NS-Vakantie- dagtochten AGENDA Samen op reis? Neem een 2-pluskaart! Woonwagen te Nieuwerkerk brandde uit „Stella Maris" terug naar Rotterdam Kleiner areaal bieten en aardappelen mmmmuzzri msssm - Cholera heerst in verschillende landen MALLEMOLEN OPBRENGST VOOR AMBULANCE Bijzondere bal te Renesse bracht ruim 1000,- op RENESSE, 22-7. Door de organi serende commissie van de woens dag jl. gehouden voetbalwedstrijd tussen het Esmi-elftal en de cam ping Schouwen is een verloting ge organiseerd met als pry's de wed strijdbal met de handtekeningen van Schenk, Verkerk, Bazen en de an dere spelers van het elftal. In overleg niet burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen werd besloten de baten van deze verloting te bestemmen voor de inrichting van de nieuwe ambulanceauto van het Rode Kruis afd. Westerschouwen. Daar de fam. De Keijzer van de can- tine „De Bariton" de kosten van het drukken van de loten en de wed strijdbal voor haar rekening nam kon de gehele opbrengst worden overgedragen. Donderdagmiddag vond in de Bariton op camping Schouwen de trekking en de over dracht van het bedrag plaats. De heer L. G. den Houting te Bergen op Zoom sprak hierbij een woord van welkom tot de voorzitter van de afdeling Westerschouwen de heer H. J. Simons te Renesse. De heer Den Hcuting zei dat bij de gasten het idee was geopperd iets te doen voor de streek waar zij gedurende reeds van jaren gastvrijheid genieten. Het thans genomen initiatief is hieruit getoi'en. Op de camping Schouwen werden reeds woensdagmiddag 1500 loten aan de man gebracht, terwijl verder tijdens de voetbalwedstrijd door een aantal medewerkers (sters) nog 2500 loten werden verkocht. Dank zij al deze aktiviteitep. kon de eigenaar van de camping Schouwen de heer P. J. van Reijnst aan de heer H. J. Simons een netto bedrag van f 1006,25 overhandigen. De heer Si mons sprak zijn bewondering en waardering uit voor het initiatief dat door de camping Schouwen is ge nomen. Doordat men de beschikking heeft gekregen over dit bedrag is het thans mogelijk geworden voor de ambulanse-auto een zuurstof-appa raat aan te schaffen. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de heer Van Reijnst, de heer Den Hou ting en zijn medewerkers en de fam. De Keijzer Hij ging hierna over tot de trekking over waarbij 0 2 2 8 5 het winnende nummer bleek. SYDNEY. De Australische politie heeft vrijdagochtend op het vlieg veld van Sydney twee mannen aan gehouden, nadat de binnenlandse luchtvaartmaatschappij Ansett zes tigduizend dollar (f 240.000 gulden) had betaald om te voorkomen dat één van haar toestellen zou worden opgeblazen. Een tas met het geld was in het bezit van de.aangehoude nen. wagens ontstond - door onbekende oer zaak - brand, op het moment dat c'c ouders niet aanwezig waren. Zij waicn op bezoek in een in de nabij heid staande woonwagen. De Duive- lardse brandweer was snel ter plaat se en pakte de fel brandende wagen met twee wagen-spuiten aan, maar echt aan redden viel niet meer te denken. Wel kon worden voorkomen dat andere wagens vlam vatten. De belangstelling voor deze brand was groot. Op het terrein van de brand was o.m. burgemeeter J. D. de Kam aanwezig. Twee kinderen gered NIEUWERKERK, 22-7. Tegen 11 uur donderdagavond brandde een wccnvvagen gestationeerd op een terrein tussen de Burgemeester van Vcenstraat en de Stationsstraat ge heel uit. Twee in de wagen zich be vindende kinderen konden tijdig door de vader in veiligheid worden, gebracht. Nieuwerkerk beleeft momenteel een invasie van woonwagenbewo ners, die hun wagens op genoemd terrein plaatsen. In één van deze HENGELO, 22-7. Akzo Zout Che mie heeft besloten het schip „Stella Maris" terug te laten keren naar Rotterdam en de lading op te slaan. De directie van Akzo Zout Chemie heeft dit besluit genomen na een he- den ontvangen verzoek van de Ne derlandse regering, teneinde inter nationale politieke verwikkelingen Advertentie Een dagje naar Scheveningen of de Efteling, naar Volendam of Avifauna, naar Giethoorn of Texel. Keuze uit 30 mogelijkheden. Alle informatie in de brochure Vakantiedag tochten op de stations. voordelig uit met NS te voorkomen. Het verzoek van de Nederlandse regering is gekomen na enige dagen intensief overleg op het hoogste niveau, zo vernemen wij uit Haagse kringen. AKZO blijft van mening dat lo zing van deze afvalstoffen als tijde lijke maatregel en op de wijze zoals was overeengekomen met de Neder landse deskundige overheidsinstan ties (RIZA en RIVON) aanvaardbaar is. De Nederlandse regering heeft AKZO medegedeeld dat zij alles in het werk zal stellen om spoedig tot een algemeen bindende internatio nale regeling te komen betreffende de lozing van industriële afvalstof fen in zee. Bejaarde neergeslagen en beroofd MIDDELBURG, 22-7. De 82-jarige C. G. S. uit Vlissingen is donderdag middag in zijn woonplaats neerge slagen, beroofd van zijn portemon nee met f 300,De dader was de 25-jarige uit Den Haag afkomstige J. van L. Hij werd door een marine man overmeesterd en aan de politie in Vlissingen overgeleverd. Molor- rn scooterrijders moeten helm gaan dragen BEN HAAG, 22-7. De bestuurders van motoren en scooters en hun pas- se gier(s) zyn met ingang ven 1 juni 1972 vqip'ieht een goed passende hevm te diagen die op deugdelijke vvyzc op het hcofd is bevestigd. Een deshetreffend besluit tot wijziging van het reglement ver keersregels en verkeerstekens van de voormalige minister van verkeer en waterstaat Bakker is donderdag door minister Van Agt (justitie) uitgege ven. De ex-bewindsman besloot het dragen van een helm te verplichten omdat de berijders van tweewielige motorvoertuigen blijkens onderzoe ken bij ongevallen groot risico, van hersenletsel lopen met alle conse quenties van dien voor.de betrok kenen en de gemeenschap. Het aan tal doden onder de berijders van metoren en scooters bleek in 1968 vele malen groter dan het dodental van inzittenden van personenauto's. DODELIJKE ONGELUKKEN WINSCHOTEN. In Winschoten is donderdagochtend de 21-jarige heer H. Eggens uit Oude Pekela bij een verkeersongeluk om het leven geko men. Vier personen raakten zwaar gewond. JOURE. De 28-jarige onderwijzer W. Hofstra uit Joure is in het zie kenhuis te Heerenveen overleden aan de verwondingen, die hij in de nacht van dinsdag op woensdag op liep bij een verkeersongeval op Rijksweg 43 tussen Sneek en Joure. BRUSSEL. Donderdagochtend is in het ziekenhuis te Sint-Agatha- Berchem de Nederlander A. Dirven uit Nispen overleden aan verwon dingen die hij enkele uren tevoren had opgelopen. DEVENTER. De politie in Deven ter heeft donderdagmiddag de 17-ja- rige J. van E. uit Deventer aange houden. De knaap was gedetineerd in de gevangenis Noorderschans in Winschoten waar hij wegensdiefstal een straf moest uitzitten van ander half jaar; BEEMSTER. De 42-jarige religieu ze JJ. B. uit Rosmalen is overleden aan de gevolgen van een ongeluk, dat haar de dag daarvoor in Beemster is overkomen. Met een medezuster, de 46-jarige M. P. Wever uit Maas- bracht, raakte zij levensgevaarlijk gewond toen hun auto in Beemster in botsing kwam met een vuilnisauto. Adriaan Flikweerl, „Folografist" le Zierikzee, maakte deze bijzonder aardige foto heel lang geleden in de Nieuwstraat te BruinisseAlle kin deren, met hoeden en petjes op droe gen klompen. Alleen de postbode van het dorp liep op schoenen. DEN HAAG, 22-7. Het Nederlandse areaal suikerbieten is ten opzichte van vorig jaar met twee procent ingekrompen tot rond 102.000 hectare. De oppervlakte snymais (gebruikt als veevoeder) is meer dan verdubbeld en bedraagt thans 13.200 hectare 106 pro cent). Het areaal consumptie-aardappelen is verminderd: de zand- en veenaardappelen met 17 procent tot 17.800 hectare, de klei-aard- appelen met 3 procent tot 6.700 ha. De oppervlakte fabrieksaard appelen werd met 4 procent uitgebreid tot 69.000 iia. Het Centraal Bureau van de Statistiek meldt dit als voorlopige uitkomsten van de in mei gehouden landbouwtelling. De totale oppervlakte akkerbouwgewassen omvat nu rond 678.500 ha, één procent minder dan vorig jaar. Het aantal bedryven met akkerbouwgewassen is teruggelopen van 96.000 tol 91.300 5 pro cent). De arealen granen en peulvruchten verminderden ook, tcrwyl dc oppervlakte handclsgewassen flink toenam. Vrijdag 11 juli Nieuwerkerk Hervormde kerk, 8 uur, concert En gels Mannenkoor. Donderdag 29 juli Zierikzee Gasthuiskcrk, 8 uur, orgelbespeling door Nico van den Hooven, (Utrecht) Bachprogramma. Advertentie HILVERSUM. Mieke Telkamp ontving uit handen van Willem Duys, met een dikke zoen, een gouden plaat voor haar nummer: „Waarheen, waarvoor". Dit gebeurde tijdens de opnamen voor het programma „Op losse groeven", dal inmiddels door de TROS is uitgezonden. NIEUW-DELHI, 22-7. Bijna vier honderd vluchtelingen uit Oost-Pa- kistan zijn in de afgelopen drie we ken in Dinapoer (Oost-Bengalen) aan cholera overleden. Dit melden artsen die een inspectiereis door het gebied gemaakt hebben. Drie doden bij ongeluk' VENRAY, 22-7. By een botsing tussen twee personenauto's op de Beekweg nabij Mersele (gemeente Venray) zijn donderdagavond drie personen om het leven gekomen. Ze ven personen werden gewond waar van drie ernstig. Bij het ongeval werden op slag ge dood: het 4-jarig meisje Suzanne Z., dat uit een kinderbeschermingste huis bij een familie in Merselo op vakantie was. In het ziekenhuis in Deurne zijn aan de opgelopen ver wondingen overleden de 26-jarige mevrouw M. van Wetten-Verwijst uit Helmond en haar 59-jarige moe der uit Mierlo. Voor het leven van de 28-jarige Th. van Wetten uit Helmond, opgenomen in het zieken huis te Venray, wordt gevreesd. In dit ziekenhuis werden ook opgeno men diens 60-jarige schoonvader M. Verwijst uit Mierlo en de 28-jarige mevrouw M. Kuiper-de Vries. Uit Merselo. Hun toestand is ernstig. Bankoverval in Enunen EMMEN, 22-7. Donderdagmiddag is op het filiaal van de boerenleen bank, in dc nieuwe woonwijk Em merhout in Enunen een bankoverval gepleegd, waarbij f 5.500 werd buit gemaakt. De 23-jarige C. Hulst, beheerder van het filiaal, kreeg bezoek van een jongeman die hem toeschreeuwde: „ik moet de kas hebben". Na het antwoord „neen", maakte dc jonge man aanstalte over de balie te klim men, waarbij hij een dolkmes trok. De beheerder gaf hem toen het geld, dat de overvaller in een zakje deed. Met de woorden „hou je eerst een tijdlang koest" verdween de jonge man. Hij was niet vermomd. Zijn leeftijd was naar schatting ongeveer 25 jaar. Hij had lang haar en een sikje. Vermoedelijk is de man na het verlaten van het kleine nood- winkelcentrum met een gereed staande auto vertrokken. Gemeen tebes tuur neemt hindernissen EMMELOORD. 22-7. Ihirgp- meester en ivethoudcrs van de gemeente Noordoostpolder mei in hun kielzog de raads leden, zullen donderdag 29 ju li in een puur individueel te bepalen tempo zestien hinder nissen nemen in hel openbaar plantsoen in Emmeloord-west. De lichamelijke conditie van de gemeentelijke bestuurders zal bepalen hoe snel deze in formele bijeenkomst van de raad zal duren en wordt dan namelijk in het ruim 5 hectare grote park te Emmeloord-wcsl de N.S.F.-lrimbaan officieel in gebruik genomen. De trimbaan die de gemeen te voor algemeen gebruik aan dc bevolking ter beschikking heeft gesteld, is door dc 25 deelnemers aan het internatio nale tcerkkamp aangelegd. Vijfentwintig studenten af komstig uil 12 verschillende landen hebben de baan ge bouwd. een dag onbeperkt reizen door Nederland. 2 personen f 30.- 3 personen ƒ35.- 4 personen ƒ40.- 5 personen ƒ45.- Zaterdag en zondag onbeperkt geldig. Maandag t/m donderdag van 9 uur 's morgens af, vrijdag niet. Neem een pasfoto mee! voordelig uit met NS LAGOS. Het Nigeriaanse mini sterie van gezondheid maakte don derdag bekend dat in juni in Nige ria 962 gevallen van cholera zijn ge- registreerd.644 mensen zijn dit jaar aan deze ziekte overleden. De epidemie woedt vooral in het noordwesten van het land. Cholera heerst ook in Ghana, waar sinds vorig jaar september 719 cho- lera-patiënten zijn overleden. Vol gens een functionaris van het mini sterie van gezondheid zijn tot dusver bijna 14.000 gevallen geregistreerd. Het sterftecijfer ligt hier hoger dan in andere door de epidemie getrof fen landen. Echtpaar omgekomen WITTEM, 21-7. Bij een vevkeevs- dngeluk in Wittem (L.) zijn de 64- jarige C. Barendregt en zijn 63-jari- ge echtgenote W. C. Barendregt-van Wetten uit Spijkenisse om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen de heer Barendregt met zijn auto in Wittem de voorrangsweg naar Vaals overstak en in de flank werd aange reden door een op deze weg rijdende vrachtauto. Maand na ongeluk overleden UTRECHT, 22-7. Dc twintigjarige Joh. Nagtegaal uit Utrecht is woens dagavond overleden aan de gevolgen van een ongeluk dat hem op 23 juni in Breukelen overkwam. Hij dook toen van de Loosdrechtscdijk in de Ereuleveenscplas. Het water is ter plaatse erg ondiep. Hij is dan ook vermoedelijk met zijn hoofd op dc bodem terecht gekomen. De jonge man liep ernstige beschadigingen aan rug- en nekwervels op. Kort haar voor beroepsmilitairen UTRECHT, 22-7. Beroeps- en dienstplichtige militairen bij dc Ko ninklijke Marechaussee moeten als enigen in dc Nederlandse krijgs macht het hoofdhaar in gekortwiek te staal blijven dragen, zo blijkt uit een order die brigade-generaal N. Meijer, commandant van dc Konin klijke Marechaussee, dc bataljons commandanten heeft toegestuurd. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zateidag cn zondag 24 on 25 juli Dokter E. E. Vleugels Schutter. Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zandc. I)c weckcindedicnsl voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt lot maandagmor gen 08.00 uur. Dokter H. Speelman. Oostexland, tel. (011141-12RU. neemt waai voor dokter Numan. Dokter C. M. van Hoorn. Zierikzee. tel. (01U0)-2080. neemt waar voor dokter Bontkes cn dokter v. d. Waaiden. Zuster W. Sleutel, Haamslede. tel (011151-226. neemt waar voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee, lel (011)0)2180 heeft dienst „Goudengeheimzinnig heid in Sluis SLUIS, 22-7. „Nergens in de we reld wordt 'goud' op straat gevon den, zelfs niet in Sluis. Onder deze speelse leuze waarschuwt de V.V.V. in Sluis (Zeeuws-Vlaanderen) de toe risten voor malafide verkopers, meest woonwagenbewoners, die hor loges, armbanden, ringen en derge lijke van „minderwaardige" kwali teit voor goud op straat aan de man proberen te brengen. Ondanks een aktie van het ge- meentebetuur van Sluis in samen werking met de V.V.V. in het afge lopen najaar zit men er ook nu weer danig in de maag met het „hinderlij ke seizoen verschijnsel" van handige kooplieden, die hun verkoop meteen waas van geheimzinnigheid weten te omgeven, aldus een bulletin van de V.V.V. ADORP (Gr.). De 9-jarige Kreino Alberts uit Ador pis donderdagmid dag in zijn woonplaats om het leven gekomen. De jongen stak plotseling de weg over en werd aangereden door een auto. Als hel druk is - en het is vaak druk in deze warme zomer - is Zie rikzee een soort mierennest, waar door heen de toeristen scharrelen. Geen kwaad woord er over, maar de oud-testamentische Job moet men wel in gedachten houden, om heer te blijven in het verkeer en gewoon menselijk vriendelijk. Men vindt zijn weg versperd - om maar enkele uoorbeelden. te noemen - door af splitsels van een busbevolking. Man nen die hun dagje uit goed besteden en nu eens een keer niet schrikachtig doen als er verkeer nadert. Ze waai eren breed uit over de straat en zul len zich stellig gelukkig voelen. Dat doen zonder twijfel ook de dames, in samenklonteringen van mensen, die straathoeken en kruispunten ver sperren met veel bloemetjes geel en geschroeide huid. Wachten tol er enige beweging komt in deze menselijke kluitNiet claxoneren of (fiets)bellen. Dat is psychologisch verkeerd in een toeris tenstad: wel sloppen en een soort ar- moezaaierig gezicht zetten. Dal helpt; langzaam begint de kluit uiteen te vallen en lost zo'n beetje op langs de. boorden van onze smalle en trottoir- loze straten. Soms zijn er ook ontroerende mo gelijkheden in dit bizarre beeld. Dat stemt - de eerlijkheid gebiedt het toe te geven - tot een grotere mildheid. Noodgedwongen door de verkeersituatie (ja, ja), reed ik deze week achter twee verrukkelijk ge lukte specima van onze vrouwelijke bevolkingsgroep. De een in hol pants, maar dat kan men beter gewoonweg maar en strandshort noemen; de ander in een shantung bloesje, dat een gebronsd en elegant gesneden middenrif bloot liet. Alleen Nurks uil de „Camera" zou iu deze omstandigheden het hoof da f- ivenden en klaagzangen uiten, dat hij niet snel genoeg opschoot. Ook even te Renesse geweest en daar terecht gekomen in een - zeg maar - groot steedse file. Dat dat allemaal daar is; zo'n eindeloze blikken parade cn armzwaaiende en zivetende politie mannen. Enfin, ik heb mijn ogen uil- gekeken op zo'n spektakel en toch wel nostalgisch even teruggedacht aan een stille Hogezoom van „toen" en dc milde middagsfeer ran een zo- merse dag; wiedende mannetjes in de tuintjes, twee klanten in de slagerij en geen drankjes en stankjes. Het is allemaal voorbij en wc rom melen maar wat aan voor (nog) een beetje privacy, een eigen hoekje cn als wc ons nestje verlaten, gaan we in de mallemolen, totdat hel herfst wordt en het legioen grotendeels ts vertrokken. Maar dan zitten we wel diep in oktober, ivant er zijn (vraag het V.V.V.) nok al veel blijvers cn laatkomers SCI 11 ERE I LAN DM AN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2