Afgelopen vrijdag werd in Goes de eerste paal geslagen V.V.V. „Renesse" organiseerde drie geslaagde wandeltochten Aanrijding autobus-vrachtwagen te Scrooskerkc STREEKNIEUWS Eerste vakantiedag „nieuwe gastenlichting" werd een succes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag S juli 1971 Nr. 20903 RENESSE, 3-7. Op 30 juni en 1 en 2 juli werd door de V.V.V. Re- nesse Vooruit een wandeltocht ge organiseerd. De deelnemers hadden de keus uit een route van 8 of 12 km. Woensdagavond om zeven uur gin gen ongeveer 100 wandelaars vanaf het V.V.V,-kantoor van start. De tweede avond lieten enkele wandelaars verstek gaan, maar de laatste avond liep het aantal deelne mers weer tegen de 100. Dank zij het mooie weer en de aantrekkelijke routes door Renesse en de naaste omgeving keerden de wandelaars ie dere avond zeer tevreden huis waarts. Iedere avond kregen de deel nemers een verfrissing aangeboden in de vorm van een frisdrank, terwijl de tweede en derde avond ook nog een versnapering werd aangeboden. ZIER1KZEE Aantal noodslachtingen in 1970 Uit het jaarverslag 1970 van de Vleeskeuringsdienst Zeeland benoor den de Westerschelde, blijkt o.a. dat te Zierikzee gedurende het verslag jaar 130 noodslachtingen werden ver richt. Roekeloos rijden Op de Oude Haven (z.z.) reed een auto, waarin de jongelui K. te Kerk- vverve en de. B. te Zierikzee, een brommer omver door hard en non chalant rijden. De bestuurder van de wagen reed door, maar kon door aan wijzingen uit het publiek, worden opgespoord. Nog dezelfde avond kon de politie de roekeloze automobilisten aanhouden. BURGH Aanpassing Meeldijk De altijd al te smalle Meeldijk met WESTHOEK, 3-7. De Westhoek is verhuurd. De hoofdmoot van de mensen die zich er op 't ogenblik be vinden zijn gasten en men moet, bij wijze van spreken, al heel goed zoe ken wil men een medeburger vinden in de drukte. Iedereen had zijn zin nen gezet op de bouwvakantie die a.s. zaterdag begint, doch uit welke Dc laatste avond De laatste avond werden de wan delaars omstreeks half negen opge wacht aan de Stoofweg door het mu ziekgezelschap „Luctor et Emergo", vanwaar met de muziek en vele be langstellende de tocht naar het V.V. V.-kantoor werd voortgezet. Daar aangekomen gaf „Luctor et Emergo" nog enkele nummers ten beste. Ver volgens sprak de voorzitter van het V.V.V. Renesse, de heer A. C. W. de Veth een dankwoord uit. Hij dankte alle mensen die belangeloos hun me dewerking hadden verleend, in het bijzonder mevr. P. Lodewijk en de heren W. Kristalijn en W. Lemsom. Dank ook voor alle mensen die de controleposten hadden bemahd, aan de mensen die de verfrissingen en versnaperingen hadden aangeboden, aan weerszijden van het wegdek het steile asfaltkantje, waardoor al veel moeilijkheden in het verkeer zijn ontstaan, gelukkig zonder ernstige gevolgen, wordt aangepast aan het moderne verkeer. Bijna overal wordt aan weerszijden een strook asfalt aangebracht hetgeen alleen maar toe te juichen valt. Het werk is zo goed als voltooid. WESTENSCHOUWEN Raadsagenda Voor de raadsvergadering van 8 juli a.s. is de agenda aangevuld met een bespreking over de algemene vergadering van aandeelhouders der n.v. P.Z.E.M., te houden op 9 juli. RENESSE Druk verkeer, brommers gestolen Gedurende het weekend heeft de Renessese politie volop werk gehad om het drukke verkeer in goede ba nen te leiden. Mede dankzij het Advertentie industrie de nu, vrjjdag en zaterdag gearriveerde gasten komen, is niet bekend. Doch ze zijn er. In massale files koersten ze vrij dag, zaterdagnacht en zaterdag rich ting Westhoek en weldra was het duidelijk dat de top ,was bereikt want geen plekje dat recreatiemoge- aan de politie en aan de leden van de muziekvereniging „Luctor et Emergo" Tenslotte werd aan alle deelnemers die alle drie de avonden de tocht hadden uitgelopen een vaantje uitgereikt. prachtige weer kreeg Renesse een enorme stroom toeristen te verwer ken. Het is zeer verheugend dat on danks deze drukte geen ongevallen hebben plaats gehad. Wel kreeg de politie 4 meldingen van gestolen brommers te verwerken. In de nacht van zaterdag op zondag verdwenen 2 brommers bij „The Game" 1 bij „Apollo" en i bij „Fun House". Het merendeel van deze brommers stond niet op slot. Het is de politie nog niet gelukt de brommers en de daders te pakken. „Intermezzo"-zangavond Voor de tweede maal nodigt de commissie Bijzondere Diensten be langstellenden uit en wel voor a.s. woensdag 7 juli. Onder de titel In termezzo wordt in de Herv. kerk een zangavond gehouden, waaraan mee werken het jeugdkoor en de Chr. Geref. Zangver. uit Zierikzee, het Chr. Gemengd koor te Bruinisse en het kerkkoor van Renesse. Dirigent is de heer C. Groenleer. Het orgel (ook als solo-instrument) wordt be speeld door de heer B. Beekman. De leiding berust bij da. A. A. van Leeuwen uit Burgh. De aanwezigen worden genodigd hun stem tot sa menzang' te bundelen. Succet voor „Amicitia" Het fanfarecorps „Amicitia" te Dirksland maakte een mars door Re- groep majorettes en drumband trok het muziekgezelschap veel publieke belangstelling. Aan het eind van de mars gaven majorettes en drumband op de Korte Reke een show. Daarna speelde het orkest in de tent:'t pro gramma duurde ongeveer een uur. Vooral ook door het fraaie weer lijkheden had, bleef onbezet. Het V.V.V.-kantoor kreeg bergen werk te verzetten en regelmatig rin kelde de telefoon. Mensen infor meerden nog naar een plaatsje. Dit ging in het begin nog zonder moei lijkheden doch in de late namiddag van zaterdag verschenen de eerste „vol"-bordjes en kon nog slechts op twee campings een staanplaats voor tent of caravan gevonden worden. Deze toeloop bleef niet onopgemerkt in Burgh en Haamstede en in vele winkels was het in de rij staan ge blazen. Brood was nauwelijks meer verkrijgbaar, doch extra inspannin gen deden niemand zonder zitten. Wolkenloze hemel En ja, dan de eerste vakantiedag direct met een wolkenloze hemel waar iedereen van genieten kon. Het strand was dan ook de ideale plaats om te recreëren en de gevolgen ble ven niet uit. Reeds omstreeks 12 uur moesten de parkeerwachters in Wes- tenschouwen de Rijkspolitie melden, dat alles vol was. Met vier man schappen werd toen begonnen om de auto's langs de Hoge-, de Steen-, de Westenschouwse en de Lageweg op te stellen. Gelukkig slaagde deze noodmaatregel volkomen en kon ie dereen zijn of haar wagen kwijt. Het strand was een bijenkorf en gelukkig dat het in de namiddag laag water werd, want toen kon het pakhuis zich wat gaan verruimen. Het kleine beetje wind dat er was werd volkomen teniet gedaan door de vele windschermen waarachter het heerlijk braden was. Een prach tig begin van een hopenlijk goede vakantie. werd dit optreden van „Amicitia" - passend in het kader van het zorner- gebeuren - een eclatant succes. NOORDGOUWE Bejaaidendub maakte vette reis Vorige week maakte de bejaar denclub weer de jaarlijkse reis. Om zeven uur ging het gezelschap op weg met een nieuwe bus van de fir ma Van Oeveren, met aan het stuur de heer Tuinman, naar het z.g.n. „Hollandse Zwarte Woud". Een eer ste stop werd gehouden te Zeist, waarna het op Arnhem afging via 'n fraaie roete langs „De Steeg", Zut- phen, Lochem en Holten. Per bus „deed" men ook de fraai beboste Holterberg. In Holten werd het lunchpakket soldaat gemaakt, waar na de „Rodelbaan" werd genomen, een slingerende weg, met verrassen de vergezichten op 't golvende land. Hierna ging het richting Nijverdal en Haarlerberg en via Deventer naar Apeldoorn. De terugreis werd ge maakt via Voorthuizen en Amers foort. Te „Huis ter Heide" werd de warme maaltijd gebruikt. Voldaan over deze fantastische reis, keerden de leden weer terug te Noordgouwe. SEROOSKERKE Aanrijding Zaterdagmorgen te plm. 10.00 uur had op de oprit van de Serooskerk- seweg een aanrijding plaats, waar bij drie personenauto's werden be schadigd. Bedoelde personenauto's reden in file in de richting van het kruispurit Serooskerkseweg-Stoof- weg. I.v.m. het tot stilstand komen op het afdalende gedeelte van de Se- rooskerkseweg moest de file tegen de oprit plotseling remmen. De be stuurder van de in file rijdende per sonenauto, de heer J. M. uit Rotter dam bemerkte te laat dat de file ging remmen en reed tegen de voor hem rijdende personenauto, be stuurd door de heer M. H. uit Kerk- werve, die op zijn beurt tegen de voor hem rijdende personenauto, be stuurd door de heer J. v. D. uit Rot terdam botste. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Auto'! open gebroken Zondagmiddag werden door onbe kenden in het natuurreservaat de „Schelphoek" verschillende aldaar geparkeerd staande auto's openge broken. Uit een Duitse personenauto werden enkele hengels en werpmo- lens gestolen. Door de dader(s) werd een ruit van deze auto vernield. NIEUWERKERK Neerbosch' cent Dezer dagen werd ten bate van de stichting „Neerbosch" een bedrag van f 122,09 opgehaald in Nieuwer- kerk. Collectanten waren: Katy Brouwer f 43,61; Ansje van Dijke f 28,10; Joke Stoutjesdijk f 18,53; Janneke Hoogerland f 31,85. Zondagsschool Evenals andere jaren houdt de Hervormde Zondagsschool te Nieu- werkerk „zomervakantie". Vorige zondag werd voor het laatst zon dagsschool gehouden. Het is nu voor allen even „uitblazen" geblazen. Wanneer het nieuwe seizoen zal aan breken zullen de deuren weer open gaan. BRUINISSE Beplantingswerk op de Hompelvoet Staatsbosbeheer schijnt er geen gras over te laten groeien, of misschien is dat juist wel de bedoe ling. Nauwelijks zijn eb en vloed uit de Grevelingen verdwenen, of men is aanplantingswerkzaamheden be gonnen op de Paardenplaat of Hom pelvoet zoals deze zandbank bij Ouddorp ook wel genoemd wordt. De Hompelvoet bleef voor een ge deelte toch al droog bij gewone vloeden en is zoals bekend een groot vogelbroedgebied geworden, waar ook de Vogelwacht waakt (dag en nacht) over de bescherming van de oude en jonge vogels. Ook op de Veermansplaat zijn tractoren en buldozers bezig, maar het werk is daar nog maar in een beginstadium, dat moet ook wel want de Veer mansrug, viel niet in die mate droog, toen de getijden daar nog vrij spel hadden, dan de Hompelvoet. Afscheid onderwijzeres Chr. school Leerlingen en personeel hebben vorige week op de Chr. School te Bruinisse afscheid genomen, van me juffrouw De Jonge, die een aantal jaren als onderwijzeres aan de school verbonden was, maar die in het na jaar 1970 in het huwelijk trad. Me vrouw J. A. van der Worp-de Jonge wilde toen nog wel tot aan de grote vakantie blijven, maar heeft, nu deze is aangebroken en ze zich in De Bilt gaat vestigen, er voorlopig wel een punt achter gezet. De Oudheidkamer opengesteld De Oudheidkamer te Bruinisse, een klein museumpje, dat het een en ander kan laten zien uit de geschie denis van Bruinisse en de leefwijze 100 jaar geleden, zou eerst wegens omstandigheden dit jaar gesloten blijven. Maar het bestuur zag wel in dat een museum open moet zijn en zo kan men 's woensdags en zater dagsmiddags toch weer terecht in het pand op de Oudestraat, naast de toe komstige vestiging van de Algemene Bank Nederland N.V. Fotowedstrijd V.V.V. V.V.V. Bruinisse heeft een foto wedstrijd voor amateurs uitgeschre ven, (f 350.aan prijzen), waarbij meer op de gefotografeerde onder werpen zal worden gelet dan op de kwaliteit De inzending sluit op 2 september. Benoeming De heer E. Vetter te Bruinisse, on langs geslaagd als onderwijzer (met hoofdakte) heeft een benoeming aan genomen als onderijzer aan de chr. school in Brielle. SEROOSKERKE, 3-7. Vrijdag avond te plm. 19.00 uur had op de Serooskerkseweg t.h.v. de Delings- dijk een aanrijding plaats tussen een dienstbus van de RTM, bestuurd door de heer J. v. H. uit Haamstede met een voor hem rijdende vracht auto bestuurd door de heer M. R. wonende te 's Heer-Arendskerke. Beide auto's reden in een lange fi le in de richting Serooskerke. I.v.m. het tot stilstand komen van het ver keer op het afdalende gedeelte van de in de weg gelegen helling (stag natie kruispunt Serooskerkseweg- Stoofweg) moest het verkeer komen de tegenop de helling plotseling KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Een groep van ruim 70 Surinamers heeft zaterdag namiddag in het centrum van Am sterdam op nogal Folkloristische wijze gedemonstreerd voor de onaf hankelijkheid van hun land per 1 juli 1972, zoals op een der vele mee gedragen borden stond. DEN HAAG. De criminaliteit bij Ambonese jongens is de afgelopen jaren duidelijk sterker gestegen dan bij een vergelijkbare groep niet- Ambonezen. Dit is de conclusie uit een onderzoek dat de Groningse cri minologen prof. W. Buikhuizen en mr. H. Timmerman in Groningen hebben verricht. REIMERSWAAL. De 17-jarige A. B. Verduin uit Wemeldinge is in een ziekenhuis te Goes overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. Links door een bocht rijdend op de Breedsedijk in Reimerswaal, botste de jongeman met zijn bromfiets fron taal op een tegemoetkomende per sonenauto. KOUDUM. Uit de juwelierszaak van mevrouw Attema in Koudum hebben inbrekers bij een nachtelijk bezoek voor enige duizenden guldens aan gouden en zilveren voorwerpen gestolen. De familie Attema, die bo ven de winkel slaapt, heeft niets ge hoord. BREDA. „Het ging bij" het ontslag van Walter Koreman niet om de lengte van zijn haar, maar om de onverzorgdheid ervan". Dat heeft de adj.-directeur van Vroom Drees- mann in Breda, de heer W. van der Waerden, vrijdag verklaard. De 19- jarige Walter had gezegd wegens zijn haarlengte als verkoper bij het be drijf te zijn ontslagen. DEN HAAG. De ambassadeur van Nigeria, de heer I. J. D. Durlong, heeft in het gemeentemuseum in Den Haag de tentoonstelling „Kunst uit Afrika" geopend. GOUDA. Er zijn plannen de we reldberoemde Goude St. Janskerk tot een oecumenisch gebedshuis te ma ken, waar zowel rooms-katholieken en Nederlands hervormden de ere dienst kunnen houden. De kerk is eigendom van de kerkvoogdij der Hervormde gemeente Gouda. ZWOLLE. Uit het roofvogelpark te Zwolle is een Bengaalse gier ont snapt. De roofvogel, die is te her kennen aan een vrijwel kale kop met een witte kraag om de nek, kan bij het benaderen gevaarlijk zijn. ROERMOND. In het ziekenhuis te Roermond is de 19-jarige H: Geert- sen uit Sittard overleden aan de ver windingen die hij vorige week maan dag bij een verkeersongeluk in Horn had opgelopen. De auto waarin hij zat, botste toen tegen een truck met oplegger, waarbij twee jongens op slag dood waren. DEN HAAG. Er moet een drasti sche vermindering van het aantal gasdistributie-bedrijven komen. Daarvoor opteert een door de minis ter van economische zaken en van binnenlandse zaken ingestelde com missie. DEN HAAG. „Het hotelwezen aan vrijwel de hele Nederlandse kust is ten dode opgeschreven". Dat ver wacht de directeur van het Neder lands Research Instituut voor Toe risme en Recreatie, drs. W. L. G. Sliepen. Hij zegt dit in het weekblad „Horeca". DEN HAAG. Prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoeven zijn op uitnodiging van president Tito en mevrouw Broz voor een kort privé- bezoek naar Zuid-Slavië vertrokken. Tijdens het verblijf aldaar zal de prinses een bezoek brengen aan eni ge projecten van het Znldslavische Rode KruU. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). remmen. De bestuurder van de au tobus kon deze niet tijdig tot stil stand krijgen met als gevolg dat de autobus met de rechter-voorzij de tegen de linker-achterzijde van de vrachtauto botste. Van de zich in de autobus bevindende passagiers wer den twee personen, mej. R. S. uit Burgh en de heer J. v. d. W. uit Rot terdam licht gewond. Dr. Griethui zen uit Renesse verleende eerste hulp. De autobus werd aan de voor zijde ernstig beschadigd, de vracht auto werd licht beschadigd. Het ver keer ter plaatse was enige tijd ge stremd. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor GIRO met dagafschriften en betaalcheques BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 5-7. Aangevoerd: 1243 dieren, tw. 908 runderen en 335 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,35-5,95, le f 4,75-5,20, 2e f 4,25-4,60, 3e f 4,10-4,20; stieren f 4,70-5,40; worstkoeien f 4,10-4,30; slachtvarkens le f 2,37-2,40 ,2e f 2,35- 2,37, 3e f 2,28-2,35; slachtzeugen f 1,85-1,92; zware varkens f 2,15-2,20. Runderen: aanvoer minder; handel stug; prijzen prijshoudend. Varkens: aanvoer ruimer; handel kalm; prijzen hoger, enkele primas boven notering. Gevangene klopte (even) matjes LEEUWARDEN, 4-7. De 25-jarige F. S. uit Leeuwarden is zaterdag morgen op gemakkelijk wijze ontko men aan zijn bewakers in het Huis van Bewaring te Leeuwarden. De jongeman moest matjeskloppen en daartoe werd voor hem de bui tendeur van de gevangenis geopend. De man liet de matjes voor wat ze waren en nam de benen. S. zat in voorarrest wegens dief stal. Hij is nog steeds voortvluchtig. „KLAARWATER" SOEST, 3-7De gemeente Soest gaat ernst maken met de milieubescherming. In het nieuwe uitbreidingsplan 'Klaarwater', waarin rond 1600 woningen zullen worden gebouwdheeft het behoud van het aanwezige groen dc hoogste prioriteit gekregen. Bij de situering van de nieuwe woningen en de aanleg van wegen heeft men rekening ge houden met aanwezige strui ken, bomen en groepen bomen of struiken. Alvorens het bouw en uitsluitingsplan nader werd uitgewerkt, is door de gemeentelijke plantsoenen dienst en inventaris opge maakt van de aanwezige hout opstanden. De aanwezige bo men en struiken zijn in Kaart gebracht en van een bepaald waardecijfer voorzien. De voor behoud in aanmerking komen de bomen en struiken worden nu bij de aanleg van de uit sluitingswegen gespaard. Ook bij de verkaveling van de wo ningsecties zal straks rekening worden gehouden met het aan wezige groen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). voor de bouw van 68 nieuwe eengezinswonin- gena an de Beukenstraat. De N.V. Bouw- en Exploitatiemaatschappij „De Havenzathe" uit Rotterdam bouwt deze premiewoningen met of zonder garage en bergruimte. Er zijn mid denwoningen, tussenwoningen, eindwoningen en hoekhuizen verkrijgbaar. Een zeer aantrekkelijk facet van deze ruime, moderne en comfortabele woningen met vrije vestiging en gemeentegarantie vormt de maandelijkse lasten. Bij een middenwoning prijs van f 63.950,— k.k', met een totale rijks premie van ca. f 14.300,— en een hypotheek van 90 komt het bedrag per maand op ca f 235,—, de fiscale aftrekmogelijkheden nog buiten beschouwing gelaten. Zodoende kun nen reeds inkomensklassen vanaf ca f 15.000,— van deze mogelijkheid gebruik maken. De huizen krijgen een 9 meter diepe zitkamer, C.V., centraal antemie systeem, 2 w.c.'s, een open hardhouten spiltrap, roestvrij stalen aan recht, een extra wastafel op de via een vaste trap bereikbare tweede verdieping en alle tuinen liggen op het zuiden. De verkoop wordt in handen gelegd van Ma kelaars-kantoor Loeve te Goes. Adspirant- kopers zullen in de komende maanden fre quent via advertenties op de vele mogelijk heden worden gewezen. Zon over de Westhoek

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3