En vervolgens politieke eenwording in de E.E.G. BLIK DOOR HET WERELD Regen enigszins spelbreker bij atletiekwedstrijden te Zierikzee „Flitsen" uit het buitenland ARAM EN HET TEKEN VAN YAGO Wat biedt de BEELDBUIS? Engeland en de E.E.G. zijn het toch nog vlotter dan verwacht met elkaar eens geworden over de voorwaarden voor Britse toetreding tot de Exiro- markt. Formeel moet nog de goed keuring van het parlement in Londen afgewacht worden, maar daarover bestaat niet zo heel veel twijfel. De Conservatieven, die een meerderheid hebben in het Lagerhuis, kunnen zich moeilijk permitteren niet eens gezind voor te stemmen. Een neder laag zou nieuwe verkiezingen beteke nen die gegarandeerd een Lab our- overwinning oplevert. De mogelijkheid bestaat dat de partijcongressen nog zure verrassin gen brengen: bijvoorbeeld dat Wilson die tot dusver zorgvuldig vermeden heeft ja of nee al te uitdrukkelijk uit te spreken, juist stemdicipline weet door te zetten. Met alle socialisten te gen en een paar conservatieven ook - zoals Enoch Powell - zou de over eenkomst net afgestemd kunnen worden: ook een manier om Labour weer aan de macht te helpen. Maar waarschijnlijk zijn al deze manoeu vres niet. Toen de E.E.G. begon werd zij ge dragen door een algemene verwach ting bij de bevolking der zes landen dat het samengaan het leven goedko per zou maken en wellicht ook aan genamer. Die sfeer bestaat nu niet meer. Vele voordelen van de E.E.G. zijn al aanvaard als doodnormaal, zo als de vergemakkelijking van de on derlinge handel en de mogelijkheden om in andere landen te werken. Maar het grote voordeel is ge weest dat de industrie dank zij een grote thuismarkt zich beter heeft kunnen ontwikkelen dan ze had kun nen doen als alleen het eigen land de uitgangsbasis was gebleven. Een beetje zuur kan men zeggen dal be halve wat specifieke agrarische maatregelen de E.E.G. vooral een voordelige zaak is geweest voor de internationale concerns - eerlijker is het om te zeggen dat de E.E.G. het Europese concerns mogelijk heeft ge maakt zich tot een kracht op te wer ken waardoor ze op de wereldmarkt meetellen. En behalve clan dat dit voor de ondernemers en hun geld schieters. aangenaam is geweest was dit ook in het belang i>an de econo mie - en dus van cle burgerijen - der zes landen. Meer betalen Bij de Britse entree is de stemming nuchterder. Op het vasteland waar men beseft dat het Europa der Zes nog net niet groot en machtig genoeg was om werkelijk op te kunnen we gen tegen giganten als de V.S. en Rusland. Met Engeland - en vervol gens Ierland, Denemarken, Noorwe gen en nog een paar landen erbij - is die machtpositie wel bereikt. Voor de Britten wordt het verve lend dat ze waarschijnlijk voor boter en spek en andere voedingsmiddelen wat meer moeten gaan betalen. Voor traditionele leveranciers van Enge land - Nieuw-Zeeland en de Caraibt- sche eilanden ivorden veel genoemd, maar voor Zuid-Afrika geldt het eveneens - zal het vervelend zijn dat ze voor menig proclukt of nieuwe markten moeten zoeken, of de door bescherming sterke concurrentie in de E.E.G. te trotseren. De onaangenaamheden op korte termijn maken nu menige Brit hui verig om ja te zeggen. Uitlatingen als van prins Philip doen daaraan ook niet veel goed. Maar ze kunnen ook zien dat de economische groei van het buiten de E.E.G. staande Enge land nog niet de helft was in procen ten van de economische groei in de E.E.G. Dat betekent dat' cle E.E.G.- landen bezig waren de hogere Britse levensstandaard in te halen. Zoiets merk je niet van de ene op de an dere dag, maar het telt wel op de langere duur aan. Daarom is het van belang voor de Britten om toe te tre-• den. Daarom ook is het voor cle an deren van belang dat de Britten mee doen. Waarna alleen nog maar klem mender wordt clat de politieke een wording van Europa geen gelijke tred heeft gehouden met de economi sche. Er is geen echt Europees parlement en het zal er op de een of andere ma nier moeten komen. Waarschijnlijk zal men eerst eer. soort E.E.G. van de vakbeweging zien ontstaan, met als hoopvolle consequentie dat daarna ook politiek de grenzen wat meer wegvallen. Een echte, grote, machti ge É.E.G. lijkt in kannen en kruiken. Op een echt groot en machtig Europa zal nog even gewacht moeten' ivor den. SPORT DUIVENSPORT Postduivenvereniging „Duiveland" Wedvlucht vanaf Survilliers (Fr.), afstand 305 km. Gelost om 11.40 uur» aankomst 1ste duif 14.19 uur, laatste prijsduif 15 uur. De uitslag luidt als volgt: F. M. Dalebout 1, 6, 9; C. Zandijk 2; P. Dooge 3; L. de Bruine 4; C. Bal 5, 7, 10; J. Folmer 8. P.V. „De Reisduif" - St. Phiiipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Phiiipsland vanaf Survilliers. In concours waren 39 duiven. Ze wer den gelost om 11.40 met zuidwesten wind. De snelheid van de eerste duif was 1072.35 m/m. Aankomst 14.26.01. De snelheid van de laatste duif was 1481.90 m/m. Aankomst 15.04.56. L. Reijngoudt 1; Kr. Reijngoudt 2, 4, 11 en 12; J. C. Verwijs 3, 5, 6, 7, en 8; L. Vermeiij en zn. 9, 10 en 13. P.V. „De Bruse Trekker" Wedvlucht uit Survilliers op za terdag 26 juni. Afstand ongeveer 306 km. In concours van de Bruse Trekker 49 duiven, die werden ge lest om 11.40 uur. Aankomst eerste duit' 14.54 uur, laatste prijswinnen de duif 15.19 uur. De uitslag was: Abr. IJzelenberg 1, 4, 12 en 13; Ph. Steketee 2, 9 en 10; J. J. de Jonge 3 en 7; A. de Ko ning 5 en 11; J. Bal 6; B. de Ruiter 8. Voetbal K.N.V.B. Zomoravondcompetitie Rayon Zierikzee P.Z.E.M.-Rijkswaterstaat niet door gegaan. (Rijkswaterstaat heeft zich teruggetrokken uit de competitie). Velocitas-Toren Boys 0-1. Morgen (woensdag)avond wordt gespeeld: P.Z.E.M.-Smit Bolnes (te Zierikzee); Hartogs P.V.-V.A.B. (te Serooskerke). Alle wedstrijden vangen aan om 19.00 uur. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot bijstand in het pasto raat te Bergharen/Horssen: D. v. d. Plas, kand. te Utrecht (verb, bericht). Beroepen te Bruchem-Kerkwijk: W, Arkeraats, kand., Ouderkerk aan de IJssel; te Hoogeveen (toez.): H. F. Venema, St. Johannesga; te Ommen: K. A. Abelsma, Wateringen. Geref. Kerken Beroepen te Leeuwarden: G. H. Ger ritsen, Papendrecht. Benoemd tot hulpprediker te Lan- geslag-Heino: J. L. Wielenga, em. pred. te Hilversum, die deze benoe ming heeft aangenomen. Aangenomen naar Bussum: drs. R. Strijker, Utrecht-oost. Geref. Gem. Beroepen te Hoofddorp: M. J. van Gelder, kand te Zwijndrecht. Geref. Gemeenten in Nederland Aangenomen naar Bruinisse: A. v. d. Berg, kand. te Gouda, die bedankte voor Arnemuiden, Chiiliwack (Can.), Dinteloord, Dordrecht, Groot-Am- mers, H. 4. Ambacht, Katwijk, Krui- ningen, Leerdam, Nieuwerkerk, Oostburg. Rotterdam-W., Terneuzen en Vlaardingen. Delta-Sport organiseerde wedstrijden op „Bannink" ZIERIKZEE, 28-6. De regen was zaterdag een grote spelbreker tijdens de door Delta-Sport, georganiseerde atletiekwedstrijden op het Zierik- zeese sportpark Bannink. Niet alleen werden de resultaten van de atleten nadelig beïnvloed maar -bovendien was het niet mogelijk om een aan tal nummeis te laten doorgaan. De ze werden door de wedstrijdleider de heer Hofman, in overleg met de ploegleiders, van het programma ge schrapt. Het was in dit geval duide lijk overmacht, want de baan was voor deze wedstrijden door de dienst van het sportpark in puike conditie gebracht. -J Er waren zeven deelnemende ploe gen, namelijk AV '56 uit Goes, Schel de Sport uit Terneuzen, Marathon uit Vlissingen, P.A.C. uit Rotterdam, A.V.R. uit Rotterdam, Sliedrecht Sport en Delta Sport van Schouwen- Duiveland. Het hoofdnummer van de wedstrijden was de werp-driekamp voor de dames. Deze werp-driekamp bestond uit kogelstoten, discus- en speerwerpen, en werd gewonnen door mevrouw Janny de Jonge-Schot van Delta-Sport met 2248 punten, vóór mejuffrouw E. Romers van Slie drecht Sport, (2115 pnt.) en mevrouw Esther Goedhart-Schot van Delta- Sport met 2048 pnt. De overige dames eindigden met heel wat minder punten. Bij de 100 me ter heren ging de winst naar de Goe- senaar C. van Oosten. Dit was een spannend onderdeel want de num mers 2 en 3, uit Rotterdam, eindig den in dezelfde tijd, 12,1 sec. Bij het speerwerpen jongens B. was Peter de Munck uit Goes een klasse apart. Hij won met een fraaie worp van 41,78 me ter. De 100 me ter meisje B was eveneens een Goes succes en wel voor J. Hamelinck. De 80 meter meisjes C was voor Thea Kaaijsteker van Delta-Sport. Anja Warrens, eveneens van D.S. bleek goed te zijn vooruitgegaan en eindigde nu voor de overige C-meis- jes van Delta-Sport. Het hoogsprin gen in deze categorie was eveneens een succes- voor Delta-Sport, met Mar ja Kouijzer als eerste. Het ver springen echter niet, want dat was weer voor Goes. Bij de C-jongens ging de 100 meter naar Goes en het hoogspringen naar Vlissingen, vóór Sliedrecht, maar op gelijke hoogte. De 60 meter meisjes D. gaf een drievoudig succes voor de organise rende vereniging. Ans v. d. Bos, Marjan Nolet en Anita Koutfzer ein digden gelük bovenaan in dezelfde tyd, terwijl Anita Koopman uit Se- rOGskerke, Astrid Schvvantje en /o- lien van Westenbrugge, eveneens tot een goede prestatie kwamen. Het verspringen was eveneens een suc ces, want hier was de volgorde: Mar jan Nolet, 4.10 meter en Ans v. d. Bes, 3,95 meter. Jolien van Westen- brugge, die enige dagen eerder op een avondwedstrijd in Goes dit nummer met 3,97 had gewonnen, was deze keer minder gelukkig. Het kogelstoten was niet zo suc cesvol. Karen Deurloo werd derde en was daarmee de beste van de Delta-Sportmeisjes. Tenslotte de pupillen. Bij de jongs- ten de zogenaamde meisjes B-pupil len, werd Anita Jongejan derde met 953 punten. Zij had wel pech, want het scheelde slechts één punt met nr. 2, terwijl de eerste ook niet zo veel meer had, namelijk 969 punten. Lia Willemse werd vierde met 876, de overigen eindigden kort daaron der. De tweekamp van de meisjes A- pupillen werd gewonnen door Bea Jongejan met 1075 punten. Daarna volgden de meisjes uit Roterdarn eh Terneuzen met resp. 1047 en 819 punten. De overigen hadden belang rijk minder punten. Marco Nolet won de tweekamp voor de jongens B- pupillen met 744 punten, Frits Ver- heij werd derde met 585 punten. De overigen hadden nogal heel wat min der punten. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Wildervank-Veendam: G. L. Born jr., kand. te Apeldoorn. Tweetal te "Wormerveer: G. L. Born jr., kand. te Apeldoorn en G. C. Klis, kand. te Apeldoorn, Oud-Geref. Gemeenten De heer A. v. d. Meer (Oosterland) ook beroepen te Doorn De heer A. v. d. Meer, lerend- ou derling van de Oud Ger. Gemeente alhier, die zoals bekend onlangs door de Algem. Eynode dier kerken ge houden te Ede, toegelaten werd tot predikant, en nadien een beroep ontving naar de kerk van Ooster land, heeft dezer dagen ook een be roep ontvangen naar de Oud Gei'. Gemeente te Doorn. Zierikzee: Donderdag 1 juli, 19.30 uur, ds. Wink, Veenendaal. VISSERIJBERICHTEN Mosselscizoon geopend Vair maandag 21 juni af, was er voor de mosselkwekers gelegenheid mosselen aan te voeren aan de mün te Ycrsekc. Van deze gelegenheid maakten p!m. 15 kwekers deze week gebruikt, c.q. er weiden plm. 15 par tijen aangevoerd. Daarmede was het mosselseizocn 1971-1972 dan weer geopend. De aangevoerde partijen kwamen gedeeltelijk uit Zeeland, gedeeltelijk uit de Waddenzee en het begin was' voor de kwekers tamelijk teleurstel lend, vanwege de lage prijs waar voor door de handelaars werd inge schreven. Zo ging woensdag een par tij met een visgewicht van 29,1 kg van de hand voor f 16,91, deze prijs zou minstens enkele guldens hogex moeten liggen. Vorig jaar werden record prijzen geboekt, daarbij val len de nu gemaakte prijzen helemaal in het niet. Verschillende partijen gingen weg voor iets meer dan de minimumprijs. Nu zullen in de toe komst als de export op gang komt, (1 juli) de prijzen ongetwijfeld iets aantrekken. Veel hangt hier af van het weer, bij koel weer zullen meer -mosselen geëxporteerd worden dan bij warm zomerweer en van de mo gelijkheid de mosselen te vangen, reeds nu klaagt men op velschillen de percelen in de Waddenzee over ongelimiteerde groei van de algen, een plantaardig groeit gewas dat in de zomer welig tiert op de mossel percelen en dat eerst in het najaar als de stormen komen verdwijnt. RECHTSZAKEN Raadslid ving dassen MAASTRICHT, 28-6. De recht bank in Maastricht heeft het Sim- pelveldse raadslid Lei L., tevens ei genaar van een privé-dierentuin, twee weken hechtenis opgelegd voor het vangen van een das, een be schermd dier, dat in ons land vrij wel niet meer voorkomt. De man, eerder betrapt op het vangen van dassen, stond terecht in hoger beroep. De kantonrechter in Maastricht veroordeelde hem tot f 100 boete. DODELIJKE ONGELUKKEN HELMOND. De vierjarige Walter Kwarten uit Helmond is in het St. Lambertusziekenhuis in die plaats overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. De kleuter, die van achter een geparkeerde auto de straat opliep, werd aangereden door een personenauto. ROERMOND. In een ziekenhuis in Roermond is de 43-jarige R. Bieber- stein uit het Duitse Rheijdt overle den aan de gevolgen van een ongeval In de stromende regen liep de man onder een paraplui plotseling de weg in Roermond over. Hij werd door een personenauto aangereden en levens gevaarlijk gewond. MANILLA. Zes mensen zijn vorige week om het leven gekomen toen de wervelstorm Gilda over het centrum van de Philippijnen trok. HAMBURG. Ongeveer 22.000 werk nemers in Westduitse chemische in dustrieën zijn maandag in staking gegaan. T 20. Tamahia dacht dat haar krachten haar zouden begeven. Het was haast teveel te gelijk voor haar. Eerst die gruwelijke ont dekking en nu deze man, die haar cle door tocht belette. Van het eerste begin af had zij een hevige afschuw voor Ochnr gevoeld. De man leek haar de verpersoonlijking van al het kwaad dat er in de wereld was en telkens wanneer hy in haar nabijheid kwam. voelde zij een worgende angst. En nu was zij hier met deze kerel alleen, zon der ook maar de minste kans dat iemand haar te hulp zou komen. Doch de wanhoop scheen haar plotseling nieuwe kracht te schenken. Met een be hendige beweging dook zij onder de uit gestrekte armen van Ochar door en voor dat de man zich zelfs had kunnen om draaien was zij reeds het dek opgesneld. En terwijl zij daar liep. kreeg zij een plot selinge ingeving. Zij kon natuurlijk het eerst Aram waarschuwen, doch wat zou hij vermogen alleen in deze vijandige om geving? Want Tamahia twijfelde er geen ogenblik langer aan of de piresters waren het vijandig gezind en hadden hen slechts meegenomen om op de een of andere ma nier profijt van het 1c trekken. Zij rende naar hel achterschip, waar de kooi hing mot de zee-arend, welke Tudor haar bij het vertrek had meegegeven. Voor de ogen van één der verbaasde ma trozen opende zij met een snel gebaar de kooi en het was een gevoel van onbe schrijfelijke opluchting dat zij de grote vogel oven later zag wcvliegen. Een paar maal cirkelde hij boven het schip rond en toen verdween hij pijlsnel naar het noor den. Vrijdag 2 juli, 21.11 uur: Gulden Zeezwaluw 1971. Vanavond de Franse bij drage met o.a. Esther Galil. WOENSDAG 30 JUNI NED. 1: De KRO verzorgt vanmid dag het programma voor de jeugdi gen onder ons. Het kinderprogram ma vermeldt een aflevering uit de Bruintje Beer-serie en „de Klub van zes en een half". Rond half zeven ko men de beelden van de Tour de France weer op de buis. Vandaag gaat hel om de etappe Nancy-Mar- che. Na Pip en Zip en het nieuws nieuwe avonturen van de Dubbel- dekkertjes. Furber wordt met z'n he le hebben en houwen - en daartoe behoort ook zijn vlooiencircus - op straat gezet. Om half acht een over stapje naar de rubriek Kenmerk, in welk, programma zoals ie doen ge bruikelijk informatie wordt gegeven over kerk en samenleinng. Direct aansluitend op hel nieuws van 8 uur een politiek praatje van de Neder landse Middenstandspariij. Daarna 5 minuten zendtijd voor de stichting Socutera, die er een filmpje van het voorlichtingsbureau voor de voeding tegenaan gooit. Nachtvlinders vragen vervolgens cle aandacht in de van avond uit te zenden aflevering uit de serie Uit de wereld der Insekten. Om LONDEN. Het Britse Lagerhuis heeft maandagavond met 316 stem men voor en 284 tegen (een meerder heid van 32 stemmen) een motie van afkeuring tegen de regering verwor pen. VERVIERS. In het centrum van Bullingen (België), vlakbij de Bel gisch—Duitse grens, is maandag de 66-jarige Adrianus van Roo uit Leid- schendam bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. JERUZALEM. De Israëlische re gering heeft maandagavond met klem tegengesproken, dat er onder handelingen zijn gevoerd over her vatting van de betrekkingen tussen Israël en de Sowjet-Unie. WARSCHAU. Brandweerploegen hebben maandag geleidelijk aan de resten geblust van een brand, die za terdag in een olieraffinaderij in het zuiden van Polen uitbrak. Bij deze brand zijn 14 mensen om het leven gekomen en 56 gewond. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DELFT. Prins Aschwin, curator voor Aziatische kunst aan het Me tropolitan museum te New York, heeft maandag de oude kunst- en an tiekbeurs te Delft bezocht. Hij is uit de Verenigde Staten in ons land ter gelegenheid van de 60ste verjaardag van zijn broer prins Bernhard. DEN HAAG. De minister van bui tenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns vertrekt heden dinsdagavond naar Engeland om uit handen van konin gin Elizabeth een hoge onderschei ding te ontvangen, de ministerbijeen komst van de Westeuropese Unie bij te wonen, en afscheid te nemen van zijn Britse ambtgenoot, sir Alec Dou glas-Home. SASSENHEIM. In Sasscnhcim is •maandagavond een verkeersongeval gebeuld waarbij de 20-jarige C. J. Uphcff uit Sassenheim om hot leven is gekomen. STADSKANAAL. In het Rcfajazie- kenhuis te Stadskanaal is de 83-jari- ge W. Scheper uit Musselkanaal over leden aan de opgelopen verwondin gen bij een auto-ongeluk. WINSCHOTEN. Omdat dc 39-ja- rigc spoorwegwachter H. M. uit Oude Pekela maandagmiddag ver geten was de overwegbomen te slui ten is op de overweg bij Winschoten in de lijn Groningen-Nieuwe Schans een personenauto onder de trein ge komen. De bestuurder de 39jarige H. Plat uit Scheemda kon, nadat zijn auto in brand gevlogen was, ternau wernood worden gered. Hij is in ern stige toestand opgenomen in het zie kenhuis tc Winschoten. even voor negenen tracteert de NOS de kijker op cle film Hoogspanning, levensgevaar (officiële titel Manpo wer). Het is een rolprent uit 1941 waarin Mariene Dietrich is te zien als femme fatale. De resterende zendtijd wordt gebruikt voor de ver toning van de straattoneelproduktie „Het vliegtuig Salomon, door men senhanden voortgedreven". De pro- duktie, een produkt van de Japanse toneelvernieuwe-i- Shuji Terayama, kon in Nederland worden uitgebracht dankzij de samenwerking van de stichting Sonsbeek, het Mickery The- ather, het Holland Festival en de NOS-televisie. De filmregie is van Mis ja Fr enkel. Om tien voor elf is het tijd voor het laatste bulletin van de nieuwsdienst. NED. II: Op het 2e net heeft de KRO het voor het zeggen. Dat wil zeggen: na cle verplichte NOS-num- mertjes van Pip en Zip en journaal. De omroep van meneer Van Doorn brengt allereerst Liedjes uit Wenen. De aflevering van vanavond heet Beim Burgtor am Michaelerplatz. Op dat plein, een van de mooiste van Wenen is Hans Holt gastheer. Minder muzikaal is cle xxieuwsxxitzending om 8 uur. Van het nieuws naar Het Zie kenhuis. Het betreft hier een film van de Amerikaanse regisseur Fre derick Wiseman. Wiseman, waarvan de KRO in de nabije toekomst nog een 2-tal rolprenten op de buis zal brengen, filmde mensen in de poli kliniek van het Metropolitan Hospi tal in New York. De laatste KRO bij drage voor deze avond is een repor tage vanxiit Frascati in Amsterdam waar ensembles uit het Amsterdamse Concertgebouworkest werken spelen van Nederlandse componisten van de 17e tot en met de 20ste eeuw. Het Amsterdams Oktet speelt het gelijk namige werk van Henk Badings. Na het nachtconcert als hekkesluiter van de avond hei allerlaatste nieuws. DONDERDAG 1 JULI NED. I: Na de samenvatting van de etappe Dinat-Rcubaix van de Tour de France (mannen die de beelden van commentaar voorzien zijn Jan Nelissen, Theo Koomen en Fred Rac- ké) nieuwe belevenissen van Pip en Zip. Als we die gehad hebben, en ook het NOS-journaal van het beeld scherm is verdwenen volgt, de aller eerste aflevering van het VPRO-pro- gramma VPRO-Campus. VPRO- Campxis, zo is de bedoeling, zal eens in de 14 dagen op de bxiis worden ge bracht en telkens een hele avond vul len. De locatie zal iedere keer anders ziin. Vaxxavond is gekozen voor een plaats „ergens" in Noord-Holland. Vaste onderdelen xxan Vpro-campus: een gevarieerd programma voor kin deren (door kinderen bedachte spe len en fijne en vrolijke filmpjes), de vertoning van Betty Boop-tekenfilm- pjes. het optreden van popgroepexx (vanavond de roek-popgroep Slade en de groep Cosmic Dealer) exx een speakerscorner. lx i Zuid-Holland xvnrdcxx de bexvoxiers aan het woord gelaten oxxer de betekenis van het xoater voor hun streek. Aandacht wordt voorts besteed aan paardexx- dressuur exx het koor xwxx de mxx- sexnxxboerdcrii Na lint/ elf wacht de kijker nog slechts het laatste joxir- xx a al. NED. I: De TROS, die direct na het nicuxi's van 8 xnir de ether instapt, vult haar zendtijd net als de VPRO on het perste net xxxet slecht één pro- gramxnaoxxderdcel. Voor de TROS is d"t de filxn De drie Musketiers, waar in de avontuurlijke avonturen van de uit de boeken xxan Alexander Dxt- mas zo bekend geworden heldexx Athos, Porthos en Aramis en hxxn vriend d'Artagxian breed worden xiitnesvnnnen. De rol van d'Arlagnan wordt in de film vertolkt door nie mand xninder dan Gene Kelly, de danser, acteur, choreograaf en regis seur. De schermxitselivgen van Dxi- xxxns' geesteskinderen worden vooraf- gegaan door een aantal NOS-pro- nmmma's. Om die NOS-bijdragcn even in chronologische volgorde de revue te laten passeren: allereerst is er de Pip en Zip aflevering, daarna is er de niexixrsman en nog weer In fer wordt men getracteerd op de par lementaire rubriek Den Haag van daag. het programma Van gexvest tot gewest en de tips xxan het Nationaal Bureau voor Toerisme.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 6