BERINI HEMO Fa. Verschiere Resultaten peilingen van wateren rondom Schouwen-Duiveland Hulp voor vluchtelingen op giro 999 AGENDA Amerika en Rusland bieden India luchtbrug aan Belangrijke punten bij rondvraag in de jongste vergadering STREEKNIEUWS Vrij na 14 jaar dodencel BERKELMANS Groot aantal werken aan wegen op Schouwen-Duiveland kwam gereed of is in uitvoering ZIElllKZEE, 9-6. In de dinsdag gehouden algemene vergadering van het Waterschap Schouwen-Duive land onder leiding van de dijkgraaf de heer A. M. Geluk, werd door het hoofd van de technische dienst, ir. G, D. Kloosterboer, een overzicht ge geven van de resultaten van de pei lingen welke weer plaats vonden in de wateren rondom geheel Schou wen-Duiveland. De dijkgraaf con stateerde na het bekendmaken van de resultaten dat dankzü het nieuwe matei iaal dat kon worden ingezet de cjjfers nu al in juni konden worden gegeven, terwijl dit anders nooit voor ver in het najaar kon gebeuren. De noordkant van het eiland, spe ciaal Seharendijke, heeft geen pro blemen te zien gegeven. Geen ver ontrustende verdiepingen dus op dit punt, ook niet bij de aansluiting Langendijk. Ir. Kloosterboer deelde mee dat het peilen aan de noordkant - Ged. Staten zullen dit moeten be palen - eigenlijk nu wel gestopt kan worden, al zal het in elk geval vol gend jaar nog wel gebeuren. Het pei len bij Brouwershaven gaf geheel goede resultaten ook bij Borrenbrood en Bommenede was de situatie gun stig en ook Dreischor: niets veront rustends. Bruinisse 011 Ouwerkerk Bij Bruinisse is de situatie wel enigszins anders. Op het grindstort werden geen verdiepingen geconsta teerd maar meer zuidwaarts, richting Oosterland. (Zoetenbout), begint de vooroever te verdiepen. Vroeger was dit niet jiet geval. De ontwikkeling op dit punt zal nauwkeurig worden gevolgd. Bij Vierbannen werd enige verdieping geconstateerd van de eerste raai tot het punt Nieuwe dijk. Het gebied tusen dit punt en de Zuidbout is opnieuw een probleem gebied gebleken, waarin behoorlijke verdiepingen werden aangetroffen. Het gebied vormt een punt van stu die en wordt ook extra „in de gaten gehouden" door de Deltadienst. Voor de Zuidbout is een vrij diepe trog aanwezig de bodemopbouw is minder genkinderen" zijn Zuidhoek, Borren- damme en Flaauwers, waar rekenjng moet worden gehouden met enige knelpunten. Niet onbevredigend is de situatie bij Koudekerke; Burgh- Westland is iets verdiept ter hoogte van de overgang naar Koudekerke, maar verder gaven de peilingen ook in dit gebied gunstige resultaten. Het gedeelte Renesse-afsluitdam moet nog worden gepeild. Het gebied rond Ouwerkerk en bij Bruinisse zal op nieuw worden gepeild. Na dit overzicht gaf ir. Klooster boer nog een korte samenvatting van de stand van de Deltawerken. Door de recente afsluiting was het een heuglijk jaar voor wat betreft de noordkant van Schouwen-Duiveland Op 20 juni a.s. zo wordt verwacht, zal de dam waterdicht gemaakt zün en dus geen eb en vloed meer kun nen optreden. Wat betreft de afslui ting Oosterschelde: twee werkeilan- den zijn klaar, het derde is in uit voering. Dit jaar zal worden beslist over de methode van de sluiting, welke volgens plan in 1978 zal plaatsvinden. De nooit in Bengalen NIEUW DELHI/CALCUTTA. 9-6. De VS en de Sowjet-Unie hebben India aangeboden met een luchtbrug Oostpakistaanse vluchtelingen uit de met cholera besmette grensgebieden over te brengen naar het binnenland Vlotte, moderne brommer met voor- en achtervering Prachtige kleuren Uit voorraad bij: stabiel gebleken. „Weinig ver tend", maar toch in zekere zin „zor- rontrus- Weststraat 5-7 - Zierikzee spoedig mogelijk te laten terugkeren Zij willen daarmee volgens een Amerikaanse zegsman de spanning in het grensgebied tussen India en Pakistan verminderen. De regering van de Indische deelstaat West-Ben galen had al in de loop van woens dag voorbereidingen getroffen voor het overbrengen van een groot aantal vluchtelingen naar andere deelsta ten. Functionarissen van de Ameri kaanse ambasade in Nieuw Delhi hebben gezegd dat woensdag verte genwoordigers van de Amerikaanse luchtmacht en van de regering van India over het maken van een lucht brug gesproken. Een groep officieren onderzoekt of het mogelijk is, tran sportvliegtuigen van het type C-130 „Hercules" op vliegvelden in Assam en Tripura te laten landen. Intussen zijn ook twee vliegtuigen van de Sowjetrussische luchtmacht in Nieuw Delhi geland. Gulden keert terug naar pariteit PARIJS, 9-6. De Nederlandse rege ring is vastbesloten de gulden zo GEMEENTERAAD BRUINISSE Leerlingentuintjes worden omgezet in grasveld BRUINISSE, 7-fi. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad van Bruinisse werd besloten de tnin- Itjes voor de openbare basisschool dcstjjds aangelegd voor de leerlingen te veranderen in een egaal grasveld. De container op het Slachtveld is uitsluitend voor gemeentelijk afval, zo werd meegedeeld.' terwijl de raad besloot niet in te gaan op het ver zoek van de heer Jac. Goudzwaard, hem een aanvullende bijdrage te verlenen in de bouwkosten van een stenen schuur nabij zijn erf, omdat hij om estetische redenen een houten schuur had opgeruimd ten behoeve ven het bejaardentehuis. Wethouder Jumelet, wilde geacht worden te hebben tegen gestemd, tegen het meerderheidsvoorstel van b. en w. om het verzoek af te wijzen. De an dere raadsleden voelden evenmin als de voorzitter en wethouder Van Gilst iets voor inwilliging van het verzoek Met de heer Goudzwaard was inder tijd een normale schadevergoeding overeengekomen, waarmee hij zich in eerste instantie akkoord had ver klaard. Besloten werd aan de brandweer man W. de Graaf een fruitmand te sturen. De heer De Graaf werd tij dens de blussing van een brand ern stig aan de hand gewond. De voor zitter bracht hulde aan het korps, dat op regionale wedstrijden te Ooster land de eerste prijs behaalde. Oude schuur (met historie) te Oosterland afgebroken OOSTERLAND, 8-6. De oude hou ten schuur, die sinds jaar en dag stend op de Lange Achterweg, waar de Molenweg ophoudt, is dezer dagen onder de slopershamer gevallen. De ouderdom van dit gebouw is moei lijk na te gaan. Van degenen die eigenaar van deze schuur zijn geweest is nog bekend als de oudste, de heer Jac. Brouwer, timmerman aan de Nieuwe weg, de voorganger van de timmerman P. Boot, die zijn taak destijds in de vo rige eeuw overnam. Ook de naast de schuur wonende bejaarde veearts H. Verhoek, stalde zijn paard in de schuur. Cp de duur, kwam de schuur onder de hamer en werd publiek verkocht. Koper werd de heer C. Stouten, slager wonende in het Groe- nendaal. Deze familie heeft de schuur jarenlang in zijn bezit gehad want niet alleen stond er slachtvee in de stallen voor de slagerij, ook een zoon van de heer Stouten, de heer Hubrecht Stouten, die het land bouwersvak verkoos, gebruikte latei- de schuur. Nadien veranderde het bouwsel weer van eigenaar en heeft de heer A. Mol nog enige tijd per- koenpalen en andere artikelen die hij verhandelde, in de schuur opgebor gen. Thans is eigenaar de heer W. Otte Mz. die de slopershamer in het oudje heeft gezet, en de schuur in steen zal herbouwen, om te dienen voor bollenschuur. Ceineciiteraud Duiveland DUIVELAND, 7-6. Tijdens de rondvraag op de jongste vergadering van de gemeenteraad van Duiveland wees de heer Stoutjesdyk op het eu vel van het veelvuldig gebruik van de langzaam-verkeerwegen langs Rijksweg 18. Met de Pinksterdagen was dit vooral het geval. Volgens spreker reden tal van au to's op deze verboden wegen voor snelverkeer met een gangetje van soms 120 km per uur, en hij zou graag zien dat hiervoor maatregelen zullen worden getroffen om dit te gen te gaan. Verder zou dezelfde af gevaardigde graag zien dat het voor malige werkkamp te Oosterland. dat nog steeds als woonoord dienst doet voor mensen die op een woning wachten, wordt ontruimd binnen niet o! te lange tijd door de mensen aan oen woning te helpen. Het zal aan de woningcommissie worden doorgege ven. De heer Van Klinken zag graag een bord geplaatst te Nieuwerkerk aan de hoek Weststraat-Stolpweg met de aanduiding erop hoe er ge reden moet worden richting Drei schor. Vele vreemdelingen weten hier geen weg of steg als ze naar Dreischor of Brouwershaven moeten. De heer Stouten heeft gezien dat er weer een nieuwe sproeimachine is aangeschaft door de gemeente, maar heeft vernomen dat deze niet is ge leverd door de plaatselijke midden standers. Hij zou toch graag willen dat de levering gebeurde door eigen mensen want als er iets gerepareerd moet worden komt men er ook mee naar de smid. Duurder Wethouder Kuijper deelde mee dat de levering door de eigen midden standers mischien wel 10 of 12 pro cent duurder zal komen, daar dient toch ook op te worden gelet, de ge meente is geen philantropische in richting. Bovendien heeft hij minder prettige ervaringen met midden standers bij eventuele reparaties. Het materieel komt niet tijdig terug, af gezien nog van het feit dat de mees ten er weinig verstand van hebben. De heer Van 't Hoff (P.v.d.A.) zag grrag het struikgewas op de hoek Deltastraat-burgem. Van Veenstraat wat bijgesnoeid, en de heer Romeijn (Gem.-Bel.) had vernomen dat de vuilstortplaats Schelphoek binnen kort wordt gesloten. Wanneer dat vuil allemaal naar Ouwerkerk moet komen zal de belt ook spoedig vol zijn. Hij voorzag in dezen op de duur een probleem voor Schouwen-Dui veland om van al het vuil af te ko men, vooral met 't steeds toenemen de aantal badgasten en andere tij delijke bewoners. De voorzitter meende dat een vuilverbrandingsin richting de oplossing zou kunnen brengen maar hij voorzag dit de eer ste vijf jaar nog niet gerealiseerd. DEN HAAG. Het ligt in de bedoe ling in ons land een gecoördineerde nationale inzamelingsactie te star ten ten bate van Oost-Pakistaanse vluchtelingen in India. In verband daarmee is opgericht de „Stichting Nederlands Comité Vluchtelingen hulp 1971". Voorzitter daarvan is mr. F. J. F. M. van Thiel, voorzitter dei- Tweede Kamer. Vice-voorzitters zijn: J. F. M. van Thiel, voorzitter van de de heer A. van Emden, directeur-ge neraal van het Nederlandse Rode Kruis, en prof. dr. C. L. Pathijn, voor zitter van de „Stichting Nederlandse Federatie voor Vluchtelingenhulp". Zeer binnenkort zal het comité zich met een oproep tot het Nederlandse volk richten voor financiële steun. Het gironummer is 999 „Vluchtelin genhulp Amsterdam". Vooruit lopend op de nationale in zameling heeft het comité reeds be sloten stappen te ondernemen voor hulp aan de choleraslachtoffers in de vluchtelingenkampen in India. Zo heeft het Nederlandse Rode Kruis in middels alle in ons land beschikbare Chileens minister na aanslag overleden SANTIAGO (Chili), 8-6. De Chi leense oud-minister van binnenland se zaken Edmundo Zujovic is na een aanslag overleden. Zijn auto werd, toen hij op weg was naar zijn kan toor in het centrum van de Chileense hoofdstad, door twee wagens klem gereden, waarna enkele schoten op hem werden afgevuurd. In het zie kenhuis is hij overleden. Chileense x*egeringsautoriteiten en het hoofd van de veiligheidsdienst zijn daarop bijeengekomen om te be raadslagen over maatregelen voor de handhaving van de orde in het land. naar de normale marges rond de oor spronkelijke pariteit. Dat heeft mi nister van financiën dr. H. Witteveen maandag in Parijs verklaard in de vergadering van de ministerraad der Organisatie voor Economische Sa- meriwerking en Ontwikkeling (O.E. S.O.). Hij zei dat de Nederlandse autoriteiten tot hun spijt vorige maand de wisselkoers van de gulden aan het spel van vraag en aanbod hadden moeten overlaten, maar hij gaf geen aanwijzingen voor het tijd stip waarop de gulden naar zijn oor spronkelijke pariteit terugkeert. Geen maatregelen tegen P.Z.E.M.-dircteur MIDDELBURG, 9-6. Het onderzoek van de Rekenkamer naar „verschrij vingen" door de directeur van de N.V. Provinciale Zeeuwse Energie Maat schappij, heeft uitgewezen dat het zowel de directie als medewerkers en de bestuursorganen van de N.V. aan de nodige zorgvuldigheid heeft ontbroken. Het dagelijks bestuur van de PZEM is niettemin van mening, dat op grond van het uitgebrachte rapport, alle omstandigheden in aan merking nemende, geen redenen aan wezig zijn voor het treffen van disci plinaire maatregelen. Huisschilder bekent moord op prostituee UTRECHT, 9-6. De 30-jarige ge- scheiden huisschilder H. L. uit Put ten heeft in de nacht van 13 op 14 mei jl. de 48-jarige Utrechtse prosti tuee Johanna Wever-Hofman om het leven gebracht. De man werd na een intensief en tijdrovend onderzoek van de Utrechtse recherche maandag jl. aangehouden. In de afgelopen nacht heeft hij een bekentenis afgelegd. Het motief voor de moord c.q. dood slag is nog niet duidelijk. Vervoeren naar Rotterdam of elders komt te duur. Mevr. Van der Zande zag graag een verlichting aange bracht op het punt van Rijksweg 18 bij de ingang van de Capelleweg onder het gehucht Capelle bij de boerderij „De Viersprong". Vele mensen hebben bij avond of nacht moeite om deze ingang te kunnen vinden. Verder was zij het roerend eens met de heer Stoutjesdijk voor wat betreft het rijden over de lang- zaamverkeerswegen. Ook zij zag graag aan dit euvel spoedig perk en paal gesteld. Verder deed zij de sug gestie om op de rijksweg in de ge meente, b.v. vanaf de Blauwe Keet tot de Stenen Dijk een inhaalverbod van kracht te doen komen, vooral met het oog op de vele bochten in deze weg. Eén en ander zal aan de betrokken autoriteiten worden voor gelegd. De heer Op 't Hoff zag graag bij alle wegen die uitkomen op de rijksweg, een verlichting aange bracht, doch even later trok hij dit voorstel in bedenkend dat verschil lende wegen, uitkomend op de rijks weg door een hek zijn geblokkerd, zodat men niet direkt op de hoofd weg kan komen. Verder zag deze A.R.-spreker graag een parkeerver bod ingesteld in zijn woonplaats Sirjansland aan de Lage Weg vanaf de hoek bij smederij Hansc tot de oprit naar het Dijkwater. Ook dit zal worden bezien. Hierna volgde sluiting van deze raadsvergadering. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. Een Nederlandse eco nomische missie is van Schiphol naar Moskou vertrokken voor een verblijf van 10 dagen in de Sowjet-Unie. DEN HAAG. Prinses Margriet is dinsdagmiddag met haar twee kin deren voor een vakantie van plus minus veertien dagen op Schiermon nikoog aangekomen. ZIERIKZEE Benoeming bij Leger des Heils Tot leider van „De Lichtboei" en voor het korpswerk van het Leger des Heils zijn aangesteld de luite nant Kooimans, een echtpaar, dat het echtpaar Knot opvolgt. Als as sistent en jeugdleider treedt op de heer Schouwenaar te Middelburg. Medegedeeld wordt dat de kaar ten voor „Tafeltje-dek-je" weer ver krijgbaar zijn bij de Heils-officierea. Bouw openbare basisschool De bouw van een 6-klassige open bare basisschool in Plan-West te Zierikzee werd namens het gemeen tebestuur van Zierikzee opgedragen aan fa. gebr. Everaers en Van den Berg te Steenbergen voor f 503.000. BROUWERSHAVEN A. P. Schouwenaar nieuwe burgemeester BROUWERSHAVEN, 9-6. BU K.B. is met ingang van 1 juli 1971 be noemd tot burgemeester der ge meente Brouwershaven, de heer A. P. Schouwenaar te Kapelle. De heer Schouwenaar (47), is wet houder der gemeente Kapelle. Hy is Nederlands Hervormd en lid van de P.v.d.A. OOSTERLAND Chr. kleuterschool „RSdda Barnen" Op dinsdagavond 15 juni a.s. zal er weer gelegenheid zijn van zeven tot negen uur in de Chr. Kleuterschool „Radda Barnen" alhier o.m. het werk van de kleuters te bewonderen, door hen in het afgelopen schooljaar ver vaardigd. Zulks voor ouders en ver dere belangstellenden. BRUINISSE Schoolreisje Maandag 7 juni maakten de leer lingen van de klassen 1. 2 en 3 van de openbare basisschool te Bruinisse hun jaarlijks schoolreisje. De reis ging dit keer naar De Efteling. de be kende ontspanningsgelegenheid, die kort geleden nog belangrijk is uitge breid. Het vrij sombere weer had geen invloed op de stemming van de kinderen, zij beleefden een prettige dag, in het sprookjesbos, de earrous- sel en de speeltuin met zijn vele at tracties. Geschenk voor „In 't Opper" De heer Jan Huibers te Wassenaar, oud-Bruinisscnaar en een man met een brede belangstelling op oudheid kundig gebied en voor dc geschiede nis van zijn geboortedorp, schonk aan het bejaardenhuis „In t Opper" een .album met oude prentbriefkaar ten (dorpsgezichten). Een geschenk dat door de bewoners zeer is gewaar deerd. Tentconcert „Concordia" Georganiseerd door het muziekge zelschap „Nu met Hope", in samen werking met V.V.V.. geeft zaterdag 12 juni de Koninklijke Harmonie „Concordia" uit Tholen eon zomcr- concert in de tent te Bruinisse. Voor af wordt een kleine rondgang door het dorp gemaakt. Het Thoolse korps is plm. 75 personen groot, muziek, drumband cn majoretten. eholeravaccins voor minimaal 50.000 personen aangekocht. Woensdag wer den deze vaccins per eerste gelegen heid naar India gevlogen. NEWARK. 9-6. Na veertien jaar in oen dodencel in de gevangenis van Trenton (New Jersey) te hebben doorgebracht is de 37-jarige Edgar Smith voorlopig in vrijheid gesteld tegen betaling van een borgsom van 5000 dollar. Hij heeft dit te danken aan een uitspraak van een federaal hof van beroep op 14 mei, dat de ver oordeling van Smith onwettig was wegens gebreken in de vorm van het proces. Kient ei-onderwijzeres pleegde overval MUNCHEN, 9-6. Een kleuteronder wijzeres van 23 jaar heeft in Mün- chen geprobeerd een postkantoor te beroven. Met een speelgoedpistooltje bedreigde zij een postbeambte. Toen deze haar het wapentje afpakte, greep zij een schaar waarmee zij de man in zijn schouder stak. De juffrouw, die hierna vluchtte, kon worden gepakt. Zij verklaarde geld nodig te hebben om schulden te betalen. Berg hot pants gestolen EINDHOVEN, 9-6. In de magazij nen van een confectie-industrie in Acht bij Eindhoven is in de nacht in gebroken. Er zijn in totaal 4.000 stuks dames-, meisjes- en kleuterkleding gestolen. Het zijn voornamelijk pan talons in diverse kleuren en maten, waaronder een 1500 hot pants. De to tale waarde wordt geschat op 60.000 gulden. Donderdag 10 juni Zierikzee Ger. Jeugdgebouw, bovenzaal, 8 uur, volksdunsavond. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, Jaarfeest vrouwengroep „Wees een Zegen". Vrijdag 11 juni Zierikzee Ger. Jeugdgebouw, bovenzaal, 8 uur, grote slotavond Ger. Jeugd week 1971. Zaterdag 12 juni Bruinisse Tentconcert, 8 uur. Renesse Tentconcert, 8 uur. Maandag 14 juni Ouwerkerk Verenigingsgebouw, 2 uur, Huishou delijke voorlichting ten Plattelande. Dorpshuis, instuif Plattelandsvrou wen. Dinsdag 15 juni Oosterland Chr. kleuterschool, 7-9 uur, „kijk"- avond. Advertentie „Haarkwestie" in hoger beroep DEN HAAG, 9-6. De Haagse dienst plichtig soldaat Rinus W. zal op woensdag 23 juni om tien uur 's mor gens in hoger beroep tei'echt staan voor het hoog militair gerechtshof in Den Haag. De kxrijgsx-aad in Den Haag heeft hem wegens het niet opvolgen van het dienstbevel om zijn haar te laten knippen veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee jaar. De va der van Rinus zal bij de behandeling van de zaak voor het H.M.G. als ge tuige worden opgeroepen. De presi dent van het H.M.G. heeft de zaak speciale voorrang gegeven. Echtpaar in slaap overvallen DEN HAAG, 9-6. De 61-jarige P. H. Vei'hoeff en zijn 65-jarige echtge note zijn in hun woning aan de Bil- dei-dijksti-aat in Den Haag in hun slaap vei'rast door een of meer over- vallei-s, die hen met stukken trot toirtegel aan het hoofd verwond heb ben. De heer Vei'hoeff is naar de Ursulakliniek in Wassenaar ge bracht. Woensdagochtend werd zijn toestand nog zeer ernstig genoemd. Zijn vrouw is in een ziekenhuis in Den Haag opgenomen. De politie houdt er rekening mee dat een be drag van f 900 uit dé woning kan zijn geroofd. Ook de auto van het echt paar was gestolen. Loonsverhoging (4,5 hij streekvervoer UTRECHT, 9-6. In het streekver- voer zullen de lonen op 1 juli met 4.5 procent woi'den verhogd. De ver- voei'sbonden en de K.N.V.T.O. zijn dit ovex-eengekomen op basis van het artikel in de nieuwe C.A.O. autobus diensten dat bepaalt, dat. zodi-a voor het overheidspei-soneel een sociale maati*egel wordt ovei'eengekomen, in het sti-eekvervoer overleg moet wor den gepleegd over toepassing van eenzelfde maatregel. Zoals bekend heeft het kabinet vorige maand be sloten, de salarissen van het over- heidspei'soneel per 1 juli met 4,5 pro cent te vei'hogon als vooi-schot op de ti-endontwikkeling in 1971. Aklie lot vrijlating Amerikaanse deserteur AMSTERDAM, 9-6. Een door onge veer diie honderd Nederlanders on- dei'tekende verklai'ing, opgesteld door het enkele dagen geleden opgerichte Komitec „Aktie Ralph Waver" is dinsdagavond aan de minister van justitie in Oegstgeest overhandigd. De verklaring ging vergezeld van een lijst met namen van de onderteke naars. In de verklaring wordt er bij het demissionaire kabinet De Jong met de gi-ootste klem op aangedron gen het Amerikaanse verzoek om uit- levei-ing van de deserteur Ralph Wa ver af te wijzen, en te bewerkstelli gen dat deze onmiddellijk in vrijheid wordt gesteld. Moeder en kind gedood hij verkeersongeluk LEEUWARDEN. 9-6. Bij een onge- val op rijksweg 43 in de gemeente Opstcrland (Fr.) zijn een moeder en haar kind uit Drachten gedood. De slachtoffers zijn dc dertigjarige me vrouw A. T. Wesselink-Rengerink en haar vierjarig zoontje Paulus .Johan nes Maria. Mevrouw Wesselink bestuurde een personenauto. Deze werd frontaal aangereden door een vrachtauto en geheel vernield. Het jongetje was op slag rjood. De vrouw overleed enkele minuien na het ongeluk. VOOR EXTRA BREDE VOETEN WIET RUIWITE VOOR TENEN Korte Sint Janstraat 16 Zierikzee telefoon 2106 Aanklacht tegen Romy Schneider HAMBURG-FRANKFORT. 9-6. Te gen de actrice Romy Schneider en Vera Tschehova is een aanklacht we gens het laten verrichten van aboi-- tus ingediend. Zij behoren met 373 andei'e Westduitse vrouwen tot de ondertekenaai's van een artikel in het weekblad „Stei-n" waarin zij pro- lestei-en tegen het aboitusvei-bod en verklaren dat zij zelf een abortus hebben ondergaan. De legpluimveehouderij UTRECHT. In de legpluimveehou derij is het reële inkomen per een heid produktie sinds 1957 sneller te ruggelopen dan in andere agi-ai-ische sectoren. Nog afgezien van het ab normale jaar 1970 daalde het reële inkomen per eenheid in de periode 1960-1969 al met 75 pet., terwijl de C.A.O.-lonen in diezelfde pexriode met ongeveer 60 pet. stegen. De pro- duktiviteitsvernoging die nodig is om deze daling op te vangen, is in de praktijk niet Ie vei'wezenlijken. In de vei'houding tussen kosten en op brengsten zullen dus met name aan de opbi-engstenkant veranderingen moeten komen. Aldus de voorzitter van de Nedei'- landse oi'ganisatie van pluimveehou ders ir. F. N. Sikkes, in Uti-echt op de algemene vergadering van de N.O.P. Verpleegsters demonstreerden vergeefs DEN HAAG. Dertig verpleegsters hebben dinsdagmiddag in uniform voor de Russische ambassade in Den Haag gedemonstreerd voor vrijlating van de 23-jarige Joodse verpleegster Ruth Alexandi'ovitch. die bij een pro ces in Riga tot een jaar dwangarbeid is vcrooxdeeld. De meisjes hadden een spandoek bij zich met de tekst „Laat Ruth Androvitch en haar lot genoten vrij". De initiatiefneemsters voor deze actie, afkomstig uit dc Centxaal Is raëlitische Ziekenvex-pleging in Am sterdam. deden vergeefs een poging bij dc Russische ambassade een pe titie af te geven met 3.000 handteke ningen van verpleegstex-s uit heel Nedeiland. Sportief uitstapje SANTA CRUZ. 9-G. Een uiterst sportief karakter kreeg het af gelopen weekeinde een boot tochtje van twee-en-twintig Duitse en Oostenrijkse toeris ten, met vakantie op de Cana- rische eilanden. Een kilometer legden ze samen met de elf be manningsleden van het schip zwemmend af en tien kilome ter te voet, nadat hun boot teas vergaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2