AGENDA Verton's Schoenen - - Deel „kinderkopjes" aan Oude Haven zal moeten verdwijnen Dode en vijf zwaar gewonden bij botsing Japanners „superieur" Winter terug in Beieren f 25.- LAATSTE NIEUWS Nationaal geschenk voor prins: Acht ton Verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd Huishoudelijke bestrijdingsmiddelen worden te vaak ondeugdelijk verpakt Politiebureau in gemeentehuis Bruinisse zal binnenkort worden ontruimd C emeei 11 er a iul Z i er i kzee ZIERIKZEE. 29-6. By begro tingswijziging komt een bedrag be schikbaar van f 58.500 ten behoeve van wegdekreconstiuktie van de Oude Haven. De raad verklaarde zich akkoord met deze wijziging, maar er is langdurig gediskussieerd over het noodzakelijk -althans ge deeltelijk - verdwijnen van de „kin derkopjes", waardoor schending van het stadsbeeld wordt gevreesd. Met name de heer Van Kessel stelde zich strijdbaar op voor het behoud van deze antieke stenen, die heel karak teristiek zijn. Mede gelet op het pas gerestau reerde poortencomplex sprak hij van een „edelsteen in een koperen schrijn". De heer Van Kessel wilde zelf afzien van verkeerscomfort, als deze stenen maar niet verdwijnen. Ze kunnen niet gemist worden in het oude stadsbeeld en mogelijk wordt Zierikzee toch steeds meer wandel- stad, zodat de verkeersfaktor dan geringer wordt. Hij informeerde naar het standpunt van Monumen tenzorg en meende dat het „gezicht" van Zierikzee door vervanging zal worden aangetast. De voorzitter kon zich de gevoe lens van de opponent voorstellen en een eerste reaktie zijnerzijds was precies eender geweest. Dwingende noodzaak Wethouder Bij de Vaate lichtte evenwel toe. dat alles, maar dan ook alles is gedaan om aan de dwingen de noodzaak te ontkomen. Er zijn langdurige besprekingen over dit onderwerp gevoerd en de voorberei dingen hebben geruime tijd in be slag genomen. Er is overleg geweest met Monumentenzoi'g, Stad en Lande en Publieke Werken. De hui dige bestrating is totaal versleten en vervanging op dezelfde wijze zou onbetaalbaar duur uitkomen. De keuze evenwel is thans geval len op een gebakken steen van een sooit. die in de 15e en 16e eeuw reeds werd gebruikt. Zowel Monu mentenzorg als Stad en Lande heb ben zich met deze steensoort ak koord verklaard. Er komt bij dat de „kopjes" zullen worden gehandhaafd waar dit moge lijk is. De uitkomende stenen blijven te Zierikzee en kunnen altijd ver vangend nog weer worden gebruikt; ook de looppaden blijven in hun ou de staat, aldus de wethouder, die er op wees hoe nu al schade ontstaat aan derden door het slechte wegdek. Zou men nog twee jaar wachten, dan gaat het allemaal enorme bedragen kosten. De raad ging hierna akkoord met de begrotingswijziging. Schoolraad De raad ging akkoord met de in stelling van een gemeenschappelijke schoolraad, die bij het openbaar on- dei-wijs een wettelijke consultatieve plicht heeft. Lid dienen te zijn: de hoofdleidsters of leidster van de kleuterschool; de hoofden of van el ke school eén onderwijzer(es) voor de basisscholen en de rector of le raar van de rijksscholengemeen schap. Verder van de raad de heren Linders en Becu en twee leden van de Vereniging voor Openbaar On derwijs. De heer Doeleman vond het allemaal heel nuttig, als de school raad zijn werk maar doet en niet in de voetsporen van de oude treedt. De ervaringen hiermede zijn treurig ge weest. De gemeente garandeert rente en Film over het K rulings popfestival ROTTERDAM, 1-7. De cineac- bioscoop te Rotterdam heeft woens dagavond de wereldpremeire beleefd van de film over het popfestival, dat vorig jaar in het Kralingse Bos te Rotterdam werd gehouden. „Stam ping Ground" heet de film, die een beeld geeft van het grootse muziek festijn. dat naar schatting door on geveer 70000 tot 80000 jongeren en ouderen werd bezocht. TOKIO, 30-6. Uil een onder Japanse studenten gehouden opinie-onder zoek is gebleken dat zy het Japanse volk superieur beschouwen aan de Fransen, de Russen, de Chinezen en de Amerikanen, maar niet aan de Duitsers. Bijna 37 procent van de 1.674 on dervraagden vindt Japan een gees telijk verward land. aflossing van een geldlening ad 1 25.000 ten behoeve van de perma nente visserijtentoonstelling van de Stichting „ZZ-Zeventig". Het visse- rijmuseum is ondergebracht in de Noordhavenpoort. Het geld wordt geleend van de Slavenkas. De voorzitter noemde het museum een grote aanwinst voor Zierikzee. Idem werd garantie ver leend voor een geldlening ad f 30.000 voor de Stichting Dagverblijven, dat twintig mensen kan opvangen. Er zijn vier kinderen aanwezig. In het najaar zal het verblijf officieel in ge bruik worden genomen. Idem werd een subsidiebedrag goedgekeurd van f 1780 voor het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Het oorspronkelijk subsi die was f 1000. Tussentijds optrekken De heer De Moor had bezwaar te gen telkens tussentijds optrekken van subsidiebedragen. De heer Den Boer wilde een plafond stellen. Wet houder Bij c'.e Vaate zette uiteen, dat de gemeente vaak voor het blok wordt gesteld door de rijksoverheid, die alleen meer wil subsidiëren, als ook de gemeente het subsidie op trekt. Hij had bezwaar tegen deze koppeling. De V.V.V. krijgt een sub sidie gelijk aan de vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting voor de toeristenmiddagen- en avonden. De heer Sprengelmeijer wilde ge-acht worden om principiële reden te heb ben tegengestemd. SOESTDIJK, 29-6. De Nederland se bevolking heeft tot nu toe f 800.000 opgebracht voor het „Nationaal Ge schenk" voor de jarige prins Bern- haid. De prins ontving dit bedrag op zijn verjaardag op Soestdijk symbolisch uit handen van de samensteller van het radio-programma „Weer of geen weer" Bert Garthoff. Hij stelde het op zijn beurt ter beschikking aan de voorzitter van Artis dr. Westerman voor de bouw van een olifantenhuis in de Amsterdamse dierentuin. De voorzitter van het „Comité Nationaal Geschenk", de commissaris van de TWEEDE KAMER Verstuiving Prinsjesdag DEN HAAG, 30-6. De Tweede Kamer is akkoord gegaan met een verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd van 21 tot 18 jaar en ver vroeging van Prinsjesdag van de Derde Dinsdag in september naar de Vierde Dinsdag in augustus. Eerherstel in Tsjecho-SIowakije PRAAG, 1-7. Aan een aantal voor aanstaande oud-leden van de Tsje- choslowaakse communistische partij die uit de partij waren gestoten we gens het betrokken zijn bij de Stali nistische schijnprocessen in de jaren vijftig is eerherstel verleend. Dit is in goedingelichte kringen in Praag vernomen. Overstromingen Mexico eisten 18 slachtoffers MEXICO STAD, 30-6. Grote over stromingen in het centrum en noord oosten van Mexico hebben tot dusver minstens achttien mensenlevens ge- eist. Ongeveer 25.000 mensen zijn dak loos geworden en zijn door militairen geëvacueerd. Kunstdiefstal in België KNOKKE. 30-6. Uit een villa in de Belgische badplaats Het Zoute zijn vijf schilderijen gestolen ter waarde van meer dan drie miljoen frank. Het zijn vier werken uit de school van Rubens en een vijfde van de hand van Breughel de Jonge. De diefstal moet in de nacht van zondag op maandag zijn gepleegd. De lijsten van de schilderijen zijn op een dicht bij de stad gelegen golfterrein terug gevonden. Voor restauratie van dc stoep pand St. Domusstraat 26, eigenaar de heer L. Simmers wordt f 377 vérstrekt. Idem 30 pet van de definitief door de minister vast te stellen subsidiabele kosten voor restauratie van het pand Meelstraat 54, eigenaar de heer A. van der Vliet. De gemeenteraad besloot een rekening-courant-over eenkomst aan te gaan met de Stich ting Sportcentrum Schouwen-Dui- veland. Bij begrotingswijziging komt f 12.500 beschikbaar voor re- construktie van de Grachtweg. Het geld is nodig voor het plan van een bureau voor genoemde re- construklie. De heer Becu wilde in schakeling van de Dienst P. W. Lokaal openbare basisschool Een laatste begrotingswijziging had betrekking op de inrichting van een 6e lokaal van de openbare ba sisschool in de Nieuwe Boogerd- straat. Wethouder Linders zette uit een dat men destijds acht lokalen wilde. Hij noemde in dit kader de nieuwe school in plan West, waar stellig ook een kleuterschool zal moeten korren. Dit wordt een pro bleem in West en de zaak moet met urgentie behandelt, aldus de wet houder. Afwijzend werd tenslotte beschikt op een beroepschrift van Gebrs. Broere N.V. tegen een afwij- zendebeschikking" op een verzoek om verbunning tot verplaatsing vaneen benzinepompinstallatie. koningin in Gelderland mr, H. W. Bloemers liet de symbolische geld overdracht vergezeld gaan van zeven albums, met de kaartjes en briefjes, die de gevers van het geschenk, in veel gev allen bij hun gift hadden ge voegd. Als persoonlijk cadeautje kreeg de prins van de voorzitter van het comité zes zilveren olifantjes. Voor de kleinzoons van de jarige prins had mr. Bloemers stoffen speelgoedolifantjes meegebracht. De prins kreeg tenslotte ook nog een al bum met opnamen van het onlangs uit Thailand per vliegtuig 'naar Ne derland gekomen jonge olifantje voor Artis. De beslissing over Prinsjesdag .is genomen naar aanleiding van een initnatiefvoorstel van vijf kamerle den van KVP, PvdA, ARP, VVD en D'66. Zij verwachten een tijdiger af handeling van de begroting, zodat het budgetrecht van de kamer beter tot zijn recht kan komen. Het KVP- kamerlid Westerterp. één van de in dieners, zei ook dat het van groot belang is dat de Nederlandse minis ters in het EEG-overleg over het eco nomisch beleid tijdig weten hoe het Nederlands parlement staat ten op zichte van het economisch beleid. Veroordelingen c in proces in Kisjinev MOSKOU. 30-6. Negen Joodse Rus sen. die in Kisjinev terechtstaan op beschuldiging van medeplichtigheid aan een komplot om een Russisch vliegtuig te kapen, zijn woensdag veroordeeld tot straffen van vijf tot één jaar. De zwaarste straf, vijf jaar, de 32- jarige David Tsjernoglaz. Hij werd een medeplichtige genoemd van de hoofdbeklaagden die op een soortge lijk proces in Leningrad zijn veroor deeld. Enorme kanipen voor vluchtelingen CALCUTTA. 1-7. De Indiase rege ring is bezig met de bouw van tien enorm grote kampen voor Paki staanse vluchtelingen in West-Ben galen. Ieder kamp kan 500.000 men sen herbergen. Bekisclie koning C C stuurt rouwtelegram BRUSSEL. 30-6. Koning Boudewijn van België heeft woensdag, zodra hij vernomen had van de dood van de drie Russische kosmonauten, een te legram gezonden aan de president van de Sowjet-Unie. Podgorny. In dit rouwtelegram geeft de koning blijk van zijn medeleven met de nabe staanden van de omgekomen kosmo nauten. Tnee Nederlanders in België veroordeeld BRUSSEL. 30-6. Twee jonge Am sterdammers. I. M. en J. van K. zijn door de correctionele rechtbank te Gent bij verstek veroordeeld tot res pectievelijk vier en drie maanden ge vangenisstraf onvoorwaardelijk plus een boete voor ieder van ruim 2000 gulden. Het tweetal was in België betrapt op het in bezit hebben van Indische hennep. De twee Nederlanders waren enige tijd geleden aangehouden in verband met een kleine diefstal in een waren huis. Bij die gelegenheid waren ze in het bezit bevonden van Indische hen nep. Geeii voorrang verleend ROTTERDAM, 30-6. Door het niet verlenen van voorrang is dinsdag nacht op het Bentinckplcin in Rot terdam een ernstige botsing ont staan tussen een personenauto en een taxi, waarbij een dode viel en vijf zwaargewonden. De 55-jarige heer W. van Rijssel uit Rotterdam, die naast de bestuur ster zat, overleed op weg naar het, ziekenhuis. Zijn vrouw, de 51-jarige E. M. van Rijssel, die de auto be- DEN HAAG, 30-6. Een potentieel gevaar voor kleine kinderen is de ondeugdelijke verpakking van gif tige stoffen, bestemd voor de huis houding. Zolang de eisen die aan een deugdelijke verpakking kunnen wor den gesteld, niet beter wettelijk zijn vastgelegd, is het effect van waar schuwingen dubieus. Dit schrijft de keuringsdienst van waren in Den Haag in zijn jaarver slag over 1970. „De gevaarlijkste exemplaren zijn wel de kartonnen doosjes met papieren of plastic zak jes als binnenverpakking en de kar tonnen dozen met strooigaten, die na eenmaal te zijn geopend niet af doende kunnen worden afgesloten waarschuwt de keuringsdienst. Dit soort verpakkingen wordt dikwijls gebruikt voor strooibaar rattengif. Bij onderzoek naar de in land- en tuinbouw gebruikte bestrijdingsmid delen werden op groente soms spo ren van de verboden middelen Al- drin en Dieldrin aangetroffen. De keuringsdienst verklaart dit uit het nog voorkomen van de vroeger wel toegestane middelen in de grond. MÜNCHEN, 30-6. In het begin van de zomer is in de Beierse Alpen de Winter teruggekeerd. In Wendelstein is in de nacht het kwik gedaald tot 2 graad onder nul en is sneeuw ge vallen. Op de Zugspitze de hoogste top van de Beierse Alpen, vroor het zeven graden. In een groot deel van Beieren heeft het zwaar gestormd: in sommi ge plaatsen is ernstige schade aange richt. Opperste gerechtshof V.S. heft publikatieverbod op WASHINGTON, 30-6. Hei opperste gerechtshof van de Verenigde Staten heeft woensdag besloten dat de „New York Times" en de „Washing ton Post" het recht hebben om de publicatie van de geheime Vietnam- documenten van het Pentagon voort te zetten zonder inmenging van de regering. Man bedreigd en door auto geschept AMSTERDAM, 30-6. De 25-jarige chauffeur M. G. uit de hoofdstad is dinsdagavond in de Van Ostade- straat in Amsterdam door een man met een pistool bedreigd en even la ter door diens auto geschept en ze ven meter meegesleurd. G. liep geen verwondingen op. De bestuurder van de auto, de 19-jarige R. L. K„ is door de politie in zijn woning aangehouden. G. werd in de Van Ostadestraat door een auto ge volgd, waarin vier mannen zaten. Nadat hij was gestopt om te vragen waarom hij werd gevolgd, trok één dei1 mannen een pistool en bedreig de hem. G. kreeg geen antwoord op zijn vraag, maar werd door de auto geschept en op de motorkap meege sleurd. Hierna is de auto met do vier inzittenden weggereden. Baby in wieg geslikt AMSTERDAM, 30-6. De zes we ken oude David Bartels is door zijn moeder in haar woning in Amster dam levenloos in zijn wiegje aange troffen. Hij was door verstikking om het leven gekomen. BRUINISSE, 1-7. De gemeente raad van Bruinissc zal op vrijdag 23 juli in openbare vergadering bijeen komen. Do 14 punten tellende agenda ver meldt ondermeer een krediet voor stoffering en meubilering van de raadszaal en verder een krediet her inrichting vrijkomend bureau der Rijkspolitie als dienstruimte voor het gemeentehuis. Binnen enkele maanden zal het nieuwe politiebu reau in Plan West kunnen worden betrokken. Dat betekent dat het po litiebureau gevestigd in het gemeen tehuis zal worden ontruimd. De cel. waarin te hooi en te gras. een arrestant terecht komt. zal wor den weggebroken en de vrijgekomen ruimte zal als kantoor van een der personeelsleden van het gemeente huis kunnen worden gebruikt. Het dure plan van enkele jaren geleden. stuurde, evenals twee andere inzit tenden, allen uil Rotlerdam, werd niet zwaar inwendig letsel overge bracht naar het ziekenhuis. De bestuurder van de taxi, de 57- jarige L. A. Evers, en zijn passa gier, de 31-jarige stoffeerder J. S. Tombroek, beiden uit de Maasstad, liepen respectievelijk ernstig letsel op aan het linker- en rechterbeen. Alle slachtoffers zijn naar het Dijkzigtziekenhuis overgebracht. Een tot dusver onopgelost probleem vormen echter sporen Dieldrin die vrij frequent op komkommers voor komen, aldus de dienst. Roile Kruis intensiveert hulp aan Oost-Pakistan DEN HAAG, 1-7. Het Rode Kruis gaat de eigen lusibrug op Calcutta intensiveren met behulp van de in totaal f 4,5 miljoen die het van de Stichting Nederlands Comité Vluch telingenhulp 1971 heeft gekregen voor hulp aan de Oostpakistaansc vluchtelingen in India. Na de drie chartertoestellen die de afgelopen weken reeds vol cholera- vaccin. antibiotica, tentzeilen, aan- hangwagentjes, dekens en voedsel van Schiphol vertrokken, zullen op 9, 10. 14 en 18 juli nog eens vier van de K.L.M. gecharterde vliegtuigen elk .33 ton aan hulpgoederen over brengen. Bovendien wordt aanstaan de zondag in een extra hulpvluchl 11 ton medicamenten, hospitaalten ten en vitaminetabletten getranspor teerd. De woningbouw onder het kabinet-De Jong DEN HAAG, 1-7. Volgens thans ter beschikking staande, deels voorlopige gegevens zijn in de periode 1 juni 1967 tot 1 juni 1971 (praktisch de ge hele periode van het kabinet-De Jong) in ons land 487.386 woningen voltooid. In dezelfde periode werden in aanbouw genomen 513.856. Aldus blijkt uit het antwoord dat minister ir. W. F. Schut van volkshuisvesting woensdag gegeven heeft op schrifte lijke vragen van het kamerlid drs. J. van den Doel. Tevredenheid op Delftse Antiekbeurs DELFT, 30-6. De 23ste oude kunst en antiekbeurs, die tot 7 juli in het Delftse Prinsenhof wordt gehouden, belooft het succes van de beurs van vorig jaar te overtreffen. Kunsthan delaar H. M. Cramer, voorzitter van de beurs, is tevreden over de ver- koop- en bezoekcijfers. Er wordt re delijk goed gekocht, eind deze week wordt reeds de 20.000ste bezoeker verwacht. Opvallend is. dat vooral wordt gekocht door particulieren uit Nederland en Duitsland. Vietnam-artikelen verschijnen in boekvorm NEW YORK. 1-7. De artikelen in de New York Times over de gehei me Pentagon-documcnlen inzake hel betrokken zijn van de Verenigde Staten bij de oorlog in Vietnam zul len eind volgende week in boekvorm verschijnen. Dit heeft het blad woensdag meegedeeld. Invoering maximum snelheid in België C BRUSSEL. 30-6. Met ingang van morgen (1 juli) zal er op de wegen in België een algemene snelheidsbe perking van kracht zijn die het ver keer verplicht niet harder dan 90 km per uur te rijden. In de steden en agglcmeraties blijft dc al be staande maximum-snelheid van 60 km per uur gehandhaafd. om een fikse bedrijfsruimte aan het gemeentehuis te bouwen, is verval len. Verder word! vermeld een herzie ning van de bouwexploitatieverorclc- ning. een wijziging in do gemeen schappelijke regeling Reinigings dienst. een herziening van de be- zoldigingsvcrordening voor het ge- meentepcrsoneel. een krediet voor de aanleg van tegelpaden in dc Van Hertsbekestraai en de Weststraal voor de daar gebouwde negen wo ningwet woningen. Subsidiëring van regionale voor zieningen in verband met financiële middelen cn urgentie is een punt. waarover vorige keer dc stemmen staakten. Verkoop van grond voor garages achter de Accacialaan is een hamer stuk. evenals wellicht verhoging subsidie regionaal Pacdagogisch cen trum. Donderdag 1 juli Zierikzee Grote Kerk, 8 uur, orgelbespeling door Jacq. v. d. Dool, m.m.v. Wim v. d. Vliet, (trompet). Dinsdag 6 juli Zierikzee Toerislendag; 10-17.30 uur kunst- en antiekmarkt op de Vismarkt, 10 uur vertrek RTM-rondvaartboot; 9.00- 12.30 kinderprogramma in De Licht boei; 10-12 uur rondleiding langs de kerkorgels; 's middags kinderpro gramma in de Concertzaal; Lutherse kerk, 19.30-20.00 uur interkerkelijk avondgebed; 21.00 uur wijnfeest in de Concertzaal, (Jan Blaaser, hot- pant en hip-show, kwartet Piet Daalhuisen). Advertentie Dames veter en instap-schoenen Havenplein 13, telefoon 2488 Zierikzee Ludiek optreden van burgemeester W. Baas THOLEN", 1-7. De samenvoeging van de zeven gemeenten op het Zeeuwse eiland Tholen tot één nieu we gemeente Tholen, ivelke samen voeging vandaag donderdag 1 jttli) is ingegaan, is in de nacht van woensdag op donderdag op ludieke wijze gevierd. Om klokke twaalf kwam in de, op dat moment opgehe ven gemeente Sint Annaland de op dal moment niet meer in functie zijn de burgemeester W. Baas gestoken in zijn ambtskostuur met sabel en steek zijn wbning uit en hij schroefde het naamplaatje met de woorden W. Baas, burgemeester" van de deurpost Daarna bevestigde hij een nieuw plaatje met „W. Baas, oud-burge meester". Vervolgens installeerde de heer Baas, op de Voorstraat in aanwezig heid van tietitallen belangstellenden, de heer J. E. van Boeijen tot burge meester van de nieuwe gemeente Tholen, door hem de ambtsketen van St. Annaland om te hangen. Ook overhandigde hij een tinnen bord met het wapen van de opgeheven ge meente. Paus verkoopt gebouw ten bate van sleebtbehuisclen VATICAANSTAD. 30-6. Paus Pau- lus heeft woensdag bekendgemaakt, dat hij besloten heeft een gebouw van het Vaticaan te verkopen en van de opbrengst een wijk te laten bou wen voor slechtbehuisden in Rome. De paus verklaarde dit bij de ope ning van een nieuwe ontvangstzaal, die 6.300 gelovigen kan bevatten. Uit gewoonlijk welingelichte bron is vernomen, dat hel te verkopen ge bouw een paleis is, dicht bij de Tre- vi-fonlein gelegen. Na ile ramp mei ile Sojoez-11 HOUSTON/NEW YORK. 1-7. Het hoofd van de medische dienst van NASA. dr. Charles Berry, heeft woensdag in het Amerikaanse ruim- lecentrum in Houston gezegd dat hij het voor zeer waarschijnlijk houdt dat de drie Russische kosmonauten om het leven zijn gekomen door gif tige gassen die zich hebben ontwik keld bij een brand aan'boord van dc Sojoez-11. Dr. Berry zei dat er in ieder ruim teschip honderden .uitrustingsstukken zijn die ook bij een kleine brand gif tige gassen veroorzaken. Riiinitevaartongehik nog steeds een raadsel MOSKOU. 1-7. Alle Soivjctrussi- sche dagbladen hebben donderdag ochtend hun voorpagina, cn sommi gen ook hun tweede pagina gewijd aan dc dood van dc drie ruimtevaar ders in de Sojocz 11. Sinds zonsop gang stond er al een menigte voor het ..Icgergebouw", waar donderdag middag dc stoffelijke overschotten van Dobrowolski. Wolkov cn Palsa- jcv zullen worden opgebaard. De „Prawda" publiceerde op dc voorpagina grote foto's van de drie helden van dc kosmos, met artikelen over de telegrammen die door dc leiders aan de gez.innen van de ruimtevaarders zijn gezonden, dc officiële communique's en de eerbe wijzen van de Sowjetrussischc schrijvers, met name Alexis Osorr- kov cn Konstatin Simonov. Maar geen krant heeft ook maar een nieuw element te melden over de oorzaak van de ramp, en de an dere voorliehtingsmedia evenmin. J Demonstratieve voettoeht uit Amsterdam i naar Algiers voor de ontwikkelingshulp t i t AMSTERDAM. 30-6. Voor een demonstratieve voettocht onder bet motto .Ontwikkeling - de beste defensie" vertrok donderdag- morgen vanaf het Beursplein in Amsterdam een groep van 20 personen - zes daarvan vormen dc kerngroep - naar Marseille. Met J deze nogal spectaculaire voettocht wil de kerngroep een bijdrage leveren tot dc bevordering van de ontwikkelingshulp in het alge- t a meen en stimulering van dc omvang en kwaliteit daarvan. Daar- f naast wil zjj dc aandacht vestigen op een project in Tanzania, de J bouw van een sociale academie daar voor dc opleiding van commu- J nity development workers (ophouwwerkers). Op bijna alle sociale f academies in Amsterdam. Den Haag. Rotterdam, Breda, Eindhoven. f l Sittard. Baarn. Enschede. Driebergen, jcugdleidcrsoplcldingen In J Baarn en Nijmegen en de school voor journalistiek in Utrecht zijn werkgroepen opgericht met het doel 25 proeent van dc oprichtlngs- (I i kosten van de academie in Tanzania (circa een miljoen gulden) f i bijeen te brengen. J t 1 Nieuw bureau in Plan-West

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2