AGENDA Hulp aan Pakistaanse vluchtelingen Uniek initiatief Poolse televisie Duizenden duiven (nog) niet terug Steeds meer vis in dc Zeeuwse wateren BONN. Georg Leber, de Westduitse minister van verkeer, wil de automobi listen van tie Bondsrepubliek de diepgewortelde mening uit hel hoofd pralen, dat rijden na genot van alcohol nog altijd als een gentle mandelict moet wor den beschouwd. In plaats van wettelijke reglementeringen zoals de invoe ring van de 0,8 promille-grens door te voeren, heeft Leber een groots opge zette campagne gestart, waarmee hij aan de automobilisten apelleert, vrij willig af te zien van het genot van alcohol. De minister van verkeer heeft een bedrag van 500.000 DM voor de actie uitgetrokken. Hij heeft een hele reeks van prominente personen gewonnen, die hem ondersteunen. Zo maken o.a. de schlagerzanger Uclo Jiirgens, de vroegere voetbuhntcrlander „Nr. 1" Uwe Seeler, de christendcmokratische politicus Gerhard Schroder en de sportlerares Liesel Westermann op onze foto linl:s naast minister Leber) in dagbladadvertenties reclame voor de actie „Rijdt zonder alcohol". Pompsta tions verdelen plakettes met hel opschrift „mijn vaste wil - zonder promille Prinses Margriet roept jeugd op voor verplcegvak ZIERIKZEE, 7-6. Het uit drie per sonen, de heren G. Hommersen, L. J, v. d. Linde en G. v. d. Wielen, be staande wielercomité van Zierikzee heeft noodgedwongen moeten beslui ten de voor vrijdagavond 11 juni ge- plende ronde voor amateurs af te ge lasten. Als belangrijkste reden hier van noemt het comité het gebrek aan medewerking van de zijde van de gemeente Zierikzee. Eerst j.l. vrijdag 4 juni kwam er een schrijven va nde gemeente bin nen waarjn antwoord werd gegeven op een op 21 april aan hen gericht verzoek waarin voor de te houden wielerronde een aantal faciliteiten werd gevraagd. In het antwoord werd o.m. medegedeeld dat het co mité wel gebruik kan maken van de dranghekken, maar deze dan zelf moet halen, plaatsen en weer terug brengen. Gezien het feit dat op een onlangs geplaatste oproep om medewerking geen enkele reactie werd ontvangen ziet het comité zich voor een onover komelijke taak gesteld. HATTEM, 6-6. Van de ongeveer drieduizend duiven van eigenaren van de afdeling Oost van de Neder landse Bond van Zaterdagvliegers die zaterdag in Orleans waren losge laten, hadden er zaterdagavond slechts zesenveertig hun hokken be reikt. DEN HAAG, 5-6. De Nederlandse regering zal f 750,000,aan geld en' of medicamenten schenken aan de Pakistaanse vluchtelingen en voor eenzelfde bedrag aan voedsel ver zenden naar de Pakistaanse vluch telingen in India. Minister-president De Jong heeft dit vrijdag bekendgemaakt na af loop van de wekelijkse vergadering van de ministerraad. Ook wil de regering in E.E.G.-ver- band initiatieven ontwikkelen om te komen tot een gecoördineerde voed- sel-hulpactie, ten behoeve van de vluchtelingen in Pakistan als in In dia. DEN HAAG, 5-6. Ten behoeve van de Ocstpakistaanse vluchtelin gen, die zich in kampen in India be vinden, zendt het Nederlandse Roode Kruis een nieuwe vooraad van byna zesduizend blikken kindermelkvoe- ding per schip uit Rotterdam naar Calcutta, vanwaar het Indiase Rode Kruis voor verder transport zal zor gen. Het totaal aan hulp dat het Ne derlandse Rode Kruis dat voor de Oostpakistaanse vluchtelingen zal hebben geboden, bedraagt f 132.000. Brand in HEMA-waren- huis te Utrecht UTRECHT, 5-6. De Hcma-vcsti- ging aan de Oude Gracht in Utrecht is zaterdagmorgen even voor elf uur in alleryl ontruimd. Er was brand uitgebroken in de magazyncn onder het pand. Binnen enkele minuten was het ge bouw leeg van mensen en vol rook. De brandweer, indachtig aan de gevaarlijke brand enkele weken ge leden aan de Oude Gracht vlak naast de Hema, kwam met veel materieel aan. De vuurh aard bleek moeilijk bereikbaar, maar na 40 minuten was het vuur toch gedoofd. Volgens assistent-bedrijfsleider L. Leeflong, valt de schade mee. Anti-E.E.G.-demonstratie in Londen LONDEN, 5-6. Een groep tegen standers van een Brits toetreden tot de Europese Economische Gemeen schap hoeft zaterdag by de ambts woning van premier Edward Heath in Downing Street een petitie met de handtekeningen van 300.000 tegen standers van de E.E.G. aangeboden. Ernstig verkeersongeluk in Oost-Duitsland BERLIJN. Vier doden zes ernstig en zeven licht gewonden heeft een verkeersongeluk op zaterdagavond in Oost-Duitsland geëist. Nieuwe algemeen- secretaris C.B.T.B. DEN HAAG. 5-6. Tot algemeen secretaris van de Nederlandse Chris telijke Boeren- en Tuindersbond is met ingang von 1 juli benoemd drs. P. Bukman (37). Hij volgt als zoda nig drs. J. de Koning op, die in ver band met zijn verkiezing tot lid van de Tweede Kamer (voor de ARP) ontslag uit zijn functie heeft ge vraagd. Drs. Bukman trad in 1961 in dienst van de C.B.T.B.-Holland-Brabant en per 1 december 1965 werd hij be noemd tot Tuinbouwsccrctaris van de Nederlandse C.B.T.B. Drs. De Ko ning blijft het voorzitterschap ver vullen van de onderwijscommissie van de bond. Het comité betreurt het ten zeerste dat de gemeente Zierikzee hierbij haar medewerking niet verleent dit in tegenstelling met andere gebeur tenissen waarbij het verzorgen van de dranghekken wel door de ge meente wordt verzorgd. Financieel was het geheel rond voor wat betreft de vaste aan een wielerronde ver bonden kosten. Wil men betaalde krachten gaan aanwerven om de dranghekken te gaan plaatsen dan zou het comité nogmaals bij de Zie- rikzeese middenstand moeten gaan aankloppen, een maatregel waar men totaal niet voor voelde. Het feit dat het parcours niet voor 's avonds 6 uur werd afgesloten, waardoor het heffen van entree onmogelijk wordt gemaakt ,speelde bij het niet door gaan van de ronde ook een rol, als mede het feit dat voor de laatste maal gebruik mocht worden gemaakt van het parcours aan de Juliana- straat. Nadat vorig jaar met ophef fen van de zwemvereniging „De Zeepaardjes" de traditionele zwem wedstrijd in het havenkanaal kwam te vervallen ziet het er nu weer naar uit dat Zierikzee weer een belangrijk sportevenement minder krijgt. Zondagmorgen kwamen er nog een paar binnen. Er moet welhaast wor den aangenomen dat deze vlucht zeer grote verliezen aan duiven heeft opgeleverd. Van de kant van de afdeling Oost verzoekt men ons mee te delen dui ven die zijn komen aanvliegen eten en drinken te geven en, daarna te laten vliegen. Hoe groot het totale verlies aan duiven van de bond is, was zondag middag niet bekend. Behalve duiven van eigenaren aangesloten bij de af deling Oost, namen duiven van eige naren van de afdelingen Zeeland, Zuid, West, Gooi- en Sticht en Noord aan deze vlucht deel. Wellicht heb ben in totaal wel ongeveer vijftien duizend duiven aan de vlucht deel genomen. P.T.T.-chauffeur wandelde 1100 kin AMSTERDAM, 6-6. Bruin verbrand en fit is zaterdagavond, een dag eer der dan hij van plan was geweest, de 52-jarige heer Arnold Burlage, chauffeur bij de P.T.T.in zijn woon plaats Amsterdam teruggekeerd van een wandeltocht van bijna elfhon derd kilometer naar de grens tussen de Bondsrepubliek Duitsland en de Duitse Democratische Republiek. Hij was op 16 mei uit Amsterdam ver trokken om met deze wandeltocht het feit te vieren dat hij dit jaar voor de tiende maal de vierdaagse in Nijme gen zal meelopen. Zwembad „De Duikelaar" „offieieel gekraakt" HAHDINXVELD-GIESSENDAM, 6-6 Onder grote belangstelling is zon dagmiddag het zwembad „De Dui kelaar" te Hardinxveld officieel ge kraakt. De komende zondagen zullen eveneens kraakacties volgen totdat met het gemeentebestuur een inter imregeling kan worden bereikt. Mr. Luns secretaris generaal van de NAVO LISSABON, 4-6. Minister mr. J. M. A. H. Luns, van buitenlandse za ken, is vrijdag tot secretaris-generaal van de Noordatlantischc Verdragsor ganisatie gekozen, als opvolger van de Italiaan Manlio Brosio. Minister Luns is bijzonder ver heugd dat hy thans is benoemd in „de enige internationale functie die ik ooit heb geambieerd cn die ik ooit zou aanvaarden", namelijk secreta ris-generaal van de NAVO per 1 oktober. DEN HAAG. De benoeming van minister Luns tot secretaris-generaal van de NAVO is. naar het oordeel van minister-president De Jong, voor Nederland als voor de heer Luns zelf „een bijzondere onderscheiding". Hittegolf in Mexico kost 54 kinderen het leven MEXICO STAD. 5-6. Dc hittegolf in Mexico heeft al aan 54 kinderen het leven gekost. In dc staat Chihau waar sinds 21 maart 1950 geval len van uitdroging zijn geregistreerd, zijn tot nog loc 39 kinderen overle den. Dit heeft dc directeur van dc Mexicaanse gezondheidsdienst mee gedeeld. In de slaat Monterrey, waar al 15 kinderen zijn gestorven, zijn sinds 27 april bijna 2700 uitdrogingsgeval- lcn gemeld. In beide staten zijn eer- stc-hulpposten ingericht cn genees kundige teams reizen dc dorpen af. Weer een lijk (25ste) in boomgaard gevonden YUBA CITY. 5-6. In dc „boomgaard des doods" in Californië is vrijdag opnieuw een lijk opgegraven, het 25ste. Alle slachtoffers die men daar heeft gevonden, bleken met geweld om het leven te zijn gebracht. Dc 37-jarige koppelbaas, Juan Co rona, is reeds in slaat van beschul diging gesteld wegens moord op lien van dc slachtoffers. Hij heefl zich onschuldig verklaard. Dit kan niet anders dan betreurt worden temeer daar Zierikzee dc eerste gemeente op Schouwcn-Dui- veland was waar men tot het orga niseren van een wielerronde over ging;, wat later in nog een drietal plaatsen navolging vond. Dader van overval meldt zich bij politie ZCETERMEER. 6-6. Dc 24-javige K. W. K. uit Nieuw-Lekkerland, die op 27 mei een overval pleegde op een bijkantoor van de Ruiffeisen- bank in Zoetermeer, heelt zich vrij dagavond aangemeld bij de Arn hemse politie. Dc man was met de buit - twaalf duizend gulden - naar Duitsland gegaan. Et is geen cent meer van over. K. verklaarde tegen de poltie dat hij in Miinchen is be loofd. Duitse verpleegster omgekomen UTRECHT, 6-6. Zondagmorgen om- strecks kwart over zeven is bij een ongeluk op de Maarsbergseweg in Maarn bij een auto-ongeluk de 57- jarige verpleegster B. M. uit Neuren berg om het leven gekomen. Twee van haar collega's, de 62-jarige me vrouw V„ die de wagen bestuurde, en de 56-jarige L S. uit Hamm, zijn ernstig gewond in het academisch ziekenhuis in Utrecht opgenomen. De oorzaak van het ongeluk is niet bekend. Kasteel van Roosteren uitgebrand ROOSTEREN, 5-6. Zaterdagavond is het uit de 17e eeuw daterende kas teel van Roosteren in Zuid-Limburg grotendeels door brand verwoest. Het fraaie kasteel, dat op de rijksmonu mentenlijst staat, was reeds lang on bewoond. Men zou het grootste ge deelte van het kasteel hebben kun nen behouden, als de brandweer korpsen van Roosteren en Susteren niet te kampen zouden hebben gehad met een te lage waterdruk. Daarom moest de brandweer van Sittard met groot materieel te hulp geroepen worden. Toen deze arriveerde, was er geen redden meer aan. Verpleegsters gaan petitie aanbieden AMSTERDAM, 6-6. Verpleegsters uit de Centraal Israëlitische Zieken verpleging te Amsterdam zullen dinsdagmiddag a.s. een petitie met ongeveer 2500 handtekeningen van verpleegsters uit heel Nederland aanbieden bij de Russische ambas- sadein Den Haag. In de petitie eisen de verpleegsters de vrijlating van Ruth Aleksandro- vitch, de Joodse verpleegster van 23 jaar, die bij het onlangs gehoudeh proces in Riga tot één jaar dwang arbeid werd veroordeeld. Jongetje onder traklor VEENDAM, 5-6. De 4-jarige Abel de Wit uit Veendam is in zijn woon plaats onder een traktor gekomen en vrijwel op slag gedood. De trak tor stond voor het huis van de fa milie vari het jongetje, waar de be stuurder van het voertuig op bezoek was. Toen deze weg ging, reed hij met een wiel over het jongetje dat aan de voorkant van de traktor was gaan hangen. De bestuurder had het jongetje niet gezien. „Wonder-koe" BURBUSAY, 5-6. In Burbusay, een plaatsje in de Venezolaanse staat Trujillo, heeft een koe dezer dagen bij een aantal kerkgangers een schok van eerbied teweeggebracht, door tij dens een dienst plotseling uit de lucht te komen vallen. Het dier was, zich van goed noch kwaad bewust, al grazend het tot op de grond reiken de kerkdak opgeklauterd en had zich tegoed gedaan aan graspollen, waar van het hoogbejaarde dak in ruime kennelijk het enige was wat de zaak mate was voorzien. Daar dit gras intact had gehouden, voelde de koe na een paar polletjes de grond onder zich verdwijnen en werd ,toen ze tus sen het kerkvolk terecht was geko men, prompt aangezien voor een te ken des hemels. Er werd niemand gewond en de koe was er gauw weer bovenop, aldus de kerkelijke auto riteiten in Burbusay. Overleden na aanrijding op zebrapad LEIDEN, 5-6. Dc achttienjarige Maria van Wcers uit Den Haag is in het academisch ziekenhuis te Leiden ■overleden aan dc gevolgen van een ongeluk op het Leidsc Stationsplein. Het meisje stak bij rood voetgan gerslicht een zebrapad over. Een na derende bromfietser kon haar niet meer ontwijken. Bij de aanrijding liep het meisje een schcdelbasis- fraktuur op. Vrachtauto met dynamiet ontploft WACO. 5-6. Minstens vijf mensen zijn om het leven gekomen en 25 ge wond geraakt toen een vrachtauto, geladen mot dynamiet, vrijdagavond in do hichl vloog op een grote ver keersweg die door het plaatsje Waco, in dc Amerikaanse slaat Georgia, loopt. DORDRECHT, 5-6. „Juist in deze tijd waarin zo velen van ons jonge ren vragen naar de werkelijke zin van het bestaan, zou de roeping om te verplegen des te sterker moeten zijn". Vlieg in oog 300.000 gulden schade KARLSRUHE, 6-6. Een vlieg die in het oog van een vrachtautochauffeur terechtkwam, is oorzaak geworden van een ongeluk by Karlsruhe, waarbij twee personen ernstig wer den gewond en een schade van 300.000 gulden werd aangericht. De vrachtauto, waarvan de be stuurder de macht over het stuur verloor, reed op een punt waar de weg werd verbreed, tegen een be tonmolen en sloeg om. De chauffeur en een wegwerker liepen zware ver wondingen op. Een pas met beton overdekt weggedeelte werd over veertig meter vernield. Zeer grote heroïnevangst WASHINGTON, 5-6. Agenten van het Amerikaanse narcoticabureau en de Spaanse politie hebben in Valen cia 111 kg heroïne in beslaggenomen, zo deelde het Amerikaanse ministe rie van justitie vrijdag mee. Het is de grootste partij heroïne waar men ooit de hand op heeft kunnen leggen. De Spaanse politie arresteerde twee Fransen, die het spul vervoerden in een auto, die zij wilden verschepen van Barcelona naar- Vera Cruz, in Mexico. De heroïne zou vanuit dat land vermoedelijk naar de Verenigde Staten zijn gesmokkeld. Zes Amerikaanse militairen in Griekenland verongelukt ATHENE, 6-6. In Griekenland zijn zondagavond zes Amerikaanse mili tairen bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. De auto waar mee zij op weg waren naar hun ba sis in Noord-Griekenland, kwam in botsing met een autobus. Acht in zittenden van de autobus - allen Grieken - werden zwaar gewond, evenals een Amerikaanse militair. Vier miljoen werklozen in de Verenigde Staten WASHINGTON, 5-6. Het aantal werklozen in de V.S. is vorige maand lot boven de vier miljoen gestegen: een miljoen meer dan in dezelfde pe riode van hel vorige jaar. Het aantal mensen dat zonder werk is was in april 4.394.000 oftewel 6,2 procent. Het percentage werklo zen schommelt sedert december vo rig jaar tussen de 5,8 en 6,2 procent, waarbij het de afgelopen drie maan den steeds aan de hoge kant was. MIDDELBURG. 5-6 De Zeeuwse visserij boekt, alle tegenslagen ten spijt, gunstige resultaten. Dc aan voer van diverse vissoorten neemt steeds grotere vormen aan. Het aanvoerpatroon verandert ech ter wel. Momenteel stijgt de aanvoer van zeevis, zoals tong. kabeljauw en schol, terwijl die van garnalen te rugloopt. Dc aanvoer van tong be droeg in 1967 824.000 kg, in 1970 1 128.000 kg. Die van schol in 1967 357.000 kg cn in 1970 1.045.000 kg. Die van garnalen in 1967 1.234.000 kg en in 1970 947.000 kg. De Zeeuwse wateren zijn voor de mosselen nog slceds hel belangrijkst. Dit' heeft prinses Margriet ge zegd bij de opening van het nieuwe ziekenhuis „Refaja" van de Protes tants Christelijke Vereniging voor Ziekenverpleging in Dordrecht. „Overal in Nederland worden nieuwe ziekenhuizen en verpleegte huizen gebouwd. Onze zorg voor de zieke mens wordt steeds efficiënter opgezet, de nieuwste apparatuur, nieuwe vormen van architectuur, nieuwe revalidatiemogelijkheden en nog zoveel meer. Maar hoe staat het met de verpleging van de zieke me demens?" vroeg prinses Margriet.. „Past deze zich aan, verruimt zij zich, krijgt zij een andere inhoud? Wat dit laatste betreft, mag ik vurig hopen dat de bezieling van de ver pleegkundigen dezelfde blijft". „Dc zieke mens blijft in essentie altijd dezelfde inzet vragen, maar dit wil niét zeggen, dat de verpleging geen nieuwe vormen zou kunnen zoeken. Zij doet dit ook bijvoorbeeld in het vinden van grotere persoon lijke verantwoordelijkheid cn het werken in teamverband. Nu de ver pleging vaak zeer technisch wordt, is het een aantrekkelijk beroep, ook voer mannen geworden". Krasse grijsaard ALGIERS, 6-6. In de Algerijnse plaats Mascara heeft zaterdag Jerroe Mostefa Oeld Mchamecl in goede ge zondheid zijn 153ste verjaardag ge vierd, zo meldt hel Algerijnse pers bureau. De in 1818 geboren Jerroe heeft ruim 100 jaar op hel land gewerkt. In 1941 maakte hij een pelgrimstocht naar Mekka. Hij heeft een vrouw van 69 jaar, die zijn zevende echtge note is. Zijn eerste twee vrouwen verloor hij door de dood. De vier volgende verstootte hij. Uit zijn di verse huwelijken zijn negen kinderen geboren. Moskou heeft meer dan 7 miljoen inwoners MOSKOU. 6-6. Moskou heefl 7.061.008 inwoners, van wie 56 pet. vrouwen cn 44 procent mannen, zo blijkt uit het resultaat van een onlangs gehouden volkstelling. In vergelijking met de vorige te Hing, in 1959, is de bevol- kin gvan de hoofdstad met 17 pet. toegenomen. Explosie op Nederlands schip in Mozambique LISSABON. 5-6. Bij- een ontplof fing aan boord van het Nederlandse vrachtschip „Rotli" in de havenstad Nacala in dc Portugese kolonie Mo zambique. zijn twaalf havenwerkers gewond, zo meldt het Portugese pers bureau Lusitania. Het 8.358 ton me tende schip voer Nacala binnen met een brand in de ruimen. De explosie deed zich later voor. Dc herstelwerk zaamheden zullen zeker acht dagen duren, aldus Lusitania. Dc aanvoer van Zeeuwse mosselen bedroeg vorig jaar 429.000 ton, ter wijl de Waddenzee slechts goed was voor 327.000 ton. In de voorafgaande seizoenen bedroeg de aanvoer 1.076.300 ton cn 881.000 ton. Deze daling is voornamelijk te wij len aan dc zeer geringe hoeveelheid halfwasmosselen, die bij de aanvang van het seizoen op de mosselpercelen aanwezig waren. Zeeland kent dank zij zijn gunstige ligging, totaal geen af/.elproblemen. Dll staal te le/.en in hel jaarverslag over 1970 van do ver eniging lot Bevordering der Zeeuwse Visserijbelangeii, „Zovibel". Maandag 7 juni Zierikzee Gcr. Jeugdgebouw, 7 uur, start fiets- foto-puzzcllochl voor dc jeugd. Dinsdag 8 juni Zierikzee 's Lundskumer. W uur, Waterschap Schouwen-Duiveland. Ger. Jeugdgebouw, bovenzaal, 8 uur, Bingo en spelenavond. Nieuwerkerk Clubgebouw SKNWK, 8 uur, leden vergadering SKNWK. Rcnesse Dorpshuis, vergadering gemeente raad Westerschouwen. Woensdag 9 juni Zierikzee Ger. Jeugdgebouw. bovenzaal, 2 uur, filmmiddag voor kinderen lot 12 jaar. Sportpark Bannink. 7 uur, gekostu- meerde voetbalwedstrijd. Kcrkwcrve Verenigingsgebouw, 7.45 uur, verga dering N.C.V.B. Donderdag 10 juni Zierikzee Ger. Jeugdgebouw, bovenzaal, 8 uur, volksdansavond. Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur. Jaarfeest vrouwengroep „Wees een Zegen". Vrijdag 11 juni Zierikzee Gcr. Jeugdgebouw, bovenzaal, 8 uur, grote slot avond Ger. Jeugdweek 1971. Liuionuilefles en spuitbus geëxplodeerd ROTTERDAM, 5-6. Een 35-jarige vrouw uit Rotterdam is gewond door scherven van een exploderende fles limonade (Pepsicola) het ongeluk ge beurde in een supermarkt in de Maasstad. Nadat de vrouw de fles uit een rek had gepakt spatte de fles in haar handen uiteen. Een scherf sneed een ader in haar been door. De vrouw moest zich onder medische behande ling stellen. Een 16-jarige bijrijder uit Rotter dam liep donderdag hoofdletsel op toen bij het lossen van dozen met spuitbussen smeerolie één van de bussen door oververhitting explo deerde. De jongeman moest in het oogziekenhuis worden opgenomen. Groep advocaten legen uitlevering deserteur AMSTERDAM, 5-6. Twintig advo caten en procureurs in de arrondis sementen Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht hebben in een telegram aan de minister van justitie naar aanleiding van een eventuele overlevering van de Amerikaanse deserteur Ralph Waver aan het Amerikaanse gezag, hun ernstige verontrusting uitgesproken indien de minister voornemens mocht zijn tot overlevering over te gaan. Zij drin gen er bij de minister op aan aan het verzoek van hel Amerikaanse ge zag geen gevolg te geven. Zwaar weer boven zuidwest-Frankrijk AGEN. 6-6. In het zuidwesten van Frankrijk is zaterdagavond de streek van Agen getroffen door een zwaar onweer, dat gepaard ging met hevige regenval. De meeste schade werd aangericht in Castel-Jaloux, dat door een riviertje wordt doorsneden waar van het peil in korte tijd vier meter steeg. Tweehonderd woningen wer den beschadigd, terwijl een brug en talrijke telefoonkabels werden ver nield. Kind onder traktor in riviertje verdronken VELDHOVEN, 5-6. Dc zevenjarige Thea Kox uil Veldhoven (N.B.) is verdronken in het riviertje dc Dom mel. Het kind reed mee op een traktor, die een hooischudmachine trok. De traktor. die werd bestuurd door een 17-jarige neef van het meisje, sloeg bij het maken van oen bocht om cn kantelde in het ri viertje. Zowel de bestuurder als het meisje kwamen onder 't voertuig te recht. Onmiddellijk toegeschoten voorbijgangers probeerden vergeefs het voertuig (e verplaatsen. Wei wist men het hoofd van de bestuurder zolang boven water te houden tol meer hulp kwam opdagen. Voor hel meisje kwamen dc reddingsacties te laat. WARSCHAU. 3-6. Alle burgers van Polen konden vorige week voor de eerste keer een leidend vcrtcyen- ivoordiger van de communistische j)art\j vragen stellen over allerelci problemen en onmiddellijk daarop een antwoord krijgen. De Poolse te levisie heeft daattoe namelijk een se rie programma's ojtgesteld die op ge zette tijden onder de naam Burgers- tribune'worden uitgezonden. De eerste uitzending was peivyd aan een van de grootste problemen in het land. de woningbouw. De tele fonisch gestelde vragen werden in dc Szydlak, lid van hel jwlitburo en se-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2