Ik ben je opa niet. Geef me liever wat om handen! Wereldcongres Internationale Organisatie Plattelandsvrouwen STREEKNIEUWS Kapers van jacht gaven zich over Russische schrijver Marsjenko uit kamp Veronica-Noordzee twintig augustus voor Haags liof DEN HAAG, 10-8. Radio Veronica en Radio Noordzee zullen op vrijdag 20 augustus cpnieuw de degens krui sen. Voor het berechtshof in Den Haag wcrdt dan in hoger beroep het kort geding behandeld dat Veronica tegen Radio Noordzee heeft aange spannen. In dit geding, dat in maart voor de president van de Rotterdamse recht bank diende, eiste Veronica dat de eigenaren van het zendschip Mebo II van Radio Noordzee dit schip de ha ven van Rotterdam zouden binnen brengen. Subsidiair vroeg Veronica het schip zelf te mogen binnenslepen. De rechtbankpresident wees op 25 maart de eis van Veronica af, omdat Radio Noordzee niet in strijd had gehandeld met de charterovereen- korr.st tussen de twee radiozenders. Veronica tekende beroep aan tegen het vonnis. LAND- EN TUINBOUW Benoeming Het bestuur van het Landbouw schap heeft in zijn openbare verga dering benoemd tot voorzitter van de Gew. Raad voor Zeeland de heer G. J. de Jager te Anna Jacobapol- der en tot plaatsvervangend voor zitter de heer P. M. Kenter te Goes. Verordening tol wijziging van Heffingsverordening pootaardappelen 1966 Hét bestuur van het Landbouw schap heeft in zijn openbare verga dering van woensdag 4 augustus 1971 vastgesteld de Verordening tot wij ziging van de Heffingsverordening pootaardappelen 1966. Ten overvloede zij medegedeeld, dat de belangrijkste wijziging be treft het afschaffen van de garantie voor de klasse C, in verband waar mee de areaalheffing (behoudens bij veldkeuring in een hogere klasse) en ook de plombeheffing voor die klasse zijn vervallen. Dit is gedaan om het gebruikspootgoed goedkoper te ma ken. Hiertoe was overigens eind 1970 bij de vaststelling van het pootaard- appelbeleid voor oogst 1971, reeds besloten. Advertentie Veel bejaarden willen werken. Kunnen werken. Vraag ze per annonce. En gebruik dit vignet: Publikatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SiRE WASHINGTON. Het aantal de serteurs bij het Amerikaanse leger is op het ogenblik bijna net zo groot als tijdens de tweede wereldoorlog. In tien maanden, van 1 juli 1970 tot 1 mei 1971 onttrokken 68.449 Ameri kanen zich aan hun dienstplicht, zo blijkt uit een opgave van het leger. Oester paddestoelen in Australië MELBOURNE, 10-8. Pers, radio en televisie in Australië hebben veel aandacht besteed aan het bij het pu bliek introduceren van de „oester paddestoel" door het grote bedrijf van zes uit Kerkdriel in Gelderland afkomstige gebroeders Sannen in het nabij Melbourne gelegen Dandenong. Hun „Dandy Mushroom Farm" zal op grote schaal deze tegen een muur van speciaal geprepareerde stenen groeiende paddestoel op de markt gaan brengen. Dit jaar wordt een conservenfabriek aan het bedrijf toegevoegd. Het verhaal van de Sannens kan uitgedrukt worden met de ivoorden: in 10 jaar tijd van een bak paarde- mest tot een paddetoelen omzet van 1.000 dollar per dag. Vader Adriaan Sannen kwam in 1952 met echtgenote en ~es zoons uit Kerkdriel naar Australië. De man nen kenden zowel hel landbouivbe- drijf als de bouwvakken en het ging hen goed. Toen de ouders in 1958 voor een vakantie naar Gelderland gingen, hoorden zij veel over paddestoelen- kwekerij Na hun terugkeer werd be sloten, dat twee zoons zich volledig op het kweken van paddestoelen zou den gaan toeleggen. Met vallen, en opstaan groeide het bedrijf. In het begin van dit jaar lieten de Sannens de Duitse botanist Hans Dresser voor 12 weken naar Australië komen om hen in te wijden in de geheimen van de oe'sterpaddesloel, waarvan zij nu het alleen-verkooprecht voor Australië. Nieuw-Zeeland en Zuid- oost-Azië hebben. Het bedrijf heeft behalve GO pluk- slers, .12 medewerkers, onder wie prof. dr. Horrip, die zijn positie van lector aan de Monash universiteit opgaf om in hei laboratorium van de Sannens ie gaan werkón. Nederlandse delegatie gaat ook Voor 35 jaar ZIERIKZEE. De „Hindenburg" kwam Donderdagmorgen om 11.40 uur te Frankfort am Main aan. Het luchtschip heeft ditmaal haar koers niet over ons eiland genomen. Ze kerheid - we schreven het reeds - bestond daaromtrent ook niet. Maar Zaterdag hebben we weer een kans. Dan vetrekt het luchtschip voor zijn 9e reis weer naar New York. De koers gaat dan Westwaarts. ZIERIKZEE. (Adv.). Nog één week, knippen en onduleren samen 50 cent. SCHARENDIJKE. In de nacht van Zaterdag op Zondag is ten nadeele van de landbouwer B. te Brouwers haven een rijwiel ontvreemd, dat door hem was geplaatst op het erf Aan den gemeenteveldwachter Steen- land is het gelukt reeds Zondag het vermiste rijwiel te Zierikzee op te sporen. De dader heeft bekend. HAAMSTEDE. Hel aantal in- en uitgaande passagiers op het ulieg- veld Haamstede bedroeg gedurende de maand Augustus 1935 386, terwijl 1413 kg. goederen door de lucht ver voerd werden. In de maand Augus tus 1936 waren deze cijfers 589 pas sagiers, 1666 kg. goederen. Alzo meer vervoerd in hetzelfde tijdvak dit jaar: 203 passagiers, 253 kg. goede ren. ZIERIKZEE. De kantonrechter te Middelburg veroordeelde Ch. L. v. d. S. te Zierikzee tot f 5 boete, we gens het gebruiken van een hond als trekhond, die niet geschikt verklaard was en zonder dat v. d. S. als hou der van een trekhond is ingeschre ven. ZIERIKZEE Brandend stoppelveld bedreigt perceel tarwe Heden (dinsdag)morgcn omstreeks kwart vcor twaalf werd de Zierik- zeese brandweer gealarmeerd voor het uitbreken van brand op een stoppelveld aan het eind van de Plaffeweg, gienzend aan de weg naar de Val. Naar wij juist voor het ter perse gaan van dit nummer ver nemen wordt gedacht aan opzettc- lijke biandstichting. Door brandende stoppelveld werd een aangrenzend nog te velde staand perceel met ver nieling bedreigd. KORTENHOEF. Juichend gaat Wim Bravenboer hier over de eindstreep als winnaar van de Ronde van Kor- tenhoef voor beroepsrenners. Fraaieopname van Huize „Rusten burg" te Schuddebeurs, één van de „plaatsen" in de boomrijke „corri dor". De foto dateert uit de twinti ger jaren. DEN I1AAG, 9-8. Vandaag (dins dag 10 augustus) vertrekt van Schiphol eenNederlandse delegatie naar Oslo, om daar van 10 tot 20 au gustus het driejaarlijkse wereldcon- gies b(j te wenen van de internatio nale organis tie van Plattelands- viouv.en (Associated Country Wo men of the World, A.C.W'.W'.}. Dij het gezelschap is de presidente van de Nederlandse Bond voor Plat telandsvrouwen, mevrouw A. 1. van den Dool-de Graaff. Andere afge- vaaidigden van deze bond zijn al eerder vertrokken. Nederlandse deel neemsters aan het congres zijn ook de vroegere weicld-presidente van de A.CW.W.. mevr. G. van Beek hof!'-van Selms en de huidige presi dente vcor Europa, mevr. M. K. Schleurholts-Grootenhuis. Bij de A.C.W.W. zijn 274 organi saties uit 65 landen aangesloten, met samen zeseneenhalf miljoen leden. In Nederland zijn aangesloten de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen, de Nederlandse Ver- ei- ging van Iluisv rouwen, de Katholie- f t Autobus gestolen UTRECHT, 7-8. Een mogelijk f wat al te fanatiek voorstander van het openbaar vervoer heeft f in de nacht een grote autobus f gestolen van het Utrechtse touringcarbedrijf Ebato. De f buschauffeur had de touring- J car (waarde een halve ton) f J voor zijn huis neergezet en de f J uxigen keurig afgesloten. Vrij- f dagochtend merkte hij tot zijn r k stomme verbazing dat men r a met zijn bus aan de haal was f J gegaan. De Utrechtse politie f i noemt de diefstal uniek. „Het f i is zelden of nooit voorgekomen f i dat iemand er met een auto- f bus vandoor ging. Af en toe f a ivordt er nog ioei eens een f i vrachtauto gestolen maar op f a bussen is men tot nu toe niet f a zo happig geweest", zo zei men f a bij de afdeling voorlichting f a van de politie. „Wat moet je f a met zo'n gevaarte beginnen?" f HONOLOELOE (Hawai), 9-8. Drie met vuurwapens uitgeruste mannen, die vier dagen geleden een luxe- jacht kaapten, hebben, zich maandag aan de Amerikaanse kustwacht over gegeven. Mannen van de Amerikaanse kust wacht zijn aan boord van het jacht gegaan, dat zich op- 480 km. ten zuid westen van Honoloeloe bevond. Zij zullen het Jacht naar Honoloeloe te rugbrengen waar het werd gekaapt. De kapers zetten de drie beman ningsleden op een vlot in de Stille oceaan. De kaping werd eerst zater dagavond ontdekt toen een Italiaans vrachtschip de bemanningsleden van het jacht, de Kamalili, van het vlot oppikte. Met o.m. deze foto is in het Caribisch gebied de toeristenpromotie nieuwe stijl gestart. De Caribische eilanden zijn rijk aan folklore, vooral geïnspi reerd op visvangt en oogst. Het is allemaal een beetje ver en duur en zo zien we de Schouw en-Duiv eland- se bejaarden nog niet hun jaarreis herwaarts maken, maar het plaatje is ook al mooi. 1 I 'u' L landsvrouwen Nederland en vie Nederlandse Vrouwen Elektrici teit ereniging. Een groot deel van Int weik \an de A.CW.W. is gericht cp hulpverlening aan organisaties in ontwikkelingslanden, waarvan er vele deel uitmaken van de wereldor ganisatie. Thema van het congres zal zijn: wegen naar vooruitgang. ,.!Vlijii Cflui^ciiis"'' MOSKOU, 9-8. De 34-jarige Rus sische ingenieur Anatoli Marsjenko, die in het westen bekend werd door een icman waarin hij het leven in Russische dwangarbeiderskampen beschrijft, is na het uitzitten van een straf van drie jaar uit een kamp in de Oeral ontslagen. Dit hebben doorgaans betrouwbare zegslieden in Moskou maandag mee gedeeld. i.-e.isjenko, wiens roman „Mijn Getuigenis" in 1969 in het westen weid gepubliceerd, is vrijgelaten op 28 juli, en daarna naar Sjoenja in West-Siberie vertrokken waar hij waarschijnlijk nog zeker een half jaar moet blijven. Volgens genoemde zegslieden is zijn gezondheidstoe stand redelijk. Marsjenko werd op 21 augustus 1968, de dag van de in val der Warschaupact-troepen in Tsjechoslowakije, tot een verblijf van één jaar in een strafkamp ver oordeeld omdat hij zich zonder ver gunning in Moskou had opgehouden. Eerder had hij in het openbaar ge protesteerd tegen de druk die zijn Na ongeval overleden UTRECHT, 10-8. De 21-jarige A. van der Slot uit Lisse is maandag avond in een Amersfoorts ziekenhuis overleden aan de gevolgen van een ongeval dat op Rijksweg 1 nabij Hoevelaken gebeurde. De auto van het slachtoffer raakte door onver klaarbare oorzaak van de weg en kwam aan de voet van het talud van de weg in een droge sloot te recht. Een tweede inzittende van de wagen, de 66-jarige J. P. van Beek uit Lisse, raakte levensgevaarlijk ge wond, voor zijn leven wordt ge vreesd. In de auto zat ook nog de 7- jarige Dirk Lodderzo, eveneens uit Lisse. Hij werd licht gewond en kon na behandeling naar huis. Jacht op ober UTRECHT9-8. Reizigers op het Utrechtse station zijn maandagmid dag getuige geweest van een sprint van een ober die achterna werd ge zeten door ongeveer twintig Zuid- Molukkers. De Molukkers waren boos omdat de ober hen er in een restauratiewagen van Wagon-Lits van had beschuldigd clat ze koeken hadden gestolen. Er ontstond een ujoordenunsseling die na aankomst van de trein in Utrecht eindigde in een ware „jacht" op de ober. De spoorwegrecherche, vier man sterk, kreeg assistentie van tien Utrechtse politiemannen bij haar po gingen om de gemoederen tot beda ren te brengen. Twaalf Ambonnezen werden meegenomen naar een kan toortje in het stationsgebouw voor een „verhoor". Daarna was de zaak snel gesust. „Het was een storm in een glas water", aldus de Utrechtse politie, „iedereen ging handenschud dend uit elkaar". Volgens de politie is gebleken, dat de ober ten onrech te de beschuldiging van diefstal heeft geuit. land uitoefende op de Tsjechoslo- waakse leider Dubcek. In 1969 kreeg Marsjenko er nog twee jaar bij we gens belastering van de Sowjet-Unie Vermoedelijk werd deze straf opge legd n.a.v. de publikatie van „Mijn Getuigenis". I 44 graden in <!e schaduw ROME, 10-8. In de stad Terni. in Umbrië is met 44 graden in de schaduw het Italiaanse wamte-record van deze zomer gebroken. Het „oude" record gold Catania, waar het begin juli 43 garden heet was. U kunt niet alles welen! DRAAI, wanneer u vlees door een vleesmolen gedraaid hebt, even een stukje brood door deze molen, het verwijdert achtergebleven vleesresten en de broodkorstjes kunnen gemakkelijker uit de mo len verwijderd worden. KRALEN HALSKETTINGEN kunt u reinigen met lauw sop van syn thetisch wasmiddel. Naspoelen met schoon water. MODDERSPATTEN IN KLEDING die bij het uitborstelen niet geheel verdwenen zijn, behandelen met een borsteltjedat u in water met azijn doopt en daarna goed uit slaan. HET IS NIET GOED uw kamerplan ten allemaal achter een raam op de zonzijde te zetten. Achter glas ontstaat broeiing, die door vele van onze kamervrienden niet ver dragen wordt. ONZE BONTMANTEL maken we zelj schoon. We wrijven onze bont mantel in met zemelen en borste len hem daarna goed af. De laat ste zemelen kunt u door uitkam men verwijderen. HEEFT U LAST VAN GESPRON GEN LIPPEN? Smeer ze in met een zelf gemaakt middeltje. U maakt een mengseltje van glyce rine met een oplossing van 10 pet. borax. UW GESTEVEN GOED blijft niet plakken als u voor het strijken wat zout bij het stijfselwater doet. ZOUT ALS WASMIDDEL. Zout is niet alleen goed en smakelijk in het eten, maar ook een heerlijk wasmiddel. Probeert u het maar eens met uw gordijnen. In een goe de zoutoplossing gelegd, vliegt het vuil er uit. Geitenharen sokken moeten zelfs op deze wijze behan deld worden. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5