1 *Sport en w&cl4trydet\~, Nationale schaatskernploeg versloeg elftal Camping Schouwen Wisselbeker ging in andere handen over STREEKNIEUWS De Deltaschadewet Elftal „Duinhoeve" kampioen van camping-voetbaltoernooi Bruinisse ziet dames op de racefiets Winnaar Acht van Chaam komt ook ZIEREKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 juli 1971 Nr. 20911 IJIllllllllllllllllllXllllllfllllllllllllll'tlllllflllllllllllllllllllfllllllllllltllllllllllllllllllltllllllllllllllllllilllllfllltiillliiiiliiillliilllilllllllll/ iTiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuTi VOETBAL Bij de toss: Ard Schenk en Arïe v. d. Giezen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Kees Verkerk schoot rolschaatsers weg te Renesse Verkerk aan de microjoon. RENESSE, 27-7. Te Renesse, dat momenteel een record aantal toeris ten herbergt, wordt een grote aktiviteit aan de dag gelegd om de gasten een aantal attracties te bieden. Woensdagavond stond er met de kcmst van een aantal leden van de nationale schaatskernploeg, die werden vergezeld door de be kende T.V. en radio commentator Fred Racké, een wel bijzonder at tractief punt op het programma. Dit was mogelijk gemaakt door de fam. P. de Keijzer, beheerder van de kan tine „De Bariton" op camping Schouwen, met de steun van een aantal medewerkers en de sportver eniging Renesse. Ruim 3000 toe schouwers h?.dden zich langs de lij nen van het sportterrein aan de Loane geschaard om het Esmi-voet- balelftal, keurig gestoken in oranje shirt en witte broek, met o.m. Ard Schenk, Kees Verkerk en Jans Ba zen tegen het camping elftal van Schouwen in aktie te zien. Het team van de schaatsers was verder aangevuld met enige oud- en een aantal nog aktieve voetballers zoals Twaalfhoven (C.V.V.) en Von- hof (Neptunus). Ook de camping Schouwen had de beschikking over een goed spelend elftal met o.m. de ouddoelverdediger van D.F.C. De Jager onder de lat en Arie v. d. Gie zen (Zwart Wit) twaalfmaal interna tionaal in het zaterdagelftal als cen trum verdediger. De talrijke toe schouwers die waarschijnlijk wel waren gekomen om onze nationale schaalcracks eens in levende lijve te zien kregen hierbij nog een attrac tive wedstrijd voorgeschoteld mede door het feit dat beide elflallen zich volledig voor de overwinning inzet ten. Bijzonder veel bijval kregen de schaatsers die steeds luid werden aangemoedigd wanneer zij in het be zit van de bal waren. Dat zij naast schaatsen ook nog wel konden voet ballen werd duidelijk door hen ge demonstreerd. Schenk als sprinter Wereldkampioen Ard Schenk BURGII. 22-7. In dc laatste mir nuut van dc finale-wedstrijd van het campingvoctbaltocmooi 1971 is de Duinhoeve er in geslaagd dc enige en beslissende treffer te plaatsen en Werd daardoor kampioen van het door D.F.S. georganiseerde toernooi. De D.C.P.-speler Arjen v. d. Werf uit Pijnackcr schoot van zeker 20 meter de bal oerhard in de rechter bovenhoek en daarmede was dc an dere finalist Duinrand ccn geslagen ploeg want scheidsrechter Boumun vloot vlak daarop het eindsignaal. De Duinhoeve-aanvoerder mocht daarna uit handen van D.F.S.-voor- zitter D. E. Mooij dc fraaie wisselbe ker in ontvangst nemen terwijl er voor de andere aanvoerders even eens een aandenken was. De heer Mooij dankte de deelnemende cam pings voor hun medewerking, het :orps scheidsrechters uit de West hoek en het toernooicomlté dat zorg droeg v-oor een uitstekend geslaagd voetbalti'effen dal veertien dagen lang de avonden voor velen in voet balsfeer deed plaatshebben. Het valt tc begrijpen dat na af loop v. d. Werf de held van de dag was en terecht bij zijn medespelers op dc schouders ging. Het junioren-toernooi werd ge wonnen door de ..Wielewaal' die de Duinhoeve mot 3-1 versloeg. Na dc prijsuitreiking sprak de Duinhoeve-aanvoerder een welge meend dankwoord lot de organise rende vereniging. bleek op de grasmat een behoorlijke sprint in de benen te hebben even als een hard schot waardoor hij een doorlopend gevaar vormde voor de verdediging van het kampioenselftal van Schouwen. Kees Verkerk, vaak aan de bal Ringsteken te Renesse RENESSE, 22-7. Donderdagmiddag om half drie stonden op het par keerterrein van het sportveld aan de Lcane te Renesse de paarden en hun berijders aangetreden voor het ring steken cm de wisselbeker van Re nesse. Er hadden 41 personen inge schreven voor deze wedstrijd, het geen meer was dan vorig jaar. On danks het dreigende weer waren er ook heel wat belangstellenden. Iedere deelnemer mocht twee maal het parcours afleggen, metde kans drie ringen per keer te steken. Na de twee ronden waren er twee deel nemers met 4 afgestoken ringen. De ze moesten dus uitmaken wie zich kampioen van Renesse mocht noe men. Na één keer kampen werd Al fred Bakker eerste en Jan Everwijn, de kampioen van vorig jaar, tweede. Daarna was het de beurt aan de 10 deelnemers die tijdens de 2 ron den 3 punten hadden verzameld. Na enkele malen kampen werd Adrie Padmes derde, Nico van der Slikke vierde Peter Berkelaars vijfde, Joop Hanse zesde, Erna Vos zevende, Jo- lien van Hoorn achtste en Cor Kie- zenberg negende. Prijsuitreiking Direkt na afloop van de wedstrijd nam de voorzitter van de plaatselij ke V.V.V. de heer A. C. W. van.dei- Vet het woord. Hij dankte iedereen die aan het welslagen van deze wed- waar hij nuttige dingen mee deed. vertolkte ccn belangrijke rel op het middcnvild waarbij hij zijn aanval lende ta ,k allerminst verwaarloosde. Sprintkampioen Jan Bazen bleek als rechtervleugel verdediger uitste kend zijn mannetje te kunnen staan. Resoluut en goed ingrijpend gaf hij de linkervleugel van Schouwen wei nig gelegenheid gevaarlijk te wor den. Al direct na de aftrap lieten de oranjehémden zien dat zij aller minst naaf Renesse waren gekomen om een partijtje vakantievoctbal te spelen. Met vaak uitstekende com binaties slaagden zij er in de verde diging van Schouwen te belagen. Enige harde schoten van Ard Schenk gingen rakelings over de lat. Wel wist Vonhof voor de oranjehemden te scoren maar terecht werd dit doelpunt wegens buitenspel door de arbiter geanuleerd. Schouwen pro beerde het met open aanvallen over de vleugels maar door goed en tijdig ingrijpen door de verdediging ont stonden er weinig gevaarlijke mo menten voor de veste van doelman v. d. Burg. Het was dan ook volko men in overeenstemming met de krachtsverhouding in het veld toen Vonhof na een solo wist raak te schieten 1-0. Hoewel Schouwen alles in het werk stelde om de bakens te verzetten bleven de aanvallen van Verkerk en zijn mannen gevaarlij ker. Uit een goed opgezette aanval kon Aid Schenk met een onhoud baar schot de voorsprong tot 2-0 op voeren, een doelpunt dat door het publiek met een daverend applaus werd begroet. Ondanks deze 2-0 ach terstand bleef het elftal van Schou wen uitstekend partij geven. Na de rust werd het al vrij snel 3-0 door Vonhof die na een goede combinatie tussen Schenk en Verkerk doelman De Jager kansloos passeerde. Na afloop werd de spelers op cam ping Schouwen nog een maaltijd aangeboden waarna zij in „De Bari ton", waar een carnavalbal was, nog gezellig tot in de kleine uurtjes bij een bleven. strijd had meegewerkt. Verder heet- te hij burgemeester Everwijn en diens echtgenote van harte welkom. Daarna reikte de heer Van der Vet de prijzen uit. Het was erg jammer dat na de twee ronden het weer steeds slechter werd, met als gevolg dat vele toeschouwers voor de regen op de vlucht gingen, zodat er aan het eind van de wedstrijd nog maar wei nig belangstellenden waren. Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor GIRO met dagafschriften en betaalcheques BURGH-HAAMSTEDE: Julianastraat/Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. ZIER1KZEE Evenement ging niet door Vorige week werd aangekondigd, dat op maandag 19 juli jl. op het parkeerterreintje op de hoek van de Maarstraat-Beddeweeg opgebouwd zouden worden een auto-scooter, een balco-rotor en een oliebollenwagen. Dit evenement heeft helaas geen doorgang kunnen vinden, doordat ter plaatse geen krachtstroom te ver krijgen was. De exploitanten hadden verzuimd z ich hiervan tevoren te overtuigen. Dit betekent een teleur stelling voor Kunst en Eer, aangezien de pachtgelden bestemd zouden wor den voor het uniform-fonds. Grote drukte Men behoeft geen ervaren schat ter te zijn, om op te merken dat de zomerse toeristendrukte te Zierikzee uitzonderlijk groot is. Vooral als het niet helemaal ideaal strandweer is, zijn de straten hier „bezet" met vele honderden toeristen, die flaneren, de monumenten bekijken, fotograferen en winkelen. De drukte beperkt zich niet tot de toèristendagen (de dins dagen), maar vrijwel elke dag is raak; een verschijnsel overigens dat Zierikzee deze zomer met andere plaatsen - voorop uiteraard de West hoekdorpen - gemeen heeft. Intus sen is het bezetten van de straten door de toeristen voor de werkende stadgenoten niet altijd gemakkelijk. De mensen zijn „uit" en vergeten blijkbaar dat de openbare weg een bepaald gedrag eist. Vreemd trou wens toch wel. dat er ten aanzien van het verkeer zo weinig ordenend wordt opgetreden. HAAMSTEDE Inbraak winkelpand Inbrekers hebben in de nacht van woensdag op donderdag een onge wenst bezoek gebracht aan de zui vel- annex levensmiddelenzaak van de heer Joh. Boot in de Noordstraat. Zij namen voor ca f 500,- aan le vensmiddelen, dranken en sigaretten mee. De politie heeft 'de zaak in on derzoek. De dieven kwamen door W.C.-raampje binnen. Eerste gerst In het graan-ontvangcentrum van gebr. Landegent te Kerkwerve werd donderdag de eerste gerst aange voerd. Het was een partij van de heer J. van Westen uit Oosterland en het vochtgehalte bedroeg even in de 15 pet. RENESSE Inbraak in cafétaria In de nacht van woensdag op don derdag hebben onbekenden ingebro ken bij cafétaria „Orisont" te Re nesse. De inbrekers hebben kans ge zien een flink bedrag aan klein geld mee te nemen. De politie heeft een spoor in een bepaalde richting, zodat het misschien mogelijk is de daders te achterhalen. Auto sloot in Donderdag is te Renesse op de Hoogenboomlaan in de richting van het Watergat rijdende auto, bij een scherpe bocht naar rechts, geslipt en aan de linkerkant van de weg in een greppel terecht gekomen. Drie per sonen raakten hierbij dermate ge wond, dat zij per ambulance naar het Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee moesten worden vervoerd. De be stuurder van de wagen was W. J. S. uit Alblasserdam. Drie auto's betrokken bij botsing Op de kruising Kuierdamseweg- Stoofweg, onder Renesse, heeft don derdag een botsing plaats gehad waarbij drie auto's waren betrokken. De auto bestuurd door A. J. T. uit Zwijndrecht wilde de voor hem rij dende auto bestuurd door A. R. D. uit Middelburg passeren en bemerk te te laat dat die linksaf moest. Hij trapte door zijn rem en probeerde door uitwijken een botsing te voor komen. Hierbij botste hij echter frontaal op de uit tegengestelde rich ting komende auto bestuurd door J. F. v. d. V. uit Dordrecht. Ook de voor hem rijdende wagen werd ge schampt. De materiële schade was groot. BRUINISSE Vijf en vijllig-jarige echtvereniging Het echtpaar J. Giljam-van Dijkc tc Bruinisse herdacht deze week haar 55-jarige echtvereniging. Collectes In de maand juni 1971 werd in de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse voor de kerkvoogdij gecollecteerd f 1288,95 De collecte voor het Orgelrestaura tiefonds bracht f 1288,95 op. Vissersschepen De G.O. 22, die deze week uit dc haven vertrok zal volgende week worden opgevolgd door de G.O. 20, die over enkele maanden zal worden geleverd aan schipper Arie Groe nendijk uit Goedcreede. De afmetin gen van de G.O. 20 worden 26 x 7 x 3.80 meter. In bestelling is nog dc G.O. 8. die dezelfde afmetingen krijgt als dc G.O. 22, namelijk 32.90 x 7.50 x 4.05. Verder komt er dan nog de Arm. 15 die 26 x 6.60 x 3.50 wordt. Den Helder 225 wordt straks Ann. 27, de oude Arm. 27 is verkocht naar Engeland. De Bru 61 (éx Sch. 261), wordt straks Texel 18. En de oude Texel 18 gaat straks weer naar Scheveningen. Al deze schepen wer den verhandeld of verkocht, door dc firma P. Maaskant en Zonen tc BrUinissc. EEN INTERESSANTE WEDSTRIJD RENESSE, 22-7. Donderdagmor gen werden op het schoolplein van de o.b.s. ,,'t Staepelhof" tc Renesse hardrüwedstrijden op dc rolschaats georganiseerd. Omstreeks kwart voor elf gingen de eerste deelnemers van start. De starter, wedstrijdleider en commentator was niemand min der dan de bekende Nederlandse schaatsster Kees Verkerk. Er hadden, zich 20 deelnemers en 8 deelneemsters gemeld, die werden onderverdeeld in vier categorieën, namelijk meisjes van 6 tot 9 en 9 tot 12 en jongens van 6 tot 9 en 9 tot 12. De winnaars in de groep meisjes van 6 tot 9 waren: 1. Janneke v. d. Veer; 2. Rianne Hoogerhuis; 3. Yvonne van der "Wiel. Bij de jongens van deze leeftijd was de eerste plaats voor Joop Wandel, de tweede voor Jan Bovenkamp en de derde voor Antoine v. d. Wilgenberg. Bij de meisjes van 9 tot 12 veroverde Connie van de Veer de eerste plaats Auto sloot in, drie gewonden Op de Staphorster kruising waar Rijksweg 18, in de weg over de Gre- velingendam overgaat en Rijksweg 257 naar Zijpe blijft het opletten. Een lelijk eendje kwam van Zijpe, lette niet op het verkeer dat van de brug kwam en vormde een gevaar op de weg, voor een vrachtauto van de firma W. uit Rotterdam. Deze was op weg naar Vlissingen. De chauffeur van deze auto moest krachtig remmen. Achter de grote vrachtwagen (container), reed A. L. uit Oude Tonge in zijn personenwa gen. L. verrast door het plotselinge remmen had geen andere keuze, dan eveneens krachtig te remmen en langs de auto heen te schieten. L. kwam daarbij echter in het langs de weg gelegen slootje terecht. Een drietal mede-inzittenden, waaronder het echtpaar Van Putten uit Oude Tongè moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen van dokter Numan uit Bruinisse. De wagen van L. werd onherstel baar beschadigd. De auto die de oorzaak was van alles reed door en was donderdag avond nog niet gevonden. DEN HAAG, 23-7. Mensen die als direct gevolg van de uitvoering van de Deltawerken zonder werk ko men, kunnen, als ztf aan bepaalde voorwaarden voldoen, een beroep doen op de Deltaschadewet. Deze biedt mogelijkheden voor financiële hulp bij herscholing en verhuizing. Dit heeft het ministerie van sociale zaken vrijdag meegedeeld. BRUINISSE, 22-7. Bruinisse staat zaterdag 24 juli a.s. weer een aantal belangrijke sportgebeurtenissen tc wachten. Te 14.00 uur zal het ver treksein worden gegeven voor de eerste wielerwedstrijd voor dames op Schouwen-Duivcland, waarna te 16.00 uur dc amateurs zullen ver trekken. Op het sportterrein van Bruse Boys kunnen na afloop van het wie- lergebeuren te 19.00 uur de voet balliefhebbers aan hun trekken ko men bij de wedstrijd tussen dc Rot terdamse le klasser Xerxes en het vertegenwoordigend Schouwen-Dui- velands elftal. Voor deze wedstrijd zijn de volgende spelers voor Schou- BRUINISSE, 22-7. Dc Ronde van Bru, die zaterdag 24 juli te Bruinisse wordt gehouden heeft er een aparte attractie bij gekregen, doordat het aktieve wiclercomité dc winnaar van dc Acht van Chaam heeft kun nen contracteren. Het is de sterke Brabander Bert Broere, maar dat Brocre nu ook de Ronde van Bru zal gaan winnen is niet vanzelfsprekend. Daarvoor is het rennersveld, dat de strijd zal aanbinden te sterk. Integendeel, dat Brocre het niet gemakkelijk zal krij gen is zonder meer duidelijk. Met name Toine van den Bunder, die wel do sterkste amateur van het ogen- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Geertje Boersma de tweede en He- lene v. d. Veer de derde. In de groep voor jongens van 9 tot 12 werd na een zware strijd op de eerste plaats beslag gelegd door Jopie Speelman; de tweede plaats ging naar Dicky Meyer en de derde naar Rob van der Wiel. Medailles Na de wedstrijden werden de prij zen uitgereikt door Kees Verkerk. Alle eerste prijs winnaars kregen een gouden medaille, de tweede prijs winnaars een zilveren en de derde prijs winnaars een bronzen. Boven dien kregen alle prijswinnaars nog een bal. Als klapstuk werd aan de eerste prijswinnaars een uitnodiging voor de nationale kampioenschappen te Rotterdam beloofd. Mede dankzij de vrij grote publie ke belangstelling vormden deze wedstrijden een zeer geslaagd en sfeervol evenement. Voor 50 jaar.... BRUINISSE. Ook hier is groot ge brek aan water. Ten einde daarin te voorzien heeft het gemeentebestuur leidingwater uit Vlaardingen doen aanvoeren, dat tegen 10 ct. per dracht verkocht wordt. Vele ingeze tenen maakten van deze gelegenheid gebruik. BURGH. Terwijl de kinderjuf frouw van de familie B. ie Westen- schouwen in zee aan hel baden was, werd zij door kramp bevangen. Op haar hulpgeroep begaf alhier tijde lijk houdeyide heer J. Kok zich te water en mocht het genoegen sma ken de juffrouw op het droge te brengen. KERKWERVE. Zaterdagmorgen werd de eerste steen gelegd van de bijzondere school te Moriaanshoofd. NIEUWÈRKERK. Vrijdagavond stond in den winkel van de heer N. J. G., door het ontploffen van een gasolinelamp, waardoor enkele goe deren verbrandden en de heer G. in het aangezicht en aan de handen le lijke brandwonden bekwam. ZIERIKZEE(adv.). Heden noteren wij prima schoolschriften 8 a 9 cent een stuk. ZIERIKZEE. Vrijdagmiddag is on der onze gemeente een driedekker neergekomen, welke een noodlan ding moest maken wegens een mo tordefect. BURGH. Donderdag j.l. arriveerde te Burghsluis op de werf der heeren De Vries en Lensch te Amsterdam nieuwgebouwde reddingsboot 'der Zuid-Hollandsche Reddings Maat schappij Prinses Juliana". wen-Duiveland geselecteerd: Adrie Klink, Ko Willemse, Wim de Regt, Kees Lodewijk, Toon Tiggelhoven en Cor Stoutjesdijk (Zierikzee), Joop v. d. Linde, Jan Bij dc Vaate en Peter de Oude (MEVO), Wim Berrevoets, Adrie Verhagc en A. Bastiaansc (WIK), Jaap Rijnberg en Toon Rijn berg (DFS) en Jan Kostcnse (Bruse Boys). In het elftal van Xerxes zijn o.m. de beide oud Sparta-spelers Andries van Dijk en Ad Verhoeven opgenomen. De Rotierdammers zul len met het volgende elftal aantre den: doel: Andries van Dijk; achter: R. de Jong. Ad Verhoeven, F. Mayer, De Vos; midden: Michielsen en Guus Stek; voor: Robbie Meester, Mcu- laart, Grunt en Vasen. blik genoemd wordt maakt een goe de kans, maar renners als Kees Bal, Wim de Waal en Wim Evertse kun nen nog voor sensatie zorgen. Het staat wel vast dat het spannend wordt. Ook onder de 32 rensters die eerst aan de start verschijnen wordt ccn spannende strijd verwacht. De hengelsportvereniging „Greve- lingen" stelde een beker beschik baar voor dc heren. Mevrouw Van 't Hooff deed hetzelfde voor de da mes-winnares. Ook zijn er natuur lijk de palmtakken in diverse uit voeringen onder meer geschonken door kapsalon Kik, Chris de Jonge en anderen. V. d. Werf op dc schouders. (Foto: Zierikz.eesche Nieuwsbode). Aantal evenementen De Koude van Bru

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3