STREEKNIEUWS Brand in kampeertent Dank van prins Bernhard Frankrijk vierde de 14e juli ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE D<maerd»e is Juu i»7i tjr. 211909 KERKNIEUWS Ger. Gemeenten in Nederland Nieuwerkerk: Dinsdag 20 juli, 7.30 uur, ds. J. de Groot, Hijssen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Blauwkapel-Groene- kan: J. Catsburg, St. Maartensdijk; te St. Annaland: P. M. Breugem, Bar- neveld; te Seherpenisse: J. van Vliet, Nederhemert; te Uitwijk-Waardhui- zen (toez.): kand. W. B. Harleman, Vlaardingen. Aangenomen naar Colijnsplaat: E. G. Boesenkool, Ommelanderwijk- Meeden, die bedankte voor Hooge- veen. Ger. Kerken Beroepen te Warffum: H. Hoekze- ma, Koog aan de Zaan. Bedankt voor Stadskanaal: \V. van Rheenen, Maartensdijk. Ger. Kerken Vrijgemaakt (buiten verband) Aangenomen naar Oost-Flevoland: G. Mul, Deventer, die bedankte voor Arnhem. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ouwsterhaule-Schar- renbrug: kand. drs. G. Nagel, Utrecht Bedankt voor Ommen: K. A. Abel- sma, Wateringen; voor Driebergen: J. P. van Roon, Katwijk aan Zee. Ger. Kerken Aangenomen naar Barneveld: J. Radstaak, Berkum; naar Veenendaal: K. J. Arwert, Balk; naar Spijkenisse: W. van Rheenen, Maartensdijk. Benoemd tot leraar godsdienst aan de chr. scholengemeenschap „Over- voorde" te Den Haag: A. Bolwijn te Hollandscheveld, die deze benoeming heeft aangenomen. Ger. Kexken Vrijgemaakt Bedankt voor Bunschoten-Spaken burg: R. T. Urban. Ferwerd-Hallum. Ger. Kerken Vrijgemaakt (buiten verband) Aangenomen naar Breukelen: dr. M. J. Arntzen, v.h. predikant Geref. Kerk te 's-Gravendeel. Gereformeerde Gemeenten Nieuwerkek: Woensdag 21 juli, kandidaat Koster, Yerseke. 7.30 uur. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank II bent welkom bq uw Nutsspaarbank PERSOONLIJKE LENINGEN SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. ZIERIKZEE Mosseldag van „Kunst en Eet" gaat niet door Het gif dat bü een aantal mossel eters maag- en darmstoornissen heeft teweeggebracht heeft er toe geleid dat de handel in mosselen door het produktschap voor vis- en vis- produkten is stopgezet. Als gevolg van deze maatregel heeft de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" het besluit moeten nemen om de voor zaterdag 17 juli aanstaande aangekondigde „mosseldag" geen doorgang te laten vinden. Zoals bekend zou „Kunst en Eer" ten bate van de tot nu toe pri ma lopende actie voor nieuwe uni formen zaterdag a.s. in de Beurs te Zierikzee een massale mossel-eetpar- tü organiseren, aangevuld met een „drankje" en muziek door de eigen Boerenkapel. Helaas kan dit festü'n dus niet doorgaan. Dit betekent wel een schadepost voor het uniformen fonds dat toch altyd nog gerekend had op een duizendje extra via de mosseltjes, die het voorlopig defi nitief hebben laten afweten. Reiiver. „De Vriendenschaar" naar Luxemburg De reisvereniging „De Vrienden schaar" heeft de jaarlijkse driedaag se reis weer achter de rug. De reis leidde voor de derde maal naar Lu xemburg en werd gemaakt met een toeringcar van de Fa. Van Oeveren met als chauffeur de heer C. Dekker. Vertrokken werd vanaf het Haven plein. De Westerschelde-overtocht werd gemaakt naar Kruiningen en een eerste stop werd gehouden te Hulst. Langs Brussel en via Braine en Ronquieres kwam men te Dinant waar de lunchpauze viel. In de mid dag arriveerde men in het Luxem burgse. met als standplaats Wasser- billig. De volgende dag werd een be zoek gebracht aan Vianden en was er gelegenheid per kabelbaan het slot van Oranje Nassau te bezoeken. De derde dag bezocht men het oorlogs monument te Bastogne. Het af scheidsdiner werd gebruikt te Scher- penheuvel. Via Antwerpen, Hoger- heide. Goes werd de terugreis ge maakt. Laat arriveerde het gezel schap te Zierikzee. De voorzitter dankte de chauffeur aan het slot voor zijn akkuraat rijden en het uitste kend commentaar bij allerlei histo rische monumenten en andere be zienswaardigheden. Spelmiddag voor d« jeugd in speeltuin Het bestuur van de speeltuin „Meester Breetveit" organiseert op zaterdagmiddag 17 juli aanstaande een speciale spelmiddag voor de kin deren tot en met twaalf jaar. Deze middag wordt min of meer opgezet als een experiment, maar zal bij een succesvol verloop - en daar ziet het bepaald wel naar uit - in de toe komst ongetwijfeld nog wel eens worden herhaald. Op het programma voor deze eer ste spelmiddag staa onder andere een skippy-bal-wedstrijd. Verder wordt een autoped-achtervolging gehouden en kan de jeugd zich uitleven met een tekenwedstrijd, zaklopen, ring- werpen en andere spelen. Er zijn wat leuke prijsjes beschikbaar gekomen en bovendien worden de kinderen getracteerd. Voor de hele kleintjes - 5-7 jaar - wordt een echte driewielerwedstrijd georganiseerd maar het is dan wel de bedoeling dat de deelnemertjes zelf hun vervoermiddel meenemen. Aanvang 14 uur in de „Meester Breeetvelt speeltuin". Mini-kennis voor „Kunst en Eer" Op maandag 19 juli a.s. zal op het parkeerterreintje op de hoek van de Maarstraat-Beddeweeg worden opge bouwd: een auto-scooter, een balco- rotor en een oliebollenwagen. Het ligt in het voornemen van het gemeentebestuur de opbrengst van de pachtgelden (enige duizenden gul dens) te bestemmen voor het uni form-fonds van de Koninklijke Har monie „Kunst en Eer". Men is tot deze gedachte gekomen, aangezien de mosselverkoop ten bate van gemeld uniform-fonds geen doorgang zal kunnen vinden. Praktikantenexcursie P.J.Z. De P.J.Z. bericht ons dat op vrijdag 16 juli a.s. de Praktikantenexcursie 1971 zal worden gehouden, die te Yerseke begint Daar wordt men ge confronteerd met de problematiek van de afsluiting van de Oosterschel- de, met de samenvoeging van ge meenten en de omschakeling naar andere bedrijfstakken. Bezoeken worden gebracht aan een kreeften park en een champignonkwekerij. Verder worden bezocht de Coöp. Land- en Tuinbouw vereniging „No- beco" en het landbouwbedrijf „De Wilhelminapolder". De deelnemende praktikanten stam men van hogere en middelbare land bouwscholen en buitenlandse stagi aires. BURGH Camping volleybal-toernooi Het camping-volleybal tournooi is maandagavond te Burgh begonnen. In de eerste wedstrijd verloor DFS van Duinhoeve II met 4-15, 3-15 en 10-15. Dinsdagavond werd' de wed strijd DFS-Ginsterveld gespeeld, uit slag 9-15, 10-15 en 6-15. Woensdag avond werd gespeeld DFS-Duinhoe- ve I met als eindresultaat 5-15, 1-15 en 0-15. Volgende week worden de wedstrijden voortgezet. Alle wed strijden worden op het sportpark „Van Zuijen" gespeeld. HAAMSTEDE Camping voetbal-toernooi Maandag- en woensdagavond wer den de eerste wedstrijden gespeeld voor het campingvoetbaltoernooi, zo als gewoonlijk georganiseerd door DFS. Maandagavond speelden onder bijzonder grote belangstelling in pou le A Ginsterveld en Blomshoeve met 1-1 gelijk, terwijl Duinrand Wiele waal versloeg met 3-0. In poule B leed Rozenhof een nederlaag tegen Duinhoeve, einduitslag 1-3. Woensdagavond bij wat koeler weer verloor DFS van Duinrand met 3-0 terwijl Wielewaal en Ginsterveld gelijk speelden (1-1). Duinrand staat hier dus stevig aan de kop. In poule B verloor Duinoord van Rozenhof met 0-6, zodat hier nog alles moge lijk is. Beenbreuk na aanrijding Omstreeks 22 uur dinsdagavond werd mej. P. J. Boot, wonende aan de Burghse weg te Haamstede, oud 17 jaar, toen zij wandelende in de buurt van de Breedsteweg-Vroonweg door een bromfiets, bestuurd door zekere R. A. C. K. uit Essen (België) aangereden. Mej. Boot werd met een beenbreuk naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis vervoerd. De rijks politie stelt een onderzoek in naar de juiste toedracht van het ongeluk. RENESSE Looi brandalarm Dinsdagmorgen omstreeks half elf werd de brandweer te Renesse geal armeerd, omdat de graskant van de Hoogenboomlaan nabij de camping „Schouwen" vlam had gevat. Toen de brandweer echter zeer kort daarna arriveerde was het vuur door om standers reeds uitgeslagen. Er is door het vuur geen noemenswaardige schade ontstaan. Openlucht toneelvoorstelling Vrijdagavond (in herhaling) wordt op het Kerkplein te Renesse een openluchtvoorstelling gegeven door de toneelgroep „Het Narrenschip" uit Middelharnis. Op het programma staan het stuk „De klucht van de Koe" van Gerbrand Adriaensz. Bre- dero en enkele liederen van de zelfde rond 1600 levende Nederlandse dich ter en tonelschrijver. De liederen die worden gezongen zijn gedichten, die door de groep van muziek zijn voorzien. Het stuk. dat in de oorspronkelijke vorm wordt op gevoerd, is waar nodig door de spe lers „gerestaureerd", zodat het stuk voor iedereen te begrijpen is. Botsing Bij de ingang van de camping „Ju- lianaheove" heeft maandag een bot sing plaats gehad tussen twee per sonenauto's. Een auto die de camping opreed raakte met zijn rechtervoor- kant de linkerachterkant van een het terrein afrijdende auto. ZONNEMAIRE Optreden Boerenkapel „De Boerenkapel", een bekende groep muzikanten uit de bijna hon derdjarige muziekvereniging „Nut en Uitspanning" te Zonnemaire, zal bij gunstig weer a.s, zaterdag een popu lair concert geven in de muziektent „Breedveld" te Zonnemaire. Gezien de successen op verschillende dorpen in de afgelopen maanden mag men in eigen home op een goede belangstel ling hopen. NIEUWERKERK Benoeming In het bestuur van de Coöperatie ve Vereniging Suiker Unie werd o.m. benoemd de heer R. J. Visser te Nieuwerkerk. OOSTERLAND Woningwetwoningen in gebruik Verschillende van de 20 woning wetwoningen, die voor rekening van de woningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee hier ter plaatse zijn gebouwd aan de Van den Abeele- straat en aan de Suzanna Maria Lon- cquestraat door het Aannemingsbe drijf N.V. F. den Hartog te 's-Gra- vendeel-Zierikzee, zijn thans door de bewoners in gebruik genomen. Een niet gering kwantum van dit con tingent zal' worden betrokken door werknemers van de firma H. G. Fre- riks, computerdraagvloevenfabviek aan de Van den Abeelestraat alhier. Eerste graszaad aangevoerd Gecontracteerd door de commissio nair, de heer J. C. W. de Vrieze al hier, handelaar in landbouwproduk- ten etc. werd bij de fa. Landegent te Haamstede, in hun filiaal te Kerk- werve, het eerste graszaad van de nieuwe oogst aangevoerd. Voor zover kan worden nagegaan is het produkt „Italiaans Raaigras", qua kwaliteit en Icwantiteit, goed te nomen. Het is afkomstig van het landbouwbedrijf van de heer M. B. van der Bijl uit Zonnemaire. Na te zijn gedroogd zal het zaad worden geleverd aan de zaadhandel firma J. Joordens te Venlo. Amerikanen halen gifgas weg van Okinawa NAHA (Okinawa), 14-7. Omgeven met strenge veiligheidsmaatregelen begonnen de Amerikanen vandaag (donderdag) hun voorraden gifgas en chemische wapens van het eiland Okinawa weg te halen. Ongeveer dertienhonderd ton moet van het eiland af voordat het volgend jaar weer Japans bezit wordt. Guerillagroep in Israël vernietigd TEL AVIV, 15-7. Een Israëlische patrouille heeft een uit zes man be staande Arabische guerrillagroep vernietigd, die verantwoordelijk was voor de beschieting, vorige week, met raketten van een ziekenhuis en an dere gebouwen in de buurt van Tel Aviv waarbij vier doden en ruim 30 gewonden vielen. Een militaire woordvoerder deelde dit donderdag in Tel Aviv mee. Witte rails STOCKHOLM, 14-7. De staats spoorwegen in Zweden willen een mogelijke gevarenbron voor hun treinen met kleur te lijf gaan. Proeven in het labo ratorium hebben uitgewezen dat wit geschilderde rails in de zomer minder verhit worden en daardoor minder uitzetten, waardoor ongelukken door verbogen rails worden voorko men. De witte rails zullen bij Dalsland in het midden van Zweden voor het eerst worden beproefd. Prinselijk gezin terug van vakantie DEN HAAG, 14-7. Tegelijk met ko ningin Juliana zijn woensdagmiddag prinses Beatrix en prins Claus met hun drie kinderen na een vakantie van enkele weken in Porto Ercole, in Nederland teruggekeerd. Koningin Juliana keert, zoals ge meld, zaterdag weer naar Porto Er cole terug. Dode en drie gewonden ST. MAARTENSDIJK, 15-7. Bq een brand in een tent op de camping „De Muüe" in St. Maartensdijk (gem. Tholen) is woensdagavond de 35-.ia- rige mevrouw C. J. M. Janissen- Klomp uit Eerbeek dusdanig gewond geraakt dat zq enkele uren later in het ziekenhuis te Bergen op Zoom overleed. Haar 39-jarige echtgenoot en twee kinderen Manfred (8) en Roij (5) werden ernstig gewond in het zie kenhuis opgenomen. De toestand van de twee kinderen wordt zorgwek kend genoemd. De tent waarin het gezin kampeer de is waarschijnlijk in brand ge vlogen doordat ontsnappend gas uit een niet goed afgesloten butagasfles tot ontbranding kwam. Sulisirlit- voor overdekte zweminrichtingen DEN HAAG, 14-7. Met terugwee- kende kracht tot januari 1971 zal ook rijkssubsidie worden verleend b(j de bouw van overdekte zwembaden met een minimum wateroppervlak te van 160 vierkante meter. De sub sidie bedraagt ten hoogste 25 pro cent van de stichtingskosten tot een maximum van f 400.000 per project. Dit blijkt uit de nog door oud-mi nister Klompé herziene rijksregeling subsidiëring overdekte sportaccom modaties 1970. In het dienstjaar 1972 zal naar alle waarschijnlijkheid voor de bouw van 5 a 6 overdekte zwem baden een subsidie kunnen worden verleend. Voorts is de maximaal mo gelijke subsidie voor een sporthal verhoogd en gebracht van f 225.000 of f 250.000. Nieuw in de herziene regeling is de thans opgenomen voorwaarde, dat in de accomodates zodanige voor zieningen getroffen dienen te zijn, dat deze ook voor gehandicapten toegankelijk zijn. Algerijns wetsontwerp voor landhervorming ALGIERS. 14-7. De Algerijnse mi nisterraad en de revolutionaire raad hebben woensdag een wetsontwerp voor landbouwhervormingen gepu bliceerd. De belangrijkste bepalingen zijn: nationalisatie van het land van grootgrondbezitters, die het niet bewerken. grondbezitters mogen niet meer land bezitten dan ze kunnen be werken en nodig is voor een be hoorlijk inkomen. De Rijn is rood gekleurd DARMSTADT, 14-7. Door een tot. dusver onbekende stof is de Rijn woensdagochtend bij Wiesbaden over een lengte van bijna 44 kilometer rood gekleurd. De waterpolitie heeft inmiddels vastgesteld dat de rode kleurstof tussen Mannheim en Lud- wigshafen in de rievier gekomen moet zijn. Twee weken geleden was in de Main eveneens een rode kleur gezien. Veel morellen in Limburg ROERMOND, 14-7. Op de Roer- mondse veiling werden woensdag 570.000 kilo morellen in voorverkoop geveild. Zij brachten van 95 tot 99 cent per kilo op en worden voor 80 procent bestemd voor de Nederland se conservenindustrie. De overige 20 procent ging naar de Duitse indu strie. De vruchten, die thans nog aan de bomen hangen van de midden-Lim burgse fruittelers, worden in de ko mende dagen geplukt, op de veiling aangevoerd en daarna afgeleverd aan de kopers in de volgorde waarin zij bij de voorverkoop hun aankoop deden. Op de coöperatieve veiling in Grubbenvorst werden 180.000 kilo morellen op overeenkomstige wijze in voorverkoop verkocht. Duitse toerist in Amsterdam verongelukt AMSTERDAM, 14-7. De 30-jarige Duitse toerist C. W. Lorentz uit Ber lijn, die woensdagmorgen op de voor rangskruising Nassaukade-De Clercq straat in Amsterdam met zijn wagen geen voorrang verleende aan een an dere auto en bij de botsing ernstig werd gewond, is in de namiddag in het Wilhelminagasthuis overleden. DEN HAAG, 14-7. Van de zijde van de Regeringsvoorlichtingsdienst deelt men ons het volgende mede: „Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden heeft ter ge legenheid van zijn 60e verjaardag bijzonder veel gelukwensen ontvan gen. Hij ontving ongeveer 3000 brie ven en briefkaarten, ongeveer 500 telegrammen en meer dan 100 ge schenken. De Prins heeft getracht iedereen hiervoor zo veel mogelijk persoonlijk te bedanken. Het was hem echter niet mogelijk de gevers aan het Nationaal Geschenk, be stemd voor Artis, in totaal ongeveer 45000 particulieren en ondernemers, eveneens persoonlijk zijn dank te betuigen. Hij stelt echter op prijs hun le zeggen hoe buitengewoon erkente lijk hij is voor alle giften die voor dit doel zijn binnengekomen." Engeland en de E.E.G. C LONDEN, 14-7. Uit een opinie-on derzoek, dat gepubliceerd is in de Financial Times, blijkt dat 76 pro cent van de ondervraagden meent, dat Groot-Brittannië lid van de E.E.G. zal worden - ofschoon 67 pro cent tegen en slechst 22 procent voor aansluiting was. Het blad publiceerde de eerste van een serie overzichten van wat het publiek denkt dat zal gebeuren wan neer Engeland lid wordt van de Eu ropese Gemeenschap. Stijgende omzet Spar- winkels in Nederland AMSTERDAM. 14-7. Dc totale om- zet van de Spar-wirtkels is vorig jaar met 12,4 pet gestegen tot f 725 min. De Spar behield hiermede ruim schoots haar tweede plaats op de ranglijst van levensmiddelendistri buteurs in Nederland, zo blijkt uit het jaaroverzicht van deze organi satie. Op het terrein van de Lijnbaan te Dordrecht werd het hoogste punt (25 me ter boven het maaiveld) bereikt van de nieuwe kalkzandsteenfabriek van Kalkfabriek v/h Van Dijk Co., die gelijk bekend ook een vestiging heeft te Zierikzee. Geen mosselmaaltijd tijdens Grevelingendagen BRUINISSE, 14-7. Tijdens de Gre- velingen-dagen» die van 14 tot 17 juli in Bruinisse op Schouwen-Dui- veland zullen worden gehouden, zal er waarschijnlijk niet één mosseltje te koop zijn. Dit is te wijten aan het door het ministerie uitgevaardigde verbod op de vangst en de verkoop van Zeeuwse mosselen. PARIJS, 14-7. Met militaire luister vierde Frankrijk woensdag de nati onale feestdag van de bestorming van de Bastille in 1789. Zo'n 10.000 militairen van de uit- eenlopendste onderdelen en 600 mi litaire voertuigen trokken bij stra lend zomerweer over de Champs Ely sees terwijl steeds weer nieuwe formaties Mirage-straaljagers op ge ringe hoogte over de kleurige stoet scheerden. Wapentechnische nieuw tjes van bijzondere aard waren niet te zien. Het enige nieuwe was een groep van 190 vrouwelijke militairen die in hun donkerblauwe uniformen veel weg hadden van stewardessen. Van belang was nog dat president Pompidou ter gelegenheid van deze 14e juli alle „overtreders van de krijgstucht" hun straffen kwijtschold met uitzondering van die straffen die naar de mening van het ministe rie van defensie in het belang van de militaire discipline moeten wor den gehandhaafd. Twee kinderen slacht offer van het verkeer MINNERTSGA, 14-7. In een zie- kenhuis te Leeuwarden is woensdag overleden het vijfjarige jongentje Sybe D. Krol uit Minnertsga, ge meente Barradeel, die dinsdagmid dag door een hem inhalende tractor met aanhangwagen was aangereden. In Arum, gemeente Wonseradeel. is woensdagmiddag het tweejarige jongetje A. B. Ludema uit Arum door een auto aangereden en tijdens zijn overbrenging naar een zieken huis te Harlingen overleden. Het kind stond tussen een groep mensen, die op een brug naar het aantal pas serende schepen, deelnemers aan de Friese Elf-stedentocht, stonden le kijken en stak onverwacht de rijbaan op de brug over. Twee mannen verdronken RAALTE. 14-7. De 57-jarige land bouwer L. J. Beumer en de 58-jarige ambtenaar van de provincie Overijs sel G. J. M. Hogeman, beiden uit Raalte, zijn in die gemeente om het leven gekomen. Dit gebeurde toen de heer Beumer met zijn auto achteruit rijdend van een zandweg op de weg kwam en vervolgens in dc naast de ze weg gelegen wetering terecht kwam. Beide mannen verdronken. Duizendste vrijwilliger tekenl eontracl DEN HAAG. 14-7. Minister dr. C. Boert icn (ontwikkelingssamenwer king zal donderdag het duizendste contract met een vrijwilliger sinds de oprichting van het vrijwilligerscorps tekenen. Hij zal dat doen om vijf uur 's-middags in het kantoor van de stichting Nederlandse Vrijwilli gers in het Transitorium in Den Haag. Vorig jaar namen ongeveer 10.000 vakantiegangers te Bruinisse deel aan een massale mosselmaaltijd. Daarbij werden 40.000 kilo mosselen geconsumeerd. De geplande mosselmaaltijd van a.s. zaterdag zou eigenlijk een af- scheidsmosselfeest moeten worden, omdat door de afsluiting van de Grevelingen de mosselcultuur daar is verdwenen. De pleziervaarten met de vissersschepen gaan wel door, al zal het aantal schepen dat meevaart aanzienlijk kleiner zijn dan vorig jaar. Een algehele minesstemming onder de vissers en enkele sane ringmaatregelen zullen dit aantal terugbrengen tot circa 20 schepen, zo deelde een woordvoerder van de V.V.V. Bruinisse mee. Valse boni-alarmgever liep tegen de lamp ST. LOUIS, MISSOURI, 14-7. Een 18-jarige jongen, die in St. Louis, Missouri, een (vals) bomalarm gaf en 100.000 gulden eiste voor het ver strekken van bijzonderheden, is ge vat. Hij belde het vliegveld op met de mededeling dat er een bom aan boord van een vliegtuig was ge plaatst. Hij liet in een telefooncel een briefje achter met de instruk- ties, dat het geld moest worden ge deponeerd in een pakje in een ver laten auto. Een rechercheur verscheen toen de dader aanstalte maakte het geld in ontvangst te nemen. De jongen schoot twee keer, maar miste en ver dween met het pakje, waarin echter geen geld zat. De recherche schoot drie keer. eveneens zonder te raken. De politie heeft de jongeman latei- kunnen arresteren. Uitkeringen gewoon lager onderwijs 1972 DEN HAAG. 14-7. De-ministers van financiën en van binnenlandse zaken hebben voor de uitkeringen gewoon lager onderwijs de voorlo pige normbedragen voor 1972 vast gesteld. Deze zijn per leerling: gemeenten tot 100.000 inwoners f 87,60 (vorig jaar f 77.85); gemeenten tol 250.000 inwoners f 109,65 (v.j. f 94,20) en ge meenten boven dc 250.000 inwoners f 123,30 (v.j. f 105,90). De normbedragen voor exploita tiekosten per lokaal luiden: gemeen ten tot 50.000 inwoners f 2675,(v.j. f 2440,gemeenten tot 250.000 in woners f 3235.(v.j. f 2975,ge meenten boven 250.000 inwoners f 4880,(v.j. f 4485). Met vijf franc de wereld rand jon- J s om NIEUW DELHI, 14-7. Een ge Fronsman, die „een reis dc wereld met vijf franc op zakmaakt, is in Nieuw Delhi aangekomen. De 24-jarige Ber nard Grimot was op 2 juni uit Parijs vertrokken. Hij heeft het grootste deel van de tocht liftend afgelegd, maar heef ook een deel van het traject Tehe- ran-Karatsji moeten lopen. De jongeman, die zijn vijf franc nog niet heeft aangesproken, vond de grootste moeilijkheid tot nu toe het wegkomen uit Parijs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3