de postgiro MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR Kring Schouwen-Duiveland vanNcd. Plattclandsvrouwcnhond Excursie algemene ledenvergadering waterschap Schouwen-Duiveland Altijd makkelijk: dat u in het buitenland x - zonder kosten - geld kunt opnemen met uw girobetaalkaart da's makkelijk! Afvalwaterzuivering - een directe taak voor de waterschappen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 juni 1971 Nr. 20809 Reeks plaiuien en initiatieven Een tochtje door Duiveland BROUWERSHAVEN. 7-6. Te Brouwershaven vergaderde in hotel Ringelberg de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen kring Schou wen-Duiveland. Na een woord van welkom door de presidente mevrouw Van Putte-Ver sprille kregen de vijf afdelingen het woord om de aktiviteiten van het laatste half jaar te bespreken. Ook de commissieleden verkregen het Na de openingsrede van de heer Geluk bij de aanvang van de verga dering - reeds in de krant van dins dag gepubliceerd - werd een groot aantal ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. De voorzitter verwelkomde in 't bijzonder de heer R. Steur, die na een tijd van ziekte thans weer in de alg. vergadering aanwezig kon zijn. Een groot aantal mededelingen had hierna betrekking op gereedge komen of in uitvoering zijnde wer ken van het waterschap. De Ramp- weg werd verbeterd. Oplevering en goedkeuring van dit door N.V. aan nemingsbedrijf Schouwen-Duiveland uitgevoerde werk, voor f 372.100,- vond begin mei van dit jaar plaats. Een groot en kostbaar werk zal zijn de verbetering Plompetorcnwcg. Het plan voor de reconstructie van deze weg met aansluitende wegen is in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Een en ander bete kent verbreding van de verharding tot 6 meter en het maken van een betere aansluiting op de bestaande wegen ter plaatse. Deze wcrkzaam- De Poststraat in 1908. Het uitzicht op de Monstertoren van deze plaats af, is in de loop der jaren niet veel ver anderd. Het is interessant kleine ver schillen op te sporen. woord en uit hun verslag bleek o.a. dat de handwerktentoonstelling ge houden te Goes i.v.m. het 40-jarig jubileum van de Plattelandsvrouwen afdeling Zeeland veel bezoekers trok. Mevrouw Vis-v. d. Burgh van de Stichting Huishoudelijke Voorlich ting deelde formulieren uit voor deelname aan verschillende te hou den cursussen bij voldoende belang stelling, Hierna volgden enkele me dedelingen. Mej. Bij de Vaate zal op heden betekenen een nogal grote ingreep. Het werk zal in twee fasen werden uitgevoerd. Op diverse wegen gelegen in het gebied van het waterschap werden slijt- en deklagen aangebracht. Een deklaag werd aangebracht op de Ra vens weg, zeedijk Bommenede, Ca- pelleweg, Lange Slikweg, Noorddijk en Slahofsweg. Oplevering vond plaats in november 1970. Het werk werd voor f 258.000,uitgevoerd door aannemings- en wegenbouwbe drijf P. H. Offringa. Gereed kwam ook een belangrijke verbetering van de Weg van de Buitenlandse Pers, uitgevoerd door gebr. De Vos N.V., voor f 237.500,De oplevering vond plaats begin mei van dit jaar. In de districten 2, 3, 5, 6, 7 en 8 werden slijtlagen en deklagen aangebracht door P. I-I. Offringa, voor f 193.900, (Opgeleverd in nov. vorig jaar). Door de fa. J. Roggeband en zonen werden vcor f 28.098,extra-brand stoftanks aangebracht bij het gemaal Prommelsluis te Kerkwerve. (Opl. april 1971). Over een lengte van 10.670 meter werden door de Kon. Ned. Heidemij voor f 140.100,ta ludvoorzieningen aangebracht in de hoofdwaterleidingen van het water schap. (Opgeleverd in mei van dit jaar). Ter goedkeuring naar G.S. werd gezonden het ontwerp-bestek voor verbreden en verbeteren van maandag 14 juni a.s. een instuifmid- dag in het Dorpshuis te Ouwerkerk organiseren. Op deze middag kan men bloemschikken, vragen stellen over kamerplanten enz. In septem ber gaat mej. Rezelman van de Huis houdelijke Voorlichting in de Lancl- bouw-huishoudschool te Zierikzee iedere eerste donderdag in de maand voorlichting geven over huishoude lijke apparaten en de aankoop daar van. Evenals zij vorig jaar in Goes deed zal mej. Bij de Vaate dit jaar in Zierikzee op zaterdagmiddag een instuif houden. Vrijwilligsters wor den voor deze middag gevraagd die reeds een bloemschikcursus gevolgd hebben. Wcrkcommissie Verder werd de lijst van de per sonen die plaats hebben in de werk- commissie bekendgemaakt: mevr. Roëli-Cramer van %de Vereniging' voor Huisvrouwen, mevr. v. d. Bijl- Kik van de Ned. Chr. Plattelands vrouwenbond, mevrouw v. d. Panne- Ringelberg van de bejaardenvereni- 'ging Scharendijke, mej. Van Liere, mej. v. d. Stadt en mej. Quant. Ver der zr. De Vries, distriktsverpleeg- ster van het Groene Kruis, mej. Meyer, hoofd gezins- en bejaarden helpsters, mevr. Vis-v. d. Burgh en mevr. Dorst-Vos van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Door mevr. Jansen-Glas werd meegedeeld dat er goede belangstelling is voor de cur sus geschiedenis van de streek, inte- genstelling tot de matige belangstel ling voor de kerstcurus. Mevr. Klom- pe-de Jager deelde mee dat de con tributie zal worden verhoogd en dat de Bond een andere naam krijgt. Bij de rondvraag werden nieuwe idee- en voor de up-to-date dag naar vo ren gebracht. Op 27 augustus a.s. zal er een werkvergadering worden ge houden. AMSTERDAM. Twintig beoefena ren van het internationale recht, het staatsrecht en het strafrecht hebben in een brief aan de minister van jus titie verklaard dat Nederland niet verplicht is de Amerikaanse deser teur Ralph Waver over te leveren aan de Amerikaanse autoriteiten. het weggedeelte tussen de Brede landweg en de bebouwde kom van Oosterland. Een intern werk dat thans volop in uitvoering' is betreft het bouwen van een kluis en het verbouwen van keuken en toilet in 's Landskamer. Kosten f 30.190,—. De fa. J. de Ruiter en zn. was be last met het inwassen van steen- glooiïngen in de districten 3 en 8, nl. Flaauwers, Viane en Bruinisse, (f 62.700). Nagenoeg geheel uitge voerd werd het onderhoudswerk strand en duinen Renesse en nabij de Nieuwweweg, door aannemings bedrijf M. de Voogd, voor f 7.529. Hetzelfde bedrijf zorgde voor inwas sen van de Vilvoordse steenglooiïng op de Cost- en Westnol te Burghsluis een werkje van f 3.420, Het grootste werk werd intussén opgedragen aan P. H. Offringa: het aanbrengen van slijt- en deklagen op diverse wegen, voor f 374.700,Op dracht hiertoe werd verleend op 18 mei jl. Aan de fa. J. de Ruiter werd op 27 april jl. opgedragen het aanbren gen van vijf verkeersgeleiders op de kruisingen van de Zwaard weg, El- kerzeeseweg, Heuvelswegj Ringdijk en Prunjeweg met Delingsdijk, (f 11.750,—). Mededeling volgde van de in wer king treding per 1 januari 1971 van het algemeen waterschapsreglement en het bijzonder reglement voor het waterschap Schouwen-Duiveland. Bij énkele mededelingen betreffen de het personeelsbestand maakte, de voorzitter o.a. melding van de be noeming van de heer J. R. H. Scheen als opvolger van de heer Ringelberg in de functie van wrnd.-hoofd techn. dienst. Wat betreft het personeel: de tendens gaat in de richting van spe cialisatie en het werken in ploeg- verband. Aangesteld werd als admi nistratief ambt. techn. dienst de heer D. P. Schiettekatte. ZIERIKZEE, 9-6. De algemene le denvergadering van het Waterschap Schouwen-Duiveland, gehouden dinsdagmorgen, werd gedurende de middaguren op geanimeerde wijze „aanschouwelijk" voortgezet in de vorm van een kort maar niet minder boeiend uitstapje per toervvagen van de fa. Van Oeveren, een tochtje over „de wegen van het waterschap" en langs de fraai begroeide akkers in Duiveland. Deze excursie bood uiteraard volop gelegenheid enige van de (vele) uit-- gevoerde of in voorbereiding zijnde werken aan wegen van dichtbij te zien, en dat begon al direct in het Gouweveer, waar de bus na Zierik zee verlaten te hebben de „tocht naar buiten" begon over een uitste kend verbrede Gouweveerseweg om dan - via de helling van de Groenen dijk - even te stoppen bij de Zuid bout, waar recente peilingen enige verdiepingen te zien hebben gegeven Ir. Kloosterboei*, hoofd, techn. dienst gaf op dit punt met een uniek uit zicht over het fraaie krekengebied en het omringende water, een korte toelichting. De stroom gaat bij de Zuidbout vrij „kort" langs de oever Er zijn hier trouwens ook vrij diepe gaten geconstateerd, sommige wel tc-t 45 meter diepte. „We dienen hier nu oplettend te zijn om straks niet ongerust te worden". Hogere s,muurtjes" Vanaf de Zuidbout ging de bus in matig tempo naar beneden over de fraai gelegen van drie naar zes me ter verbrede Weg van de Buiten landse Pers, waar bij paviljoen „De Vier Bannen" gewezen werd "op een nieuw aangelegd parkeerterrein. (Trouwens ook bij de Zuidbout komt een parkeerterrein voor de velen die hier een zomers plekje zoeken). Gp de zeedijk voorbij Viane was de in- gewassen glooiing te zien en nog wat verder op die dijk: de verhoging van de „muurtjes" met losse stuk ken, een verhoging van 35 centime ter. Via Oosterland - pauze in „De „Dotje, ik wist, dat het voor jou een teleurstelling was, omdat je naar een baby verlangde, daarom sprak ik er zelf maar zo weinig mogelijk over. Doch.doch ik verlangde en even- eehs naar. Ze kwam met een ruk overeind. „Werkelijk En je hield dat voor mij verborgen om.om mij niet. om mij geen pijn te doen?" Hij knikte. „Maar dat is nu alle maal voorbij. Zijn we gelukkig, lief ste?" Ze legde haar hoofd weer tegen hem aan. „Volkomen, schattebout. Alsals de baby er is. zal elk ide aal verwezenlijkt zijn. Ik ben alleen maar blij. En dankbaar". „Blijf je werken?" „Voorlopig nog wel. De dokter zei. dat ik gewoon moest doorgaan met alles. Het enige: ik moet rustig le ven en dat zal ik ook doen. Ik ga me nergens meer druk over maken en niet zenuwachtig. Hij kuste haar innig. „Lief aan staand moedertje. Hoofdstuk 23. Samen vierden ze die avond het blijde bericht, dicht naar elkaar. Tn bed, toen Erik al een poosje sliep en ze nog overstelpt was door het nieu we geluk, docht ze: hu kan ik begrij pen. waarom Licntje toen zei: „Ik vind het helemaal niet erg. integen deel. En ik weet, dat Willem het ook fijn vindt. Toegegeven, het is niet goed, wat wij gedaan hebben, maar we wilden het allebei zo graag wat kun je er dan aan doen?" Lientje is een lief moedertje, be peinsde ze en ik. weldra zal ik.. Ongemerkt vielen haar ogen dicht en even later was ook Ria verzonken in een droomloze slaap. Blauwe Keet" - de weg' op naar Sir- jansland - uitzicht op het nieuwe gebouwencomplex van de fa. Meijer, gelegen aan een te smalle weg - via Dijkwater naar Dreischor en Bom menede, hier en daar over wegen met nieuwe aangebrachte slijtlagen en een prachtig uitzicht toen de roe- te voerde hoog over de Dreischorse dijk. Na Zonnemaire volgde Noord- gouwe, een verbreed Oosterweegje met een denkbeeldig uitzicht op de nieuwe provinciale ontsluitingsweg die hier in de toekomst zal komen, richting Saspoldertje. Wat verderop, halfweg tussen Dreischor en Zierik zee in Bettewaerde werd gewezen op de kruising Rijksweg vanaf Bruinis se naar de Dammenweg die hier ten noorden van Zierikzee, zal komen te liggen, evenals de nieuw te realise ren Provinciale weg van de Zeeland- brug naar Brouwershaven. Om streeks vier uur arriveerde de bus wee „centrum stad". Dijkgraaf A. M. sprak een slotwoord, dankte iiv Kloosterboer voor zijn toelichting en de chauffeur voor zijn geslaagde rondrit. Engelse hulp voor West-Bengalen LONDEN, 9-6. Engeland heeft aan geboden in onbeperkte hoeveelheden vaccin en injectiespuiten te zenden naar West-Bengalen waar een cho- lera-epidemie woedt onder de dui zenden vluchtelingen uit Oost-Paki- stan. Een woordvoerder van het mi nisterie van buitenlandse zaken in Londen zei dat deze hulpverlening niet uit financiële overwegingen mag worden beperkt. Eerder had Engeland al aan V.N.- secretaris-generaal Oe Thant één miljoen pond (ruim 8,5 miljoen gul den) als geldelijke bijdrage toege zegd, met daarnaast een "hoeveelheid voedsel ter waarde van di'ie kwart "miljoen pond (bijna 6,5 miljoen gul den). Op kantoor had ze nog niets ge zegd, doch geledielijk moest ze zich anders kleden. Bijna elke dag con troleerde ze haar figuur voor de spie gel. Tenslotte stelde ze vast: het be gint zichtaar te worden en ik voel me niet meer prettig in deze kleren. Ik zal nieuwe moeten kopen, die wat ruimer zitten. Het was Hannie, Ria's sekreta- resse. die iets begon te vermoeden. AI zei ze niets, af en toe bespiedde ze haar werkgeefster ongemerkt en het kon niet uitblijven, of Ria begon het op te merken. Op een middag, toen ze weinig te doen had. overlegde ze met zichzelf, welke beslissing ze weldra moest ne men. Binnen enkele weken zal ieder een het kunnen zien en dat vind ik hier toch niet prettig. Het beste zal zijn, dat ik baas Kool op de hoogte stel en mijn ontslag neem. Trouwens daar heb ik toch al aan gedacht. Als ik nog denk aan de blunder, die Erik enkele maanden geleden maakte en in welke nare positie hij toen kwam le verkeren, omdat ik fn feite zijn op drachtgeefster v/as, dan moet ik toe geven, dat het zo niet door kan gaan. Binnenkort zijn er weer een aantal verschepingen. Moet ik dan Erik weer vragen naar de Amsterdamse havens te gaan om daar zijn werk te verrichten? Officieel staat hij in dienst bij de afdeling Van Wingerden maar als hij bij mijn afdeling gede tacheerd is, krijgt het toch een sche ver verhouding. Erik zelf heeft er al een paar keer de spot mee gedreven: mijn vrouw, mijn superieur. Het hoort niet. Ook hel feit. dat ik meer verdien dan hij, moet voor hem niet prettig zijn. Op do duur zou hij een minderwaardigheidscomplex kunnen krijgen en dat zou ik verschrikkelijk vinden, want Erik is m'n alles. Te- MOSKOU. De bemanning van de Soyoesz-11 tijdens een oefening in de kabine van het ruimteschip. V.l.n.r.: de werktuigkundige V. 1. Patsaev, commandant G. T. Dobrovolkski en V. N. Volkov. Man met mes gestoken WEESP, 9-6. Bij een boerderij in de Aetsveldsepolder bij Weesp is de 32-jarige inwoner van Hilversum G. hevig bloedend aangetroffen. Het slachtoffer, dat bij kennis was zei dat hij tijdens een autorit door een jonge Marokkaan die met hem meereed enkele malen met een mes in de rug was gestoken. De man is in een shocktoestand in het Wilhel- minagasthuis in Amsterdam opgeno men. De dader is na de steekpartij met de auto van het slachtoffer naar Amsterdam gereden. De politie heeft de wagen daar onbeheerd aangetrof fen. De Marokkaan is nog steeds voortvluchtig. Het steekwapen, een tafelmes, is op de plaats van de steekpartij in de polder teruggevon den. Omtrent de ware toedracht en oorzaak van het gebeurde verkeert de politie nog in het onzekere. Lamp van de broederschap OVERLOON, 9-6. Een oorlogs weduwe uit de provincie Lim burg zal zaterdag 26 juni in Overloon de „Lamp van de Broederschap" overhandigen aan een oorlogsweduwe uit de provincie Noord-Brabant. Deze lamp, die in 23 landen op ge denkplaatsen van in de oorlog gevallenen is geplaatst als een symbool voor het streven naar „een band'van broederschap en liefde over de hele aardezal dit jaar .een plaats krijgen in de chapelle van het nationaal oorlogs- en verzetsmuseum in Overloon. De Lamp van de Broederschap („De kleine lamp met het grote licht"), werd se dert 1957 in ons land jaarlijks op 26 juni aan een andere pro vincie overhandigd. De lamp heeft zijn rondgang door Ne derland inmiddels voltooid. door LENA SCHAGEN genover het een valt al het andere in het niet. Ook deze mooie funktie, ook dit werk, dat ik zo graag doe. Tenslotte wist ze het: Ik zal een offer moeten brengen. Het feit, dat er een baby op komst is, versnelt de beslissing. Ik ben vast niet van plan, tot het laatste ogenblik hier te blij ven werken. Ook ui preslige-oogpunt is het beter, dat ik mijn ontslag neeh. Jammer, maar het zal voor alle par tijen beter zijn, als ik gewoon terug keer naar m'n normale huishoudelij ke werkzaamheden. Voor mezelf, voor het kind en voor Erik. Om vijf uur belde ze Kolenbrander. „Hebt u een kwartiertje voor me?" „Voor u altijd mevrouw", ant- wo ordde hij hoffelijk. Dat mevrouw had Ria altijd tegengestaan. Vroeger, toen ze nog zijn sekretaresse was en ook later, toen ze inviel, noemde hij haar gewoon „Ria". Maar sinds haai* benoeming tot direktrice was hel vormelijk „mevrouw", en daar was hij, ondanks haar protesten, niet meer van af te brengen. „Dat eist het decorum. mevz*ouw; uw positie in het bedrijf is veranderd. Juist omdat u nu op gelijke voet staat met mij, kan ik u niet meer bij uw voornaam noe men. Daar zult u aan moeten wen nen". Maar Ria had er nooit aan kunnen wennen, doch er tenslotte in berust. Misschien had baas Kool we) gelijk. Tenslotte was hij jaren ouder. Ze klopte aan zijn deur en zat even daarna tegenover hem. Hij reikte een pakje sigaretten naar haar. doch ze schudde het hoofd. „Ik rook sinds enige tijd niet meer. meneer". „Zo? Toch geen last van uw lon gen? Nu ik u goed bekijk, moet ik zeggen, dat u er anders uitziet". (Wordt vervolgd). postgiro chiquas poataux nóerlandais carta de palemeiit 9234567 TH G LUC ASSEN betaalkaart STATIONSSTRAAT 3LOOWOVPJS 9999 m nctjwland flMSnuo tol 100 gulden n 15 Engelse Ponden,100 Duitse Marken, 200 Franse Francs, 2000 Luxemburgse Francs, 200 Deense Kronen, 200 Noorse Kronen, 200 Zweedse Kronen,100 Finse Kronen. Deze advertentie past precies in uw paspoort. Meenemen dus; dan weet u hoeveel u kunt opnemen. ZIERIKZEE, 9-6. Door het provinciaal bestuur van Zeeland worden ver- ZIERIKZEE, 9-6. Door het provinciaal bestuur van Zeeland worden ver ordeningen ontworpen voor de organisatie van de afvalwaterzuivering op grond van de in werking getreden nieuwe wet. Alle Zeeuwse waterschappen zullen een aktieve taak opgedragen krijgen bij de afvalwaterzuivering. Gezien deze directe taak bij de zuivering, toegewezen aan de Waterschappen, ligt het in de bedoeling hiervoor een gezameniyke speciale technologische dienst in te stellen. Wat betreft Schouwen-Duiveland en het probleem van de afvalwaterzuivering, aldus deelde de dijkgraaf A. M. Geluk mee in de dinsdag gehouden algemene vergadering van het Waterschap, is tussen het waterschapsbestuur en de gemeenten Bruinisse en Duiveland reeds overleg gevoerd en een technische werk(studie)-eommissie ingesteld. Bovendien wordt thans door het ingenieursbureau Witteveen en Bös een rapport over een en ander voorbereid. FEUILLETON - r v 58

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7