AGENDA Vleeskeuringsdienst Zeeland benoorden de Westerschelde Zierikzeese Avondvierdaagse startte onder slechte weersomtandigheden „Stad en Lande" maakte interessante excursie naar Vianen LAATSTE NIEUWS Dieust loopt goetl en heeft sluitende rekening GOES, 14-6. In de „Korenbeurs" te Goes vergaderde maandagmiddag da Kringraad van de Vleeskeurings dienst Zeeland benoorden de Wes ter Schelde, onder leiding van wet houder J. P. Lindenbergh Goes. Aan de orde was het jaarverslag over 1970. De voorzitter was ver heugd, dat dit jaarverslag in juni 1971 kon verschijnen. Het was een voorlopig verslag, warain echter wel de juiste cijfers waren opgenomen. Hij pleitte daarom voor het over het hoofd zien van sommige schoon heidsfoutjes. De keuringsdienst in „Verdienstelijkste vader van Frankrijk" PARIJS, 15-6. Verdienstelijkste vader van Frankrijk" is sinds maan dag een 46-jarige journalist, Gilbert Petit jean, redactiesecretaris van het in Nancy verschijnende blad „Est Republicain". De onderscheiding en een spaarbankboekje van 10.000 franc (ongeveer 6.500 gulden) werd hem in het Parijse stadhuis overhan digd. De heer en mevrouw Petitjéan, die zelf geen kinderen hebben, hebben in de afgelopen twintig jaar veertien jongens en -veertien meisjes - wezen of kinderen van ongehuwde moeders - opgevoed. Va» hen hebben zij er acht geadopteerd zijn huidige vorm, had nogal wat kinderziekten moeten overwinnen. Ter vergadering waren mede aan wezig de directeur van de Vlees- keuringdienst de heer F. Koppen Middelburg en de hoofdinspecteur veterinaire dienst Zeeland de heer Jongeneel. De Vleeskeuringsdienst omvat 27 gemeenten met per 31 dec. 1970 205.793 inwoners of 158-345 ha. In Middelburg hadden in 1970 585 noodslachtingen plaats, in Zierikzee 130, in Kruiningen 41, in Poortvliet 30. Alle zes de gemeenten op Schou- wen-Duiveland, waren door een wet houder vertegenwoordigd. In de gezamenlijke kringen waren in 1970 geslacht: 9355 runderen, 97 kalveren, 10 nuchtere kalveren, 70 eenhoevige dieren, 7 veulens, 21.688 varkens( waarvan 1255 in huisslach ting) 8 biggen, 46 schapen, 10 lam meren en 19 geiten. De keuringen Van de totaal 31.310 dieren werden 31.115 goedgekeur, 238 voorwaarde lijk goedgekeurd. 160 goedgekeurd onder voorwaarde van sterilisatie en 125 onder voorwaarde van invrièzen. Afgekeurd werden 36 runderen, 12 kalveren, 2 nuchtere kalveren, l eenhoevigdier, 31 varkens. 6 schapen en 1 lam. Behalve de 31.310 normale ter slachting aangegeven dieren, werden bovendien, nog aangevoerd 52 door een ongeval getroffen dieren. 199 dood aangevoerde dieren en 376 wrakke dieren. Natuurlijk vielen on der deze laatste drie categorieën de meeste slachtoffers wat voorwaar delijke goedkeuring en afkeuring betreft. Er hadden 7370 controles in slach terijen, vlies winkels, vleeswarenfa- brieken en bewaarplaatsen plaats, waarvan 273 in voorverpakkingsin- richtingen, 2063 in cafetaria's en op markten. Ingevoerd werden 3.422.996 kg vlees, waarvan 1.021.294 kg rund vlees 2.097.492 kg varkensvlees 256.614 kg voorverpakt vlees 23.800 kg paardevlees, 40.958 kg kalfsvlees en 838 kg schapevlees. Rayon Zierikzee In het rayon Zierikzee werden in 1970 geslacht 587 runderen, 22 kal veren, 1 eenhoevig dier, 1779 var kens, 3 geiten en 32 varkens in huis- slachting, voor het rayon Renesse waren\deze cijfers: 447 runderen, 4 kalveren, 931 varkens waarvan 3 in huisslachting, 1 big, 2 lammeren en 2 geiten. Ontvangen werd aan keurlonen f 408.071,- aan invoerkeurlonen bin nenland f 261.040,76 en f 19.284,76 keurlonen buitenland. De rekening sluit met een batig saldo van f 722.02,10. Met dit mooie resultaat was men zeer tevreden. Van verschillende kanten werd de dienst daarmee ge complementeerd. WASHINGTON. In de Verenigde Staten dreigt een staking, die het ge hele telefoonnet van het land zal verlammen. „IIoc nat liet was en hoe ver" Ontmoet in" niet veel historisch schoon (Van een bijzondere medewerker) ZIERIKZEE, 12-6. „Boetedoende voor zfjn grootvader, Willem, schonk de thans levende O. Rcseboom aan de gemeente Vianen de gehele in ventaris van het museum in het stadhuis". Aldus de heer Bagger man, die de leden van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Dui- veiand een explicatie van de ge schiedenis van de stad, het stadhuis en de regerende geslachten gaf.. Begunstigd door fraai weer kan de vereniging op een bfjzonder ge slaagde excursie, zaterdag 12 juni, jl„ terugzien. Op de heenreis kletterde even de regen tegen de ruiten van de autobus, doch al spoedig klaarde het weer op en in grote perioden konden de deel nemers zich behaaglijk koesteren in de zon. Na aankomst in en een korte wandeling door het stadje Vianen werden allen om half 11 door de lo co-burgmeester verwelkomd in het 15e-eeuwse .raadhuis, dat met zijn gevel van Namense steen, zijn stenen kruiskozijnen en de kantelen even uit de rooilijn springt. De bijzonder sfeervolle statige burger- en raadzalen, waar het door glas-in-lood getemperde licht speelde langs korbeelstellen, waar eiken hout, blanke muren en schilderijen van edelen der geslachten van Bre- dero en Nassau, deden verlangen meer van dit juweel te zien. Vianen kan bogen op een trots verleden. Nog op het Congres van Wenen (1814-T5) bepleitten afgevaardigden van Via nen onafhankelijkheid voor hun stad. Na in het bezit te zijn geweest van het geslacht Beusichem en het toen- dertijd aanzienlijkste adellijke ge slacht Brederode verviel Vianen met het overlijden van de laatste Brederode in het midden der 17e eeuw door zijn huwelijk met Anna van Nassau aan haar broeder Johan Maurits van Nassau, den „Brasili- aan" (van het Mauritshuis). In de Burgerzaal tiof in het bij zonder het grote schilderij door Vroom (vzn wiens hand ook het schilderij „De terugkeer van Cor nells Houtman" in het Rijksmuseum is) voorstellende de „Intocht van de vloot van Walraven III van Brede rode in 1591" met op de achtergrond het silhouet van Vianen. De graftombe der familie van Bre derode in de Ned. Hervormde Kerk te Vianen, met de beelden van de in de eerste helft van de 16e eeuw re gerende Reinout III van Brederode en diens vrouw Philippine van der Mgrck. Het deed het orangistisch hart deugd te kunnen constateren, dat alle schepen de oude oi-ange-blanche- bleue vlag voerden. Helaas kleeft aan 't oranje-blanje-bleu een partijpoli tieke herinnering uit het recente ver leden, doch het vermag 't historisch feit niet te verdoezelen, dat voorna melijk op praktische redenen (de enigszins fletse kleuren zijn op zee op grotere afstand moeilijk te onder- - scheiden) langzamerhand - ook door republikeinse invloeden - overge stapt is op het rood-wit-blauw. Het museum In de voormalige waterschapszaal bracht de qualitatief (niet quantita- tief) zeer waardevolle, zeer veelzij dige verzameling van het museum de bezoekers in verrukking. Indirect is deze collectie te danken aan de non chalance van de vroegere burgemees ter en president-kerkvoogd, die in zijn tijd talrijke schatten der Vianen- se gemeenschap (koperen lichtkronen enz. enz.) verkocht en voor wiens „wandaden" de kleinzoon met zijn grandioze gift boete wil do,en. De kerk, door brand in 1542 ver woest, werd op instigatie van Rei- noud III van Brederode herbouwd. De in aanleg Romaanse toren werd in het midden der 15e eeuw voltooid. Ook het rijzige middenkoor is om streeks deze tijd ontstaan. Welk een enorme bouwdrift moet de Neder landen in het midden der 15e eeuw bezield hebben! De kerk vertoont overeenkomsten met de Jacobskerk te 's-Gravenhage, ontwerp van de zelfden bouwmeester Van der Gouw. Merkwaardig is de reeks van dwars beuken, elk eindigend met een top gevel. In het inwendige is duidelijk aan den bij de brand gespaard geble ven kolommen te zien, dat het schip hoger herbouwd is dan het oorspron kelijk was. Veel aandacht werd be- steeds aan de graftombe van Reinoud van Brederode en zijn gemalin Phi- lippote van der Marck met de beel den der overledenen en een etage er onder het z?er naturalistisch(l) be werkte beeld van een half vergaan lijk, compleet met wormen. Men was toen met de dood blijkbaar op even vertrouwde voet als tegenwoordig met de „sex". Het stadje Vianen, dat niet gelei delijk organisch gegroeid is, doch volgens een doelbewust nagenoeg rechthoekig plan van een Zuid-Ne derlander gesticht werd, vertoont kenmerken daarvan: van zeer vele huizen ligt de nok evenwijdig aan den voorgevel. IJsselslein Na een voortreffelijke lunch, die vele deelnemers de opmerking ont lokte: „Hoe kan Stad-en-Lande dit alles ook nog van die f 18 bekosti gen?", werd omstreeks 14 uur IJssel slein bereikt. Daar kon men, dank zij de grote parate kennis van de heer mr. Martens van een gedegen expli catie genieten. De kerk met' de toren was het doel. De Renaissance-toren. zeer Italiaans van karakter, werd door plaatselijke ambachtslieden ge bouwd naar het ontwerp van Pasque- lini uit Bologna - echter zonder zijn dagelijkse leiding. De door Hildo Krop, beeldhouwer, in de periode tussen de beide wereldoorlogen ge maakte kapitelen, ter vervanging dei- verloren gegane kapitelen van de pi lasterstelling van het derde vierkant, missen de verfijning, de gratie van de korintische kapitelen. Maar aan de betekenis en de schoonheid van dit voor Nederland unieke monu ment doet dit weinig of niets af. Graftombe Ook in deze kerk waren graftom bes te bezichtigen: een van zwart marmer met de beelden van Gys- brecht van IJsselstein, zijn vrouw Bertha van Heukelom, hun zoon Ar nold en diens vrouw Maria van Avennes. Kunsthistorisch waarde voller is de renaissance tombe van Aleid van Clemborg t 1471. De graf tomben vertonen sterke sporen van de brand van 1911. De kooromgang is zeer merkwaardig met zijn steekkap- pen. Overigens wist men vroeger wel van opschieten: met. de bouw van de toren werd in 1532 of 1531 begonnen en hij was gereed in 1535! Interes sant was overigens ook in deze kerk onder de deelnemers het verschil in waardering voor „schoon metsel werk" en pleisterwerk, voor blank eikenhout' en geschilderd hout te con stateren. Ongeveer half vier arriveerde men in Schoonhoven, waar de deelnemers enigszins met de neus in de boter vielen; er werd langs een der grach ten in het sfeervolle stadje een ring- rijderij gehouden met velerlei twee- en vierwielige met paarden bespan nen rijtuigen, bevolkt door personen in historische costuums. Het doel van het bezoek was niet zo zeer een of meer monumenten, als wel de aanleg van het stadje als geheel. Na het genot van een kop thee met het uitzicht over de rivier en het dorp Ammers aan de overkant werd te plm. 17.15 uur de reis huiswaarts aanvaard. H. G. C. HERINGA. ZIERIKZEE. 14.-6. „Hoe nat het was en hoe. ver" zouden we als twee de kopregel boven dit verslag van de eerste avond van de Zierikzeese Avond Vierdaagse kunnen zetten, want nat was het en koud en ver ook. Niettemin gaven zich voor de start nog verschillende deelnemers en deelneemsters op, zodat het aantal de 1100 nog overschreed, wat' wel minder is dan vorig jaar, maar toch zeker niet onbevredigend genoemd mag worden. Slechts negen inge schrevenen voor de 15 en één voor de 8 km-tocht kwamen niet op. Tc even kwart voor zeven trok de stoet, voorafgegaan door de drum band van „Kunst en Eer" wande- laars(ters), allen min of meer ver pakt in regenkleding en sommigen met paraplu.es, de Zuidhavenpoort uit om de „barre" tochten te gaan Enorme paling leefde in slotgracht HAAMSTEDE, 14-6. De slotgracht rondom het slot Haamstede heeft een groot aantal geheimen, waarvan er vele nog steeds niet opgehelderd zijn. (Een tunnel naar de kerk zou er bijv. onder door lopen, hetgeen echter door deskundigen tegengesproken wordt). Dat er paling in cle gracht zat was al in de historie bekend, doch welke lugubere dieren dit donkere water soms prijs geeft, kwam maandagmor gen uit. Toen ving de jeugdige Dirk Kloosterman, tezamen met zijn va der, de heer B. J. Kloosterman een monster palingvan 1.12 meter lengte en een totaal gewicht van 6 pond. Uitzonderlijk van gestalte was deze paling, waarvan de ouderdom niet te schatten valt. De heer Kloos terman heeft de bijzondere vis in een bevriende vijver" weer te water ge laten. Politic-oiiflerzoek naar flood van vrouw in Amsterdam AMSTERDAM, 14-6. De moordbri gade van de Amsterdamse recherche is maandagavond een grootscheeps onderzoek begonnen naar de doods oorzaak van de 50-jarige mevrouw Oosterling in de Elisabeth Wilfstraat in de hoofdstad. Haar in verre staat van ontbinding verkerende lijk, dat maandagavond om zeven uur in haar woning werd aangetroffen, vertoonde sporen die op wonden lijken De politie vermoedt dat zij geen natuurlijke dood is gestorven. Internationaal T.V.-scliakelprograinma voor «Ie kinderen HILVERSUM, 14-6. Op donderdag 17 juni zal in een groot aantal lan den over de gehele wereld een uur lang een rechtstreeks schakelpro gramma op de televisieschermen ko men, dat als onderwerp de activitei ten heeft van kinderen uit zeer uit eenlopende landen. Ook de NOS-te- levisie neemt dit programma recht streeks en in kleur over. Het wordt, voorafgegaan door een inleiding van Mies Bouwman, uitgezonden van 18.50 tot 20.00 uur via Nederland II. ZIERIKZEE, 14-6. Na een bouw, die door velschillende omstandighe den wat vetraagd is geworden is re centelijk de nieuwe gymnastiekzaal door de heer Roggeband overgedra gen san de ZLM en in dienst gesteld voor de leerlingen van de Huishoud school „Prinses Juliana" en de leer lingen van de Landbouwschool „De Kluut". De openingsceremonie had een heel sober karakter. Nadat mej. C. N. van Liere, directrice van de huis houdschool der ZLM. de voordeur vrn het gebouw geopend had, be keek het kleine gezelschap de zaal en haar nevenvertrekken. De zaal heeft-een gezellige, vriendelijk aan doende greene vloer en een prachtig houten plafond. De radiatoren van de centiale verwarming zijn in de zelfde tint geverfd als de vloer. De Huishoudschool „Prinses Juliana" ZIERIKZEE. 14-6. Dc schriftelij ke landelijke opgaven, gemaakt op 19 mei, werden in de week van 8 t/m 11 juni gevolgd door het mondelinge examen, waaraan door 40 Inas-meis- jes van de huishoudschool „Prinses Juliana" weid deelgenomen. Het examen, dat werd bijgewoond door twee Rijksgecommitteerden. t.w. mej. Visser, docente van dc V.U. van de civiele dienst te Amsterdam en mej. Schotman, lerares van een .scholengemeenschap uit Utrecht, weid een volledig succes, want aan allen kon een diploma worden uit gereikt. De uitreiking hiervan vond plaats door de directrice, mej. C. N. van ondernemen. De publieke belangstel ling bij de start en onderweg was niet zo groot als anders, maar dat was ook niet le verwachten. Mede door de weersomstandighe den lag het tempo vrij hoog en de eersten van de 8 km meldden zich reeds te ruim acht uur weer in het Herv. Verenigingsgebouw, terwijl om tien voor negen de eerste 15 km- loper arriveerde (met blaren). De laatste - en dat was dan ook een „echte wandelaar" - leverde om streeks tien uur zijn startkaart in. Uitvallers bleken er niet te zijn en ook het aantal blaren viel wel mee, hoewel de dames Rode Kruishelp- sters toch niet voor niets aanwezig bleken te zijn. Ook de gezamenlijke melkhandelaren hadden met hun as sistenten de elementen getrotseerd en tracteerden groot en klein op een ijsje, dat er, ondanks de koude bij de meesten toch goed in ging. Tweede avond Heden-, de tweede avond gaat het de Schouwse kant op. De 15 km deelnemers gaan van het Haven plein, Havenpark over de Mol, Schuithaven, via de Nobelstraten de Nobelpoort uit, dan over de Gracht- weg via de Rotonde, Rijksweg rich ting Haamstede, door de Zandweg, Gaslhuisdreef, Rijksweg, Klerksweg, Boereweg, Laan van St. Hilaire, Scheldeslraat, Miereweg, Weldams- weg, Havenweg, Eerste Weegje, Laan van St. Hilaire, Hoofdpoort- straat, Nieuwe Haven, Nieuwe Boo- gerdstraat, Visstraat, Havenplein naar het Verenigingsgebouw. De 8 km-tocht voert van het Ha venplein, Havenpark over de Mol, Schuithaven, de Nobelstraten, Wan deling, Zuidwellebrug, Rijksweg richting Haamstede, Zandweg, Gast- huisdreef, Rijksweg, Klerksweg, Boereweg, Laan van St. Hilaire, Zuidwellebrug, Wandeling, West straat, Appelmarkt, Havenplein naar het Verenigingsgebouw. Morgen (woensdag)avond gaat het weer Duiveland in. Dan lopen de 15 km deelnemers door de Zuidhaven poort over de Julianastraat, Rijks weg, Oude Polderdijk, Nieuweweg, Zuiddijk, Provincialeweg, Kadeweg, langs het Rode Kruisziekenhuis, Ko ning Gustaafweg, door de tunnel, over de dam naar het Vrije. De 8 km lopertjes gaan door de Zuidhavenpooi't, over de Vissersdijk, de Kleine Zelkeweg, Julianastraat, over de Rijksweg naar de Oude Pol derdijk. Dan gaat het door het Bet- tewaardseweegje, langs de Bette- waardse Dijk, Verbrande Mansweg, Provincialeweg, Kadeweg. langs het Rode Kruisziekenhuis, Koning Gus taafweg, door de tunnel over de dam terug naar het Vrije. Hopenlijk zijn de weersomstandigheden de volgen de avonden gunstiger dan op de eer ste, zodat dé regenuitrustingen dan achterwege kunnen blijven. De verkeersbrigadiers verleenden ook nu weer hun - als altijd zeer.ge waardeerde - medewerking, evenals de Rijkspolitie, bij het regelen van het verkeer en bij oversteekplaatsen. Veel hinder van bromfietsers hadden de wandelaars, ongetwijfeld door de weersomstandigheden, overigens niet. Nog twee baby's van negen ling in leven SYDNEY, 15-6. Van de negenling die zondag in het Australische Syd ney is geboren, zijn nog twee baby's in leven. toestellen zijn geleverd door Jansen Fritsen en er staat zelfs een mini- tramp gereed om de leerlingen me nig plezierig gymnastiekuurtje te bezorgen. De nevenvertrekken zijn ook zeer verzorgd en het interieur is goed doordacht. Blikvanger is echter wel de doucheruimte, waar straks 24 leerlingen tegelijk kunnen genieten van een verfrissende douche na de gymnastiekles. Buiten is een bete gelde speelplaats gemaakt van 20 bij 30 meter waarop basketbal en vol leybal gespeeld kan worden. Om het geheel echt „af" te maken heeft dc tuinman zijn beste beentje voorge zet. En zo is Zierikzee een schitte rende gymnastiekzaal rijker gewor den, een bezit waar men trots op kan zijn en waar men zo veel mo gelijk gebruik van dient te maken. Licrc, en de gecommitteerden, mej. Van Liere feliciteerde cle meisjes en docenten met het behaalde succes en wees hun op dc taak die nu te wach ten staat. Met het Inasdiploma im mers zijn velerlei mogelijkheden binnen het bereik van de meisjes ge komen en de meisjes wcjrd veel suc ces toegewenst in hun verdere loop baan. De keuzerichting van de meisjes is als volgt: 18 verpleegsters, 7 zie- kenverzorgster, 2 bejaardenverzorg ster, 3 kraamverzorgsters. 1 gezins verzorgster, 1 doktersassistente, ter wijl de overige vermoedelijk wel in de huishoudelijke diensten van in richtingen enz. terecht komen. Dinsdag 15 juni Zierikzee Kerkgebouw Ger. Gem. in Ned., 7.30 uur, voorlichtingsavond Ger. Bijbel stichting. Havenplein, 6.45 uur, start Avond vierdaagse. Oosterland Chr. kleuterschool, 7-9 uur, „kijk"- avond. Woensdag 16 juni Zierikzee Herv. Ver.-gebouw, 8 uur. N.C.V.B.- afdeling Zierikzee. Havenplein, 6.45 uur, start Avond vierdaagse. Dreischor Wijkgebouw, 8 uur, jaarvergadering Groene Kruis. Donderdag 17 juni Zierikzee Havenplein, 6.45 uur, start Avond vierdaagse. Oosterland Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, vrouwenver. „Marlha". Vrijdag 18 juni Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, ouderavond openbare basisscholen. Zaterdag 19 juni Westerschouwen Pompstation A. v. d. Weydeweg, 9.30 uur, stai-t excursie Jeugdvogelwacht. Serooskerke Boerderij „De Schelphoek", 13.00 uur kleiduiven-wedstrijd voor jagers. Zondag 20 juni Noordgouwe Garage Akkerdaas, 14.00 uur, start gezelligheidsrit m.c. „Sparta". Maandag 21 juni Zierikzee R.T.M.-station, 14.00 uur, start ex cursie afdeling Schouwen Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Hulp Rode Kruis voor fle vluchtelingen DEN HAAG, 14-6. Het Nederland se Rode Kruis zal binnen een week voor een kwart miljoen gulden aan medicamenten per vliegtuig naar Calcutta zenden bestemd voor de Oostpakistaanse vluchtelingen in India. Dit vliegtuig - dat van de K.L.M. wordt gehuurd 1 zal in ieder geval 19.000 flessen cholera-vaccin, 15.000 flessen fysiologische zoutoplossing en 15.000 plastic zaken met toedie ningssystemen voor infusen meene men. Het geld voor deze medicamenten komt uit de giften op giro 999. START Natuurlijk waren er wel duizend excuses om de Avondvierdaagse niet mee ie lopen, maar bovenaan het lijstje: het weer. Lieve mensen wat was het bar en boos „buiten de poort". De regen was er: hij kwam met grauwe laaghangende sluiers aangezwierd en al dat mooie groen onderweg droop als een mens, die onder de douche vandaan komt. Maar - iets nieuws voor de vierdaagse - het stormde nog stevig ook en al weer, al dal mooie, verse groen stond te schudden can jewelste. De meeu wen stonden pas op de plaats vleu- geltrappend stil tegen de wind: de koeien draaiden hun achterste naar de buien en de wolken renden langs de hemel. Alles hebben we in het verleden al gehad: kou, mist, onweermaar nog niet, althans in deze dosering, wind en regen. Het recreatiegroen lag er bijna doelloos bij en de mensen waren weg. „Neem" nou Ouwerkerk, waar altijd lieden de wandelaars staaan te coa chen. Geen sterveling te zien. Alleen lussen het bibberend groen langs de huismuren, het blauwe fluoresceren de oog van de t.v. en de mensen met een laat-maar-waaien-houding in de stoel. Brede sporen wind trokken door het krekenbos; het water zag leigrijs en soms zwart. De zee aan de overkant van de dijk waaierende uit in brede krulgolven op het kille ba salt. De wandelaar moest nu tegen de wind in stappen, maar er waren waarempel nog een paar kikkers, die lustig in het onzichtbare zaten te kwaken. Nog niet dood dus. De con troleurs en „ijsmensen" (erwtensoep had ook gemogen), die uit hun be schuttende blikken karretjes kwa men, dreven lichte spot met de deel nemers. Ze zeiden me, dat ik maar ivat aansjokte, maar ze kunnen me wat, want met regenpijpen aan en met liters water geabsorbeerd, voelt men zich een soort Schimmelreiter Ik heb - een bekentenis - een keer in de polder hard staan schreeuwen dat hel „Rudolf", „Otlo", „Theo"- weer was, maar niemand hoorde het en hef ivas ook niet helemaal waar, want dat wilde spel van de bomen rond de hoeven, was soms ineens van een merkwaardige speelse poëzie. Langs „De Val", langs de dijk van het „Stelletje", over de „Weg van de Buitenlandse Pers", over Omverkerk, door de Boterhoekseweg en het Gou- weveer, ach het is bij elkaar wel een slinger, maar nog niet eens zover, maar met dit weer. Enfin, enfin, ik dacht aan de Pakistaanse vluchtelin gen. Een droog overhemd, droge schoenen en een kop koffie met een scheut cognac; het is er voor hen im mers niet bij. Het was een merk waardige start en nu maar zien hoe het verder „loopt". SCHIER EILANDMAN. Nieuwe gymnastiekzaal is overgedragen voor de huishoudschool en de landbouwschool

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2