Israël: een jaar zonder schieten Uitstekende resultaten in Nieuwerkerk's zwembad „Dol-fijn" Vier mensen gedood bij frontale botsing Grotere aanvoer van appelen op veilingen BLIK DOOR HET WERELD Lichte daling ziektemeldingen in bouw J ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 augustus 1971 Nr. 20925 Sprekende cijfers wijzen uit: NIEUYVERKERK, 11-8. Dezer da gen heelt de zweminstrukteur, de heer J. A. M. van Heek. van het Dui- velandse overdekte instruktiebad „Dol-fün" te Nieuwerkerk de balans opgemaakt aangaande de bezoekers aantallen en resultaten. Al met al leverde het afgelopen zwemjaar (dat loopt van 1 augustus 1970 t/m 31 juli 1971) een prachtig resultaat op. De heer Van Heek verstrekte en kele zeer interessante gegevens hier over. Tn de periode van 1 augustus '70 t/m 31 juli 1971 hebben in totaal 50.823 personen het zwembad bezocht Dit aantal valt in tweeën uiteen, en wel in het totaal aantal bezoekers voor reereatiezwemmen en in het to taal aantal bezoekers voor leszwem- men. 59,9 u'u van het aantal bezoekers zwom les (dat waren er in totaal 30.456). In het kader van de ontspan ning (40,1 °'o) namen 20.367 personen een frisse duik. De duksrte dag in genoemd zwem jaar was wel 5 mei van dit jaar. Toen bezocht 329 personen het bad. De drukste week was ook in mei 1971 en wel die van 10 t/m 15 mei, in to taal 1.379 personen zwommen toen in Duivelands water. September 1.970 gaat de geschiedenis in als drukste maand. Maar liefst 5.039 personen zochten verkoeling binnen de muren van het instruktiebad. Het gemiddeld aantal bezoekers per dag is 164, terwijl dat per week 977 is, en 4235 per maand. Diplomazwemmen Cok het diplomazwemmen verliep geweldig. De heer Van Heek mocht maar liefst 363 exemplaren aan zijn HENGELO, 11-8. Bij een frontale botsing tussen twee auto's op de Enschedesestraat in Hengelo zijn vier personen em het teven gekomen. Waarschijnlijk tengevolge van een klapband, zwenkte de auto, komende uit de richting Enschede, naar de linkerrijbaan en botste op een auto, die uit de richting Hengelo kwam. Beide wagens werden totaal vernield Bij het ongeluk zijn drie perso nen vrijwel onmiddellijk overleden. Het zijn de 24-jarige J. Dekker, de 29-jarige G. Timmermans, en de 23-jarige K. Pril, allen uit Enschede. In het rooms-katholiek ziekenhuis in Hengelo overleed na korte tijd de vierde inzittende van de Enschedese auto, de 21-jarige .T. Regtop uit En schede. leerlingen uitdelen. In totaal 210 deelnemers behaalden het K.N.Z.B. A-diploma, terwijl 135 het K.N.Z.B. B-diploma ontvingen. Achttien deel nemers kwamen voorts nog in aanu merking voor het K.N.B.R.D. jeugd- brevet. Een mooi resultaat voor de zwehtr instrukteur en diens assistente, mej. J. Roks. Na «le komst van de James Grieve DEN HAAG. 11-8. Op de Neder landse fruitveilingen is het aanbod van appelen groter geworden nu de aanvoer is begonnen van James Grieve, het belangrijkste zomerras van de Nederlandse appeltelers. De oogst van James Grieve be looft weer groot te worden. In de ko mende weken zal dit appelras over al te koop zijn. Om te bereiken dat geen te vroeg geplukte appels worden aangeboden is in E.E.G. verband besloten dat ge durende de eerstkomende weken al leen de grote maten van dit ras aan gevoerd mogen worden. Voor James Grieve beneden 70 mm doorsnee be staat in ons land tot 29 augustus een verhandelingsverbod. „Nooit door rood'''' DEN HAAG. Veilig Verkeer Ne derland gaat de komende weken de strijd aanbinden tegen het hand over hand toenemende euvel van door rood licht rijden, waaraan steeds meer automobilisten, bromfietsers en fietsers zich - blijkens gehouden steekproeven - schuldig maken. „Nooit door rood!" is het onver biddelijke motto van de actie, die medio augustus begint en die zal worden gevolgd door verscherpt po- litie-optreden in het gehele land. Extra melk voor gif-baggeraars BGCHUM, 11-8. Het zoeken naar vaten met zeer giftige cyaanwater- stofzouten op een vuilstortplaats in een meertje bij Bochum is woensdag voortgezet. Meteen stuitten de bag geraars weer op vaten met de ge vaarlijke inhoud. Het gemeentebestuur heeft de mannen extra-melkrantsoenen ver strekt uit voorzorg tegen opstijgende giftige dampen. Voorts hebben zij o.m. de strikte opdracht gekregen geen alcohol te gebruiken. Een jaar lang is niet geschoten langs Israels door bezetting verruim de grenzen, een uniek feit dat overi gens niet feestelijk is gevierd. Bo vendien is in dit jaar vrij veel ge beurd waarover Israël zich kan ver heugen; Nasser viel weg en de ver warring in de Arabische gelederen is groter dan ooit, terwijl zelfs on danks een opzienbarend Russisch- Egyplisch vriendschapsverdrag de verhouding tussen Moskou en menig Arabisch land koeler is geworden dan lang hel geval is geweest. Niet alleen is Soedan niet meer zo verknocht aan het Kremlin, maar ook Egyptes vriendschap met de sow iets Is clanig aangetast - president Sadat heeft het onaangename gevoel dat ambassadeur Winogradow, een topman van de Russen, achter zijn rug wat te véél werk heeft gemaakt va» de vakbeweging die het bestond ook foei le roepen over de Soedanese communistenjacht, hoewel Sadat of- fic'eel Nnmeiri hierin gelijk geeft: cm ol(i kuis een reeks ontslagen waar- l> i ook oude steunpilaren van Nas sers regime de laan uitgingen. Van de Paleslijnen zelf heeft Isra ël ook al heel weinig last nu koning Hoessein :e :o ongenadig vervolgt dat ze in ivanhoop Israëlische gevan- genschup verkiezen boven verblijf in Jordan'" En hoe-eer deze Pnles- tih'rc vrijheidsstrijders steun heb ben b'iil't wel uit de ervaringen van de Libisch" president Khadaffi die als enige niet alleen met het woord maar ook met de daad vrijwilligers wil sturen om El Fatah te verster- ketI - ondanks ijverige propaganda meldde zich vrijwel niemand aan. Voorzichtigheid liet zijn allemaal voor Israël gun stige ontwikkelingen die ze cadeau hebben gekregen zonder er zelf iets voor te hoeven doen. Dat er toch geen feest gevierd is komt door het besef dat je niet als maar kunt door gaan met boffen: er moet wel eens een keer iets gebeuren, wantzoals het nu is kan het niet blijven. Offi cieel heeft Egypte al maanden gele den het bestand opgezegd al is dan het schieten niet hervat. Maar het is een haast onontkoombare logica dat als er al pratend niets verandert, vechten de enige oplossing is, zoals Sadat ook al heeft aangekondigd. De Amerikaanse onderminister Sisco blijft doorgaan Egypte en Is raël aan te praten dat heropening van het Suezkanaal een goed begin zou zijn, een idee dat V.N.-bemidde- laar Jarring met minder ophef ook nastreeft. Dit zou gepaard moeten gaan met een Israëlische ontruiming in fasen van de Sinaï, eventueel met een V.N.-legertje als vredebewaar- ders. De Israëli's willen er niet aan: ze houden vast aan hun veilige grenzen zolang er niet een echt vredesver drag is ivaarop ze kunnen vertrou- wen - een angstig standpunt, dat historisch wel verklaarbaar is. Maar zo komen zij niet verder: er is een zelfde angst <lat een Arabisch woord niet te vertrouwen is, zodat zij zelfs in een vredesverdrag geen garantie voor veiligheid kunnen zien. En met internationale troepenmachten zijn de ervaringen evenmin van dien aard dat zij naar herhaling snakken. De Israëlische regering beseft ter dege dat het door deze uit angst ge boren veiligheidspolitiek op. korte termijn in de wereld vrij wat sym pathie heeft verspeeld, maar ze acht dit van minder belang dan dat de Phanlom-jagers uit de V.S. komen. De Paleslijnen Is er in die sektor voorlopig wei nig dat hoop geeft voor de toekomst, er is in het afgelopen jaar ook wel iets gebeurd dat enig optimisme kan wekken. Wellicht dat het zwaarte punt van de gesprekken verlegd gaat worden van deze kontakten tussen landen naar een gesprek tussen de eigenlijke belanghebbenden: de Is raëlische regering en de Palestijnen, om wie het tenslotte in de eerste plaats gaat. Dergelijke kontakten waren er niet premier Golda Meir placht te vragen wie dan wel de woordvoerders van die Paleslijnen waren, zij kende ze ni"t. Die Palestijnen z{jn nooit zo eenzaam geweest als nu - zo zij nog veel illusies hadden over wat ze van hun Arabische vrienden mochten verwachten dan zijn die intussen wel vervlogen. Er blijft hun weinig an ders over dan te aksepteren dat Pa lestina verdeeld zal moeten worden lussen de Israëli's en de Palestijnen. iets waarover ze niet met Cairo of Damascus kunnen onderhandelen maar alleen met Tel Aviv. Omgekeerd beseffen de Israëli's dat een lange reeks militaire over winningen plus zulke gelukkige toe valligheden als ze dit jaar ervoeren ook nimmer een garantie geeft.. De idee is geopperd om eventueel onder internationaal toezicht de Palestij nen verkiezingen te laten houden op- dal er vertegenwoordigers komen die inderdaad namens de Palestijnen zouden kunnen spreken. Zo zou een gesprekspartner voor de Israëli's er komen met wie zaken te doen zouden zijn - in zeker niet gemakkelijke onderhandelingen. Maar een gemakkelijke weg naar vrede is er niet - het zoeken is alleen naar een weg die tenminste ergens heenleidt. De telersprijs van deze gevraagde handappel lag midden deze week voor de goede kwaliteiten rond 50 ct per kg. Ook de aanvoer van peren gaat groter worden nu het ras Precoce de Trevoux aan de veilingen komt. Jongen onder zand gestikt MIDSLAND, 10-8. In de duinen bij Midsland op Terschelling is een jon gen in het zand gestikt. Het slacht offertje is de 13-jarige Teewes Cam- paar uit Zandeweer, gemeente Kan tens, in Groningen. De jongen was met een vriendje een kuil aan het graven. Op een gegeven moment stortte de kuil in en werd een van de jongens onder het zand bedolven. De door het vriendje direct gealar meerde hulp kon niets meer uitrich ten. Flitsen uit het buitenland SAIGON. De Zuidvietnamese re gering wil de doodstraf invoeren voor handelaars in verdovende mid delen, en heeft een desbetreffend wetsontwerp ingediend bij het par lement. MONTEVIDEO. De Uruguyaanse Tupamaros hebben laten weten dat zij de acties van de politie en haar hulptroepen zullen beantwoorden volgens het principe „kogel om ko gel en lijk om lijk". LAHORE. - De Westpakistaanse krant „Moesawat", van Ali Bhoetto's linkse volkspartij, heeft het Indi aas-Russische vriendschaps- en sa menwerkingsverdrag bestempeld als een „oorlogspact". Nieuw-Delhi en Moskou zweren samen tegen Paki stan en China, aldus het blad, waar nemers citerend. LOS ANGELES. De Amerikaanse tandarts Bernard Bender is in staat van beschuldiging gesteld omdat hij jongemannen zou hebben geholpen onder de dienstplicht uit te komen door hun gebit van onnodige steun- beugels te voorzien. SAN FRANCISCO. Het voorgeno men bezoek van president Nixon aan China is een publiciteitsstunt en er kan niets goeds uit voortkomen, zo heeft de voorzitter van het machti ge Amerikaanse vakverbond AFL- CIO, George Meany, verklaard. JOHANNESBURG. In vier Zuid- Afrikaanse steden zijn gelijktijdig in totaal vijftien tijdbommen ontploft, duizend pamfletten her en der ver spreidend. De vlugschriften waren afkomstig van het verboden Afri kaanse Nationale Congres en in twee Afrikaanse talen gedrukt. RAWALPINDI. Bij gevechten tus sen Pakistaanse en Indiase troepen aan de grens tussen Oost-Pakistan en India zijn de vorige week 72 in- diase militairen gesneuveld, zo wordt gezegd in een officieel Pakistaans communiqué dat in Rawalpindi is gepubliceerd. SAN JU AN. De bisschoppen van Ponce en Caguas op Porto Rico heb ben het vertrek van negen Neder landse Dominicanen gelast. Zij ga ven geen reden op voor hun besluit, maar naar verluidt zouden de be wuste priesters steun hebben ver leend aan de anti-Amerikaanse on afhankelijkheidsbeweging op het eiland. DJAKARTA. Darwaman Mangun- kusumo, minister van economische zaken in het kabinet Sutan Sjahrir en een der oprichters van het Per- himpunan Indonesia is in Djakarta, 70 jaaj- oud, overleden. PARIJS. De gewezen Tsjechoslo- waakse generaal-majoor Jan Sejna heeft het tijdschrift „Paris-Match" in een interview in Washington in lichtingen verstrekt over wat hij noemde geheime Warschaupact- plannen voor een eventuele oorlog met het westen. VATICAANSTAD. De Italiaanse kardinaal Federico Callori di Vignale is op 81-jarige leeftijd in het Vati- caan overleden. Hij was reeds enige tijd ziek. BAD WIESSEE. Dc Westduitsc schrijver en filosoof Ludwig' Mar- cuse is op 77-jarige leeftijd in Bad Wiessee in West-Duitsland overle den. DJAKARTA. De V.S. zullen Indo nesië het financiële jaar 1971 voed selhulp tot een bedrag van 118 mil joen dollar verlenen, aldus is in Djakarta meegedeeld. Deze hulp be staat voornamelijk uit graan, meel en rijst. NEWARK. Thomas Whelan, ex- burgemeester van Jersey City. die schuldig werd bevonden aan zwen del cn verduistering van overheids gelden, is tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld^ RAWALPINDI. De Pakistaanse re gering heeft de Amerikaanse senator Edward Kennedy verzocht zjjn plan om naar West en Oost-Pakistan te gaan te laten varen, omdat dit be zoek zou kunnen leiden tot demon straties. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 14 AUGUSTUS. Inde middaguren het kinderpro gramma van de NCRV, dat begint met een filmpje over het sprookje van Peter en de Wolf, daarna het 4e en tevens laatste deel van de serie Goed gebruld Leeuw en tenslotte de 2e aflevering van Petter en Lotta, een Zweedse jeugdserie. De avond begint met Pip en het journaal. Na het nieuws komt een avontuur van meneer Dickie Henderson met zijn olifantje. Mini. Mijn Idee brengt weer enige uitvinders in het geweer die voor een kritische jury verschij nen. Aansluitend op het 2e journaal volgt een aflevering uit de reeks Wereldpremière. Het is de Water mannen. Het is een spannend ver haal uit de wereld van de diepzee duikers. Daarna komt Gerrit- den Eraber met zijn veiling Eenmaal An dermaal. Tot slot een ogenblikje voor een meditatie van ds. B. ter Haar. NED. II. 's Middags beelden van de atletiekkampioenschappen vanuit Helsinki en beelden van de Europe se jeugdkampioenschappen zwem men in Rotterdam. De avond vangt aan met Pip en het journaal, het uur van de Evangelische Omroep met een film van Southern Paptist Conven tion, getiteld Niet van dat benauwde. Het Scheveningse Vissersvrouwen- koor zingt vervolgens enkele psal men. Na hei 2e journaal komt de VARA met Zomaar een avond met o.a. Frans Halsema. Uw' gastheer is vanavond Joop van Tijn. Als dit pro gramma achter de rus is komt er weer een aflevering van Comoin, dit keer een verhaal over een postbode Zaterdag 14 aug., 21.50 uur: Eenmaal, andermaal. De poppen van de Fa beltjeskrant onder de hamer van veilingmeester Gerrit den Braber. die eigenlijk aan zijn been geope reerd moet worden. ZATERDAG 14 AUGUSTUS. NED. I: 16.00 Journaal; 16.02 Zand; 16.12 Goed gebruld Leeuw; 16.35 Petter en Lotta; 17.35 Einde18.45 Pip en Zip; 18.55 Nieuws; 19.05 A present for Dicky; 19.30 Mijn idee; 20.00 Journaal; 20.21 De Waterman nen; 21.50 Eenmaal andermaal; 22.40 Hel Woord; 22.45 Journaal. NED. II: 16.00-17.30 Europese atle- tiekkampioenscchappen in Helsinki 18.45 Pip en Zip; 18.55 Nieuws; 19.05 Niet van dat benauwde; 19.35 Sche veningse Vissersvrouwenkoor; 20.00 Journaal; 20.20 Zomaar een Zomer avond. 21.45 Corwin; 22.35 Journaal. UTRECHT, 11-8. Vorig jaar ver toonde het aantal ziekmeldingen in de bouw vcor het eerst sinds 1963 een lichte daling: van 366.000 (in 1969) tot 360.000. Het aantal bedrijfs ongevallen nam eveneens iets af en wel van 26.000 tot 25.000. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1970 van het sociaal fonds Bouwnij verheid, dat hier direct aan toevoegt dat het aantal uitkeringsdagen wèl weer is gestegen. In 1969 waren het er 6,6 miljoen en vorig jaar 6,9 mil joen. De uitkeringen ingevolge de Het" in 1970 begonnen onderzoek naar de oorzaken en een mogelijke Bramenpluk in volle gang KAPELLE 11-8. Op Zuid-Beve land en in het bijzonder in Kapelle en omgeving is op het ogenblik de bramenpluk in volle gang. Er zijn in Nederland maar twee belangrijke teeltcentra van bramen en wel Zuid- Beveland met Kapelle als centrum en de Bommelerwaard met Zaltbom- mei als centrum. Augustus is de be langrijkste oogstmaand voor dit pro- c-.u kt dat overigens aangevoerd wordt tot diep in het najaar. In Kapelle op de fruitveiling zijn er op het ogenblik dagaanvoeren van 10-15 ton bramen. Een deel hiervan wordt aangeboden in doosjes en zijn bestemd voor verse consumptie in binnen- en buitenland. Hel grootste deel gaat naar de fabrieken en diep- vriezerijen. beperking van het ziekteverzuim wordt nog voortgezet, ziektewet stegen van 299 tot 350 mil joen gulden, de premie-ontvangsten van 285 tot 410 miljoen gulden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND STEENBERGEN. De verdachte Peer M. heeft tegen over de rijkspo litie te Steenbergen bekend, dat hij zaterdagavond zijn plaatsgenoot Me- rijn van Overveld met vier schoten uit een flobertgeweer om het leven heeft gebracht. AMSTERDAM. Dc bond Heem schut heeft in een telegram aan mi nister Drees van verkeer en water staat ernstig bezwaar gemaakt tegen het rooien van 800 bomen langs de rijksweg Arnhem-Nijmegen. „Niet bomen leveren gevaar, maar onvoor zichtige wegberijders", aldus Heem schut. DEN HAAG. Prinses Margriet heeft het voornemen op woensdag 8 september a.s. het Julianaziekenhuis in Ede officieel te openen. VOLENDAM. In de Burgemeester van Baarstraat in Volendam is een bromfietser bij het oversteken van de weg aangereden door een bestel auto. De bromfietser, Henri Runder kamp uit Volendam, werd zo ernstig gewond, dat hij ter plaatse is over leden. ROTTERDAM. In een jaar tijd zullen in de Ahoyhal in Rotterdam een serie van vier popfestivals wor den gehouden, die elk 24 uur zullen duren. De organisator Jan Juffer mans, in dienst van de gemeente Rotterdam voor de opzet van cultu rele manifestaties, verwacht per voorstelling ongeveer 10.000 mensen. APELDOORN. Op de Amersfoort- seweg in Apeldoorn is de 18-jarige mejuffrouw K. E. H. van Leeuwen uit Apeldoorn om het leven gekomen, toen de auto waarin zij zat in een slip raakte en via een kilometerpaal tegen een boom belandde. Mej. van Leeuwen werd uit de auto geslingerd en was vrijwel op slag dood. UTRECHT. De Tee-Edelweiss uit Züricht heeft even voorbij Den Haag een half uur vertraging opgelopen door een botsing met een paai"d. Hel dier werd gedood. Een tweede paard dat ook op het spoor liep, is door de machinist van de trein gevangen en in veiligheid gebracht. DEN HAAG. De 20-jarige kantoor bediende Parmanan Bachoe uit Den Haag, die sinds 1 augustus werd vermist, is door de politie in Venlo gevonden. Hij verkeerde in goede gezondheid. HOOFDDORP. In zes weken tijd heeft Haarlemmermeer f 234.000 als algemene bijstand aan woonwagen bewoners uitgekeerd. Dit deelde wet houder A. C. Houtsma mee tijdens een persconferentie over het te stich ten regionaal woonwagenkamp. LEEUWARDEN. Prinses Beatrix heeft in Leeuwarden het nieuwe stadsziekenhuis en verpleeghuiscom plex Triotel officieel geopend. FEUILLETON Teun bekeek zijn grove handen. „Ik vrees", zei hij lachend, „dat ik dan eerst wel omgeschoold zal moe ten worden". „Kom,, het werk is toch onderbro ken, ik zal eerst maar koffie zetten", zei Elsje, opstaande. Teun greep haar achterom beet. „Voor mij geen drukte, Els. Ik drink thee met jullie samen. Veel le leuk zo. Waarom hebben jullie me niet eerder op de hoogte gesteld?" „Elsje dacht, dat je het gek zou vinden", antwoordde Anneke. „Els is een schat, maar een domme schat", verklaarde Teun. ..Hoe kan ierr\and dit nu gek vinden?" „Hoor hem eens", riep Anneke, haar wenkbrauwen fronsend. „Hoe veel schatten heb jij, Teun Hof- meer?" „Op 't ogenblik vier", antwoordde hij plagerig. „Hahameneer doet niet min der. En wie zijn dat dan wel alle maal?" „Om te beginnen mijn moeder, hartje. Dan m'n zus Lien. Niet te vergeten Elsje. En tenslotte de grootste van alle schatten ter we reld: Anneke Grevenberg". Ze begon te blozen van geluk. Ter wijl ze overeind kwam en bij hem kwam staan, haar hand over zijn hoofd strijkend. „Dus ik ben num mer één?" Hij trok haar hoofd naar zich toe en fluisterde het meisje in het oor: ..Jij bent m'n poppenkoninginnetje". „Hé. geen gesmiespel in de kamer" riep Elsje, die met de thee binnen kwam. Maar Anneke zei lachend: „Weet je. dat Teun jou ook een schat vindt?" „Zo, zo. En waaraan heb ik die eer verdiend?" „Hij heeft er vier", vervolgde An neke lachend. „Z'n moeder, z'n zus ter. jij en ik". „Neem hem maar niet al te seri eus. Anneke, want mannen overdrij ven altijd". Ze vleide zich tegen hem aan. „Maar mijn Teun niet", stelde ze zacht vast. „Thee, mensen. En een poosje pau ze. Van werken zal vanavond toch niet veel meer komen, hu er zo'n lompe smid tussen gekomen is". „Dat is niet aardig", protesteerde Anneke. „Ze meent er toch niets van". Teun lachte haar vriendelijk toe. Ze dronken hun thee. Maar Teun nam opnieuw weer poppen in z'n handen en bekeek ze niet bijzondere belangstelling. „Je zoudt er wel een poppenkast van kunnen maken, een poppenspel", meende hij. „Zoals je wel eens op de televisie ziet. hè? Met een beetje handigheid moet dat toch lukken?" „Dat is een heel ander soort pop pen", weerlegde Grevenberg... Meest al maken die spelers ze zelf. Weet je wel? Met allerlei draden er aan". Teun antwoordde niet. maar nam in elke hand een pop. een boertje cn een boerinnetje en met een gemaak te piepstem zei hij: „Goedenavond, meneer Van Dalen. Mooi weertje, hè?" En met een zware basstem: „Zegt u dat wel. juffrouw Kippe- veer. Het kon wel eens warm wor den Grevenberg glimlachte, maar An neke schaterde het uit. Elsje keek alleen toe, maar moest eveneens la chen. „Zeg. jij zou een goeie komiek zijn met poppen", zei ze lachend. „Ik zou best een verhaaltje kun nen bedenken. TenminsteHij keek lachend in het rond, maar met door JOKE DE VALK een bestierf dc lach 'op zijn gezicht. Want voor hot brede achterraam zag hij één sekonde een gezicht, dat uil het donker opdoemde en vrijwel on middellijk weer in het niet ver dween. Misschien hadden gedurende één oogwenk hun beider blikken el kander ontmoet. Een nieuwsgierig iemand, dacht, hij meteen. Nu zal morgen nog wel meer geroddel in het dorp de ronde doen. Anneke had de verandering op zijn gezicht gezien. „Wat is er?" vroeg ze verschrikt. „Ben je niet goed?" Met moeite toverde hij weer een lach te voorschijn, zijn hand onder de kleding van dc pop uithalend. „Iets scherps. Heb je er misschien een speld in laten zitten?" fanta seerde hij, met een verongelijkt ge zicht naar zijn vinger kijkend. Anneke was met een sprong bij hem en bekeek de vinger. Elsje zei: „Onzin, we werken niet met spelden" En Grevenberg merkte op: „Soms zijn er poppen bij, die scherpe punt jes hebben. Laat maar eens zien". Teun legde dc pop neer, hoofd schuddend. „Het is al weer over. Het betekent gelukkig niets. Maar 't is leuk, al die poppen. Nooit geweten, dat wc zo'n poppeninduslrie in het dorp hadden". Elsje kwam overeind, naar hem toelopend. Ze greep hem bij dc schouders. „Dat hoeft verder nie mand te weten, begrepen? We wil len niet hebben, dal het in het dorp bekend wordt". Teun haalde zijn schouders op. „Zoals jullie wilt. Jullie wil is mij een wet. Maar het is anders niets om je over te schamen, hoor. Integen deel. Oké, van mij hoort niemand het". f (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7