Verton's Schoenen STREEKNIEUWS Dames veter en instap-schoenen f 25.- Olie in Belgische riviertjes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 6 juli 19TI Nr. 20904 Rommelmarkt „Kunst en Eer"-unifonnenfon<ls ZIERIKZEE, 6-7. Alles - behalve de muzikant - op dit plaatje is te koop: dat wil zeggen: het fraaie instrument, een oude koperen „bombardon" en bovendien: de muzikantenpet. Deze uitrustingsstukken behoren namelijk tol de inventaris van de rommelmarkt van „Kunst en Eer", ingericht op de al oude Vismarkt bij gelegenheid van de V.V.V.-Touristendag 1971, en ten bate - uiteraard - van de te Zierikzee al bekende uniformenactie van de kon. harmonieWat karakter en opzet betreft past deze rommelmarktvan Kunst en Eer uitstekend in het beeld van de kunst en antiekmarkt zoals die heden dinsdagsmorgen om half tien officieel van start ging met een toespraak door burgemeester Th. H. de Meester, (zie ook elders in dit nummer). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). V.V.V.-Bruinisse organiseerde kinderspelen Kerkconcert van allure te Zierikzee De organist Jacques van den Dool en de hoboïst Arthur Mersel concer teerden in de Grote Kerk te Zierik zee. Zij presenteerden een zorgvul dig samengesteld programma dat muziek uit verschillende tijdperken naar voren bracht. Ter opening klonken „les fifres" en „les tendres plaintes" respectievelijk van Dan- drieu en Rameau, waarbij het uitge balanceerde samenspel van beide musici opviel. Arthur Mersel 1ste hoboïst van het Brabants Orkest, bezit naast een volledige technische beheersing van zijn instrument een indringende muzikaliteit die de door hem gespeelde sonaten voor hobo (en orgelbegeleiding) van Telemann en Sammartini alsook de „pieces" van Franck en Fauré, moeiteloos deden beluisteren. Voor de Elegie voor althobo, een werkje van Jurriaan Andriessen, een „eigentijds" componist, verliet de hoboïst de orgelgalerij om de luisteraars letterlijk en figuurlijk tegemoet te komen door deze com positie beneden, in de kerk, te spe len. Dit nog zelden gespeelde werk voor althobo solo, heeft als opbouw de A-B-A-vorm en bezit de mystiek van een oosterse klankwereld. Met een zeldzame toonbeheersing speelde Arthur Mersel deze exotische klaag zang waarvan de lange slottoon in een morendo verklonk. Het sensitieve spel 'van deze ho boïst dat in de gave accoustiek van deze kerkruimte volledig tot zijn recht kwam maakte een diepe in druk op de luisteraars. De organist van de Grote Kerk te 's Hertogenbosch, Jacques van den Dool, verdient alle lof voor de ma nier waarop hij de hoboïst accom pagneerde. Naast zijn voortreffelijk begeleidingsvverk bracht hij een fris geregistreerde Sonate van C. Ph. Em. Bach tengehore. Ook de voluntaries van Hardel, overigens vrijwel onbe kende werkjes en het Preludium en fuga van Ch. Wesley werden pittig gepresenteerd. Minder geslaagd was de uitvoering van het 1ste Choral van Hendrik Andriessen (vader van de componist Jurriaan Andriessen) waar enkele „misgrepen" in de re gistraties stoorden. Als hoogtepunten van het orgel programma klonken het zuiver aan gevoeld en overtuigd voorgedragen „Benedictus" van Reger en deel I uit de vijfdelige 5e symfonie van Widor. Ch. M. Widor volgde César Franck als hoofdleraar orgel aan het Con servatorium te Parijs op en is als componist vooral bekend door zijn orkestraal gedachte orgelsymfonie- en. Hoewel deze werken zeker niet tot de grote composities voor orgel gerekend mogen worden, bezitten ze een onmiskenbare bekoring. Jacques van den Dool speelde Widor's sym fonie met een juiste intensie en een consequent volgehouden ritmiek waardoor hij deze hoogstaande mu ziekavond op grootse wijze besloot. B. v. B. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor TERMIJNSPAREN en DEPOSITO'S tot 7 RENTE DREISCHOR: Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. Stichting Zeeuwse Muziekschool De Stichting Zeeuwse Muziek school telde gedurende het kursus- jaar 1909-1970 3.012 leerlingen, (vo rig kursusjaar 2.538 leerlingen). Dit aantal was, aldus wordt medege deeld in het pas verschenen jaarver slag van de Muziekschool, wat be treft Schouwen-Duiveland verdeeld als volgt: Brouwershaven, 30 leer lingen; Bruinisse 38; Duiveland 38; Middenschouwcn 2; Westerschouwen 35, Zierikzee 168. ZIERIKZEE In memoriam K. T. Postma Na een langdurige ziekte overleed op 63-jarige leeftijd in het Rode Kruis-ziekenhuis, de heer K. T. Postma, in leven rustend leraar aan de Chr. Mavo-school le Zierikzee. Met de heer Postma is een markante persoonlijkheid heengegaan, die zo wel in zijn leraarsfunkfie, als in het algemeen in positieve zin van zich deed spreken. De heer Postma diende voorheen een school in RottcrdapVDelfshaven en werd in 1951 benoemd tot leraar geschiedenis, Frans, Engels en aard rijkskunde aan de Zierikzeese school. Vooral de geschiedenis had de liefde van zijn hart en het is niet weinig geweest wat hij de honderden leer lingen wist mee te geven tot augus tus 1970, toen hij vervroegd invalidi teitspensioen kreeg. De heer Postma had een bewogen oorlogsverleden achter de rug. Werkend als verzets man werd hij reeds in 1941 door de bezetter ge-arresteerd. Hij verbleef in het concentratiekamp Buchen- wald, waar hij eerst in 1945 werd bevrijd. Vooral na de ramp van 1953 toon de hij zijn grote werkkracht en deed veel voor de school; juist ook door zijn brede algemene ontwikkeling is hij velen tot steun geweest. De heer Postma was vele jaren voorzitter van de Vereniging van Rechtszinnig Hervormden en was op sportgebied aktief in de funktie van voorzitter van Mevo en All Ready. Jarenlang gaf hij ook zijn krachten aan de Rotaryclub Zierikzee. Een enthousiast, hardwerkend en gelovig man ontviel met hem de ge meenschap. De begrafenis zal plaats vinden op vrijdag 9 juli op de alge mene begraafplaats te Zierikzee. Activiteiten in clubhuis De Lichtboei Donderdagmiddag en -avond wor den in het jeugdclubhuis De Licht boei voorstellingen gegeven van de spannende film „De strijd van chief Pontiac". Verder is er kindercrèche - van 9-12 en 1.30-4. In De Licht boei zijn verder elke dag van 9-5 uur aquarellen te bezichtigen.van kunst schilder L. Stigter. Jan J. van den Berg concertreert in de Gasthuiskerk Cp donderdag 8 juli 's avonds om 8 uur, geeft Jan J. van den Berg een concert op het Marcussen-orgel in de Gasthuiskerk. Jan van den Berg, organist van de Nieuwe Kerk te Delft, is naast een bekend organist, componist van vele fraaie orgelwer ken. Zijn composities getuigen van een gedegen vakmanschap en uitge sproken melodische voorkeur. Zoals hij gewoon is besluit Jan J. van den Berg zijn programma, dat werken van Bach, Stanley, Mendelssohn en Gigout vermeldt, met een eigen compositie over Psalm 77 en Psalm 72. Liefhebbers van goede orgelmu ziek irogen deze orgelavond niet missen. Rotaryclub Zierikzee Cp de maandag in Mondragón ge houden Rotary-lunch heeft de voor zitter mr. J. Ligthart, met het om hangen van de keten van Rotary, zijn funktie voor het jaar 1971/1972 overgedragen aan de heer K. E. Ras mussen. Tqt vice-voorzitter - be stemd voor het voorzitterschap in het jaar 1972/1973 - werd gekozen de heer M. J. Bij de Vaate; tot secre taris de heer J. de Snayer. De be stuursleden ir. H. Biezevelt (pen ningmeester) continueert zijn funk tie met een jaar. Afscheid werd ge nomen van de secretaris, de heer J. A. Kooiman, die drie jaar in funktie was. Do commissaris van orde de heer P. Verbeek continueert zijn funktie met een jaar. In zijn slotwoord sprak de schei dende voorzitter dankwoorden aan de oud-bestuursleden en de zitten- blijvers, de commissieleden en allen, die in „zijn jaar" hulp en steun ver leenden. Herinnerd werd o.m. aan de aktiviteiten met de contactclubs: Dendermonde en Rotterdam-noord, de Intercity-meeting te Zierikzee en andere Rotary-aktiviteiten. De nieu we voorzitter dankte zijn voorgan ger, onder aanbieding van een Ro- tary-vaantje van de eigen club. Vermelden wij nog dat recentelijk burgemeester Th. H. de Meester werd geïnstalleerd als lid van de Zierikzeese club. MIDDENSCHOUWCN Vergadering gemeenteraad Op woensdag 7 juli wordt in het gemeentehuis te Scharendijke een vergadering gehouden van de ge meenteraad van Middenschouwen. RENESSE Kindershow Op zaterdag 10, woensdag 14 en zaterdag 17 juli a.s. geeft de „Tel star Kindershow" een aantal voor stellingen op het terrein van de heer Verseput alhier. Het programma bevat o.m. het op treden van muzikale clown en een goochelaar, terwijl ook diverse klei ne dieren als hondjes, duiven en muizen kunstjes vertonen. Ongetwij feld een leuke attractie voor de jeugdige inwoners en toeristen. SCIIUDDEBEURS Wielrijdster viel Fietsend te Schuddebeurs kwam mejuffrouw B. te Rotterdam in de berm terecht en zo ongelukkig ten val dat zij een pols brak. De juist passerende E.H.B.O.-er, de heer L. te Noordgouwe en een - eveneens uit Rotterdam afkomstige - automobi list verleenden eerste hulp. NIEUWERKERK Geslaagd Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen, slaagde met lof voor het propaedeutisch examen natuurwe tenschappen, onze dorpsgenoot de heer A. R. van Klinken. BRUINISSE C.J.V.-buitenaktiviteiten De C.J.V., die tijdelijk zijn werk zaamheden heeft gestaakt, zoekt het in de zomermaanden in de buiten lucht. Voi-ige week werd een kamp weekend in Renesse gehouden; vrij dagavond 2 juli zocht men het dich ter bij huis en werd op de Werkha- ven een kampvuur aangelegd, waar bij men het roosteren van vlees, c.q. de kunst van het barbecue-en beoe fende. De gitaren ontbraken daarbij niet. WAMEL. De 78-jarige mevrouw Johanna Geenen uit Beneden Leeu wen is op de van Heemstraweg in Wamel om het leven gekomen toen zij plotseling de weg overstak en door een passerende auto werd ge grepen. Een plaatje uit 1904 van de Korte Ring te Bruinisse, met de toen niet onvermaar de hervormde kerk. die helaas in de oor log verloren ging. Advertentie Havenplein 13, telefoon 2488 Zierikzee DODELIJKE ONGELUKKEN TERNEUZEN. Op de Provinciale- weg Terneuzen-Zaamslag zijn maandagmiddag door onbekende oorzaak een Belgische en een Ne derlandse personenauto frontaal met elkaar in botsing gekomen. De 19- jarige bestuurder van de Nederland se auto, F. Swartelé uit Terneuzen, kwam daarbij om het leven. TWELLO. Op de Rijksstraatweg in Twello (gem. Voorst) is maandag avond de 73-jarige R. Uulderiks uit Assen door een personenauto gegre pen toen hij na uit een auto te zijn gestapt de weg overstak. De bejaar de man overleed een uur later in het ziekenhuis te Deventer aan de daar bij opgelopen verwondingen. APELDOORN. In Apeldoorn is maandag de 12-jarige Maria Mulder uit Lunteren bij een verkeersonge luk om het leven gekomen. Zij zat in een auto die onvoorzichtig de Amersfoortseweg, een voorrangsweg, opreed. De auto werd in de flank aangereden door een trekker met oplegger. Zeven andere mensen in de auto zijn gewond, van wie twee zeer ernstig. BEVERWIJK. In de Beverwijkse haven „De Pijp" is de 33-jarige schippersknecht J. Sanders uit Rot terdam verdronken. Bij het aan boord gaan van zijn schip raakte hij in een touw verward en viel in het wa ter. Toen het slachtoffer, dat niet kon zwemmen, uit het water was gehaald, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. MAASLAND. De 23-jarige Arie Onsele uit 's Gravenzande is bij een auto-ongeluk op Rijksweg 20 onder Maasland omgekomen. Hij reed te gen een boom, waarop de auto een slag draaide en met de achterzijde in een sloot terecht kwam. Bestuurder Onsele bleek te zijn overleden en de meerijdende Jan Moer.(20) uit 's Gra venzande zat bekneld. Hij is door de brandweer bevrijd en zwaar gewond overgebracht naar het Holy zieken huis in Vlaardingen. SPORT VOETBAL Stella Boys kampioen van zomeravond- voetbalcompetitie De Zierikzeese zomeravondvoet balvereniging „Stella Boys" is maan dagavond, na een spannende wed strijd tegen Smit Bolnes kampioen geworden van de ook dit jaar weer op succèsvolle wijze gehouden zo meravondvoetbalcompetitie. De Boys werden kampioen na een 1-0 over wining op het team van Smit Bolnes, dat deze competitie afsloot met een eervolle derde plaats op de ranglijst. Voor de Boys betekende het beha len van het kampioenschap intussen een geslaagd feestelijk samenzijn na afloop van de strijd in het clubge bouw „De Zeeuwsche Herberghe". De eindstand is als volgt: Stella Boys 8 7 0 1 24- 5 14 Hartogs P.V. 8 4 3 1 18-11 11 Smit Bolnes 8 5 0 3 22-10 10 Kon. Zeelandia 8 4 2 2 23-14 10 Toren Boys 8 4 2 2 8- 7 10 V.A.B. 8 3 14 11-16 7 P.Z.E.M. 8 1 2 5 10-26 4 Die Gouwe 8 1 2 5 4-14 4 Velocitas 8 1 0 7 7-24 0#) *1 Reglementair 2 punten in minde ring. DUIVENSPORT Cp donderdag 8 juli (6.30) vindt inkorven plaats voor de vlucht voor Ruffee. Chimpansees in dierenpark te Arnhem ARNHEM. 6-7. Burgers' dieren park in Arnhem heeft een nieuwe afdeling: een kolonie van 22 chim pansees. die in bijna natuurlijke om standigheden leven. Dit mensapen- centrum, dat maandag 5 juli is ge opend, is vrijwel uniek in de we reld, alleen in New Mexico iri de Verenigde Staten bestaat een soort gelijk centrum, waar mensapen wor den bestudeerd op hun sociaal ge drag. Het centrum in Arnhem is het eerste ter wereld, waar ook het pu bliek de chimpansees in hun nor male leefomstandigheden kan bekij ken. Achthonderd bomen gered ARNHEM. Van de duizend bomen langs de rijksweg Arnhem-Nijmegen zullen er achthonderd blijven staan. Waarnemend directeur van het Arn hemse arrondissement van Rijkswa terstaat ir. H. Sanders heeft dit maandagmiddag verklaard in een gesprek met de werkgroep milieu beheer. BRUINISSE, 5-7. Zaterdag orga niseerde de V.V.V. Bruinisse kinder spelen voor de jeugd van 4 tot 7 jaar, op de speelweide in het zomer woningenpark. De deelneming had groter kunnen zijn; slechts 30 kin deren deden mee. Er was onderscheid gemaakt tus sen kinderen van V.V.V.-leden, die een inschrijfgeld van 25 cent moesten betalen en van niet-V.V.V.-leden, die een inleg van 50 cent verschuldigd waren. Met deze reduktie wilde men het lidmaatschap aantrekkelijk ma ken. De uitslag was als volgt: Kinderen van 4 jaar - Blokjes in emmertje dragen: ,1. Manuela den Braber; Corina Duinhouwer; 3. Ger ry Kiesenwetter. Kinderen van 5 jaar - Was inha len: Lia van Galen; 2. Andree Kik; 3. Ansje Plug. Kinderen van 6 jaar - Verkleed- race: 1. Abby Duinhoüwer; 2. Eve lien Nagel; 3. Maria van den Berg. Kinderen van 7 jaar - Hindernis- wedloop: 1. Hans Flux; 2. Jolanda Toussaint; 3. Jacob van den Berge. Alle deelnemertjes kregen een bon voor een ijsje. BRUSSEL, 5-7. Twee Belgische ri viertjes, de Marchette en een deel van de Ourthe zijn maandag veront reinigd door 12.000 liter stookolie die in Marche en Femcnne, via de riolen in deze riviertjes terecht gekomen zijn. De stookolie is uil een tankwagen gevloeid die bij een botsing met een vrachtwagen opengereten werd. Het ongeluk gebeurde maandag middag, maar tegen de avond was de brandweer van Marche en Famenne, dat op de route Brussel-Namen-Bas tenaken-Luxemburg ligt. nog steeds bezig de stookolie met detergentia te neutraliseren. Tegen die tijd was ook het verkeer ovér deze route nog ge stremd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3