Koppigheid aan weerszijden van het Suez-kanaal BLIK DOOR HET WERELD Urgentieverklaring voor bouw gymnastieklokaal Zonnemaire N.Y. Nederlandse Melk Unie werd C.M.C. - Melk Unie N.V. Oosterland krijgt modern nieuw gebouw voor de basisscholen Raad Westerschouwen: benoeming schoolhoofd te Serooskerke Egypte heeft wederom een plan de loereld ingestuurd om het Suezka- naal te heropenen, waarbij dan een ■wapenstilstand van tweemaal zes maanden zou komen. In de eerste mogen de Israëli's zich een eindje terugtrekken, in de twee de helemaal. Waarbij in he midden blijft of na dit jaar. wanneer dus Is raels troepen weer aan de oude grens staande wapenstilstand weer wordt afgelost door een pittig oorlogje. De uitlatingen van Sadat dat Egypte snel een indusriestaat wordt en daar door - plus door he Egyptisch-Rus sische verdrag - steeds krachtiger wordt terwijl Israël op het huidige niveau blijft klinkt in dit opzicht niet erg vredelievend. Het uitdragen van steeds weer nieuw bewoorde maar naar de in houd steeds dezelfde plannen kan geen andere bedoeling hebben dan de indruk te wekken dat Cairo erg vre desgezind is maar de Israëli's verve lend koppig. Nu kan met Israël een zekere koppigheid niet ontzeggen maar die van Cairo lijkt niet minder groot. De Israëli's houden koppig vast dat ze een echt vredesverdrag wensen te zien met voor Israël dezelfde rechten als voor ieder ander bijvoorbeeld wat het Suezkanaal aangaat, maar Egyptenaren blijven koppig over een vredesverdrag en dergelijke normale besluiten van een oorlog zwijgen. Amerika's rol Een situatie waarin al in tijden niet veel verbetering te konstateren valt en hier en daar geuit optimisme lijkt niet stevig gefundeerd. Cairo meent dat het vooral met de Ver. Staten te maken heeft - als die geen wapens sturen naar Israël en als die maar meer pressie uitoefenen moet mevr. Meir wel inbinden denkt men daar. Maar in de Ver. Stateri staan ver kiezingen voor de deur en Nixon past wel op de sterke zionistische groepe ringen juist nu tegen zich in het har nas te jagen. Voorlopig zit de zaak daarom nog wel muurvast, hoeveel opgewekte plannen ook worden geuit door de koppige tegenstanders. Weer meer zuurstof in Rijnwater DEN HAAG, 14-6. Het zuurstofge- halte van het Rijnwater, waar vrij dag al enige verbetering in werd ge constateerd, blijft - zij het langzaam- - stijgen. Verkeer en waterstaat, dat met argusogen de slibvlek volgt, die zich momenteel in de Rijn bevindt ter hoogte van Hagenstein en in de IJssel ter hoogte van Katerveer, meldde maandagochtend dat het met de vissterfte erg meevalt en dat er in Duitsland geen vissterfte als gevolg van de laatste vervuilingsexplosie meer voorkomt. Men neemt aan dat de dode vis die nu nog langs drijft al eerder overleden moet zijn. Het wa ter in de Rijn en de IJssel heeft nog een roodachtige gloed. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WASSENAAR. De 24-jarige mevr. B. H. M. Straalhof-Elemans uit Zoe- termeer is in een ziekenhuis te Was senaar overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk in Noot dorp. BREDA. Zondagavond is in deAa of Weerijs in Breda het lijkje gevon den van een pasgeboren meisje. Het kind zou twee of drie dagen geleden kort na de geboorte in het water zijn gegooid. Van het kind was de navel streng afgetrokken, maar er zijn geen uitwendige vormen van ge weldpleging geconstateerd. VUGHT. Een geniecompagnie van het Duitse eerste legerkorps is maandag in Vught gearriveerd voor een tiendaagse oefening bij en met het genie-opleidingscentrum van de Koninklijke Landmacht. UTRECHT. De Utrechtse gezin nen verbruiken aanzienlijk meer elektriciteit dan de gezinnen in de andere provincies. Vorig jaar be droeg het gemiddeld verbruik per kleinverbruikersaansluiting onge veer 4250 kwh, bij een landelijk ge middeld van 2700 kwh. DEN HAAG Kamp Vledder zal op korte termijn worden gesloten als tewerkstellingsobject voor gewe tensbezwaarden militaire dienst. Er gaan geen nieuwe gewetensbezwaar den meer heen. VLISSINGEN. Burgemeester Roe mers van Vlissingen verwacht dat de vissersschepen die nu nog naar Co- lijnsplaat gaan, na de afsluiting van de Oosterschelde Vlissingen als thiushaven zullen kiezen. BARGER-OOSTERVELD. Bij een brand in een woning in Barger-Oos- terveld (gem. Emmen) zijn in de nacht van zendag op maandag een moeder en twee kinderen om het le ven gekomen. De vader en vier an dere kinderen wisten zich te redden. Vergadering gemeenteraad van Brouwershaven Historische aantekeningen bij een naamswijziging ROTTERDAM - juni. In vervolg op het maandag gepubliceerde arti kel: „N.V. Nederlandse Melk Unie werd C.M.C, - Melk Unie N.V." hier een afsluiting, waarin vervat andere historische gegevens en cijfers over de werkelijk formidabele melkomzet. Cp 31 mei 1969 integreerde de C. M.C. alle bedrijven, waarin zij een meerderheidsbelang bezat, in één onderneming. Als naam van het concern werd op 29 maart 1971 in gevoerd „C.M.C.-Melk Unie N.V.". Sinds deze laatste datum voeren vrijwel alle bedrijven de naam „Melk Unie", met daaraan toege voegd de naam van de plaats waar het bedrijf is gevestigd of de soort van aktiviteit die wordt uitgeoefend. Sinds 1969 bestaat een betere mo gelijkheid dan voorheen tot her- strukturering en reorganisatie van de produktieplaatsen. Zo werden de drie oorspronkelijke limonadebedrij- ven (in Rotterdam, Maasdam en Gouda) samengebracht in Maasdam. De produktie van het zuivelbedrijf in Weesp zal nog in de loop van dit jaar worden verplaatst naar de fa brieken in Hilversum en Amersfoort. De produktie van het bedrijf in Rot terdam-Zuid (Persoonsdam) werd gedeeltelijk overgebracht naar de twèe andere fabrieken in Rotterdam en naar dé Melk Unie Maasdam; het nog resterende gedeelte zal even eens naar de genoemde bedrijven verhuizen. De Melk Unie Maasdam werd in 1970 uitgebreid met de pro duktie van het bedrijf in Zierikzee, dat sindsdien uitsluitend als ont vangststation en uitgiftedepot dienst doet. De afdeling konsumptiemelk van het bedrijf in Naaldwijk werd begin 1971 overgebracht naar de Melk Unie Den Haag, waarin een jaar eerder ook reeds de produktie van „De Hoop" in Katwijk werd on dergebracht. Tenslotte zal de Melk Unie Woerden nog dit jaar de pro duktie van het bedrijf Ouderwater overnemen Drie-en-dertig bedrijven Het concern omvat thans 33 be drijven. Twintig daarvan zijn onder gebracht in de groep Konsumptie- melkbedrijven, tien in de groep Zui velbedrijven en twee, in de groep IJs en Frisdranken. Het Computercentrum van de C. M.C.-Melk Unie is ondergebracht in de sektor „overige bedrijven". Daar naast heeft de C.M.C. alle aandelen verworven van* de N.V. Velsen- Zaanstreek (Veza), die bedrijven ex ploiteert in Velsen en Assendelft. Deze fabrieken zijn niet in de C.M. C.-Melk Unie ondergebracht. Bijna 1 miljard kg melk In het boekjaar 1969/1970 '(met een totaal omzet van f 519 miljoen) werd in totaal 938 miljoen kg melk aange voerd. In de dochterondernemingen van de C.M.C. werd 838 miljoen kg verwerkt. Bijna tweederde gedeelte daarvan werd verwerkt door de Konsumptiemelkbedrijven, ruim eenderde door de Zuivelbedrijven. In totaal tellen de CMC-bedrijven ruim vierduizend personeelsleden. De C.M.C. is één van de grootste zui- vercoöperaties in Nederland. De C. M.C.-Meyk Unie is de grootste kon- sumptiemelkindustrie van ons land. OOSTERLAND. 14-6. Een dezer dagen zi\ een begin worden gemaakt met de bctiw van een scholencom plex alhier op een terrein aan de Van den Abeeleslraat. ter vervan ging van do oude scholen aan de Groene Hoort, die 67 jaar geleden werden gebouwd, ter vervanging van het schoolgebouw grenzende aan de Ned. Herv. kerk, thans als ver enigingsgebouw bekend onder de naam van ..De Confcrcntickamer". Het nieuwe schoolgebouw, waarin zowel de Christelijke als de Open bare basisschool zullen worden on dergebracht. zal worden gebouwd door het aannemersbedrijf A. J. van der Heijden N.V. te Woerden, onder architectuur van het N.V. Bouwk. Ingenieurs Bureau Stuurman uit Waddinxveen. Het bouwwerk wordt een ultra modern schoolgebouw met zeven lokalen en een gereserveerde plaats voor een achtste lokaal. Ver der is er een gemeenschappelijk lo kaal. dat de beide scholen kunnen gebruiken. In het midden komt een zgn. „Patio" ofwel binnenplaats, in de twee ruime gangen komen tfolel- ten, wasgelegenheden etc. De reali sering van dit scholencomplex is in het kader van het scholenbouwteam: „Midden Holland", en het wordt geen prefab-bouw doch een gestan daardiseerde school, die aan alle mo gelijke eisen van hot huidige school onderwijs voldoet. Zo zijn b.v. de eerste klas-lokalen ingericht als speel-leerlokaal en daarom groter dan de andere, iets nieuws voor deze streek. Verder komen de toegangen tot beide scholen resp. aan de oost kant cn aan de noordkant. De uit voering is in laagbouw. De staalcon structie wordt geleverd en geplaatst door de N.V. Staalbouw „Lother" te Gouda. Het plan bestaat dat de scho len medio december a.s. voor het eerst zullen worden opgeleverd. Op bijgaande situatieschets is duidelijk te zien waar het scholencomplex zal worden gebouwd: zuidelijk van de reeds enige jaren geleden gebouwde sportzaal en in de onmiddellijke na bijheid van dc bejaardenwoning- corr.plexen aan de Van den Abeele- straat. BROUWERSHAVEN, 14-6. De raad der gemeente Brouwershaven vergaderde maandagavond in voltal lige zitting onder voorzitterschap van loco-burgemeester de heer L, M. Mocrmond. De heer J. J. Klaase vroeg de voorzitter n.a.v. de notulen of hij reeds contact heeft gehad met de Planologische Dienst inzake het bouwplan te Schuddebeurs. De voor zitter deelde mede, dat hij hierover uitvoerig had gesproken met een G. S.-lid. „Er zit momenteel schot in deze materie." aldus de voorzitetr. De heer C. de Munnik had verno men, dat een inwoner te Noordgou- we in de Dorpsring 200 konijnen houdt. Het zou hier stinken, wat niet GORINCHEM. De politie van Go- rinchem heeft maandagmorgen be slag gelegd op een vrachtwagen vol suede jasen, naar zijn vermoed af komstig van een in de nacht van 6 op 7 juni te Bergeijk gepleegde dief stal. SMILDE. Maandagmiddag is de 15-jargie Ambonese scholier M. Si- hasale bij het oversteken van de Schoolstraat te Smilde door een bromfietser aangereden. Hij was op slag dood. De bromfietser J. H. is gewond naar een ziekenhuis in As sen gebracht. AMSTERDAM. Zeven politieman nen hebben op de Prinsengracht in Amsterdam een gevecht met de 21- jarige elektriciën G. van den B. en diens 17-jarige broer, de autospuiter D. van den B. moeten leveren, voor dat zij het tweetal konden arreste ren. Drie agenten werden lichtge wond. DEN HAAG. Het KVP-bestuur heeft maandagavond in een verklaring mi nister Den Toom (defensie) dringend gevraagd verouderde voorschriften over haaardracht van militairen met spoed buiten werking te stellen of te herzien. toe te juichen is, vooral met de cam ping in de buurt. De voorzitter ant woordde, dat hier inderdaad zal worden ingegrepen en dat de Poli tieverordening, die zulks verbiedt, gehanteerd zal worden. De heer Moermond deelde de raad mede, dat de urgentieverklaring is binnengekomen voor de bouw van een gymnastiekzaal te Zonnemaire. Vastgesteld werd de gewijzigde gemeenschappelijke regeling regio naal woonwagencentrum in Midden- en Noord-Zeeland. De raad stelde zich vervolgens garant voor een geldlening t.b.v. f 46.300,- voor de bouw van een woning aan de Voor burglaan te Brouwershaven door de heer Chr. Slager. Vastgesteld werd het voorberei- dingsbesluit Brouwershaven-Zuid. De voorzitter deelde mee, dat de plannen voor de 8 ha grond momen teel rond zijn. Geen bezwaar ondervond de vast stelling van de wijziging der leges verordening. Verkoop oprit Aan de heer M. Smits werd voor het symbolisch bedrag van f 1,- de oprit verkocht aan de Rotery dijk te Noordgouwe. De heer M. Matthijsse vond dit maar een summier bedrag en zei er niet gelukkig mee te zijn, daar we voor een voldongen feit staan, nu de oprit reeds is veWiard". De raadsvoorzitter attendeerde er op dat de heer Smits gebruiker is van de oprit en deze zelf onderhoudt en heeft opgeknapt. Voor de ge meente heeft hij geen enkele waar de. De heer Klaasse was van mening dat de gehele dijk plus oprit van de heer Van Panhuis was, dus kon de gemeente de oprit wel verkopen? De voorzitter: „Alleen de oprit was van ons, dus konden we die wel degelijk verkopen. Hij zou ons alleen maar geld kosten", z.h.s. ging de raad ak koord. Ongegrond werden de bezwaar schriften verklaard welk waren in gediend door de heren J. Roelvink te Middelburg en J. Wervers te Am sterdam. Het betrof hier een opge legde aanslag woonforensenbelas- ting voor resp. panden te Zonnemai re en Brouwershaven. De raad stelde zich garant voor de door de Stichting Dagverblijven Schouwen-Duiveland gevestigd te Zierikzee bij de Stichting Nuts- spaarbank te Zierikzee aangegane geldlening van maximum f 15.000,- met dien verstande, dat de aflossing telken jare tenminste f 1500,- be draagt. Scholen Noordgouwe en Zonnemaire De raad ging akkoord met het voorstel van b. en w. om een verzoek in te dienen met toepassing van ar tikel 22 bis zesde lid der L.O. wet inzake de instandhouding der open bare basisscholen te Noordgouwe en Zonnemaire. Beide scholen zitten met een leerlingenaantal beneden de 50. Daar het niet mogelijk is bedoel de leerlingen van deze scholen in andere scholen onder te brengen zal dit verzoek alsnog worden inge diend. Z.h.s. werd goedgekeurd de 8e en 9e wijziging der begroting 1971. Hel betreft hier posten voor de inrich ting archiefruimte ter secretarie, vernieuwing verlichtingselementen torenuurwerk te Zonnemaire subsi die restauratiekosten „Mon Plaisir" te Schuddebeurs, subsidie restaura tiekosten orgel Ned. Herv. kerk te Noordgouwe, en aanleg waterleiding en elektriciteit op het kampeerter rein „De Bulke" te Brouwershaven. M.a.s. werd tot onderwijzeres in vaste dienst aan de openbare basis school te Dreischor benoemd mevr. T. v. Geffen-Vaas te Rotterdam. Opknappen ambtswoning Een toegevoegd agendapunt be trof het verlenen van een krediet van f 7500,- voor het opknappen van de ambtswoning van de nieuwe bur gemeester de heer A. P. Schouwe- naar. De heer Klaase vroeg zich ver wonderd af, wat er voor dit bedrag nu allemaal moet gebeuren na 3 jaar. De voorzitter gaf een opsomming: schilderwerk en behang, schilder werk buiten, schoonmaken centrale verwarming, opschuren parketvloe ren enz. Na ampele bespreking ging de raad akkoord. Spoedeisende vergadering WESTERSCHOUWEN, 14-6. On der voorzitterschap van loco-burge meester M. J. Steur kwam de ge meenteraad van Westerschouwen maandagavond jn spoedeisende ver gadering bijeen. (Burgemeester Everwijn was i.v.m. vakantie afwe zig). Tot hoofd van de openbare basis school te Serooskerke werd benoemd met alle stemmen (8, want de heren Lustig, Dalebout en mevr. Fride- richs-Landegent waren met kennis geving afwezig) de heer D. van Lan- gevelde uit Cadzand. Deze, telefo nisch op de hoogte gebracht, deelde mede dat voordat hij deze benoe ming aannam, eerst de tekening van de verbouwing van de woning wilde zien, die in Serooskerke staat. De heer Hendrikse vond het pret tig dat in deze kwestie de voorzitter Schoolraad en het lid daarvan uit Serooskerke bij de kennismaking mede aanwezig mochten zijn. Als tweede punt het voorstel om voor de verbouw aan deze woning f 24.966.te voteren, hetgeen de heer Hendrjkse te weinig vond. Hij zag liever een bedrag van f 30.000, en dan goed werk, vooral omdat het een „zoute" woning is. De loco-bur gemeester de heer Steur, zei dat een deel van de verbouwing door eigen personeel zal gebeuren. Het „potje" De raad stond langdurig stil bij de tweede vraag van de heer Hendrikse over dit punt, n.l. de geldbron waar uit deze verbouwing betaald moet worden. Zoals vorige week reeds werd medegedeeld zal dit gebeuren uit het reserve-potje onderwijzers woning Noordwelle. Enkele jaren geleden kon in Noordwelle geen wo ning voor de onderwijzers gereali seerd worden; deze heren moesten toen naar Renesse. Nu gaat Seroos kerke met de pot van Noordwelle een onderwijzerswoning gereed ma ken. De heer Hendrikse kon hier wel mee accoord gaan indien het potje Noordwelle weer zo snel mogelijk aangevuld zal worden. De secretaris de heer J. W. de Jonge antwoordde dat deze kwestie Noordwelle destijds werd afgeketst omdat de huur voor de premie- nieuwbouw veel te hoog ging wor- den en de onderwijzers goedkoper in Renesse terecht konden. Het huurpeil van de woning in Seroos kerke is nog niet rond en er is nog •geen afspraak gemaakt met de kan didaten. De voorzitter antwoordde tenslotte dat het college zijn uiterste best zal doen om het potje Noord welle weer zo snel mogelijk com pleet te maken en verder te zullen voorstaan dat onderwijzers in de toekomst op dat dorp komen te wo nen waar de school staat. Het voor stel werd aangenomen. De heer Krijnse Lokker vroeg aandacht voor de sloot die tegenover het huis van de secretaris in Renes se langs het sportveld loopt. Dit stil staande water zou bacteriën bevat ten, want veel kinderen die daar speelden, raakten onder de uitslag. Aap deze sloot zal aandacht besteed worden. De heer Tieleman vroeg aandacht voor DFS en vroeg of deze club voor het vandalisme niet schadeloos ge steld moed worden. Bij de gemeen te is echter nog geen bericht van DFS binnengekomen. De heer Kloosterman merkte op dat pas honderd hippies in de dui nen hebben gebivakkeerd, vuren ge stookt en verdovende middelen heb ben gebruikt. Volgens hem zou het zeker nodig zijn om de Bereden Po litie weer op oude sterkte hierheen te halen om dergelijke excessen te gen te gaan. Spreker had n.l. ge hoord dat slechts twee manschap pen deze kant uit komen. Over deze kwestie kon het college geen ant woord geven. Het station lag in de open vlakte, midden tussen de weilanden, zodat het enkele perron konstant in de wind lag. Alleen in de hete zomer, als de wind zuid zat, zodat hij achter het vrij lage stationsgebouw van daan kwam, voelde je er weinig van. Een overkapping had het station niet. De wachtenden bleven door gaans in het saaie, ongezellige ver trek naast het kantoor, dat door veel glas en een loket gescheiden was van de kantooruimte, tot men de trein hoorde aankomen. Druk was het maar zelden op dit landelijke stationnetje. Waarom cr nog altijd treinen stopten, begreep eigenlijk niemand, want je had een veel betere busverbinding. De trein ging maar eens in hel uur en was bovendien nog duurder. De bus reed daarentegen vanuit het dorp ieder half uur. omdat er uit twee plaatsen een regelmatige uurdienst was, die in het dorp bij elkaar kwamen, zo dat de inwoners van Stamveen het meest profijt van de bussen hadden. Doch een militair had vrij vervoer per spoor, dus ging met de trein en kwam er ook mee terug in het dorp. Zo ook Tiemen Hofmccr, die hele maal in Steenbergen lag. Niet be paald naast de deur; zo omtrent vijf en een half uur reizen van huis tot kazerne. Ticmen zelf kon het weinig scho len. In dienst vermaakte hij zich wel en misschien was hij indertijd blij geweest goedgekeurd te zijn, met het vooruitzicht weldra anderhalf jaar er uit te kunnen, omdat alle zonen van smid Hofmcer thuis maar wei nig te vertellen hadden. Dc zwaar gebouwde smid, die met duim cn wijsvinger oen voorhamer voor zich uit gestrekt kon houden en ook om hoog heffen. De man, die onder de buik van een paard ging staan en hem van de grond tilde. De man, die een boerenkar in zijn eentje omhoog tild, zodra er een nieuw wiel aan geschoven kon worden. Ja, zoals Hofmeer in zijn smidse de voorhamer zwaaide, zo zwaaide hij ook de scepter in de woning. Harmen Hofmcer was onbetwist de baas. Wat hij zei gebeurde en nie mand, die het waagde cr één woord tegenin te brengen. Zelfs niet An- niet, zijn vrouw. Want al was ze maar een klein, frêle vrouwtje, ge makkelijk was ze zeker niet cn boze tongen beweerden, dat de grote Har- men wel eens een portie klappen had gekregen van Anniet. Dat kon best kloppen, omdat Harmen diep in zijn hai t respect had voor moeder de vrouw. Misschien was dit dc oorzaak wel, dat het huwelijk van Harmen Hofmeer en Anniet Ter Witselen, trots alle sombere voorspellingen, zo goed was verlopen gedurende al die jaren. Dat was misschien ook wel de re den, dat Tiemen Hofmcer op die zonnige autustusdag met een vrolij ke lach op zijn gezicht met nog een paar adspirant-rekrulen op het tochtige perronnetje op de trein stond te wachten, die hem naar zijn kazerne zou brengen, uitgeleide door Immigje Oost, die ternauwernood haar tranen kon weerhouden over dit afscheid en maar niet kon begrij pen, dat haar jongen zo vrolijk ge stemd was. Doch dit alles was al maanden ge leden. Tiemen had er bijna een jaar op zitten. Volgend jaar april was hij aan de beurt om af te zwaaien, doch daar maakte hij zich voorlopig nog geen zorgen over. In dienst was het door JOKE DE VALK prima. Het werk in de legergarage beviel hem uitstekend, met zijn su perieuren kon hij goed overweg en in het dorp was wel eens wat tc be leven, terwijl Breda niet eens zo ver was en Roosendaal al evenmin. Daar had hij, samen met andere jongens var. zijn kompie, leuke avonden met dc plaatsteli.ikc schonen, want al had Ticmen vaste verkering met Im migje van de bakker, je kon de hele wereld toch niet haten om één. Ben jc mal. Immigje zat zo ver weg cn hier waren leuke en lieve meisjes bij de vleet, die wel eens een avondje uit wilden met dc reus in zijn mili tair uniform. Waarbij nog kwam, dat Tiemen altijd wel over geld be schikte, zodat hij andere militairen soms een stap voor was. Maar nu had hij een week verlof. Officieel heette het vakantie, want dat kroeg je tegenwoordig ook al in dienst. Een pracht uitvinding. Jam mer, dat de diensttijd maar ander half jaar duurde. Nu ja, hij kon bij tekenen als beroeps, maar dat was weer het andere uiterste. Dat leek hem niet cn dat had hij dan ook een keer duidelijk gezegd. Want tenslotte trok de ouderwetse smederij in Stamveen en het dieseltje, dat na een halve minuut stilgestaan te heb ben, brommend verder trok in dc richting van de grens. Met z'n week- cindtas in de hand, knikte hij naar de stationsambtenaar, die zijn vrij vervoer briefje afscheurde cn hot restant voor de teurgreis weer gaf. „Zo, Ticmen, hoe is hel in dienst?" „Best, man. Maar een weekje thuis lijkt me." „Dat zou ik denken. Prettige da gen." „Merci, Brander." (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4