Op Oosterschelde gaan de hengels uit Centrale Fokveedag Schouwen-Duiveland Fraude van tonnen LAATSTE NIEUWS STREEKNIEUWS Zwemfestijn in „Dol-fijn" te Nieuwerkerk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 29 juni 1971 Nr. 20900 „Leiilig-" groepje verliet <le haven Z1ER1KZEE, 29-6. Misschien wel het „leutigste" groepje sportvissers, met echtgenoten is heden (dinsdag)- morgen scheep gegaan voor een vaartocht over de Oosterschelde, zulks op uitnodiging van de firma W. K. Schot Co, gespecialiseerd in sportvisserij. Allereerste startpunt was café „De Banjaard", waar al vroeg de koffie geurde, die (met cake) werd gebruikt als preludium op hetgeen een „mooie dag buiten" beloofde te worden. Met de „Dolfijn" zou het allemaal gebeuren, maar - het komt meer voor, als men het allemaal eens ex tra goed wil doen - krijgt de motor van dit schip een beetje kuren, zo dat het schip van een Bruse collega (gestationeerd in de Zierikzeese ha ven) ter uitkomst werd gecharterd. Het mocht allemaal de pret niet drukken, want er was zon aan de hemel, die veelbelovend neerketste op het groen/blauw van het Schelde- water en de visjes zouden vanda xg zeker bijten. Werkeiland(en) Doel van reis was in eerste instan tie Schelphoekgat, via Flaauwers, om daarna het werkeiland in de Schelde „te doen", met als vervolg daarop het „tweede eiland" en daar zouden de hengels uitgaan. Anderhalf uur was hier voor uitgetrokken. Om in de stijl te blijven gaat ook hier de mand met palingbrood open, om van deze Schouwse lekkernij in een zo ge-eigend milieu extra te genieten. Om vier uur is het schip - als alles goed gaat - weer terug in Zierikzee. We hadden een vriendelijke uit nodiging van de eigenaar mee té gaan, maar wat er vandaag te Zie rikzee niet allemaal gebeurt! Het kon niet, maar reizigsters en reizigers vissers waren welgemoed. Het zal vandaag wel zo gebleven zijn! Donderdag 1 juli Zo was het, zo zal het zijn (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). ZIERIKZEE, 28-6. Donderdag 1 juli a.s. wordt te Zierikzee weer de Cen trale - Fokveedag gehouden voor Schouwen-Duiveland, een hoogtijdag voor de veetelers. Een uitvoerige ca talogus is verschenen, waarin de Rijksveeteeltconsulent ir. L. Th. J. M. de Wit een inleidend woord schreef. Ir. De Wit wijst op de nun al voor de 17e keer terugkerende mogelijk heid voor de fokker om te zien hoe zijn dieren staan in vergelijking met die van zijn collega's. Naast de be oordeling op exterieur, heeft de fok ker/gebruiker met deze catalogus te vens de mogelijkheid de gebruiks waarde van de voorgeleide dieren te be-oordelen.. Van het rundvee zullen 92 stuks aanwezig zijn. De inzending vormt voor betrokkenen een hele kluif. Vele gebruikers onderschatten wel het verblijf van de dieren op een fokveedag. De kleine groep schapen houders laat een kwalitatief goede inzending zien. Te zien valt wat met fokkerij en selectie valt te bereiken. Het aantal inzendingen van leden van de Kon. Vereniging „Het Neder landse Trekpaard" wordt ieder jaar kleiner. Ir. De Wit <stelt zich de vraag of een provinciale fokveedag voor Zee land niet meer mogelijkheden in houdt. De onderlinge vergelijking en het aantrekken van fokkers/gebrui kers - zo schrijft hij - uit andere de len van het land, is dan beter moge lijk. Plaatst uw familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode UTRECHT. De farmaceutische in dustrie is teleurgesteld over het be sluit van de ziekenfondsraad „de pil" niet op te nemen in het verstrek kingenpakket. Dit besluit is met vijf tien stemmen tegen en veertien voor en in weerwil van een positief meer derheidsadvies van een commissie van een commissie van medische deskundigen, genomen. Huivelijks- kaarten en circulaires Wij drukken ze graag voor U Drukkerij L 0 k, Janne wekken 11 <5 ROME. Het Britse sterretje Pamela Wood jyoseert, zittend op een granieten leeuw in het Capitol te Romez\j is één van de deelneemsters voor de wed- strijd Nieuwegezichten voor Europadie in juli op Sardinië zal worden gehouden. Met dit gezichtje, heeft Pamela misschien wel kansen. DEN HAAG, 29-6. De Nillmij fi nancieringen N.V. in Den Haag is voor tenminste enkele tonnen het schip ingegaan door frauduleuze handelingen bij een financierings kantoor in Rhenen dat voor de Nill mij als bemiddelaar bij financierin gen optrad. De schade kan zelfs nog oplopen. Financiële experts van de Nillmij hebben dit vastgesteld bij het doorlichten van de boeken van het kantoor. Het onderzoek naar de on regelmatigheden zal nog zeker twee weken in beslag nemen. De Nillmij heeft inmiddels de 45- jarige directeur J. van D. van het kantoor zijn bemiddelingen voor de Nillmij doen staken. Afbraak Parijse Hallen kan beginnen PARIJS, 29-6. De gemeenteraad van Partfs heeft na een debat van tien uur zijn goedkeuring gehecht aan een gedeeltelijke afbraak van dc vorig jaar al ontruimde Hallen. Het debat moest herhaaldelijk worden gestaakt wegens de talrijke betuigingen van afkeuring door de tegenstanders van verdwijning van het beroemde 117 jaar oude bouw werk van Victor Baltard, die zich op de publieke tribune roerden. Sinds de bedrijvigheid van de han del uit de „buik van Parijs" is ver dwenen hebben de Hallen verschei dene andere bestemmingen gekre gen. Zo namen een ijsbaan, biosco pen en tentoonstellingen er hun tij delijke intrek, maar ook veel ver liefde paartjes hadden de weg naar de schemerige gebouwen snel ge vonden. De Parijzenaars, snel met het geven van bijnamen, hadden al gauw een andere naamt gevonden voor de „buik", die nu „het hartje van Parijs" wordt genoemd. Op 1 juli komen de slopers om de zes oostelijke hallen, die het eerst aan de beurt zijn, met de grond ge lijk te maken. Zij moeten plaats ma ken voor de bouwput van een me trostation. De Ontwapenings conferentie GENEVE, 29-0. Een verbod op biologische wapens en een verdrag waaronder het nemen van atoom- proeven - dus ook ondergrondse - geheel wordt verboden zijn de voor naamste punten op de agenda van de ontwapeningsconferentie in Genève, die dinsdag 29 juni te 15.00 uur Ned. tijd met de zomerzitting begint en v/aaraan 25 landen deelnemen. DODELIJKE ONGELUKKEN HENGELO. Op een overweg in Hengelo kwam een trein in botsing met een trekker met aanhanger. De bestuurder van de trekker, de 51- jarige J. H. Michorius uit Enschede kwam om het leven. RIJSWIJK. In het Noordbrabant se Rijswijk stak de 12-jarige aldaar gelogeerde Jan Kroon uit Apeldoorn met zijn fiets de Veldweg over. Hij werd gegrepen door een achterop komende personenauto. Zwaarge wond werd hij naar een ziekenhuis in Gorkum vervoerd, waar hij is overleden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bij het oversteken van de Oranje Nassau- singel in Alphen aan den Rijn, is donderdagavond het echtpaar Hout man-van der Schee door een bestel auto aangereden. De 74-jarige heer Houtman werd zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij enkele uren later overleed. Advertentie Belangrijke onderwijszaken aan de orde in schoolkrant openbare school te Oosterland NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbanlt U bent welkom bij uw Nutsspaarbank VERHUUR KLUISLOKETTEN NOORD WELLE: tegenover Dorpshuis, woens dags van 11.00-12.00 uur. BRUINISSE Grote belangstelling voor komende wielerwedstrijd De Ronde van Bru, de wielerwed strijd op 24 juii te houden langs het bekende parcours, belooft een succes te worden gezien de deelneming van diverse bekende renners, o.a. Wim Evertse, maar daarnaast hebben nog 79 anderen ingeschreven. Wie er ook komen De dames Bel la en Keetie Hage, waarvan de laat ste wereldkampioene is. Er wordt na melijk ook een wedstrijd voor dames gereden, die om 2 uur begint, terwijl om 4 uur, de heren van start gaan. Wielrenner staakt de strijd De wielrenner Chr. de Jonge uit Bruinisse, die in zijn achtjarige loop baan dikwijls opmerkelijke succes sen wist te behalen, moet zijn carriè re opgeven. Een ontstoken spier, ge volg van een oude blessure, maakt de training en dus ook het deelnemen aan de wedstrijden onmogelijk. Op medisch advies moet Chris daarom zijn rennerskarretje aan de wilgen hangen. Nieuwe motor in schip Het motorschip Douwina van schipper S. de Wachter uit Stad a. h. Haringvliet werd bij de firma L. Padmos en Zonen voorzien van een andere (gebruikte) motor. Het be treft hier een 450 pk. Industrie, met keerkoppeling 2Vz op 1. Het schip werd uitgerust met bunkoeling en kreeg bovendien nog een van Voor den schroef. De firma D. van Dui- vendijk en Zonen zorgde voordat de motor werd geplaatst, voor een gron dige verbouwing. Nummerwijziging telefooncentrale Op 30 juni a.s. te 24.00 uur zullen de telefoonnummers van het net Bruinisse welke uit drie cijfers be staan worden gewijzigd in telefoon nummers met vier cijfers door vóór de bestaande nummers het cijfer 1 te plaatsen. Omdat voor deze num merwijziging de aansluitingen korte tijd worden onderbroken worden de werkzaamheden 's nachts uitge voerd, het ongerief voor de abonnees blijft daardoor tot een minimum be perkt. Abonnees die na 30 juni nog de oude nummers kiezen worden tij delijk. voor zover als mogelijk, door middel van een berichtenautomaat over de nummerwijziging ingelicht. De informatie is aangepast aan de internationale geldende informatie- toon die bestaat uit 3 op elkaar vol gende toontjes van opklimmende hoogte, zulks in afwijking van de huidige informatietoon die bestaat uit een afwisselend hoge en lage toon. Sloopdoelwit Een leegstaande woning aan het eind van dc Bergstraat-hoek Van Hertsbeckestraat schijnt sloopdoel wit te zijn van een deel van de jeugd. Meestal gaan dergelijke akties nogal grondig, zodat er van de woning niet veel zal overblijven. OOSTERLAND, 28-6. Juist even voor de grote vakantie kwam num mer 3 van de vierde jaargang van de „Schoolkrant" weer uit, het or gaan van de Openbare Basisschool alhier. In een „Ten geleide" geeft het schoolhoofd, de heer P. T. Bolken- Jacques van den Dool, organist van de Grote Kerk te Den Bosch en Ar thur Mercel, eerste hoboïst van het Brabants Orkest, geven donderdag 1 juli een concert in de Grote Kerk te Zierikzee. Het programma ver meldt o.a. werken van Bach, Handel, Wesley, Franck en Widor. baas een visie op het afgelopen schooljaar dat hy als „onrustig" be titelde. Te late onderwijzersexamens, ziekte van leerkrachten, militaire dienstplicht en het vertrek van een leerkracht gaven moeilijkheden, die momenteel nog niet zijn opgelost. Gelukkig is er in mej. M. Joziasse weer een onderwijzeres voor de school aangetroffen. De wensen van het schoolfhoofd zijn verder: een t.v.-toestel, een pla tenspeler, een weeftoestel, een naai machine, een documentatiecentrum en een nieuwe biologie-methode. Verder de mededeling dat er dit jaar 17 leerlingen de school gaan verla ten, nl. li meisjes en 6 jongens, en dat er weer 14 „nieuwkomers" zijn nl. 5 meisjes en 9 jongens. Vervol gens geeft de krant een aantal ge gevens betreffende het komende schooljaar, bijzonder belangrijk voor de „nieuwe" ouders. Het volgend schooljaar vangt weer aan op maandag 9 augustus. Verder kemen de leerlingen aan bod die in proza of poëzie hun ervaringen te boek stelden van de schoolkampak- tiviteit of over het schoolreisje dat ze maakten. Namens de gezamenlij ke leerkrachten stelde de heer Uil 't onderwerp„Onderwijsvernieuwing" aan de oide. Hij bespreekt hierin o. m. de problemen die zich voordoen bij de overgang van de leerlingen van de kleuterschool naar het basis onderwijs, inzonderheid met betrek king tot de leeslessen. Besloten werd in dit verband naar het basisonder wijs, inzonderheid met betrekking klasse 3, 4, 5 en 6 niveau-lezingen in te voeren. De leerlingen zal dan eerst een test worden afgenomen om ze daarna bij een zekere groep in te kunnen delen die een bepaald leesni veau heeft. Sportieve strijrl schooljeugd NIEUWERKERK, 25-6. Hieronder volgen de uitslagen van het grote zwemfestijn, dat vrijdag j.l. - gelyk gemeld - in het bad „Dol-fijn" te Nieuwerkerk voor de schooljeugd van Schouwen-Duiveland werd ge houden. Schoolslag jongens: George Kotoun 1.15,2; Rien Mol 1.15; Jaap Flikweert 1.21,3; Leo Dalebout 1.20,3; Henk Cats 1.21,9; Henk Jan Roskam 1.24,2; Joop Kort 1.33; Jack v. d. Werf 1.02,3; Wiebe Terpstia 1.26; Hans Schiettekatte 1.24,8; Marie Scheffers 1.27,3; Nick Goudzwaart 1.36,6; Jaap Rentier 1.21; Piet van der Linden 1.25,3; Rinus van der Wielen 1.32,6; Wim van Dijke 1.20. Schoolslag meisjes: Joke Hage 1.45; Ria Folmer 1.13,9; Cora Stou ten 1.53,7; Cora Blom 1.28,7; Elly Kr istalijn 1.35,2; Jannie Boogert 1.30,3; Connie Kooijman 1.20,2; Lya- ana de Reus 1.43,2; Anjo Flikweert 1.19,9; Coby van der Linde 1.33,5; Fina Geuze 1.31,3; Aberdien Beije 1.18,3; Diana van den Berge 1.20; Adrie Smalheer 1.33; Wilma van den Bos 1.34,9; Janneke Hogerland 1.23,7; Annie Wesdorp 1.26,8; Anneke Rotte 1.33,1; Hennie Donselaar 1.33,4 Di- neke Bolle 1.29,6; Joke Kooiman 1.57,2; Jannie Flikweert 1.34,8; Tru- die Vane 1.36,4; Inge Tanis 1.15,8. Rugslag meisjes: Riet van de Hoek 0.52,5; Marlies van der Werf 1.03,1; Marian Padmos 1.01,9; Anne- lies de Keizer 1.06,7; Laura van der Have 0.59; Lucienne Hendriks 1.00.5; Jannie Goudzwaart 0.54,1; Greta Stouten 0.59,6; Mar ja van der Wek ken 0.41,0; Tonnie de Jonge 0.49,3. Rugslag jongens: Nick Bil, 0.50,5; Leendert Oosse, 0.52,7; Jan v. d. Berg 0.50,3; Peter Tierie 0,57,0; André Bo- gert, 0.54,5; Johan Verhoek 0.48,8. Borstcrawl jongens: Paul de Graaf, 0.30.8: Geert Smid, 0.25,0; Sjaak van Dijke 0.28,6; Peter van der Zande, 0.27,7; Kees van der Linde, 0.33,9; Ja cob Bal 0.36,8; Rob v. d. Velde 0.24,8; Rinus Dorst 0.37,5; Jan Stouten 0.28,3; Herman Kik 0.32,9; Hans van Dongen 0.27,0; Adrie van den Berge 0.28,3. Borstcrawl meisjes: Anja Zorge 1.00,0; Gerda Tierie 0.26,9; Beppie van der Wielen 0.23,8; Hermieneke de Vrieze 0.32,2; Annemarie van Putten 0.27,9; Els Stoutjesdijk 0.30,3; Lia Folmer 0.24,4; Jeannet van der Maas 0.40,4; Henny Dorst 0.31,1; Ineke Wandel 0.24,0; Marjan Cats 0.31,6; Jaqueline Capelle 0.34,0; Coby Dorst 0.29,2; Annet Verwest 0,28,0. Prijswinnaars werden: Schoolslag jongens: 1. Jack van der Werf, Openb. basis school te Ooster land; 2. George Kotoun, basisschool te Ellemeet; 3. Rien Mol, Openbare basisschool te Nieuwerkerk. Schoolslag meisjes: 1. Ria Folmer, Christelijk Nationale School te Nieu werkerk; 2. Inge Tanis van de Open bare basisschool te Nieuwerkerk; 3. Alberdien Beije, Openbare basis school te Oosterland. Rugslag jongens: 1. Johan Verhoek, Chr. Nat. School te Oosterland; 2. Jan van den Berg. Openb. basisschool te Oosterland; 3. Nick Bil, Openb. ba sisschool te Ouwerkerk. Rugslag meisjes: 1. Marja van der Wekken, Chr. Nat. School te Nieu werkerk; 2. Tonnie de Jonge, Openb. basisschool te Sirjansland; 3. Riet van den Hoek, basisschool te Elle meet. Borstcrawl jongens: 1. Geert Smidt Openb. basisschool te Nieuwerkerk; 2. Rob van der Velde, Openb. basis school te Nieuwerkerk; 3. Hans van Dongen, Chr. Nat. School te Scharen- Öijke. Borstcrawl meisjes: 1. Ineke Wan del, Openb. basisschool te Nieuwer kerk; 2. Lia Folmer, Chr. Nat. School te Nieuwerkerk en Beppie van der Wielen, Chr. Nat. School le Nieuwer kerk. De heer J. M. Holm, secretaris V.V.V. reikte de prijzen uit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3