SCHOKKEND WOONWAGENAFFAIRE LOOPT ZIERIKZEE LIT DE HAND Geslaagde serie bijzondere diensten Herv. kerk te Renesse STREEKNIELWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donaera»g 12 augustus 1971 Nr. 20925 Een - gelet op de praktijk - in houdelijk gewoonweg foute wet heeft geleid tot zeer uitzonderlijke toestanden te Zierikzee met en rond de woonwagenbewoners. Wat op de woensdagavond gehou den vergadering van de gemeente raad te berde werd gebracht over deze affaire is ronduit schokkend. De voorzitter heeft in een uitvoe rige uiteenzetting duidelijk ge maakt hoe intens fout deze za^k zit. Eén der wethouders deelde mede niet langer de verantwoorde lijkheid voor deze gang van zaken te kunnen dragen, terwijl zijn col lega moest erkennen: „Wij moeten wijken voor geweld". Als zo'n situ atie is ontstaan zal men in Den Haag toch moeilijk met beleefd- heidsphrases kunnen komen aan dragen en simpelweg verwijzen „naar de wet". In die wet blijken elementen te steken, die men bij de praktische toepassing gewoon over het hoofd heeft gezien. Zo kan het niet; niet voor het gemeen tebestuur niet voor de ambtenaren van Sociale Zaken, niet voor de burgerij, die dwaze voorstellingen krijgt te verwerken. „Den Haag" moet in deze situa tie ingrijpen. Wij hebben vertrou wen dat de raadsvoorzitter tijdens een bespreking op het ministerie er in zal slagen de landsbestuur ders te overtuigen van de nood situatie en een logisch gevolg dient dan te zijn, dat er passende en af doende maatregelen worden geno men. Worden die niet genomen, dan zal de gemeente wel gedwon gen zijn eigen rigoureuze stappen te ondernemen, want een be schaafde en goed georganiseerde „organisatie" - gemeentebestuur en „het apparaat" mogen niet voor geweld wijken en mogen niet wor den ge-intimideerd. Wordt dit toch getolereerd, dan graaft de de mocratie zijn eigen graf en is het eind zoek. Zierikzee - toch financieel en wat de personeelsvoorziening be treft reeds een zorgelijke gemeen te - moet snel van dit probleem worden verlost. We zijn bij zonder duidelijk anti-geweld, maar het oude spreekwoord van de „zachte heelmeesters" heeft niets aan betekenis ingeboet en is op de onderwerpelijke situatie opgelegd duidelijk van toepassing. Vergadering gemeenteraad UNIFORMARTIE „KUNST EN EER'' we zijn er bijna. Nog steeds druppelen er bij dragen na hetgeen ons de ver wachting geeft dat binnen af zienbare tijd het totaal-bedrag binnen is. U weet het: via de Nutsspaar- bank (giro 18770) kunt u uw bijdrage aan het Uniformfonds kwijt. Van de verloting, welke zo'n groot succes werd, zijn nog niet alle prijzen afgehaald (zie advert.). Kijkt u de loten nog even na? Zorgzame automobilisten DUSSELDORF, U-S. Bij Wold- broei in N oordrijn-W estf alen lag woensdag een stomdronken man midden op straat zijn roes uit te sla pen. Een automobilist met veel be grip zette voor en achter dit ver keersobstakel de bekende gevaren driehoeken. De automobilisten die na hem kwamen reden voorzichtig om de snurker heen, totdat de politie verscheen en gnuivend dronkelap en driehoeken opruimde. ZIERIKZEE, 11-8. Wat men langzamerhand gerust de „woonwagenaffaire" kan noemen, heeft een groot deel van de woensdagavond ten stadhuize gehouden gemeenteraadsvergadering beheerst. De voorzitter-burgemeester Th. H. de Meester legde een uitvoerige ver klaring af. waarin de belangrijkste facetten werden belicht van het pro bleem, dat de bestuurlijke overheid van Zierikzee thans bezig houdt. Hoofd gedachte van zijn betoog was, dat het ministerie met de centralisatie (Zierik zee werd per 1 augustus uitbetalingsgemeente) helemaal fout zit. Had men vroeger een spreiding van de problematiek over een groot aantal gemeenten, thans komt alles op enkele gemeenten neer; gemeenten met een Sociale Dienst, die op verwerking van de onderwerpelijke problematiek met name wat de personeelsvoorziening betreft, niet berekend zijn. Het gebeurde te Zierikzee heeft inmiddels landelijke aandacht ge trokken en de pers in vele geledin gen is er over gaan schrijven. De voorzitter had er behoefte aan iets over de voorgeschiedenis te repete ren, herinnerend aan de nieuwe woonwagenwet, die uitgaat van het principe dat regionale centra zou den worden gebouwd ter opvanging van de woonwagens. Zo'n centrum zou er ook voor Zeeland komen fe Goes en Zierikzee zegde een bedrag van 1' 0,30 per inwoner toe voor de realisering. Er is echter nog geen re gionaal centrum en dat zal nog wel geruime tijd duren ook. Zierikzee heeft geen eigen kamp. Dat behoefde ook niet, daar het woonwagenbezoek voorheen niet frekwent was en een kamp zeer kostbare voorzieningen voor de ge meente zou hebben gevergd. Gelet op de plannen voor een re gionaal opvangkamp, zouden G.S. voor een eigen plaatselijk kamp stel lig geen toestemming hebben ver leend. Zierikzee is dus niet in gebre ke gebleven. De aantallen wagens beliepen vroeger 3 a 5 en hoogstens 6 (in de uientijd). Thans echter is Zierikzee aangewezen als - wat het ministerie noemde - regionaal cen trum voor de bijstandsverlening - en het is wel duidelijk - aldus de heer De Meester - dat in de prak tijk de wagens trekken naar de plaats waar de bijstand wordt ver leend. Er is dan ook een toevloed van wagens, thans tot een totaal van ongeveer 30. Dienst Sociale Zaken in nood De Dienst Sociale Zaken is - ook al door personeelsgebrek en ziekte gevallen - niet in staat al deze ge tallen te behandelen, temeer niet daar de A.B.W. eist dat van hetgeen ieder krijgt, de eigen verdiensten moeten worden afgetrokken. Bij woonwagenbewoners is dat er echter niet bij; het gaat altijd om de volle norm-uitkering. „Ze menen altijd alles te moeten claimen, ook wat uit rusting betreft, als auto's, banden, benzine enz., waarbij het opvalt hoe snel banden kunnen verslijten. Soms in twee dagen al". De woonwagenbe woners moeten in de kortste keren worden geholpen, hetgeen inhoudt dat de eigen bevolking praktisch niet meer aan bod komt. De bedragen die met de verstrekkingen zijn ge moeid zijn ongehoord hoog. In an derhalve week tijd zijn 80 aanvragen behandeld en in die korte periode is al voor plm. f 70.000 verstrekt. Soms heeft men een auto gekregen (f4 a f 5.000) en nu alweer is de wagen stuk, vaak zó dat een nieuwe moet worden aangeschaft. Met het repa reren van auto's door aangewezen monteurs, zijn (door deze monteurs) r *een goede ervaringen opgedaan. f De centrale registratie Belt men - zo vervolgde de voor zitter zijn verklaring - de centrale registratie op, dan is het tereotype antwoord: „U kent de A.B.W. en de Woonwagenwet en zoekt het maar uit". Geen enkele waardering had de voorzitter dan ook voor de centrali satie. Vroeger lag het allemaal ver deeld en derhalve gemakkelijker. Door de enorme concentratie van thans is de controle moeilijker ge worden, evenals de politie-onderzoe- ken. De toon is agressiever gewor den en de centralisatie geeft dan ook een volkomen verkeerd effekt. Moeilijke tijd Een feit is verder dat er in den lande al grote centrale kampen zijn, gerealiseerd voor miljoenenbe dragen per stuk, maar in de praktijk blijken de woonwagenbewoners daar niet naar toe te willen, omdat het dan met de bijstandsverleningen heel wat moeilijker ligt. De voorzitter geloofde dat Zierik zee met dit probleem een heef moei lijke tijd tegemoet gaat. Hij zal ech ter vrijdag a.s. een gesprek op het ministerie hebben, waar de onder havige problematiek zal worden be sproken. Wethouder Bij de Vaate vulde aan; we zitten praktisch zonder Dienst van Sociale Zaken. Wethouder Lin- ders was uiterst verontwaardigd over de huidige gang van zaken. „Ik neem het niet langer dat met terreur en afpersing een koninklijk besluit in de praktijk ten uitvoer moet wor den gelegd". „Niet fle bedoeling" B. en w. moeten gereed staan om service te verlenen en de politietaak wordt tot een aanfluiting gemaakt. „Ons aller Marga" kan dit nooit zo bedoeld hebben", aldus de wethou der, die het allemaal zo triest vond, gelet op het feit dat door de gemeen te altijd ieder dubbeltje moet wor den uitgezuinigd, terwijl deze grote bedragen zo maar over de tafel wor den geschoven. De heer Linders zei dat een zinnig gesprek met de woon wagenbewoners niet mogelijk is, ter wijl de politie zich van hogerhand moet terugtrekken. Ten stadhuize moeten thans echt alle deuren op slot „en voor dit alles wil ik geen verantwoording meer dragen". Demoraliserend De voorzitter vulde nog aan, dat de gemeenten thans worden opge scheept met iets wat door het minis terie is ge-creëerd en de gemeente zit maar met de brokken. Dit is vol komen ireëel. Een nare omstandig heid vond de voorzitter ook dat deze gang van zaken wel bijzonder demo raliserend op de betrokken ambtena ren moet werken. De heer Simmers vond het nog het ergst, dat de eigen Zierikzeese men sen achterop komen. Hij had waar dering voor het optreden van de burgemeester en hoopte dat tenmin ste een of andere oplossing zal wor den gevonden. De heer Van Kessel zag in de dis- kussie toch het gevaar dat té deni grerend over een groep mensen wordt gesproken. Bij sommige ge bruikte uitdrukkingen had hij de in druk dat alles en iedereen van de woonwagenbewoners over één kam wordt geschoren. ,Ze hebben ten slotte dezelfde rechten - zij het niet meer - dan als andere mensen be handeld te worden". De voorzitter wilde heel duidelijk de mogelijk ten onrechte gewekte indruk weg nemen, dat alle woon wagenbewoners hetzelfde zijn. Er zijn ook heel andere; het gaat hier echter om de groep, die met al lerlei excuses werk weigert en er op uit is de maximale uitkeringen in de wacht te slepen. „Misschien zijn ze ook te Zierikzee thans niet allemaal zo, maar de grootste groep bestaat uit misbruik- makers", aldus de voorzitter, die er op wees dat de A.B.W. ook inhoudt dat iedereen de plicht tot arbeid heeft en maar niet louter het recht op uitkering. „Recht en macht" De heer Sprengelmeijer had be wondering voor de houding van col lege en ambtenaren in deze nood situatie en vond het gebeuren symp tomatisch voor het hoe het gesteld is met recht en macht in Nederland. De heer De Moor informeerde naar eventuele richtlijnen voor per soneel en een kostenvergoeding. Afsluiting met internationale zangdienst RENESSE, 11-8. De commissie voor bijzondere diensten van de Her vormde Gemeente stelt zich ten doel in het zomerseizoen bijeenkomsten te beleggen, die een kerkelijke bij drage aan het zomerprogramma ge noemd kunnen worden. Soms hebben deze bijeenkomsten een sterk kerkelijk karakter, wat in gezongen lied en gesproken woord niet onder stoelen of banken gesto ken wordt maar soms staat het con certerend karakter en daarmee ver pozing in de beste zin van het woord centraal. De serie van deze zomer werd vo rige week besloten niet een zg. in ternationale zangdienst. een wat wijdse naam voor een bijeenkomst, waarin slechts Nederlands en Duits wordt gesproken. Een groep kinde ren van de Vrije Evangelische Kirche uit Wuppertal zong zuiver en en thousiast enkele Duitse liederen. Eén velen) met een driestemmige canon aan het zingen. Een zanggroep uit Vlissingen had zonder opgaaf van redenen verstek laten gaan. In de goede sfeer van de overvolle kerk werd het nauwelijks als een gemis gevoeld. Korte toespraken werden gehouden door de plaatselijke pas tor L. de Wit en door de Wupper- taalsc pfarrer H. Georg. Geslaagde serie Op een enkele uitzondering na kan de rij van bijzondere diensten als ge slaagd beschouwd worden. De uit zondering betrof een zg. Jongeren avond. waar slechts 50 bezoekers waren. Vermoedelijk was de betite ling als jongerenavond verkeerd ge kozen. Culturele hoogtepunten vorm den het orgelconcert van A. J. Keij- zer. die met prachtige improvisaties van hun leiders, K. Strauch, zette de aanwezigen (en dat waren er zeer het publiek enthousiast maakte, en voorts het optreden van het Middel burgs Kamerkoor met een fijn geko zen en voortreffelijk uitgevoerd pro gramma. Op andere avonden lieten een zanggroep en combo uit Goes en een dito uit Kapelle-Biezelingen zich horen. Het school koor van Renesse en een aantal koren van dirigent C. Groenleer traden eveneens op. Tekort Er was altijd vrij entree maar ook dit jaar konden de collecten aan de uitgang de tamelijk hoge kosten niet goed maken. Voor het tekort zal een beroep op de kerkekas gedaan moe ten worden. Rest nog te vermelden dat de aankondigingen geschiedden op een fleurig raambiljet met een in helder geel uitgevoerd silhouet van de kerk. Blijkens mededeling van de voor zitter, is er vap het hoofdbureau Zeeland van C.R.M. wel een advi serend ambtenaar enige dagen toe gevoegd, maar dat lost het probleem niet op. De uitkeringsbedragen kun nen worden verhaald en er is een te gemoetkomingstarief voor de af handeling," maar daar kan men echt geen extra ambtenaar van betalen". De heer Doeleman had uit alles begrepen, dat de uitkeringen snel geschieden en dat kan leiden tot een situatie, die niet verantwoord is te genover de eigen begroting. „Wijken voor geweld" Wethouder Bij de Vaate zei dat het absoluut niet verantwoord is dat de Dienst Sociale Zaken dit werk er bij doet. In feite komt het er op neer „dat wij wijken moeten voor ge weld". Volgens de voorzitter is de problematiek in wezen niet van van daag of gisteren, maar wat voorheen gespreid lag over vele gemeenten, die met ondersteuningsgeld de woon wagenbewoners „wegkochten" uit de gemeente, concentreert zich nu op enkele punten, w.o. Zierikzee. Zo eindigde het raadsdebat over een in-trieste affaire, waarover het laatste woord overigens nog niet is gesproken. Afwachten moet ook de raad wat de besprekingen vrijdag op het ministerie zullen opleveren. Ver. Zuivelfabriek N.W.B. De Verenigde Zuivelfabriken Coöperatie Noord-West Brabant te Roosendaal verwerkte vorig jaar ruim 58 miljoen kg. melk. Uitbetaald werd aan leden-leveranciers ruim f 21,5 miljoen melkgeld. Bij een ge middeld vetgehalte van 3.823 kwam dit neer op een prijs van 38,47 cent (inclusief b.t.w. en tegoedschrijving van f 0,50 per 100 kg. melk). De richtprijs in 1970 was 36,71 cent bij 3.7 pet. vet. Or. H. I. van Zuylen directeur van Z.V.T.M. Het Algemeen Dagblad verneemt dat de Zeeuws-Vlaamse Tramweg- Maatschappij (Z.V.T.M.) per 1 sep tember a.s. zal worden overgenomen door de provincie Zeeland en de Ne derlandse Spoorwegen. Medegedeeld wordt dat tot nieuwe directeur is be noemd de heer dr. H. J. van Zuylen, directeur van de Rotterdamse Tram weg Maatschappij (R.T.M.). 40-jarig jubileum oud-adj.-insp. Raad van Arbeid G. van Ballegojen Op 17 augustus aanstaande zal het veertig jaar geleden zijn dat de heer G. van Ballegojen, arbeidsdeskundi- ge van de gemeenschappelijke me dische dienst in Zeeland, woonachtig te Middelburg, verbonden werd aan de Raad van Arbeid. Van zijn veer tigjarig dienst jubileum bracht de heer van Ballegojen er niet minder dan twintig door op Schouwen-Dui- veland en wel als adjunct-inspec teur van de Raad van Arbeid te Zie rikzee. In deze functie, van 1939 tot 1959, genoot hij in vrijwel alle ge meenten op Schouwen-Duiveland grote bekendheid en had hij veel contact met de bevolking, op veler lei administratief en sociaal gebied, zoals o.a. zijn diensten betreffende de bekende rentekaarten, het kraam geld en regelingen behorende tot de ziektewet, invaliditeitswet en - in later jaren - de A.O.W. Gedurende zijn Zierikzeese tijd was de heer Van Ballegojen mede oprichter van de Stichting tot Be vordering van de Sehooltandverzor- ging op Schouwen. Van 1945 tot 1959 was hij penningmeester van deze in stelling. Hij was verder 14 jaar lid van het dagelijks bestuur van het Algemeen Ziekenfonds Schouwen- Duiveland. In 1959 vertrok de heer Van Bal legojen naar Middelburg als chef van de buitendienst voor geheel Zee land van de Raad van Arbeid. Thans is hij arbeidsdeskundige van de ge meenschappelijke medische dienst in Zeeland. Op 17 augustus a.s. zal de heer Van Ballegojen te Goes van wege de dienst worden gehuldigd tijdens een daarvoor te houden (in terne) bijeenkomst in het kantoor van het G.A.K. te Goes. ZIERIKZEE Jan Welmers briljant improvisator Met 2 14e eeuwse composities Stan- tipes en Ritornell, begon Jan Wel mers het orgelconcert van 5 augus tus in de Gasthuiskerk. Deze beide werkjes, waarvan de componist on bekend is, geven een beeld van de oude volksmuziek. In Stantipes, een instrumentaal uitgevoerd trouba dourslied, klonk een fraai samenspel van kromhoorn en fluit. Het Ritor nell gaf steeds een afwisseling tus sen trompet en fluiten. Het 2e programmapunt bestond uil een reeks verschillende dansen, waardoor een „suite idéé" ontstond. (Alman - daunce - corranto - Pa vane en Gigge). De eerste drie dan sen zijn van anonieme componisten, de pavane, een statige dans van Ita liaanse afkomst is door Will. Byrd. die wel de „Engelse Palestrina" ge noemd wordt, gecomponeerd. Van John Buil klonk een muzikaal zelf portret in de Gigge „Doctor Bull's my selfe". Welmers speelde deze werkjes met een bijzondere verfij ning en liet het duidelijk vocale van deze oude dansen spreken. Helaas ontstond door het onwel worden van een concertbezoeker LEEUWARDEN. Prinses Beatrix op de doktersfiets door de lange gangen, nadat zij 't verpleeghuis en ziekenhuiscomplex Triotel officieel geopend had. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbanlc voor GIRO met dagafschriften en betaalcheques SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. nogal wat consternatie, waardoor de „luisterconcentratie" verbroken werd. Om deze reden waren Swee- linck's variaties over het „Vater un- ser" moeilijk te beluisteren. Met een ware speelwoede bracht Jan Welmers Bach's Fantasie en Fuga in g klein. De fantasie kreeg een machtige opbouw, de fuga werd als in één grote stuwende lijn naar het slot gedreven. Hoewel het ge heel wat al te snel werd uitgevoerd bleef constant een duidelijke frase ring aanwezig en gaf de organist blijk dit werk ook technisch volledig te beheersen. De vier koralen van Max Reger die door Alain's „Choral-doriën" gevolgd werden moesten hierna wel minder goed vallen. Een weer meesterlijke „Welmers- improvisatie" besloot dit concert. Jan Welmers nam hiervoor het thema van het Stantipes waarmee hij zijn concert begon en vertaalde dit gran dioos in een eigentijdse klankwe reld, waardoor ook dit concert weer als volledig geslaagd beschouwd kan worden. B. v. B. (Wegens het wegvallen van een aantal regels werd deze reeds dins dag geplaatste recensie thans op nieuw geplaatst. - Red.). SEROOSKERKE Aanrijding Dinsdagmiddag te plm. 16.00 uur had op het kruispunt Provincialeweg Zwaardweg een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door de heer J. K. wonende te Re- nesse met een personenauto, be stuurd door de heer S. R. wonende te Nigtevecht. Deze aanrijding ont stond toen de bestuurder van laatst genoemde personenauto, komende van de Bogerdweg de rijbaan van de Provincialeweg overstak in de rich ting Zwaardweg en daarbij geen voorrang verleende aan de heer K.. welke over de Provincialeweg reed in de richting Renesse. Beide auto's werden beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. OUWERKERK Bloeiende Magnolia's Van verschillende zijden bereikten ons berichten naar aanleiding van hetgeen vermeld is over de magnolia van dokter Nobbe. O.m. do heer Th. van Dijk te Ouwcrkcrk heeft een dergelijk exemplaar in z.ijn tuin staan, dat rijkelijk voor de tweede keer in bloei is. Concert „Nieuw Leven" A.s. zaterdagavond zal het muziek gezelschap ..Nieuw Leven te Ouwer- kerk. samen met de vereniging ..Cres cendo" uit Dreischor concerteren op de camping ..De Kreekoever" van de heer P. J. Wijnen. Na afloop volgt er een lampionoptocht met kampvuur. Geslaagde kleuiwedsfrijd voor de jeugd De kleurwedstrijd op de speel plaats van de school, is een groot succes geworden voor de sportvere niging te Ouwerkerk, want 64 kin deren van 4 tot 12 jaar zijn druk in de weer geweest naar eigen idee een kleurtekening te fabriceren. Halverwege werden allen verrast met een glas limonade, aangeboden door de firma Hendi'ikse. Om 4 uur maakte kunstschilder Koster de win naars bekend. In de leeftijd van 4 tot 7 jaar was Ineke v. d. Werf de beste, gevolgd door Helena Kloet. 7 tot 9 jaar: 1. Ineke de Rijke; 2. André Hage; 3. Dirk v. d. Velde. 9 tot 12 jaar: 1. Jurg Kears; 2. Ineke Vink; 3. Jan Pankow. Iedere deelnemer kon een prijsje uitzoeken. Al met al een zeer prettige middag voor groot en klein. In grote getale was belang stelling aanwezig. NIEUWERKERK Man door wesp in keel gestoken De 21-jarige straatmaker M. A. v. d. C. uit Nieuwerkerk, die zaterdag morgen tijdens het werk een flesje bier wilde leegdrinken, werd door een wesp in het keelgat gestoken. Tevoren had hij al een slok genomen en het flesje even neergezet, waar toen blijkbaar een wesp in was ge kropen. Bij het nemen van een vol gende slok, kwam de wesp in de mond en stak het slachtoffer in de keel, welke direct hevig opzwol. De heer Van der C. snelde naar huis en ontbood ten spoedigste de plaatse lijke arts. Deze gaf een goi'geldrank, waardoor de zwelling tenslotte min der werd. De wesp was hij gelukkig al direct kwijt kunnen raken, doch deze had uiteraard zijn kwaad al ge sticht. Pas zaterdagavond kwam het slachtoffer weer wat op verhaal. Dit voorval moge voor ieder een waar schuwing zijn om geen flessen open te laten staan, waardoor insekten de kans krijgen er in te vliegen. Op plaatsen waar niet direct genees kundige hulp bij de hand is, zou een dergelijk gebeuren een fatale afloop kunnen hebben. OOSTERLAND Oudste inwoonster overleden In de ouderdom van 91 jaar over leed te Zierikzee in het Rode Kruis ziekenhuis de oudste inwoonster van Oosterland, mevr. de wed. G. Helm- strijd-Jonker. Geboortig van Ouwer kerk woonde ze jarenlang te Viane. waar wijlen haar echtgenoot, de heer G. Helmstrijd, veerman was op de dienst Viane-Stavenisse. Mevrouw Helmstrijd genoot te Viane grote be kendheid. niet alleen omdat ze er een winkeltje dreef in kruidenierswaren, hoofdzakelijk voor de schippers die deze haven aandeden, maar vooral om haar gastvrijheid die ze steeds aan de dag legde voor werkmensen die op de haven werkten in bieten of uien. zomede voor de schippers- bevolking enz. De laatste jaren ver bleef mevr. Helmstrijd ten huize van haar dochter en schoonz.oon. de fam. J. Kwaak. De begrafenis zal plaats hebben op vrijdag 13 augustus a.s. ROTTERDAM. Met ingang van 1 september zal ir. W. F. Schut, de mi nister van volkshuisvesting en ruim telijke ordening in het kabinet De Jong. wederom toetreden tot de di rectie van het gezamenlijke bureau van de vereniging .Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland' en van de stichting „Instituut Stad en Land schap" te Rotterdam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3