VAN HET VADERLANDSE ERF BEDREIGING VAN ONZE ASIELTRADITIE Officieel kader rond jubileumtoernooi van KNVB te Bruinisse „Flitsen" uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS? ARAM EN IIET TEKEN VAN YAGO Bij het leren van cle vaderlandse geschiedenis wordt Nederlandse kin deren steevast ingeprent dat van oudsher hier gastvrij werd opgeno men wie zich in eigen land niet meer thuis kon voelen. Nu is die neiging tot asiel verlenen niet zo uniek Ne derlands als graag wordt gesteld en hoeven we maar tot even voor 11)40 terug te gaan om te zien dat onze gastvrijheid nu ook weer niet zo on beperkt is geweest altijd, maar ala; iets van de reputatie die we ons zelf toemeten verdienen we wel. Het asielrecht wordt over de hele wereld nu ijverig ingeroepen door Amerikaanse jongeren die hetzij uit het leger zijn gedrost, of al de benen namen voor de oproep kwam. In Ca nada zitten er vele duizenden van de tweede categorie, in Zweden wemelt het van de eerste. Dat zijn vooral in Duitsland gelegerde militairen die het ervan zagen komen dat ze naar Vietnam zouden worden overge plaatst. De Zweedse overheid is wel licht niet erg blij met deze immi granten, maar ze laat ze toe en helpt ze een beetje, ook al zijn daardoor de betrekkingen met Washington aardig verziekt geraakt. Nederland maakt ook kennis met zo'n geval: Ralph Waver, die vaneen Amerikaanse oorlogsschip droste na dat zijn pogingen waren gefaald om erkenning te krijgen vun zijn gewe tensbezwaren tegen militaire clienst, bezwaren die vooral waren gestimu leerd door wat in Vietnam gebeurt. Uitlevering Hij is niet de enige, maar wel de eerste die officieel een verblijfsver gunning aanvraagt - de anderen vin den het veiliger om als een soort on derduikers vooral in Amsterdam, te verblijven. Die vrezen dat Washing ton alles wil doen ivat het kan om de gedeserteerden ijlings in de V.S. voor KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Barneveld: D. v. d. Berg. Huizen, voor Veen: J. de Lange te Rijssen. Ger. Kerken Beroepen te Buitenpost: J. Jonker, legerpred. te Buitenpost; te Baarn: P. C. Meijer, Oost- en West-Souburg; te Winsum: kand. M. G. Veenstra, aldaar, die dit beroep heeft aange nomen. Aangenomen naar Hellendoorn: J. D. Cremer, kand. te Amsterdam. De classis Franeker heeft peremp toir geëxamineerd en beroepbaar ver klaard de heer M. G. Veenstra, Win sum. Ger. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Grootegast: kand. M. Nap, Sauwerd. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Rotterdam-West: D. Slagboom. Dordrecht. Ger. Gemeenten Beroepen te Veen: kand. J. Koster, Yerseke. Beroepbaarstelling: M. J. van Gel der, Dotterbloemstraat 16. Zwijn- drecht; J. M. Kleppe, kand., Rem- brandtsingel 41. Capelle aan de IJs- sel; J. Koster, kand.. Kerkhoekstraat 10, Yerseke; D. Rietdijk, Ahornlaan 60, Rotterdam; J. Verwek, kandidaat. Abcoudestraat 43, Den Haag. Oud Ger Gem. in Nederland Beroepbaarstelling: A. van der Meer, Oosterland Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Goudswaard J. West- land, kandidaat te Huizen. Geref. Kerken Kand. L. Kamps, Amstelstraat 6 te Nijverdal is nog niet beroepbaar, maar kan en is wel bereid 's zon dags de kerken te dienen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen: te Heerde-Wapenveld, Zaandam-Krommenie en te Zuid- wolde M. Nap, kandidaat te Sau werd. Geref. Gemeenten Beroepen: te Capelle aan de IJssel J. Koster, kandidaat te Yerseke; te Veenendaal D. Rietdijk, kandidaat te Rotterdam. Geref. Gem. in Nederland Beroepen: te Oostburg A. v. d. Berg, kandidaat te Gouda. een krijgsraad te slepen. Ze schijnen gelijk te krijgen, hoewel volgens on ze beroemde traditie hun ongelijk eigenlijk by voorbaat al vast moest staan. Op grond van hel zogenaamde N.A.T.O.-statusverdrag vragen de V. S. uitlevering van Waver. Volgens de normale regels zou dit niet mogelijk zijndan volgt immers alleen uitlevering als de immigrant zich schuldig heeft gemaakt aan mis daden en daarvan is in dit geval geen sprake. Het gaat erom dat hier iemand meent dat hij door zijn over heid gedwongen wordt dingen te doen - in casu militair te zijn - waar tegen zijn geweten in opstand komt, een haast klassiek geval voor de Ne derlandse asieltraditie. Zweden dat geen N.A.T.O.-lid is, kan niet onder pressie gezet worden zoals Nederland en het is daar vrij simpel om de tra ditie hoog te houden. Hier heeft het heel ivat juridische voeten in de aarde, voornamelijk of het statusverdrag nu ivel of niet van toepassing is. Helaas minder over de vraag of Nederland in het algemeen bij het sluiten van verdragen over internationale samenwerking, zoals de N.A.T.O. inhoudt, er niet een beetje rekening mee moet houden dat traditionele vrijheden niet ivorden opgeofferd. KORTE BERICHTEN DIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De officier van jus titie bij de Haagse rechtbank heeft acht maanden gevangenisstraf ge- eist tegen de 35-jarige monteur H. J. W. uit Zoetermeer, die terecht stond wegens verduistering via handel in pony's. UTRECHT. De Nederlandse stich ting voor Statistiek gaat in opdracht van het overlegorgaan van de drie vakcentrales onderzoeken of er in Nederland bereidheid bestaat, enige beperking te aanvaarden in de be staande kinderbijslagregeling om met de gelden die op die manier vrijko men de A.O.W.-uitkering op het ni veau van het netto-minimumloon te brengen. BEN HAAG. De Australische vi ce-premier J. D. Anthony, die een rondreis langs Westeuropese hoofd steden maakt en reeds in Parijs en Brussel is gewees, heeft in Den Haag" met de Nederlandse staatssecretaris van buitenlandse zaken, H. J. Kos ter, gesproken over de mogelijke pro blemen voor Australië als gevolg van Engelands (waarschijnlijke) toetre ding tot de E.E.G. WOMMELS. In het Friese dorpje Spannum (gem. Hennaarderadeel) is de drie en een half jaar oude Cor nelia Wierda verdronken. Het meis je was met haar autopad tegen een hekje bij de Spannumer Opvaart ge botst en in het water gevallen. DRACHTEN. Mr. Pieter van Vol lenhoven heeft een bezoek aan Friesland gebracht. Samen met de commissaris der koningin in Fries land, mr. H. Rijpstra, bracht hij een bezoek aan de coöperatieve zuivel industrie „Frisia" in Dronrijp. Hier na werd Drachten bezocht, waar zij -r de burgemeester van Smallin- gerland d"s. W. E. Baron van Kno- beldorfl werden onvangen. MAASTRICHT. De edelsmid Bru no Ninaber van Eijben uit Boxtel is te Maastricht onderscheiden met de Henriëtte Hustinxprijs (duizend gul den). LEIDSCHENDAM. Het Nationaal Automobielmuseum in Leidschen- dam heel't er een nieuwe attra'ktie hijgekregen. NI. een filmzaal. Hierin zullen van nu af aan dagelijks au thentieke auto-historische films worden gedraaid, die allerlei onbe kende facetten van de autogeschie denis laten herleven. DEN HAAG. In de nieuwe wijk Noord-West in Zoetermeer zal eind 1972 een voorzieningencentrum voor 16o zwaar lichamelijk gehandicapten tussen de 20 en 60 jaar uit de regio Den Haag worden gebouwd, het woon-, leef- en aktiviteitencentrum „De Buijtenwegh". ROZENDAAL. In kasteel Rosen- dael te Rozenda'al (Gld.) heeft de Ita liaanse ambassadeur in Nederland, de heer Livio Toli, een tentoonstelling geopend van kastelen in het Ita liaanse bijdrage vormt de hoofd schotel van de zomertentoonstelling van het Internationaal Kastelen In stituut, da tin kasteel Rosendael is gevestigd. HEERENVEEN. In het ziekenhuis te Heerenveen zullen deze zomer verscheidene afdelingen worden ge sloten, om het personeel in de gele genheid te stellen vakantie op te ne men. Het gaat om 50 bedden. AMSTERDAM. De rechtbank in Amsterdam heeft zestien rijkslood- sen veroordeeld tot boetes van 200, 300. 400 en 600 gulden wegens het aannemen van fooien. De officier van justitie had boetes geëist van 300, 400 en 600 gulden. DEN HAAG. Zaterdag vloog recht streeks van Schiphol naar Calcutta een door het Noorse, Deense en Ne derlandse Rode Kruis van Martin Air gecharterd toestel met hulpgoe deren voor de Oostpakistaande vluch telingen in India. SANTIAGO. De Chileense rege ring heeft bij het congres een voor stel ingediend tot invoering van de doodstraf voor politieke misdrijven. President Allende maakte dit in een radiorede bekend. Hij zei dat de volksvertegenwoordiging om spoed was gevraagd. BRUSSEL. Naar in Brussel ver luidt zou het Britse bedrijf East wood, dat plannen had om in de Belgische provincie Luxemburg van vier miljoen leghennen te vestigen, van deze vestiging heben afgezien. BEIROET. Volgens de correspon dent in Syrië van het Libanese dag blad Al Hayat is vorige week een staatsgreep verijdeld tegen het be wind van president Ha fez El Assad. SAIGON. Premier Tran Thien Khiem heeft zijn kabinet nogal in grijpend gewijzigd en vier ministers ontslagen, zo is uit welingelichte kringen vernomen. Minister van fi nanciën Ngoeyen Bisj Hue, die geen duidelijke politieke binding heeft, is opgevolgd door zijn staatssecreta ris Ha Xoean Troeng. NEW YORK. Tijdens een demon stratie voor de Russische en Iraakse missies bij de Verenigde Naties zijn 150 demonstranten gearresteerd. MOSKOU. Een groep Oekrainse artiesten, die als „dansgezelschap van het rode leger" onlangs een tour neer door Engeland heeft gemaakt, heeft gesuggereerd dat militante Zio nisten wellicht verantwoordelijk zijn voor de brand in een Londens hotel, waarbij acht personen om het leven zijn gekomen. ATHENE. De Roemeense minister van buitenlandse zaken. Corneliu Mnaescu, is in de Griekse hoofdstad aangekomen voor een officieel be zoek van vier dagen. QUITO. Minister van defensie Luis Robles Plaza van de Zuidamerikaan- se staat Ecuador heeft bekend ge maakt, dat generaal Luis Jacome Chavez op wachtgeld is gesteld. Ge neraal Chavez organiseerde in april van dit jaar een opstand tegen het bewind van president Velasco Ibarra. Deze rebellie mislukte waarna Cha vez werd gearresteerd. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft met algemene stemmen een voorstel aanvaard om Ameri kaanse militairen die aan verdoven de middelen verslaafd zijn te behan delen terwijl zij nog in dienst zijn. Naar schatting zijn 30.000 tot 40.000 militairen aan heroïne verslaafd. MEXICO. De Mexicaanse regering heeft vrijdag ontkend dat er relaties bestaan tussen haar en de 500 gewa pende jongelui die donderdagavond een grote groep studenten aanvielen die tegen de regering betoogden. MOSKOU. De president van het persidium van de Opperse Sowjet van Wit-Rusland, Serge Pritytzky, is zondag op 58-jarige leeftijd tenge volge van een ernstige ziekte overle den. zo heeft het persbureau Tass meegedeeld. MEXICO-STAD. President Eche- verria vap Mexico heeft de leden van de buitenlandse persvereniging ontvangen. Het staatshoofd heeft zijn diepe spijt geuit over de behandeling die sommige journalisten ondervon den tijdens de straatgevechten van donderdag. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van defensie, Meivin, Laird, heeft zendag gezegd dat wederzijdse vermindering van de westelijke en Sewjetrussischc vlooteenheden in de Middellandse Zee en elders een zaak is die eerst in het Warschau-pakt en in de Navo moet worden besproken en dat men zich niet plompverloren in onderhandelingen kan storten. BRUINISSE, 14-6. Bij de aanvang van de zaterdag jl. in het kader van het 50-jarig bestaan van de afdeling Zeeland van de KNVB te Bruinisse georganiseerde wedstrijden, werden het bestuur van de afdeling, de jubi leumcommissie, leden van de tech nische commissie en gedeputeerde, tevens voorzitter van de Zeeuwse Sportraad, de heer A. L, van Gees- bergen, officieel ontvangen door het gemeentebsetuur van Bruinisse, in de kantine van het sportveld. Na een kort inleidend woord door de voorzitter van Bruse Boys, de heer M. Verspoor, stelde burgemees ter G. I-Iokken vast dat het vandaag voor de jubilerende bond een feest dag is, waarbij hij het verheugend vond dat Bru de eer te beurt was ge vallen van het organiseren van deze jubileum wedstrijden". Net als elke andere bond zal u in de afgelopen 50 jaar zeer zeker up en downs heb ben gehad", aldus de burgemeester. SPORT WANDELSPORT De Zierikzeeschc Avond Vierdaagse En zo gaat heden (maandag)avond de Zierikzeesche Avond Vierdaagse, weer beginnen. Tot heden zijn plm. 1050 inschrijvingen binnengekomen, wat minder is dan vorig jaar, maar omdat inschrijving tot aan de start mogelijk is lijkt het niet uitgesloten dat het aantal van vorig jaar toch nog bereikt kan worden. Ook is weer een l'link aantal groepen, verenigin gen en scholen van de partij. De start is om kwart voor zeven vanaf het Havenplein en omgeving en als de weersomstandigheden gunstig blijven wacht groot en klein een mooie wandeling door een mooi ge deelte van Duiveland. De 15 km deelnemers vertrekken door de Zuidhavenpoort via het 's Heer Lauwendorp en de Straatweg naar de Val en vandaar, gaat het via de Provinciale weg over de Gouwe- veerse zeedijk, de Nieuwendijk, de Weg van de Buitenlandse Pers, de Baalpapenweg over de Haneweg te rug ovei de Zwanenburgseweg, de Braamwegi de Nieuwe Noorddijk weg, de Gouweveerseweg, de Rijks weg, Julianastraat, door de Zuidha venpoort, over de Oude Haven, langs het Havenpark terug naar het Herv. Verenigingsgebouw in het Vrije. De 8 km route voert door de Zuid havenpoort, over de Julianastraat, door de Platteweg naar de Gouwe- veerse Zeedijk, dan over de Groene- dijk, Gouweveer, de Rijksweg terug over de Julianastraat, door de Zuid havenpoort, over de Oude Haven, Havenpark naar het Vrije. Het organisatiecomité vestigt ér nogmaals de aandacht op dat de deelnemers persoonlijk hun start kaart moeten afhalen, laten contro leren en inleveren en vooral ook de verkeersregels goed in acht te ne men. Voetbal K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Het programma voor deze week luidt: Dinsdag 15 juni: Hartog's P.V. Smit Bolnes (te Zierikzee); Stella Boys-Rij kswaterstaat (te Seroosker- ke); Die Gouwe-P.Z.E.M. (te Noord- gouwe). Donderdag 17 juni: Velocitas-Har- togs P.V. (te Serooskerke). Vrijdag 18 juni: V.A.B.-Kon. Zee- landia (te Zierikzee; Rijkswater- staat-P.Z.E.M. (te Zierikzee). Alle wedstrijden vangen aan om 19.00 uur. Nagekomen uitslag: Velocitas- V.A.B. 1-2. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit Dourdan; af stand 374 km., op maandag 7 juni. De duiven werden gelost om 9.30 uur. Aankomst eerste duif 15.30.27; laatste duif 16.24.56. J. Wesdorp 1, 2, 3, 28, 27; M. Schiettekatte 4, 7; C. Verwest 5; J. Kaaijsteker 6, 15, 16; W. Blom 8, 11. 22, 24, 30; Jac. Dekker 9, 12, 21; C. Groenleer 10. 31; L. Fonteine 13, 23: J. Krijger 14. 25; M. Wesdorp 17. Ten aanzien van de jeugd in geheel Zeeland is. er door de bond zeer goed werk verricht, daar zij zorg heeft ge- dagen voor een goede begeleiding, wat onmisbaar en zeer belangrijk is. Als voorbeeld stelde hij Bruse Boys waarvan het bestuur zeer veel werk verzet om de jeugd op gepaste wijze op te vangen, jammer vond hij het dat de jubileumcommissie nog geen paar weken met het organiseren van deze wedstrijden had gewacht, daar het nu helaas nog niet mogelijk was om het gezelschap mosselen aan te bieden. Naast de twee prachtige speelvel den en de fiaaie nieuwe kantine en kleedlokalen bood hij het bestuur ten tweetal herinneringsbekers aan als aandenking aan deze dag. Hoewel het vandaag een feestdag is wilde de burgemeester toch op een minder prettig wereldgebeuren wijzen nl. de rampzalige gebeurte nissen in India met de mensen uit Bengalen die om het maar eens cru te zeggen sterven als ratten. Het 20; Feleus-Westenbrugge 19, 28; Ber- revoels en Zonen 26, 29. Inmanden op dinsdag 15 juni voor St. Vincent vanaf 6.30 uur. Inmanden op vrijdag 18 juni voor St. Quentin vanaf 7.00 uur. P.V. „Duiveland" Nieuwerkerk Wedvlucht vanaf Noyon (Fr.) af stand ongeveer 244 km gelost om 7.20 uur, aankomst van de eerste duif 10.15 uur laatste duif 10.32 uur. De uitslag luidt als volgt: C. Bal 1, 2, 9, 12, 13; H. v. Noor den 3; C. Zandijk 4; J. Quist 5, 16; T. M. Dalebout 6, 14, 15; W. Dalebout 7; L. de Bruine 8; J. Folmer 10, 11. HAAKSBERGEN. In het zieken huis te Enschedé is de 25-jarige A. D. E. G. Wechter uit Haaksbergen over leden aan de verwondingen die hij eerder op de dag had opgelopen bij een verkeersongeluk in zijn woon plaats. Geestelijke uitgewezen KINSJASA, 12-6. Pater Tesman, studentenpastor dan de Lovanium- universiteit van dé Kongolese hoofd stad Kinsjasa heeft van de autori teiten 48 uur de tijd 'gekregen om het land te verlaten. De uit België afkomstige geestelijke wordt er in het door president Moboetoe onder tekende uitwijzingsbevel van be schuldigd betrokken te zijn geweest bij de érnstige incidenten van de af gelopen week tussen studenten van de Lovanium-universiieit en het Kongolese leger, dit meldt radio- Kinsejasa. DINSDAG 15 JUNI. NED. I. Na Tim de leeuw gaan we op de vrolijke toer. Het is een afle- vering uit de serie De Gouverneur en J. J. De gouverneur staat toe zich te lateti interviewen door een „under ground" blaadje. J. J. vindt het niet verstandig en doet alles de journa list daarvan te laten afzien. Als de goede man komt krijgt J. J. mede lijden en dat was nu net niet de be doeling. Tot het journaal van acht uur Toppop. In deze speciale afleve ring een optreden van de populaire Amerikaanse zanger-gitarist Neil Diamon. Na het journaal duiken we in hét geheimzinnige sfeertje van Peyton Place. De problemen spelen zich nog steeds om de geheimzinnige Rachel af. Ze is nu in de handen van de politie en vreest dat zij naar haar vroegere omgeving zal worden terug gebracht. Dokter Rossi en Rita heb ben veel medelijden met haar. Het proces tegen Lee gaat verder en voor al Steven weet nog niet hoe alles zal uitlopen. Hierna een Noorse inzen ding van het filmfestival in Mon- treux. Het is een avontuur van vijf jonge dames op een houtvlot. Dolle pret met deze meisjes is dan ook te verwachten. Tot slot van de avond Televizier Magazine en het laatste bulletin van de journaaldienst. NED. II. Na Tim, het journaal in het kort, Den Haag vandaag, Inter nationaal agrarisch nieuws en een avontuur van Felix de kat de serie Het verre westen. Ditmaal zien we beelden uit Alaska. Na het journaal en weeroverzicht de Andy Williams show. Andy zingt en ontvangt weer gasten, zoals de trompettist Al Hirt, de Edwin Hawkin singers en Max well Smart. Hierna vijftig minuten een experimentele uitzending van Leo Akkermans. „Training" is een experiment om mensen nader tot el kaar te brengen die in een zelfde be drijf werken. Er zijn mensen van di verse pluimages bijeengebracht die bij elkaar hun hart uitstorten. Om tien uur is het dan tijd voor een nieu we Zweedse serie, nl .De rode kamer' In het eerste deel leren we de hoofd persoon kennen, een jongen die Ar- vid heet en er nogal extreme ideeën op nahoudt. De rode kamer is een vertrek waar allerlei figuren bijeen komen die over zaken praten die nog al cynisch zijn. Hij moet echter eerst journalist worden en hierover gaat deze eerste aflevering. DINSDAG 15 JUNI. NED. I: 1S.45 Tim de leeuwJ8.55 Journaal: 19.05 De gouverneur en J.J. 19.30 Neil Diamond; 20.00 Journaal; 20.20 Peyton Place; 21.10 Hur-rah; 21.50 Televizier Magazine; 22.40 Jour naal. NED. 11: 18.45 Tim de leeuw; 18.55 Journaal; 19.05 Den Haag vandaag; stemde burgemeester Hokken bij zonder blij dat de Nederlandse ge meenschap hier zondag iels aan gaat doen. Gelukkig kennen wij in Neder land niet zulke problemen als in het Verre Oosten. „U als voetbalbond heefl een taak waarvan u zich zeer goed hebt gekweten. Ga zo op deze weg voort". Verder maakte burge meester Hokken van de gelegenheid gebruik om de vice- voorzit ter van de afdeling Zeeland, de heer A. P. Schouwenaar, te feliciteren met zijn benoeming als burgemeester van de gemeente Brouwershaven, Hij sprak de hoop uit dal de heer Schouwe naar een goede tijd tegemoet mag gaan. Goede verhoudingen De voorzitter van de afdeling Zee land der KNVB de heer 1. W. Bak ker wilde niet alleen zijn dank te genover het gemeentebestuur uit spreken voor het beschikbaar stel len van de bekers. Zeer erkentelijk was hij ook voor het feit dat burge meester Hokken in gezelschap van wethouder W. van Gilst bereid wa ren gevonden om de bond te ont vangen. Hiermee wordt blijk gege ven dat het werk dat door de bond wordt verricht op prijs wordt ge steld. Een vaststaand feit is het dat de waarde van de sport steeds meer door de overheid wordt erkend. Veel gemeentebestuurders en burgemees ters in Zeeland hebben blijk gege ven veel vor de voetbalsport te voe len. Als jubilerende bond zijn wij blij met de medewerking van de au toriteiten, waardoor het mogelijk is de jeugd naar behoren op te vangen. Vijftig jaar heeft de bond gerold over Zeeuwse grond. Wij zijn blij, aldus voorzitter Bakker, dat wij hierbij de jeugd hebben mogen die nen. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen zullen er weer 4 procent meer elftallen zijn. Ondanks de blijdschap hierover veroorzaakt de groei toch wel enige angst daar voor de meerdere elftallen ook weer meer velden en scheidsrechters zullen moeten zijn. De medewerking van de autoritei ten voor het verkrijgen van speel ruimte is hierbij onontbeerlijk. De bend zelf stelt alles in het werk om vcor de nodige begeleiding te zorgen in de vorm van het organiseren van cursussen voor jeugdleiders, scheids rechters, trainerscursussen enz. De voozitter vestigde er nog eens de aandacht op dat de viering van hte jubileum betrekking heeft op de gehele provincie. Reeds op diverse plaatsen vonden er toernooien plaats voor de A- en B-junioren, terwijl verder naast Bruinisse op deze dag nog wedstrijden werden gespeeld te Sas van Gent en Vlissingen. Hij vond het erg fijn om op deze dag te Bruinisse te zijn waar hij 40 jaar ge leden enige tijd als jong onderwij- zeitje werkte. Tot de vereniging Bruse Boys richtte hij hartelijke woorden van dank voor de verzor ging. op deze dag. 19.10 Internationaal agrarisch nieuws 19.30 Felix de kat; 19.38 Het verre westen; 20.00 Journaal; 20.20 Andy Williamsshou); 21.10 Training in ge voel: 22.00 De rode kamer; 21.40 Journaal. WOENSDAG 16 JUNI. NED. I. In de middaguren de avon turen van een Viltstift en een na tuurfilm over de Amerikaanse ber gen. In het avondprogramma Tim de leeuw, het journaal in het kort, Den Haag vandaag en de tweede afleve ring van de nieuwe jeugdserie „De Dubbeldekkenjes"Kenmerk vult de tijd tot het journaal van acht uur. Na het journaal en weeroverzicht de Stichting Socutera en een politiek praatjegevolgd door een serie over insekten. Ditmaal wordt de kever behandeld. De wekelijkse hoofdfilm heeft de titel „De stem in de mist". Het verhaal speelt zich af in Londen waar een rijke vrouw steeds wordt bedreigd door een geheimzinnige stem. Allerlei merkivaardige onge lukken kosten haar steeds bijna het leven en ze wordt zo bang dat ze rijp wordt uoor een inrichting. Haar echt genoot waarschuwt de politie maar deze gelooft haar verhalen niet. Ze gaat alles en iedereen verdenken die de eigenaar van de geheimzinnige stem zou kunnen zijn. De ontknoping is natuurlijk heel anders. Tot slot van de avond rest ons alleen nog het laatste journaal en een aftevering van Studio Sport. NED. II. Na Tim de leeuw en het journaal in het kort een nieuwe se rie voor de jeugd, namelijk het on sterfelijke verhaal van Tarzan, de man in de wildernis. Tarzan krijgt ditmaal met de koning der Dwarsa- risten te maken, en met een man die de stam door middel van een foto toestel onder bedivang houdt en hen uitbuit, Tarzan steekt daar natuur lijk een stokje voor. Na het journaal de Amerikaanse dokumentaire „Duel in de wind". Hzt gaat over zeer dure •oilhoten die meedoen aan een race. Vorin iaar werd Amerika uitgedaagd door Australië. Van de:e race zien we beelden. Tot slot van de avond een optreden van het ensemble Syn tagma Musicnm o.l.v. Kees Otten, De stukken ivorden door Kees Otten ingeleid terwijl hij tevens iels over het instrumentarium zal vertellen. WOENSDAG 16 JUNI. NED. I: 17.00 Viltstift: 17.05 Het wonder der natuur; 18.45 Tim de leeuw; 18.55 Journaal; 19.05 Den Haag vandaag; 19.10 Dubbeldekker- tjes: 19.30 Kenmerk: 20.00 Journaal; 20.20 CHU; 20.30 Stichting Socutera; 20.45 De wereld van de kevers: 21.00 De stem in de mist: 22.45 Studio Sport: 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Tim de leeuw: 18.55 Journaal: 19.05 Tarzan: 20.00 Jour naal; 20.20 Duel in de wind: 21.40 Syntagma Musicum; 22.05 Journaal. II. Reeds wierp de maan haar zilverach tig licht over de tuinen, toen zij langzaam naar het kasteel terugwandelden. Veel hadden zij elkander te zeggen, al die oude zaken, die minnenden elkaar verteld heb ben, zolang de wereld bestaan heeft. En bijna waren zij het bestaan van andere wezens vergeten, toen Ochar hen vlakbij het kasteel tegemoet trad. Onmiddellijk vertelde Aram hem het grootse nieuws. „Wanneer gij er in toestemd, dat ook mijn bruid mij vergezelt naar de Eilanden, zal ik U vriendelijk uitnodiging gaarne aannemen!"' besloot hij. Ochar keek verrast op. Een ondeelbaar ogenblik aarzelde hij, doch toen stak hij de hand om het jonge paar geluk te wen sen en sprak: „Een schoner verrassing ware nauwlijks denkbaar! Het kan mij slechts verheugen, dat gij Uw jonge vrouw wilt meenemen naar Uw geboorteland en haar stralende schoonheid zal ons reisgezelschap onge twijfeld de nodige luister verlenen!" Hoewel Ochai*'s woorden oprecht ge meend klonken, vermochten zij toch niet Tamahia's ongerustheid weg te nemen. Er was iets in de houding van de hogepriester, wat haar niet beviel en de opmerkingen welke zij die dag gehoord had, deden haar twijfel meer toe- dan afnemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5