NS-Vakantie- dagtochten Samen op reis? Neem een 2-pluskaart! Voorlichtingsavond over aardgas en aanleg c.v. te Bruinisse voordelig uit met NS Dokter K. Bos („Terre des Hommes?') terug uit India STREEKNIEUWS Beste zwemwater bij Waddeneilanden Zuid-Beveland krijgt het druk met frambozenpluk INGEZONDEN STUKKEN voordelig uit met NS BRUINISSE, 28-6. In het Recrea tiekamp „Stoofpolder" te Bruinisse werd vrijdagavond voor de bewoners van gemeentewoningen, een voor lichtingsavond gegeven betreffende de in het voornemen van b. en w. liggende aanleg van centrale ver warming in die woningen wanneer de bewoners daarmee instemmen. Nadat burgemeester G. Hokken de zeer talrijk opgekomen aanwezigen had welkom geheten gaf de heer Roozemond van de Prov. Energie Mij. (PZEM) een uiteenzetting over de voordelen en de toepassing van 't aardgas als verwarmingsbron. De c.v. aardgasinstallaties werden daarbij met nadruk gepousseerd. Ook de heer Mampay uit Dor drecht, die de c.v. in de woningen van de gemeente zal moeten aan leggen, als daarvoor voldoende be langstelling bestaat, hield een cau serie over centrale verwarming, iets wat de 20e eeuw eigenlijk van de Romeinen heeft afgekeken, al was de c.v. in de tijd rond onze jaartelling technisch „nog niet zo volmaakt, als de huidige". Momenteel zijn er in Zeeland reeds 50.000 woningen op het aardgasnet aangesloten, waarbij zeer velen ook inderdaad c.v. hebben laten aanleg gen. De heer P. J. Boot, hoofd van de technische dienst gaf een techni sche uiteenzetting van de aanleg, die hij met tekeningen verduidelijkte, het plaatsen van de kachel en het doorvoeren van de verwarming door de buizen. De aanleg Na de koffiepauze was er gelegen heid tot het stellen van vragen. Hier bij werd duidelijk, dat 11 meter lei ding door de P.Z.E.M. wordt aange legd, de rest door de gemeente. In totaal 234 woningen kunnen als zijnde eigendom van de gemeente van een aardgasverwarming worden voorzien. Voor een normale eensga- zinswoning zou de huur met f 37,- stijgen, voor een bejaardenwoning met f 29,- welke bedragen (zo was op het gemeentehuis berekend) zul len kunen worden teruggebracht tot plm. f 4,- per week, omdat aardgas verwarming goedkoper is, dan alle andere verwarming. Voor f 4,- per week meer heeft men dan zijn ge hele huis verwarmd. Advertentie De heer Izak Coppoolse gaf wat tegenstroom op de verstrekte cijfers en berekeningen, door te stellen, dat met name de aanleg goedkoper zou kunnen, waardoor de lasten voor de bewoners zouden verminderen. De bereidstellingsverklaringen, om aan te sluiten kunnen in de loop van de ze week worden ingeleverd, velen verklaarden zich direct al akkoord, van de bewoners moet echter mini maal 50 pet. mee doen, wil het pro ject op gang kunnen komen. Een dagje naar Scheveningen of de Efteling, naar Volendam of Avifauna, naar Giethoorn of Texel. Keuze uit 30 mogelijkheden. Alle informatie in de brochure Vakantiedag tochten op de stations. SCHIPHOL, 28-6. Teleurgesteld over de beslissing van de Indiase re gering om het coplete medische team dat Terre des Hommes had samen gesteld, niet in West-Bengalen toe te laten, is dokter K. Bos (31) uit Den Haag zondagmiddag op Schiphol te ruggekeerd uit Calcutta. Zijn collega-arts H. Scheer uit Hoogwoude blijft voorlopig in West- Bengalen zijn medewerking verlenen aan het Salt Lake City Kamp op 15 mijl afstand van Calcutta, dat door Caritas en de Britse instelling Mis sionary of Charity wordt ingericht voor het opvangen van in totaal 200.000 tot 300.000 vluchtelingen uit Oost-Pakistan. Samen met Scheer was dokter Bos enkele weken geleden naar India vertrokken om de overkomst van het medische team van Terre des Hommes voor te bereiden. Na hun aankomst vernamen zij dat India de visa voor dit team weigerde te ver lenen, hoewel deze aan Scheer en Bos wel waren verstrekt. „De regering van India stelt zich op het standpunt dat er in India zelf meer dan genoeg artsen aanwezig zijn," zo zei dokter Bos op Schiphol, maar naar zijn mening hebben deze medici in vele gevallen niet het ni veau van de Europese artsen en bo vendien werken de meesten in de grote steden en is het verschrikke lijk moeilijk hen te mobiliseren voor de talloze vluchtelingen-kampen. In die kampen bestaat volgens de heer Bos wel degelijk een groot gebrek aan medici. DEN HAAG, 28-6. Wanneer de re- creatiezoekende Nederlander wil ba den in de openlucht kan htf daar voor behalve in zwembaden nog het beste terecht op de Waddeneilanden. Daar is de kwaliteit van het (zee)- water nog het zuiverst en minst ver ontreinigd en bijna ideaal. Ook langs de kust van Noord-Holland boven IJmuiden is de situatie nog alles zins redelijk, maar verder is het met het oppervlakte water in en rond ons land van minder goed tot zeer slecht gesteld. Een en ander wil ftiet zeg gen, dat al het oppervlaktewater in Nederland voor de recreatie onge schikt zou zijn. Wanneer men maar zoveel mogelijk uit de buurt van dichtbevolkte en industriële centra blijft en zorgt dat men geen water binnenkrijgt kan men op heel wat plekken nog zonder al te grote ri sico's zwemmen. Maar ideaal is wa ter voor de recreatie - op de Wad deneilanden na - bijna nergens meer. Dit vertelde ir. J. L. Kooien van de afdeling oppervlaktewater van het Rijksinstituut voor de Zuivering van afvalwater tegenover een A.N.P.- verslaggever. Dr. Meinsma vraagt verpleegkundigen niet te roken AMSTERDAM, 29-6. Dr. L. Meins- ma, directeur van de stichting „Actie niet roken", heeft een telegram ge stuurd aan de Verenigingen van ver pleegkundigen met de volgende in houd: „De Koninklijke Nederlandse Mij. tot Bevordering der Geneeskunst acht het roken, vooral van sigaret ten, schadelijk en beveelt haar leden aan niet te roken. Ik nodig u uit uw leden eveneens met klem te verzoe ken niet te roken". Flitsen uit het buitenland WARSCHAU. Als onderdeel van een reorganisatie van de Centrale Raad van de Poolse vakbonden zijn maandag 22 vooraanstaande vak bondsfunctionarissen, onder wie zes leden van het presidium, afgetreden. MOSKOU. De bemanning van het Russische ruimtestation Sojoez-Sal- joet zal waarschijnlijk woensdag op aarde terugkeren. Dit heeft het Franse persbureau A.F.P. uit goed- ingelichte bron in Moskou vernomen. WARSCHAU. In de afgelopen ja ren zijn talrijke onregelmatigheden gepleegd bij de toelating van partij leden. Dit staat in een rapport van de Centrale Controlecommissie van de Poolse Communistische Partij, aangehaald door het blad „Trybuna Ludu". TEHERAN. De Iraakse vice-pre mier, Safi Asfia en zijn Sowjetrus- sische ambtgenoot Michail Yefremov hebben een hydro-elektrische dam in de rivier de Aras - in het Russisch- Perzische grensgebied in bedrijf ge steld. VATICAANSTAD. Een pauselijk document over de priesters en hun rol in de huidige wereld zal donder dag worden gepubliceerd, zo heeft het Vaticaan bekendgemaakt. Paus Paulus zei vorige week dat het do cument gebaseerd zal zijn op de be vindingen van het tweede Vaticaanse concilie. BRUSSEL. Maandag is in België, te Zeebrugge, de nieuwe „Ocean Container Terminal" officieel geo pend, de grootste en „snelste" con tainer op het Europese vasteland. BONN. Het Interduitsc overleg tus sen de Oostduitse staatssecretaris Mi chael Kohl en z(jn Westduitse col lega Egon Bahr, over verbetering van de betrekkingen tussen de beide Dutislanden, is op voorstel van Kohl uitgesteld van 1 tot 13 juli. WASHINGTON. Het Amerikaan se hooggerechtshof heeft maandag de doodstraffen van 35 mensen nietig verklaard. Onder de veroordeelden bevindt zich Richard Speck, die ter dood door middel van de elektrische stoel werd veroordeeld wegens moord op acht verpleegsters in Chicago, in 1966. NEWCASTLE (NIEUW-ZUID- WALES). Zaterdag zal de doopplech tigheid worden verricht van de enorme snijkopzuiger ham 211, die voor de „Ham-dredging (Australia)" in Newcastle is gebouwd. LAND- EN TUINBOUW KAPELLE, 28-6. Op Zuid-Beve land en in het bijzonder in het ge bied rond Kapclle-Biezelinge zal het in deze en de komende weken op de klcinfruitbedrijvcn druk worden met de pluk van frambozen. De frambo- zenteelt neemt hier een belangrijke plaats In. Hoewel het er naar uitziet dat de produktie lager zal worden dan vo rig jaar vanwege de minder gunsti ge stand van het gewas op vele be drijven, zal er toch veel mankracht nodig zijn om de frambozen geplukt te krijgen. Het plukken van dit pro- dukt vraagt namelijk veel tijd. Meestal worden hiervoor de scholen die vakantie hebben ingeschakeld. De frambozentelers in Kapcllc en omgeving leveren hun produkt al tijd af in doosjes met een netto in houd van-250 gram. Een deel hiervan wordt dan verkocht voor de markt in binnen- en buitenland en krijgt als bestemming de directe consump tie. Het grootste deel gaat naar de fabrieken en wordt daar verwerkt in glas of blik op sap of wordt inge vroren. Het Zeeuwse produkt leent zich bijzonder goed voor deze zgn. „veredelde" verwerking. Tijdens drukke aanvoerdagen kan er in Kapelle op de fruitveiling een aanbod zijn van 40-50 ton frambozen in doosjes. Vorige week begon de aanvoer op gang te komen. De beste kwaliteiten noteerden toen rond f 4,— per kg en de industrie betaalde voor de klasse 1 en 2 in doosjes rond f 2,25 per kg. Geslaagd Aan het Dactylo-Instituut Schoe- vers n.v. 's-Gravenhage slaagde bij de aldaar gehouden examens voor receptioniste o.a. mej. J. C. Boot uit Burgh. Mercedes bijna winkel in Zaterdagmiddag omstreeks half 2 reed een Mercedes, bestuurd door P. W. uit Rotterdam, bij een uitwijk manoeuvre tegen de winkel van de firma Gebr.- Verton in de Kerkstraat. De grote ruit ging in gruizels en de muur werd ontzet. Totale schade be loopt rond f 2500, De heer W. reed richting Haam stede toen uit de andere richting een Volkswagenbusje naderde, welke een groep fietsers ging inhalen en daar bij op het linkerweggedeelte kwam. Het busje werd bestuurd door H. de V. uit Waarder. Voor de Mercedes- bestuurder was er toen geen andere mogelijkheid meer om de tegenligger te ontwijken dan richting winkel rij den. Bij de botsing werd de Merce des aan de voorzijde beschadigd, ter wijl de fam. Verton een grote schrik kreeg omdat het gehele huis stond te schudden. „Geen schuld" zeiden beide bestuurders, die er goed vanaf kwa men. De rijkspolitie onderzoekt de juiste toedracht. WESTERSCHOUWEN Campingvoetbal 1971 Het programma voor het camping voetbaltoernooi 1971 is klaar, op het sportpark „Van Zuijen" beginnen op maandag 12 juli te 18.45 uur de eer ste wedstrijden. De poule wedstrijden duren 2 x 20 minuten met 5 minuten rust, doch de finale wordt in 2 x 30 minuten gespeeld en 10 minuten rust. Bondsscheidsrechters zullen de wedstrijden leiden. De deelnemende ploegen zijn: Pou le A.: Blomshoeve, Ginsterveld, Duinrand, Wielewaalen D.F.S. In poule B. spelen Duinhoeve, Duin oord, Rozenhof en 't Torentje. Ge speeld wordt op maandag 12 juli, woensdag 14, donderdag 15, maan dag 19, dinsdag 20 juli en op don derdag 22 juli de finale die om 19.00 uur begint Tijdens de wedstrijden zullen loten verkocht worden om de kaspositie wat te verbeteren van de organise rende vereniging, de s.v. D.F.S. Eer ste prijs de nieuwe wedstrijdbal van de finale. Gezien het succes van vo rig jaar waarbij de belangstelling soms enorm was, mag opnieuw ge rekend worden op een welslagen van dit tournooi. RENESSE Bijzondere (zang)diensien in de Herv. Kerk Woensdagavond begint de serie bij zondere diensten in de kerk te Re- nesse. Voor deze eerste avond is de medewerking verkregen van de zanggroep en combo Ichthus uit Goes die bekende en moderne liederen zul len zingen. Het schoolkoor en de blokfluitgroep van Renesse zal zich laten horen, terwijl er daarnaast veel samenzang zal zijn. De leiding is in handen van de Geref. predikant van Haamstede ds. W. v. d. Kooij. Aan de voorbereiding van het programma is goede zorg besteed en de toegang is vrij. BROUWERSHAVEN Installatie burgemeester A. P. Schouwenaar Donderdagmiddag 1 juli a.s. zal de installatie plaatsvinden van de heer A. P. Schouwenaar als burgemeester van de gemeente Brouwershaven. Om ongeveer 13.40 uur zal de bur gemeester met z(jn gezin aan de grens van de gemeente, (begin Don kere weg te Schuddcbcurs) worden verwelkomd door het college van b. en w. Vervolgens gaat het gezelschap via Noordgouwc en Zonncmairc naar Brouwershaven en om 14.00 uur vangt in het Verenigingsgebouw een buitengewone openbare raadsverga dering aan. in welke de burgemees ter officieel zal worden geïnstalleerd. Er bestaat tussen 16.30 en 17.30 uur voor de besturen van verenigingen, voor Inwoners cn andere belangstel lende gelegenheid om met de nieu we burgemeester en z(jn gezin ken nis te maken. NIEUWERKERK Geslaagden zwembrevet Zaterdag slaagden achttien leerlin gen van de christelijk Nationale ba sisschool te Nieuwerkerk voor het „Jeugdbrevet 1" van de „Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van drenkelingen". Dit examen - het eer ste in Nederland in het kader van het schoolzwemmen - werd gehouden in het openluchtzwembad in Kruinin- gen. Drie en twintig deelnemers kwa men op voor dit examen, achttien ervan slaagden. De geslaagden zijn: Lia Folmer; Annemarie van Putten; Els Stoutjesdijk; Cobi Dorst; Ria Folmer; Marjan Cats; Janneke Hoo- gerland; Marja van der Wekken; Diana van den Berge; Beppie van der Wielen; Connie Kooiman, Anneke Rotte; Joop Kort, Rinus Dorst; Her man Kik; Henk Cats; Hans Schiette- katte; Jaap Flikweert. Het betrof hier leeiTingen van de zesde klas van de Chr. Nat. School „School met de Bijbel". Door deze klas zijn in totaal 32 A-zwemdiplo ma's en 27 B-zwemdiploma's en 18 reddenzwembrevetten behaald. Deze klas heeft de opleiding tot dit examen gehad als experiment. Ge zien het grote succes hiervan zal de heer J. A. M. van Heek en diens as sistente, mej. J. Roks, deze aktiviteit over meerdere scholen gaan uitbrei den. OUWERKERK Bouw bungalows Op het terrein van „Zeelandhuis N.V." aan de Oostweg te Ouwerkerk zijn nu reeds vijf bungalow's „onder de pannen". Eén daarvan is gereed en het werk aan de anderen vindt geregeld voortgang. Rozenpracht De rozen aan de noordzijde van de Ring te Ouwerkerk prijken thans in hun volle pracht en zijn een sieraad van hen, die daar oog voor hebben. Het lijkt wel, alsof „Moeder Natuur" deze bloemen begiftigd met steeds vollere rijkdom. Inderdaad: een lust voor het oog. Openbare basisschool Aan het eind van het cursusjaar 1970/1971 verlieten vier leerlingen de openbare basisschool te Ouwer kerk, t.w.: Niek Bil, André Boogerd, Ellie v. d. Marei en Anja Zorge. Voor het nieuwe cursusjaar der openbare basisschool te Ouwerkerk 1971/1972 werd één nieuwe leerlinge ingeschreven (Janet v. d. Linde). De school vangt weer aan op maandag 9 augustus a.s. Het hertenkamp Een gedeelte van het hertenkamp te Ouwerkerk ter breedte van 30 m is d.m.v. palen hiervan afgeschei den. De herten hebben nu nog een domein van 60 meter ter beschik king. Het achteraan gelegen terrein, waar ook het onderkomen zich be vindt is in dezelfde staat gebleven. Aanleg parkeerstrook Aan de Noorsestraat te Ouwerkerk is dezer dagen een begin gemaakt met de aanleg van een parkeerstrook, zulks ter hoogte van het bluswater bassin. OOSTERLAND Val met bromfiets Zondagmiddag had de 19-jarige L. Steenpoof-te Matth.z. het ongeluk op de zeedijk naar Viane, kort bij zijn woonplaats, met zijn bromfiets een slipper te maken. Hij kwam hierbij zo ongelukkig terecht dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. De jongen bleef n.l. buiten bewust zijn op het wegdek liggen. De ver vanger voor dokter Speelman liet de onfortuinlijke bromfietser vervoeren naar het Zweedse Rode Kruiszieken- huis te Zierikzee, waar een hersen schudding werd geconstateerd. Ver der bekwam de jongeman verschil lende verwondingen aan gelaat en hoofd. De kleuterschool De zomervakantie is ook voor de chr. kleuterschool „Radda Barnen" weer aangebroken. In plaats van het aloude gebruik een afscheidsfeestje te houden voor diegenen die het kleuteronderwijs voor het basison derwijs gaan verruilen werd er ook dit jaar weer een trip over het eiland gemaakt waarvan wij reeds een ver slag publiceerden. Er verlieten 32 kleuters dit jaar de school, 12 gaan er naar de openbare basisschool, 16 hiervan naar de christelijke basis school terwijl er vier naar de open bare basisschool te Sir Jansland gaan om hun onderwijs te vervolgen. De scheidende leerlingen kregen allen de gebruikelijke gratificatie uit het z.g. „Van Vessemfonds", bedragende f 12,50. In vroeger tijden werden bij deze gelegenheid kleren verstrekt, de jongens kregen een „pakje" of win terjasje, en de meisjes een jurkje of een manteltje. Bejaarden op reit Onder auspiciën van dc plaatse lijke Oranjevereniging maakten dc bejaarden uit Oostcrland donderdag weer "hun jaarlijkse reis met een tweetal autobussen van de fa. Van Oevcrcn te Zierikzee, chauffeurs dc heren Van Aken cn Snoek. Met 64 inzittenden werd om streeks acht uur vertrokken van het dorp en werd koers gezet naar Rot terdam waar Dolfirodam met een bezoek werd vereerd. Verder over Waddinxveen, Boskoop naar Alphen aan de Rijn, waar een bezoek ge bracht werd aan Aviafauna, waar men ongeveer drie uur verbleef. Na dat de bussen weer waren bestegen werd een prachtige route gevolgd langs de Oude Rijn door achtereen volgens Leiden, Oegstgeest, Sassen- heim, Noordwijk, Katwijk en Wasse naar te passeren om in Rijswijk een goed verzorgde maaltijd te gebrui ken. Hierna werd het weer tijd om huistoe te rijden en omstreeks 8 uur was men weer op het dorp terug. Als een oud gebruik stond ook nu weer de plaatselijke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" onder leiding van de directeur, de heer Jac. Ca- pelle, keurig gc-uniformeerd, het ge zelschap op te wachten om hen een muzikaal welkom te bereiden. Na mens de deelnemers en deelneem sters sprak de heer Willem Kloote een dankwoord aan de Oranjever eniging en aan allen die hebben meegewerkt om deze reis, die be gunstigd was door fraai weer, zo goed te doen slagen. Ook de voor zitter van de Oranjevereniging, de heer Matth. Steenpoorte Lz. sprak een dankwoord voor de gezellige verstandhouding tijdens de reis en vooral „Oosterlands Fanfare" voor de muzikale verwelkoming en voorts aan allen die meewerkten om deze geslaagde reis mogelijk te maken. Heiwerk voor nieuwe school gestagneerd Het heiwerk ten behoeve van de scholenbouw aan de van den Abeele- straat alhier heeft enige stagnatie on" dervonden. De mening dat de beton nen heipalen van 6^ meter lang, vol doende weerstand zouden bieden om het gebouw voor scheuren en verzak ken te behoeden heeft men prijsgege ven, en men achtte het niet verant woord om hiermee door tegaan. De palen zakten te vlug en met deze lengte werd niet de gewenste vaste bodem bereikt. Men gaat het nu met houten palen doen met een lengte van 13 meter, waarop een kap komt van gewapend beton, lang IV2 meter. Hiervan zullen er 160 worden gesla gen. De mannen van het heibedrijf Wagenaar te Loenersloot zijn bereids weer begonnen om deze karwei te klaren. Deze palen gaan met de dun ne zijde de grond in uiteraard. FINANCIËN EN ECONOMIE Economische groei in de V. S. stagneert WASHINGTON, 29-6. In het twee- de kwartaal van dit jaar heeft de economische groei in de Verenigde Staten in geld uitgedrukt ongeveer acht procent bedragen tegen in de eerste drie maanden 13,1 procent, zo is in Washington vernomen van zegslieden die te maken hebben met de statistische afdeling van het mi nisterie van handel. De waarde van het Amerikaanse bruto nationaal produkt is in het tweede kwartaal met 20 miljard dol- gestegen tot 1.040 miljard dollar op jaarbasis.' Van de nominale groei van acht procent is volgens de zegslieden slechts 3,5 procent te danken aan de werkelijke expansie van de econo mie. De rest is prijsinflatie. Dat zou betekenen dat de inflatie in het tweede kwartaal maar ongeveer 4,5 procent heeft bedragen tegen in het eerste kwartaal 5,6 procent. Geachte redaktie, Mag ik even enkele opmerkingen maken, ik wil graag eens even pra ten over het verkeer zoals u ook wel weet wordt er de laatste jaren veel gedaan om de veiligheid op de weg te vergroten. Allerwege in den lan de is dat op te merken en ook in on ze streken wordt er wel iets aange daan. Toen dan ook het aantal trak- toren en combines op de wegen toe nam zag men daarin een groot ge vaar voor het snelverkeer en vooral het inhalen en passeren werd een last die drukte op het verkeer. Van daar dat men overging om een pa rallelweg aan te leggen van Zierik zee naar Bruinisse, met het doel het langzame verkeer uit het snelver keer weg te nemen. Ook is men en kele bushaltes gaan verplaatsen ook voor diezelfde verkeersveiligheid. En ja ik zou zo zeggen het zijn allebei beste verbeteringen ter bevordering van de verkeersveiligheid. Dus met andere woorden nu de langzame baan er is duidt men geen langzaam verkeer meer op de snelweg, dat is niet toegestaan. Nu geloof ik wel dat de deskundigheid het wel weet hoe het moet alleen één ding begrijp ik niet. Geen langzaamverkeer op de grote weg toegestaan, waarom laat diezelfde deskundigheid dan nu wel het snelverkeer gebruik maken van de parallelweg. Dit wordt nu wel toegestaan. Daar ik als fietser me nigmaal tussen Nieuwerkerk en Zie rikzee gebruik maak van de paral lelweg weet ik maar te goed hoe men dit doet. De zaterdag voor Pinksteren werd ik 6 maal gepas seerd, rijdende van Nieuwerkerk naar Zierikzee. Bij mijn terugkeer dacht jk, nu zal het wel beter gaan. Maar, o nee hoor, 4 keer hetzelfde liedje. Het was zelfs nog erger, want ik reed rechts en kreeg toch nog 4 tegenliggers te incasseren een be wijs dat men met het grootste gemak en met brutaliteit maar rustig zijn gang gaat. Ik heb zelf al gezien dat men bij een parkeerstrook er op vliegt en bij een volgende parkeer strook er weer afholt, al naar gelang het met hun wensen overeenkomt. Voor een fietser is dit zeer hinderlijk en bovendien ook zeer gevaarlijk. Als het redelijk weer is gaat het nog wel. Maar jl. zondag reed ik bij windkracht 7 pal er tegen naar Zie rikzee. ik was nog maar net op dc parallelweg of ik werd alweer ge passeerd. Als dan de wind rond je oren suist hoort men op het laatste ogenblik dat er wat komt, dus mees^ tal schrikt men even op. Er is nog meer, die parallelweg is bedoeld voor het langzame verkeer. Maar nu is dit het eigenaardige ervan dat de lieden die zich op dc parallelweg bc- Advertentie een daa onbeperkt reizen door Nederland. 2 personen f 30.- 3 personen 35.- 4 personen f 40.- 5 personen f 45.- Zaterdag en zondag onbeperkt geldig. Maandag t/m donderdag van 9 uur 's morgens af, vrijdag niet. Neem een pasfoto mee! vinden nu juist dit doel niet nastre ven, want het is er bij hun niet om te doen eens even weg te zijn uit het snelverkeer en te genieten van een langzame rijtoer. Neen, integen deel, hun doel is om zo snel moge lijk er overheen te suizen en net nog even eerder aan te komen als degene, die zich op de grote baan bevindt. Dus een langzame baan wordt gebruikt of misbruikt voor snelrijden. Ik dacht dat dit een ver vloeking in zichzelf met zich draagt. En nu mijn vraag is hier iets aan te doen, want ik sta dan ook geheel achter de klachten, die onlangs zijn geuit in de gemeenteraad van Duive- land door diverse personen. Is het soms mogelijk, dat er borden komen met snelheidsbeperking en dat met een maar goed. Ik dacht dat 7o km per uur ruimschoots voldoende was. Een ieder die harder wil blijven rijden maar op de grote weg, die is er tenslotte voor. De heren van het snelverkeer richten al genoeg ellen de aan in en op hun eigen baan, ik zou denken geef hun niet de hand erbij, dat ook te doen op de paral lelweg. Als de deskundigheid oor deelt: op de snelweg geen langzaam verkeer, zou ik denken, gelijke mon nikken gelijke kappen en om een woord te gebruiken uit de radio-re clame, weg met de grauwsluier, dus op de parallelweg geen snelverkeer, weg er mee want ze zijn een groot gevaar en een ergernis in mijn ogen. U mijnheer de redakteur dankzeg gend voor de verleende plaatsruimte teken ik met de meeste hoogachting, J. Folmer &Zn. Nieuwerkerk (gem. Duiveland) Kerkring 14 O ja, nog even dit. Al dit „inge zonden" is natuurlijk niet tegen hen die op de parallelweg moeten zijn of komen, teneinde hun mening of lan derijen te betreden. De wandeltocht van Schouwen Geachte heer redakteur, Het is dit jaar gebleken dat het niet mogelijk was de jaarlijkse 25 km wandeltocht van Schouwen te orga niseren. Wij vernamen dat de oor zaak hiervan lag in het feit dat in het voorgaande jaar het deelnemers aantal gering was. Nu zou ik de volgende suggestie willen doen aan het organiserend co mité van de „Wandeltocht Schou wen": Is het voor dit jaar 1971 soms toch nog mogelijk een tocht te orga niseren en dan wel zo dat er over twee afstanden kan worden gelopen, nl. 25 en 15 km (of alleen maar 15 km), want- er zijn nog vele trouwe wandelaar(sters) die er steeds aan hebben meegedaan, die hun jaarlijks cijfer of medaille met diploma willen behalen. Met dank voor de plaatsing. Een wandelaar van de 25 km van Schouwen. Het stedenschoon van Zierikzee Geachte heer redacteur, Staat u mij toe, even te reageren op het onder het motto „gezwel" in uw blad van j.l. vrijdag verschenen in gezonden stuk van de heer J. dc Bruijne. Schrijver ontpopte zich als een fervent voorstander van ste denschoon en graag stelt ondergete kende zich wat dat betreft aan zijn zijde. Op een ander punt geeft de schrij ver m.i. blijk van onvoldoende wer kelijkheidszin. Hij gaat immers voor bij aan het - overigens zo simpele - feit, dat Zierikzee alleen van ste denschoon niet kan bestaan. Men be hoeft geen econoom tc zijn om een open oog te hebben voor dit aspect. Laat dat „gezwel" dan niet aan be paalde schoonheidseisen voldoen, het ware te wensen, dat onze plaatselijke industrie dermate ging floreren, dat het blazen van meerdere „bellen" spoedig noodzakelijk was. Komt dc heer Dc Bruijne in dc pers wel eens berichten legen over bedrijven die „kapot" gegaan zijn Niet uitgesloten, dat zij zich hebben gesort in een avontuur van tè grote investeringen door het oprichten van zo'n door u gewenste „echte" loods. Daarentegen valt het innitiaticf van bedoelde Zierikzcesche fabriek in dc vorm van het bewuste „gezwel", ge tuigend van een voorzichtig bedrijfs beleid. alleen maar te rcspektcrcn. Daarom geen bange gedachten, meneer De Bruijne Bekijk de din gen niet te eenzijdig. Stedenschoon mag dan belangrijk zijn, maar het meest volmaakte stedenschoon is niet in staat om brood op tafel tc bren gen in al die gezinnen, die daarvan wel verzekerd zijn bij een gezond in dustrieel bedrijf. Graag aan u. méneer de redakteur. hartelijk dank voor plaatsing Zierikzee, J. WILLEMSE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4