oord voor ook andere om hun ge loof vervolgden, zoals Doopsgezin den,, Joden en Kwakers. AMSTERDAM. Amsterdamse ta xis zullen als b. en w. de aanbevelin gen van de raads-commissies voor het verkeer en de gemeentebedrijven volgen - in de morgenuren van ne gen tot elf in de Leidse straat mogen rijden, die in juli voor het autover keer werd afgesloten. Transplantatiepatiënt overleden KAAPSTAD, 17-8. Adrian Her- bert, de eerste patient in Zuid-Afri- ka in wie een ander hart en andere longen zyn overgeplant is dinsdag (vandaag) overleden. De dood is ingetreden 23 dagen na de overplantingsoperatie op 25 juli in het Grootc Schuurziekenhuis door dc ploeg transplantatie chirurgen van professor Christiaan Barnard. Adrian Herbert is overigens de vierde patiënt op wie hart-Iong- overplanting is toegepast. De drie andere patiënten, allen Amerikanen, stierven enkele dagen na de operatic De langstlevende onder hen stierf ccn week na de operatic. Woonwageninvasie in Leiden LEIDEN, 16-8. Leiden kreeg maandag ccn invasie van woonwa genbewoners. afkomstig uit Katwijk aan Zee. Op dc Lammermarkt en het Schuttersveld dicht bij het centrum van de stad staan nu ca. 125 woon wagens. Een deel was zondag al in Leiden aangekomen. De politic houdt met surveillance wagens een oogje in het zeil. Palestijnse verzetsleider terechtgesteld DAMASCUS, 16-8. Het commando van dc Palestijnse verzetsbeweging heeft maandag in Damascus laten weten dat dc bevelhebber van dc Palestijnse guerrillastrijders in Noord-Jordanië op last van koning Hoessein is terechtgesteld. In een communiqué zegt het com mando dat deze bevelhebber die Wa- Iicl Achmcd Nimcr heette maar als verzetsleider bekend was onder het pseudoniem Aboc Ali Iyad, „op last van koning Hoessein van Jordanië persoonlijk is terechtgesteld door dc commandant van dc tweede Jor daanse divisie". Om vernieuwing melaal-L.A.O.'s DEN HAAG. 16-8. In dc komende maanden zullen in ons land onder handelingen over vernieuwing van collectieve arbeidsovereenkomsten voor de metaalindustrie (groep me taal), dc metaalnijverheid (klein me taal) en voor ondernemingen (Hoog ovens) beginnen, dan wel worden hervat (Philips). De concept-voorstellen voor klein- mctaal en het motorvoertuigenbe drijf zijn vorige weck bekend ge worden. Voorstellen voor grootme- taal, de Hoogovens en Philips zullen binnenkort tegemoet kunnen worden gezien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2