Jarig Jetje mag trakteren: k.u£v neemt zij mee CHOLERA EN POLITIEK Geslaagd uitstapje van Zierikzeese „Vijf-en-zestig-plussers" Sluiting textielbedrijf Bout te Bruinisse was wel te voorzien VENSTER De P.T.T. tijdens uw vakantie BLIK DOOR HET WERELD Toernooi voor A- en B-junioren Zierikzee Zeeuwse atletiekploeg was succesvol tegen de afdeling Gouda Bezoek aan recreatiepark „De Beekse Bergen" Stukje werkgelegenheid valt weg Kaas uit 't vuistje neemt ze mee? Geen ulevellen? Nou kijk, veel moeders en juffrouwen vinden al die zoetigheid niet zo verstandig. Jarige kindertjes krijgen meer en meer 'ander' snoep mee: b.v. stukjes jonge kaas met een partje mandarijn erop aan een prikkertje. Feestelijk uit 't vuistje en wel zo gezond. ZIERIKZEE. 9-6. De Zierikzeese „v ij f-en-zestig-plusse i s" maakten dinsdag met een vijftal bussen het jaailjjkse uitstapje. De tocht ging naar het lecreatiepark „De Beekse Bergen" te Hilvarenbeek, en voerde over de Volkerak-sluizen, langs Wil lemstad naar Dintelooid, waar de kol'fie met broodjes zich uitstekend lieten smaken. De reis naar Hilvarenbeek ging verder via Oudenbosch, Breda en Tilburg. In „De Beekse Bergen" werd genoten van een welverzorgd diner en bovendien was hier volop tijd en gelegenheid om nader kennis te maken met dit prachtige natuur gebied. Omstreeks half vier werd de tocht voortgezet via Waalwijk en Zevenbergschenhoek naar de Moer dijk. In de „Blokhut" van het re creatiecentrum „De Krabbehof" liex de koffie „met kadetten" zich op nieuw goed smaken. Voor het vertrek naar huis sprak hier namens de deelnemers aan de reis de heer H. G. van Veldhoven een dankwoord. Do heer Van Veld hoven herinnerde aan de bijzondere start van de dag, namelijk toen bur gemeester Th. de Meester zijn op wachting kwam maken bij het be jaardencomité en nadien in elk der bussen de passagiers nog een goede trip en een prettige dag toewenste. De heer Van Veldhoven dankte verder alle ingezetenen voor het mo gelijk maken van dit uitstapje, dank werd ook gebracht aan het comité, in 't bijzonder de dames voor de uit voering van deze geslaagde reis. Gift voor uniformenfonds Van de onder de 65-plussers ge houden inzameling voor een bloeme tje voor de dames en aan te BRUINISSE, 9-6. Reeds jaren mikt ook Bruinisse op meer industrie, naast de beide machinefabrieken, de scheepswerf en de betonfabriek en het was dan ook een blijde dag voor het toenmalige gemeentebestuur, toen een deel van het kamp Stoof- polder kon worden verhuurd aan de firma J. K. Bout een textielindustrie in Rotterdam, die zijn bescheiden, maar niettemin gerenomeerde en ve le jaren bestaand bedrijf gedeeltelijk naar Bruinisse ging overplaatsen. Aankoop van grond op het industrie terrein aan de Dorpsweg en bouw van een fabriek werden in het voor uitzicht gesteld.. Vrouwelijk personeel werd in Bruinisse aangeworven en in de plaatselijke nieuwsmedia, werd De Pakistaanse centrale overheid heeft de overwinning behaald op de afscheidingsbeiveging in Oost-Ben galen, maar het ziet er naar uit dat India daarvoor de rekening mag be talen. De vluchtelingen die uit het ver slagen Bengla Dash naar het Indiase west-Bengalen stromen lijken in meerderheid hindoes die bij de stich ting van de Moslimstaat waren ach tergebleven. Naar het schijnt maakt Pakistan van de gelegenheid gebruik om nu nog even de godsdiensttegenstellin gen aan te wakkeren om deze hindoe minderheid kwijt te raken, samen met de Bengaalse nationalisten. In totaal heeft West-Bengalen nu enige miljoenen vluchtelingen opzijn dak gekregen. Is dit al een verschrik kelijke last voor een arm en overbe volkt land, erger nog is dat onder die vluchtelingen een cholera-epidemie heerst die al duizenden slachtoffers heeft gemaakt. En er is geen kijk op dat de epidemie halt zal maken voor de plaatselijke bevolking. Bedelen om hulp Met name de miljoenenstad Cal cutta wordt bedreigd, waarbij dan komt dat de maoistische partij van West-Bengalen de vluchtelingen aan spoort om naar die stad te gaan, hun voorspiegelend dat daar eten, onder dak in de moesonregens en zelfs werk is - beloften die volkomen onjuist zijn. ZIERIKZEE. 9-6. De atletiekont moeting tc Gouda werd het afgelo pen weekeinde met ruime voor sprong. nl. 197 tegen 167 punten, ge wonnen door de Zeeuwen. De afdeling Gouda bestaat uit oen groot gedeelte van dc provincie Zuid-Holland, met Gouda als cen trum. Het kan dan ook als een ge lijkwaardige partner worden be schouwd. Dat blijkt ook wel uit het feit dat de vorige wedstrijd door Gouda werd gewonnen. Dit jaar waren voor het eerst ook dc junioren A en B bij het treffen betrokken. De voor Zeeland betere uitslag is echter geen gevolg van de deelnamen aan de strijd door deze jeugd, daar deze aan beide kanten elk met 75 punten zijn geëindigd. bieden in Zierikzee, was nog eens C 40,over en dat bedrag werd beschikbaar gesteld voor het Uni formenfonds van „Kunst en Eer". Via West Brabant werd de thuisreis aanvaard. Te Zlerikzee stond de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" in de Hoofdpoortstraat het gezelschap reeds op te wachten, waarna men begeleid door vrolijke muziek via Nieuwe Haven, Oude Haven en Ha venpark het Havenplein bereikte. De heer J. G. L. Simmers, voor zitter van het bejaarden comité sprak hier nog een dankwoord aan DODELIJKE ONGELUKKEN ALPHEN A/D HIJN. Kort na aan- komst is in de nacht van dinsdag op woensdag in het Academisch zieken huis in Leiden overleden de zeven tienjarige B. J. van Zwieten uit Al phen a/d Rijn. Hij was ernstig ge wond geraakt bij een verkeersonge val in zijn woonplaats. ROERMOND. De 23-jarige verte genwoordiger J. van Bakel uit Sus- teren is woensdagmiddag met zijn personenauto op de Rijksweg te Ne- derweert in frontale botsing geko men met een tegemoetkomende vrachtauto, die een voorgesorteerde personenauto aan de linkerzijde pas seerde. De man is ter plaatse over leden. WEERT. Uit do Zuid Willemsvaart te Weert is woensdag het stoffelijk overschot opgehaald van de 63-jari- ge heer H. Verstaelen uit die plaats. De man werd sinds maandag j.l. uit zijn woning vermist. voortdurend geadverteerd om meer personeel. Tot vorig jaar, toen een bepaalde partij grondstoffen met vertraging binnen kwam en een or der niet of niet op tijd kon worden uitgevoerd. De zakenwereld is dan doorgaans erg hard. De advertenties om meer personeel aan te trekken verdwenen, maar ook de binnenkomende orders begonnen te verminderen en het personeel be gon wel te begrijpen dat het niet zo goed zat, trouwens welk textiel be- diijf heeft momenteel de wind mee? Andere oorzaken. Interne familieaangelegenheden speelden eveneens een rol, maar daarvan was naar buiten weinig te merken. De directeur de heer Bout Het enige wat bereikt wordt is dat de chaos in die stad toeneemt en dat de cholera zich nog sneller en ver nietigender verspreidt. Dat is ook precies de bedoeling: de buiten spel gezette partij hoopt op die manier de West-Bengaalse regering ten val te brengen en zo kansen te scheppen voor de stichting van een Bengaalse volksrepubliek. Vandaar dat premier Gandhi ijlings naar Calcutta is gevlogen, maar om dat te doen zou zij moeten kunnen putten uit een forse schatkist en die van India is leeg. Haar reizende am bassadeurs die over de hele wereld om hulp komen bedelen doen dit niet alleen ten behoeve van de lijdende vluchtelingen, maar ook om de ern stigste bedreiging van India's staat kundige strukluur af te wentelen. Dode vissen op Walcherenstrand MIDDELBURG, 9-6. Op het zuid- westelijke strand van Walcheren waarlangs bij vallend water de Wes- terschelde stroomt, spoelen sedert dinsdag veel stervende en dode vis sen aan. De vissen, behorende tot een ondersoort van de inktvis, zijn 30 tot 35 centimeter groot. De Vereniging Milieuhygiëne Zee land is van deze abnormale vissterf te op dc hoogte gesteld. Wel was er een groot verschil in de successen tussen dc jongens en meis jes. De Zeeuwse meisjes wonnen 5 van de 6 nummers met puntenver- schil en bereikten een totaal van 36 punten tegen Gouda 28 punten. De jongens daarentegen verloren met 39 tegen 47, terwijl zij slechts 3 va nde 8 nummers wonnen. Senioren Bij de senioren viel eenzelfde ten dens waar te nemen. De dames won nen 6 van de 8 nummers, en in totaal met 52 tegen 34 punten. Dc heren wonnen weliswaar, maar minder overtuigend. Van de 12 nummers werden er 7 gewonnen, het totaal was 70 tegen 58. De grote overwinning van do da mes was niet in het minst een ge- I het adres van de burgerij, aan Kunst en Eer voor de muizkale ontvangst en - lest best - aan de vijf chauffeurs die op voortreffelijke wijze de 230 Zierikzeese "65-plussers" uit en thuis hadden gebracht. Namens de reisgenoten overhan digden hierna de heren C. Jonker en II. G. van Veldhoven een ruiker bloemen aan de dames van het co mité. Met nog enkele marsen ge speeld door „Kunst en Eer" kwam er een eind aan dit geslaagde „dagje uit". AMSTERDAM. De 23-jarige Spaanse gastarbeider Anthonio Pe rez Castro is woensdagochtend om het leven gekomen toen hij een val van ruim tien meter maakte in het ruim van het Engelse vrachtschip Hudson Trailer, dat bij de droogdok maatschappij in dc hoofdstad lag ge meerd. TEN BOER. De elf-jarige P. Wa genborg uit Delfzijl is woensdagmid dag bij Ten Boer (Groningen) om het leven gekomen. De auto waarin hij zat, bestuurd door de 55-jarige hoofdonderwijzer J. M. B. uit Delf zijl, botste bij het inhalen op een te genligger. B. werd ernstig gewond naar-het ziekenhuis in Delfzijl ge bracht. ACHTKARSPELEN. De 46-jarige veeverzorger E. Rijpma uit Harkema Opeinde is woensdagmiddag te Acht- karspelen door een hem achteroprij- dende vrachtwagen overreden. De chauffeur zei, dat hij moest afrem men voor een tegenligger en niet tij dig kon stoppen. De heer Rijpma was op slag dood. is een uitermate zwijgzaam man, die de moeilijkheden van het laatste jaar alleen moest verwerken. Dat bracht hem wel eens op het ziekbed en ook dat was dan weer niet bevordelijk voor een vlotte gang van zaken. Zo kwam het bericht, van de slui ting abrubt en ontslag voor het per soneel op staande voet, natuurlijk wel onverwacht, maar toch niet zo, dat insiders helemaal onvoorbereid waren. Dé surceance van betaling op 25 maart 1971 verleend, was al een te ken aan de wand. Maar de heer Bout is ook een eerlijk man, die zeker niet zal gedogen dat het personeel op Bruinisse (16 personen, meest vrou wen), die gedeeltelijk volle dagen, maar ook wel halve dagen werkten een cent te kort komt. Het personeel vindt het jammer dat het zo gelopen is; de arbeidsverhoudingen waren er goed, in het onopvallende fabriekje in de Stoof polder. Een stuk werkgelegenheid valt weg in Bruinisse, voor het gemeen tebestuur van Bruinisse moet dit een prikkel zijn om alles in het werk te stellen vervangende werkgelegen heid te vinden. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren. 27 mei Jolanda, d. van Johannes van der Marei en Jerina Janszen (Duiveland); 27 mei Robbert Jan, z. van Jan de Bruijn en van Grietje Maatje Johanna Berrevoets (Westerschouwen); 27 mei Adriana Johanna Maria, d. van Johannes Cor nells Kort en van Stoffelina Uijl (Zierikzee); 25 mei Jacqueline, d. van Onne Bergsma en van Antonia Janna le Sage (Zierikzee); 30 mei Hans Jan, z. van Johan Antonie Bran- denbarg en van Centina Maria Kloet (Zierikzee); 29 mei Johanna Pieter- nella, d. van Gabriel Stelloo en van Maria Teters (Rotterdam); 2 juni Taco Jeroen, z. van Dammis Dirk Johan nes van der Poel en van Paulina Ma ria Cornelia Steenbergen (Zierikzee); 2 juni Jeannette Elly, d. van Matthijs Adrianus Motthijsse en Frangoise Maria Kosten (Zierikzee); 4 juni Cor nelia Adriana Leni Johanna, d. van Adriaan Marnius Hilleman en Cor nelia Wesdorp (Bruinisse); 8 juni Ro bin. z. van Arie Ruitenbeek en van Alida Schot (Bruinisse); 7 juni Wille- mina Abra, d. van Jan Huijer en van Johanna Martina van der Wekken (Zierikzee); 8 juni Willem Cornelis, z. van Willem Otto Hoogerhuis en van Cornelia Hendrika Pieternella van der Linde (Westerschouwen); 9 juni Francsicus Abraham Cornelis, z. van Cornelis Willem Kommer en van Francisca Maijs (Zierikzee). volg van het succesvolle optreden van Esther Goedhart-Schot cn Jan- nie de Jonge-Schot. die met de kogel cn met dc discus het maximum aan tal te behalen punten wisten binnen te halen. Bij de discus werd Esther eerste met een afstand van bijna 40 meter en Jannle tweede met ruim 33 meter terwijl dit bij het kogelstoten juist andersom was, namelijk Jannie eer ste. (met 12.44 meter), en Esther tweede (met 12.06 meter). Bovendien werd Jannie nog tweede bij het speerwerpen, 31,20 meter. Ook het B-mcisje Isalien Hagc deed zich geiden. Z(j won het ko gelstoten in deze kategorie met 9,11 meter en werd tweede bü het hoog springen met een fraaie sprong van 1.40 meter. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerek Beroepea te Tholen: kand. Jac. Westland. Huizen. Bedankt voor Woudenberg: H. Jongerden, Veenendaal. Ger. Kerken Beroepen te Beetsterzwaag: H. Bé- nard, kandidaat aldaar, die dit be roep heeft aangenomen. Aangenomen naar Hoogezand-Sap- pemeer: Tl W. Penning, Zoetermeer. Bedankt voor Arnhem (als evan gelisatiepredikant): A. T. Besselaar, Eindhoven. Examens. De classis Drachten heeft praep. en peremptoir geëxamineerd de heer H. Bénard te Hoornsterzwaag. De classis Harderwijk heeft peremp toir geëxamineerd de heer R. Kiers, kandidaat, beroepen te Dronten-Bid- dinghuizen, te Amersfoort. Chr. Ger. Kerken Bedankt voor Kerkwerve: C. den Hertog, Harderwijk. Ger. Gem. in Nederland Bex'oepen te Arnemuiden, Katwijk, Kx-uiningen, Leerdam, Nieuwex*kerk (Zld.) en te Terneuzen: A. van den Berg, Gouda. Oud Ger. Gem. in Nedex-land Bedankt voor Werkendam: J. van Px-ooyen, Stavenisse. Ned. Herv. Kerk OOSTERLAND. De kerkcollectes in de maand mei bedroegen in de Ned. Herv. Kerk alhier: voor de kex-k- voogdij f 974,95, voor de diaconie f 324,98, de Pinksterzendingscollecte f 534,70 en voor de centrale verwar ming f 109,66. VOETBAL Duiveland I-Zonnemaire I Op zaterdagavond 12 juni zal op het sportterrein „De Saële" alhier een voetbalwedstrijd plaats vinden tuisen Duiveland I en Zonnemaix-e 1. Deze vriendschappelijke krachtme ting zal ongetwijfeld wel interessant worden. De aanvang is gesteld op 7 uur. ZIERIKZEE, 9-6. Evenals vorig jaar zal de voetbalvereniging Zierik zee ook dit jaar weer een sterk bezet toernooi voor A- cn B-juniorcn or ganiseren. A.s. zaterdag 12 juni zul len cr op het sportpark Bannink niet minder dan 20 elftallen, 10 b(j de A- cn 10 bij dc B-juniorcn, aanwezig zijn om het tegen elkaar op tc gaan nemen. Zowel bij de A- als bij de B-junio- Tcs zijn dc deelnemende teams in twee poules ingedeeld. In poule I bij de A-junioren zijn ingedeeld: Ter- neuzen A I (kampioen van de Zeeuwse hoofdklasse), het Rottei-- damse Xerxes A I, Bruse Boys A I (kampioen groep A VI), MEVO A I en Zierikzee A I. Poule II: Hoog vliet A I, DOTO A I. Middelburg A I Robur A I en Zierikzee A II. De in- deling bij de B-junioren ziet er als volgt uit: Poule I: MEVO BI. Xcrxcs B I, Terneuzen B I, Bruse Boys B I en Zierikzee B I. Poule II: Middel- SPORT KORFBAL WIK II-NOAD III 3-2 NOAD III moest in Kex'kwerve haar meerdex-e erkennen in de reser- ves van WIK en met 3-2 moesten de drielingen het onderspit delven. Na 5 minuten spelen zox-gde Wijna van Nieuwenhuijzan voor een 0-1 vooi-- spi-ong welke echter na een half uur door J. van IJsseldijk teniet wex-d ge daan (1-1). Vlak voor de rust nam WIK door een treffer van M. Berre- voets zelfs een 2-1 voorsprong. In de tweede speelhelft bleken de doelpun ten schaars te zijn ge woi-den en pas 10 minuten voor tijd slaagde Anneke van Nieuwenhuijzen er in om de ba lans in evenwicht te brengen (2-2). Vlak voor tijd kwam de zege toch nog bij WIK tex-echt want Ina Rijn berg scoorde nogmaals voor de groen -witten (3-2). VELDHANDBAL Delta-Sport met juniorenteam naar Walelieren-toernooi Zondag 13 juni a.s. gaat de Zierik zeese handbalvex-eniging Delta-Sport met vier teams naar het grote Wal cheren toux-nooi in Vlissingen. Behalve met één damesteam en twee herenteams komt Delta-Spoi't nu ook met een dames-junioi'enteam ïn het veld. Het eei'ste damesteam is in een bij zonder sterke poule ingedeeld, omdat zij vorig jaar de eex-ste plaats wisten te bei-eiken. Nu komen zij uit tegen Zeeland Sport I uit Vlissingen, Ma rathon I uit Vlissingen en Schelde- Sport uit Terneuzen. Ook het eex-ste hei-enteam gaat een zwaar tournooi tegemoet. Zij spelen een dubbele competitie tegen Mara thon I en Volhaxding I uit Goes. Het tweede heienteam komt in het veld legen Olympia IV, Schelde Sport I en Walchex-en III. De dames junioren, samengesteld uit speelstei-s die enkel in schoolver band het handbal hebben beoefend spelen tegen Walcheren II en het Goese G.S.C. II een dubbele competi tie. burg B I. MEVO'B II, Hoogvliet B I DCTO B I cn Zierikzee B II. In to taal zullen er 42 wedstrijden worden gespeeld waarmee te 10.00 uur een aanvang zal wox-den gemaakt. Als het programma volgens het tijdsche ma kan wox-den afgewerkt zal rond half zeven het toernooi zijn beëin digd. De duur van de wedstrijden zijn zowel bij de A- als de B-junio rcn bepaald op 2 x 15 min. In iedere poule zal een halve competitie wor den gespeeld waarbij de winnaars van iedere poule tegen elkaar in dc finale uitkomen. Indien twee of meer elftallen in hun poule met een gelijk aantal punten eindigen worden er na afloop strafschoppen genomen. In totaal 5, te nemen door vijf verschil lende spelers. Voor de vereniging die over de gehele linie, dus bij A- en B- junioren. de beste prestatie levert is »n de vorm van oen herinneringsbe- kcr een extra prijs beschikbaar ge steld. AMSTERDAM. Amsterdammers zijn dierenvrienden en speciaal zwerfdie ren hebben een zwak plekje in menig hoofdstedelijk hart veroverd. Zo ook het poesje, dal een toevlucht had ge vonden in de ruimte onder de vloer van een woning in de Wibautstraat om daar te bevallen van vijf welge schapen jonkies. Buren hebben zich over het zwervertje ontfermd en zor gen voor de dagelijkse hap, die, met de nodige voorzichtigheid, wordt ver orberd. TENNIS Halve Maantje (Goes)— Zierikzee 5—3 Ziei-ikzee heeft het in de promotie wedstrijd tegen "t Halve Maantje he iaas niet kunnen bolwerken. Het iets sterkei'e team uit Goes won verdiend met 5-3. De uitslagen wax-en: le dames enkel: mej. N. Drijgers ver liest 1-6, 1-6. 2e dames enkel: mevr. de Looff ver liest 6-1, 3-6, 3-6. le heren enkel: G. den Reijer wint 6-1, 7-5. 2e hex-en enkel: J. de Vlieger verliest 2-6. 2-6. Van de vier dubbels werden twee gewonnen, nl. de hex-en dubbel van G. den Reijer en J. de Vlieger 6-2, 6-2 en de 2e gemengd dubbel van mevr. de Looff en J. de Vlieger 2-6. 8-6, 6-4. In beide partijen deed de heer De Vlieger zijn naam eer aan door steeds op het juiste moment op de juiste plaats aanwezig te zijn. Door de" nedex-laag van jl. zondag is de L.T.C. Zierikzee voor dit jaar uit geschakeld voor promotie. Toch kun nen alle spelers en speelstei's terug zien op een leuke competitie. Tot slot een woox-d van dank aan de captain de heer C. v. d. Meulen voor ixet samenstellen van het team en voor het beschikbaar stellen van vervoer. (Ingezonden) Van P.T.T.-zijde schrijft men ons het volgende: Reeds lang voordat de datum van de vakantie aanbx-eekt dienen aller- lei voox-bereidingen te worden getx-of- fen. Het vakantie-adx'es wordt tijdig bespi-oken en de reisroute nauwkeu rig vastgesteld. Ook het verzorgen van de planten staat op het lijstje van te treffen re gelingen voor de grote dag is aange- bx-oken. De vraag is: heeft u ook aan PTT gedacht? De post. Het eenvoudigste is aan uw bui-en of vx-ienden, die wellicht ook voor de planten zorgen, tc vragen tijdens uw afwezigheid de post te bewax-en of - als u naar een VAST vakantie-adres gaat - uw post (of alleen de brieven) naar dat adxes 1e zenden. In het binnenland kunnen brieven briefkaarten, drukwerken en mon sters kosteloos worden nagezonden. Voor nazending naar het buiten land zal er rekening mee moeten worden gehouden dal er aanvullend port verschuldigd is. lenzij het post- tarief naar uw vakantieland gelijk is aan het binnenlandse port, bv. voor een brief van 20 gram binnen dc E. E.G.-landen. Een andere mogelijkheid is gebi-uik le maken van de PTT-service do post voor u na le zenden naar uw VASTE vakantie-adres. Veizoeken*1 daartoe moeten uiterlijk drie werk dagen voor dc datum van vertrek per briefkaart of brief worden ingediend bij de directeur van het postkantoor in uw woonplaats Het verdient voorts aanbeveling de dagbladen die u per post ontvangt, door de administratie van uw krant rechtstreeks aan het vakantie-adres te laten zenden. Voorkomt in ieder geval dat tijdens uw afwezigheid post in uw brieven bus achterblijft. Post uil hel buitenland. Wat betreft het verzenden van post uit het buitenland naar Nederland nog dit: in een aantal Europese lan den wordt deze zomer een verhoging van de posttarieven van kracht, bv. in Duitsland on Zwilserland op 1 ju li aanstaande. PTT kan nog geen informatie ge ven over nieuwe tarieven, omdat in de meeste landen de publikatie eerst enige dagen voor dc datum van in gang geschiedt. Bij verzending van uw brieven cn ansichtkaarten is het derhalve aan te bevelen eerst naai de posttarieven te informeren. VOETBAL

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4