iSport en wedstrijden^ Bouw van aardappelbestralingsbedrijf Voetbaltoernooi voor A- en B-junioren op sportpark „Bannink" Elftal van Schouwen en de Bevelanden versloeg elftal van Walcheren Heren handbal-team van Delta Sport werd poule-winnaar van het Walcherentournooi Wat biedt de BEELDBUIS? ARAM EN HET TEKEN VAN YAGO m m duiven; gelost 7.20 uur. Aankomst E eerste duii' 10.23 uur. Laatste prijs- E winnende duif 10.36 uur. S Uitslag; B. de Ruiter 1, 5, 8, 11; Ph. E Steketee 2, 4, 6, 7, 14, 17; Bram IJ ze is lenberg 3, 13; J. van Boven 9, 10; J. 2 Kik 12; G. Beije 11; A. de Koning 16. Liiml- cn Tuinbouw 5 P.V. „Zierick" iïmiia aiiiiitiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiTi VOETBAL ZIERIKZEE, 14-6. Voor met zo mervakantie te gaan organiseerde de voetbalvereniging Zierikzee zaterdag op het sportpark Bannink nog een toernooi voor A- en B junioren,, waaraan in totaal door 20 elftallen werd deelgenomen. Zowel de A- als de B juioren waren in twee poules ingedeeld, waarbij in drie van de vierpoules door de deelnemende elf tallen een spannende strijd om de bovenste plaats werd geleverd. Alleen in poule A toonde het Rot terdamse Xerxes zich bij de A-ju- nio oppermachtig oppermachtig. Jammer genoeg werd, bij het ove- ï'igens uitstekend georganiseerde en verlopen toernooi, in deze poule ook het enige incident genoteerd. Aan leiding hiervan was de rivaliteit tussen de kampioenen van de Zeeuwse hoofdklasse Terneuzen A I, en het op de 2e plaats geëindigde Zierikzee A I. Terneuzen AI, dat met een 0-0 gelijkspel tegen Bruse Boys AI geen beste start had gemaakt, probeerde met alle middelen tegen het in het veld sterkere Zierikzee AI een nederlaag te voorkomen. Toen Zierikzee er in slaagde de leiding te nemen konden verschillende spelers zich niet meer beheersen. Eén van hen maakte het zelfs zo bont dat hij handtastelijk werd tegen de scheids rechter, die geen pardon kende en hem naar de kleedkamer verwees. Hiermee behoorden alle narigheden nog niet tot het vei-leden. Toen een paar minuten later Joop Krips dooi de verdediging wist te breken wer den hem net nog buiten het straf schop gebied de benen van onder het lijf gemaaid waardoor, hoewel hij het tegen Xerxes nog even probeer de, toernooi voor hem was afgelo pen. Bij de A-junioren slaagde er geen enkel Zeeuws team in tot de finale door te dringen daar Middelburg AI zich in poule B met 1 puntje ver schil door DOTO AI uit Pernis zag gewipt. De finale tussen Xerxes AI en Do- to AI eindigde na een spannende strijd 'in een onbeslist 1-1 gelijkspel, waardoor uiteindelijk strafschoppen de beslissing moesten brengen. Doto toonde zich hierbij de betere zo dat zij in het bezit kwamen van de le prijs. Zierikzee Ar legde beslag op de 3e plaats omdat zij de strafschoppen beter nam dan Middelburg AI. De B-junioren Bij de B-junioren werd het een volledige Zeeuwse aangelege'nheid daaar Terneuzen BI en Middelburg BI in hun poules op de le plaats be slag wisten te leggen. De finale tus sen deze beide elftallen eindigde in een doelpuntloos gelijkspel, waarna Middelburg BI door het beter nemen van de strafschoppen in het bezit kwam van de le prijs. Ook de prijs voor de beste totaalprestatie, een herinneringsbker, kwam in het bezit van de Middelburgers. Dank zij de voortreffelijke organisatie konden de 42 wedstrijden, er werd op 3 vel den gespeeld, precies volgens het vastgestelde tijdschema worden af gewerkt. Aan het slot sprak de voorzitter van Zierikzee, de heer J. Th. Brou wer woorden van dank tot allen die hun medewerking hadden verleend, waarbij hij speciaal de organiseren de commissie en de scheidsrechters betrok. Met een toepasselijk woord overhandigde hij hierna aan de prijswinnaars de door hen gewon nen prijzen. De uitslagen De resultaten: A-junioren, Poule A Mevo AI-Xerxes AI 0-2; Terneu zen AI-Zruse Boys AI 0-0; Mevo AI- Zierikzee AI 1-5; Xerxes AI-Bruse Boys AI 40; Terneuzen AI-Zierikzee AI 0-1; Mevo AI-Bruse Boys AI 2-1; Xerxes AI-Zierikzee AI 3-2; Mevo AI-Terneuzen AI 0-5; Bruse Boys AI-Zierikzee AI 3-1; Xerxes AI-Ter neuzen AI 2-0. Xerxes AI 4 4 0 0 11-2 8 Zierikzee AI 4 2 0 2 9-7 4 Terneuzen AI 4 112 5-3 3 Bruse Boys AI 4 112 4-7 3 MEVG AI 4 1 0 3 3-13 2 Poule B Middelburg AI-Zierikzee All 7-0; Middelburg AI-DOTO AI 0-0; Zie rikzee AII-DGTO AI 0-3; Hoogvliet AI-Zierikzee All 11-0; Zierikzee AII-Robur AI 0-6; Middelburg Al- Hoogvliet AI 0-0; Hoogvliet AI-Ro- bur AI 1-0; Robur AI-DOTO AI 0-1. Boys BI 8-0; Terneuzen BI-Zierik- zee BI 2-0; Mevo BI-Bruse Boys BI 0-0; Xerxes BI-Zierikzee BI 2-2; Mevo BI-Terneuzen BI 0-0; Boys BI-Zierikzee BI 1-7; BI Terneuzen BI 0-2. Bruse Xerxes 6-0 17-5 10-5 1- Terneuzen BI 4 3 10 Xerxes BI 4 2 11 Zierikzee BI 4 2 11 Mevo BI 4 0 2 2 Bruse Boys BI 4 0 13 1-17 1 Poule B Middelburg BI-Mevo BII-Mevo 5-0; Hoogvliet BI-DOTO BI 1-1; Me vo BI-DOTO BI 0-3; Hoogvliet BI- Zierikzee Bil 9-0; Zierikzee BII-Me vo Bil 1-1; Middelbrug BI-Hoogvliet BI-Hoogvliet BI 0-0; Hoogvliet BI- Mevo Bil 8-1; Middelburg BI-Zie rikzee Bil 3-0; Middelburg BI-DO TO BI 1-0; Zierikzee BII-DOTO BI 1-10. DOTO AI Middelburg AI Hoogvliet AI Robur AI Zierikzee All 4 3 10 4 2 2 0 4 2 11 4 10 3 4 0 0 4 6- 0 8- 0 12- 2 6- 3 0-27 Middelburg BI Hoogvliet BI DCTC BI Mevo Bil Zierikzee Bil 4 3 10 4 2 2 0 4 2 11 4 0 13 4 0 13 9- 0 18- 2 14- 3 2-17 2-33 B-junioren, Poule A Mevo BI-Xerxes BI 1-7; Terneu zen BI-Bruse Boys BI 2-0; Mevo BI- Zierikzee BI 0-1; Xerxes IB-Bruse MOTORSPORT Verenigingsprijs I-Middelburg 13 pnt. doelgem. 17-0; 2. Xerxes 13 pnt. 28-7; 3. DOTO 12 pnt. 20-3; 4. Hoog vliet 11 pnt. 30-4; 5. Terneuzen 10 pnt. .11-3;- 6. Zierikzee 9 junt. 19-12; 7. Bruse Boys 4 pnt. 5-24; Mevo 4 pnt. 4-21. Uitslag van de wedvlucht vanuit Noyon van de P.V. „Zierick". Lo s 7.20 u. Eerste duif 10.08; laatste duif 10.20 uur. In concours 54 duiven. Af stand 239 km. Uitslag; B. Visser 1, 5; I. v. d. Maas Ouwerkerk 2, 3, 6, 7, 10, 14; A. M. Berrevoets 4, 8; Fr. Maijs 9, 13; H. v. d. Maas, Ouwerkerk 11, 12. A.s. donderdag inkorven voor Cor- beil, vanaf 18.30 uur. ONDERWIJS Mulo-examens Christelijke Mavosehool Voor de in Goes gehouden mulo examens slaagden de volgende leer lingen, die aan de Chr. Mavosehool werden opgeleid. B-diploma; Idserd Bakker te Zie rikzee; A-diploma met aantekening „middenstand": Koos Bal, Han Gil- jam, Piet Kempe, Marja Noordhoek, allen te Bruinisse; Ria v. d. Linde, Feiko Postma, Maddie Roelse, Cora Schot, Kees Schot, Pauline Smilde," allen te Zierikzee; Dick Kik, Ooster- land, Nicolette Sleeuwenhoek, Re- nesse; Sylvia de Waaij, Dreischor; Lennie de Jonge en Tonny Manni te Kerkwerve. .A-diploma: Matthé Berrevoets, Janneke Bremer, Rien de Bruijne, Piet Coppoolse, Kita de Jager, Dini de Jonge, José Praet, Marjanne Quist, allen te Zierikzee; Iman Deur- loo en Jaap de Waal te Bruinisse; Kees Francke en Stinie Francke te Kerkwerve; Jaap de Jonge, Sirjans- land en Els Slager te Haamstede. Derde plaats voor Seliomvse eoureur Van Klooster KERKNIEUWS Tijdens kampioens-wegraces op het circuit van Zandvoort, wist de Schouwse coureur Dick van Klooster weer een fraaie derde plaats te be halen in de 500 cc klasse nationaal. In de- training van zaterdag wist hij tot een snelste ronde te komen van 1.58.0 min., wat een gemiddelde snelheid is van 127.92 km./uur. Deze tijd was goed voor een 4e startplaats, in een veld van 30 rijders. KORFBAL NOAD-adspiranten-WIK-ads. 2-4 De NOAD-adsjDiranten moesten op eigen terrein te Dreischor een 2-4 nederlaag incasseren van WIK uit Kerkwerve. Na 10 minuten spelen werd het door een doelpunt van C. de Bil 0-1 voor de groen-witte gas ten. Uit een strafworp maakte Peter van der Linde echter al spoedig ge lijk (1-1). Juist voor het verstrijken van de eerste speelhelft slaagde Wim Overweel er in om NOAD een 2-1 voorsprong te geven. Nadat de gas ten gelijk hadden gemaakt werd het door Pim van de Bos 2-3 en tenslotte maakte A. Rijnberg er 2-4 van. NOAD II-DES I 6-1 Het zwakke DES I uit Sirjansland moest er in Dreischor tegen de reser ves van NOAD met 6-1 aan geloven en deze cijfers zijn nog niet eens aan de hoge kant uitgevallen. Er was een kwartier gespeeld toen NOAD los kwam en Hans Geelhoed doelpuntte twee keer kort achter elkaar, hetgeen 2-0 betekende. Juist voor de rust maakte T. Schouwenaar er 3-0 van, waarna J. Neele voor de Duivelan ders een tegenpunt kon laten aan tekenen (3-1). Na de hervatting voer de Annie van Gastel de voorsprong voor NOAD op tot 4-1 'en Simon de Vlieger maakte er al spoedig daarna 5-1 van. Juist voor tijd maakte Jan- nie van der Werve-Smits het halve dozijn vol (6-1). De wedstrijd ging over 10 ronden van 4.193 km. In deze ronden ging het gevecht tussen Van Klooster en Fred Si like uit Delft op een Scely om de derde en; vierde plaats. Uiteinde lijk moest hij genoegen riemen met een 4e plaats. Na afloop werd de 2é man, Bert Oosterhuis rut Groningen' gediskwa lificeerd, zodat Fred Sinke tweede werd en Van Klooster derde. Zijn snelste ronde in de wedstrijd was 1.56.2 min. wat een gemiddelde snel heid is van 130 km/uur. Dick van Klooster bereed zijn BremmerB.U.W. en wordt gespon sord door Zeeland's Roem uit Yer- seke. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" De postduivenhoudersvereniging „De Bruse Trekker" nam deel aan de wedvlucht uit Noyon op 12 juni 1971. Afstand plm. 244 km. In concours 65 VOETBAL K.N.V.B. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Hoevelaken en te Schoonrewoerd: kand. Jac. Westland, Huizen. Bedankt voor Hoogéveén: A. P. Nauta, Vlaardingen. Ger. Kerken Beroepbaar: H. Winding, geest, ver zorger Wolfheze met ingang van 1 juli a.s., afwezig tot 28 juni. Beroepen te Almelo: drs. J. v. d. Zanden, Groningen Noord-Oost. Ger. Kerken Vrijgemaakt Kand. M. Nap te Sauwerd kan geen beroep meer in overweging nemen. Beroepen te De Bilt-Bilthoven: D. Berghuis, te Almkerk-Werkendam- Breda. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Rijnsburg: M. Vliet- stra, Werkendam. Ger. Gemeenten Beroepen te Apeldoorn, Hoogvliet Opvallend succes voor Schouwse voetbal ZIERIKZEE, 14-6. De heren van de Zierikzeese handbalvereniging Delta-Sport hebben op het grote Walcherentournooi te Vlissingen een uitstekende prestatie geleverd door beslag te leggen op de eerste plaats in pcule D van dit tournooi. Een fraaie beker kon mee naar Zierik zee worden genomen. Delta-Sport nam met niet minder dan vier teams deel aan het Wal cherentournooi: één dames-senio- renteam, twee heren-seniorenteams en een dames-junioren team. De da mes senioren streden een zware strijd omdat zij vorig jaar met de eer gingen strijken en daarom in een hogere poule tegen sterke te genstanders werden ingedeeld. De Zierikzeese dames verloren met kleine nederlagen. 8-7 cn 5-4 van resp. Zeeland-Sport cn Marathon. De rust werd in deze partij afgeslo ten in 't voordeel van D.S., na rust echter werd de verdediging teveel verwaarloost. Tegen het Terneuzen- se Schelde-Sport werd een ruime 9-2 overwinning geboekt. Het ver toonde spel geeft intussen alle ver trouwen voor de toekomst van Del ta-Sport, die voor sterke tegenstan ders niet uit de weg behoeft te gaan. Eindstand: 1.) Marathon; 2.) Zcc- land-Sport; 3.) Delta-Sport; 4.) Schelde-Sport. Het eerste herenteam van Delta- Sport trad onvolledig aan, maar ein digde niettemin op de eerste plaats in poule E waarin werd gespeeld met Volharding I uit Goes en Mara thon I uit Vlissingen. Het werd een merkwaardige competitie voor de Zierikzeese heren: tegen Marathon eindigde de strijd in 6-6. tegen Vol harding won D.S. oppermachtig met 11-3, maar van Marathon werd met 9-5 verloren. De Vlissingers werden echter twee maal door Volharding teruggewezen. De strijd D.S.-Volhar ding moest de beslissing brengen. Volharding zou aan een gelijkspel genoeg hebben. De Zierikzeeënaars wonnen echter do strijd, en daarmee de eerste plaats in de poule; eind stand: 1.) Delta Sport I; 2.) Volhar ding I; 3.) Marathon I. Zware opgaaf voor het tweede herenteam Het tweede herenteam van D.S. kreeg het bijzonder zwaar. Tn de aanval ontbrak het aan schotkracht, ook al door het ontbreken van enige sterke spelers Verdedigend werd redelijk gespeeld. Er vielen - voor handbal - echter weinig doelpunten. De strijd tegen Schelde-Sport I uit Terneuzen en Walcheren III ging met resp. 7-4 cn 5-3 voor de Zierik zeeënaars verloren. Tegen Olym pus IV uit Vlissingen werd met 3-3 gelijk gespeeld. Eindstand 1.) Wal cheren III; 2.) Schelde Sport I; 3.) Delta-Sport II: 4.) Olympus IV. Het eerste optreden van de Delta- Sport dames-juniores was verras send goed. In de ploeg: Marja Vos< Nicoline Goudzwaard, Elly Keus. Els Krijger. Rita Juffermans. Henny van der Wekken, Simone Coppoolse en Linie Nuijens. Deze groep wist uit vier gespeelde wedstrijden vier wed- strijdpunten te behalen. Twee wed strijden werden gelijk gespeeld, één werd gewonnen, één ging verloren. Eindstand: I.) GSC; 2.) Delta Sport; 3.) Walcheren. Het afdelingselftal van Schouwen en De Bevelanden toonde zich zater dag bjj de jubileumwedstrijd tegen Walcheren weer de sterkste. Deze óverwinning betekende ook min of meer een succes voor het Schouwse voetbal daar niet minder dan zes spelers hier vandaan deel uitmaak ten. Voor de rust was het een vrijwel gelijkopgaande strijd, waarbij de comtinaties van het team van Schouwen en De Bevelanden wel iets beter liepen. Walcheren begon overrompelend en het was vooral de rappe linksbuiten Piet Telussa de doelman Slabbekoord op de proef stelde. Na goed voorbereidend werk van Telussa slaagde Maranus er in de 8e min. ir Walcheren de leiding te geven 0-1. Een hard schot van Te lussa wist Slabbekoord op uitsteken de wijze te stoppen. In de 13e min. kwam de gelijkmaker. Peter de Oude omspeelde op de linkervleugel handig een drietal spelers waarna hij het leder doorgaf naar Arjaan v. d. Kreeke die met een formidabel schot doelman Maljers kansloos pas seerde 1-1. Tot aan de rust bleef de ze stand gehandhaafd al kwamen er nog wel enige goede kansjes. Zo schoot de doorgebroken Toon Rijn berg een boogballetje over de uitge lopen Maljers maar ook net o\er de lat. Na de thee slaagde de voorhoede van het elftal van -Schouwen en De Bevelanden erin hun overwicht in doelpunten tot uitdrukking te bren gen. In de 9e min. kwam een voor zet van de uitstekend opgekomen verdediger Kees Wurth bij Toon Rijnberg die met een schot via de binnenkant van de paal de stand op 2-1 bracht. Doelman Brandt, die na de rust Slabbekoord had vervangen, verrichtte hierna een paar fraaie redding. Na ruim een half uur spe len kreeg het Walcherense team de finitief de genadeslag toen Arjaan v. d. Kreeke na een solo door de ver dediging de stand op 3-1 bracht. Di rect hierna ontsnapte het doel van Walcheren ternauwernood aan een doorboring toen Meulpolder hard op de paal schoot. Het was dezelfde speler die 3 min. voor tijd, na goed voorbereidend werk van de Oude en Rijnberg de eindstand op 4-1 be paalde. DEN HAAG, 14-6. Het proefbedrijf voedselbestraling In Wageningen be reidt in samenwerking met enkele instituten voor landbouwkundig on derzoek ten behoeve van een aard appelgroothandelsfirma de bouw van een aardappelbestralingsbedrijf voor. en te Rotterdam-Schiebroek: D. Riet dijk, kand. te Rotterdam. Beroepen te Nieuwerkerk: J. Kos ter te Yerseke. Vrije Evang. Gem. Aangenomen naar Zwolle: kand. P. Vreugdenhil, Kampen. Oud Ger. Gem. in Nederland Beroepen te Oosterland: kand. A. v. d. Meer, aldaar. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Bruinisse: Donderdag 17 juni, 's avonds om hall' acht, (7.30 uur), ds. M. van Beek, Opheusden. Synode Ned. Herv. Kerk DRIEBERGEN, 14-6. De hervorm de synode is maandag niet uit het vraagstuk van de honorering van de predikanten gekomen. De meeste problemen zijn uitgesteld tot no vember. Intussen zullen er verdere studies worden gemaakt over de in komens, de pensioenen en de rechts positie. Oud ger. gem. Oosterland beroept predikant De heer A. van der Meer, lerend ouderling bij de Oud Ger. Gemeente alhier werd vorige week, na geëxa mineerd te zijn door de Generale Sy node van genoemde kerkengroep, ge houden te Ede, tot predikant der Oud Ger. Gemeenten toegelaten en ge rechtigd tot de evangelieverkondi ging en tot de bediening van dé sa cramenten in die gemeenten. Ds. Van der Meer is nu als zodanig beroep baar gesteld en is inmiddels door de kerk van Oosterland beroepen, als predikant dier gemeente. Ar ie van der Meer werd op 26 november 1920 te 's-Gravenzande geboren en oefen de eerst het schildervak uit.- Hij was voordien geruime tijd ouderling van de Oud Ger. Gemeente te Monster en later nog enige jaren lerend ouder ling aldaar. In 1969 werd hij benoemd als oefenaar of lei-end ouderling van de Oud Ger. Gemeente van Ooster land en hier als zodanig bevestigd op 23 juli van dat jaar. Het aantal pre dikanten van de Oud Ger. Gemeen ten is met de toelating van ds. Van der Meer gestegen tot acht, nl.: ds. L. Gebraad te Sint Philipsland, ds. C. Kamp te Grafhorst, ds. E. du Marchie van Voorthuijsen te Urk, ds. A. van der Meer te Oosterland, ds. M. A. Mieras te Krimpen aan den IJssel, ds. J. van Prooien te Stavenisse, ds. J. van der Poel te Ede en ds. J. Slager te Rijssen, Wanneer ds. van der Meer het beroep naar hier aanneemt zal hij de eerste predikant zijn van de sedert 1845 bestaande Oud Ger. Ge meente alhier. De gemeente was al die tijd vakant. Scheepvaartberichten Abida. 12-6 400 m. z, Azoren. Acmaea. 14-6 aank. Gothenburg. Ameland, 14-6 aank. Nassau. Diloma, 12-6 70 m. n. Tunis. Kara, 12-6 Curacao naar Madeira. Koratia, 12-6 250 m. o.z.o. Saigon. Vlieland. 14-6 vertrek Hamble naar Petit Caronane. Zafra, 11-6 vertr. Khoralamaya naar Sydney. 7- jarig jongetje overreden TILBURG. Op de Ringbaan-Oost in Tilburg is de 7-jarige Edwin Meijs uit deze plaats verongelukt. Het knaapje stak plotseling lusen gepar keerd staande personenauto's de weg over en werd door twee auto's over reden. Met zware verwondingen werd het kind in een ziekenhuis opgeno men. waar het kort na aankomst is overleden. Dit geschiedt nadat de ervaringen met de afzet van beperkte hoeveel heden bestraalde consumptie-aard appelen gunstig waren. Inmiddels is toestemming verkregen voor de af zet van onbeperkte hoeveelheden voor een periode van vijf jaar. Minister ir. P. Lardinois van land bouw heeft dit maandag meegedeeld in antwoord op vragen van het so cialistische Tweede Kamerlid ir. Vredeling. De afzetmogelijkheden in het bui tenland zijn vooralsnog beperkt. Slechts de Sowjet-Unie, de Verenig de Staten, Canada, Israël, Spanje en Hongarije laten onbeperkte hoeveel heden toe; Frankrijk en Australië beperkte. Alhoewel tijdens een proef van een grootwinkelbedrijf met de ver koop van champignons de afzet gun stig verliep, is toch de verkoop van dit artikel voorlopig opgeschort. De land bouw indexcijfers DEN HAAG, 14-6. Het groepsin- dexcijfer voor akkerbouwproduklen is in april ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar met 39 pnt. terug gelopen tot 107. Volgens mededelin gen van het C.B.S. vertoonden de prijzen van graanstro en vlas een stijging, terwijl voor de overige pro- dukten in deze sector lagere prijzen werden genoteerd. Het groepsindexcijfer voor veehou- derijprodukten liep met 3 punten op tot 130 in vergelijking met april 1970. De hogere prijzen hadden in deze sector betrekking op rundvee, vette kalveren, paarden, schapen, melk en kippeëieren. De andere veehou- derijprodukten liepen in prijs terug. DONDERDAG 17 JUNI. NED. I. Na Tim de leeuw en het journaal in het kort een nieuw avon- tuur je van Betty Boop. De tijd tot he journaal van acht uur zal worden gevuld met een televisie portret over Creedece Clearwater Revivèl. Het is een Engelse film over deze groep die werd gemaakt toen John Fogerty nog in de groep zat. Over hem gaat het dan ook wel in hoofdzaak. Na het journaal en weeroverzicht Berichten uit de samenleving en een avontuur van Laurel en Hardy. Op het mo ment dat Mao in China de journalis ten uit het buitenland wat meer vrij heid gaf was de AVRO er als de kip pen bij en werd een reportage van de jaarbeurs in Kanton gemaakt. Ook zijn beelden te zien van de Chinezen en hun kommnnes. Het volgende half uur kreeg de titel Oud en Nieuw Het is een programmaatje over de Nederlnadse zongeres met de vreem de naam Ileana Melita. Daarna is het tijd voor de Amerikaanse dokumen- taire Eerste jaars. Deze laat Amerika zi endoor de ogen van een 18-jarige jongeman die voor het eerst naar de universiteit gaat. Hij maakt de reis per auto van 3000 km. van zijn woon plaats naar de universiteit. NED. II. Na Tim de leeuw en het journaal in het kort tot het journaal van acht uur een werelduitzending onder de titel Kinderen van de aarde. In het gebouw der Verenigde Naties is Unesco ambassadeur Danny Kaye aanwezig om het programma te lei den. Kinderen uit de hele wereld brengen dit schakelprogramma ter gelegenheid van het zilveren jubile um van de kinderorganisatie der V.N. Na het tweede journaal de Tom Jo- vesshow. Behalve hijzelf zingen di verse gasten xvaaronder Mamma Cash, The Hollies en Charlez Azna- vour. Na deze show gaan we naar de Geheimen der zee kijken. Ditmaal zien we het levensgevaarlijke werk van koraalduikers. Tot slot van de avond PSV in tropenpak. Dankzij be middeling met Philips heeft PSV een ioernee door de tropen gemaakt. We zien een reportage over deze reis. DONDERDAG 17 JUNI. NED. I: 18.43 Tim de leeuw; IS.55 Journaal; 19.05 Betty Boop; 19.12 Creedence Clearwater Revival. 20.00 Journaal: 20.20 Berichten uit de sa menleving; 20.30 Laurel en Hardy; 20.55 China op het eerste gezicht; 21.25 Oud en nieuw, van alles wat; 22.00 Eerste jaar; 22.45 Journaal. NED. II: IS.45 Tim de leeuw; 18.55 Journaal; 19.00 Kinderen der aarde; 20.00 Journaal; 20.20 This is Tom Jo nes; 21.10 Het rode goud; 22.00 PSV in tropenpak; 22.25 Journaal. 14. Een der eerste dagelijkse bezigheden van Tudor was de verzorging van vogels, waarvan hij een uitgebreide verzameling bezat. Er waren verschillende kostbare cn zeer zeldzame exemplaren bij en dikwijls kon de jonge koning uren tussen zijn die ren vertoeven. Deze ochtend was hij nog meer in zijn schik clan anders. Met vreugde had hij het nieuws van Tamahia's verlo ving vernomen. Reeds lang had hij iets vermoed en hij vertrouwde zijn zuster aan niemand liever toe dan de jonge krijger voor wie nog steeds een grote bewondering en vriendschap koesterde. Tudor was dan ook heel verbaasd, toen hij plotseling Ta- mahia met een bedrukt gezicht zag binnen komen. „Wat is er zusje?" vroeg hij opgewekt. Ge hebt toch zeker nu niet reeds verschil van mening?" Tafnahia schudde het hoofd en vertelde haar broeder van het afge luisterde gesprek van de priesters cn haar angst, dat zij Aram wilden gebruiken voor hun eigen plannen. Toen zij uitgesproken was stond ook Tudor's gezicht ernstig, doch daar hij haar niet moer wilde verontrusten, zei hij: „Ach. het kan best zijn, dat go U vergist. Zoiets lijkt mij toch zeer onwaarschijnlijk en bovendien is Aram mans genoeg om niet met zich te laten spelen. Ik zal U ech ter mijn zee-arend meegeven en zo gij of Aram zich ooit in gevaar bevinden, laat deze vogel dan los. Hij zal regelrecht hier heen vliegen, zodat ik gewaarschuwd ben en ik U te hulp kan snellen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5