Vrijheid een utopie in Oost-Europa BLIK DOOR HET WERELD Flitsen uit hel buitenland Minister Dayan over de toestand Wat biedt de BEELDBUIS? ARAM EN HET TEKEN VAN YAGO De Sowjet-Unie wordt omgeven door een gordel van satellietstaten, waar het Kremlin zijn invloed en gezag nog even dwingend laat gelden als twin tig jaar geleden. Ook na de dood van Stalin (5 maart 1.953) hebben de Russen revolutionaire stromingen in de Oosteuropese randstalen met militaire ope raties onderdrukt (Hongarije en Tsjechoslowakije). Toch volgt het communisme in Oost-Europa niet meer het strenge ortho doxe patroon van 10 a 15 jaar geleden. De communistische leer wordt min of meer aangepast aan de situatie en de volksaard van ieder land afzonderlijk, maar alle ontwikkelingen worden vanuit Moskou zorgvuldig gecontroleerd en waar nodig geleid in banen, die in het Kremlin zijn uitgestippeld. SPORT PAAlWENSPOriT Succes voor „Schouwse Ruiters" op agrarische dagen Communistische doctrine per land „geïndividualiseerd" De tronie wil dat de huidige ver houdingen in Oost-Europa mede een uitvloeisel zijn van de politiële, die Roosevelt en Churchill op de confe rentie van Jalta (febr. 1945) voerden. Zij stemden er min of meer in tot. dat Rusland de vrije hand zou krij gen in een groot deel van dit gebied. In 194S werd de breuk tussen de Sowjet-Unie en het westen definitief, toen de communisten in Tsjechoslo wakije de macht overnamen en daarmee het sluitstuk plaatsten op de Russische machtsexpans'e in Oost-Europa. De politieke gelijkschakeling werd gevolgd door een economische. De grond iverd onteigend, het koi- zoch-systeem ingevoerd, handel en industrie genationaliseerd. Joegoslu- vië en Albanië waren de enige Oost bloklanden, die op eigen kracht een zelfstandige koers volgden, los van Moskou. Pogingen in de andere Oost bloklanden om een eigen weg naar het „socialisme" te volgen, werden door Moskou verijdeld. In 1953 werd in Oost-Berlijn een volksopstand neergeslagen, in 1956 in Hongarije, in 1968 moesten de Tsjechen lijdelijk toezien hoe Russische tanks een ein de maakten aan het bewind van de beminde Dubcek. Hiermee was de liberalisatiebewe ging in Oost-Europa in de kiem ge smoord en de volkeren achter het ijzeren gordijn moesten ivederom er varen dat de vrijheid voor hen nog steeds een utopie is. Toch is hel be leid van het Kremlin soepeler ge worden voorzover de leiders van de satellietsstaten nu binnen bepaalde grenzen de communistische doctrine mogen aanpassen aan de landelijke situatie. Voorzichtig met Polen Zodoende xoordt het communisme in de verschillende Oostbloklanden op uiteenlopende wijze in praktijk gebracht. In het ene land is de vrij heid ook groter dan in het andere land. Terwijl de Russen in Tsjechoslo wakije hardhandig ingrepen, voeren zij ten opzichte van Polen een voor zichtige politiek om de bestaande onlustgevoelens van ontevreden Poolse arbeiders niet nog meer te prikkelen. De vorig jaar uitgebroken onlusten over prijsverhogingen wer den snel bedwongen, maar de nieuwe premier Gierek kreeg opdracht de arbeiders zoveel mogelijk te paaien (o.a. met loonsverhogingen). Opmerkelijk in Polen is dat par ticuliere ondernemingen in de land- bouwsektor wel gemakkelijk worden toegestaanmaar in andere sektoren nauwelijks worden gedulcl. De wei- Optreden van verschillende koren RENESSE, 7-7. Dat de buitenge wone diensten in de Ned. Herv. kerk te Renesse, die in de zomermaan den worden gehouden, in een duide lijke behoefte voorzien, werd woens dagavond weer bewezen, toen het aantal reserve-stoelen nauwelijks voldoende bleek. De dienst genaamd „Intermezzo", was met recht een zangdienst, want da A. A. van Leeu wen uit Burgh beperkte zich na haar begroeting, waarin zij een klei ne overdenking over het lied hield, tot het aankondigen van de pro grammaonderdelen. De avond kreeg een mooi begin met „Into my heart", gezongen dooi de gezamenlijke koren, nml., het Chr. gemengd koor uit Bruinisse en het Herv. Kerkkoor uit Renesse, al len onder leiding van de heer C. J. Groenleer. De gemeentezang en de meeste koorzang werd vaardig bege leid door organist Bram Beekman nige particuliere ondernemers mogen in geen geval meer dan 20 man in dienst hebben. In Hongarije wordt het particulier eigendom nog krachtiger aangepakt, ook in de landbouw. Particuliere on dernemingen mogen niet meer dan 5 personen in clienst hebben. Toch mo gen de Hongaren meer dan de Polen en Tsjechen. De pers wordt er min der gecontroleerd dan in de buurlan- dan, in de schouwburg mag vrijwel alles. Dat is in Tsjechoslowakije duide lijk anders. Het hele leven wordt hier angstvallig door de autoriteiten gecontroleerd. Particuliere onderne mingen bestaan in het land van Hu- sak vrijwel niet. Alles behoort aan de staat, behalve kapperszaken en loodgietersbedrijfjes. Bulgarije trouw Bulgarije is als vanouds Moskou's trouwste satalliet. De particuliere onderneming is in dit land niet ver boden, maar de meeste Bulgaren be ginnen er maar niet aan. Hoe zouden zij kunnen konkurreren met da machtige coöperaties en staatsbedrij ven? Van welvaart is in Bulgarije nauwelijks sprake (in dat opzicht lo pen zij achter bij Hongarije). Te eten heeft iedereen, televisie is geen luxe meer, maar textiel en duurzame voorwerpen zijn erg duur. Het wonen is daarentegen uitzon derlijk goedkoop. Voor een paar tientjes per maand huur je al een huis. De regering stimuleert de aan koop van ivoningen. Een auto heeft bijna niemand, maar hetopenbaar vervoer is uitzonderlijk goedkoop. Voor een dubbeltje rij je heel Sofia rond. Anders is de politieke situatie in Roemenië, waar president Ceauses- cu zich zo onafhankelijk mogelijk van het Kremlin opstelt. Ook na de inval in Tsjechoslowakije blijft hij varen op deze liberaliserende koers. Hij heefü zelfs president Nixon al eens in Boekarest ontvangen. Daar- kregen ze in Moskou wel de rillingen imn, maar kennelijk voelt het Krem lin er niets voor om na Tsjechoslo wakije opnieuw met militaire akties de wereldopinie te provoceren. Bo vendien heeft president Ceausescu niet gemanipuleerd met cle partij- struktuur, die geheel in overeen stemming met de wensen der Russi sche leiders is gehandhaafd. De sup rematie van de communistische par tij is ook in Roemenië een nog on omstreden zaak en zolang dat zo blijft, zal het gematigd liberalisme van de Roemeense leiders Moskou niet tot handelen dwingen. uit Souburg. Deze organist gaf ook een goede vertolking van „A trum pet Minuet" van A. Hollins. Verschillende liederen kregen een apart tintje door de begeleiding met slagwerk (Rien Kloet); electronisch orgel (Arie v. d. Hoek) en klokken spel (Piet van Beveren). Van dc door alle koren gezongen liederen viel vooral op het martiaal gezongen „God alleen zal vrede stichten" en „Eens zal op de grote morgen", dat een extra feestelijk tintje kreeg door de begeleiding met het klokkenspel. Het Herv. Kerk koor uit Renesse en het Jeugdkoor uit Zierikzee zongen gezamelijk on der meer nog „Een woord voor de wereld", dat zonder begeleiding werd gezongen, zodat de onderlinge stemmenverhouding beter was te ho ren en „Waarom toch" in een mo dern ritmisch jasje. Getuige de enthousiaste reakties van vele gasten na afloop kan de commissie die deze avonden voorbe reid, op een zeer geslaagde zang avond terugzien. OOSTKAPELLE, 10-7. Te Oostka- pelle zjjn op 9 en 10 juli wederom tie „Agrarische Dagen" gehouden. De eerste dag stond in het teken van paarden- en veekeuringen en de tweede dag werd' dit jaarlijks evenement besloten met de kam pioenswedstrijden van de Geweste lijke Bond van Landelijke Rij vere nigingen in Zeeland. Het programma van de landelijke ruiters was zeer attractief en deze ^Agrarische Dagen" werden mede door aanwezigheid van de vele toe risten in Walcheren zeer druk be zocht. De Schouwse Ruiters namen ook deel aan deze wedstrijden. Het vier tal behaalde in de dressuurproef voor viertallen, (handicap) de 2e prijs. In de ind. dressuur klasse L 1 behaalde B. Bevelander op Fampy de 3e prijs. In dezelfde dressuurklas- sc behaalde P. v. d. Vate op Ban- darox de 6e prijs en L. J, Klompe op Admiraal de 6e prijs. In de jeugd- dressuur klasse L behaalde B. Goudswaard met Cupido de 5e prijs. KORFBAL NOAD III—DOSKO I 3—2 Lijstaanvoerder NOAD III slaagde er te Dreischor in om ook DOSKO I weer met een nederlaag naar Noord- welle terug te sturen. De blauw-wit- ten begonnen goed en al na een kwartier spelen slaagde Sylvia de Waaij er in om NOAD aan de leiding te brengen door goed in te schieten (1-0). Met deze kleine 1-0 voorsprong brak tevens de rust aan. Vlak na de rust was het Peter van der Linde, die er 2-0 van maakte. Daarna was het de beurt aan de Noord wellenaren, die DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Dourdan op zendag 4 juli, oude duiven. Gelost om 6 uur, aankomst eerste duif 11.37.18, laatste duif 12.23.41. J. Krijger 1, 7. 8, 11, 20; C. Berre- voets zenen 2; J. Wesdorp 3, 6, 13; Feleus Westenbrugge 4, 10, 16, 17, 25; L. v. d. Hoek 5; W. Blom 9, 14, 21, 22, 24; C. Verwest 12; C. Groen- leer 15, 19; L. Fonteine 18, 26; A. Stoutjesdijk. Dourdan op zondag 4 juli, jonge duiven: J. Wesdorp 1, 2, 3; B. P. Wesdorp 4. Inmanden voor Dax op dinsdag 13-7 vanaf 6.30 tot 7.30 uur. Inman den voor Pont St. Max vrijdag 18-7, oud en jong. P.V. „Zierick" Hieronder volgt de uitslag van de wedvlucht van P.V. „Zierick", vanuit Vilvoorde. Gelost: 10.lo uur, aan komst le duif 11.36, laatste duif 12.24. In concours 249 jonge duiven, af stand 88 km. A. Hagesteijn 1, 3. 9, 11, 13, 26, 33, 34; Jac. Verwijs 2, 38, 39; J. C. Wes dorp 4, 23, 47, 58; A. Vijverberg, Ou- werkerk 5, 16; I. L. v. d. Maas, Ou- werkerk 6, 7, 17, 20, 24, 28, 31, 32, 36, 50, 59; H. v. d. Maas Ouwerkerk 8, 10, 41, 49; A. M. Berrevoets 12; A. J. Stoutjesdijk 14, 45, 55; M. Krijger 15, 21, 30, 51, 52, 56, 57. 62; B. Visser 18, 20, 25, 48; J. v. d. Sande 19, 54; J. den Hengst 22. 61; H. Slagboom 27, 42, 43, 44, 46, 60; A. J. Beeke 35, 37, 63; J. P. Schot 29, 40, 53. Uitslag van het concours vanuit Orleans, oude duiven. Los 5.15 uur, aankomst le duif 13.54, laatste duif 15.41. In concours 44 duiven, afstand 447 km. A. M. Berrevoets 1,10; B. Visser 2, 8; H. v. d. Maas, Ouwerkerk 3, 4 ,5; J. Verwijs 6, 7, 9; Fr. Mays 11. Uitslag oude duiven Vilvoorde. In concours 23 oude duiven, aankomst le duif 11.55. A. J. Eeeke 1,4; Jac. Stoutjesdijk 2, 3, 5. A.s. woensdag inkorven voor laat ste vlucht voor oude duiven vanuit Bordeaux, a.s. vrijdag inkorven voor Neufvilles, vanaf 18.30 uur. P.V. „De Reisduif" - Brouwershaven Wedvlucht „De Reisduif" op 2 juli vanaf Chateauroux, afstand 571 km. A. J. Flik weert 1, 2, 7; Joh. Flik- weert 3, 4, 10; A. de Wilde 5, 8; G. Flikweert 6. 11; J. M. Kloet 9. Woensdag 14 juli inkorven voor Bordeaux. Vrijdag 16 juli inkorven voor Neuf villes. jonge duiven. via een afstandsschot van Jan Fon teine op 2-1 kwamen. Korte tijd latei- kwam de zege voor NOAD nog danig in gevaar want Nico Plandsoen de poneerde de gelijkmaker in de NOAD korf (2-2). De blauw-witten bleven echter flink doorzetten en dat lever de 10 minuten voor tijd door Annie van Gastel het winnende doelpunt (3-2). ONDERWIJS Examens T op-Kadercursus Voor het examen tweejarige Top- Kader cursus, afgenomen door dc Kommissie Top-Kadervorming Zuid westen en afgenomen in het Land bouwcentrum te Goes, slaagden voor Schouwen-Duiveland de heren: C. J. den Boer, Zonnemaire; J. K. Goe- mans, Zonnemaire en J. J. Vasseur te Zierikzee (allen vierde Tóp-Ka dercursus). Voor de Top-Kadercur- sus V, slaagden de heren J. A. Gaan- derse te Nieuwerkerk en J. A. Gaan- derse te Eikerzee. Scheepvaartberichten Camitia, 9-7 te Houston verwacht. Diloma, 10-7 te Forcados. Ganymedes, 8-7 aank. Cristobal. Kelletia, 9-7 te Bombay. Kenia, 10-7 te Honolulu verwacht. Korenia, 15-7 te Durban verwacht. Philippia, .9-7 te Kharg Isl. verwacht. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Hattem: drs. D. Broeren, kand. te Rotterdam. Bedankt voor Hoogeveen (toez.): H. Venema, St. Johannesga; voor Put ten: H. A. van Slooten,. Nijkerk. Benoemd door .de Wereldraad van Kerken te Genève voor het werk van Interchurch Aid met standplaats Beirut: F. de Jonge, Creil-Espel. Ger. Gemeenten Beroepen fe Krimpen aan de IJs- sel: A. -Vergunst, Rotterdam. INGEZONDEN STUKKEN Een vriendelijk docli dringend verzoek Zoals al wel bekend zal zijn is de bouw van de sportcombinatie verze- keid. De eerste' aktiyiteiten op het bouwterrein aan het Groene Weegje zijn reeds waar te nemen. Na de bouwvakvakantie begint de grote slag, Intussen heeft de Stichting „Sportcentrum Schouwen-Duive land" reeds de eerste betaling" moe ten verrichten op de bouwsom. Het bestuur van de Stichting wil langs deze weg een vriendelijk doch drin gend beicep doen op die inschrijvers op de 4 °/o Burgerzinlening, die hun geld nog moeten storten. Er moeten door het stichtingsbe stuur nog bergen werk verzet wor den en u kunt ons verschrikkelijk helpen als u het door u ingeschreven bedrag thans stort op: Postrekening 2040300 ten name van de penningmees ter van de Stichting „Sport centrum „Schouwen-Duive land" te Zierikzee. U voorkomt daarmede dat we vele brieven moeten uitzenden ter inning van de ingeschreven bedragen. Uw spontane medewerking in deze werkt niet alleen kostenbesparend, doch vooral ook werkbesparend. Inmid dels zijn de eerste schuldbekente nissen ook reeds toegezonden aan hen die reeds gestort hebben. Voor hen die niet inschreven en alsnog mede willen doen in de bur- gei'zinlening: sort f 50,of veel vouden daarvan en u bent deelne mer in dit geweldige sportproject. Vermeld u wel bij uw storting: nieu we inschrijver Wacht niet langer, stort nu Voor uw medewerking onze harte lijke dank. He( bestuur van de Stichting „Sportcentrum Schouwen- Duiveland" te Zierikzee. Secretariaat: De Cranestr. 52 te Zierikzee. BRUSSEL. De Europese Land bouwraad zal op 19 en 20 juli geen besluit over de nieuwe landbouw prijzen voor het seizoen '72-'73 ne men, zo staat nu wel vast. Dat bete kent opnieuw geen tijdig prijzenbe- sluit, dat vóór 1 augustus van dit jaar had moeten vallen. NEW YORK. De wereldbevolking zal in het huidige tempo tegen het jaar 2004 verdubbeld zijn, maar de voedselproduktie per hoofd is aan het afnemen, aidus het statistische jaarboek van de V.N. over 1969. De wereldbevolking wordt medio 1969 op 3.561.000.000 geschat. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 12-7. Aangevoerd: 1158 dieren, t.w. 791 runderen en 367 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,35-5,95, le 1' 4,75-5,20, 2e f 4,25-4,60, 3e f 4,10-4,20; stieren f 4,75-5,50; worstkoeien f 4,10-4,30; slachtvarkens le f 2,32-2,34, 2e f 2,28- 2,31, 3e f 2,25-2,28; slachtzeugen 1,85-1,93; zware varkens f 2,10-2,15. Runderen: aanvoer minder, handel kalm, prijzen prijshoudend, stieren hoger. Varkens: aanvoer groter, handel zeer lui, prijzen lager, enkele prima's boven notering. In Marokko is het weer rustig RABAT, 11-7. Koning Hassan van Marokko heeft zijn werkzaamheden zondag hervat, overal in het land is het rustig. In Rabat hebben zich zondagochtend nog een paar schiet partijen voorgedaan tussen enkele opstandelingen die zich in gebouwen verschanst hadden en gezagsgetrou we militairen. De koning heeft verklaard dat hij vertrouwen in de toekomst heeft en dat de g'oede naam van het leger door de mislukte staatsgreep niet is aangetast. In Rabat ging het leven zondagmiddag zijn gewone gang. Het vlieveld was open voor alle verkeer. Generaal Mohamed Oufkir, die door de koning met alle civiele en militaire macht is bekleed, is 51 jaar en afkomstig uit een Zuidmarok- kaanse familie van notabelen. Hij staat bekend om zijn zin voor orde en discipline. In 1960 werd hij hoofd van de veiligheidsdienst. In 1963 on derdrukte hij met harde hand een komplot tegen de koning. Het jaar daarop werd hij minister van bin nenlandse zaken en de rechterhand van koning Hassan. TEL AVIV. 10-7. Minister van de fensie Mosja Dayan heeft zaterdag in een vraaggesprek voor de Israëlische radio gezegd dat Egyptische uitlatin gen in de afgelopen tijd duiden op de mogelijkheid dat „de oorlog in de tweede helft van dit jaar zal worden hervat". „Maar het Israëlische leger heeft een goed gebruik gemaakt van het jaar waarin het vuren is gestaakt. Het leger heeft geen tijd verspild en geen moeite gespaard om zijn stel lingen te consolideren en te verster ken". Egypte zal de toestand niet met geweld kunnen veranderen, aldus Dayan. Nieuwe commandant Leger des Heils AMSTERDAM, 10-7. De 60-jarige Leslie P. Pindred, die met ingang van maandag 12 juli het commando gaat voeren over het Leger des Heils in Nederland is vrijdagavond in de congreszaal van het leger in Amster dam officieel geïnstalleerd. De heer Pindred is afkomstig uit Australië. DODELIJKE ONGELUKKEN ALKMAAR. De 42-jarige mevr. M. Kruyt uit Alkmaar is in het recrea- tiemeer in Hensbroek (noordoost van Alkmaar) verdronken toen zij haar zevenjarig dochtertje Petra wilde redden. Het meisje dat in het diepe gedeelte terecht was gekomen, is tij dig door anderen uit het water ge haald. WIERINGERMEER. De 33-jarige maatschappelijk werkster mej. J. Sikkens uit Den Haag is zondagmid dag bij een autobotsing in Wieringer- mcer om het leven gekomen. Zij zat in een personenauto die door een naar links uitwijkende tegenligger werd aangereden. De vrouw is in het centraal ziekenhuis in Alkmaar over leden. NORG. De 21-jarige dienstplichtige militair A. Bosman uit Groningen is op de Donderseweg in Norg door te hoge snelheid met zijn motor uit een bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. Hij was op slag dood evenals zijn evenoude duo-passagier J. Sme- des. ook afkomstig uit Groningen. STAPHORST. Op de avond voor zijn 18e verjaardag, is de bromfietser Th. R. van Delden uit Staphorst op de rijksparallelweg in zijn woon plaats door een personenauto gegre pen. Hij overleed door een schedel- basisfractuur. Volgens de rijkspolitie had de jongeman geen voorrang ge geven. AMSTERDAM. De 43-jarige E. V. Rodriguez uit Amstelveen is in de nacht van zaterdag op zondag in Am sterdam achter het stuur van zijn auto onwel geworden en overleden. Zijn vrouw, die naast hem zat, wist de auto tot stilstand te brengen door de handrem te gebruiken. CUYK. Op een kruising in Cuyk zijn zaterdagmiddag tijdens een autn- bnlsing vier Joegoslaven i-n éón lïindhovenaar ernstig gewond ge raakt. De Joegoslaven uit de ene auto. variërend in Jeeftijd van 23 tot 30 jaar, en de 61-jarige bestuurder van de andere wagen uit Eindhoven werden per ambulance overgebracht naar het Sint Canisiusziekenhuis in Nijmegen. BEEK EN DONK. In het Elisabeth ziekenhuis te Tilburg is de 41-jarige fabrieksarbeider H. van Hoof uit Aarle-Rixtel overleden aan de ver wondingen die hij vrijdagavond bij een verkeersongeval in Beek en Donk had opgelopen. GIETEN. De 14-jarige Jopie Ster- rebeurg uit Veendam is in Gieten verdronken. Hij was aan het zwem men in een zandzuigergat en ver dween plotseling onder het waterop pervlak. MAANDAG 12 JULI NED. 1: Het voorprogramma ver meldt na Zip en Pip en nieuws een nieuwe aflevering van de Flaxton Boys. Die boys zijn nog steeds op zoek vaar een jaren geleden verdwe nen familielid, die erfgenaam is van het grote Flaxtonlandgoed. Om half acht gooit de NCRV er het eerste deel van een nieuwe Canadaserie over de Eskimo's legen aan. De serie wordt gezamenlijk met de VARA op de buis gebracht. Direct na het nieuws van 8 uur de nagenoeg de hele avond vullende speeliflm the Music Man van Morton Da Costa. De film gemaakt in 1962, is gebaseerd op de gelijknamige musical van Mere dith Willson en Franklin Lacey. De film gaat over een vrolijke, muzikale bedrieger die een klein stadje in de V.S. totaal op de kop weet te zetten. Hij vAl muziekinstrumenten en uni formen verkopen maar helaas: het stadje is geen enkel muziekkorps rijk. Door flink smoezen weet de handels reiziger de bevolking tot het vormen van een groots muziekgezelschap te bewegen. Daarna de dagsluiting van Klaas van Gelder en het laatste nieuws. NFD. II: Onder VARA-vlag van avond een nieuwe aflevering van Co ronation Street, een nieuwe Met de muziek mee en een nieuw verfilmd verhaal van Somerset Maugham de lucht in. Begonnen wordt met de sa menvatting van de Tour de France (etappe Revel-Luchon), met daarna Zip en het nieuws en 25 minuten lang internationaal agrarisch nieuws. Om half acht een bezoek aan Coronation Street waar Elsje Tanner een huwe lijksaanzoek heeft gekregen van Bill Gregory. Na het nieuws van acht uur Met de muziek mee. Muziek, ten ge hore gebracht in de even fraaie als grote sporthal van Beverwijk. Pre cies een vur later het 2e deel van Watermerk, de serie over de milieu veront reiniging. Milieuverontreini ging, die als maar grotere vormen aanneemt. Behalve de luchtveront reiniging wordt ook het bppervlakte water of recreatiewater steeds meer het slachtoffer van deze welvaarts kwaal. Tot slot van de VARA-uit- zendingen het reeds aangekondigde verhaal uit de wereld van Somerset Maugham. Verhaal van vanavond: een vluchtige liefdesverhouding. Het speelt in Singapore. DINSDAG 13 JULI NED. 1: De KRO tekent voor het vanavond op het eerste net te bren gen programma, een programma, dat o.ni. Daktari, de Andy Williamsshow en deel 5 van de Rode Kamer ver meldt. Daktari, de serie met vrolijke aap July en schele leeuiv Clarence, opent na Zip en nieuws - de rij. Di rect aansluitend op hei nieuws van 8 uur de Andy Williamsshow met Cass Elliot, Dave Masson, Jonathans Win ters en the Association. Het is als vanouds: Andy in sketches. Andy aan zingen en Andy met de beer. KRO's wielerronde die onlangs door de prikakiie r>nn de Mercuriusleden zo grandioos in de mxst verdween. Geconcentreerd zijn de Australische wereldkampioen Gordon Johnson, de Belg Roberl van Lacker, Girodano Turrini uit Italië, Tim Mountfprd en Jackie Simes uit Amerika en de Ne derlanders Leijn Loeveslijn en Ge rard Koel. Dan deel 5 van de Rode Kamer. Werden de vorige keer de problemen van Nieolaus Fals voorge schoteld (er waren moeilijkheden met de verzekeringsmaatschappij waaman hij eigenaar is) in deze afle vering een bezoek v>an de schilder Sellen aan de koning NED. 11: Na de samenvatting van de Tour de France (ditmaal de etap pe Luchon-Superbagnères) Pip, nieuws en het NOS-programma Vrij uit waarin aandacht voor de recrea tie. In de aflevering van Vrij-uittips voor zeilers op de Waddenzee en het lJsselmeer. Voorts de aandacht voor het automuseum in Leidsehendam en voor het Paleis op de Dam te Am sterdam. Om half acht laat de AVRO ons de verdere belevenissen aan boord van de Endeavour zien. Problemen verder - na hel nieuws van acht uur - op het scherm le brengen Peyton Place. Steven maakt het zjjn moeder in de rechtzaal wel heel moeilijk. Niet alleen ivil hij we len hoe het ging rond de dood van zijn zus: hij wil ook alles te weten komen over zijn eigen afkomst. Al met al verwikkelingen genoeg om 50 minuten zendtijd te vullen. Om tien over negen het showprogramma Mos kou nach Noten met het Krasnojars- ki ensemble Sibir, het kwartet Caja, Jekaterina Shwrina, het ensemblo Opera, de Tugavow-ruiiergroep, so listen van het Bolsjoi Theater uit Moskou, de dansgroep van de Music Hall uit Leningrad en het amuse mentsorkest van de Russische Om roep. Van dit uitstapje over de grens tenslotte naar AVRO's Teleinzier voor actuele zaken die de aandacht verdienen. Tot slot - de klok wijst dan 5 voor elf aan - de nieuwsdienst met het laatste nieuws. 27. Weer zocht Aram het hele schip van voor tot achter af. Iedereen die hij tegen kwam ondervroeg hij, doch niemand had iets van het meisje gezien. Er moest iets verschrikkelijks gebeurd zijn! In wilde wanhoop rende hij naar het vertrek van Ochar. Deze zat juist te praten met een van zijn priesters, toen Aram binnen stormde en uitriep: „Er moet onmiddellijk een onderzoek ingesteld worden! Mijn vrouw is spoorloos verdwenen!" Peinzend keek de hogepriester hem een ogenblik aan, doch toen verspreidde zich een trek van goedgespeelde schrik op zijn gelaat en hij sprak: „Er zal toch geen ver band tussen de overval en de verdwijning van uw gade zijn?" Zij zullen haar toch niet ontvoerd hebben? Men kan aan boord van een schip toch niet spoorloos verdwij nen?" Aram luisterde al niet meer, doch rende weg, het dek op. terwijl Ochar hem grijn zend nakeek. Tamahia ontvoerd! Aan die mogelijkheid had hij geen seconde gedacht, doch als dit zo was dan zou hij haar vinden cn terug brengen. wat het hem ook mocht kosten. Nog steeds voer het schip tussen de rot sen door en zonder aarzelen greep Aram een overhangende liaan en slingerde zich van de reling op de rots! Bijzondere zangdienst in hervormde kerk te Renesse

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5