Aan onze abonnees Politieprobleem één van de eerste vraagstukken nieuwe kabinet Malta wijst NAV0- bevelhebber uit Puntgaaf altaar uit Oosterschelde De massamoord van Katyn Lijk van oude man gevonden in Amsterdam V Politie denkt aan misdaad AMSTERDAM, 25-6. In de vroege nacht van donderdag op vrijdag heeft de Amsterdamse politie in de woning Celsiusstraat 6 (één hoog) te Amsterdam het lijk gevonden van de 75-jarige Bertus van Eijk. Het li chaam lag gekleed op bed en er wa ren verwondingen aan de hals waar door vermoedelijk de dood is inge treden, aldus commissaris T. C. J. Sander? heden vrijdagmorgen. De man, wiens vrouw twee jaar geleden stierf en die sinds korte tijd alleen woonde na geruime tijd kost gangers gehouden te hebben, moet volgens de politie een week geleden overleden zijn. Dr. J. Zeldenrust zal in de loop van vrijdagmorgen sectie verrichten. De groep ernstige delicten van de politie te Amsterdam is voor het on derzoek ingeschakeld. Deze groep is evenwel door vakantie van verschei dene leden niet op volle sterkte. Rode Kruishulp aan Vietnam-slachtoffers DEN HAAG, 24-6. Het Nederlandse Rode Kruis heeft met een gift van f 25.000 gereageerd op een verzoek van het Internationale Rode Kruis aan alle nationale organisaties om opnieuw hulp te verlenen voor de slachtoffers van de oorlogen in Zuid- oost-Azië. Het internationale comité heeft nieuwe programma's opgesteld voor hulp in Vietnam, Cambodja en Laos. Het Nederlandse Rode Kruis heeft het bedrag van f 25.000 bestemd voor de hulpverlening onder alle partijen van de burgeroorlog in Vietnam. Dealer: ISTA Oosterland Bankoverval in Volendani VOLENDAM, 24-6. Donderdag- middag hebben twee gewapende mannen een overval gepleegd op het filiaal van de „Algemene Bank Ne derland" in Volendam. De mannen troffen de filiaalhouder, de heer J. Schilder, alleen aan. Na een korte worsteling wisten zij ongeveer f 4000 te bemachtigen en gingen er van door. MUIDEN. De Rijkspolitie in Mui den arresteerde donderdagavond twee mannen van wie het signale ment beantwoordde aan dat van de twee overvallers. De mannen waren ook in het bezit van wapens. De twee werden overgebracht naar Vo lendam waar de filiaalhouder met hen geconfronteerd werd. De filiaal houder herkende de beide mannen niet als zijn overvallei's. Gelderse hoereu kampten in '70 niet wateroverlast ARNHEM. 24-6. Uit het donderdag verschenen jaarverslag van de ge westelijke raad Gelderland van het Landbouwschap is berekend dat als gevolg van de wateroverlast langs de grote rivieren vorig jaar 1418 Gelderse boeren in ernstige moeilijk heden zijn geraakt. Die moeilijkhe den betroffen onvoldoende mogelijk heden om het vee te weiden en het vrijwel uitgeput raken van de win tervoorraad ruwvoeder. Stiptheidsactie bij Franse douane RIJSSEL. 25-6. Een tot en met 26 juni durende stiptheidsaktie van de Franse douane in het gebied van Maubeuge, bij Rijssel, heeft tot aan zienlijke verkeersstagnaties geleid, vooral voor het zware vervoer. Op stoppingen doen zich voor aan de grensposten Eettignicrs (route natio nale 2 Parijs-Brussel), Jeumont en Gognies. Vrijstelling verbruiks belasting rolstoelauto's DEN HAAG, 24-6. Op verzoek van revalidatie-inrichtingen verleent de staatssecretaris van financiën in in cidentele gevallen voor een voertuig da twordt omgebouwd voor gemeen schappelijk vervoer van een aantal rolstoelpatiënten (met hun begelei ders) vrijstelling van bijzondere ver bruiksbelasting voor personenauto's. De bewindsman antwoordt dit op vragen van de Kamerleden Joekes. Portheine en Koning (V.V.D.). Vossenplaag in België BRUSSEL, 24-6. In de streek rond Aubel, even ten zuiden van Neder lands Limburg, in België, komen momenteel grote aantallen vossen voor die forse schade aanrichten aan de daar gevestigde pluim veebedrij ven. De vossen verlaten 's nachts hun holen en gaan dan op roof uit. Eén pluimveehouder, in Aubel, vond na één nacht 300 kuikens doodgebe ten. Het ministerie van economische zaken heeft in verband met de voortgezette kostenstijgingen, de Nederlandse nieuwsbladen toe stemming gegeven hun abonne mentsprijzen te verhogen. Alle Nederlandse nieuwsbladen maken van deze toestemming ge bruik. Voor de „Zierikzeesche Nieuws bode" betekent dit dat met in gang van 1 juli 1071 de abonne mentsprijzen zullen zijn: 4.per maand 11,00 per kwartaal 45.per jaar Van abonnees die ons machtigden tot automatische afschrijving van abonnementsgelden zullen wij gaarne aannemen dat zij ermee akkoord gaan dat bij de eerstvol gende afschrijving dc nieuwe abonnementsprijs wordt aange houden. De Directie REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: lel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 10,25; per maand 3,45; per jaar 41,Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 B.T.W. In dit nummer: Middenschouwen steunt combi-projekt Formateur mr. Biesheuvel in gesprek met fractieleiders DEN HAAG, 24-6. Een van de eerste taken van de nieuw te be noemen ministers van binnenlandse zaken en van justitie zal zyn de in diening van een nieuw ontwerp-po- litiewet. Voor 1 januari 1972 zullen zij de Tweede Kamer een nota met vraag punten dienen voor te leggen. Daar naast komt er een regeringscommis saris, die de nieuwe politiewet, wel ke zal ressorteren onder beide ge noemde ministers, moet voorberei den. Kabinetsformateur mv. B. Bies heuvel zei donderdagavond een en ander te zijn overeengekomen in het overleg met de fraktievoorzitters van de drie confessionele partijen, VVD en DS'70. Hij deelde dit mee na deze frak tievoorzitters eerst woensdag elk af zonderlijk en donderdagochtend op nieuw gezamenlijk te hebben ont vangen. Onderwerp van gesprek wa ren de taakverdeling tussen de ver schillende departementen en de vraagstukken die tijdens de infor- matie-Steenkamp niet aan de orde waren gekomen en waarover nu of in de loop van de komende kabinets periode zal moeten worden beslist. Aan de hand van het rapport van de commissie-Van Veen lichtte mr. Biesheuvel met zijn gesprekspart ners de departementale indeling door, waarbij de discussie over het politievraagstuk wel de langste tijd in beslag nam. Ook werd langdurig gesproken over de verhouding tussen buiten landse zaken en economische zaken, waarbij met name de indeling van het bureau buitenlandse economi sche betrekkingen de tongen los maakte. Zoals vele jaren het geval was kwam men nu ook niet tot een beslissing. Wel werd vastgesteld dat de bestaande situatie onbevredigend is, reden waarom ir. J. Franke, oud directeur-generaal voor de voedsel voorziening, is aangezocht om op zo kort mogelijke termjjn rapport over deze problematiek uit te brengen. Overeenstemming kwam er over indeling van het begrotingshoofd stuk „Huis van de Koningin". Het zal van financiën naar algemene za ken verhuizen, dus onder directe verantwoordelijkheid van de minis ter-president. „Hoge colleges van staaf'en „.Kabinet van de Koningin" blijven onder binnenlandse zaken ressorteren. LONDEN, 25-6. De nieuwe pre- premier van Malta, Dom Mintoff, heeft woensdag de bevelhebber van Navomarinestrydkracht in Zuid-Eu ropa, de Italiaanse admiraal Gino Bi- rindelli, tot „persona non grata" ver klaard en hem opdracht gegeven het eiland te verlaten. Dit berichtte vrij dagmorgen het Britse blad „Daily Express". DEN HELDER. Samenwerking tussen „Madame Tussaud" en de Konink lijke Marine, resulteerde in dit plaat je: Michiel Adriaansz. de Ruyter op de brug van de naar hem genoemde oorlogsbodem. Hier staat de ver maarde zeeheld bij de kaartentajel, met schout by nacht E. Roest. De staf civiele verdediging gaat, conform het advies van de commis sie-Van Veen, van de minister-presi dent naar binnenlandse zaken. Akkoord ging men met de instel ling van het bureau wetenschappe lijke raad voor het regeringsbeleid, waarover de minister-president de verantwoordelijkheid zal dragen. Andere beslissingen Enkele andere beslissingen: De verantwoordelijkheid voor de uit voering van de Algemene Bijstands wet zal nader worden bezien en blijft vooralsnog bij CRM. Dc zorg Advertentie Hiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu. E Voor artistieke E bruidsreportages JAN KRAKEEL Nieuwe Boogerdstraat 12 E Zierikzee. Tel. 01110 2691 m minimi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimuiiiiiiiiïi MIDDELBURG, 24-6. Donderdag, de dag waarop duikers van de ge nietroepen voor het laatst op de bo dem van de Oosterschelde nabij Co- lij nsplaat naar altaren van de godin Nehalennia hebben gedoken, heeft onverwacht een prachtig puntgaaf altaar opgeleverd. Het gaat hier om het mooiste exemplaar wat tot nu toe is opge vist. De meeste altaren, zo'n 120 in getal, werden vorig jaar en begin van dit jaar omhoog gehaald via de visnetten van het schippersvaartuig de Tholen 6 van schipper Bout. Een groot gedeelte van de gevonden al taren staat momenteel opgesteld in de tentoonstellingshal van het Mid delburgse stadhuis. Het ligt in de bedoeling om als de financiën het toelaten in september de jacht op altaren te hervatten. Nederlander dook met ballon in Conio-meer COMO, 24-6. Dc Nederlander Frans Verbunt uit Tilburg en zijn mede- ballonvaarder Wolfgang Hanneisen uit Hamburg zijn donderdag met hun ballon in het water van het Italiaan se Como-meer terecht gekomen om dat hun ballon zich niet wilde ge dragen zoals het behoorde. Beiden werden gered. De twee mannen namen deel aan de ballonweek die in Mürren (Zwit serland) was begonnen en waren op weg naar de Balkan. voor de luchtvaartindustrie wordt van Verkeer en Waterstaat overgehe veld naar economische zaken, welk departement ook belast wordt met het uitgiftebeleid benzinstations en horecabedrijven langs Rijles wegen buiten de bebouwde kom. Vastgesteld werd dat het nieuw te creëren ministerie van Volksgezond heid en Milieuhygiëne o.m. belast zal worden met de uitvoering van de wet cp de luchtverontreiniging, de bodemverontreiniging, de wettelijke- maatregclen tegen geluids- en tril- lingshinder, de hinderwet, de vlees- kcuringswet en de drank horecavvet. Brief van Landbouwschap aan formateur DEN HAAG, 24-6. Het Landbouw schap heeft in een brief aan kabi netsinformateur mr. B. W. Biesheu vel aangedrongen op een effectief E.E.G.-prijsbeleid. Het Landbouwschap gaat ervan uit, dat ook het komende kabinet is doordrongen van het grote belang voor de Nederlandse land- en tuin bouw van de vrije markt tussen de lidstaten van de E.E.G. Het loslaten van de Duitse en Nederlandse wis selkoersen valt moeilijk te rijmen met een gemeenschappelijk land bouwbeleid dat verder ontwikkeld moet worden. Het Landbouwschap onderstreept het belang van beteugeling van de inflatie. Met instemming neemt het Landbouwschap verder kennis van de hoge prioriteit die aan het zelf- standigenbeleid wordt gegeven. Minder loodgeliake in Duitse benzine BONN, 24-6. De Westduitse bonds dag heeft donderdag unaniem een wet aangenomen over de verminde ring van het loodgehalte in benzine. De wet wordt op 1 januari 1972 van kracht en houdt in dat vanaf die da tum het loodgehalte van de huidige 0.44 gram per liter moet worden te ruggebracht tot 0.40 gram. Deze ver mindering zou de vervuiling van de atmosfeer met zo'n 30 procent verla gen. LONDEN, 25-6. Meer dan 100.000 verbannen Polen in Groot-Brittan- nië gaan een aanklacht indienen te gen de Sowjet-Unie. Met de steun van talrijke parlementsleden in Lon den en Dublin willen zij de wereld de ogen openen voor het afschrikwek kende hoofdstuk van de laatste we reldoorlog dat als de massamoord van Katyn bekend geworden is. De verbannen Polen, onder wie ve le oud-soldaten die met generaal An ders aan geallieerde zijde bij Monte- cassino streden, willen het onweer legbare bewijs hebben dat Stalin per soonlijk verantwoordelijk ervoor was dat in een bos bij Smolensk 4500 krijgsgevangenen - Poolse officieren - met nekschoten werden begraven. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 25 juni 1971 I27sle jaargang Nr. 20898 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT CHICAGO. Mevrouw Robbie J. Wil liams won de grote prijs van meer dan 1,7 miljoen in de Ierse paar- denloterij. De gelukkige vrouw, hier afgebeeld met haar twee zoontjes Terrence (1) en Gregory (11) leefde tot duver in Chicago van een on dersteuning van 531 gulden. Wat ik ook doe mijn hart blijft bonzen", zei ze lakoniek. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Plaatselijk een bui Zonnige perioden, maar plaatselijk ook een bui; meest matige wind uit zuidwest tot zuid; minimumtempe raturen ongeveer 12 graden, maxi mumtemperaturen van 18 graden vlak aan zee en rond 21 graden in het binnenland. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks nor maal. Max.-temperaturen: 0 tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 26 juni. Zon op 4.21, onder 21.04. Maan op 8.06, onder 23.11. 27 juni. Zon op 4.21, onder 21.04. Maan op 9.21, onder 23.24. 28 juni. Zon op 4.22, onder 21.04. Maan op 10.33, onder 23.35. Eerste kwartier: 30 juni (19.11). HOOG- EN LAAGWATER Zierikzee Hoogwater 26 juni 5.37 17.50 27 juni 6.16 18.25 28 juni 6.49 19.00 Springtij: 25 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-6 Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie, die vrijdagmor gen ten westen van de Britse eilan den lag, verplaatst zich naar het oos ten en komt dichter bij west-Europa. Hel ziet er dan ook naar uit. dat het weer zaterdag minder z.omers 7.al aandoen dan vrijdag. Een bij de de pressie behorend front ligt nu boven de Britse eilanden. Het zal ons land waarschijnlijk in de nacht van vrij dag op zaterdag of zaterdagochtend passeren. Het front zelf is niet erg aktief, maar aan zijn achterzijde stroomt geleidelijk wat onstabielere lucht naar ons toe. zodat later op de dag de kans op buien gaat toenemen. De aangevoerde lucht is ook koeler, waardoor de temperaturen zaterdag wat lager zullen zijn dan vrijdag. Laagwater 11.05 23.39 11.45 0.17 12.32

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1