1 Oport ea wedótrijcletx^-, Merkwaardige Russische dubbelrol Zaterdag 31 juli weer cross-wedstrijden op terrein te Renesse Bella Hage won in „Ronde van Bruinisse" BLIK DOOR HET WERELD m i H 11111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111^( iTiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiMiiiiiiT Akliviteiten van „D<- Koppeling" BURGH/HAAMSTEDE, 26-7. De pas opgerichte motorclub „De Kop peling" heeft het tot nu toe niet meegezeten. Konden direct na de ge boorte van de verenigng een paar leuke wedstrijden worden georgani seerd waaraan de beste motorren ners uit Zeeland deelnamen, de el lende kwam pas toen het gebruikte cross-terrein in Boeijes Bosch niet meer beschikbaar was. Het bestuur heeft toen overal gezocht naar een oefen- tevens wedstrijdterrein, doch stcotte overal zijn neus. Inmiddels werd de kwaliteit van het materiaal van de leden, dat inmiddels de 60 passeerde, steeds beter en velen spendeerden hun zakcentjes geheel aan het verbeteren van hun machi nes. Met de volle medewerking van de K.N.M.V., waaraan „De Koppeling" lid werd, werd een groots cross-eve nement op papier gezet waaraan door goede rijders uit geheel Neder land deel zouden nemen. Door de autoriteiten werd toestemming ge geven om deze wedstrijden te hou den op een stuk vliegveld annex duinten cin, eigendom van de heer C. A. van Oord doch latei-, slechts 5 weken voor de wcd.strijddafum (24 juli) werd deze vergunning - gelijk bekend - ingetrokken. Doch hel bestuur heeft zich neer gelegd bij deze maatregel. De heer Kloosterman was daarop bereid een deel van zijn weiland af te staan voor deze wedstrijden en voor de wekelijkse training der lijders. Helaas gingen hier vei keers-tech nische moeilijkheden op de Seroos- kerkseweg een woordje meespreken en de Rijkspolitie durfde geen ver- antwooiding nemen voor eventuele ongelukken die zouden kunnen ont staan tijdens het oversteken van de ze weg en het fietspad naar het cross-terrein. „De Kopeling" achtte deze weige ring terecht want het was aldaar le vensgevaarlijk en zocht naar andere wegen. Deze werden gevonden dank zij de WIELRENNEN BRUINISSE, 24-7. Voor de ama teurs vond, in het kader van de Ronde van Bruinisse, een wedstrijd voor dames plaats, een primeur voor Schouwen-Duiveland. Doordat de Belgische dames verstek lieten gaan kwamen er van de 30 oorspronkelijk ingeschreven deelneemsters er maar 19 aan de start. Reeds in de 2e ronde, bij de eerste premiesprint, kozen Bella Hage en Willy Kwantes het hazenpad. Met de regelmaat van de klok slaagden zij erin hun voorsprong, welke 3 ronden verder reeds anderhalve min. be droeg, op te voeren. Met nog 23 km voor de wielen was de voorsprong uitgegroeid tot 2Vs min. wat Keetie Hage klaarblijkelijk als Nederlandse kampioene toch klaarblijkelijk een beetje al te bar vond. Luid aange moedigd door de toeschouwers be gon zij aan een solo welke zij na 16 km bekroond zag door zich bij de twee vluchters te voegen. In de eindsprint toonde Bella Hage, die ook de prestatie prijs ten deel viel, zich de sterkste, terwijl Truus v. d. Plaat de sprint van het peloton won. De uitslag: 1. Bella Hage, Den Haag de 41.400 km in 1.21.30; 2. Kee tie Hage, St. Maartensdijk; 3. Willy DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" De postduivenhoudersvereniging „De Bruse Trekker" had 112 duiven in concours in de wedvlucht voor jonge duiven vanuit Arras op 24 juli. De afstand was 178 km. -Gelost om 9 uur, arriveerde de eerste duif om 11.17 uur, de laatste prijswinnende duif om 11.30 uur. De uitslag was: A. S. de Koning 1, 3. 6. 7, 14. 15, 19, 24, 26; B. de Ruiter 2, 4. 5, 9, 20, 21; Wim van Kooten 8; J. van Boven 10, 17, 22; Abr. IJzelen- berg 11, 27, 28; J. J. dc Jonge 12, 18; A. J. IJzelenberg 13, 23; Ph. Steketee 16, 25. Oude duiven: J. J. de Jonge 1 (aan komst 11.27 uur) en 2; Ph. Steketee 3 Winnaars verenigingsprijzen waar schijnlijk: A. S. de Koning en B. de Ruiter. P.V. „Duivcland" - Nieuwerkerk Wedvlucht vanaf Arras (Fr.) af stand ongeveer 175 km, gelost 9 uur, aankomst 1ste duif 11.01 uur, laatste prijswinnende duif 11.29 uur. De uit slag luidt alsvolgt: L. de Bruine 1. II, 12, 13, 16, 23; H. van Noorden 2, 7, 8, 22; J. Quist 3, 6, 14; C. Zandijk 4; C. Bal 5, 17, 18, 19; L. Smalheer 9. 20, 21; T. M. Da lebout 10, 15. medewerking van de heer Verseput te Renesse die bereid was hetzelfde terrein waarop de stockcar-races veertien dagen geleden werden ge houden, lei- beschikking te stellen van de motorclub. Op dit terrein aan de Kooimansweg worden a.s. zater dagmiddag cross-wedstrijden gehou den waaraan opnieuw grote belang stelling bestaat van rijders uit Zee land en zelfs uit Zuid-Holland. Na tuurlijk rijden de eigen renners uit de vereniging ook hun wedstrijden mee doch het zware geweld zal niet ontbreken en vooral de 250 cc-ers zullen voer daverende strijd zorg dragen. Orderhandelingen worden neg gevoerd om op 31 juli een aan tal zijspan-combinaties naar Renes se te krijgen doch zekerheid hierover bestaat nog niet. De entreegelden zijn laag gehou den terwijl er ruimschoots gelegen heid tot parkeren bestaat op een weiland in de Kooimansweg vlak tegenover het wedstrijdterrein. Kwantes, Zaandam; 4. Truus v. d. Plaat, Geldermalsum, in 1.26.31; 5. M. Brinkman, Zevenaar; 6. Anneke Lute, Castricum; 7. Ineke Trompert- Paul, Den Haag; 8. Cora Boon, Den Helder; 9. Truus Smulders, Gerven; 10. Ineke Homoet, Alblasserdam; 11. K. H. de Vos, Rotterdam; 12. D. Bae- rends, Drempt; 13. G. Okling, Waalre 14. G. Cools, Nieuw Vossemeer; 15. A. Klein, Schiedam. P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Arras. In con cours waren 333 duiven. Ze werden met een zuidwestenwind gelost om 9 uur op zaterdag 24 juli 1971. De snelheid van de eerste duif was 1394.83 m/m. Aankomst 11.6.49. De snelheid van de laatste duif was 1030.95 m/m. Aankomst 11.51.38. Th. Bakker 1, 8, 10, 13, 36, 42, 74, 83 en 102; Gebr. Fonteijne 2 en 78; J. Verwijs en zn. 3, 11,14,15,26,-41,75. 82 en 84; Kr. Reijngoudt 4. 6, 59, 61, 64, 91 en 98; M. Fonteijne 5; W. v. Dom melen 7, 18. 30, 55, 57 en 89; L. Reijn goudt 9, 32, 49, 56. 71, 95, 96, 101 en 109; L. Vermeij en zn. 12, 21, 22, 28, 29, 33, 38, 39, 43. 44, 47, 52, 62, 67, 76, 77 en 103. M. Geuze 16, 25, 45, 58, 97, 103, 105 en 107; Jac Geense 17, 34, 88 en 90; A. Faasse 19, 35, 40, 80, 94 en 90; A. Verwijs 20, 23, 24, 31, 48, 51, 54, 69, 72, 73, 79, 81, 93 en 111; M. v. d. Est 27, 70, 85 en 100; M. Meijer 37; J. v. Geveren 46, 50, 106 en'110; J. Zuidweg 53 en 104; W. Neele 60, 65 en 66; A. den Braber 63, 68, 86 en 92; Joh. Quist 87. HENGELSPORT Hengeltoclit H S .V. „Oostersclielde" Op zaterdag 21 augustus kunnen de leden van de H.S.V. „OosterSchel- de", wanneer het weer het toelaat, zich inschepen voor een vistocht op de Noordzee. Gevist zal worden op makreel, terwijl er door enkele er varen hengelaars op haaien zal wor den gevist. De makreel zit volop voor de kust zodat bij goed weer op een aangename visdag mag worden gerekend. De vistocht zal geschieden met de coaster Cascade die 's mor gens om acht uur uit de haven van de Schelphoek vertrekt. Aan deze tocht zal tevens een wedstrijdele ment worden verbonden voor de grootste vis of het grootste aantal vissen. De leden die deze tocht tegen een zeer aannemelijke prijs willen meemaken, dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven aan de wed strijdleider. Succesvolle bootvrouw NEWPORT, 26-7. De Engelse Nicolette Milnes-W alker is maandag de eerste vrouw ge worden, die alleen en zonder tussenlandingen met een zeil boot de Atlantische oceaan is overgestoken. De 28-jarige on getrouwde zeilster arriveerde met haar 30-voetssloep „Aziz" in Newport op Rhode Island, 44 dagen nadat zij uit Pem broke in Wales was vertrok ken. Zij verklaarde van plan te zijn haar jacht in Amerika te verkopen en „met een groter schijf' naar huis terug te ke ren. Haar voorraad voedsel en water was voldoende voor nog een oversteek. Alleen ivaren de lucifers wat schaars geweest, waardoor zij zich wat sigaret ten roken betreft op rantsoen had moeien stellen. LAND- EN TUINBOUW Onrijp fruit mag niet verhandeld worden DEN HAAG, 26-7. Appelen van het ras James Grieve met een mid dellijn van minder dan 70 millimeter zullen tot en met 29 augustus niet verhandeld mogen worden. Voor ap pelen van het ras Cox's Orange Pip pin, kleiner dan 65 mm middellijn, zal zo'n verbod gelden tot en met 19 september. De regeling geldt voor de hele E.E.G. en is nu voor Nederland vast gelegd in een uitvoeringsbesluit van het produktschap voor groenten en fruit. Doel is, te voorkomen dat on rijp fruit bij de consument terecht komt. De E.E.G.-regeling verbiedt ook tot en met 12 september het verhande len van Golden Delicious, kleiner dan 70 mm. Omdat er in Nederland op 12 september nog geen appelen van dit ras zijn, heeft het produkt schap hiervoor geen uitvoeringsbe sluit uitgevaardigd. Wel zal het ver boden zijn, ondermaatse Golden De licious uit andere lid-staten in te voeren. Vervroeging van de einddata dei- verboden is mogelijk als de ontwik keling van het fruit daartoe aanlei ding zou geven. LONDEN. Ex-Labourminister van Buitenlandse Zaken Lord George- Brown, heeft zich maandag in het Britse Hogerhuis fel gekeerd tegen Labourleider Harold Wilson en diens houding in de kwestie van Engelands toetreding tot de E.E.G. UIT IIET BINNENLAND KORTE BERICHTEN BREDA. Na een urenlange achter volging, die in Amsterdam begon, is een surveillancepatrouille van de Bredase politie erin geslaagd in Oudenbosch twee minderjarige auto bestuurders aan te houden. Beiden reden in gestolen auto's. BEVERWIJK. Een felle uitslaande brand heeft het huis van de familie Van der Elzen aan de Boeweg in Be verwijk grotendeels in de as gelegd. Het gezin Van der Elzen, bestaande uit vader, moeder, elf kinderen en een schoonmoeder, raakte door de brand dakloos en is tijdelijk onder gebracht in het i.aatselijke vereni gingsgebouw. WARNWERD. In het Friese dorpje Warnwerd is tijdens onweer als ge volg van blikseminslag de kapitale boerderij van de heer P. de Boer tot de grond toe afgebrand. MAASTRICHT. Bij een overval in Maastricht is de 79-jarige fruitteler J. Thoma gewond geraakt. De over valler maakte zich met 1' 400 uit de voeten. GRONINGEN. De P.v.d.A. in Gro ningen acht het onaanvaardbaar dat de eis van de vakbeweging om voor de werknemers van Grol in Nieuwe- Schans een loongarantie te verschaf fen, niet is ingewilligd. Zij mogen niet de dupe worden van een zwakke structuur en een slecht beleid. ROTTERDAM. De Rotterdamse politie heeft tien leden van het Cen traal Aktie-comité Rijnmond, een groepering die de strijd heeft aange bonden met de milieuverontreiniging, aangehouden toen zij bezig waren om met verf doodskoppen te schilde ren op de kustvaarder Kate H. AXEL-MIDDELBURG-UTRECHT. Provinciale staten van Zeeland heb ben de nodige toestemming gekregen om tot het begin van dit jaar aan gekondigde bod op de aandelen van de Zeeuwsch-VIaamsche Tramweg- Maatschappij N.V. over te gaan. AMSTERDAM. Verdacht gedrag van een 18-jarige Dordrechtse ma chinebankwerker en een hem verge zellende 17-jarige scholier heeft de Amsterdamse recherche vier kilo hasjiesj en vier arrestanten in han den gespeeld. DEN HAAG. In het eerste halfjaar van 1971 is bijna tweemaal zo veel gespaard als in de eerste zes maan den van 1970. In deze periode werd dit jaar bij de gezamenlijke spaar banken een voordelig spaarverschil geboekt van f 1375 min. v.jf 708 min.). Per ultimo juni bedroeg het totale tegoed bij de spaarbanken ruim f 31 miljard. PREDIKBEURTEN Geref. Gemeenten Nieuwerkerk Op zaterdagavond, 's avonds om 7.30 uur zal er in de Gereformeerde Gemeenten een extra kerkdienst worden gehouden, waarin ds. Schip aan Boord te Rotterdam zal voor gaan. Oud-Geref. Gemeente Bruinisse Vrijdagavond 30 juli extra kerk dienst. Voorganger: ds. J. van Prooyen, 7.30 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Eedankt: voor Hengelo (Gld.) M. J. Kalvenhaar te Vlagtwedde. Geref. Kerken Beroepen: te Berlikum H. Lenters te Delden. Chr. Geref. Kerken Aangenomen: naar Dokkum G. L. Born, kandidaat te Apeldoorn, die bedankte voor Wildervank-Veen- dam. Geref. Gem. Beroepen: te Clifton (N.J.) (U.S.A.) D. Hakkenberg te Dordrecht. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Wageningen en te Noord Oost Polder (wijkgemeente Nagele-Tollebeek) J. Dol te Nijkerk, Buitengewone wijkgemeente in wor ding. Bedankt: voor Waardenburg-Neer rijnen W. Dorresteyn te Maarsscn. Geref. Kerken Aangenomen: naar Stadskanaal J. Post te Kornhorn. Geref. Gem. Beroepen: te Bodegraven H. Lig- lenberg te Genemuiden. Deze week hervatting mosselexport naar België ARAM EN HET TEKEN VAN YAGO 36. Nog steeds waren Aram en Rollo in druk gesprek, want de jonge krijger wilde zoveel mogelijk bijzonderheden weten over de geheimzinnige aanvoerder, die men Yago noemde. Hij luisterde naar de stem van Rollo. die plotseling enthousiast werd: „Yago is een prachtkerel! Hij zal ons onze vrijheid teruggeven, daar kunt ge zeker van zijn!" riep do kleine man geestdriftig uit. „Overigens is het merkwaardig", ging hij voort, „dat ge zoveel op hem lijkt, dat ge bijna voor zijn zoon zoudt kunnen door gaan!" Plotseling ging Aram een licht op. Dat was het natuurlijk! Dat zou alles verkla ren! Daarom hadden de priesters hem mee willen nemen! Daarom hadden de piraten zich van het schip teruggetrokken! Yago was zijn vader! Plotseling had de jonge krijger alles be grepen! Maar dan moest hij hem tot elke prijs zien te vinden. Hij sprong op cn greep de teugel van een der paarden, die vlakbij stonden, vastbesloten om direct op weg te gaan om zijn vader te zoeken en hem zijn hulp aan te bieden bij de strijd tegen de onverlaten, die zijn Tomahia ge vangen hielden! Doch, terwijl hij zich in het zadel slin gerde, klonk plotseling een gebiedende stem: „Halt. vreemdeling! Doe geen on beraden dingen!" Direct herkende Aram in de man die daar aan het hoofd van een troepje aan kwam. de aanvoerder van de piraten! De zelfde. die zijn mannen opdracht had ge geven het schip tc verlaten. ZIERIKZEE/BRUINISSE, 26-7. De mosselexport (naar België) zal in de week van 26 tot 31 mei. worden hervat. Dr. P. Koringa kon nog niet ver klaren, dat geen enkeJe mossel meer mogelijk tot een tijdelijke ongesteld heid van de gebruiker aanleiding zou kunnen geven, dat alle mosselen be smet zouden zijn door vergiftigde plankton, is iets wat door de feiten wordt gelogenstraft, omdat vele mensen dagelijks mosselen eten, zon der daarvan nadelige gevolgen on dervinden. In een bespreking die in Den Haag op het kantoor van het Produkt schap voor Vis en Visprodukten weid gehouden wc-rd dan ook beslo ten, de mosselhandel te hervatten, met inachtneming van een aantal maatregelen, die waarborgen dal de mosselen die in de handel komen, onbesmet zullen zijn. Er worden wekelijks hoeveelheden Duitse mosselen op de Belgische markt gebracht en in België gecon sumeerd. Er kan dan ook niet lijde lijk worden toegezien, dat Duitsland daar de Nederlandse markt voor mosselen overneemt, temeer omdat dr. Korringa verwacht, dat binnen kort van enige besmetting of een te veel aan eiwit in de mosselen geen sprake meer zal zijn. Drie dagen slechts heeft het onder communistische leiding gestichte be wind in Soedan het uitgehouden - toen was Numeiri weer terug, de exe cutiepelotons gingen aan het werk en de bevolking werd opgeroepen om op jacht te gaan naar communisten. Dit alles kan gemakkelijk tot een soort Indonesische moordpartij lei den: van oudsher is hier fanatiek ge moord - de Britten herinneren zich nog hoe de Mahdi in de vorige eeuw zijn aanhang tot moord aanzette met bloedige gevolgen en vorig jaar was er weer met de Mahdi genoemde geestelijke leider een intern Soeda- nese twist waarbij diens kop rolde met die van vele aanhangers. De merkwaardigste rol hierbij is die van Moskou. Dit heeft geen woord van sympathie laten horen voor de opstandelingen van Khar toem, al waren in de leer van Lenin getrainde mannen de ziel van de coup. Sterker nog: de terugkerende president Numeiri betrekt als van ouds zijn militaire en economische bijstand van de Sowjet-Unie. Het is een dubbelrol waarin de Russen rou tine hebben gekregen. Ze hielpen met name ook Egypte, Syrië en Libië - landen waarin de communisten wor den vervolgd. Het is Nassers grote vondst geweest dat hij in Moskou steun zocht en vond om een eind te maken aan de vooral ten tijde van de geboorte van Israël gebleken zwakte van de Arabische wereld. Naar zijn idee kwam die zwakte doordat het land politiek een speel bal was van een paar mogendheden (Engeland met de Ver. Staten op de tweede plaats) en economisch van in ternationale concerns (doorgaans ook in die landen gevestigd). Een ook niet geheel onjuiste theorie. Op eigen kracht kwam de Arabische wereld niet onder de overheersing uit, be greep Nasser, maar voor Moskou moest het wel interessant zijn een handje te helpen. Groot Arabisch rfjlc Inderdaad voelde het Kremlin er veel voor invloed te winnen in de- zé streek waar tot dusver Britten en Amerikanen haast konden doen wat zè wilden. Het was hun meer waard dan het voortbestaan van communis tische partijen. Want Nasser vervolg de met ijzeren hand ieder die behal ve militair en economisch heil ook politiek heil uit Moskou verwachtte. En de Riissen gaven aan commu nistische partijen de raad maar met andere linkse partijen samen te gaan of te verdwijnen - de wereldpolitieke belangen vna de Sowjet-Unie gingen voor de verbreiding van het com munisme. Numeiri in Soedan was je gens communisten nog tamelijk mild - niet uit principe, maar omdat zijn eigen basis tamelijk smal was. Twee Islamietische sekten betwisten elkaar de leidersrol in het noorden, er is nog strijd te voeren in het zuiden, er zijn brede groeperingen die menen dat het land zich als Afrikaans land be hoort te gedragen en niet als Ara bisch land. Hij moest heel wat lave ren om niet teveel tegenstanders zich tegen hem te laten verenigen. We moeten daarom niet denken dat Libië's president Khadaffi uit liefde voor Numeiri door een ordinaire kid napping zich meester maakte van twee hoofdmannen van de Khar- toemse coup uit een Brits vliegtuig. Hij leverde ze aan Numeiri uit voor een wel zekere executie, maar alleen omdat Numeiri hem altijd nog beter voorkwam dan communisten. Kha daffi voelt zich nog meer dan Sadat de opvolger van Nasser, zonder daar eigenlijk de talenten voor te hebben, maar hij heeft teel veel aan olie ver diend geld. En hij deelt Nassers ide aal om een groot Arabisch rijk te stichten dat van Perzië tot aan de Atlantische oceaan zou moeten strek ken - van Irak tot Marokko dus. Onderlinge haat Een verbond tussen Libië. Egypte en Syrië is daarvan nu de basis die door toetreding van Soedan versterkt zou worden - maar Numeiri houdt uit eigen wantrouwen om door zijn noorderburen overheerst te worden of om zijn tegenstanders in eigen land geen koren op de molen aan te dragen, de boot af Hij heeft geen zin een Britse overheersing tnominaal was Soedan een gezamenlijk Brits- Egyptisch ..dominium" maar dat was toen in Cairo de Britten in feite de lakens uitdeelden) te ruilen voor een L ibisch-Egyptisch-Syrische. Netzo- min als Khadaffi en Sadat indachtig Nassers voorbeeld de westerse over heersing trilden ruilen voor een Oosteuropese. Irak, dat net zo voordelig de Soe- danese coup toejuichte als Libië het kort tevoren de mislukte Marok kaanse staatsgreep deed, handelde evenmin uit liefde uoor hei ortho doxe communisme, maar om Libië en Egypte te tarten. Ook daar voelt men zich links vooruitstrevend, maar met genoeg notionalistne om anderen geen leidersrol te gunnen. De lijst ran Arabische staatshoofden die el kaar hartgrondig haten is altijd al lang geweest maar de laatste weken is ze weer een flink stuk gegroeid. En wat zei Nasser ook weer op wie allen zich beroepen? Er moet eenheid komen die de vreemde overheersing ons moedwillig onthoudt. Nu die overheersing is wel weg - de wester se verdween en een Russische is aar dig buiten de deur gehouden. Maar de eenheid is nog miserabeler dan ooit. Aklie tegen liften in Bretla BREDA, 26-7. Breda, verkeers knooppunt in de routes van duizen den jonge lifters, zal streng optre den tegen lifters en automobilisten, die het verkeer op de grotere wegen in gevaar brengen. Speciaal op en bij de rotonde Prineenhage ontstaan risico's, doordat automobilisten lif ters laten in- en uitstappen, zo zegt de politie. Afscheid van de Grevelingen (Ingezonden). Onze oude Grevelingen Wordt voor ons verleden tijd. Die vertrouwde Grevelingen. Wordt aan sport en spel gewijd, 'k Kan mijn tranen niet bedwingen; Afscheid nemen dat doet zeer. Onze oude Grevelingen Wordt nu Grevelingenmeer. Dat lief stukje water van ouds al (bekend, Waar ook onze voorouders visten. Ze draaiden zich zeker wel om in (hun graf Als zij dit alles eens wisten. Ja, al die percelen, de bron van [bestaan, Die kost'lijke grond is voor ons van (de baan; Zeer tot onze spijt ten dode gewijd, Door de moderne tijd. Ook die oude plekjes, wij waren [content, Wat wij van ons' ouders al hoorden, Die ieder van ons op zijn duimpje [wel kent: „De hals" en „het plaatje" en [,,t Noorden", „De rik" en „de Vlieger" en de [„Zuidwestkant", Den „Ozemond" en ook geheel [„Klinkerland". Ook de „Veermansplaat", dit alles [vergaat, Door de besluiten van de staat. Toch zetten we door met ons [mosselbedrijf; Ondanks het besluit, hoge heren. De oudsten van ons die gaan er [er maar uit, En d' andren die moeten saneren. Dan is er nog iets als een [Delta-schadewet, Och werd dat toch eens in de daad (omgezet. Neem dit van ons aan, wordt niets [aan gedaan; Schuift op de lange baan. Nu is het Volkerak ons proefkonijn, Daar wil men het nu gaan proberen, Maar wat ook hiervan de uitslag (mag zijn. Dat zal de tijd moeten leren. Dan komt er nog een obstakel in ['t zicht. Want d' Oosterschelde gaat ook (nog dicht. Dan is het voor ons hier in Zeeland [gedaan. Voor velen is dan hier het eind [van 't bestaan. OUD MOSSELKWEKER. Nog treurende over het verlies van onze geliefde broeder werden wij zeer getroffen door het over lijden van onze geliefde zuster, tante en oud-tante KLAZINA BOTBIJL in de ouderdom van 80 jaar. Zierikzee. 27 juli 1971 Rusthuis „Irene" D. BERREVOETS- BOTBIJL Kerk werve M. PANNEKOEK- BOTBIJL Neven en nichten De teraardebestelling zal plaats hebben donderdag 29 juli a.s. om 14.30 uur. op de algemene begraaf plaats te Zlcrikzèe. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5