Bakkelader Chr. Sehults nam afscheid van Reinigingsdienst GRAANOOGST SCHOUWEN-DIJIVELAND IN VOLLE GANG STREEKNIEUWS Procédé tegen olievervuiling van water Man uit Kruisland met geweer doodgeschoten Lampionoptocht te Burgh/Haamstede werd een kleurig geheel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 9 augustus 1971 Nr. 20923 Emmer en plustic zak aan de wilgen De eerste velden zijn al weer leeg ZIERIKZEE, 6-8. üe Dienst Gemeentewerken - en daarmee de gemeente Zierikzee - heeft op ondubbelzinnig, hartelijke wijze afscheid genomen van de heer Chr. Sehults, die meer dan 25 jaar werkzaam was by de Reinigings dienst als bakkelader, maar nu de emmer, of liever de plastic zak, aan de wilgen hangt in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. „IJ kunt (op 60-jarige leeftijd heeft u reeht op pensioen) met een gerust hart afscheid nemen. U heeft een heel leven hard gewerkt voor de stad Zierikzee". Deze woorden gaf burgemeester Th, H. de Meester de scheidende functicnaris mee, die „nog wel wat had willen blijven", ware het niet dat hij - na een operatie - het zware reinigingswerk beter niet meer kan doen. Geschenk van de gemeente, uit handen van burgemeester Th. H. de Meester. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Burgemeester De Meester reca pituleerde in grove lijnen de loop baan van de heer Sehults, die een maal als stoker op de „Stad Zierik zee" „een afwisselend en avontuur lijk leven leidde". In 1945 trad hij in dienst van het gemeentelijk gas bedrijf, eveneens als stoker en na de ramp van 1953 kwam hij als bakke lader bij de gemeentelijke Reini gingsdienst. Hij muntte uit door gro te dienstijver en toewijding, met een uitgesproken liefde voor deze typi sche tak van dienst; hiervan werd ook gewag gemaakt tijdens zijn vo rig jaar gevierde zilveren jubileum. „Funktioneel leeftijdsontslag" „U krijgt thans „funktioneel leef tijdsontslag", iets waarvoor U voor 60-jarigen zelf in het Georganiseerd Overleg altijd gestreden hebt. Voor XJzelf wilde u daar niet aan denken, maar het is een normale zaak en ik hoop dat u er zich bij zult willen neerleggen, temeer daar u de ko mende jaren nog op allerlei manie ren nuttig kunt besteden", aldus Zierikzees' eerste burger, die hoopte dat de scheidende funktionaris met zijn gezin nog vele jaren zal mogen genieten. Hem prijzend voor toewijding en plichtsbetrachting, dankte de burge meester de heer Sehults onder over handiging van een tweetal tegels van de provincie en de gemeente Zierikzee. Woorden van lof De directe chef van de heer Sehults, de heer J. Louwerse, direc teur P.W. - was eveneens vol lof over werk en dienstbetoon van dé heer Sehults, wiens loopbaan hij ge detailleerder naploos, herinnerend aan het dienstverband met de A.P.C. (olieverzorging), de firma Ribbens (vaart op Rotterdam) en de R.T.M., die Sehults in de Maasstad in 1944 wacht deed lopen op de pontons, toen hij werd opgepakt door de be zetter. In 1945 werd Sehults in Keu- De dokterswoning en omgeving te Noordgouwe. Een „ansicht", die in 1922 van Noordgouwe naar Rotter dam werd verstuurd. len bevrijd. Daarna volgde de perio de bij de Gasfabriek en in 1955 ging de scheidende funktionaris bij de Reinigingsdienst, waarin hij vele collega's (en verschillende wagens, w.o. „Ouwe Toos") meemaakte. Vooral was de heer Louwerse content over de wijze, waarop de heer Sehults altijd tegenover het pu bliek optrad, ook al maakte dat het werk wel eens moeilijk, door allerlei „vuilnistrucjes" en het toenemend verkeer. ZIERIKZEE Bulletin schaakvereniging „R.S.G. Prof. Zeeman" In juli verscheen het eerste bulle tin van de Schaakvereniging „R.S.G. Prof. Zeeman", een nieuwe uitgave, waarin alle schaakaktiviteiten van NUTSSPAARBANK Uw ideale aezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank SPAARBUSJES in bruikleen RENESSE: bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. Hij sprak zijn beste wensen uit voor het gezin Sehults en bood na mens dienst en personeel een drietal cadeaux aan: een elektrisch scheer- apparaat, een zonne- en windzeil en een portefeuille. Namens de N.C.B.O. sprak ten slotte de heer L. van Sluis, die na mens de N.C.B.O. dankte voor de bijdrage van de heer Sehults aan hei Georganiseerd Overleg. Sprekend uit eigen ervaring zei hij: „een gepensi oneerde heeft meestal nog tijd te kort". Hij wenste de heer Sehults en zijn familie vóór de toekomst verder alle goeds toe. Hierna werd een sma kelijk glas geheven op de heer Sehults en nam het voltallig perso neel met een handdruk afscheid. de verenigingen staan vermeld. Ver antwoordelijk voor de inhoud zijn de heren H. Uil en K. Steketee. Een uit- voerig verslag is opgenomen van de Schoolzestallencompetitie, georgani seerd door de Zeeuwse Schaakbond, evenals van de onderlinge competi tie, die werd genomen door W. Vis en Bert Leeuw, met elk 6Vz punt. WESTENSCHOUWEN Baldadigheid Op het strand te Westenschouwen werden in de nacht van een groot aantal strandtenten de ruiten inge slagen. Van de daders ontbreekt elk spoor. RENESSE Geslaagde lampionoptocht Donderdagavond omstreeks negen uur startte vanaf het dorpsplein een. lampionoptocht. Een uit ongeveer 1000 mensen bestaande optocht met veel kinderen met lampions liepen met aan het hoofd van de stoet het uit Dreischor afkomstige muziek korps Crescendo en aan het eind het Renessese korps „Luctor et Emergo" vanaf het dorpsplein via de Hoge- zoom naar een aan de Vroonweg ge legen grasveld. Toen het eerste korps daar arriveerde werd door de brand weer een groot kampvuur ontstoken. De vele belangstellenden genoten on geveer een half uur van de muziek en het imposante vlammenspel. Toen de stoet zich weer dorpswaarts begaf werden de laatste vlammenresten door de brandweer gedoofd. SCHARENDIJKE ELLEMEET Wandeltocht S.V. Z.S.C/62 Op zaterdag 14 augustus houdt de 5.V. Z.S.V. '62 de jaarlijkse wandel tocht. De tocht gaat over 8 en 15 km. Degenen die de acht km lopen krij gen een traktatie aangeboden. Men kan zich opgeven bij de volgende adressen: L. B. Louwerse, Dijkstraat 6, Scharendijke, telefoon (01117) 392; P. J. v. d. Horst, Ingridstraat 13, Scharendijke en D. Bezuijen, Buz'g. ie Bruijnstraat 2, Ellemeet, telefoon- (01117) 362. De kosten bedragen f 1,50 per persoon; na 13 augustus f 2,00 per persoon. NOORDGOUWE Opbrengst collecten De alhier gedurende de maand juli in de Herv, kerk gehouden collecten .gaven de volgende resultaten te zien: kerkvoogdij f 336,73, diaconie f 93,56, giften f 25, BRUINISSE Nieuw fietsenrek Bij de Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes is een nieuw, groter fietsen rek aangebracht, noordelijk van het schoolgebouw. Deze betere opberg ruimte voor fietsen van de van el ders komende leerlingen, voorziet in een duidelijke behoefte. Concert Apollo Goedereede Het concert van de muziekvereni ging „Apollo" uit Goedereede, weet de muzieklefhebbers nog wel naar het Kerkplein te trekken en het blijft altijd een lust om dit gezel- BURGH, 7-8. De eerste velden van het fraaie Schouwse landbouwland zijn leeg. De stoppelploeg heeft er al de eerste najaarsblik aan gegeven. Indien in de afgelopen week het weer wat had meegewerkt was ze ker veel gerst gecombined, maar en kele fikse stortbuien staken een spaak in het wiel. De grond werd zeer drassig, de korrel bevatte te veel vocht. Beide factoren brachten even rust in de koortsachtige oogst- drukte van de landbouwer. Inmiddels zijn de eerste opbreng sten van de gerst bekend geworden, deze vallen danig tegen. Elk jaar volt er bij het schonen van de gerst wel wat „hoenderpik" uit, doch dat percentage was maar zeer gering. Nu is het onrustbarend geworden en slechts heel weinig bouwgerst komt vrij. Zo weinig dat de brouwerijen moeilijkheden verwachten, omdat er tekorten aan dit hoognodige produk- tiemiddel voor het glaasje bier ont staan. Voor de brouwerijen een strop maar nog veel meer voor.de land bouwer die slechts een beslaan ziet verwezenlijkt in een 100 "/o-ige op brengst van zijn vruchten. De finan ciële uitkomsten van het eerste en meest geteelde graan zijn dan ook uitermate slecht. Met vast oogstweer mag deze week een enorme activiteit op de velden verwacht worden hetgeen weldra de fraaie gele graankleur zal doen ver vagen en al spoedig geheel verdwij nen. Diverse aardappelvelden wach ten eveneens op de rooimaehine en daartoe werd hier en daar het loof reeds dood gespoten. Of het weer een drama zal worden met de aardappel prijzen is niet bekend, ofschoon de eerste prijzen die door de aardappel- verwerkende industrie betaald wer den, niet hoog waren. Appels en peren Op de appel- en perenmarkt de zelfden gang van zaken. Na hoge prijzen voor de eerste pluk liepen ze bij toenemende aanvoeren weldra terug. Nog steeds is het buitenlandse fruit verre superieur en wie in een fruitzaak binnenstapt vindt er maar zeer weinig van eigen bodem, doch in de verkoop dure import-appels uit Zuid-Amerika (Granny Smith en Winesap) vliegen, evenals import peren uit Frankrijk de deur uit. Het is opnieuw afwachten wat het ver dere herfstfruit gaat brengen. schap te horen musiceren. Jammer dat tevoren niet meer publiciteit aan dit concert was gegeven. Uit overige plaatsen van Schouwen-Duiveland was dan wellicht nog belangstelling gekomen. Een zeer geslaagde avond waar van door oud en jong werd genoten. Jammer dat de borden, die anders het Kerkplein voor het verkeer af sluiten door een bepaalde instantie zijn gebruikt en niet teruggebracht. Het verkeer was wel eens hinderlijk. ROERMOND, 7-8. Met toestem ming en onder het waakzaam oog van de Rijkswaterstaat uit Roermond zal de heer N. Voncken (57 jaar) uit Beek op 13 augustus een fikse olie- brand stichten op de Maas nabij de sluis Linne. Het zal als het ware een proefbrand worden om het zog. pre- cedé-Voncken te testen. De heer Voncken heeft namelijk met toestem ming van de P.N.E.M. en van ande re overheidsinstanties rond de jaar wisseling de gevaarlijke olievervui ling bestreden die toen ontstaan was op het riviertje de Amer in de Bies- bosch. Met zijn procédé - bundels brandend stro gedrenkt in een op lossing van bepaalde, alleen hem be kende chemicaliën - slaagde de uit vinder uit Beek er toen in om in twee dagen tijd 2500 vierkante me ter wateroppervlakte vrij te maken van de voor dier en flora verstik kende oliekoeken op de Amer. De proefbrand op de Maas bij Lin ne zal hoofdzakelijk moeten aanto nen, dat het procedé-Voncken (met olie verontreinigd water weer snel zuiver te krijgengeen schade toe brengt aan flora en fauna. DODELIJKE ONGELUKKEN MARLE. De 59-jarige H. Gerrits uit Marie is zondag om het leven ge komen, nadat een auto op de Ekkel- weg in zijn woonplaats de bromfiets, waar hij achterop zat, had aangere den. DRACHTEN. De 21-jarige student J. Muller uit Oldenzaal is vrijdag avond op de provinciale weg te Drachten bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Stuurmansleerlinge in dienst bij H.A.L. ROTTERDAM, 7-8. De Holland Amerika Lyn in Rotterdam heeft een vrouwelijke stuurmansleerling in dienst genomen. Zij is de 18-jarige Esse Riekje Agter uit Vlieland. Het meisje zal als eerste stuurmansleerlinge in de maritieme geschiedenis van ons land op een Nederlands schip werkzaam zijn. Haar eerste reis zal zij maken met het S.S. Atlantic Crown, één van de twee roll-on/roll-off containerschepen van de redery die in charter van de Atlantic Con tainer Line Ltd varen. Op 12 augustus a.s. zal het schip van Rotter dam vertrekken. Na het behalen van haar mulodiploma volgde Esse Riekje de op leiding aan de hogere zeevaartschool Abel Tasman in Delfzijl. Enkele weken geleden werd haar het diploma stuurmansleerling overhandigd. Eind januari van dit jaar opende de Holland Amerika Lijn de mogelijkheid tot plaatsing van vrouwelijke stuurmansleerlingen. Dit besluit werd genomen naar aanleiding van aanvragen van vrouwelyke cursisten aan directeuren van Nederlandse zeevaart scholen om opgeleid te worden voor het B.S.-dipIoma. KRUISLAND, 8-8. In de nacht van zaterdag op zondag is op de Princebossenweg in Kruisland ge meente Steenbergen de 29-jarige grondwerker M. H. van Overveld uit Kruisland door vier schoten uit een Flobertgeweer om het leven geko men. De rijkspolitie heeft in de loop van zondag de 27-jarige landbouwer P. J. J. M. aangehouden op verden king de schoten te hebben gelost. Hij heeft tot dusver ontkend. De twee mannen hadden een dag of veertien geleden ruzie gekregen. Zaterdagavond was de ruzie in een café aan de Herelsestraat in Heerle weer opgelaaid. Om tien voor één waren de mannen bakkeleiend naar buiten'gegaan. Van Overveld kwam nog even terug in het café, dronk nog een pilsje en ging toen in zijn auto op weg naar huis. Tegen twee uur kwam de automobilist in het café melden dat er een man op de Princebossenweg lag. Aanvankelijk dacht men nog aan een ongeluk maar al gauw bleek dat de man opzettelijk gedood moest zijn SANTIAGO. Chili heeft 300 mil joen dollar (ruim een miljard gul den) aan kredieten verkregen van de Sowjet-Unie en andere Oosteuropese landen. en dat het Van Overveld was. Zijn auto stond nog met draaiende motor en spelende radio op de weg. Bij sectie door dr Zeldenrust bleek Van Overveld - gescheiden en vader van een kind - getroffen te zijn door kogels in het hoofd, hart, maag, le ver en nier. Hij moet vrijwel onmid dellijk dood zijn geweest. HANNOVER, 9-8. By een overval op een filiaal van de „Deutsche Bank" in Hannover hebben drie ge wapende rovers circa 180.000 mark buitgemaakt. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 9-8. Aangevoerd. 1325 dieren, t.w. 1020 i-underen en 305 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,55-6,20, le f 4.95-5,45, 2e f 4,50-4,80, 3e f 4,30-4,40; stieren f 4,85-5,60; worstkoeien f 4,25-4,45; slachtvarkens le f 2,34-2,36, 2e f 2,30- 2,33, 3e f 2,27-2,30; slachtzeugen f 1,80-1,90; zware varkens f 2,11-2,17. Runderen: aanvoer groter; handel vlug; prijzen hoger. Varkens: aanvoer als vorige week; handel vlot; prijzen iets stijver, en kele prima's boven notering. Jeugdorkest harmonie speelde BURGH/IIAAMSTEDE. 8-8. Hon derden kleuters, afkomstig van di- vrydagavond heerlijk vermaakt, verse kampeerterreinen hebben zich teen ze, voorzien van een lampion en gezeten op een aantal landbouwwa- gens, door Burgh en Haamstede wer den gereden. Niet alleen voor hen was het een attractie om nooit te vergeten, doch voor de vele toeschouwers langs de wegen was het eveneens een fraai schouwspel. De stoet werd samenge steld op de W. G. Bootlaan, waarbij zich ook het jeugd-orkest versterkt met enige leden der Kon. Harmonie Witte van Haemstede met vrolijke marsmuziek voegde. Natuurlijk ging de er bijbehorende drumband voor op. Door Burgh en Haamstede ging het naar het Rusthuis waar de klein tjes hartelijk werden toegezwaaid. Bij het postkantoor te Haamstede werd de stoet ontbonden en reden de chauffeurs der vaak keurig ver sierde landbouwwagens hun jeugdi ge vracht weer naar hun tijdelijke vakantieverblijven. Toch evenement Zo is cr dan toch nog een evene ment in de zin van een optocht ge komen. Jammer dat dit niet vroeger gebeurde want dan was de deelname nog veel groter geweest. Op de voor jaarsvergadering van V.V.V. werd van diverse zijden toezegging gedaan voor ballonnen-optochten en een lampionoptocht met vreugdevuur, doch het bleef tot nu toe bij dit evc- nementje dat door het partikulier initiatief van de heer P. F: Mes uit Haamstede tot stand kwam, in sa menwerking met de V.V.V., de Oran jevereniging. de Middenstandsvere niging, de Rijkspolitie en een groot aantal landbouwers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3