BEKENDMAKING DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vandaag (dinsdag) oplossing voor Britse toetreding tot E.E.G.? Nog ongerustheid over Midden-Oosten Morgen woensdag 23 juni 1 tot 6 uur donderdag 24 juni 10 tot 9 uur GROTE VERKOOP VAN KLEDING HERVORMD VERENIGINGSGEBOUW Loonmaaier vindt lijk van meisje in sloot Nixon was dure kandidaat ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 juni 1971 127ste jaargang Nr. 2089G WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: jannewekken II, Zierikzee, Postbus I, lel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 10,25; per maand 3,45; per jaar 41,Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 B.T.W. dit nummer: Muziekconcours le Bruinisse Standpunt inzake de zuiveliinport uit Nieuw-Zeeland LUXEMBURG. 22-6. Ondanks alle pessimisme en spraakverwarring in de loop van een vergadering die tot omstreeks drie uur dinsdagochtend heeft geduurd, zjjn de zes E.E.G.- landen er toch in geslaagd een ge meenschappelijk standpunt te berei ken over de Nieuwzeelandse zuivel- import in Engeland. Dit, na moeizaam onderhandelen, bereikte compromis - volgens staats secretaris De Koster ..niet ideaal, maar het enig haalbare" - komt op het volgende neer. Nieuw Zeeland zal na een over gangsperiode van vijf jaar zijn zui vel export naar het Verenigd Konin krijk hebben teruggebracht tot 66 procent van het huidige peil. Dit komt neer op 75 procent van de hui dige boterexport en 20 procent van de huidige kaasexport. Na die tijd zal de uitgebreide E.E.G., d.w.z. een gemeenschappelijke markt waarvan Engeland deel uitmaakt, met een stemmigheid moeten beslissen over de na 1977 te volgen handelswijze. Bij deze beslissing zullen de con sequenties voor het Europese Land bouwfonds in aanmerking dienen te worden genomen. Staatssecretaris De Koster noemde enerzijds het percentage van 66 „een ongelooflijk grote concessie" van Fankrijk, anderzijds de eis van één stemmigheid, die het Frankrijk mo gelijk maakt een besluit in 1977 te blokkeren, en een importregeling in feite onmogelijk te maken, een con- cesie van de vijf. De financiële bijdragen De zes hebben in de nacht van maandag op dinsdag ook nog een po ging gedaan eenstemmigheid te be reiken over een voorstel aan de Brit ten inzake hun financiële bijdrage aan de E.E.G. Vijf delegaties - de zes minus Frankrijk - konden het gemakkelijk eens worden over het beginpercen- tage van de Britse contributie van 8,44, oplopend via 10,56, 13,05, 15,85 tot de uiteindelijke bijdrage van 18,92 procent. Frankrijk bleek hier echter onmogelijk mee akkoord te kunnen gaan. De zes, die de Britse toponderhan delaar Geoffrey Rippon op de hoogte stelden van het bereikte compromis over de Nieuwzeelandse zuivel, kre gen van de vertegenwoordiger van het Verenigd Koninkrijk ten ant woord dat hij het voorstel wilde be studeren, maar dat hij ook hoopte „tijdige voorstellen" te ontvangen inzake de Britse bijdrage aan de fi nanciering van de gemeenschappe lijke markt. BRUSSEL, 21-6. De Belgische mi nister van buitenlandse zaken, Har- met, die zondagavond in Brussel is teruggekeerd van een reis door het Midden-Oosten, heeft verklaard „nog steeds even bezorgd te zijn over de situatie in het Midden-Oosten". Centrum voor ex-(lruggebruikers VALBURG. 21-6. In de Betuwe wordt per 1 september aanstaande een centrum voor ex-druggebruikers en andere in moeilijkheden verke rende jonge mensen gevestigd. Het centrum gaat dienst doen voor de Amsterdamse Vereniging tot Heils des Volks. Dit heeft maandag de di recteur van deze vereniging, de heer J. J. Frinsel, meegedeeld. Ondanks zijn bezorgdheid gaf de bewindsman blijk van zijn overtui ging dat de kansen van slagen van de Jarring-missie, zoals die op 8 fe bruari werd geformuleerd, nog steeds even groot blijven. De tijd dringt echter, aldus Har mei. Het contact tussen Jarring en de betrokkenen moet onverwijld hersteld worden. Waar ik vooral bang voor ben is dat er een „diplo matiek vacuum" ontstaat, waardoor intriges in de hand gewerkt kunnen worden. De situatie is als in een tuin. Als een tuinman een tijdje de tuin niet onderhoudt, schiet het on kruid op. NEW YORK. Een woordvoerder van de V.N. heeft maandag meege deeld dat secretaris-generaal Thant sinds zaterdag ziek is en rust moet houden. Hij heeft een reis naar de Sowjet-Unie, Mongolië en Polen, die hij dinsdag zou beginnen, afgezegd. Kom geheel vrijblijvend kijken in het Het Vrije 2 - ZIERIKZEE Verkoop vindt plaats onder leiding en garantie N.V. Landgraaf te Rotterdam Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Niets is te zwaar voor degene, PORTO ERCOLE. Prins Johan Friso en prins Willem-Alexander staan veilig in zwemvestjes - klaar om aan boord van een scheepje le gaan. Misdrijf te Uithoorn CALCUTTA. In het kamp Sahara I gutsende regen op hulp voor haar I die apatisch op de doorweekte grond wacht eert oude vrouw in de neer- j aan cholera lijdende schoondochter, ligt. UITHOORN, 21-6. In de Zuider- legm eerpolder is maandagmiddag omstreeks half twee het lftk aange troffen van een jonge vrouw. Een loonmaaier die zich bezig hield met het maaien van een slootkant trof omstreeks die tijd in dit landelijk gebied gelegen in de gemeente Uit hoorn nabij de woonkern De Kwakel het lijk in een sloot aan. Hij waarschuwde de rijkspolitie. Gezien het feit dat het lichaam wérd aangetroffen in geheel ont klede staat wordt aangenomen, dat het gaat om een zedenmisdrijf. De pathaloog-anathoom dr. J. Zelden- rust heeft in de loop van de avond sectie op het lichaam verricht. De politie is inmiddels achter de identiteit gekomen van de jonge vrouw. Het is de vijftienjarige Cora M. uit Uithoorn. In verband met fa milie-omstandigheden wilde de po litie de volledige naam nog niet vrij geven. Dank zij een klantennummer in het horloge van het gewurgde meis je kwam de politie op het spoor van haar identiteit. Een plaatselijke hor logemaker had de gewoonte klan tennummers in gerepareerde uur werken aan te brengen. Toen de po litie bij hem kwam informeren, kon de man onmiddellijk naam en adres van het meisje verstrekken. Opgave van vermissing Juist toen de politie langs deze weg achter de identiteit van het meisje gekomen was, belden haar ouders op mei de mededeling dat hun dochter nog niet thuis was ge komen. WASHINGTON. 20-6. De „Stich ting van onafhankelijke burgers" heeft in Washington een document gepubliceerd waarin gezegd wordt dal president Nixon 35 miljoen dol lar heeft uitgegeven om zich in 1968 tot president te laten kiezen. Geen enkele presidentskandidaat heeft ooit zoveel geld besteed om in het Witte Huis te kunnen komen. Uit bel document dat berust op een grondige studie, blijkt dat het grootste deel van dit geld uitgegeven is om de verkiezingscampagne van Nixon voor de radio en televisie te betalen en dat de Republikeinse Par tij over tweemaal zoveel geld voor do verkiezingscampagne van 1968 beschikte als de Democratische Par tij. die lief heeft, De sectie heeft het vermoeden doen postvatten dat bij de wurging een hulpmiddel is gebruikt. Het tijd stip van de wurging heeft men nog niet kunnen vaststellen omdat het lichaam de temperatuur van het wa ter had aangenomen. Vooralsnog wordt niet gedacht aan een zeden misdrijf. Alle kleding van de jonge vrouw bleek in goede staat. Men neemt aan dat zij zich vrijwillig of onder bedreiging, zelf heeft uitge kleed. Meer drug- en alcohol- patiënten in Limburg GULPEN, 21-6. Volgens het zojuist verscheneii jaarverslag van de vere niging „Medisch-Maatschappelijke Consultatiebureau's in Limburg" viel in het afgelopen jaar een toene ming vast te stellen van het aantal drug-patiënten. Van twintig drug-patiënten in het arrondissement Maastricht meldden er zich vier vrijwillig. In het arron dissement Roermond waren er dat van de 24 negen. Gok het aantal geregistreerde al coholpatiënten steeg en wel met 22 ten opzichte van 1969. In het afge lopen jaar werden in totaal 1.222 al- coholpatiënlen geregistreerd, waar van er 232 konden worden uitge schreven. Nog 990 patiënten waren op 1 januari 1971 onder behande ling. In 1969 konden 43 alcoholpa tiënten meer worden afgeschreven dan in 1970. De dokunientenpiiblikatie in de Washington Post C WASHINGTON. 22-6. Het hof van beroep in Washington heeft de „Washington Post" opnieuw verbo den de publikatie van geheime Pen- tagon-doeumentcn te hervatten. Hel verbod geldt voorlopig weer voor 24 uur. Het hof zal vandaag (dinsdag) zelf dc vraag bekijken of de mening van de Amerikaanse re gering juist is dat publikatie van de Vietnam-documenten onherstelbare schade zal toebrengen aan de natio nale veiligheid. Weinige uren tevoren had federaal rechter Gerhard Gesell voor de twee de keer ook de Washington Post toe stemming gegeven de publikatie van de documenten te hervatten omdat de regering naar zijn mening te wei nig bewijslast tegen een dergelijk be sluit had aangedragen. Verwachting tot woensdagavond: Meer zon Flinke zonnige perioden en nog maar hier en daar een bui; tot matig of zwak afnemende wind tussen west en noord; minimumtemperaturen on geveer 9, maxima morgen van 15 tot 20 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks nor maal. Max.-temperaturen: 0 tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70-procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. ZON- EN MAANSTANDEN '23 juni. Zon op 4.20, ónder 21.04. Maan op 4.16, onder 22.04. 24 juni. Zon op 4.20, onder 21.04. Maan op 5.30, onder 22.34. Nieuwe maan: 22 juni te 22.57 uur. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 23 juni 3.25 v.m. 15.53 n.m. 24 juni 4.15 v.m. 16.38 n.m. Springtij: 25 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 22-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Een storing trok in de nacht, van maandag op dinsdag over het land, waarbij er opnieuw verscheide ne millimeters regen te melden wa ren. Achter deze storing draaide de wind naar het noordwesten en stroomde vrij koele lucht het land binnen. Hiermee treedt een tijdelijke verbetering in, maar op iets lagere termijn zijn er nog steeds geen aan wijzingen voor enige stabilisering van de weersituatie. Afgezien van J het Middellandse zeegebied waar ook maandag weer op verscheidene plaatsen maximumtemperaturen van ruim dertig graden gemeten werden, is het vrijwel overal in Europa koel voor de tijd van het jaar. Alleen in noord-Finland was er sprake van zo mers weer met temperaturen van 23 graden. Kind ontvoerd in Wenen WENEN, 21-6, In het Weense amu sementspark het „Prater" is zondag middag een meisje van twee jaar door een onbekende man ontvoerd. De 30-jarige moeder van hei meis je was in een restaurant in het park in contact gekomen met een onbe kende. die aanbood een bal voor het kind le kopen. De man nam het meisje mee en beiden zijn sindsdien spoorloos. Volgens de politie is de ontvoer der een ongeveer 40 jaar oude man. Hij werd zondagavond voor het laatst gezien op hel station van Prater-Stren. Advertentie VANDAAG grote verkoop i X van kleding X 'n J ,,De Ark" te Renesee X tot 's avonds 9.00 uur. J Verkoop vindt plaats onder leiding en garantie van 2 X N.V. LANDGRAAF te Rotterdam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1