AGENDA WINKELIERSVERENIGING OPCERICHT NAAST CENTRALE De gemeente Zierikzee en de PZEM-affaire Staten van Zeeland voor afsluiting van de Oostcrsclielde SAFARI LOOK iMitltlcnslaiHlspcrilcclcu ic Zierikzee Protest legen vangen e r van trekvogels in ZIERIKZEE, 26-6. Een groep Zierikzeese midilen- standers is begerig het begrip „leefbaarheid" in deze stad nieuwe zin en royate(re) inhoud te geven. Eén uitspringend puilt van bet wenslijstje, dat tot ver betering zou moeten leiden, is openstelling van win kels in de avonduren, gedurende de typische zoiner- toeristeiiniaanden juni, juli en augustus. Met dit verlangen, vervat in een officieel verzoek aan de gemeente raad, heeft de „groep middenstan ders" - zonder steun overigens van de (officiële) Stichting Onderne merscentrale, gepoogd hiervoor toe stemming te verkrijgen, maar (men zal zich het debat tijdens de raads vergadering van onlangs herinneren) dit pogen is niet gelukt. Er was een scala van bezwaren en „bezwaartjes" Er werd verwezen naar de positie van het personeel, dat in de ver drukking kan komen. Er werd ge sproken „van de klok terugdraaien", gelet op de motivatie, die destijds aan de Winkelsluitingswet heeft ten grondslag gelegen. Bovendien was er bij de aanvraag een regiefout ge maakt, die evenwel bij herhaling zou kunnen worden vermeden. Winkeliersvereniging Deze herhaling komt er, want in tussen is de ontwikkeling niet afge broken. De „groep middenstanders", die destijds het initiatief nam heeft recentelijk het besluit genomen toi oprichting van een Zierikzeese Win keliersvereniging, die geenszins be oogt het werk van de Stichting On dernemers Centrale „over te nemen" of aan te sturen op een concurren tieverhouding, die het werk van „de Centrale" zou ontkrachten, maar wel gericht is op een organieke bun deling van zakenmensen, die menen dat de stedelijke zakenstand en de burgerij gebaat zouden zijn met be paalde op stadsverlevendiging ge richte maatregelen. Voorlopig bestuur Tot de nieuwe winkeliersvereni ging zijn intussen 44 middenstanders toegetreden en een voorlopig be stuur is gevormd, dat bestaat uit de heren: P. J. R. Stenhuis, W. Bastia, A. D. v. d. Berge. J. W. H. Gudde. B. Verschuur en J. F. v. d. Ven. Het dagelijks ei AMSTERDAM, 25^6. Iedere ochtend kan men in Artis een merkwaardige optocht zien. Omstreeks tien uur trekken dan een kip en vijf hanen van de kinderboerderij in de die rentuin naar het restaurant. Ze verzamelen zich op het terras j waar ze een half uurtje blijven rondhangen, hier en daar een l lekker hapje van een vroege l terrasbezoeker meepikkend, t Maar dan is het zover. Zonder dralen stapt de kip, gevolgd i door haar escorte hanen, naar f de deur van het restaurant. Is 4 deze gesloten dan wordt er ge- 4 wacht tot er iemand in- of uit 4 gaat en glipt het gezelschap 4 naar binnen. Dat is de laatste 4 tijd dagelijks nog gelukt. De 4 kip loopt dan steevast naar een 4 hoek bij een verwarmingsra- diator en daar gebeurt het. 4 Onder het toeziend oog van 4 vijf haantjes produceert de kip 4 een ei. 4 Na deze zichtbare zware ar- tj beid fladdert zij, gevolgd door de hanen, op een van de vele 4 stoelen of tafels en kakelt luid- 4 keels dat het die dag weer is f pelukt. Het voorlopig bestuur heeft van de zijde van de gemeente het advies ontvangen m.b.t. de gewenste win- kelopenstelling een hernieuwd ver zoek in te dienen. Inmiddels liceft de (nieuwe) vere niging „Zierikzee" zich met een en quêteformulier gewend tot alle ste delijke zakenlieden. Daarin worden verschillende vra gen aan de orde gesteld. Zij hebben betrekking op de centrumpositie van Zierikzee op Schouwen-Duiveland, op de openstelling van de bedrijven (vier maal per weck tijdens de zo mermaanden), over een sluitingsdag per week, over verhoging van akti- viteiten ter plaatse, een te houden symposium, de contacten met over heid en verenigingen, de leefbaar heid en het lidmaatschap van de winkeliersvereniging, die een jaar contributie vraagt van f 10, Standpunt Centrale Hoor en wederhoor toepassende in deze toch wel opvallende Zierikzee se affaire, verklaarde een woord voerder van de Stichting Onderne mers Centrale (overkoepelend or gaan van de destijds bestaande drie middenstandsverenigingen), het met de nieuwe vereniging niet helemaal „duidelijk te zien zitten", om deze uitdrukking hier dan nog maar eens te gebruiken. Er zijn te Zierikzee 160 zaken; 100 waarvan bij „de Centrale"" zijn aan gesloten. Men vindt het in de boe zem van de Centrale geen juiste zaak, dat uitgerekend de mensen, die zich voor de Centrale niet heb ben ingespannen of daar soms geen lid van zijn, nu pogen zelfstandig iets te gaan ondernemen, al wil men iich niet geheel negatief opstellen. Wordt de nieuwe winkeliersvereni ging een succes dan is de Centrale niet ongenegen te streven naar een goede samenwerking. Ook de Centrale heeft de leden ge- enqueteerd, met name wat betreft de wenselijkheid c.q. mogelijkheid tot openstelling van de zaken in de avonduren, gedurende de zomer maanden. Moeilijkheden bleken te zijn de omstandigheid dat men toeristen van elders in de avonduren uiterst moei lijk naar Zierikzee krijgt en de met de openstelling verband houdende kosten. De Centrale-woordvoerder merkte in dit verband op: „we zouden het misschien wel doeh, maar er moet wel zekerheid bestaan dat men er tenminste iets mee verdient." Verhouding met overheid De Centrale noteert verder nog een thans juiste verhouding met de overheid. Verwezen wordt in dit Collecte kiiuleniiercentniin UTRECHT, 21-6. De collectes die de afgelopen week in Utrecht zijn gehouden voor het nieuwe kindernier centrum in het Utrechtse Wilhel- minakinderziekenhuis hebben bijna f 66.000 opgebracht. Met de giro overschrijvingen die nog moeten bin nenkomen zal de f 70.000 - het be drag dat de actie vorig jaar opbracht - hoogstwaarschijnlijk worden over schreden. Zierikzee, 26-6. In verband met de noodzaak tot standpuntbepaling door de vertegenwoordiger der ge meente in de vergadering van aan deelhouders van dc N.V. P.Z.E.M. gaat het college van b. w. met een uitvoerig schrijven in op de onver kwikkelijke P.Z.E.M.-affaire, die ge leld heeft tot het ontslag van de di recteur ir. P. Bogerd. Het college volgt in genoemd schrijven de ontwikkeling van deze zaak op de voet. Gememoreerd wordt de kritiek op de informele aandeelhoudersvergadering, waarin werd opgemerkt, dat er onvoldoende informatie is van de gemeentelijke vertegenwoordiger in de raad van bestuur. Een „motie Prins", waarin verbetering werd bepleit, zou wel licht zijn aangenomen, als het lid van G.S. de heer Kaland niet de portcfeuillckwestle had gesteld. Ver- verband naar de rapportering en hel feit dat drie middenstanders zijn vertegenwoordigd in de gemeentelij ke commissie Middenstandszaken. Hoe ook, te Zierikzee is in de onder- werpelijke sfeer een zekere blok vorming aan de gang. Men kan het toejuichen of spijtig vinden, feit is dat enig nieuw leven in de brouwerij nooit kwaad kan, als het tenminste niet leidt (maar thans ziet het daar toch echt nog niet naar uit) tot ver wijdering van mensen, die krachtens de door hen be-oogde belangen bij elkaar horen. In dit stadium reèt niet veel meer dan de ontwikkeling af te wachten. Lijkje vijfjarige kleuter aangespoeld RILLAND-BATH. 26-6. Zaterdag- morgen spoelde bij Rilland-Balh het lijkje aan van de 5-jarige Bianca Brugman. Het meisje voer vorige week mee op hel schip van haar va der, het Nederlandse motorschip „Marito", groot 589 ton, dat onder weg was van Hansweert naar België. Tijdens het spelen moet het meisje overboord geraakt' zijn. De ouders van het kind, die momenteel in Gbnt vertoeven, zijn op de hoogte gebracht van de droeve vondst. Vijfduizend gulden weg uil gemeentekas SCHINNEN, 26-6. In de nacht is in het gemeentehuis van Schinnen (L.) op vakkundige wijze een brandkast gekraakt. Een bedrag van ruim vijf duizend gulden is verdwenen. De da ders zijn spoorloos. De krakers hebben voordat zij met hun snijbranders aan het werk gin gen eerst de buitenramen, de ruiten van de loketten, en een lichtkoepel met verduisteringspapier dicht ge plakt. Het gemeentehuis ligt naast het bureau van de rijkspolitie. Raffinaderij in Amsterdam mag AMSTERDAM, 26-6. De Kroon heeft de beroepen ongegrond ver klaard. die de colleges van b. en w. van Haarlem, Beverwijk, Velzen en Haarlemmerleide en Spaarnwoude en de Zaanse commissie voor de hygiëne van het milieu te Zaandam hadden ingesteld tegen het besluit van b. en w. van Amsterdam om de Mobilraffï- naderij N,V. te Amsterdam een nieu we hinderwetvergunning te verlenen voor een olieraffinaderij met aanver wante bedrijven aan de Hornweg 10 (havens-west). der: vernieuwing van het dagelijks bestuur is gewenst, teneinde een vertrouwenspositie ten opzichte van het personeel te kunnen creëren. Dagelijks bestuur moet bljjvcn Het college van b. en w. wijst er op, dat reeds vóór de vergadering van P.Z.E.M.-aandeelhouders, zich beraden heeft over een in te nemen standpunt door de vertegenwoordi gers der gemeente. Het kwam tot de conclusie dat de directeur ontslagen diende te worden, maar het dagelijks bestuur in de gegeven omstandighe den zijn taak diende te blijven ver vullen. Het college wil nu het stand punt van de raad vernemen t.a.v. deze stellingname van het college. Hieraan gekoppeld wordt de opmer king dat de communicatie tussen het dagelijks bestuur en de gemeentelij ke vertegenwoordigers in de raad van bestuur en de vergadering van aandeelhouders aanzienlijk dient te worden verbeterd. Gromiko wil gelijktijdige vijfniogendheden- conferentie MOSKOU, 26-6. De besprekingen met de Verenigde Staten over be perking van de bewapeningswedloop en een conferentie van de vijf kern- mogendheden kunnen tegelijkertijd plaatsvinden. De Sowjetrussische minister van buitenlandse zaken, Andrei Gromiko die dit vrijdagavond op een recep tie in Moskou tegenover Westersc- joui-nalisten verklaarde, zei dat Moskou tot dusver van China nog geen antwoord had ontvangen op het voorstel een conferentie van de kernmogendheden te houden, een idee dat partijleider Brezjnev in maart lanceerde. Gromiko zei dat alleen van Frank rijk een positief antwoord was bin nengekomen. De andere drie landen bestuderen het voorstel nog. De besprekingen over beperking van strategische wapens, het Salt- overleg, met de Verenigde Staten kunnen best parallel lopen met een vijfmogendhedenconferentie. zei Gromiko. Nerlerlanrls bedrag voor de Internationale Ontwikkelingsassociatie DEN HAAG, 26-6. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend waarin wordt voorgesteld dat Ne derland een bedrag van f 244.6 mil joen voor een periode van drie jaar zal bijdragen in een derde aanvul ling van de middelen van de inter nationale ontwikkelingsassociatie. De jaarlijkse bijdrage van Nederland die voor de eerste en tweede aan vulling respectievelijk op f 19.9 mil joen cn f 35.1 miljoen was vastge steld, zal dus worden verhoogd tot ongeveer f 81,5 miljoen. In totaal zal de derde aanvulling dir. 2.438 miljoen bedragen, daarvan komt dir. 67.56 miljoen voor Neder landse rekening. Wel (liepgaancKer) onderzoek gevraagd MIDDELBURG, 26-6. De Slaton van Zeeland hebben zich In een mo tie unaniem uitgesproken voor af sluiting van de Oosterschclde. Z(j ei sen echter wel. dat naast dc diverse onderzoekingen die er al over de af sluiting van deze zeearm gaande zijn met spoed wordt bezien in hoeverre een betere coördinatie, concentratie en verdieping van deze onderzoekin gen noodzakelijk is. Hierbij wordt o.a. gedacht aan de studie^ met betrekking tot de com partimentering, perforatie en eutro fiëring (eutrofie is voedselrijkdom). De staten spreken wel het ver trouwen uit, dat de resultaten van deze onderzoekingen in do werk zaamheden zullen worden ingepast. Zij hebben tevens aan G.S. het ver zoek ingediend om de inhoud van de motie ter kennis te brengen aan üe ministeries van verkeer en water staat. sociale zaken en volksgezond heid en de leden der Slaten-Gene- raal alsmede aan dc landbouw, vis serij. culturele, recreatie en maat- schappelijkwerk-instanties. HAREN, 2G-6. Een actiecomité van natuurbeschermers verzamelde zaterdagmiddag in het biologisch centrum Hortus de Wolf In Haren ruim tienduizend handtekeningen uit alle delen van bet land. ter onder steuning van een protest tegen het vangen, doden en eonsumeren van trekvogels in België. Moeder en dochtertje in auto verongelukt NIJMEGEN, 26-6. Bij een ver- keersongeluk te Nijmegen zijn de 26- jarige mevrouw Weyers-Hendriks uit Beuningen en haar één jaar oude dochtertje om het leven gekomen, nadat de auto waarin zij zaten aan gereden werd door een andere auto. De bestuurder van die auto. een 19- jarige Nijmegenaar, was volgens de politie met hoge snelheid door rood licht gereden. Na de aanrijding nam hij de vlucht. De vier mede-inzit tenden werden door de politie ge hoord. De echtgenoot van dc verongelukte vrouw liep lichte verwondingen op. Busje legen boom, vijf gewonden ROERMOND, 26-6. Bij het gehucht Paarlo onder Roermond is vrijdag avond een personenbusje met negen' leden van de Vlodropse jeugdbewe ging van de weg geraakt en via een talud met de zijkant tegen een boom geklapt. Vijf van hen werden gewond naar het Roermondse zie kenhuis overgebracht. Ernstig werden gewond de 17-ja- rige Th. Timmermans en de 16-ja- rige L. Wassen. Het busje werd bestuurd door de 22-jarige A. op de K. uit Vlodrop. De jongens waren op weg naar een nationaal jeugdtournooi van jong Nederland in Liesel (Noord-Brabant) Salarissen en rechtspositie onderwijzend personeel DEN HAAG, 26-6. Alle leraren bij het voortgezet onderwijs zullen met ingang van augustus volgend jaar volgens leeftijd worden gesalarieerd. De mentorenvergoeding en de toeslagen voor praktische oefening bij het kleuter- en lager onderwijs worden per augustus dit jaar alvast wat verhoogd in. afwachting van een definitieve regeling. Voor personeel van de avondschool zal vanaf au gustus 1971 een nieuwe salaris- en rechtspositieregeling van kracht zijn. Bij fusie van scholen wordt de mo gelijkheid geopend om de directie wat ruimer diensturen toe te ken nen in de eerste drie jaren na de fusie. Toeli subsidie voor milieuhygiëne in Zeeland MIDDELBURG, 26-6. De Staten van Zeeland hebben zich met grote meerderheid ervoor uitgesproken om de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland toch een subsidie voor 1971 toe te kennen. Gedeputeerde Staten hadden in mei een voorstel gedaan om sub sidiëring van de vereniging af te wijzen. Het college baseerde zijn standpunt op twee gronden, namelijk op de wijze waarop de V.M.Z. haar doelstellingen nastreeft (die in hoge male onzorgvuldig zou zijn) en om dat de V.M.Z. zich uitermate nega tief en vaak kwetsend tegen de over heid zou opstellen. Met drie stemmen tegen werd het voorstel van G.S. verworpen. TWEEDE KAMER Pil in ziekenfondspakket? DEN HAAG, 26-6. Staatssecretaris Kruisinga (volksgezondheid) heeft nog geen standpunt ingenomen over het ai of niet opnemen van de pil in het ziekenfondspakket. Hij wil daarmee wachten tot de ziekenfondsraad daar een definitief oordeel over heeft. De staatssecretaris heeft dit mee gedeeld in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Wiebenga (PSP), die het onlogisch vindt dat de door de bewindsman gewenst ge achte „pilcontrole" wel maar de ver strekking van de pil zelf niet in het ziekenfondspakket is opgenomen. Dr. Kruisinga meent overigens dal een aan een medisch onderzoek ver bonden advies inzake het gebruiken van een bepaald middel niet zonder meer het verstrekken van dat mid del voor ziekenfondsrekening moet inhouden. Bomen mogen wijken voor veilig verkeer DEN HAAG, 25-6. Op de meest ge vaarlijke plaatsen langs rijksweg Arnhem-N«megen zullen de bomen mogelijk nog voor dc bouwvakantic worden gerooid ter verhoging van de verkeersveiligheid. Minister Bakker (verkeer) heeft dit meegedeeld in antwoord op vra gen van de Tweede-Kamerleden Van Ooijen en Jans (beiden P.v.d.A.). De kamerleden hadden de be windsman erop gewezen dat op dc bewuste weg ter hoogte van Bemmel in drie weken tijds alleen al zes per sonen dodelijk verongelukten door dat hun auto ih aanraking kwam met een boom langs de weg. terwijl daar waar bomen ontbreken de ge volgen van een ongeval veel minder ernstig zijn. In totaal zullen onge veer 800 bomen ten behoeve van de verkeersveiligheid worden gerooid zo blijkt uil het antwoord van de minister. De Belgische ambassadeur i:i ons land bleek te zijn verhinderd dc* handtekeningen in ontvangst tc ne men. De heer B. Roeyers. secretaris van dc Belgische vogelbescherming, noemde hel 2ngen van vogelin België een internationale schande en een .schending van een reeks van verdragen, zoals dat van Parijs (1902). De heer Roeyers hoopte op een daadwerkelijke uitvoering van de Beneluxconventie. „Bij onze mi nister van landbouw staan wij voor een muur van onwil. Hij is dan ook de meest geraffineerde minister van allen, zo besloot hij, nog eens wij zend op de weinig effectieve straf maatregelen, die tegen de 20.000 in België opererende vogelvangers wor den ondernomen. Van koe naar koeler MIDDELBURG, 25-6. De Coöpera tieve Melkinrichting Walcheren, in Middelburg, heeft samen met vee houders en melkhandelaren op dit eiland één en zestiende miljoen gul den geïnvesteerd in een „gesloten koellijn". De nieuwe methode maakt het mogelijk vers gewonnen melk op de boerderij nog tijdens het mel ken tot vier graden celsius af te koe len. Dezelfde temperatuur zal door koelsystemen in de fabriek en bij af- leveiing aan de consument gehand haafd blijven. De E.E.G.-auloriteiten in Brussel hebben dit project uit het Europese garantie- en oriëntatie- fonds voor de landbouw gesubsidi eerd met 25 procent. Oud kerkje(13e eeuw) gerestaureerd WIN SUM, 26-6. De commissaris van de koningin in Groningen mr. E. H. Toxopeus, heeft vrijdagmiddag het gerestaureerde kerkje van Win- sum-Obergum opnieuw in gebruik gesteld. Het kerje dat op de Dorpsterp staat, is onder auspiciën van de Stichting Oude Groninger Kerken gerestaureerd. Dat kostte een half miljoen gulden. De stichting springt in de bres als historische kerkgebou- w enin de provincie worden bedreigd Zij telt momenteel 2500 donateurs. Binnenijkort start de restauratie van de kerk in Oostum. De Obergummer kerk dateert uit de dertiende eeuw. In 1964 kwam zij leeg te staan. De restauratie ervan lcwarn pas op gang in 1970. In iets minder dan anderhalf jaar tijd werd van de Winsumse ruïne weer een prachtige sfeervolle kerk gemaakt. Smokkelwaar aan boord Nederlandse sehepen BUENOS AIRES, 26-6. Voor de deide maal binnen een maand heelt de Argentijnse politie vrijdag in de haven van Buenos Aires smokkel waar op een Nederlands schip ont dekt. Aan boord van de „Straat-Fusji- mi" nam zij bandrecorders, camera's radio's en pruiken met een totale waarde van verscheidene miljoenen pesos in beslag. De Argentijnse douane nam op 27 mei reeds smokkelwaar met een waarde van een half miljoen pesos in beslag op de „Straat Algoa" en op 18 juni werd op de „Straat Hong kong" voor 120.000 pesos gesmokkeld goed ontdekt. Filmporlret prins Bernhard op t.v. HILVERSUM, 26-6. De A.V.R.O- t.v. zendt op 29 juni een filmportrel uit van prins Bernhard, samenge steld door een team van drie ver slaggevers dat de prins vier maan den mocht volgen. Zij hebben hem bij zijn werk ga degeslagen en met hem gesproken over onderwerpen waar hij nauw bij is betrokken, zoals de defensie, het Verenigd Europa, zijn betrekkingen met het bedrijfsleven en de maat schappij, de monarchie, de Bilder- berg-conferentie. het World Life Fund en zijn gezinsleven. De film is gemaakt ter gelegen heid van de 60e verjaardag van prins Bernhard en wordt uitgezon den via Ned. 2 van 21.20 tot 22.40. De A.V.R.O. zegt dat het filmpor trel niet de pretentie heeft een vol ledig beeld te geven van prins Bern hard. Het wil een bijdrage zijn tot een nadere kennismaking. Jongen verdronken in zwem hail OVERVEEN, 26-6. Dc negenjarige Rudy van Herwaarden uit Haarlem is donderdagmiddag in hel Stoopsbad te Overveen verdronken. De jongen was in het zwembad mei een 14-ja rig zusje dat op hem moest letten. Hoewel hij nauwelijks kon zwemmen sprong de jongen in het diepe bad toen zijn zusje even weg was. De kwestie op tie Willem ArnIs/hoeve UTRECHT. 26-6. Do stof van dc zwakzinnigonafdeling Dennendal van dc Willem Arntzhocve in Den Dolder heeft telegrammen gestuurd aan alle bij het conflict betrokken partijen waarin zij stelt, dat zij het buiten dienst houden van dc directeur van DcnncndaJ, dc psycholoog drs. Carcl Muller, ziet als een zeer ernstige af keuring van het tot nu toe op Den nendal gevoerde beleid. De staf ver klaart. dat zij op 1 juli de consequen ties uit deze metie van wantrouwen zal trekken en dat zij bereid is. de bevoegde instanites op de hoogte te stellen van de kritieke situatie die dan voor de patiënten zal ontstaan. Maandag 28 juni Haamstede Geref. Kerk, 8 uur. koor- en zang avond. Dinsdag 29 juni Zierikzee Stadhuis, 8 uur, vergadering ge meenteraad. Brouwershaven Herv. kerk, 20.00 uur, concert door het koor en orkest Musical Youth International. Woensdag 30 juni Zierikzee Burgerweeshuis, van 30 juni-15 au gustus. ma t''m za., 10-17 uur, zomer- tentoonstelling. Donderdag 1 juli Zierikzee Grote Kerk. 8 uur, orgelbespeling door Jacq. v. d. Dool, m.m.v, Wim v. d. Vliet, (trompet). Dinsdag 6 juli Zierikzee Toeristendag; 10-17.30 uur kunst- en antiekmarkt op de Vismarkt, 10 uur vertrek RTM-rondvaartboot; 9.00- 12.30 kinderprogramma in De Licht boei; 10-12 uur rondleiding langs de kerkorgels; 's middags kinderpro gramma in de Concertzaal; Lutherse kerk. 19.30-20.00 uur interkerkelijk avondgebed; 21.00 uur wijnfeest in de Concertzaal, (Jan Blaaser, hot- pant en hip-show, kwartet Piet Daalhuisen). Advertentie Kostuums 179,- Colberts 115,- Jacks69,- folegmit DEURLOO Directeuren over tuin personeel DEN HAAG, 26-6. Bijna een kwart van de directeuren van industriële ondernemingen meent, dat de meeste werknemers negatief staan tegen over het bedrijf, d.w.z., dat deze werknemers trachten zich zoveel mogelijk aan hun verplichtingen te onttrekken. Bijna 40 procent van de directeuren meent daarentegen, dat de meeste werknemers een positieve arbeidsbereidheid vertonen, niet slechts in die zin, dat zij hun ver plichtingen willen nakomen, maar ook in de betekenis, dat z(j dit met liefde doen. De overige directeuren nemen een tussenpositie in. Dit is een van dc uitkomsten van een onderzoek, dat in opdracht van dc Stichting Stuurgroep Sociaal-We tenschappelijk Onderzoek in de ja ren 1968 en 1969 is uitgevoerd door het Instituut voor Toegepaste Socio logie (I.T.S.) te Nijmegen en het So ciologisch Instituut van de Katho lieke universiteit. Echtpaar verilacht van zware verduistering AMSTERDAM. 25-6. Dp politic ill Amsterdam heeft de 45-jarige R. D. J. cn diens echtgenote, de 39-jarige E. J. van der E. in Amsterdam-Zuid aangehouden op verdenking van verduistering in dienstbetrekking van ruim 70.000 gulden. Het echtpaar beheerde reeds jaren e<*n kranten- en tijdschriftenkiosk van de uitgeversmaatschappij N.V. Bruna op het Amstelstation in Am sterdam. Gedurende het laatste jaar /ou het echtpaar uit de kiosk-kas het huishouden op ruime wijze heb ben gespekt. Dc echtelieden hadden onder meer een auto gekocht en veel antiek. Volgens de politic aten en dronken zij er gocvl van. Het echt paar haalde iedere maand een be drag uit dc kas, dat aanzienlijk ho ger was dan hel salaris, aldus do po litie. Zeer dure Titiaan LONDEN26-G. Oj> een veiling bij Christie ïn loonden hecjt een doel: tan Titiaan „de dood van Aktaion" vrijdag ongeveer 13,7 miljoen gulden opgebracht De nieuwe eigenaar is dc Lon- dense handelaar Julius Weitz- ner. Het vier eeuwen oude doek was eigendom van de graaf van Harcwood. een neef van koningin Elizabeth. Het was een rnn de schilderijen die vrijdag bij Christie onder de hamer kwamen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2