Jaarkaart 65+ f25.- Geslaagd? 6.25 7.25 Vraag naar hetNS- zomermenu College van b. en w. is onschuldig aan afgelasting wielerronde ONZE PUZZELRUBRIEK STREEKNIEUWS Dames veter en instap-schoenen Verton's Schoenen STREEKNIEUWS Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 29-6. Tydens de rondvraag op de deze week, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester gehouden verga dering van de gemeenteraad, zgn nog verschillende zaken aan de orde gekomen. De heer Van Kessel informeerde naar de gang van zaken m.b.t. het Wielercomité, dat de ronde van Zie rikzee moest afgelasten, „omdat de gemeente geen medewerking zou hebben willen verlenen". Wethouder Advertentie Geeft recht op onbeperkt reizen voor de helft van de enkele reis-prijs. Verkrijgbaar voor iedere 65-fer. Uw vrouw mag jonger zijn. Legitimatie en pasfoto vereist. Eén persoon Eelitpaar f50.- f75.- voordelig uit met NS Linders was gebelgd over de scheve voorstelling van zaken in de pers en zette uitvoerig uiteen, dat de ge meente wel degelijk heeft willen helpen en ook geholpen heeft. Ster ker nog het college heeft het werk van het Wielercomité gestimuleerd. B. en w. gingen akkoord met het ge dachte circuit. Om zes uur zou de verkeersweg (Julianastraat) kunnen worden afgesloten. Restte nog het punt van de dranghekken, die de ge meente ook beschikbaar wilde stel len. De gemeente verlangde alleen, dat het comité - met hulp van der den - deze hekken zelf zou plaatsen en opruimen. Maar 't comité kon dit niet voor elkaar krijgen. Nog de zelfde dag van de beslissing in het college, stelde de wethouder het co mité mondeling op de hoogte. De suggestie, dat het comité niet tijdig geïnformeerd zou zijn, is dus ook on juist. „Het is gewoon onheus de zaak naar b. en w. te verschuiven". De voorzitter meende dat men een stok heeft moeten vinden om de hond te kunnen slaan. De winkeliersvereniging De heer Van Kessel informeerde verder naar de nieuw opgerichte winkeliersvereniging en wilde weten of deze vereniging ook een verte genwoordiger kan krijgen in de ge meentelijke Middenstandscommissie. Wethouder Bij de Vaate zei dit wel te geloven; het betreft hier een bo nafide vereniging en het is dus een normale zaak. De heer Doeleman wees nog op het verschil tussen een centrale, als de onderhavige te Zie rikzee en een winkeliersvereniging. De heer Simmers informeerde naar de te verwachten bezettings- Deze week een dikke stapel oplossin gen van. de laatste puzzel. Het stak allemaal positief af, tegen de wat schrale oogst van de week tevoren. De zaak is nu weer wel in even wicht. Do „uitzoekerij" vergde dit maal heel wat meer tijd. De eerste prijs is bestemd voor; De heer A. v. d. Wouden Zgpestraat 14 Zierikzee De tweede prijs gaat naar: Mevr. J. de Blonde-Lievense Pauwstraat 15 Noordgouwe De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizonaal: 1. kanariegeel; 11. na maak; 12. senior; 14. Ni; 15. bas; 17. kik; 18. os; 20. akker; 22. vol; 24. ge- met; 26. aker; 27. morel; 29. lama; 30. reu; 31. mastiek; 33. pet; 34. Dr.; 35. pit; 36, kap; 38. R.I.; 39. els; 40. set; 42. mol; 44. noga; 45. karaf; 47. raaf; 48. stam; 49. feit; 50. zoet; 52. tegel; 54. anijs; 57. die: 59. nel; 60. dar; 61. ik; 63. cel; 65. nol; 66. Ee; 67. tor; 69. modepop; 72. pen; 73. slot;' 75. talon; 76. wang; 77. eiker; .79..mijl; 80. ï'on- de; 81. re; 82. tap; 84. toe; 85. el; 86. karaat; 89. moeder; 91. parlevinker. Verticaal: 1. ka; 2, amber; 3. naar; 4. aas; 5. R.-K.; 6. es; 7. gek; 8. enig; 9. eikel; 10. L.O.; 11. nikker; 13. roe mer; 14. Naarden; 16. portier; 19. sta tief; 21. keu; 22. vos; 23. lei; 25. map; 27. mat; 28. lek; 31. mis; 32. kam; 35. plastic; 37. portaal; 39. eg; 40. samen; 41. tafel; 43. la; 45. kat; 46. fel; 50. Zwitser; 51. e.d.; 53. gemelijk; 55.nr.; 56. stengel; 58. Eem; 60. dop; 62. ko liek; 64. lot; 65. non; 66. eender; 68. rok; 70. dam; 71. pol; 72. pan; 74. te- tra; 76. woede; 78. raar; 80. roek; 83. pal; 84. ton; 87. A.P.; 88. te; 89. mi; 90. er. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 2. hoog gelegen ver trek; 12. aardrijkskundige aanduiding (afk.); 14. makker, kameraad; 15. de gezamenlijke edelen; 16. geheel de uwe (afk. Latijn); 17. zeehond; 19. stof; 21. in korte tijd; 22. tot lange strengen in elkaar gedraaid hennep- of ander garen; 24. aaneensluitende reeks; 25. een vrij geringe warmte graad bezittend; 26. onvergelijkelijk, enig in zijn soort; 28. zeevis; 29. strafvaartuig in vroegere jaren; 30. nauwsluitend; 32. de gezamenlijke bewoners v.e. staat; 33. schaakterm (afk.); 35. slecht en slordig werk; 38. per adres (afk.); 3.9. boom; 41. stad in Frankrijk; 42. kerkelijke straf; 43. knevel; 45. stoomschip (afk.); 46. voorzetsel; 47. dichtbehaarde huid van sommige roofdieren; 48. room kleurig; 49. kleur; 50. drank; 51. mu zieknoot; 53. chemisch symbool; 54. Italiaanse munt; 56, afgesloten loop plaats voor kippen aan het hok; 57. stel vaatwerk voor het gebruik bij maaltijden; 60. kloosterzuster; 61. bij woord; 62. volksnaam voor de wilde kamperfoelie; 64. 1000 gram (afk.); 65. stad in Zwitserland; 66 inborst, ka rakter; 68. ten eerste (Latijn); 70. Ned. luchtvaartmaatschappij (afk); 72. overdekt onderaards kanaal voor de afvoer van water; 74. vlotgras soort; 75. met een dun laagje goud of zilver overdekt metaal; 77. rivier in "Westfalen; 78. bloei wijze; 79. land schap van met rendiermos begroeide vlakten; 81. uitwas op de kop der hoenders: 82. namelijk (afk.); 83. schoorsteenzwart; 84. plaatselijke hoornachtige verdikking van de op perhuid; 86. voorzetsel; 87. plant met paarse bloemen. Verticaal: 1. Europeaan; 3. voor zetsel; 4. jong v. e. schaap; 5. steek vlieg; 6. vocht dat zich bij ontstekin gen afscheidt; 7. niet overvloedig; 8. afscheidsgroet; 9. honingdrank; 10. oude lengteëenheid; 11. vreemde taal; 13. geldelijke vergoeding voor ver richt werk; 16. sport v. e. ladder; 18. lichaamsdeel; 20. het uitslijten van land door de werking van wind enz.; 21. stootwapen; 23. arbeid; 25. hoofd bestanddeel der metselspecie; 27. rank vaartuigje; 29. zangvogel; 31. fijn, wit, half doorschijnend aarde werk; 32. republiek aan de noordkust van Zuid-Amerika; 34. schrandere hond; 36. schoenmakerspriem; 37. on bepaald voornaamwoord; 38. soort houtzaagmolen; 40. veldgewas; 42. vrouwelijk roofdier; 44. klein hert met een kort gewei; 47. onwrikbaar, onbeweeglijk; 50. opstapplank opzij of bij ingang v. e. voertuig; 52. één der leden v. e. wet (afk.); 53. dunne balk onder een vloer of zoldering; 55. Europeaan; 57. staketsel van bamboe voor de visvangst; 58. jong v. e. paard 59. zijrivier van de Moezel; 62. klip geit; 63. telwoord; 65. licht alcoholi sche drank; 67. stuk geweven stof; 69. vreemde munt; 70. waardeloos ge praat; 71. mythologisch tovenaarster. die Jason hielp het Gulden Vlies be machtigen; 73. sultanaat in Z.O.-A/.ië 75. groot rond zitkussen; 76. boordsel of oplegsel van gevlochten goud- of zilverdraad; 79. insekt; 80. zangstem; 83. muzieknoot; 85. voorzetsel. graad van huizen in plan-West. De heer Linders was hier - op grond van de opgedane ervaringen - niet hele maal gerust op. Er zijn thans nog 32 woningwetwoningen, waarvoor 382 gegadigden op de lijst staan. De bè- zetting van de f 345-huizen ging ge makkelijk, maar veel moeilijker was het met de f 265-huizen. Het zal te Zierikzee eenvoudigweg moeten ko men tot een royale doorstroming en het publiek zou aan een doorstro mingssysteem moeten meewerken, anders loopt het in de toekomst fout, zo meende de wethouder. Op verzoek van mevr. Beije zal op het parkeer terrein bij de „gasfabriek", een pa pierbak worden aangebracht. „F/ifsera" uit het buitenland SANTO DOMINGO. De Ameri- kaanse zangeres en filmactrice Bar bara Streisand en haar echtgenoot Elliot Gould, die sinds 1969 geschei den leven, hebben woensdag in San to Domingo een verzoek tot echt scheiding ingediend. BRASILIA. De Nederlandse gees telijke J. A. Rutgers is voor een mi litair tribunaal in Brasilia beschul digd van samenwerking, vorig jaar, met de extremistische organisatie „Val-Palmares". DJAKARTA. De Indonesische be volking - bijna 58 miljoen kiesge rechtigden op een totaal van 120 mil joen - gaat zaterdag voor de tweede maal in haar geschiedenis naar de stembus om een parlement te kiezen. ROME. In Milaan is het donderdag tot hevige botsingen gekomen tussen studenten en politie en in Napels zijn arbeiders en politie slaags geraakt. In Napels werden 12 mensen, onder wie een commissaris van politie, ge wond. De politie in Milaan verrichtte zeven arrestaties. BRUSSEL. Op grond van wat er na het eerste gedeelte van de don derdag te Brussel gehouden vergade ring van de ministers van financiën der zes E.E.G.-landen is meegedeeld, is. de kans groot te achten, dat er tot leen ingrijpende wijziging van het gehele internationale monetaire stel sel zal worden overgegaan. Advertentie In juni, juli en augustus treinen op de tiener- toer voor NS-identiteitsbewijs of pasfoto meenemen. Extra plus, half geld op de bus. voordelig uit met NS Wet Bezitvormingsfonds Met ingang van 1 juli 1971 is de „Wet Bezitsvormingsfonds" van kracht geworden. Het bezitvormings fonds is gevormd uit de opbrengst van de verkoop van aandelen van het Rijk in de N.V. Breeband. Uit de middelen van dit fonds kan aan per sonen met een inkomen beneden f 15.000,per jaar geldelijke steun worden verleend voor de vorming van duurzaam persoonlijk bezit. Er zijn in dit opzicht twee mogelijkhe den. a. Het verwerven van een eigen wo ning; b. Het kopen van spaai-effecten. In aanmerking komen meerderja rige personen beneden 60 jaar. De lening voor een eigen woning is ren teloos en bedraagt f 2400,De af lossing moet geschieden in acht ge lijke jaarlijkse termijnen, de eerste aflossing moet geschieden 2 jaar na het verkrijgen van de lening. For mulieren en nadere inlichtingen worden verstrekt ter gemeentesecre tarie. ZIERIKZEE Stand uniformenfonds Kon. Harmonie „Kunst en Eer" Het loopt goed met de actie voor het uniformenfonds van Zicrikzec's Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer". De stand per lieden bedraagt namelijk f 12.567,80. De loterij is goed geslaagd, want alle loten kon den worden verkocht. Uiteraard blijft liet bestuur intussen rekenen op het nakomen van dc hij de ge houden lijstactic gekregen toezeg gingen. Naar wij vernemen zal de trekking van de loterij plaatsvinden op don derdag 8 juli aanstaande, waarna in dit blad van vrijdag 9 juli publika- tic van de trekkingslijst zal plaats vinden. RENESSE Postzegelbeurs Philatelica De afdeling Schouwen-Duiveland van Philatelica, organiseert een post zegelbeurs op donderdag 15 juli a.S. in het Dorpshuis te Renesse, met ge legenheid lot kopen en ruilen van postzegels. BRUINISSF. H.S.V. „Grevelingen" Op zatredug 10 juli organiseert de H.S.V. „Grevelingen" een groot hen- gelconcours, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Als „top per" fungeert een auto, die - met an dere prijzen - is te zien in de show room aan de Nieuwstraat. Drukte op Grevelingendam De vakantietijd is begonnen, wie het nog niet wist zou het kunnen afleiden aan de cijfers van het dage lijks verkeer over de Grevelingen dam, vooral in de weekenden 's za terdags en zondags passeren regel matig meer dan 12.000, de laatste za terdagen en zondagen resp. 13.545 en 13.380 auto's. Gevolg stand van de teller per 1 juli .9.146.113. Totaal aan tal gepasseerde auto's in juni 1971 233.573. Gevonden voorwerpen Op het bureau van de groepscom mandant der Rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te bekomen over de volgende in de maand juni 1971 te Bruinisse gevonden voorwer pen: een hoofddoek, een portemon- naie, een gummi bal, een paraplu en een badhandoek. Mej. M. A. Noorthoek te Bruinisse is met ingang van l augustus be noemd als ambtenares ter secretarie. Zaterdag 3 juli. 20.20 uur: Zomaar een zomeravond. Als belangrijkste gaste: de zangeres Julie Felix. NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor SALARIS of PENSIOEN KERKWERVE: Ring, woensdags van 14,00- 15.00 uur. Wat biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 4 JULI NED. 1: In de morgenuren verzor gen KRORKK een uitzending van de eucharistieviering in de San Sal vador in Den Bosch. Het middagpro gramma is uit de vaste NOS-onder- delen opgebouwd. Om ze maar even met naam ie noemen: nieuws, week- jouniaal, verkeersinformatie, Verre kijker, Avontuur in Regenboogland en sport. In hel van half vijf tot vijf uit te zenden sportprogramma wordt o.m. aandach besteed aan de natio nale atletiekkampioenschappen in Drachten en aan de strijd om de Zwemlusttrofee in het zwembal Den Hommel in Utrecht, 's Avonds vertelt Nelly Frijda na Zip en Pip de verha len de Joden in Babel en Dromen van Vrede. CVK, IKOR komt hierna met Zingend Geloven. Om half acht de AVRO neemt op dat tijdstip de wacht over - slingert Tarzan zich aan lianen door het oerwoud. Er zijn dit maal moeilijkheden rond een blind meisje. Een kwaadaardige leeuw heeft het op haar voorzien. Bernard Fresson vertolkt de hoof drol in de na het nieuws te vertonen tv-film Hef Meesterwerk (L'Oeuvre), een film gemaak naar de gelijknamige roinan van Emile Zola. Fj-esson is te zien als de jonge schilder Claude Lantier die slechts van één ding bezeten is: ooit nog eens een meesterwerk te maken. Bezeten raakt hij dan ook nog op een even jong als aantrekkelijk meisje, een zekere Christine. Behalve min nares wordt zij Claude's model: hét model voor het meesterwerk. In de film spelen naast Bernard Fresson, Marie-Christine Barrault, Jean-Pau- le Cisife, Colette Gérard en Philippe Richard. Na de film opnieuw een vrouwenportret. Ditmaal van Betje Wolff (Elisabeth Wolff-Bakker), een van de belangrijkste letterkundige fi guren uit de 18e eeuw. NED. II: Vanavond begint de NOS - na Pip en nieuws aan de herhaling van de. jeugdserie Floris, de serie die de NOS handen met geld kostte. Een hernieuwde kennismaking dus met Rutger Hauer, die aan hoofdpersoon Floris gestalte geeft. Van Floris naar Studio Sport. In het eerste deel van Studio Sport o.m. beelden van de Tour de France. Commentaar bij de Tour-beelden wordt gegeven door Jean Nelissen, Theo Koomen en Fred Racké. Van de wielerbaan naar Franse wateren, naar de schipper van de Picardië. Om kwart over negen het 2e deel van Studio Sport. De rest van de avond wordt gevuld met Der Silbersee, de opera van Kurt Weill die in het kader van het Holland Festival wordt opgevoerd. In de hoofdrol ziet men Kurt Weill's we- duwe Lotte Lenya. Naast Lotte Lenya ziet en hoort men o.m. Lieu- wen Visser, Mary Lindsey, Werner Gotz, John van Kesteren, Anna Hae- nen en Wolfgang Schwartz. Bij de uitvoering wordt een tussenvorm tussen concert en opera aangehouden. Medewerking verleent het Residentie orkest. LAND- EN TUINBOUW Ongerustheid over denaturatiepremies zachte tarwe DEN HAAG, 1-7. Het bestuur van het Produktschap voor Granen. Za den en Peulvruchten gaat bij de Ne derlandse minister van landbouw zijn ongerustheid uitspreken over de denaturatiepremies voor tarwe, die de Europese commissie voor het sei zoen 1971/72 heeft voorgesteld. Die voorgestelde premie, te geven voor zachte tarwe, die ongeschikt wordt gemaakt voor menselijke con sumptie en naar de veevoedersector gaat, ligt voor de maand augustus f 1,10 per 10 kg beneden het bedrag dat het produktschap verantwoord acht en 55 cent beneden wat het mi nimaal noodzakelijk acht. In de la tere maanden zal het verschil nog groter zijn. De belangstelling voor denaturatie zal bij deze premie onvoldoende zijn, vreest het produktschap, en daar door zal een redelijke prijsvorming voor zachte tarwe belemmerd wor den, zeker in het begin van het ver koopseizoen. Het lijkt niet uitgeslo ten dat in die periode al tarwe aan het interventiebureau zal moeten worden aangeboden. Schroot met geheim OSLO, 1-7. Het Noorse mi nisterievan defensie heeft het krantenbericht bevestigd dat archiefkasten ynet hoogstgehei- me Navo-papieren per ongeluk als oudijzer zijn verkocht. De koper heeft alle documenten teruggegeven. De zaak ivordt onder.ocht en de Navo zal worden ingelicht over deze schending van de veiligheids voorschriften. Advertentie Havenplein 13, telefoon 2488 Zierikzee Temeer maakt het produktschap zch ongerust omdat het de voor 1971/ 72 vastgestelde E.E.G. maisprijs, g.e- zien de voed er waarde van dat pro- dukt, te laag vindt in vergelijking met andere voedergranen. Die goed kope mais (waarvan grote hoeveel heden van buiten de E.E.G. worden ingevoerd), zal, naar het schap vreest, maken dat inlandse rogge en gerst nauwelijks de interventieprijs zullen halen en bovendien zal ze de prijs vorming van de tarwe mede belem meren. Wielrenner verongelukt LEIDSCHENDAM, 1-7. De 19-ja- rige amateur wielrenner Ben Jurri- aans uit Amsterdam is donderdag avond tijdens de vierde wedstrijd voor de wielerzesdaagse in Leid- schendam zo ernstig gevallen dal hij een uur later aan zijn verwondingen in de Ursula-kliniek in Wassenaar is overleden. NOORDGOUWE Korpsen in aktie op installatiedag Donderdagavond kwamen de plaat selijke muziekkorpsen in aktie ter gelegenheid van de komst en instal latie van burgemeester Schouwe- naar. Als eersten kwamen de korp sen Con-Amore en Apollo met drumband, die een muzikale wande ling door het dorp maakten en een serenade brachten. Later kwamen de muziekgezelschappen Crescendo en Nieuw Leven en brachten op muzi kale wijze hun wensen over. De bur gemeester dankte de muzikanten voor deze hulde. Het was voor hem en zijn familie een complete verras sing, waardoor een mooie dag ook een mooi slöt kreeg. Hij hoopte dat de jeugd ook durend de weg naar „dc muziek" zal weten te vinden, om de gemeenschap levendig te hou den. Het optreden der korpsen bracht veel publiek op dc been. BRUINISSE Bejaardenmfddagen tijdelijk gestopt Woensdag 30 juni kwamen de Bru- se bojaarden voor dc laatste keer in dit seizoen bijeen. Er was een flinke opkomst en het was weer heel gezel lig. Sjoelbak, zang. declamatie enz., het was een goed geheel. Een verlo ting ten bate van de kas bracht f 41.- op. De heer Stoutjesdijk deklamcerde een mooi gedicht; mevrouw Wie- brens-Beckman las „eigen werk", een gedicht ter nagedachtenis aan dokter Van Leeuwen. Gesloten werd met het toepasselijke gezang, „Wat de toe komst brengen moge". Eind augustus hoopt ipen weer bij elkaar Ie komen. Spreeuwenjacht in België BRUSSEL, 1-7. In de afgelopen dagen hebben funktionarissen van het Belgische ministerie van land bouw naar schatting een miljoen spreeuwen verdreven uit de streek rond Branchon, Avennes, Ulbeek en Hasseltl. Spre.euwen hebben zich dit jaar bij miljoenen verzameld in de stre ken waar kersen geteeld worden. De spreeuwen verzamelen zich tegen de avond en belegeren dan de boom gaarden. Ook in de stad Brussel heb ben de kersenbomen bij partikulie- ren veel van de spreeuwen te lijden. Eigenaars van de bomen hebben soms 's avonds nog een boom vol kersen en vinden de volgende ochtend op de grond slechts de pitten terug. MINIMUMLOON VOOR WERKLOZEN DEN HAAG, 2-7. Het minimum dagloon ingevolge de wet Werkloos heidsvoorziening zal met ingang van 1 juli a.s. worden verhoogd van f 44,19 tot f 46,88. Minister Roolvink van Sociale Zaken heeft dit dc ge meentebesturen meegedeeld. Deze herziening vloeit voort uit het besluit tot aanpassing van het minimumloon aan de algemene loonkosten per 1 juli a.s. Als gevolg hiervan gaat - zoals gemeld - het minimumloon per die datum om hoog van f 167,70 tot f 177,90 per week. TWEEDE EXLOERMOND, 1-7. Donderdag is in Tweede Exloermond de vierjarige Johan van den Burg uit die plaats verongelukt. Het kind liep vanuit de berm voor dc ouder lijke woning plotseling het Zuidcr- diep op en werd aangereden door een personenauto. Het kind was op slag dood. Advertentie. Deze zomer kunt u In 60 stationsrestaurants een compleet menu krijgen voor de aantrekkelijke prijs van inclusief bedieningsgeld en BTW. voordelig eten bij NS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 14