MIJN VROUW. MIJN SUPERIEUR Reddingboot van Burghsluis zocht vergeefs naar een „vermist motor-jacht" BEJAARDE AUTOMOBILIST RIJDT IN STREEKNIEUWS OP VOETGANGERS Dies de Jonge en Anneke van Santen exposeren in Waaggebouw te Brouwershaven UTRECHT, 13-6. De naam van het Nederlandse Rode Kruis zal voortaan zonder „ch" en slechts met een „o" worden geschreven. Dit was de eerste wijziging in de statuten, waartoe zataerdagmiddag tijdens een buitengewone algemene vergadering van de vereniging in Utrecht werd besloten. Mail overvalt echtpaar DEN HAAG, 13-6. De 25-jarige Hagenaar L. V. heeft zaterdag te genover de Haagse politie bekend dat hij dinsdagmorgen vroeg de 61- jarige P. H. Verhoeff en diens 65-ja- rige echtgenote in hun woning aan de Bilderdijkstraat in Den Haag heeft overvallen. Hij sloeg hen met een trottoirtegel op het hoofd, na men uit de woning f 200,- mee en vluchtte in de auto van het echtpaar. De 61-jarige man verkeerde zater dag nog altijd in levensgevaar, V. was maandag ontsnapt uit de Van der Hoevenkliniek in Utrecht. Hij was onvoorwaardelijk .ter beschik king gesteld wegens o.m. diefstal, aanranding en joy-riding. LONDEN. Volgens een onderzoek van het Britse dagblad „Daily Mail" is premier Edward Heath nu al ver zekerd van een meerderheid in het Lagerhuis indien hij de kwestie van toetreding van Groot-Brittannie tot de Europese Economische Gemeen schap aan de orde stelt. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 14-6. Aangevoerd: 1349 dieren, t.w. 1023 runderen en 326 varkens. Prijzen per kilogi-am: slachtrunde- ren extra f 5,40-6,00, le f 4,90-5,35, 2e f 4,45-4,80, 3e f 4,15-4,30; stieren f 4,70-5,40; worstkoeien f 4,15-4,35; slachtvarkens le f 2,26-2,28, 2e f 2,24- 2,26, 3e f 2,20-2,24; slachtzeugen f 1,75-1,85; zware varkens f 2,05-2,10. Runderen: aanvoer korter, handel stug, duur, prijzen iets stijver. Varkens: aanvoer als vorige week; handel vlug; prijzen fijne varkens hoger, slachtzeugen onveranderd, en kele prima's boven notering. BURGHSLUIS, 14-6. Zondagmor gen omstreeks half vijf verliet de reddingboot van Burghsluis, de Pres. Jan Leis, na gealarmeerd te zijn door Scheveningen Radio, *ie thuis haven cm op zoek te gaan naar een vermist jacht, de „Barracuda", een Scheepvaartberichteii Abida, 18-6 te Curasao verwacht Acmaea, 12-6 Ornskoldvik naar Go thenburg. Atys, 16-6 te Gan Isl. verwacht. Ampenan, 11-6 300 m. z.w. Mazatlan. Camitia, 10-6 te Rotterdam. Kara, 15-6 te Madeira verwacht. Kenia, 13-6 te Singapore. Philippia, 10-6 van Hovic naar Mina al Ahmadi. motorjacht met een 200 pk-motor, op de Oosterschelde-inham. Het jacht had als thuishaven Scheveningen en was pp weg van Scheveningen naar Kortgene. Toen het schip daar in de loop van de avond niet verscheen, maakten de wachtende vrouwelijke familieleden zich ongerust. Via Deltamarine te Kortgene werd alarm geslagen. Een „Neptune" opsporingsvliegtuig van de basis Valkenburg nam eveneens aan de speurtocht deel, evenals een marïneboot. Pas in de loop van de middag toen de „Jan Leis" er bijna 8 uren had opzitten kwam het bericht dat het gezochte schip in Kamperland xois- tig in het haventje aldaar lag afge meerd. De bemanning snurkte als eén os. Al enige malen heeft de red dingboot vergeefse tochten gemaakt. Een telefoongesprekje had hier veel nodeloos werk en ongerustheid kun nen voorkomen. Ronde-landsheker voor Nieuwerkerkse padvindsters NIEUWERKERK, 12-6. Zaterdag morgen j.l. half zeven ging een zes tal padvindsters en een leidster van de Nieuwerkerkse ZEKATO-groep op reis naar Baarn, om daar bepaal de opdrachten uit te voeren. Ge noemde groep was kampioen in de „ronde-wedstrijden" van Zeeland, en ging kampen om de prijs voor de „Ronde van Nederland". Om tien uur werd men ontvangen in het padvinders-centrum „Buiten zorg", waar ook aanwezig waren, negen andere rondes van het Neder lands Padvindersgilde en acht ron des va nde Nederlandse Gidsen (Ka tholieke Padvindsters). Na de ope ning begonnen om elf uur de op- drachtspelen, die door een brood maaltijd en gezellig zingen werden onderbroken. De ploeg uit Nieuwer- kerk weerde zich uitstekend, zó goed zelfs, dat zij bij de prijsuitrei king de meeste punten (130) bleek te hebben, en de landsbeker ontving. 's Avonds acht uur kwam, na een voorspoedige reis, een juichend en voldaan clubje thuis, nog vol pret over de afgelopen dag, dat vol trots de verworven trofee toonde. De deelneemsters waren: Liesbeth Vis ser, Joke van der Velde, Nelleke Matthijsse, Joleen Doeleman, Ada de Feytei en Anneke Rotte. Leidster was mej. Marjan Lievense. N1ENHAUSEN (D.B.R.). - Een met kunststof overtrokken glij- en klim- heuvel moet de kleine bezoekers van het stadspark Nzenhausen een geheel nieuw speelgoed geven. Op de rond vijf meter hoge berg vastgezette doorboorde kogels kun je verstopper tje spelen. Het idee is afkomstig van de „milieudesigner" Christian Weiser die - zelf vader van twee kinderen - zich al lang over de conservatieve speelpleinen had geërgerd. Zo maak te hij een hele reeks van bijzondere voorstellen voor een ideaal speel plein. Daartoe behoren o.a. ook de „Tondolde", een grotè schuimrubber mat met 90 kleine blaasbalgen en or gelpijpen, die muziek maken, als men er over loopt; een waterspeel plein met „eb en vloed" en „ijsschot- sen" van kunststof. Grapjes „dus" voor groten en kleinen. Een helieoptermuseum BUCKEBURG, 12-6. In Bückeburg, in de Westduitse deelstaat Neder- Saksen, is het eerste museum geopend dat geheel gewijd is aan de geschie- opening viel samen met een inter- denis van het hefschroefvliegtuig. De nationale bijeenkomst van westelijke helikopterdeskundigen, onder wie de zoon van de beroemde Igor Sikorsky. Haai in de kor BRUINISSE, 12-G. Bij de vis serij op mosselen is het nor maal dat platvis en soms ook rondvis, in beperkte mate in de mosselkor mee wordt opge haald. Bol, schol, schar, enz. zijn dan ook geen zeldzaam heid. Bru 34 van de firma Van Kooten, Olte en Jumelet, ving echter vorige week op de Vlak te van Oosler Bierumeen jon ge haai in de kor en dat is dan wel een zeldzaamheid. FEUILLETON door LENA SCHAGEN BROUWERSHAVEN, 11-6. Vrü- dagavund vend de opening plaats van de expositie van pentekeningen, karaktei poppen, tekeningen en wandkleden door de Biouwse kun stenaar Dies de Jonge en zijn ver loofde Anneke van Santen. Als gast- exposant was aanwezig Tom Waa- kop Reyeis, beeldhouwer te, Rot terdam. De Jonge en mej. Van Santen stu deerden beiden nan de akademie voor Beeldende Kunsten te Rotter dam. Reeds eerder exposeerde Dies de Jonge te Brouwershaven in Ga lerie Karmozijn t.w. in 1968 en 1969, terwijl beiden in 1970 een expositie hielden als leerling van de school Mamhac in Frankrijk bij Bessel Kok en Marie-France in Muurhuizen te Amersfoort. De opening, welke werd verricht door loco-burgemeester de heer L. M. Moermond, werd tevens bijge woond door dè wederzijdse ouders en verdere familieleden, vrienden, de plaatselijke predikant ds. Feune- kcs en de heer Hanse namens VVV. In zijn welkomstwoord betrok De Jonge alle medewerkenden, die het mogelijk hebben gemaakt deze ex positie in de Stadswaag te kunnen houden. Inzonderheid dankte hij het gemeentebestuur van Brouwersha ven voor de welwillendheid het Waaggebouw voor dit doel te willen afstaan. De heer Moermond merkte op, dat bij de aanvraag om het ge bouw geen moment is getwijfeld om hieraan medewerking te verlenen. Bewondering Met veel bewondering hebben we de vorige exposities bekeken en we zijn nu pas te weten gekomen" al dus de loco-burgemeester, „dat An neke bij Dies behoort". Dit komt ook tot uiting op deze expositie, waar juweeltjes van kunst te bewonderen zijn. De heer Hoermond sneed de restauratie aan van de Stadswaag aan welke volgend jaar een aanvang zal nemen. Een andere grote restau ratie is momenteel in volle gang, nl. het stadhuis en men is precies gelijk op het schema. „Wanneer dit gigantische werk is voltooid beschikken we hierover een grote zaal, waar een expositie ten volle zal uitkomen en waar we ho- penlijk dan neg eens een tentoon stelling van jullie zullen mogen be wonderen". „Hoewel de kunst sommige men sen niet zo aanspreekt, geloof ik toch de verwachting te mogen uitspreken dat velen, en vooral de toeristen de Stadswaag met een bezoek zullen vereren. Voor jullie zal het hopenlijk in het seizoen wel eens regenen, wat veel bezoekers oplevert". Hij spralc met veel bewondering over de fraaie karakterpoppen, die uniek zijn. Ook voor de ouders is deze expo sitie een grote bekroning op deze dag. „Vooral het feit. dat Dies enige jaren ziek is geweest leverde vele problemen op. Thans is ontdekt, dat hij over een grote gave beschikt wel ke hij met veel energie uitwerkt." De resultaten zijn hier te bewon deren en liegen er niet om. De heer Moermond wenste de exposanten veel succes waarna hij door het lui den van de Stadswaagklok de expo sitie voor geopend verklaarde. SPORT KORFBAL All-Ready is grootste ltorfvalvereniging van Schouwen-Duiveland De Zierikzeese korfbalvereniging „All Ready" maakt momenteel een reusachtige groei mee. Nog pas in april van dit jaar heeft men getracht om het ledenbestand flink op te voe ren en het streven was om in 1973 het 100e lid te kunnen inschrijven. Dit streefgetal heeft men bij de rood zwarten nu reeds bereikt en alleen al in de maand mei heeft men er zo'n 25 - meest jeugdige - leden bijgekre- gen, zodat men de 100 reeds nu ver gepasseerd is. Nog elke week komen er een paar bij, zodat de groei er weer flink in zit. Met dit ledenaantal is „All Ready" nu de grootste korfbal vereniging van Schouwen-Duiveland geworden. Een antieke foto van de aankomst van Spoorboot no. 1 in de Zierikzee se haven. De foto dateert uit 1912. Onder het genot van een „heer lijk glas" met de Brouwse speciali teit stokbeschuit erbij bleven de ge nodigden nog geruime tijd bijeen. BURGH Bergeend met meer dan 40 jongen Het is bekend dat sommige eenden soorten veel eieren uitbroeden. Van 15 tot 20 komt normaal voor bij de wilde en de bergeenden. De laatste eendensoort zoekt zijn broedplaats in het duingebied en ivel in oude konij nenholen. Daar deze er niet zo bar veel meer zijn kan het gebeuren dat twee echtparen ïn één hol broeden. Wat er verder in een dergelijk hol gebeuren kan kwam vrijdagmiddag tot uiting toen zich een bergeend achter Burgh aan de mensheid toon de met circa 45 jonge zwart-witte „poeletjes". Moeder eend was zeer trouw, ivant ze bleef voortdurend aan de kop van de optocht. Sommige bergeenden laten hun kroost op het land en kiezen dan zelf het lucht ruim om met hun gesnater een weg aan te geven voor de kleintjes. Doch deze bleef haar (of gedeeltelijk an ders kroost?) voorgaan op de moei lijke tocht naar de sloten in het Schouwse land. Ze schoof sloten in, krabbelde eruit, stak wegen over, loodste de zwart-witte dotjes door Burgh en had toen de moeilijkste op gave achter de rug. Het was onmoge lijk door het gekrioel van de jonge eendjes om ze precies te tellen. Er zijn toeschouwers die aan 53 kwamen, doch ook van 40. Daarom is een ge middelde hier de veiligste weg. HAAMSTEDE-BURGH „Ons Genoegen" maakte busreis Vorige week vertrok op een vroe- gemorgen een touringcar van garage Van Oeveren uit Zierikzee, met als chauffeur de heer M. Tuinman en als passagiers de leden der reisver- eniging „Ons Genoegen" uit de Westhoekse regionen om voor de 22e maal een tvVeedaagse reis te maken. De eerste stopplaats was Huis ter Heide,, doch het doel was Volendam nadat in Diemen in een zeer gezellig café een versterking was gebruikt. Vólendam werd grondig bekeken, vooral de winkels en de lunch liet zich hier wel smaken. De visafslag in Den Oever trok veel aandacht evenals de Marinestad Den Helder. Overnacht wérd in Bergen aan Zee waar iedereen in een prima hotel tot rust kwam. De tweede dag ging het via Zand- voort op Schiphol aan waar geruime tijd werd vertoefd om alles te be- -/Actigen. Op de terugweg werd in Rijswijk nog gewinkeld, doch Rot terdam wachtte met een uitgebreid dine2\ Kort bij Haamstede was het voor de voorzitter, de heer A. de Bruine een gemakkelijke taak allen harte lijk dank te zeggen voor de verleen de medewerking en speciaal de heer Tuinman werd veel dank gebracht voor zijn vakmanschap achter het stuur. Iedereen kwam in goede wel stand thuis en op de vergadering van leden (maandag) zullen enkele hoogtepunten van de reis nog eens te zien zijn. DE KOOG (TEXEL), 13-6. Een 70-jarige automobilist heeft zater dagavond tegen zes uur in de Dorps straat van de badplaats De Koog - een voor alle rtfvcrkeer afgesloten winkelstiaat - met zijn auto een groot aantal voetgangers aangere den. Tien van hen moesten in allerijl met een extra veerpont naar een zie kenhuis in Den Helder vervoerd worden. Voor het leven van twee slachtoffers, een kind en een Duitse badgast, verkeerden zaterdagavond Miirgarine goedkoper DEN HAAG, 12-6. De consumen tenprijs van margarine wordt met in gang van maandag 14 juni (vandaag) verlaagd met twee cent per pakje van 250 gram. Deze prijsverlaging is mo gelijk geworden door de prijsdaling op de wereldmarkt van de grond stoffen voor margarine. Aldus deelt de bond van Nederlandse margari- nefabrikanten in overleg met het mi nisterie van economische zaken mee. Twee doden door klapband LAREN (N.H.), 12-6. De 65-jarige heer J. Gravendijk en zijn echtgenote mevrouw W. Gravendijk-Tollc (57) uit Amsterdam zijn zaterdagmiddag overleden, nadat 's ochtends hun auto bij Laren een klapband kreeg en tegen een lichtmast botste. Hun 21- jarige zoon A. J. Gravendijk werd zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde op de rijks weg bij motel De Witte Bergen. De drie inzittenden werden uit de auto, die door midden brak, geslingerd en ernstig gewond naar het Sint-Jans ziekenhuis te Laren gebracht. Nederlandse Rode Kruis nog in levensgevaar. Een aantal lichtgewonden kon ter plaatse be handeld worden. De automobilist, de heer S. L. reed na het gebeuren door en kon eerst in Cocksdorp door een politie man worden klemgereden. Volgens de politie verkeerde hij niet onder invloed van sterke drank, maar moet hij een black-out hebben ge had. L, die des middags met een kotter op de sportvisserij was ge weest, vertelde zich niets van het gebeuren te herinneren. De volgende morgen vond ze, nog voor ze naar haar werk ging, bij de post de huwelijks aankondiging van Felie en Bert. Ze keek naar de da tum: Zo, al over ruim twee weken. Fijn voor Felie. Ik denk wel, dat ze met Bert een goede keus heeft ge daan. Hij lijkt me een aardige, rus tige man. De bespreking tussen de drie di- rekteuren bracht een oplossing van het probleem wie volgt mevrouw Van Boot op. Want Van Wingerden wilde z'n beste inspecteur in de bui tendienst voorlopig nog niet missen en stelde juffrouw Haase voor. Ria kende de vrouw wel: een magere on getrouwde vrouw, die al jaren de leiding had op de boekhoudafdeling. „Ik stuur haar straks naar u toe, mevrouw van Boot. Maakt u kennis met elkaar en bekijkt u eens. of u haar kunt inwerken. Misschien kunt u na enkele dagen beoordelen, of ze en de capaciteiten voor heeft. En wat meneer Van Boot betreft.... hij komt voor promotie in aanmerking. Ingaande de volgende maand, als meneer Hulstedc met pensioen gaat, volgt hij hem op als hoofdinspecteur. Mij dunkt, dat zal voor hem wel ech voldoening zijn." En voor mij, docht Ria dankbaar. Tenslotte kan een mens niet alles hebben. Kort nadat de conferentie beëin digd was. meldde juffrouw Haase zich. Ria begroette haar vriendelijk, haar hand uitstekend. „Binnenkort stop ik er mee, juffrouw Haase; mis schien betekent dit voor u ccn mooie promotie, hè? We gaan het samen bekijken. Uw ervaring in aanmer king nemende, dacht ik, dal u het werk wel zal aankunnen." De vrouw krulde minachtend haar lippen. „Waarom zou het niet? Zo veel heeft dit niet te betekenen. Kwestie van een week, misschien, dan heb ik het onder dc knie." Meteen had Ria een antipathie te gen deze zure, zelfverzekerde vrouw. Enfin, ik ben achteraf blij, dat Van Wingerden haar heeft aanbevolen. Blijkt het te zijner tijd een misgok te zijn geweest, kan mij nooit wat verweten worden. Met een diepe zucht zei ze, wijzend naar een stoel: „Gaat u zitten, dan kunnen we be ginnen. De bruiloft van Felie en Bert werd heel sober gehouden: enkel de in tiemste familieleden van beide zij den waren uitgenodigd, waarna bui len de stad in een uitspanning een vrolijke avond werd georganiseerd. Felie zat een poosje bij haar schoon zuster. „Ria, ik ben jaloers op je. Voel je je goed?' „Uitstekend. Zie je het niet aan me?" Felie knikte en boog zich dieper naar de ander. „Ik hoop nu ook nog op een baby, Ria. Bert wil het ook graag. Dan zal ik helemaal gelukkig zijn." „Ik hoop het voor je, Felie en ik gun het je van harte." „Dat weet ik, Ria. Jij en Erik jullie zij altijd erg lief voor me ge weest, Daar zal ik altijd goede her inneringen aan overhouden." Een week na het huwelijk van Fe lie en Bert nam Ria afscheid van haar werk. Op haar uitdrukkelijk verzoek werd er geen drukte van ge maakt, maar wel had er een intiem afscheid plaats in het kantoor, waar Ria ongeveer een jaar had gewerkt, in tegenwoordigheid der beide an dere direkteuren, Ria's opvolgster, juffrouw Haase en Erik, die hiertoe was uitgenodigd. Er werden vriende lijke woorden gesproken aan het ad res van dc „scheidende direktrice" die in zo korte tijd deze nieuwe af deling op uiterst voortreffelijke wij ze van de grond heeft gewerktcn ge leid. Juffrouw Haase vindt nu een solide basis om het werk op voort te zetten. Wij nemen node afscheid van mevrouw Van Boot, maar hebben natuurlijk begrip voor dc redenen. Wetende, dat het desondanks toch wel een teleurstelling zal zijn voor mevrouw Van Eoot, om het werk, dat ze met zoveel animo en amibitie heeft verricht in het belang van ons bedrijf, te moeten opgeven, menen de beide direkteuren toch ccn pleis ter op deze wonde te moeten leggen. Al kunnen wij de scheidende direk trice alleen maar veel goeds wensen voor de toekomst, wij kunnen wel haar echtgenoot laten delen in onze dankbaarheid. Te meer ook, omdat meneer Van Boot op zijn plaats weer van grote betekenis is voor dc zaak. Meneer Van Boot, op deze dag, nu uw vrouw van ons gaat scheiden, wordt u benoemd tot hoofdinspec teur, waardoor u het in de komende jaren wat gemakkelijker zult krij gen en waarscshijnlijk niet meer zulke lange reizen zult moeten ma ken. Maar wij blijven rekenen op uw kennis en routine, als dat nodig mocht blijken". Iedereen was blij. Erik was schijn baar verrast en stak op zijn beurt een speechjc af. waarin hij bedankte voor de promotie, maar ook voor al le vriendelijke woorden, die gezegd waren over het werk, dat zijn vrouw had verricht. Waarna iedereen tevre den en voldaan was en er gedronken werd op de toekomst va nhet bedrijf, op dc nieuwe hoofdinspecteur, op dc scheidende direktrice en last but not least op de toekomstige wereldbur ger. In dc namiddag reden Erik en Ria naar huis. Daar nam hij zijn vrouw in de armen. „Blij, Ria, of heb je nog heim wee?" Ze lachte. ..Allebei. Toch is het zo beter. Ik stond te hoog voor jou en dat had op de duur ons huwelijk on gunstig kunnen beïnvloeden. Daarom is dit de beste oplossing: ik weer ge woon huisvrouw en jij hoofdinspec teur. Nu zijn de rollen weer omge draaid en kan ik hoog tegen je op zien. Hoewel.... dat heb ik altijd gedaan, trots alles." Hij kuste haar rustig. „Dotje. die titel, die ik jc wel eens geksche rend gaf, blijf je houden Als toe komstig moedertje ben je: mijn vrouw, mijn superieur". Ze sloeg opnieuw haar armen om zijn hals cn trok zijn hoofd naar zich toe om hem te kussen. „Erik, mijn manjij bcnl mijn alles.... ik houd van je.ik houd van je EINDE Tien mensen het ziekenhuis in

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4