SNfflM Nog drie gewapende bankovervallen in West-Duitsland STOOKOLIE GOEDKOPER Gordijnen in Nederland Wal biedt de BEELDBUIS? De politie van München verdedigt zich BERLIJN FRANKFORT, 7-8. Kort na de spectaculaire bankoverval op de „Deutsche Bank" in iVlünchen, waarbij een van de daders en een gijzelaar werd gedood, zijn in YVest- Duitsland opnieuw drie bankover vallen gepleegd. In Berlijn Wilinersdorï werd de directeur van oen bank-liliaal ge wond door een kogel, die twee over vallers op hem hadden afgevuurd. Het tweetal ging er vandoor met 40.000 mark. Op hun vlucht namen Inbraak bij juwelier Buit: Eén ton DEN HAAG, 6-8. Bij een inbraak in de juwelierszaak van Poulus in de Haagse Fahrenheitstraat is in de nacht een hoeveelheid gouden sie raden, juwelen alsmede horloges ge stolen, waarvan de waarde voorlopig wordt geraamd op een ton. De inbrelu-i (s! zag(en) kans via de achterzijde de juwelierszaak binnen te dringen. Kerst werd een rolluik gedeeltelijk omhoog gewerkt en na dat men vervolgens een deel van de serredeur had weggenomen werd het hele rolluik omhoog gedraaid. Binnen ontfermd(en) de inbre ker^) zich over een groot deel van de voorraad juwelen, sieraden en horloges en vertrok(ken) zonder een spoor achter te laten. Men heeft ook nog kans gezien voor f 500 aan wis selgeld uit de kassa te halen en mee te nemen. Fatale val kwam door ladderbreuk UTRECHT, 7-8. De fatale val die twee Utrechtse glazenwassers don derdagmiddag bij een flatgebouw in de Utrechtse wijk Overvecht maak ten is vermoedelijk veroorzaakt door een breuk in de ladder waar de bei de mannen op werkten. De glazenwassers overleden kort na het ongeluk. Uit een voorlopig onderzoek van ai'beidsinspectie en politie is gebleken dat het gedeelte waar de glazenwassers op stonden is afgebroken van de grepen waarmee de ladder aan de dakgoot was beves tigd. De grepen zaten nog in de dak goot terwijl de rest van de ladder met de mannen in de diepte stortte, zo deelde de politie vrijdag mee. Het is niet zeker of de uitschuif- bare aluminium ladder - eigendom van een Utrechts schoonmaakbedrijf - in slechte staat verkeerde. Ook op andere punten vertoonde de ladder breuken, maar de politie sluit niet uit dat die zijn ontstaan door de val van 25 meter. Beeldende vorming ongerust DEN HAAG, 7-8. Het Centraal Beraad voor de Beeldende Vorming heeft in een brief aan minister En gels van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk zijn ernstige ver ontrusting en diepe bezorgdheid uit gesproken naar aanleiding van be richten over bezuinigingen in de cul turele sector en over het toepassen van het profijtbeginsel. Het Centraal Beraad, het landelijk overlegorgaan op het terrein van buiten- en binnenschoolse beeldende vorming, wijst op de aankondiging, dat de overheidsuitgaven worden ge herwaardeerd door het beleid te on derwerpen aan het profijtbeginsel, wat inhoudt, dat de kosten van min der dringende taken geleidelijk moe ten worden overgeheveld naar wie er het meeste profijt van hebben. ze een jonge bankbediende als gijze laar mee in hun auto, maar na een paar honderd meter lieten ze hem gaan. Een van de twee mannen is gewapend met een mitrailleur-pis tool. In Frankfort drongen twee gewa pende mannen een bijkantoor van de „Commerzbank" binnen, waar 2e een bedrag van 30.000 mark buitmaak- ten. In Sepeyer, in Rijnlandpaltz be roofden twee gemaskerde en gewa pende mannen een spaarbank van een bedrag van ongeveer 80.000 mark. 13.000 mark In Huhenkirchen, in het Westduit- se Friesland, roofden drie overval lers met nylons over het hoofd vrij dag 13.000 mark. Toen in de kas niet meer dan 2000 mark bleek te zijn dwongen ze de filiaalhouder hen de 'sleutel van de brandkast te geven, die ze tot op de laatste cent leeghaal den. Voor ze per auto vertrokken sloegen ze de filiaalhouder neer en trokken de telefoonkabel stuk. De directeur van do bunk in Berlijn- Wilmersdorf, die bij do bankoverval is gewond, is door een kogel in beide dijbenen getroffen Zijn toestand is niet ernstig. De overvallers schoten toen de kassier in de opwinding zo gauw de sleutel var. de kas niet kon vinden. Marokkaan gedood bij vechtpartij AMSTELVEEN. 7-8. De 21-jarige Marokkaan Abdellaziz Achmed El Menani is in Amstelveen bij een vechtpartij met zijn even oude land genoot S. O. om het leven gekomen. De doodsoorzaak is nog een raadsel. Het slachtoffer toonde behalve een bloedneus geen verwondingen. Ook de inmiddels gehouden sectie lever de niets op. Beide mannen maakten deel uit van een ploeg van acht Marokkanen, die schoonmaakwerkzaamheden ver richtten in het nieuwe belastingkan toor aan de Van Heuven Goedhart laan. Het gevecht speelde zich af in de kelder van het gebouw. De aan leiding is nog onbekend. Zuidmolukker mishandelt militair ASSEN. 7-8. De 20-jarige militair J. V. uit Assen is op het station te Zwolle door de 18-jarige Asser Zuidmolukker R. ernstig mishan deld. Zo heeft de politie meegedeeld. De militair moest zwaar gewond naar het ziekenhuis in Zwolle-wor den overgebracht. De moeilijkheden op het station ontstonden toen R. aan de militair vroeg of hij in de goede trein naar Assen zat. De militair antwoordde weifelend, waarop de Zuidmolukker hem in het gezicht sloeg en in de buik trapte. ROTTERDAM, 7-8. Als gevolg van de met het ministerie van economi sche zaken overeengekomen prijs- stx-uctuur voor vloeibare brandstof fen zijn de prijzen voor stookolie met ingang van zaterdag 7 augustus jongstleden verlaagd. Deze prijsver laging, die door Shell Nederland na mens de gezamenlijke oliemaat schappijen vrijdag werd aangekon digd, bedraagt f 2.50 per 1.000 liter kilogram. Bomen moeten wijken voor hel verkeer DEN HAAG, 7-8. Ter verhoeing van de verkeersveiligheid is het noodzakelijk dat 800 bomen langs het rechter gedeelte van de weste lijke rijbaan van Rijksweg 52 Arn- hem-Nijmegen worden gerooid. Dit zegt de minister van verkeer en waterstaat, dr. W. Drees, in ant woord op wagen van leden van de Eerste en Tweede Kamer, Cijfers over ongevallen in de jaren 1968, 1969 en 1970 hebben uitgewezen dat ernstige ongevallen - waarbij het voertuig tegen een boom botste - dch voornamelijk hebben voorge daan op de westelijke rijbaan. Bij reconstructie van de Rijksweg 52 (kruising met Rijkswegen 15 en 25, zouden de bomen toch moeten ver-> dwijnen. Als dit werk gereed is. zal er een nieuwe beplanting van meer allure worden aangebracht, zo zegt de minister. Bedorven vlees in Delft DELFT, 7-8. In Delft is een illega le opslagplaats voor vlees ontdekt. In een oud bedrijfspand werd 2700 kg varkensvlees aangetroffen in een diepvrieskast, die onvoldoende func tioneerde. Een groot gedeelte van het vlees bleek bedorven, zo heeft een onderzoek van de gemeentelijke keuringsdienst voor slachtdieren en slachtvlees uitgewezen. Zonder tus senkomst van de politie zou het - niet ter keuring aangeboden - vlees waarschijnlijk via cafetaria's bij dè consument terecht zijn gekomen, zo meent de keuringsdienst. De opslag plaats was ondergebracht in een niet meer als zodanig gebruikte re paratieruimte van een veetransport bedrijf. Eigenaar is de heer D. de G. uit Rijswijk. Tot op heden heeft de politie de man nog niet kunnen ho ren. Tweede Kamer Het lawaai langs de weg DEN HAAG, 7-8. Deskundigen van de ministeries van justitie, binnen landse zaken en verkeer en water staat gaan momenteel in onderling overleg na of gekomen kan worden tot een voor controle langs de weg bruikbare methode voor het meten van de geluidssterkte van auto's en bromfietsen. Het onderzoek is nog niet ver ge noeg om thans al een uitspraak te doen omtrent de kans van slagen, aldus minister dr W. Drees jr van verkeer en waterstaat in antwoord op schriftelijke vragen van het ka merlid mevrouw mr E. Verder-Smit (V.V.D.). De bestaande werkwijze inzake het controleren van de geluidssterk te wordt toegepast bij de typekeu ring van motorvoertuigen, waarbij over passende meetomstandigheden en geschoold personeel wordt be schikt, Zij leent zich evenwel slecht voor toepassing bij controle langs de weg. Tweede Kamer Het beleid inzake kwiklozingen DEN HAAG, 6-8. Dc liberale ka- merleden mevrouw mr E. Veder- Smit en ir D. S. Tuijnman hebben de ministers dr L. B. J. Stuyt van volksgezondheid en milieuhygiëne, en ir P. J. Lardinois van landbouw en visserij en staatssecretaris dr R. J. H. Kruisinga van verkeer en wa terstaat vrijdag schriftelijk gevraagd of zij willen mededelen hoe hun be leid is ten aanzien van de kwiklozin gen. In de schriftelijke vragen wordt gewezen op de recente TNO-publika- tie over het kwik in het Nederlandse milieu, in welke publikatie wordt geconstateerd dat het beleid thans slechts gericht kan zijn op een snelle en drastische vermindering van de kwiklozingen in Nederland en in de Rijn en Maas buiten Nederland. Gevraagd wordt of de bewindslie den kunnen instemmen met de con statering in de publikatie van TNO. UTRECHT, 6-8. Vorig jaar be droeg de omzet van gordijn stoffen niet minder dan ruim HO miljoen gulden. Dit jaar wordt naar verwacht voor 100 miljoen aan nieuwe gordijnen voor Nederlandse ramen op gehangen. In 1070 steeg de om zet in uitrages met ongeveer 55 procent, terwijl het lot 1969 maar matigjes met de omzet ten in deze sector was gesteld. De Utrechtse Jaarbeurs, die deze cijfers publiceert, meent dat de Nederlandse huisvrouw meer „gordijn-mindcd" is ge worden. door een toenemende behoefte aan privacy. Dat de mode zijn invloed ook in de gordijnsector doet gelden is van 5 tot 10 september te zien op de internationale vakbeurs „Inter Decor", die gelijk met de najaarsbeurs in twee hal len van de Utrechtse Jaarbeurs wordt gehouden. DINSDAG 10 AUGUSTUS. NED. 1. Voor het avondprogramma begint beelden uit Helsinki, waar om de Europese atletiektitels gestre den wordt. Hierna komt Pip en hel journaal. Na 't 2e journaal komt de KRO met Daktari; na het tweede journaal gaat de KRO op de jazztoer. Gedurende 50 minuten krijgen we beelden van het Hammerveld Jazz festival, dat ook dit jaar weer in Roermond werd gehouden. Alvorens de Rode Kamer wordt afgesloten zendt de KRO nog een Engelse docu mentaire uit, getiteld „The Jesuits, the Hated Society". De dokumentai- re vertelt de geschiedenis van de orde en de huidige problematiek. Tot slot De Rode Kamer met de laatste aflevering. NED. 11. Pip en het journaal en de wekelijkse recreatierubriek Vrij uit gaan. De AVRO komt met een aflevering van de Australische serie Operatie Minus-5. Met nieuwe pro blemen voor de bemanning van de Endeavour. Na het journaal komt Peyton Place. En hierna een show rond Diana Ross met the Suprêmes. De gasten die ze vanavond o.m. ont vangen zijn The Temptations. Wibo van der Linde komt met AVRO's Televizier Magazine. Na het derde journaal gaan we terug naar Helsin ki om nog een half uur te kijken naar een samenvatting van de wed strijden om de Europese atletiekti tels. DINSDAG 10 AUGUSTUS. NED. I: 18.15 Europese atletiek- kampioenschappen in Helsinki. 18.45 Pip en Zip; 18.55 Journaal; 19.05 Daktari; 20.00 Journaal; 20.21 Ham merveld Jazzfestival; 21.10 De Je- suiten, een omstreden orde; 21.55 De Rode Kamer; 22.35 Nieuws. NED. II: 18.45 Pip en Zip; 18.55 Journaal;- 19.05 Vrij-uit; 19.30 Ope ratie Minus-5; 20.00 Journaal; 20.21 Peyton Place; 21.10 Diana Ross en the Suprêmes; 22.00 Avro's Televi zier Magazine; 22.50 Nieuws; 22.55 Europese atletiekkampioenschappen in Helsinki. WOENSDAG 11 AUGUSTUS. NED. I. De AVRO verzorgt het middagprogramma. Allereerst voor de kleuters en het wat meer gevor derde grut nieuwe Toverbalavontiu- ren. Dit keer een verhaal over een speelgoedsoldaatje waar heel wat mee aan de hand is. Na die spanning De bankoverval MÜNCHEN, 7-8. De politie van München heeft haar optreden verde digd tegen de overvallers van een bank in deze stad, die vorige week twee miljoen markt eisten in ruil voor vrijlating van vier gijzelaars en een ongehinderd vertrek. Een van de gijzelaars, de 20-jarige bankbediende Ingrid Reppel, werd bij het vuurgevecht tussen politie en overvallers zo ernstig gewond dat zij later in een ziekenhuis is overleden. De andere drie bleven ongedeerd. Ook één van de overvallers kwam bij het gevecht om het leven. Hoofdcommissaris Manfred Schrei- ber kreeg op een gehouden perscon ferentie een spervuur van scherpe vragen van de journalisten te be antwoorden. Hij zei dal de kogel die Ingrid Reppel trof „waarschijnlijk" uit het vuurwapen van één dei- gangsters afkomstig was. JERUSALEM. De Israëlische mili taire industrie fabriceert raketten van het Russische type „Katoesja" voor gebruik in het Israëlische le ger, zo schrijft het Israëlische blad „Taas" vrijdag. De „Katoesja" was in produktie genomen nadat Israë lische veiligheidstroepen aanzienlij ke hoeveelheden van deze raket bij de Arabische guerrillastrijders had den gevonden. FEUILLETON Allerwege wordt pewerkt aan rerkeersueitipheid, ook voor de kleinsten in het verkeer. Hier „Klein-Oskar", die in een auto geplaatst met een katapult- installatie tegen een muur wordt geschoten. De test is bedoeld om de be trouwbaarheid van kinderzitjes in auto's vast te stellen. HIROSJIMA. Vier betogers heb ben vrijdag geprobeerd premier Ei- sakoe Sato van Japan aan te vallen voor de slachtoffers van de kern- tijdens een herdenkingsplechtigheid bomaanval op Hirosjimo. De pogin gen faalden omdat de lijfwachten van de premier tijdig konden ingrij pen. t Mevrouw Hofmeer gaf een gil. de smid werd lijkbleek en Elmert staar de de politieman met grote ogen aan. „Tiemen?" herhaalde Hofmeer on gelovig. „Ja". De politieman keek somber voor zich uit. „Je buurman, Van Hal ter, is omstreeks acht uur zwaar ge wond aan de kant van de weg gevon den, niet ver van het Boshuis. Zo te zien overreden. Hij is naar het zie kenhuis in Ochteren gebracht. Toen ze hem op de brancard legden, kwam hij even bij en noemde de naam van je zoon. We hebben hem een half uur geleden opgehaald bij Oost, bij zijn meisje". Mevrouw Hofmeer begon te huilen, maar Elmert kwam met een ruk overeind, „Ik geloof er geen snars van. Tiemen mag een beetje, rauw zijn. maar tot zoiets acht ik hem niet in staat". „Heeft hij bekend?" vroeg Hofmeer „We hebben hem voorlopig maar opgeborgen, want hij is door het dolle heen. Niets mee tc beginnen. Hij had jouw wagen mee?" „Ja, dat klopt". „Wel. Hofmeer. ik vind het meer dan beroerd het je te moeten zeggen, maar we hebben bloedsporen gevon den aan de bumper". 12. Diezelfde avond was Teun in zijn nieuwe Opeltje gestapt cn had dc korte rit gemaakt naar het Boshuis. Weliswaar was het woensdag, dus niet een der beide weekavonden. dat hij op bezoek ging bij Anneke thuis, maar hot was zulk zacht weer, waar om zou hij niet een ritje maken met zijn schat? Dus belde hij tegen zeven uur aan. Els deed open. keek hem verbaasd aan. „Is er wat?" Teun lachte vrolijk. „Waarom zpu er wat zijn? Als je het dan weten wilt: het is mooi weer cn ik wilde Anneke meenemen voor een ritje". Els was besluiteloos. „Ja maar dat kan niet altijd. Teun. Er moet ook gewerkt worden". Hij begreep haar maar half. „Zo laat? Hebben jullie het dan zo druk?" Ze zuchtte diep. „Een ogenblik. Wacht hier. Ik ben zo terug". Het meisje liet de deur half open staan. Gedurende een paar minuten stond hij te kijken. Soms kon je van Annckcs zuster geen hoogte krijgen. Wat deed ze nu weer geheimzinnig? Wat voorden ze eigenlijk in huis uit de hele dag? Nieuwsgierig was hij nu niet bepaald, maar toch was het wel vreemd. In het dorp kletsten ze er ook nog altijd over. Die poppenspe- lerij en zo. Hij had er niets mee te maken, maar toch. Els kwam treug. „Kom maar ver der. of jc het vandaag of morgen tc weten komt. doet er eigenlijk niet toe. Maar we zouden graag willen, dat je er mei niemand over spreekt. Ook niet bij je thuis". „Wat bedoel je?" vroeg hij. aarze lend verder komend. „Ons werk". Een ogenblik flitste er iets in hem op. „Kan hel soms het daglicht niet velen, dat jullie het 's avonds doen?" Dit was een grote fout van Teun Hofmeer. Hij zag de aderen op het voorhoofd van dc vrouw zwellen. Haar handen balden zich tot vuisten. ..Hiervoor zou ik je wel neer willen slaan", zei ze zacht, maar haar stem klonk zo dreigend, dat Teun even een pas achteruit deed. Gelijk had hij spijt van zijn woor den. Hij liep naar haar toe en greep haar handen. „Sorry, Elsje, dat was een gemene Vrijdag' 13 augustus, 21.30 uur: De derde handschoen. Scène uit de te levisiefilm. Het wonder der natuur, een filmpje over een Canadees natuurpark. De avond begint met Pip en het jour naal. De rest van de avond komt de NOS met Dubbeldekkertjes, Ken merk, aandacht voor zaken over kerk en samenleving, het nieuws van 8 uur, de trekking van de Staatslo terij, een filmpje van de Stichting Socutera, een nieuwe aflevering uit de serie „Uit de wereld der insek- ten", waarin nu de aandacht wordt gevraagd voor de Libelle, en als sluitpost de speelfilm „De Knuffel kat" (Under the Yum yum treeen Studio Sport. De film is zeker de moeite waard. De rolprent is geba seerd op het gelijknamige toneelstuk van Lawrence Roman en handelt over een kamerverhuurder met Don Juan-neigingen. De man in kwestie probeert zijn kamerverhuurster het hoofd op hol te brengen. In de film spelen o.a. Jack Lemmon, Dean Jo nes, Carol Lynley, Paul Lynde en Vera Stough. Hierna Studio Sport. NED. II. Tussen 4 en 6 uur op het 2e net een reportage van de atletiek kampioenschappen in Helsinki. Hier na Pip en het journaal. De AVRO komt na het journaal met Tarzan. Na het nieuws van 8 uur Romeo en Ju lia, gebracht door het vermaarde Russische Bolsjoi Ballet. Op muziek van Tsjaikofsky dansen o.m. sterren als Natalia Bessmertnowava en Mik- cail Lavrovskiy. Na half negen een documentaire over het leven van Michelangelo. Ook aan het werk wordt natuurlijk de nodige aandacht besteed. De resterende zendtijd wordt benut voor Theo Ordemans Jazz-O- Rama. WOENSDAG 11 AUGUSTUS. NED. I: 17.00 De Toverbal17.15 Het wonder der natuur; 18.45 Pip en Zip; 18.55 Nieuws; 19.05 De Dubbel dekkertjes; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.20 Staatsloterij; 20.25 Socutera; 20.30 Uit de wereld der in- sekten; 20.45 De Knuffelkat; 22.30 Studio Sport; 22.55 Nieuws. NED. II: 16.00 Atletiekkampioen schappen in Helsinki; 18.45 Pip en Zip; 18.55 Journaal; 19.05 Tarzan; 20.00 Journaal; 20.12 Romeo en Julia 20.40 Het geheim van Michelangelo; 21.30 Jazz-O-Rama; 22.05 Nieuws. door JOKE DE VALK verdachtmaking van me. Ik had m'n tong in moeten slikken. Natuurlijk niet. Jou en Anneke en je vader ken nende. moei ik weten, dat jullie je nooit tol zoiets zouden lenen. Alsje- bleift. Elsje, geef me maar een op lawaai. Ik heb 'm verdiend. Ik bied m'n excuses aan. Ik acht jullie alle maal veel te hoog. En jou vooral. Toe. Els. geef me maar een klap Langzaam maakte ze haar handen los. Haar gezicht ontspande zich. „Een grote kwajongen ben je", ant woordde ze zacht. „En een flapuit. Jij en Anneke passen goed bij elkaar". Ze gaf hem een zachte tik op zijn wang. „Hier heb je je oplawaai, sym bolisch. Pas op. meneer Hofmeer, dat je nooil meer zoiets van ons denkt, want ik ben in staat om je persoon lijk dc deur uit te schoppen, begre pen?" Hij greep opnieuw haar hand en kuste die. „Sorry. Elsje. Ik beloof het je plechtig. Ik zou me doodongeluk kig gevoeld hebben, als jij boos op me was", Ze keek hem verbaasd aan. „Waar om?" „O. dat weet ik niet. Ik heb zoveel aan jou te danken. Zonder jouw be middeling had ik Anneke immers niet ggkregen?" Ze gaf hem een por. „Schiet op, naar binnen. Anders denken ze, dat wij even een potje stonden te vrijen". Do humor kwam weer in hem bo ven. „Kun je me soms nog wat leren op dit gebied?" Hij kreeg een tweede por. „Loop doör. Casanova. Oefen jij maar met Anneke. Enschrik niet. als je de kamer binnenkomt. Je gaat namelijk ontdekken, wal onze bron van in komsten is". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4