Grote plannen op stapel voor uniformfonds „Kunst en Eer" STREEKNIEUWS Passagiersschip in haven van Bruinisse door brand verwoest Afscheid technisch hoofdambtenaar J. Dekker Prov. Waterstaat ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 juni 1971 Nr. 20805 In vele vormen wordt beroep gedaan op bevolking van Zierikzee Activiteiten van start met inzamelingsactie in week van 7 t/m II juni ZIERIKZEE, 2-6. l'ydcns de laatstgehouden ledenvergadering van de Kon. Harm. „Kunst en Eer" kwam het bestuur met het voorstel om een plan op tafel te brengen ter vervanging van de huidige unifor men. De uniformen zyn 22 jaar oud en wegens slytagevcrschynselen achtte het bestuur het van de groot ste noodzaak dat hierin verandering komt. Ook de toetreding van nieuwe jeugdleden, waarvoor geen uniform meer voorradig was, deed de plan nen om tot aanschaf van nieuwe uni formen in versneld tempo toenemen. Daar komt nog by dat de huidige uniformen uit de mode zijn en zwaar van stof hetgeen vooral met hoge temperaturen het musiceren nogal moeilyk maakt. Het» bestuur heeft met voortva rendheid de plannen voorbereid om aan de nodige financiën te komen, wat het mogelijk zal maken om tot aanschaf van nieuwe uniformen over te kunnen gaan. Nog voordat de ak- tie officiëel van start is gegaan heeft zich een middenstandsbedrijf in Zierikzee gemeld dat een bedrag voor een compleet uniform geschon ken heeft. Het bestuur hoopt dat de plannen doorgang kunnen vinden, zodat de 140-jarige harmonie, die kan bogen op een rijk historisch ver leden, weer waardig en representa tief voor Zierikzee voor de dag kan komen. De plannen De plannen zijn het volgende; De muzikanten brengen tezamen een bedrag van rond de f 2500,- op tafel als bijdrage in de kosten. Meer zit er niet in want een muziekvereni ging heeft natuurlijk meer nodig, zo als muziekpartituren, instrumenten en kosten leerlingenopleiding. Er is f 15.000,- nodig. Om aan Uit bedrag te komen wordt daarom een beroep gedaan op de bevolking van Zierikzee. Deze week worden circu laires bij de bevolking en de bedrij ven rondgebracht, waarin om een geldelijke bijdrage gevraagd wordt. In de week van 7 t/m 11 juni wordt het antwoord, vergezeld door een in tekenlijst, opgehaald door leden van K. en E., de Oranjevereniging en het U.V.V. opgehaald. Deze verenigingen hebben hier voor hun belangeloze medewerking toegezegd. Zij zullen enthousiast meehelpen om het doel voor K. en E. te bereiken. Als elke inwoner van Zierikzee er f 2,- voor over heeft kan K. en E. deze zomer in het nieuw verschijnen. Het bestuur van K. en E. hoopt dan ook dat niet tevergeefs een beroep op de burgerij wordt ge daan. De week daarop van 14 t/m 18 ju ni zal een verloting gehouden wor den ten bate van de uniformkas.. 2.000 loten zullen hopelijk verkocht worden. De prijs zal een gulden be dragen. Als hoofdprijs zal fungeren een dames of herenrijwiel. Verder zijn er nog vele aantrekkelijke prij zen. Rommelmarkt Op de loeris tenda gen die onder auspiciën van het V.V.V. deze zomer gehouden worden zal K. en E. een rommelmarkt organiseren,. Het U.V. V. heeft spontaan zijn medewerking hiervoor toegezegd. Oude doch nog goed bruikbare spullen zullen ver kocht worden ook alweer ter verste viging van de uniformkas. Het be stuur hoopt dat iedereen die er spul len voor over heeft dit bij de vereni ging wil melden. Zaterdag 17 juli kunnen er mos selen gekookt en wel met een drankje en een broodjegenuttigd worden in de Beurs op het Haven- plein. Een en ander natuurlijk tegen een redelijke vergoeding voor de uniformkas. De boerenkapel van de harmenie zal het geheel muzikaal opluisteren met vrolijke muziek. Hieraan geeft het V.V.V. zyn mede werking. De besturen van de volgende ver enigingen" en instellingen staan er volkomen achter dat Kunst en Eer er weer waardig en representatief voor Zierikzee zal uitzien; Gemeente Zie rikzee; De Zierikzeesche Oranje Ver eniging; U.V.V.V.V.V.; Zierikzee sche Ondernemersccntrale; Comité Rijtoer 65; Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland; Het Jeugd Rode Kruis; De Zierikzeesche Avondvierdaagse; G.V. „Rust Roest" Giften kunnen ook gestort worden op girorekening nummer 18770 van de Nutsspaarbank, ten name van Uniformenfonds „Kunst en Eer". Verder wordt gewezen op de moge lijkheid om in te schryvcn op een renteloze lening waarvan coupures komen ten bedrage van f 25,-, f 50,- en f 100,-. Vocale hulde bij huwelijk van leidster Het bruidspaar W. Dijkstra-M. de Koning, dat vrijdag 28 mei in het hu welijk trad, betrad het gemeentehuis waar het burgerlijk huwelijk werd gesloten, onder een ere-poort ge vormd door gekleurde bogen, die door de meisjes van de Vereniging Rhodé omhoog werden gehouden. Later werd buiten het gemeentehuis een toepasselijk lied gezongen en dat werd na afloop van de kerkelij ke bevestiging van het huwelijk, nog eens herhaald. Marie de Koning was namelijk lange tijd hulpleidster van de vereniging, vandaar deze hulde. Bevordering Opzieners der Visserijen De drie in Zeeland nog werkzame opzieners der Visserijen, de heren Ph. Steketee, Bruinisse, A. Abra- hamse, Zierikzee en C. Vermeerse, Wemeldinge, zijn met terugwerken de kracht tot 1 januari 1971 benoemd tot hoofd-assistent der Visserijen. Zij kwamen na de opheffing van het bestuur der Visserijen op de Zeeuwse stromen, enkele jaren gele- automatisch in dienst bij de Inspec tie der Visserijen, maar waren in rang eigenlijk lager dan het perso neel dat (al jaren lang) bij deze in spectie werkzaam was in het 2e, 3e en 5e district (Waddenzee). Deze achterstelling in rang en sa laris is nu opgeheven, mede dank zij de medewerking van de superieuren van genoemde Opzieners-assistenten. Nieuwe brievenbussen te Zierikzee en Haamstede Met ingang van heden (donderdag) kan door de bewoners van plan West gebruik worden gemaakt van een nieuw geplaatste brievenbus welke een plaatsje heeft gekregen in de Scheldestraat, tegenover de Keeten straat. Te Haamstede woi-dt een brieven bus geplaatst aan de Breedsteweg nabij de bushalte. Huurverhoging voor bedrijfsruimten Dezer dagen werd het startsein ge geven tot eeri serviceverlening in verband met de recentelijk door een aantal inwoners in de provincie Zee land ontvangen aanzegging tot huur verhoging van bedrijfspanden. De personen die huurders zijn van be drijfspanden, waarbij valt te den ken aan bijv. winkels, pakhuizen, werkplaatsen enz., moeten binnen zes weken na de datering van de ontvangen aanzegging in beroep gaan, voor zover ze denken reden te hebben tegen de huurverhoging. Medegedeeld wordt dat het dis trictskamerlid voor de P.v.d.A., de heer P. A. Roels te St. Maartensdijk, bereid is deze mensen bij te staan door o.a. het schrijven van een brief aan de betreffende in stanties of door het verlenen van speciale service waarbij zal worden getracht oplossingen te bereiken voor moeilijke gevallen. Wat betreft Schouwen-Duiveland kunnen be trokkenen zich wenden tot de heer M. de Moor, gemeenteraadslid te Zierikzee. ZIERIKZEE Jeugdwcek 1971 De Geref. jougdklubs gaan hun winterseizoen besluiten met een jeugdweek. In deze week, die gehou den zal worden van maandag 7 tot en met vrijdag 11 juni, zijn cr ver schillende aktiviteiten. 's Maandags is er een fotofiets- puzzeltocht. de start is om 7 uur bij het Geref. jcugdgebouw in de St. Domusstraat 35. Opgave bij de start. Dinsdagavond: Bingo plus Spelen- avond Geref. Jeugdgcbouw. Woensdagmiddag; Filmmiddag voor kinderen tot 12 jaar bovenzaal Ge ref. jcugdgebouw. Woensdagavond: Gekostumeerde voetbalwedstrijd. Kerkeraad-jon- gensklub op het Sportpark Bannink (7 uur). Donderdagavond: Volksdansavond, Geref. jcugdgebouw. Vrijdagavond: Slotavond die ver zorgd zal worden door twee klublc- dcn. Geref. jcugdgebouw. Alle jeugd tot 16 jaar is hartelijk welkom. BURGII HAAMSTEDE Dc Floralia-vcrcniging In verband met hel vorige weck donderdag gepubliceerde artikel over de Floralia-vcreniging, die te Burgh/ Haamstede opnieuw leven zal wor den ingeblazen, doet de heer J. Koopman tc Burgh mededeling van het feit, dat zijn naam - zonder overleg en zonder toestemming - in bedoeld artikel is gebruikt. Dit laat ste betekent overigens niet, dat hij met deze zaak niet veel bemoeienis heeft en heeft gehad. Zijn ondervin ding evenwel is, dat het in die tijd aan voldoende belangstelling bij de hierbij automatisch betrokkenen heeft ontbroken, zodat men nu niet plompverloren - als zijnde een door allen ondersteund en voldoende doorgepraat - plan zijnerzijds moet komen. Noch bij het Nut, noch bij V.V.V. is er voldoende kontakt ge weest over de onderwerpelijkc af faire en dat spijt de heer Koopman zeer. De regelrechte medewerking van de Afd. Ned. Ver. van Huisvrou wen is ook onontbeerlijk en ook van hoofden van scholen en bloemisten en via derden is zijn basisplan voor de Floraliavereniging (bij de jure ring wil hij het wedstrijdelement in voegen en de badgasten inschakelen) in handen van bedoelde afdeling, maar betrokkene heeft er nog geen enkele reaktie op vernomen. De „bloemetjes moeten wel bui ten"; dat vindt de heer Koopman ook, maar dan zal het plan toch eerst nog eens gedetailleerd moeten wor den doorgesproken en dient van al le kanten medewerking te worden verleend. Wij meenden er redaktio-l neel goed aan te doen deze mening van de heer Koopman te koppelen aan het oorspronkelijke artikel, dat zijn mening over de zaak absoluut niet weergeeft en zelfs tegenstrijdig is, zodat een duidelijk beeld wordt verkregen en er bovendien met voortvarendheid door alle geïnteres seerden aan de realisering kan wor den gewerkt. RENESSE Brainbox trad op in „Apollo" Zaterdagavond trad de beatgroep „Brainbox" onder enorme belang stelling op in de zaal „Apollo" te Renesse. Hoewel de groep duidelijk heeft te lijden van het vertrek van drummer Pierre v.'d. Linden was de zaal toch bijzonder enthousiast over hun optreden. Ruim 850 jongelui luisterden gedurende de avond naar deze groep. Op 12 juni hoopt de leiding van „Apollo" echter op een nog groter bezoekersaantal als de Noorse groep „Titanic" in „Apollo" zal optreden. Deze groep, die de laatste tijd steeds meer bekendheid krijgt zal in die tijd 3 concerten in Nederland geven. Auto ramt remmende voorganger In de nacht van zaterdag op zon dag vond op de Laone een aanrijding plaats tussen twee personenwagens. Op een gegeven ogenblik remde de heer F. H. uit Rotterdam zéér krach tig, nadat hij naar zijn zeggen was verblind door een tegenligger. Hier op werd de wagen van de heer H. echter geramd door een achteropko mende personenwagen. De wagen van de heer H. werd hierbij ernstig beschadigd. NIEUWERKERK Uitreiking diploma's Veilig Verkeer Chr. school Onlangs ontvingen de leerlingen van de Chr. school te Nieuwerkerk hun verkecrsdiploma's. Deelnemers waren de leerlingen van de 6e klas en wel 32 kinderen. Allen slaagden, HAAMSTEDE, 2-6. Het waarne mend hoofd van de dienstkring Schouwen-Duiveland, de technisch hoofdambtenaar de heer J. Dekker heeft vorige week in huiselijke kring na byna 44 jaar om gezondheidsre denen afscheid genomen van de dienst. Tijdens de in ongedwongen sfeer verlopende gezellige middag sprak de hoofdingenieur-direkteur ir. de Beijl zeer waarderende worden tot de technisch hoofdambtenaar, waar- Graf gevonden van Scythische koningin MOSKOU, 1-6. Tass meldt dat Russische archeologen bij de stad Dnepropetrovsk in de Oskraïne, het graf hebben gevonden van een Scy thische koningin uit de vierde eeuw voor Christus. De koningin droeg een gouden kroon die voor een deel gaaf is ge bleven. Voorts droeg zij een hals snoer met afbeeldingen van leeuwen Aan haar vingers had zij 11 ringen en haar „pantoffels" waren rijk ver sierd met borduurwerk. In het graf zijn ook de stoffelijke resten gevon den van een jongetje van ongeveer drie jaar dat vermoedelijk de troon opvolger was. Zijn lijkje was gehuld in prachtige gewaden. De Scythen leefden in de steppen tusseii de Kaukasus en de Donau. Zij waren een herdersvolk en hun be schaving zou van de Grieken afkom stig zijn geweest. BRUINISSE, 2-6. Dinsdagmiddag brak brand uit aan boord van het passagiersschip (rondvaartboot) Le lie, van rederij Fecnstra, Rotter dam. Dc boot was vorige week in dc haven tc Bruinisse gearriveerd. Dc bedoeling was, dat hy zou worden gekocht door dc heef M. de Koster sportvissersbedrijf tc Bruinisse. Bij het schoonmaken van het schip, schijnt een slang van een bu- tagasfles te zijn losgeraakt of lek tc zijn geweest, waardoor plotstcling de fles in brand stond cn dc ijlings ge alarmeerde brandweer, een zeer fel brandend schip te blussen kreeg. terwijl het gemiddeld behaald aan tal punten 36 was. In totaal konden er 40 punten worden gehaald. Het vereist aantal te behalen punten per kandidaat was 26. De geslaagden zijn: Mary van Strien (40); Sjaak van Dijke (39); El- ly Schiettkatte (39); Jaap Rentier (39); Joke Kooiman (39); Annemarie van Putten (39); Connie Kooijman (38); Janneke Hogerland (38); Kees van den Berge (38); Els Stoutjesdijk (38); Jaap Flikweert (37); Herman Kik (37); Rinus Dorst v37); An ja den Otter (37); Marjan Cats (37); Cobi Dorst (37); Henk Cats (36); Diana v. d. Berge (36); Joop Kort (36); Lia Folmer (36); Rinus v. d. Wielen (35); Ria Folmer (35); Gert Flikweert (34); Anneke Rotte (34); Jannie Flikweert (34); Peter Heyboer (33); Beppie v. d. Wielen (33); Anja Flikweert (33); Hans Schiettekatte (32); Fina Geuze (30); Trudy Vane (27); Marja v. d. Wekken (38). De verkeersproef is ge houden op 9 maart jl. Vermeld zij nog dat Mary van Strien de enige was die nul fouten had van heel de gemeente Duiveland. DUIVELAND Gemeenteraadsvergadering De raad dezer gemeente komt in een openbare zitting bijéén op vrij dagavond 4 juni in het gemeentehuis te Nieuwerkerk, onder voorzitter schap van burgemeester J. D. de Kam. Aanvang half acht. De agenda telt 13 punten. OOSTERLAND Reisje Chr. Vrouwenvereniging Op dinsdag 8 juni a.s. hoopt de Chr. Vrouwenvereniging „Martha" alhier haar jaarlijkse reis te houden per autobus van de fa. Van Oeveren. Ditmaal blijft men in eigen land en zal een bezoek worden gebracht aan één der mooiste streken van Neder land. In Huis ter Heide zal worden gedineerd. Opbrengst Rode Kruiscollecte De jaarlijkse collecte, die hier ter plaatse door middel van ophaalzak- jes werd gehouden ten bate van het Ned. Rode Kruis door de dames mej. A. E. Boot, mevr. M. van den Berge- van der Maas, mevr. D. Hage-Ren- tier, mevr. L. van 't Hoff-van der Maas, mevr. M. van der Maas-van 't Hoff en mevr. J. Stoutjesdijk- Borst, onder leiding van mevr. Stuot- jesdijk-van 't Hoff, bracht op de mooie som van f 1440,05. Dit is nog f 300,05 meer dan vorig jaar. Een dankwoord voor dit mooie succes aan alle milde gevers en geefsters en aan de leiding en de collectanten mag niet achterwege blijven. BRUINISSE Openingsconcert van „Nu met Hope" De muziekvereniging „Nu met Ho pe" opende zaterdagavond het zo merseizoen met een concert op de tent. Het weer was prima, de be langstelling voor deze eerste keer bevredigend. bij hij niet verheelde, dat ook teleur stellingen wel eens het deel van de heer Dekker waren geweest, maar dat deze dan op voorbeeldige wijze door hem waren verwerkt. De heer De Beijl dankte de heer Dekker voor de aan de Provincie bewezen dien sten en sprak de hoop uit, dat het contact met dë Provinciale Water staat nu niet abrupt zal worden af gebroken, waarna hij de heer en me vrouw Dekker nog gelukkige jaren toewenste. Namens de kantonniers bracht de heer v. d. Houten de dank over voor de goede samenwerking en de wijze waarop de scheidende ambtenaar belangstelling toonde voor het wel en wee en de wijze waarop hij hun belangen naar voren heeft gebracht. Vervolgens werd de heer Dekker toegesproken door de oud-hoofdin- genieur-direkteur ir. Swaters. Hij memoreerde de prettige samenwer king tussen hem en de heer Dekker en herinnei-de aan de beginperiode in zijn loopbaan, waarbij de ambte naren werden aangesteld voor de duur van een werk, waarbij hel zelfs is voorgekomen dat bij overplaat sing ontslag en weer aanstelling tweemaal in eenzelfde week voor kwamen. De rij van sprekers werd volge- maakt door het hoofd van de dienst kring Schouwen-Duiveland, de heer v. d. Mark, welke onder dankzegging voor de bewezen diensten en uitste kende samenwerking, namens het personeel van de dienstkring een platenkoffertje voor langspeelplaten overhandigde, terwijl hij mevr. Dek ker namens dc provincie Zeeland be dacht met een prachtig bloemstuk. Hierna bracht de heer Dekker zijn welgemeende dank over aan alle sprekers voor de bijzonder waarde rende woorden tot hem gericht, de Aan redden viel niet te denken, het schip brandde geheel uit. De blussing was geen gemakkelijk karwei, telkens laaide het vuur weer op ook door de straffe wind. Zodra dit mogelijk was gingen de daarmee belaste brandweermensen aan boord met het zuurstofmasker op, om dc brand in dc kiem aan tc paken. On geveer half 5 kon dc brandweer inrukken, maar er bleef een gebla kerd en uitgebrand schip achter. Een en ander gaf een enorme rookont wikkeling die over het dorp dreef, in grote wolken. Dc nieuwsgierigheid van het pu bliek was vooral in het begin zo Advertentie NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank voor Jeugdprcmiesparen 10 premie SC'HARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. Vrijstelling en uitstel van militaire dienst De minister van defensie, heeft aan de dienstplichtige de heer J. L. Steketee voorgoed vrijstelling ver leend. Een jaar uitstel kregen de he ren M. Meeuwsen en B. W. Schot, resp. wegens persoonlijke onmis baarheid en bijzonder geval. Speedboten actief in de jachthaven In de jachthaven is het vooral op dagen als Pinksteren en tijdens de weekenden erg druk. De meeste lig plaatsen zijn verhuurd, zodat alle boxen praktisch bezet zijn. De niet bezette (enkele grotere) boxen die nen om de passanten op te vangen. Veel last had men de laatste da gen weer van speedboten die van het strandje af te water worden gelaten en dan hun rondjes draaien door de haven. Er is een aanvulling van de politieverordening op stapel, om dit strafbaar te stellen.. Het Grevelin- genmeer is groot genoeg om met speedboten te opereren. In de werk- havenjachthaven is een en ander een gevaarlijke sport. Ook duikers vinden in de werkha- ven - jachthaven een eldorado. Het is altijd interessant om te onderzoe ken of bepaalde jachten geen waar devolle gebruiksvoorwerpen over boord heben laten vallen .Zaterdag avond was er een soort legeroefe- ning wat de duiksport betreft. Het verkeer over de Grevelingendam De stand van de teller van het verkeer op de Grevelirïgendam was per 1 juni 8.912.540, tegen 8.673.985 op 1 mei 1971. Ei werden dus in de maand mei 238.555 voertuigen (au to's) geregistreerd. Topdag was na tuurlijk 2e Pinksterdag (31 mei) met 16.620 auto's. Op Hemelvaartsdag werden 14.626 auto's geteld, rond Hemelvaartsdag komen we dan nog dagen tegen van 7535 en 8639. Eerste Pinksterdag waren het er 11.393, za terdag voor Pinksteren 11.408 en vrijdag voor Pinksteren 10.121. wijze van samenwerking in het ver leden met superieuren, collega's en kantonniers en voor alle aan hem bewezen hulde en geschenken. groot, dat dc brandweerauto niet kon passeren. Dc toegang tot de haven gaat nu eenmaal langs de afrit, wan neer die vol staat met auto's is het moeilijk ook nog op de haven tc ko men. Ook dc R.T.M.-bus moest even worden tegen gehouden, voor het passeren van dc brandweerauto. By het loskoppelen van dc pocderwagen werd de brandweerman W. dc Graaf ernstig nan drie vingers ge wond. Hij moest in hel Zweedse Ro de Kruis ziekenhuis tc Zierikzee worden opgenomen. Drukke en zonnige Paardenmarkt te Zierikzee ZIERIKZEE, 2-6. Begunstigd door fraai zomerweer vond te Zierikzee weer de traditionele paardenmarkt plaats. De kraampjes stonden onder de St. Lievensmonstertoren opgesteld en allerlei soorten koopwaar werd aangebo den. Opvallend was wel het aantal kraampjes waar schoenen werden ver kocht en de vele kledingskraampjes. Hel geheel kreeg een internationaal tintje door de aanwezige buitenlandse toeristen die echter dc naam ..Paarden markt" niet helemaal begrepen. Vrolijke muziek van draaiorgels (het draai orgel van cle fam. Rossen en een minidraaiorgeitje), het oliebollenkraam, cle marktlieden die hun waren aanprezen droegen een steentje bij de gezellige sfeer te scheppen. Op het Havenplein trokken zoals altijd cle botswagentjes erg veel aandacht en de kermismuziek schetterde over de stad. Hele kleine mensjes maar ook hele grote liepen met enorme roze suikerspinnen en de kinderen maakten hun rondje in de carroussel. Dc belangstelling voor dit jaarlijkse evenement was goed meclc door het fraaie weer. Veel bekijks had een mini-draat-orgel met bcivcgendc poppen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3