GEHEEL BRUINISSE HEEFT IN MAART 1972 AARDGAS STREEKNIEUWS Wat hieclt de BEELDBUIS? INGEZONDEN STUKKEN Gcmecnleraad Bruiuissc BRUINISSE, 4-6. In de vrijdag avond gehouden vergadering van dc gemeenteraad van Bruinisse was dc hoer M. Verspoor (VVD) wegens ver blijf op de Waddenzee afwezig. De voorzitter burgemeester G. Hokken wijdde b\j de opening enkele woor den aan dc ziekte van de gemeente ambtenaar de heer J. van den Berge, die veertien dagen geleden midden in zijn werk plotseling in het zieken huis moest worden opgenomen. Mede in verband hiermee vroeg hij, of voor deze keer kon worden volstaan, met notulen waarin alleen de besluitvorming zou worden opge nomen. De Raad ging hiermee ak koord, de voorzitter hoopte op een spoedig herstel van de betrokken ambtenaar. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van dc C. der K. in Zee land aan de minister van justitie, om te Bruinisse een afdelingspost te vestigen van de Rijkspolitie te water, district Willemstad, detachering wordt wenselijk geacht in verband met de te verwachten recreatieve ontwikkeling rond het Grevelngen- meer waarbij politiebegeleiding niet kan worden gemist. Met de voorzit ter was de gehele raad verheugd over deze mededeling. Verder was er een schrijven van de PZEM, waarin werd toegezegd, dat alles in het werk zal worden ge steld om te voldoen aan het .verzoek van het gemeentebestuur, om de aardgasvoorziening in Plan West bij voorrang te behandelen, t.a.v. de aansluiting van de gehele gemeente. In Plan West staat het bejaarden tehuis, het nieuwe politiebureau en diverse nieuwe pas gebouwde of nog in aanbouw zijnde woning. Ook dc aansluiting van het tuinbouwbedrijf van de firma C. Kik, waarschijnlijk straks een der grootste gebruikers van Schouwen-Duiveland, speelt hierbij een rol. Ook deze medede ling gaf voldoening aan de raadsle den. De voorwaarden voor hetinrich ten van kampeerbedrijven in de toe komst zijn doorgezonden aan Bruno- va, de Nederlandse kampeerraad heeft deze voorwaarden samenge steld. Kasgcldlening Verder is er een aanbieding van een kasgeldlening ad f 300.000,- van de Bank van Nederlandse Gemeen ten die dankbaar wordt geaccep teerd. Door de Nederlandse voetbal bond zullen op 12' juni enkele jubi- leurr.wedstrijden worden gespeeld op het sportterrein te Bruinisse, waarbij de raad wordt verzocht aanwezig te zijn. Dc heer Van cle Velde conformeer de zich aan de bestuurlijke nota van de gemeente Westertschouwen als antwoord op de nota Brouwersha ven, voor zover daarin als conclusie wordt gesteld, dat het wenselijk moet worden geacht, zelf het initia tief te nemen een studie aanhangig te maken over het vraagstuk welke bestuursvorm voor de regio Schou wen-Duiveland de meest gunstige is in het belang van dit gebied en haar huidige en toekomstige bewoners en de kosten daarvan voor gezamenlij ke rekening te nemen. B. en w. waren van mening, dal het zeker de eerste jaren niet ge wenst is, een nieuwe herindeling tol stand te brengen, gezien het feit dat in 1961 een herindeling van de ge meenten op Schouwen-Duiveland tot stand kwam en dat men voornemens was, voor te stellen, dat allereerst eens een begroting zou worden opge steld, waarin de financiële konse- kwenties van de samenvoeging tot uiting zouden kunnen komen. Men wist dan wat men bij samenvoeging financieel zou hebben te wachten, want vooral financieel zitten veel gemeenten voor het blok. De nieuwe voorschriften voor de salariëring van secretarissen en ont vangers ontmoette geen bezwaar. Dat heeft men wel tegen het verzoek van de gemeente Raaltc, om adhesie te betuigen aan een verzoek aan het ministerie van onderwijs. De ge meenten hebben hun vereniging van Nederlandse gemeenten, om hun wensen aan dc overheid kenbaar te maken. Een ouwetjevan het R.T.M.-sta tion aan de Grachtweg in 1908. Juist door de veranderingen ter plaatse, is deze foto hsitorisch gezien interes- sunt. (Foto: Zierikzcesche Nieuwsbode). Verslagen Mevrouw Van Leeuwen-Sieling gaf een kort verslag van een door haar bijgewoonde vergadering van de Centrale Werkplaats. Wethouder Jumelet deed dit van een vergade ring van de Reinigingsdienst, waar bij de voorzitter als zijn mening gaf, dat de tijd dat men f 100 per aan slag voor de Reinigingsdienst' zal moeten gaan betalen, inderdaad al lerminst denkbeeldig is, niet direct maar in de toekomst. Het krediet voor het opstellen van plannen voor de aanleg'van de zon neweide langs het Grevelingcnmccr begrepen in het reóreaticplan Brui nisse, werd door de raad verleend, maar het ontlokte wel aan mevrouw Van Leeuwen de opmerking, dat die planncmakerij allemaal zo duur is. De ambtenaren ter secretarie ver richten overwerk in verband met de achterstand in cle werkzaamheden, het krediet verhoging weddepost ambtenaren ter secretarie, werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Dc benoeming onderwijzeres open bare school voor. basis onderwijs in vaste viel, omdat de betrokken on derwijzeres, dit zelf niet meer nodig acht, af. Zij vertrekt per 1 oktober in verband met haar huwelijk naar dc noordelijke provincieën. Aan de leerkrachten bij het.basis- en kleuteronderwijs, wordt een ver goeding cursusgeld verleend voor het volgen van bepaalde cursussen. Eveneens werden kredieten verleend voor de herziening en de voorberei ding van het Wedcropbouwplan en voor de aankoop van een frees voor Gemeentewerken. Voor dc aanleg van aardgas cen trale verwarmingslnstallaties in 234 weningen eigendom va nde gemeen te vroeg b. en w. aan de raad een krediet van plm. f 1.000.000, De heer Van de Velde vroeg zich al', of het niet beter is te wachten tot de bewoners van die 234 huizen zich hebben uitgesproken voor "of tegen aansluiting. Mevrouw Van Leeuwen- Sieling vond het krediet erg hoog c.q. de prijs van de aansluiting erg' duur, gerekend naar wat partikulier voor de aanleg van centrale verwar ming moet worden betaald. De voor zitter zei dat hij deze indruk niet had er zijn aan drie firma's offertes ge vraagd. De firma Mampay in Dordt bleek als laagste inschrijver uit de bus te komen. Er kan geen sprake zijn van een te dure aangelegenheid (ook het breek- en schilderwerk is inbegrepen), want Öe offertes wer den o nafhankelijk van elkaar ge vraagd en bok de Centrale Dienst heeft de zaak bekeken, evenals Ged. Staten. Aardgas Tot de heer Van de Velde zei de voorzitter, dat met spoed moest wor den gewerkt, omdat straks alles ge lijk zal komen om aan te sluiten, het blijft de bedoeling dat geheel Brui nisse in maart 1972 aardgas zal heb ben. De aanvrage ex art. 50 Kleuter- cnderwijswet( dag en nacht en week- endschakeling c.v. installatie kleu terschool), zagen de heren Van de Velde, Gioeneveld en mevrouw Van Leeuwen gaarne gecombineerd met punt 12 van de agenda krediet uit breiding kleuterschool met één lo kaal, waarvoor juist vrijdagmorgen financiering was verkregen. Burgemeester Hokken wilde de dag- en nachtschakeling toch wel graag eerder aangebracht zien, beide Voorstellen werden aangenomen, evenals de herziening Beloningsver ordening personeel vrijwillige brandweer, het krediet tuinaanleg ambtswoning burgemeester en de subsidieaanvraag van dc Vereniging Het Zeeuwse Landschap (2 cent per inwoner). Aan de aannemer De Herder werd een perceel bouwgrond in Plan West verkocht vcor dc prijs van f 28.160, aan dc heer Griep een kleiner per ceel voor f 11.000, Loswal Het punt verlenging loswal Gc- mcentchaven wordt door b. en w. terug genomen. De beide wethouders waren van mening, dat er sprake was van een communicaticsloring tussen b. en w. en de Centrale Dienst De door dc laatste instantie bereken de prijs wat te hoog, de beide wet houders stond een veel eenvoudiger uitvoering voor ogen, zodat en dat vond ook de heer Van dc Velde wel bezwaarlijk, ook dit keer nog niet over al of niet uitvoering worden be slist. C.B.T.B. Zomertoogdag '71 De zomertoogdag 1971 van de C.B. T.B. 'West-Ncderlancl zal gehouden worden op 18 juni a.s., in de Land- bouwpraktijkschool „Prins Willem" te Schoondijkc. Gedurende het mid- daggcdeelte van deze toogdag zal een toespraak worden gehouden door dr. S. L. Mansholt, vice-president van de Europese Commissie. Op het programma slaat ook een excursie, te houden na afloop, over de grens naar België. Prov. Opbouworgaan Stichting Zeeland Hel algemeen bestuur van hel Pro vinciaal Opbouworgaan Stichting Zeeland heeft de heer J. van den Bos, lid van gedeputeerde- staten van Zee land, benoemd tot voorzitter van het algemeen en het dagelijks bestuur van deze stichting. De heer Van den Bos volgt in de ze functie mr, J. van Aartsen, com missaris der koningin, op, die het be stuur van de Slichting Zeeland on langs heeft laten weten, dat hij zich wegens drukke werkzaamheden ge noodzaakt zag zijn functies neer te leggen. Algemene vergadering Z.L.M. De algemene vergadering van de Z.L.M. zal gehouden worden op maandag 21 juni in de schouwburg „Luxor" te Bergen op Zoom. ZIERIKZEE Technische School „Schouwen-Duiveland" De diploma-uitreiking aan de Technische school „Schouwen-Dui veland" vindt plaats in de kantine van de school op dinsdag 22 jupi a.s. Ónze oud-stadgenote mejuffrouw Edmee Hendriks, thans kleuterléid- ster te Nieuwleusen, slaagde aan de Chr. Opleidingsschool te Amsterdam voor het examen hoofdleidster. WESTERSCHOUWEN BURGERLIJKE STAND over mei 1971 Geboren: 10. Martine J. C., d. van J. Ridder en P. C. van Geest (Re- nesse, geb. te Zierikzee).; 14. Ronald N. z. van L. L. de Bruine en E. C. R. Brouwer (Haamstede); 20. Mag- dalena W., d. van M. R. Geluk en M. van Dommele (Noordwelle, geb. te Zierikzee); 27. Eric J., z. van A. J. A. van Griethuijsen en J. J. Looijen (Renessc). Gehuwd: 1. Marinus L. Jonker, 61 j. en Hendrika Bats, 53 j. Haam- stede-Necde); 7. Leo Lemsom, 21 j. en Johanna C. Landegent, 19 j. (Re- nesse-Haamstede); 21. Hendrik J. Grooters, 25 j. en Pieternella L. Ro- meijn, 26 j. (Haamstede-Deventer); 21. Wim Lemsom, 22 j. en Pieternella J. de Rijke, 18 j. (Renessc-Seroos- kerkc). Overleden: 1. Janna W. Dieleman, 72 j., wed. van K. J. Kramer (Re- nesse, overl. te Zeist); 3. Elizabeth Goudzwaard, 64 j., wed. van M. van de Schelde (Noordwélle); Adriayntje Vcrscput, 88 j., wed. van L. Bakker (Serooskerke)9. Krina D. Jonker, 69 j., gehuwd met J. M. van Kloos ter (Renesse); 19. Willem Kranse, 68 j., gehuwd met C. A. Kloet (Seroos kerke, overl. te Zierikzee); 21. Ma- chicl J. de Zwarte, 84 j., gehuwd met K. J. Bakker (Renesse); 29. Elisabeth de Vries, 57 j., gehuwd met A. A. van Ecten (Haamstede, overl. te Zie rikzee). BURGH Botsing twee auto's Op dc Kraaijeslcinscweg (Zuidweg) reden zaterdagmiddag omstreeks NUTSSPAARBANK Uw ideale "ezinsbank li bent welkom b(j uw Nutsspaarbank Aan- en verkoop en bewaarneiiiing effecten nilElSCIIOK: Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. 12.30 uur twee auto's op elkaar, het geen voor. de inzittenden bijzonder goed afliep omdat o.a. drie kleine kinderen in veiligheidsriemen zaten. Op de kruising van deze weg met de Weeldeweg-Meeldijk, door de hoogte bijzondei onoverzichtelijk, naderde op dat middaguur vanuit Burghsiuis richting Burgh een gloednieuwe Fiat 124 bestuurd door de eigenaar D. V. uil Vlaardingen. Deze stopte zoals is voorgeschreven, doch bij het optrek ken om over te steken naderde mei grote snelheid over de hoogte vanuit cle richting Sorooskerkseweg de au tomobilist H. v. H. uit Rotterdam die de overstekende wagen ondanks hard remmen niet meer ontwijken kon en vanachter greep. Ondanks de zware klap liep niemand letsel op, doch de Fiat werd zwaar beschadigd. De Rijkspolitie zei ons over dit on geluk dat gezien de situatie aldaar met deze onoverzichtelijke passage over het nooddijkje uit 1953, men de avond gelukkig mag prijzen als er geen ongeluk gebeurd is. HAAMSTEDE Auto uit de bocht Maandagmiddag omstreeks ,15 uur reed A. H. E. L. uit Vlaardingen de door hem bestuurde Volkswagen „to- tal-los" op de Kloosterweg in de bocht voor de kruising met de Noord straat. De bestuurder nam, ondanks het 50 km. bord bij het Rusthuis geen snelheid terug, begon in de bocht te slingeren, veegde een lichtmast van zijn plaats en kwam ondersteboven op de rijbaan te liggen. De bestuur der werd met hoofdwonden, een lich te hei'senschudding en rugklachten met de nieuwe ambulance naar het Zweeds Rode Kruisziekenhuis ver voerd. Het autowrak werd bij garage Dijkman binnengebracht. ZONNEMAIRE Plattelandsvrouwen „in de Vuist" Vrijdag jl. werd de jaarlijkse reis gemaakt van de Plattelandsvrouwen bond afd. Noordgouwe e.o. Een geva rieerd programma werd de dames aangeboden, waarin een bezoek aan het t.v.-programma Voor de vuist weg van Willem Duys wel het hoog tepunt was. 's Morgens werd eerst Schiphol be zocht, waarna door de dames in het Hiltonhotel op Japanse wijze een kleine exclusieve maaltijd werd ge bruikt. Na bezichtiging van het hotel werd een rondvaart door de grachten gemaakt, waarna de dames gelegen heid hadden een uurtje te winkelen. Nadat 's avonds bij Willem Duys eni ge dames „life" in beeld waren ge weest, werd in volle tevredenheid de terugtocht aanvaard.. OUWERKERK Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande Op maandagmiddag 14 juni a.s. wordt door de Huishoudelijke Voor lichting ten Plattelande in Zeeland in het verenigingsgebouw te Ouwer- kerk een demonstratie bloemen- schikken gegeven, onder het motto: „Zeg het met bloemen, maar hoe?" Deze bloemschikdemonstratic wordt gegeven door mej. G. Bij de Vaate, tuinbouwlerares bij bovenvermelde stichting. Iedereen is van harte wel kom. Dc toegang is gratis. Evenementen sportvereniging Door het succes van vorig jaar worden ook nu weer diverse sport evenementen georganiseerd door dc sportvereniging „Ouwerkerk". Op zaterdag 3 juli zal 's middags om 3 uur worden gestart met een wandeltocht over 15, resp. 8 km. door on langs het mooie natuurreservaat. Getracht wordt hiervoor een drum band aan te trekken. Voorts zullen er op 13. 14 en 27 en 28 juli twee badminlon-tournooicn gehouden worden. Gezien dc grote deelname van vorig jaar zal er nu op drie velden worden gespeeld. De derde attractie is dc voetbal competitie. welke op zaterdagavon den wordt gespeeld. Ook daar zal de nodige belangstelling zeker niet ont breken. Vanzelfsprekend wordt gehoopt op mooi vakanticweer, opdat dit aan bo vengenoemde evenementen kan me dewerken ten goede. Voetballer brak been Tijdens de op het sportveld te Ouwerkerk gespeelde vriendschap pelijke voetbalwedstrijd SVOWK- Pijnackcr. kwam één dei- spelers van laatstgenoemde club enkele minuten voor dc rust door een botsing dérma te ongelukkig te vallen, dal vermoe delijk zijn linkcrondcrbccn is gebro ken. Betrokkene is per ziekenauto naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee vervoerd voor onderzoek. Dc wedstrijd werd in verband met dit ongeval daarna direct gestaakt. NIF.UWERKERK Afdeling Bejaardenbond wil reis maken Het bestuur van de Afdeling Nieu- werkerk van de Algemene Bejaar- Donderdag 10 juni, 21.10 uur: Zie zo zomer. Met als buitenlandse gast: Clodugh Rogers. DONDERDAG 10 JUNI. NED. I. Na Tim de leeuw en hel journaal, hoeloebaloe. De kinderen krijgen vanavond a.o. iels te horen over een crèche voor apen op Su matra en Willeke Alberti zal enkele liedjesp voor de kinderen ten gehore brengen. Om half acht gaan we „Mei de camera op jacht". Onderwerp is hel landschap in gevaar. Na het jour naal en weeroiwrzicht Mission Im possible in aktie. Het team moet een verdwenen mikrofilmpje terugvin den. Op dal filmpje slaan gegevens van de internationale goudreserves en die gegevens zijn supergeheim. Hel kostbare stukje film zit aan een dure, smaragd. Een rijke koopman heeft deze in bezit en deze koopman bevindt zich op een passagiersschip op de riveir de Tanger. M.I. krijgt na veel werk de smaragd en dus ook de film in bezit Hierna de eerste „Ziezo zomervan dit seizoen. Gast vrouw is Conaij Vink. Van Neder landse zijde verlenen hun medewer king: Gonnie Baars, Jack de Nijs en Piet Kanarren. Hierna de met een bronzen roos in Monlreux onder scheiden film „Ich Bin" van de Duit se televisie. Het is een portret van de in Griekenland geboren zangeres Vicky Leandros. Tot slot van deze avond rest ons alleen nog het laatste journaal. NED. II. In het voorprogramma de volgende programma - onderdelen: Tim de leeuw, het journaal, Den Haag vandaag. Van gewest tot ge west, Tips van het nationaal burg voor toerisme en nogmaals journaal en weeroverzicht. Hierna Berichten uit de samenleving en een avontuur van Laurel en Hardy. Dan een por tret van Mariette van Kemenade. Ze geniet in Tilburg en omgeving eèn faam als schilderes. Ook houdt ze van de natuur en gedichten. Dit portret wordt gevolgd door een gangster film. Twee gangsters gaan elkaar be- covkurreren in de exploitatie van melk. De maker van de film is Philip Mora. DONDERDAG 10 JUNI. NED. I: 1S.45 Tim de leeuw18.55 Journaal; 19.05 Hoeloebaloe; 19.30 Met de camera op stap; 20.00 Jour naal; 20.20 Hissiom Impossible; 21.00 Zie zo zomer; 22.05 Ich bin; 22.40 Journaal. NED. II: 18.45 Tim de leeuw; 18.55 Journaal; 19 05 Den Haag vandaag; 19.10 Van gewest tot gewest; 19.50 Tips van het nationaal bvro voor toerisme; 20.00 Journaal; 20.20 Be richten uil de samenleving; 20.30 Laurel en Harcly; 20.50 Mariette van Kemenade; 21.20 Troubles in Mono polis; 22.20 Journaal. den bond is voornemens ccn dagreis voor de leden voor te bereiden, wel ke echter indien dit plan doorgang vindt, cn daaraan behoefte blijkt te bestaan, wat algemener zal kunnen worden door ook niet-lcden te laten deelnemen. Een cn ander zal tegen kostprijs geschieden bij voldoende deelname. Bij de in de maand juni te innen contributie zullen bestuursleden, in formeren of er voldoende belangstel ling is. voor dat er verder wordt ge werkt. In grote trekken ligt er een aantrekkelijk programma gereed. Hierover volgen nog nadere medede lingen en aankondigingen in dit blad. Het gebruikelijke collecteren wat voorheen geschiedde om aan de no dige contanten te komen blijft ech ter achterwege. Meerdere leden hebben als hun mening te kennen gegeven, dal zulks in de huidige omstandigheden (Va kantietoeslag e.a.) geen haalbare zaak meer is. Vrijwel ieder die mee wil, zal zulks wel zelf kunnen beta len. Dit te meer nu dc plannen zo liggen dat deze dagreis zal liggen tussen 's .morgens 8 on 's avonds 7 uur; terwijl dc kosten binnen ieders bereik komen. In verband met te grote drukte bij de bussen en op dc wegen zal d.cze omstreeks eind juli begin augustus vallen. Uit hc! maandblad van de „Bond" blijkt telkens dat vele Afdelingen reizen maken, tot zelfs 3- a 5-daagsc toe, waarvan vaak opgetogen versla gen volgen. Mode daarom en gelet op dc aandrang uit dc leden ver trouwt het bestuur te kunnen slagen in zijn opzet. n.l. ccn gezellige dag verzorgen voor dc bejaarden. BRUINISSE Rampvlucht uit Orleans Ook dc Bruinisser postduivenver eniging „De Brusc Trekker" heeft zijn tol moeten betalen aan dc wed vlucht van Orleans op 5 juni. In con cours waren van „De Brusc Trekker" 85 duiven. Er kwamen er maar drie terug. Gelost met noordenwind om 6.45 uur, werd het een rampvlucht omdat de duiven ccn zóne met on weersbuien ont moet ten. Dc drie dieren die zaterdag hun hok bereikten waren van: Abr. lJzelcn- berg 1 en J. J. dc Jonge 2 en 3. Aankomsten 18.30, 18.36 cn 19.12 uur. Onderscheiding Kapitein C. de Keizer van de veer ponten over het Zijpe. ontving dezer dagen de gouden C.N.V.-speld voor meer dan 25-jarig lidmaatschap. ZIJPK Stoomkraan weg uil haven Dc oude sfoomkiaan uil de tram weghaven te Zijpe, die vroeger druk werd gebruikt, maar de laatste jaren weinig of geen dienst meer doel, is gekocht door het sloopbedrijf M. van der Marei te Viane. De kraan zal ge sloopt worden. Daarmee verdwijnt niet alleen een werktuig uit de tramweghavcn, maar ook de blik vanger voor wie van Zierikzee naar Zijpe komt rijden. Voor zover niet door opschietende hoge bomen aan het oog onllrokken vormde de kraan- arm een blikvanger, om de richting naar Zijpe te bepalen. Dc Nieuwerkerkse kennis Mijnheer de redakleur. Met veel genoegen las ik het „his torisch" artikel hierover in uw blad van j.l. vrijdag. ..Wanneer precies de „Nieuwer kerkse mart" is opgeheven, is tol. nu toe onbekend", lees ik. Dit hoeft toch niet onbekend te blijvenwant bij besluit van de gemeenteraad is zulks geschied en de notulen van de raadsvergadering zullen daarvan wel gewag maken. Trouwens, de herin nering aan dc kermis, die ik als 6 a 7-jarige meemaakte, zit. na bijna 70 jaar nog fris in mijn geheugen. Dc laatste koor, dat een draaimo len het feest opluisterde, was in 1902. Hel materiaal werd vanuit Schudde- beurs. waar hel de tweede Pinkster dag dienst gedaan had, per tram aangevoerd. De goederenwagen werd op de Ring afgehaakt cn gelost. Dat moest in dc tijd lussen twee dien sten van de nog pas twee jaar be staande tram geschieden. De exploi tant. een zekere W. Rijnberg uit St. Maartensdijk, met zijn helpers, moesten dus wel haast maken. Dc kennis van 1903 had aan „spul len" alleen de kraam van Klaas Natte uil Brouwershaven cn toen in 1904 dit feest nog is „gevierd" /.onder ccn enkel kennis-attribuut, is besloten tot opheffing. „Doodgebloed", zegt het artikel zeer juist. Nog ccn enkele opmerking en aan vulling: Op de eerste dag van dc kermis kon hel nog aardig druk zijn, dan kwamen heel wat bezoekers uit Zierikzee, die „Pinksteren-drie" vierden. Hun aanwezigheid gaf nog al eens aanleiding 1ot fikse ruzies. Dan wordt er nog gesproken van ccn landbouwer F. Bouwman, die zijn weiland beschikbaar stelde voor ccn soort kermis. Bedoeld wordt, dat in de zomer céns of twee zaterdagen een draaimolen stond bij „de We reld" op een terrein van burgemees ter J. Bouwman. Een soort deté" dus. zij het een heel magere. En dat restant was dan ook (i 1909) het absolute einde van het Nieuwer kerkse kei inisgebeurcn. Een 76-jarige

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4