AGENDA Raming tolopbrengst Zeelandbrug voor 1970 ruim overtroffen Wedstrijdzeilen en mosselen eten Zes gewonden bij botsing tussen twee personenauto's Delingsdijk-Elkerzeeseweg te Yerseke Ramp met Russisch vliegtuig Oliekachel ontploft LAATSTE NIEUWS Nederland overlegt over China-politiek J Vliegen „bezetten" eafé in Friesland In 1970 ruiui 220.000 motorvoertuigen over de brug - 18 procent meer dan in 1969 YERSEKE. Maandag zijn weer mosselen aangevoerd en geveild. Volgens de kenners zijn de Zeeuwse mosselen dit jaar van uitmuntende kwaliteit. Geen voorrang verleend op „beruchte kruising" ZIERIKZEE, 11-8. De verwach tingen voor 1970 omtrent de toe neming van het verkeer over de Zec- landbrug, verwachtingen die in de raming van de tolopbrengst tot uit drukking waren gebracht, zijn over troffen. Aldus wordt medegedeeld in het deze week verschenen jaarver slag over 1970 van de N.V. Provin ciale Brug Maatschappij. De tol-op- brengst die geraamd was op f 4.279.300,- gaf een werkelijke op brengst van f 4.546.356,-. Uit de volgende cijfers blijkt dat de raming van het verkeer vanaf 1966 jaarlijks een duidelijk opgaan de lijn vertoont: Jaar 1966, tolop brengst f 2.948.404,50; 1967: tolop brengst f 3.286.802,50, meeropbrengst t.o.v. vorig jaar: f 338.398,- (11,5 °/u); 1968: tolopbrengst f 3.541.784,50, meeropbrengst f 254,982,- (7,8 Vu); 1969 tolopbrengst f 3.877.804,-, meer opbrengst f 336.019.50 (9,5 Vo); 1970: tolopbrengst f 4.546.356,-, meerop brengst f 668.552,- (17,2). Verwacht wordt dan ook dat de in de begroting voor 1971 geraamde tolopbrengst gehaald zal worden. Een vei'laging van het toltarief voor de Haringvlietbrug zal, zo wordt venvacht, van positieve invloed zijn op de tolopbrengst van de Zeeland- brug. Op langere termijn bezien spelen gunstige en ongunstige facto ren mee. Genoemd worden de in vloed van het gereedkomen van de verkeersruit rond Rotterdam ener zijds en het gereedkomen van de Zoomweg en Rijksweg 58 anderzijds. Mede met het oog op de korte af schrijvingstermijn wordt gehoopt dat de belangrijke financiële bijdra ge van de provincie in de toekomst gehandhaafd blijft. Het verkeer in 1970 In 1970 zijn ruim 220.000 motor voertuigen meer de brug gepasseerd dan in 1969, hetgeen een toename van 18,3 procent ten opzichte van 1969 betekent. Dit is aanzienlijk meer dan de toename van 1968-1969, die slechts 10,6 procent bedroeg. Opval lend is vooral de sterke groei van het verkeer met zware vrachtauto's - welke ook reeds in de periode '68- '69 optrad - namelijk 24,8 procent. De openstelling van de tunnel bij Barendrecht in juli 1969 heeft onge twijfeld een positieve invloed op de groei van het verkeer gehad. Seizoengevoelig De toename van het eerste half jaar is aanzienlijk groter dan in het tweede halfjaar, waarbij opgemerkt wordt dat in het eerste halfjaar van 1969 de tunnel bij Barendrecht nog niet aanwezig was. Het verkeer dat de Zeelandbrug passeert is sterk sei zoengevoelig. Dit betekent dat er zeer grote verschillen bestaan tus sen de verkeersintensiteit tijdens de zomer- en de wintermaanden. Dit geldt in het bijzonder voor het ver keer met personenauto's, in mindere mate voor verkeer met vrachtauto's. Uit de verstrekte cijfers blijkt dat ook aanzienlijke verschillen bestaan tussen verkeer op weekenddagen en werkdagen. Is vooral in de winter maanden het verkeer op weekend- dagen minder dan op werkdagen, in de zomermaanden is juist het omge keerde het geval. De recreatieve at tractie van Schouwen-Duiveland in de zomermaanden is hiermede de oorzaak van. De toename van 't zon- dagsevrkeer blijkt dit jaar groter te zijn dan van het verkeer op werkda gen, nl. 22,4 procent tergenover 19,8 procent. Oma nam de Autobahn SIEGBURG, 11-8. Automobilisten konden hun ogen niet geloven maar op de drukke autobahn tussen Keu len en Frankfort fietste toch echt een oude dame legen het verkeer in. Mopperend op „het verkeer van te genwoordig" dat haar met grote snelheid, claxonerend en lichtsigna len gevend tegemoet raasde, peddel de het 71-jarige vrouwtje voort. Ze reed wat haar betreft weliswaar keu rig rechts, doch in dit geval was het de linkerrijstrook van de autoweg. Nadat de politie haar bij Siegburg voorzichtig van de snelweg had ge plukt vroeg de bejaarde wielrijdster verwonderd: „Is dit dan niet de Wahnbahnlalslraat? Ik dacht al waarom zijn hier geen zijstraten meer en wat is het er druk gewor den". Het verkeer van voetgangers, fiet sers en bromfietsers over de Zee landbrug neemt elk jaar af. Ook dit jaar passeerden 16 procent minder voetgangers, fietsers en bromfietsers de brug dan vorig jaar. Vorig jaab was het 10 procent minder dan in 1968 en in 1968 was het weer 14 pro cent minder dan in 1967. In 1966 pas seerden er nog ruim 64.000 eenheden de brug, in 1970 was dit nog slechts ZIERIKZEE, 11-8. „Oosterschelde geneugten" in optima forma Zullen komend weekend in Yerseke te ge nieten zijn. Evenals vorig jaar zullen n.I. er a.s. zaterdag 14 augustus weer Oosterschelde zeilwedstrijden ge houden wórden, als ouverture op een groots mosselbanket dat 's avonds zal plaats vinden. De belangstelling voor de zeilwed strijden is (evenals verleden jaar) bijzonder groot te noemen. Was verleden jaar de heer Nelisse nog alleen als vertegenwoordiger van de Zierikzeese Watersport Vereniging (winnaar van een mooie tweede rtLiatff, ditmaal hoopt een drietal zeilers uit dc Zierikzeese club hun krachten te meten met de concur rentie. De verenigingsvoorzitter de heer Molenaar uit Schuddebeurs met het jacht „De Ruimte" en het Schiedam- se lid Van Kinderen met de „Chee- ta", zullen in de RORC klassen star ten eri aan de invitatiewedstrijd in Zweniwdstrijd Vlissingen—Souburg verboden MIDDELBURG, 11-8. Het kanaal door Walcheren is zo ernstig ver vuild, dat b. cn w. van Vlissingen, na samenspraak met de inspectie vcor de volksgezondheid, hebben be sloten geen toesteming te verlenen voor de jaarlijkse zwemwedstrijd Van Vlissingen naar Souburg, die 15 augustus zou worden gehouden. Voor dit evenement dat door de Vlissingse zwemvereniging „De Stormvogels" pleegt te worden georganiseerd, be staat altijd veel belangstelling, voor al óok by zwemmers van buiten Zee land. Herexamen voor 7.000 Surinaamse scholieren PARAMARIBO, 11-8. Ruim zeven duizend Surinaamse scholieren moe ten nog deze maand opnieuw een toelatingsexamen doen voor het ly ceum en de Mulo-scholen. Hét Surinaamse ministerie van on derwijs en volksontwikkeling heeft hiertoe besloten omdat voor het toe latingsexamen slechts 508 leerlingen geslaagd waren. Actiegroepen ontsteld over ramp bij Marbon AMSTERDAM. 11-8. Het comité Leefbaarheid Amsterdam-Noord - zee-Kanaalgebied, de stichting Mi lieubeheer Zaanstreek (waarin 21 Zaanse organisaties zijn verenigd), de Lastige Amsterdammer en de Raad voor Milieudefensie hebben woensdagavond in een gezamenlijk communiqué blijk gegeven van hun ontsteltenis over de ramp bij het chemisch bedrijf Marbon in het wes telijk havengebied van Amsterdam, die dinsdag aan acht personen het leven heeft gekost. Hartpomp geplaatst DETROIT, 11-8. Een groep chirur gen in Detroit onder leiding van de 52-jarige dr. Kantrowitz heeft woens dag een sigaarvormige pomp ge plaatst in hel hart van een 63-jarige man. De operatie was de derde van deze sport in de V.S. en duurde tien uur. Het inplanten van de pomp heeft ten doel permanent voor 50 procent het werk van de hartkamer over te nemen. 34.600. Als deze trend doorzet zal over enkele jaren het aantal fietsers, bromfietsers en voetgangers dat de ze verbinding passeert minder dan 10.000 bedragen. In 1970 zijn op do Zeelandbrug on de toeleidende opritten 6 ongelukkon gebeurd. Dit zijn er beduidend min der dan in 1969 toen er 19 ongeluk ken op dit wegvak voorvielen. In september 1969 is een oppervlakte behandeling uitgevoerd om het weg dek op de Zeelandbrug stroever te maken; mede als gevolg hiervan is een sterke vermindering van het aantal ongelukken opgetreden. de open klasse zal worden deelge nomen door het Noordgouwse ver enigingslid Quartel met het jacht „Die Gouwe". Start en finish zijn te Yerseke, za terdagmorgen om ongeveer 11 uur. Er is een aantal banen uitgezet met interessante mogelijkheden. Het „tournooivcld" wordt vanzelf sprekend gevormd door de Ooster schelde, die 's avonds ook de produ cent zal zijn voor een mosselbanket. Mochten er nog meer liefhebbers zijn voor dit „binnen of buiten ge beuren", zij kunnen zich tot 2 uur voor de start bij het wedstrijdcomité opgeven. Vermoedelijk 97 doden MOSKOU, 11-8. Vermoedelijk alle 97 passagiers en de gehele beman ning hebben het leven verloren bij een ongeluk met een Russisch passa giersvliegtuig dat woensdagmiddag op weg van Odessa naar Wladiwos- tok op het vliegveld van Irkoctsk is neergestort. Dit is door Scandinavische journa listen in Moskou uit niet-officiële bron vernomen. Het toestel is een tweemotorig' straalvliegtuig va nbet type TU-104. Het vliegtuig had een tussenlan ding in Xrkoetsk gemaakt. Enkele se conden na het vertrek verloor het zeer snel hoogte en stortte brandend op het vliegveld neer. Een officiële bevestiging was in Moskou nog niet te krijgen. Ambassadeurs-gesprek over Berlijn BERLIJN, 11-8. De ambassadeurs van de grote vier zullen donderdag hun gesprek over de status van Ber lijn voortzetten. Dit heeft de Ameri kaanse ambassadeur, Kenneth Rush, woensdag meegedeeld na afloop van de besprekingen die voor de tweede achtereenvolgende dag bijna negen uur hebben geduurd. De Russische ambassadeur, Pjotr Abrassimow, die na afloop van het gesprek van dinsdag nog verklaarde dat men „twee grote stappen voor uit" had gedaan, zei woensdag dat het moeilijker was verlopen. „Het was zeer warm", zo zei hij. De Franse ambassadeur, Jean Sauvagnargues, gaf op een desbe treffende vraag ten antwoord: „Wij gaan iedere dag vooruit". Zijn Britse collega, sir Roger Jackling, had evenals de vorige dag helemaal niets te zeggen. In Madrid gearresteerde meisjes mogen naar huis MADRID. 11-8. Dc twee Neder- landse meisjes die zondag in Madrid waren gearresteerd omdat zij met borden hadden betoogd ten gunste van dienstweigeraars op gewetens- gronden, hebben zich woensdag op het Nederlandse consulaat in de Spaanse hoofdstad gemeld. Zij wa ren dinsdag in vrijheid gesteld. Zij hebben een verblijfsvisum voor drie dagen gekregen. De meisjes, Ruth Harmsen uit Mid delburg en Jeanne-Claire de Lange uit Utrecht, zullen vandaag (donder dag) de terugreis naar Nederland aanvaarden. Politie zoekt frauderende winkelier GRONINGEN. 11-B. Dc politic van Groningen kijkt uit naar dc 29-jari- ge Groninger winkelier F. de H. die van flessentrekkerij en vei'du is tering wordt verdacht. Volgens dc politie gaat het om een totaalbedrag van 200.000 tot 250.000 gulden. De man is eigenaar van vijf cash- en carryza- ken in radio's, televisietoestellen, koelkasten enz., gevestigd in Gro ningen. Winschoten. Drachten on Eeldcrwoldc. SNEEK, 11-8. IJror hel ontploften van een olickachel zijn woensdag middag in hot Friese dorpje Loênga hij Snerk twee woningen afgebrand. Dc woningen weiden bewoond door mcj. L. Hoekstra en het bejaarde echtpaar J. Poslma.. Mcj. Hoekstra had haar olickachel door een smid laten repareren. Toen het karwei was geklaard, ging zij even bij de buren koffiedrinken. Kort daarop volgde een hevige ex- BROUWERSHAVEN, 11-8. Dins dagavond vond op de kruising De- lingsdijk-Elkcrzeescheweg een aan- rijdig plaats tussen oen tweetal per sonenauto's, waarbij een zestal in zittenden werden gewond. Op de Delingsdijk reed een auto, bestuurd door de heer G. uit Tilburg, terwijl uit de richting Scharendijke een auto kwam naar de voorrangs kruising op deze dijk, bestuurd dooi de heer V. uit Eikerzee. Laatstge noemde verleende geen voorrang op de „beruchte" kruising, waardoor beide wagens op elkaar botsten. De wagen van de heer G. werd plm. 25 meter weggeslingerd in het dijktalud en totaal vernield. Ook de wagen van V. was tolal loss, daar deze met een smak tegen de vluchtheuvel werd geslingerd. De heer V., zijn vrouw en zijn beide zoontjes (van 2 jaar en 3 maanden) en zijn broer be nevens een zoon van de heer G. wer den min of meer ernstig gewond met de ambulancewagens uit Renesse en van het Rode Kruis Ziekenhuis naar Zierikzee vervoerd. Door een tweetal artsen werd geneeskundige hulp ver leend. Gedetineerde te Breda ontsnapt BREDA, 12-8. Dc Nederlandse, Belgische en Wcstduitse politic heb ben neg geen spoor gevonden van de 32-jarige gedetineerde W. de L„ die woensdagmiddag wist te ont snappen aan zijn bewakers in Breda. De man zat daar in het Huis van Bewaring een straf van drie jaar uit voer herhaaldelijk gepleegde inbra ken. De politie beschouwt van L. als niet gevaarlijk. Hij slaagde erin tijdens zijn bezoek aan een fysiothe rapeut in het nabijgelegen Mastbos te vluchten. Van L. was toen slechts gekleed in een zwembroekje. De Bredase politie is direct met 40 man en enkele honden naar van L. gaan speuren. Politiefunctionarissen vermoeden dal de man er in ge slaagd is uit een woning kleding te stelen en reeds ver buiten Breda ver toeft. Donderdagmorgen had men r.og geen enkel idee waar hij kon uithangen. Gedetineerden bouwden kinderspeeltuin ZEELAND (N.B.). U-S. ..Een vol- komen geslaagd experiment", zo noemde de burgemeester van Zee land (N.B.), mr. F. Verheyen woens dag de bouw van een kinderspeel tuin in zijn gemeente door gedeti neerden van het penitentiaire trai ningskamp „De Corridor". De speel tuin werd woensdag officieel ge opend in aanwezigheid van het hoofd van de directie gevangeniswezen van het jjiinisterie van justitie drs. P. Allewijn. Enkele honderden Zeeland se kin deren bestormden na dc opening juichend hel nieuive terrein en be zetten in een oogwenk dc ruwhouten wigwams, klimrekken en andere creatieve bouwsels. Zij kregen allen een ijsje uit handen van de bewo ners van de corridor die dit alles in drie maanden hadden opgetrokken. 2 huizen afgebrand plosic, di<- het huis van mcj. Hoek stra in lichterlaaie zette. Niets van de inboedel kon worden gered. Cok dc woning van hel echtpaar Postma ging in vlammen op. De brandweer van Wymbritscradeel kon riet optieden. omdat de wagen bij een opgebroken weggedeelte opont houd had. Men moest zich beperken loi nablussen. De schade wordt geschat op 50.000 gulden. Gezien de vele, dikwijls zeer ern stige dodelijke ongelukken op deze kruising in het verleden is dit de eerste aanrijding van dit jaar ter plaatse en hopelijk ook de laatste. Om een nog betere opmerkzaam heid te verkrijgen op het snelverkeer op de Delingsdijk werden dit voor jaar door het Waterschap aan weers zijden van de kruising een aantal witte palen geplaatst. Mede hierdoor is de ongelukken frekwentie wellicht tot het minimale teruggedrongen. Fabrieksbranden in Maastricht en Cuyk MAASTRICHT, 11-8. Woensdag- middag is een grote uitslaande brand brand uitgebroken in de wex-kplaat- sen van Beaumont's metaalindustrie aan de Meèrssenerweg in Maastricht. Na ongeveer een uur had de brand weer het vuur onder controle. De lakspuiterij brandde geheel uit. De oorzaak van de brand is vermoede lijk kortsluiting, aldus de bran weer. CUYK, 11-8. - Woensdagmiddag brak ook brand uit in de kaarsenaf deling van de leder- en bedrijfsrie- menfabriek Gegouin, in Cuyk. De brandweerkorpsen uit Cuyk en het nabijgelegen Mill bestreden de brand. Een brandweerman werd ge wond. De schade loopt in de hon derdduizenden guldens. Marbon krijgt nieuw hinderwctomlerzoek AMSTERDAM, 11-8. Burgemeester Samkalden heeft woensdagmiddag in de gemeenteraad een verklaring afgelegd naar aanleiding van de ramp bij de chemische fabriek Mar bon, die dinsdagmiddag aan vijf brandweerlieden en drie personeels leden van Marbon het leven kostte. Hij zei, dat bij het bedrijf een nieuw hinderwetonderzoek nodig is omdat voor het verwoeste gedeelte een nieuwe vergunning is vereist. De re cherche is inmiddels met het onder zoek naar de oorzaak begonnen. Dit gebeurt in nauwe samenwerking met het gerechtelijk natuurwetenschap pelijk laboratorium van het ministe rie van justitie. Veertienjarig meisje vermist DEN HAAG, 11-8. Dc 14-jarige Joke (Johanna Hendrika) den Heijer uit de Snijdersstraat in Den Haag wordt sinds zaterdag 31 juli vermist. Vermoed wordt, dat zij in gezelschap is van een ongeveer 30-jarige man, die over een zwarte bromfiets (merk Puch) beschikt. Joke had haar pas poort bij zich. toen ze op 31 juli niet terugkeerde bij haar familie op dc camping „Duinhorsl" in Wassenaar. Haar ouders hebben haar opspo ring verzocht. l'lan voor jorihmië CAIRO, 12-8. Egypte en Saoedi- Arabië hebben een uit zes punten bestaand plan voor oplossing van de Palestijnse crisis in Jordanië aan koning Hoessein doen toekomen. De koning zou alle gevangen genomen gucrillastrijdcrs moeten vrijlaten en de Palcstjjncn /.ouden hun onder grondse activiteit tegen dc Jordaan se regering moeten staken, aldus het blad Al Achram in Cairo. Koning Hoessein zou dc vorig jaar in Cairo gesloten overeenkomst weer ten vol le moeten aanvaarden. Het plan is overgebracht door de vertegenwoordiger van president Sa- dat. dr. Hassan Sabry El Choly. en de minister van buitenlandse zaken van Saoetli-Arabië, Omar Saqqaf. Donderdag 12 augustus Zierikzee Grote Kerk, 8 uur, orgelbespeling door Jan Bonefaas. Delftse taptoe verdwijnt als bezoek niet toeneeemt DELFT, 11-8. De Delftse taptoe zal volgend jaar tot het verleden beho ren, wanneer het traditionele muzi kale evenement dit jaar niet min stens 5000 bezoekers meer krijgt dan vorig jaar, toen 41.000 belangstellen den op de tribunes zaten. Dit deelde de heer P. C. Elfferich, voorzitter van het comité Taptoe Delft, woens dag mee. Vrouw overleden 20 maanden na ongeluk DEN HAAG, 11-8. De 55-jarige mevrouw P. Thorenaar uit Den Haag is dinsdag in een ziekenhuis in haar woonplaats overleden aan de gevol gen van een ongeluk dat haar 20 maanden geleden, op Kerstmis 1969 overkomen was. Bij het te voet oversteken van de Thorbeckelaan in Den Haag werd zij aangereden door een auto. Zij werd met schedelletsel in een ziekenhuis opgenomen, waar zij 20 maanden in een coma heeft gelegen. Familie-reünie in de gevangenis WENEN, 11-8. Een Hongaarse fa milie houdt een bijzondere familie reünie. Volgens het vakbondsblad Nepszavauit Boedapest zitten 21 familieleden in een gevangenis in de Hongaarse hoofdstad. De ooms, tantes, neven en nichten worden verdacht van in totaal 323 misdrijven en overtredingen. De jongste deelnemer aan deze reünie is Richard, die ondanks het feit dat hij pas in december 14 jaar wordt 134 strafbare feiten op zijn naam heeft staan. De veelbelovende jon geman is hiermee houder van het familierecord. Optreden Russisch staatscircus in Rotterdam DEN HAAG, 11-8. Het Sowjet- Russisch staatscircus Moskou zal van 17 t.m. 25 september voorstellingen geven in het sportpaleis Ahoy te Rotterdam en van 29 september t.m. 6 oktober in de Martinihal te Gro ningen. Hooizolder uitgebrand BAEXEM, 11-8. Woensdagmorgen is door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken in een boerderij aan de Hubert Kuijperstraat in Baexem, on geveer 160.000 kg. hooi en de zolder, waarop het hooi was opgeslagen, zijn verlox-en gegaan. De totale schade wordt gex-aamd op f 60.000. DEN HAAG, 11-8. Nederland over legt met een aantal bevriende lan den over bet beleid dat zal worden gevolgd m.b.t. tot de vertegenwoor diging van China in de Verenigde Naties. Dit beleid zal zeker afwijken van dat van de Verenigde Staten, aldus heeft de minister van buiten landse zaken, drs. W. K. N. Schmcl- zer, woensdagmiddag op een pers bijeenkomst in Den Haag verklaard. Tïenerloerkaart „best-seller" van de spoorwegen ROZENDAAL, 11-8. Dc tiener- toerkaart, het speciale achtdaagse abonnement voor jongex^en tot 20 jaar, is nog steeds in opmars. Op de laatste verkoopdag van het zomex-- seizoen 1971, 31 augustus, zullen er raar schatting 180.000 van zijn ver kocht. Vorig jaar zomer wai'en er 150.000 kopers van deze kaarten en in 1969, het jaar waarin de kaart werd ingevoerd, waren het er „slecht" 85.000. Deze cijfers maakte woensdagochtend de heer C. P. van Stricn. chef reizigersvervoer van N.S.. bekend bij de uitreiking van de 150.000-ste tienertoerkaart in Rozen- daal aan de 18-jarige scholiere Ardie Harmsen uit Tcrncuzen. Deze „mijl- paai" werd drie weken eerder be reikt dan vorig jaar. J Record van 85 uur f op walcrpaal zitten i t 4 ROELOE ARENDSVEEN11-8. f De recordhouder waterpaalzit- 0 if ten van vorig jaar Hannes de if f Jong uit Iloelofarendsveen 0 f heeft voor 1971 zyii titel ge- if f prolonyecrd. Om half twee in 0 f de noch* van dinsdag op f f woensdag slapte hy van zijn f f zitplaats boven dc Broass?mer- if f meer in Roelofarendsveen f if waar hij toen 85 uur had ver- 0 f toefd 7ijn record van vorig f f jaar had hij daarmee 18 uur f f scherper gesteld. Een half uur 0 f eerder was de tweede laatst- f f overgeblevene Hennie van de 0 f Berg t/if Rnelnfarcndsvccv f f door ijn broers van zyn paal 0 0 afgeholpen. 0 0 0 A 0 HEERENVEEN, 11-8. Miljoenen vliegjes hebben bezit genomen J f van cafc Dc Bult in Waskcinccr (gcm. Ooststcllingwerf). Dc cigc- f J naar R. van Dekken cn diens vrouw voeren een ongelijke strijd 0 f tegen deze ongenode gasten. Ondanks het feit dat ramen en deuren 0 0 zijn gesloten, komen dc vliegen toch dc gelagkamer binnen. Het J f echtpaar spuit ijverig met gif cn gebruikt ook vele strips, „maar f J als cr écn vliegje dood gaat, komen er wel duizend voor terug," f f aldus mevrouw Dekken. Ten einde raad hebben wc nu maar bet 0 café overdag gesloten, 's Avonds gaat het nog wel, maar bet is niet J J leuk in het cafc tc vertoeven. Uiteraard betekent een cn ander ecu f J grote strop voor ons. f f Waar deze vliegenplaag vandaan komt. is niet na te gaan. Dc 0 gcmccntcrcinigingsdicnst ziet ook geen kans deze plaaggeesten tc J f verdelgen en volgens een deskundige kan alleen een nachtvorst f uitkomst brengen. 0 f Niet alleen de caféhouder, maar ook verl andere mensen in Was- kcmccr hebben veel last van vliegen. f 0

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2