MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR FA. VERSCHIERE Reinigingsdienst Sch.-Duiveland vergaderde te Scharendijke Moderne nieuwe ambulance afdeling Schouwen Ned. Rode Kruis gg'4 Ongeluk door trekker - Drie doden (Slot) MIDDENSCHOUWEN, 2-6. Zoals reeds dinsdag gemeld vergaderde vorige week de Raad van Bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland in het gemeentehuis van Middenschouwen tc Scharendyke, onder leiding van burgemeester S. Francke. De bijdragen van de gemeenten zijn in de vierde begrotings wijziging (ontvangstzijde) geraamd als volgt: (f 29,- per emmer) Brouwershaven 1220 x f 29,- f 35.394,50; Bruinisse 913 x f 29,- f 26.477,-; Duiveland 1226 x f 29,- f 35.554,-; Middenschouwen 615 x f 29,- f 17.835,-; Westerschou- wen 2440 x f 29,- f 70.774,50. Totaal f 186.035,- of een verlaging met de oorspronkelijke raming van f 6924,17. Hoger geraamd wordt daarentegen het gebruik van de stortplaatsen. Aan stortgeld werd ontvangen van par- tikulieren: Van de belt Ouwerkerk f 748,50; van de belt Serooskerke 1' 5047,- plus f 1700,- vergoeding Ra demaker totaal f 2745,50 een verho ging van deze post met f 2475,50. Aan rente van kasgelden wordt f 1065,59 geraamd. De tweede wijziging 1971 ging ui teraard uit van een andere grond slag dan die van 1970, omdat de hef- fin per emmer is vervangen door heffing per perceel. Geraamd wordt 5600 percelen van f 30,- is f 168.000,- plus verhuur van containers f 1025,- maar bovendien van de zakkenver- koop. Er is een geraamd verbruik van 510.000 zakken. Hiervan zullen gratis worden verstrekt 5600 x 60 is 336.000 zakken, voor verkoop blij ven dan over 174.000 zakken a f 0,30 is f 52.200,-. Advertentie De kosten voor aanschaf van plas- ticzakken worden geraamd op f 57.800,52. De gewijzigde rekening sluit met een bedrag aan onvoorzien van f 11.000 (f 10.998,13). De boek waarde van de auto Duiveland is per 31 december 1971 nog f 10.500,-, die van de auto Schouwen f 57.906,- van de laadsehop (die al veel dienst heeft gedaan) f 14.000,-. Een krediet werd gevraagd en ver kregen van f 3.000,- van nog uit te voeren werken op de belt te Seroos kerke (het graven van sleuven door een dragline). De gemeenschappelij ke regeling werd op enkele punten gewijzigd (aangepast aan de huidige toestand en eerder genomen beslui ten). Gesproken werd over de wense lijkheid, om ook de opstappers, die daarvoor de vereiste papieren bezit ten, wat meer rij-ervaring te laten opdoen. Bij ziekte of uitvallen van een chauffeur, kan met eigen men sen, dan dit euvel worden opgevan gen. Dc Rondvraag Bij de Rondvraag verzocht wet houder Hoogerhuis (Westerschou- wen) om in de advertenties grof vuil ophaling niet alleen de districten maar tevens ook de plaatsnamen,van de dorpskernen, die met die dis trictsnummers zijn aangegeven te vermelden. Wethouder Jumelet (Bruinisse) zei dit de vorige vergade ring ook al te hebben verzocht. Nu er blijkens nog andere zo uitlatingen (wethouder Boot, Midden Schouwen) overal klachten hierover zijn, velen hebben de circulaire niet meer, waarin de districten zijn aangege ven, werd besloten in de adverten ties in het vervolg, ook werkelijk de plaatsnamen of routes die de grof vuil ophaaldienst zal volgen op te geven. Schoolreisjes klassen Chr. school te Bruinisse BRUINISSE, 1-6. Klas 1 en 2 van de Chr.school te Bruinisse maakten vorige week hun schoolreisje naar Rotterdam, onder leiding van de on derwijzers en chauffeur Joh. van Aken. Te ruim 10 uur arriveerde de bus met 54 leerlingen bij Diergaarde Blijdorp, een attraktieve en leerza me excursie voor jonge leerlingen, die de dieren die ze alleen nog maar van de beeldbuis of uit boeken ken nen, dan in levende lijve kunnen zien. De grootste belangstelling ging uit naar de apen. In een dierentuin vindt men ook wel gelegenheid het twaalf uurtje te nuttigen en toen dat was gebeurd ging het naar het grote station, waar men echte treinen kon zien zoveel men maar wilde. De metro van Centraal naar Zuid, was opnieuw een sensatie die zijn toppunt vond, toen men echt in dit ondergrondse vervoermiddel reisde naar het Zuidplein, waar de bus ge reed stond, die om half vijf luid toe terend weer in Bruinisse arriveerde. Klassen 3 en 4 De klassen 3 en 4 van dezelfde school waren vrijdag 28 mei aan de beurt, om hun schoolreis te houden en eveneens weer met de heer Van Aken ging het in stromende regen naar Den Haag. In Panorama Mes- dagh heeft men van de regen wei nig last, de leerlingen vonden het een imposant en interessant werk stuk. Inmiddels was het droog gewor den, zodat men Madurodam kon be kijken. De havens hadden bij de Bruse jongens en meisjes de meeste belangstelling. In De Bataaf, eet en speelgelegenheid werden de meege brachte boterhammen genuttigd, vervolgens werd de Pier bezocht en het aquarium bezichtigd. De grote speeltuin Drievliet is nog steeds een oord waar jong en oud zich goed ver maken kunnen en node werd dan ook de bus ingestapt, die plm. 6 uur weer op Bruinisse arriveerde. Tevens vele juni-aanbiedingen tegen zeer lage prijzen Korte St Janstraat 16, Zierikzee Telefoon 2106 HANNOVER. Een van de bekend ste Duitse schilders, Otto Brix (70), is in Lueneburg (Nedersaksen) ge storven. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De spaargelden, toe vertrouwd aan de spaarbanken, han delsbanken en andere financiële in stellingen, zijn blijkens een door de Coöperatieve Centrale Raiffeisen Bank gepubliceerd overzicht in de eerste drie maanden van dit jaarmte 1.086 miljoen gulden gestegen. Dit is meer dan tweemaal de stijging in de eerste drie maanden van het vo rige jaar, die 478 miljoen gulden be droeg. MAARSSEN. Op de verbindings weg van Maarssen naar de Rijksweg Utrecht-Arnhem is de 49-jarige op perwachtmeester A. A. van Bedaf uit Apeldoorn met zijn auto tegen een stilstaande auto, welke voorge sorteerd stond, gebotst. De militair was op slag dood. SCHIPHOL. Het concertgebouw orkest met de dirigenten Bernard Haitink en Roberto Benzi uit Rio de Janeiro is op Schiphol teruggekeerd van een zesweekse tournee door Noord-, Midden- en Zuid-Amerika. SCHOONHOVEN. Bij de klokken- fabriek K. H. de Jonge in Schoon hoven zijn 150 Oud-Hollandse, zoge naamde „Zaanse klokken", gestolen met een gezamenlijke waarde van f 30.000. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. A Flitsen uit het buitenland SANTEFE. Een bende van 15 man heeft een half uur lang de Argen tijnse plaats San Jeronimo Norte be heerst. De politie werd opgesloten in de cellen van het politiebureau en een bank beroofd. Belangrijke aanwinst vanaf 5 juni a.s. beschikbaar WESTHOEK, 2-6. Reeds enige ja ren is te Renesse een ziekenauto ge stationeerd, afkomstig van de heer Elenbaas te Bruinisse die destijds een nieuwe wagen heeft aangeschaft. Deze wagen was eerst alleen gedu rende de zomermaanden aanwezig, later het gehele jaar. Het is geble ken dat door de aanwezigheid van een dergelyke auto in de Westhoek veel tijd bespaard wordt indien in deze omgeving een ongeval plaats vindt of bij een spoedgeval iemand naar een ziekenhuis vervoerd moet worden. Men behoeft dan immers niet te wachten tot 'n ziekenauto uit Zierik zee ter plaatse arriveert. Bovendien kan in een drukke tijd deze auto ook ZIERIKZEE, 2-6. In een der zalen van het gebouw van het Leger des Heils te Zierikzee spelen iedere morgen een dertigtal peuters onder leiding van drie kleuterleidsters en drie kinderverzorgsters. Deze voorbereiding op de kleuterschool leert de kinderen spelen in teamveband en luisteren naar een juffrouw. Er is een grote wachtlijst voor dit peuterklasjeAan het eind van de zomer zal de tuin die achter dit gebouw ligt worden ingericht als speel tuin voor deze kinderen, er komen een wip, schommels en een zandbak. Verder is door de gemeente Zierikzee aan het Leger des Heils een lokaal van de school aan de Nieuwe Boogerdstraat toegewezen. Er zijn plannen om deze zomer weer gedurende 14 dagen kinderspelen te organiseren, hiervoor z\jn echter vijftien vrijwilligers nodig die zich nog niet hebben aangemeld. Vandaag donderdagdoen de heer en mevrouw Cooi- mans hun intrede bij het Leger des Heils te Zierikzee als opvolgers van ka pitein Knot. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode) reeds in bedrijf zijn. De huidige zie kenauto is nu echter aan vernieu wing toe en op de lange afstand niet meer geschikt. Er moest dus iets ge daan worden. Vorig jaar startten de artsen H. J. Simons en B. J. van Fraassen te Re- nesse een bliksemaktie om te komen tot de aanschaf van een nieuwe am bulance. Deze aktie had tot gevolg dat ook de heren B. B. C. Landegent, L. M. Leeuwe en R. Saman Pz. te Haamstede zich geroepen voelden mee te helpen en een huis-aan-huis kollekte organiseerden, waarbij nog 18 dames en heren werden ingescha keld. Tevens werden in heel de af deling nog diverse mensen en be drijven bezocht, die buiten de route vielen. Dit alles had tot resultaat dat thans een bedrag groot f 40.500,- is bijeengebracht. Hiervoor is besteld een Mercedes- Benz ambulance met carrosserie van de fa. gebr. Visser te Leeuwarden, uitgerust met een 6 cylinder 135 pk benzinemotor. Deze ambulance is door dokter Simons overgedragen aan het Rode Kruis. Omdat de afde ling Schouwen (Westhoek) omvat de dorpen Burgh, Haamstede, Renesse, Noordwclle, Serooskerke, Ellemeet en Scharendijke heeft de wagen het opschrift afd. „Rode Kruis Schou wen" gekregen. Het bestuur van de afd. Schouwen (W). is de initiatiefnemers, de art sen Simons en Van Fraassen zeer dankbaar voor dit aktiegeschenk. Het is dan toch maar gelukt en vol komen in de geest van het Rode Kruis bestaat nu eenmaal uit parti- kuliere bijdragen, zonder overheids subsidie. Vanzelfsprekend zullen ex ploitatie en de inrichting nog wel iets vergen. Het Rode Kruis is de he ren Landegent. Leeuwe en Saman met hun 18 kollektanten ook ten zeerste erkentelijk. Tot grote vreugde zal de ambulan ce op 5 juni a.s. in het bezit van de afdeling kunnen z(jn. Teneinde zoveel mogelijk iedereen in staat te stellen deze aanwinst voor de inwoners en vele gasten te laten zien, zal dit kunnen geschieden op 5 juni te 16.00 uur bij de heer J. v. d. Slikke, Oude Moolweg 8 Renesse, die om 16.15 uur een rondrit maakt door de dorpen Haamstede, Burgh. Wes- tenschouwen, Serooskerke, Noord- welle, Ellemeet en Scharendijke. In de dorpskommen zal worden ge stopt. PAPEETE. In een Franse bekend making, uitgegeven in Papeete, is meegedeeld dat vrijdag een nieuwe reeks kernproeven begint op het Atol Moeroeroa in het midden van de Stille Zuidzee. Tot nader aankon diging is het betroken gebied Voor de scheepvaart verboden. SAN JOSE. In San Jose, de hoofd stad van de Midden-Amerikaanse Staat Costa Rica, hebben ongeveer 500 studenten verwondingen opgelo pen in gevechten met de politie. NEW YORK. 48 procent van de Amerikanen is voorstander van toe lating van Communistisch China tot de Verenigde Naties, aldus het re sultaat van een opiniepeiling van het Instituut Louis Harris. BOGOTA. In Columbia hebben alle ministers, met uitzondering van de bewindsman van defensie, hun portefeuille ter beschikking gesteld om president Misaël Pastrana in de gelegenheid te stellen, zijn kabinet te re-organiseren en de meningver- verschlilen binnen de regerings coalitie op te lossen. TEL AVIV. „Zij die de neiging vertonen het belang van het nieuwe Egyptisch-Russische verdrag te klei neren, en het af te doen als een nor male ontwikkeling van de betrek kingen tussen die twee landen, ver gissen zich deerlijk", zo heeft de Is raëlische minister van staat Galili verklaard op een openbare bijeen komst in Nezz Ziona, bij Tel Aviv. WASHINGTON. De commissie voor de strijdkrachten uit het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden heeft besloten de begroting van 59 miljoen dollar voor verdere ontwik keling van de zware BBT-70 tank te halveren. LISSABON. De Britse minister van Buitenlandse Zaken sir Alec Douglas-Home, heeft in Lissbon de hoop uitgesproken dat Engeland als lid van eij zich uitbreidende Europe se gemeenschap in de toekomst nog nauwere betrekkingen met Portugal zal onderhouden. CAIRO. Een eerste groep politie ke en criminele gevangenen die zon der proces in Egyptische gevange- nisen werden vastgehouden, is vrij gelaten. Dit heeft de minister van binnenlandse zaken, Mamdoeh Sa lem, verklaard. HAMBURG. Het verkeer tijdens de Pinksterdagen heeft op de West- duitse wegen 194 mensenlevens ge- .eist. In 1970 waren het er 125. Als oorzaken voor de verkeerson gelukken worden onder meer ge noemd te grote snelheid en gebruik van alcoholische dranken. KRISJNAGAR. In de afgelopen vijf dagen zijn minstens 800 Oost- pakistanen in de vluchtelingenkam pen in de Indiase staat West-Benga len aan cholera overleden, zo is van de. zijde van de Indiase geneeskundi ge dienst in dit gebied meegedeeld. - WASHINGTON. Het Amerikaan se leger stelt een onderzoek in naar beschuldiging over een nieuwe mas samoord in Vietnam, waarbij 24 tot 40 burgers, onder wie vrouwen en kinderen, door leden van de Ameri kaanse luchtlandingsbrigade zouden zijn gedood. EASTBOURNE. De Britse Coöpe ratieve beweging heeft zich met zeer grote meerderheid uitgesproken vóór toetreding van Engeland tot de EEG mits de toelatingsvoorwaarden aan de Engelsen bekend gemaakt worden voordat zij aangenomen of verwor pen worden. HAHA, OKINAWA. Op de Ame rikaanse militaire bases op Olinawa liggen meer dan 3.000 kernkoppen van twintig verschillende typen op geslagen, zo schrijft de „Gensuikyo", een vereniging op Olinawa tegen de a- en h-bommen. FEUILLETON Beeld van de drukte tijdens de Pinksterdagen aan hel strand te Renesse. Plattelandsvrouwen Sprang-Capelle waren te gast bij afdeling Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 2-6. Vorige week bracht de afdeling Sprang-Ca pelle van de Ned. Bond van platte landsvrouwen een bezoek aan de af deling Brouwershaven. Na de ont vangst van de gast en een woord van welkom van de presidente van de afdeling Brouwershaven trok men naar de Hervormde kerk om deze te bezichtigen. De kosteres van de kerk mevrouw De Jonge-Hoekman, gaf een toepas selijke toelichting bij de beziens waardigheden. Na de lunch gebruikt te hebben in het Herv. verenigings gebouw werd met de bussen een be zoek gebracht aan het haventje vaq Den Osse, waar tevens een boot tocht werd gemaakt op een boot van de RTM. De afsluiting van het Brou- wershavense gat werd bekeken. Hierna werd een korte rijtoer over Schouwen-Duiveland gemaakt, waarna te Zierikzee gedineerd werd in restaurant Mondragon. Tijdens het diner las een van de ga'sten een gedicht voor over de belevenissen, van deze dag dat bijzonder werd ge waardeerd. Aan het slot van de ge zellige dag dankte de presidente van de afd. Sprang-Sapelle voor de har telijke ontvangst en voor de dag, waarvan de leden erg genoten had den. De presidente van de afd. Brou wershaven wenste de gasten verder een goede terugreis toe. Er werd meegedeeld dat de vol gende vergadering van de afd. Brou wershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen op 22 juni a.s. zal plaatsvinden. Geslaagde sehoolreis Chr. Nat. school Nieiiwerkerk NIEUWERKERK, 1-6. Vrijdag had den de leerlingen van de vijfde en zesde klas van de Chr. Nationale School, „School met de Bijbel" te Nieuwerkerk, hun jaarlijks school reisje. Ofschoon het plensde bij het vertrek omstreeks kwart voor acht, werkte het weer later reuze mee om de schoolreis te doen slagen. BAKEL, 1-6. Een verkeerde ma noeuvre van een trekker met opleg ger heeft in het Brabantse plaatsje Rips - gemeente Bakel en Milheeze - aan drie personen het leven ge kost. De trekker week op de weg naar Venray uit naar de linker weghelft om drie fietsende kinderen te passe ren, maar kwam toen in botsing met een auto uit tegengestelde richting. Drie inzittenden van de auto zijn om het leven gekomen. De namen van de slachtoffers die omkwamen zijn: C. Nabuurs (20) uit Volkel, H. Nabuurs (22) uit Rips (gem. Uden) en J. Somers (20) uit Volkel. De bus, bestuurd door chauffeur Tuinman, koerste onmiddellijk in de richting van Brug Zaltbommel, waarna men naar Nijmegen toog, waar de lucht wat opklaarde en het droog werd. Men bezocht allereerst het Afrika-museum, gelegen in de bossen van Berg en Dal (gemeente Berg), dat de grootste verzameling van zwart Afrika, bezit. Lange tijd vertoefde men hier en hadden de kinderen ogen tekort om alles te be kijken. Van alles was er te zien, vele kunstvoorwerpen, zoals maskers, dans- en begraafkostuums. Klapstuk was wel het natuurgetrouwe neger- huttendorp, buiten het museum. In één van de hutten werkte een (blan ke) pottebakker die aan de school jeugd goede klantjes had, met de verkoop van schitterend mini-aarde werk. Ook bekeek men de dieren die in de omgeving van het museum le ven, kamelen, lama's e.a. dieren. Hierna toog men naar het prachtige Eurgersdierenpark te Arnhem. Men kwam onderweg ook nog langs het „Ons Dorp". In het dierenpark ver bleef men wel een paar uur. Om streeks een uur of vier gingen de kinderen weer de bus in, waarna chauffeur Tuinman de steven wen de en ^yia Utrecht naar Rotterdam reed. Door Lombardije ging het weer op Schouwen-Duiveland aan. Eerst deed men echter nog de speelweide nabij de Heinenoordtunnel aan. Te gen acht uur keerde men veilig en zonder ongelukken terug in Nieu werkerk. „Zou je eerst niet overleg plegen met Van Wingerden?" „Die ligt nog op één oor. Ik neem in dit geval zelf m'n beslissingen." Tegen twaalven waren Erik en Ria op het hoofdkantoor, waar de beide andere direkteuren al gealarmeerd waren. De hele partij was groten deels al weer terug in Enschede of op weg daarheen. Experts zouden bekijken, wat er van de stoffen nog bruikbaar was. En er zou met be kwame spoed een nieuwe voorraad aangemaakt worden, doch een week vertraging was toch zeker het min ste. Er gingen telegrammen naar Equador, waarin geseind werd, dat de zending door onvoorziene om standigheden circa 7 dagen later zou arriveren. En daarna bracht Erik verslag uit. Voor het forum der drie direkteuren, waarvan één zijn eigen vrouw was. Van Wingerden trommelde op het bureaublad, toen Erik zijn relaas had beëindigd. „Hebt u al een ruwe schatting van de schade gemaakt, mevrouw?" Ria had in de auto zitten uitreke nen, wat het allemaal ging kosten. Zwijgend overhandigde ze dc vrager een briefje, waarop een gespecifi ceerde opgave stond. Hij bekeek het enige tijd en gaf het toen door naar Kolenbrander. „Dat is heel wat. In hoeverre zijn we tegen dit alles verzekerd?" Ria somde op: „De bedrijfsschade, dc extra transportkosten en ten dele de waterschade, denk ik. Maar of men in Equador genoegen zal nemen met een latere levering, moeten we maar afwachten." Kolenbrander zei: „De maatschap pij en van de boot, neem ik aan - zal ook wel vergoeding vragen voor de 18 uur vertraging. En de volledige verladingskosten in rekening bren gen." Van Wingerden kwam overeind. „Enfin, wé merken het wel. Is er al le medewerking in Enschede?" Ria antwoordde: „Ze hebben vol ledig begrip voor onze toestand en zullen alles doen, wat mogelijk is. Zonder tegenbericht kunnen we vol gende week donderdag verschepen." „Neem kontakt op voor een schip, mevrouw Van Boot. We zullen te zijner tijd wel zien, hoe alles verder verloopt. Een menselijke fout.... tjagezien het feit, dat meneer Van Boot zo ongeveer vier etmalen bijna dag en nacht in touw is ge weest, is het te begrijpen. Diefstal van een paar baaltjes zou in dit ge val voor ons heel wat goedkoper zijn geweest." Erik volgde Ria naar haar kan toor. Toen hij de deur achter zich gesloten had. zat Ria al achter haar bureau. „Het is, dat jij m'n vrouw bent," begon hij op sombere toon, „of, beter gezegd, dat ik de man ben van de direktricc, anders had ik misschien m'n ontslag gekregen." Ze schudde ongeduldig haar hoofd. „Praat geen onzin. Erik. Fouten ma ken we allemaal. Jij bent ditmaal de pechvogel, enne.... toegegeven, in feite is het een grote blunder, die men van iedereen zou venvachten, behalve van jou. Weet je, dat je op de nominatie staat voor hoofdin specteur? Zo goed sta je hier aange schreven." Hij viel in een stoel neer, een si garet opstekend. „Dat zal d n nu wel van de baan zijn. Hoeveel gaat dit grapje het bedrijf kosten?" „Breek jij je hoofd daar maar niet over. Het bedrijf is tegen vrijwel al le risico's verzekerd. En wat die pro motie betreft, och, dat zal ook wel terecht komen. Misschien wachten door LENA SCHAGEN ze nu een poosje, om hun gezicht te redden." Ze zuchtte. „Je kunt moei lijk een inspecteur van de buiten dienst, die zo juist het bedrijf een schadepostje heeft berokkend, be vorderen." „Ik kan toch niet loskomen van de gedachte, dat ze zich ingehouden hebben terwille van jou. Met andere woorden: het feit, dal jij, mijn vrouw, direktrice bent, mede-be stuurder dus. legt hun bepaalde remmingen op. Anders zouden ze me wel uitgekafferd hebben. Van Win gerden beschikt in dit opzicht over een verrassende vocabulaire." „Nooit iets van gemerkt." „O nee? Nou, ik wel." „Misschien vroeger. Van Winger den wordt ook ouder en bezadigder. Wel, Erik, dit hebben wc ook weer gehad. Smeer 'm, ga naar huis en rust uit. Tot maandagmorgen ben je in elk geval vrij. Ontspan je." Hij aarzelde. „Ik kan je zeker niet ergens mee helpen? Het zit me dwars, dat ik jou door mijn stom miteit extra werk heb bezorgd." „Daar kom ik wel doorheen. Maar niet, ale je hier blijft plakken. „Ze glimlachte. „Nu ben ik zeker wel van m'n voetstuk gevallen, hè?" Met een ruk kwam ze overeind. Even keek ze hem aan, waarna ze om het bureau heen liep en hem uit zijn stoel trok. Haar armen om zijn hals slaande zei ze zacht: „Erik, het zou niet best zijn, als ik niet onder alle omstandigheden van je hield, hoor je?" Ze drukte een kus op zijn lippen. „Hoor je?" vroeg ze nog maals. „Ik houd van je, Erik...." Heftig kuste hij haar terug. „Ria. mijn heerlijke vrouw. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4