Uitvoerige diskussie over enkele nieuwe bestemmingsplannen Gemeenteraad Westersehonwen Vraag: agrariërs in recreatiegebied oi' niet W'WRTFJ*SCHOUWEN. 8-7. In de vorige week gehouden raadsverga- ring, waarin de heer L. Tieleman wegens vakantie ontbrak is uitvoe rig stilgestaan bij enige bestem mingsplannen, waarbij allereerst het plan Hogeweg te Burgh-Haamstede aan de orde kwam. Veel gaat er niet veranderen in de oorspronkelijke op zet, doch er moet gerekend worden dat toch aan weerszijden van de Ho geweg veel nieuwbouw gaat verschij nen op enkele agrariërs na die hun vak trouw blijven. Over de voormalige boomgaard Remmers wordt nog gedokterd, ter wijl kampeerterrein Duinrand zijn parkeerterrein naast zich krijgt en de parkeerterreinen aan de overzijde van Duinrand worden dan sta-cara- vanplaatsen. De groene strook ten westen Hoge Hilleweg blijft open agrarisch gebied. In de bossen ten westen van Kommertjesweegje blijft plaats voor een jeugdherberg. De fa milies v. d. Zande en Van de Kloos ter gaven de voorkeur aan zomer woning- en sta-caravan-terreinen voor hun gronden aan de Lageweg. „Buitenstee" heeft grote plannen met de boomgaard in gebruik van de heer Jac. Steur. De hoeve „Molen berg" en de villa „Lisiduna" krijgen een horeca-bestemming. Hiertussen enkele agi-arische be drijven hetgeen de heer Lustig de vraag deed stellen waarom niet in eens alles in de recreatiebouw te „plannen". De voorzitter antwoordde dat niet alles volgestopt moet wor den met woningen en iemand die agrariër wil blijven, moet die kans houden. Er is vooraf met de eige naars gesproken over dit plan. Geen agrarische bedrijven De heer Kloosterman was het met de heer Lustig eens en een algemene recreatiebestemming is uiterst be langrijk om de ontwikkeling van dit grote gebied in de hand te houden. „Ik vind het verkeerd om hier agra rische bedrijven te houden, „inder tijd zei U: „We zouden graag een be stemmingsplan maken doch de riole ring remt alles. Nu is deze er en er komen onthoudingen". De voorzitter antwoordde dat indien deze agra riërs hun gebied ook in de recreatie willen, dit weinig moeite op zal le veren. Doch nu zien we de noodzaak er nog niet van in en gaarne houden we aldaar wat weilanden met koe tjes en nog wat fruitteelt. Mevrouw Friderichs-Landegent bracht het college een compliment over dit plan, nu zij wist dat met de eigenaren vooraf overleg was ge pleegd. De heren Kloosterman en Lustig vonden het geen standpunt en zagen dan meer in een agrarische bestem ming, waarop de voorzitter zei dat een plan niet te statisch moet zijn. Ook de heer Dalebout was een voorstander om zo lang mogelijk wat agrarische stukken te houden en op zijn vraag of dat lang gaat duren tot een recreatieve omschakeling, zei de voorzitter dat dit erg kort zal zijn. „Dit is meer een conserverende maatregel voor verder gebruik", zei de voorzitter. De heer Hendrikse wilde alles groen houden en de pakweg 2000 man naar Serooskerke sturen. Laten we b.v. langs de Dammenweg recre atie aanleggen. Mogelijk zijn we nu al fout, want we moeten in elk re creatiegebied een en ander agrarisch houden om zuurstof te houden". Dit klonk wethouder Steur als muziek in de oren die als voorbeeld op de omgeving Molenberg wees. De sta-caravan Geruime tijd werd gepraat over de sta-caravan die binnenkort gelijk ge steld wordt met een zomerwoning. De heer Hendrikse meende dat de bezetting der kampeerterreinen steeds intensiever wordt. De voorzit ter zei dat in de nieuwe wet normen worden gesteld hiervoor hetgeen de heer Hendrikse deed opmerken dat er veel caravans zullen moeten wij ken om aan de normen te blijven Dezelfde spreker vroeg tevens naai de praktijken van „Buitenstee". Hij meende dat, indien dit plan niet door zou gaan vele reeds grond gekocht hebbende partikulieren naar het ge meentebestuur zullen komen met hun grieven, doch de voorzitter zei hierop dat er dan een schadevergoe- dings-clausule in werking komt. Me de in verband met dit alles vroeg de heer Krijnse Lokker of hier ook ver zorgingsgebouwen komen en kamp winkels. Zijn dit openbare winkels en wat is een kampwinkel eigenlijk? Op deze vragen kon de voorzitter nog geen antwoord geven, doch er wordt naar gezocht. Verder had niemand opmerkingen over het plan zodat dit met 19 R.O.- wet verder uitgewerkt wordt. Museuni- pxizzeltocliten voor kinderen UTRECHT, 10-7. Kinderen tot vijftien jaar kunnen In de vakantietijd (15 juli - 15 au gustus) puzzeltQchten maken door het Centraal Museum in Utrecht. Ze krijgen een formu lier met. een lijst vragen voor de beantwoording waarvan ze een bepaalde route door het museum moeten maken, via het schip in de kelders, langs de oudste schilderijen, het zil ver, de stijlkamers en het pop penhuis, de schilderijenafde ling, de kostuums, de histori sche en de Romeinse afdeling en de tentoonstelling „Het Kind" naar de kreatieve werk plaats van het museum. De prijzen die gewonnen kunnen worden zijn boeken en mate rialen om zelf wat te maken. Flitsen uit het buitenland VATIKAANSTAD. In Vatikaan- stad is ingebroken in het kantoor van de postadministratie van het Vatikaan. De inbrekers ontvreemden uit de brandkast postzegels ter waarde van ongeveer 42.000 gulden. LONDEN. 57 procent van de Britse bevolking is tegen toetreding van Groot-Brittannië tot de E.E.G. Dit blijkt uit twee afzonderlijke opi niepeilingen die de „Daily Tele graph" en de „Daily Express" voor het woensdag verschenen witboek over het Britse lidmaatschap hebben laten uitvoeren en waarvan de re sultaten inmiddels zijn gepuliceerd. ceerd. TEL AVIV. Bij een gevecht tussen een Israëlische legerpatrouille en Arabische guerrillastrijders op de hoogten van Golan is een guerrilla strijder gedood en een Israëlische soldaat gewond. Volgens een leger- woordvoerder in Tel Aviv waren de Arabieren uit Syrië in Israël ge ïnfiltreerd. BONN. West-Duitsland zal geen ontwikkelingshulp meer aan Pakis tan verlenen tot dit land aan bepaal de economische en politieke voor waarden voldoet. DODELIJKE ONGELUKKEN f LAREN. De 20-jarige dienstplich tige soldaat P. A. van den Elsout uit Loon op Zand is dodelijk veronge lukt, toen hij op Rijksweg 1 bij La ren door een personenauto werd aangereden. HAREN. Na een ongeluk op de Rijksstraatweg in Haren, is op weg naar het academisch ziekenhuis in Groningen overleden de 78-jarige vrouw A. Heino-De Vries. Mevrouw Heino stak per rijwiel de weg voor haar woning over vlak voor een personenauto, die een aanrijding niet meer kon voorkomen. HAREN. De 31-jarige heer R. Borgman uit Haren is door elektro- cutie om het leven gekomen. Dit ge beurde, toen hij thuis aan het stof zuigen was en het apparaat onder stroom kwam te staan. BLOKKER. De 33-jarige L. A. Slijkerrmm uit Blokker is bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. Met zijn auto komend uit de richting Enkhuizen, kwam hij door een verkeerde in haalmanoeuvre frontaal in botsing met een andere auto. De heer Slij- kerman overleed ter plaatse. MAASTRICHT. De 59-jarige Maas trichtenaar H. Weltcns is in zijn woonplaats verongelukt toen hij fietsend door een personenauto werd aangereden. De man overleed ter plaatse. WINSCHOTEN. De 59-jarige heer B. de Roos uit Alteveera (Groningen) is in een verpleeghuis in Winschoten overleden aan verwondingen van een verkeersongeluk op 24 februari. WEESP. De 18-jarige scholier A. M. ten Brink uit Wecsp is op de pro vinciale weg Weesp-Amstcrdam om hel leven gekomen. Hij stak met de fiets in de hand de weg over en werd overreden door een auto. ACHTKARSPELEN. De 52-jarige heer A. Dijkstra uit Twijzelerheide is ten gevolge van een verkeersonge luk om het leven gekomen. Het slachtoffer werd in Achtkarspelcn door oen achteropkomende auto ge grepen toen hij met zijn 'iets linksaf wilde slaan. ZUTPHEN. Het tienjarig jongetje |D. J. Vlessert uit Eindhoven is in IZutphen, waar het bij familie lo geerde, dodelijk gewond. Op een bouwterrein werd de jongen overre den door een zandauto. DRONTEN. De bijna twee-jarige Sabine Hobert uit Plettenberg/Ei- ringhauser (Did.) is in de zuidelijke IJsselmeerpolder bij een ongeluk op slag gedood. Drie andere inzittenden van de Duitse auto werden zwaar gewond. GOIRLE. De achttienjarige W. Schuurmans uit Goirle is op de Til- burgseweg in zijn woonplaats met zijn bromfiets onder een vrachtwa gen terecht gekomen. De chauffeur van de vrachtwagen sloeg rechtsaf, waarbij de bromfietser onder de achterwielen kwam. Hij was op slag dood. KONINGSBOSCH. De heer J. Zee- kaf uit Sittard is om het leven ge komen, toen hij in Koningsbosch (L.) de macht over het stuur van zijn au to verloor en tegen een boom reed. WESTERBORK. De 62-jarige A. Jansen uit Beilen (Dr.) is in Wester- bork bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Het slachtoffer ver leende met zijn auto op een kruising geen voorrang aan een andere auto. Zorgen van Weense vv eersvoorspellers WENEN, 10-7. Na talrijke protes ten van teleurgestelde Oostenrijkers heeft de meteorologische dienst In Wenen besloten geen weersvoorspel lingen op langere termijn te doen. Do voornaamste reden daarvoor is de falikante mislukking van ten weersvoorspelling die de dienst een week vooruit voor Pinksteren had gegeven. Het zou prachtig weer wor den, doch het pakte anders uit. Tij dens de Pinksterdagen stroomde het van de regen Gevolg was dat velen hun uitstap je letterlijk in het water zagen val len, terwijl verkopers van ijs. limo nade, worstjes en wat de toerist nog meer lust met grote voorraden ble ven zitten, die zij op grond van de weersverwachting hadden ingesla gen. BERLIJN. De ambassadeurs van de V.S., de Sowjet-Unie, Engeland en Frankrijk zijn in het gebouw van de voormalige geallieerde raad van toezicht in West-Berlijn hun 23ste gesprek over Berlijn begonnen. VATICAANSTAD. Paus Paulus heeft aangekondigd dat hij de pau selijke bijbelcommissie zal moderni seren. De tegenwoordige leden wor den ontslagen en het orgaan komt onder toezicht van de congregatie voor de geloofsleer. VIENTIANE. De Loatiaanse pre mier, prins Soevanna Phoema, heeft, de leider van de Pathet Lao, px-ins Soephanoevong, in een brief „een al gemeen bestand" voorgesteld in een gebied met een straal van 30 km in en om de Vlakte der Kruiken. SAIGON. Thailand is vrijdag be gonnen met de terugtrekking van troepen uit Vietnam, zo heeft een Thailandse legerwoordvoerder mee gedeeld. STRAATSBURG. De Europese Commissie zal voor het einde van het jaar de ministerraad van de E.E.G. voorstellen doen voor har monisatie, op het strengste niveau, van de voorschriften voor het uit reiken en intrekken van rijbewijzen en de straffen op het rijden onder invloed, en voor harmonisatie der voorschriften voor technische con trole op auto's. LUXEMBURG Koningin Juliana is vrijdagochtend aan het slot van haar tweedaags staatsbezoek aan Luxemburg vanaf het vliegveld Luxemburg naar Nederland terug gekeerd. STRAATSBURG. Het Tweede Ka merlid dr. ir. A. P. Oele (P.v.d.A.) heeft de Europese Commissie ge vraagd te bepalen dat koelwater van' elektrische centrales niet heter dan 30 gr. mag zijn wanneer het in een rivier wordt geloosd. LISSABON. Het Portugese parle ment heeft een aantal grondwetsher vormingen goedgekeurd die een gro tere autonomie zouden moeten geven aan de Portugese gebieden in Afrika - Angola, Mozambique en Guinee- Bissao. LONDEN. De Britse regering heeft drie leden van de Iraakse ambassade opdracht gegeven Groot—Brittannië voor volgende wc,ek donderdag te verlaten. Dit is in Londen meege deeld. WASHINGTON. Volgens de jong ste volkstelling in de V.S. is het aan tal Amerikaanse steden waarin meer negers dan blanken wonen in de af gelopen tien jaar aanzienlijk toege nomen. ANKARA. Sinds twee maanden geleden in Turkije de staat van be leg werd afgekondigd zijn 237 perso nen door het militaire gezag gear resteerd en 56 onder bewaking ge steld, zo heeft generaal Semih San- car woensdag meegedeeld. LONDEN. Harold Wilson. leider van de Britse Labourparty, wil meer inlichtingen van de conservatieve re gering voordat hij besluit of hij wel of niet de toetreding van Engeland tot de Europese Economische Ge meenschap zal steunen. ANTWERPEN. De provinciale raad van Antwerpen heeft aan de N.V. Chemie Union (Progil) Brussel voorwaardelijk machtiging verleend tot de bouw van een zwavelkoolstof- fenfabriek in Kallo op de linker Scheldeoever. JERUZALEM. De Israëlische bus maatschappij Egged" heeft zich verplicht op de sabbat geen bussen in Jeruzalem te laten rijden. CAIRO. De presidenten van Egypte Syrië en Libië komen deze maand bijeen om de ontwerp-grondwet van de voorgestelde federatie van Ara bische republieken te bekrachtigen. LUXEMBURG. Dc Luxemburgse pex-s heeft ruime aandacht geschon ken aan het bezoek van koningin Juliana. De meeste kranten wijdden op de eerste dag, woensdag, één of meer paginas aan het Huis van Oranje, Nederland en de regerende vorstin. WASHINGTON. In het Ameri kaanse proefterrein in Nevada is een sterke atoombom ondergronds tot ontploffing gebracht als deel van een programma waaronder in de toekomst aardgas vrijgemaakt moet woi'den. Do kracht van de ontplof fing stond geluk aan die van 80.000 ton TNT. LONDONDERRY. Twee Ierse na tionalisten zijn in de katholieke wijk Bogside van de Noordierse stad Lon donderry door schoten van Britse militairen gewond geraakt. Vier mi litairen liepen lichte verwondingen op. TEL AVIV. De politie van Sjke- lon heeft 200 Arabiei-en gearx-esteerd die in de strook van Gaza wonen en in Israël werken. Dc anestatie houdt verband met dc ontploffing van een granaat bij een benzinestation in Asjkelon. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Sociaal-Economi sche Raad (S.E.R.) heeft zich na stemiriingen, uitgespi-oken voor het niet verbieden van welke cadeau actie ook, maar de geschenkgevel- wel te verplichten of het cadeau, of een geldbedx-ag, ten geschenke te ge ven en bovendien iedereen de gele genheid te bieden het geschenk te kopen. DEN HAAG. De positie van de Nederlandse schoenindustrie is moei lijk, maar biedt mogelijkheden voor de toekomst, indien tijdig de nodige maatregelen worden genomen. Dit wordt geconcludeerd in een interim rapport, dat minister Langman van economische zaken is aangeboden. ZUIDLAREN. De Rijkspolitie te Zuidlaren heeft 12 scholieren in de leeftijd van 14 tot 16 jaar, afkomstig uit Zuidlaren en omgeving, aange houden. De jongens worden er van verdacht de laatste paar jaar een groot aantal diefstalllen en inbraken te hebben gepleegd in Zuidlax-en, Groningen en in de omgeving. ROERMOND. De 75-jarige heer F. Donders is in een ziekenhuis te Roermond overleden. Hij was inzit tende van een pex-sonenauto uit Waalwijk, waarvan de bestuurster bii Horn geen voorrang zou hebben verleend aan een vi-achtaulo. DEN HAAG. Blijkens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn in het eerste kwartaal van dit jaar ruim 69.000 misdrijven ter ken nis van de politie gekomen tegen 58.000 in de overeenkomstige periode van vorig jaar, d.i. een toeneming van 19 pet. DEN HAAG. De vakbeweging zal, als het Ioonmatigingsbesluit wordt ingetrokken, niet aandringen op de openbx-eking van die collectieve ar- beidsovereenkomsten die (zoals b.v. voor het baggex-bedx-ijf en de bouw nijverheid) dit jaar al zijn afgeslo ten. WINSCHOTEN. Het comité Nood klok Oost-Groningen heeft in een brief aan de minister-pi-esident ge steld dat de problematiek in dit landsdeel wel eens het gevolg zou kunnen zijn van teveel gemeenten met' te veel onbekwame bestuui-ders. FEUILLETON Teun dacht enige ogenblikken na. Nu ontmoette hij het meisje en nu moest hij van de gelegenheid profite ren. Hij zei: „Ik zal uw fiets achter aan de auto vastbinden, dan rijdt u met mij mee naar Ochtex-en en drin ken we daar een lekker kopje koffie" Het meisje schrok. „Needat kan niet Hoe komt u ex-bij „Kom nu, juffi'ouw Grevenbex-g, waax om bent u zo wi-eed De auto is lekker warm, komt u naast me zitten, dan kunnen we gezellig bab belen. Of.... o, ik begrijp het al. U bent zeker bang voor me, hè „O nee, dat is het niet. U bent erg vriendelijk geweest en nu weer. Maar.nee, laten we het niet doen, meneex-. Het draait toch nergens op uit." „Ook niet één keer Ik heb uw fiets zo vast hoor. Ik heb ste vig touw bij me. Het is een station car. dus uw fiets gaat er gemakkelijk in." Teun zag haar in tweestrijd. „Ik hoef echt niet te weten, waar u in Ochteren winkelt, juffrouw Greven- berg, werkelijk niet. Er is een ge zellig restauiant, daar drinken we een kopje koffie en daarna laat ik u weer gaan. Nou, is dat teveel ge vraagd Tenslotte knikte hel meisje. „Goed, deze éne keer dan. U bent zo aardig voor me, dat mag ik niet weigeren." Enkele minuten later reed hij ver der. het meisje naast zich. Hij keek haar even later lachend aan. „Ik val wel mee, hè U zit hier naast me zo veilig als bij uw vader en zuster thuis." „O. maar dat weet ik wel." „En noemt u me alstublieft Teun en geen meneer. Ik ben pas vyf en twintig. Ik mag uw naam zeker niet weten UITGEEST. De 21-jarige G. S. M. Box-st uit Castx-icum is in Uitgeest om het leven gekomen. Hij botste met zijn auto in volle vaart tegen een ti*ekker met oplegger, die was geladen met betonijzer. De heer Borst werd uit de auto geslingerd en kwam met zijn hoofd onder een achterwiel van de tx-ekker. VUREN. De 22-jarige dienstplich tige militair J. van Eek uit Vux-en is om het leven gekomen, nadat hij op de kx-uising Landscheiding-Kerkweg in zijn woonplaats met zijn auto geen voox-rang had verleend aan een andex-e personenwagen - en daai-mee in botsing was gekomen. ARNHEM. Het Gewestelijk Ar beidsbureau in Arnhem heeft het initiatief genomen tot een uitzend bureau voor gehandicapten. D,ei-tig gehandicapten zijn bereid op uit- zendbasis maar met eeri arbeidsover eenkomst aan de slag te gaan. Èr wordt nu nog gewerkt aan de finan ciële opzet van het uitzendbureau. EINDHOVEN. Op de kruising Montgomerylaan-Generaal Paton laan is bij een botsing tussen een bestelauto, waarvan de bestuurder geen voorrang verleende, en een pex-sonenauto. de 17-jarige Cornelia Kanis uit Eindhoven om het leven gekomen. Haar veiioofde werd ei-n- stig gewond. UTRECHT. De „Aktie betaald ant- woox-d" heeft tot 30 juni ruim hon derdduizend gulden bijeengebracht ter ondersteuning van het Special Fund van het pi-ogx-amma tot bestrij ding van het racisme dat in het le ven is geroepen door de Wereldraad van Kei-ken. GILZE-RIJEN. De overval die op 23 april j.l. werd gepleegd op de Amro-bank in Gilze en een buit op leverde van f 86.000,is volledig opgelost. Van de buit is nog bijna f 35.000,over. Deze week werd de laatste dader aangehouden, de 21- jarige Hagenaar Jaques W. BEN HAAG. De rechtbank" in Den Haag heeft vrijdagmorgen conform de eis van de officier van justitie de 25-jarige Delftse verkoper Hans K. ontslagen van rechtsvervolging, zün plaatsing in een psychiatrische in richting gelast en hom ter beschik king van de regering gesteld. Een fraaie foto uit 1905 van het toen malige ziekenhuis te Noordgouwe, dat het uithield - zij het met een uit breiding - tot aan de ingebruikne ming van het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee. Amerikaanse militair zou 10 vrouwen hebben vermoord CHICAGO, 10-7: Een 22-jarige mi- litair uit Illinois, die reeds schuldig is bevonden aan aanranding van en moord op drie vrouwen in Illinois en een vierde in Ai-kansas, heeft bekend in Duitsland, tijdens, zijn militaire diensttijd, dezelfde misdaden te heb ben begaan. Daar werden drie, vrou wen het slachtoffer. De man wordt voorts verdacht van vijf dergelijke misdaden in de V.S. en in Korea, waar hij eveneens mi litair was. V erkeersonderzoek op de Veluwe ARNHEM, 9-7. De provincia le waterstaat ën de provinciale planologische dienst van Gel derland hielden zondag weer een verkeersonderzoek op de objecten Nulde, Speulder en Sprielderbossen, in de omge- ving van de Stakenberg bene vens op de wegen rond Nieuw- Milligen en Stakenburg. Teneinde het contact tussen het aantal medewerkenden dat die dag ongeveer zestig be droeg op vlotte wijze te;la ten verlopen, had Bescher ming Burgerbevolking acht zend/ontvangers ter beschik king gesteld. Dit onderzoek is een aanvul ling op het recretatie- en ver keersonderzoek dat vorige maand is verricht op veel re creatieobjecten en wegen op de Noordveluwe. Men wilde nu zondag trachten de beschikking te krijgen over gegevens die betrekking hebben op een si- tuatie bij zeer goed recreatie- weer. „Waarom niet Ik heet Anneke. M n achternaam weet u al," Teun keek nog eens en knikte. „Ja, die naam past helemaal bij je, Anneke, ik vei-heug me over het pi-ettig half uurtje met je samen." „Ik ook." antwooxdde ze spontaan. In het restaui-ant bestelde hij kof fie met gebak. Toen de dienster een schaaltje met enkele gebakjes neer zette. maakte Teun een uitnodigende beweging. „Ga je gang, Anneke, ik heb er zin in je een beetje te ver wennen." Ze keek even, doch schudde haar hoofd. „We hebben afgesproken.... koffie. „Ach, Anneke, wees niet zo flauw. Of houd je niet van een gebakje „Wie houdt daar niet van Goed. ééntje dan". Teun keek geamuseerd toe, hoe ze er met zorg één uitzocht. „Bij jou is alles één keer. hè Goed. voor één keer ga ik mee. En voor één keer neem ik een gebakje. En ik zou je zo giaag nog eens willen ontmoeten, Anneke." „Waarom Ze keek met grote ogen naar hem op. ..Misschien wel. omdat ik je aardig vind. Dat mag toch Ze begon te lachen. „Ik ben toch heel gewoon, niets bijzonders. Elsje zegt. dat ik een alledaags gezicht ge kregen heb." „Laat Elsje eerst zelf maar eens In dc spiegel kijken. En het kan me niet schelen, wat zij zegt. Ik heb zelf ogen in m'n hoofd." Ze lepelde van haar gebakje. „Waar moest u eigenlijk heen Ook naar Ochteren „Overal. Ik ben op stap met kwi tanties. Hier in de buurt moet ik ook zijn. Maar ik heb wel een uurtje voor je. hoor." door JOKE DE VALK „O, maar zo lang heb ik geen tijd. Ik moet vóór de middag weer thuis zijn." „Als het moet, breng ik je met de auto weer terug." Anneke keek verschrikt op. „Dat kan niet. Ze.... Elsje was toch al, boos, omdat u me thuisbracht, die middag." „Hoe had u dan thuis willen ko men Met die kapotte fiets „Ja, dat weet ik ook niet." Hij boog zich naar haar toe. „An neke. nu moet je eens goed luisteren. Ik heb een keer in m'n leven een meisje gehad." „O ja antwoordde ze belangstel lend. „Ja. Iemand uit ons dorp. Het raakte uit. Eigenlijk liet ze me i n de steek voor een ander. Ik was er woest over en dacht: vrouwen tellen niet meer in mijn leven. Het is alweer een paar jaar geleden. Nu ontmoette ik jou en meteen wist ik het: jij bent het. Anneke." Ze begreep hem niet. „Wat bedoelt u „Ik bedoel: dat ik jc lief vind. En daarom vraag ik jc: kunnen we el kaar niet nog eens ontmoeten Daar steekt toch niks in Jij bent jong en ik eveneens." Ze legde haar lepeltje neer. „Meent u dat echt?" „Toe nou, Anneke, ik heet Teun. Natuurlijk meen ik het echt. En als je het liever voor je thuis niet wilt weten, ben ik al tevreden, als ik jc hier. in Ochteren af en toe mag ont moeten. Zeg jij maar. wanneer je hierheen gaat. dan zal ik zorgen er ook te zijn." (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4