CHIPS DE ZIERIKZEESCHE COURANT Informateur zendt fractieleiders aanzet regeringsprogramma COLDEN WONDER Jeugdige Roosendaler werd niet vermoord Etna uitgewerkt Slachtoffers van de cholera Gelukwens minister Klompé voor Ajax Brug over Straat van Messina Wensen van de landbouw Noodlanding Dakota met Ajax-supporters Ajax versloeg Panathinaikos (2-0) en veroverde de Europa Cup ZIERIKZEESCHE Donderdag 3 juni 1971 127ste jaargang Nr. 20805 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochlman, Zierikzee. WAARIN OPGENOMEN 1797- 1889 ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 10,25; per maand 3,45; per jaar 41,Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 B.T.W. In dit nummer: Hatfield's secretaris ereburger van Zierikzee gezond, verkwikkend slapen Foam de Luxe KARTAL, (Turkije). Majoor Din eer Erkan en zijn echtgenote Sevim (r.) zijn weer verenigd met hun dochtertje Sibel, (m.), nadat het meisje uit haar gevangenschap werd bevrijd door soldaten van het Turkse leger. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's De storm schaadt het stoppel- (f i t veld minder dan het koren, DEN HAAG, 2-6. Informateur prof. dr. P. J. A. M. Steenkamp zal cog deze week zyn gesprekspartners in het overleg om te komen tot een vyf par tijenkabinet een brief zen den, een memorandum met in nog embrionale vorm een aanzet voor regeringsprogramma. Het gesprek met de vijf fraktievoorzitters uit de Tweede Kamer zal eerst volgende week worden hervat, nadat de frak tievoorzitters over de brief overleg zullen hebben gevóerd met de ka- merfrakties van KVP, ARP, CHU, VVD en DS'70. De brief van prof. Steenkamp zal vrijdagavond uitgaan en h\j verwacht schriftelijk ant woord cp maandag a.s. De informateur zei, nog niet te weten, hoe zijn brief er uit zal zien. Er zit wel het een en ander in, zei hij, er aan toevoegend, dat hij zijn eigen mening daarin zal weergeven. De brief van de informateur zal, met de antwoorden daarop van de frak tievoorzitters volgende week worden gepubliceerd. Het overleg op volgen de week dinsdag is bedoeld, aldus de informateur „om nog eens een keer te overwegen, welke mogelijkheden er zijn". Advertentie familiezak potato Vfö paprika V23 75 Koning Boudewijn staat een villa af BRUSSEL, 2-6. De burgemeester van Oostende heeft verklaard be richt te hebben van het Belgische koninklijk paleis dat koning Boude wijn bereid is een villa in de duinen te Oostende, die hem toebehoort, af te staan voor het openbaar nut. Het ter beschikking stellen van de villa zal gebeuren volgens een nog nader te treffen regeling» De villa werd hoogstzelden door de koninklijke familie gebruikt en stond dan ook bijna altijd leeg. Het laatste jaar werd er vanuit Oosten de grote aandrang uitgeoefend om het gebouw een andere bestemming te geven. AMSTERDAM. Een vonkenregen dtiidt op het werk van een snijbran der: beeld van het bergingswerk na het treinongeluk op eerste Pinkster dag bij het Amsterdamse Amstel- slation. Verwachting tot vrijdagavond: Koeler aan zee In het algemeen droog, zonnig en warm weer; minimumtemperaturen omstreeks 13, maxima morgen onge veer 26 graden met een zwakke tot matige noordoostelijke wind; aan zee wat koeler en mogelijk wolkenvelden met een matige noordelijke wind en maximumtemperaturen rond 18 gra den. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 8 tot 15. Min.-temperaturen: van ongeveer normaal tot 4 grdden boven normaal. Max.-temperaturen: 1 tot 6 graden boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel, droog etmaal: 90 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 4 juni. Zon op 4.24, onder 20.53. Maa n op 16.19, onder 1.50. Volle maan: 9 juni (1.04). HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 4 juni 11.57 v.m. n.m. Springtij: 11 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 3-6. Het KNMI deelt mede: Het ziet er nog niet naar uit dat aan hel warme zomerweer een einde komt. Een hogedrukgebied dat eerst boven Scandinavië lag, in naar dc Noordzee getrokken, maar hel blijft het weer bij ons beïnvloeden. Ook voor vrijdag worden in het bui tenland zomerse temperaturen, dus maxima boven 25 graden verwacht. De kans op een onweersbuitje blijft bestaan, maar hij is maar heel klein. Woensdag vielen uit onweersbuien hier en daar nog enkele millimeters regen: de grootste hoeveelheid. 6 mm, werd uit Eelde gemeld. Ook in de rest van Europa is het in het al gemeen zonnig en warm weer. ter wijl de neerslaghoovelheden maar klein zijn. Onderhoud Informateur Steenkamp had woensdag een lang onderhoud met de vijf fraktievoorzitters. Dit werd gedurende enige tijd onderbroken door een gesprek onder vier ogen met mr. W. J. Geertsema, de libei'ale fraktie-voorzitter, en het werd afge sloten door een beraad tussen hem en de leiders van de drie confessio nele frakties uit de Tweede Kamer. De fraktievoorzitters maakten na afloop van het overleg ondermeer op, dat het beraad van woensdag „niet beslissend, maar wel belang rijk" is geweest. BREDA, 2-6. De Roosendaler P. V. (18) is waarschijnlijk niet - zoals eerder werd aangenomen - ver moord. De man die dinsdagavond dood werd gevonden is door eigen toedoen - maar niet door zelfmoord - overleden, zo neemt men nu aan. Een onderzoek door dr. Zeldenrust van het gerechtelijk geneeskundig laboratorium en een team van 31 rchercheurs uit Breda en Roosendaal heeft tegen het einde van woensdag middag geleid tot de mededeling van de Bredase recherche, dat de dood van de 18-jarige P. V. uit Roosen daal hoogstwaarschijn'ijk niet te wijten is aan een misdrijf. Hoofdinspecteur F. Verhagen stel de, dat men te maken heeft met het gevolg van een zeer weinig voorko mende vorm van zelfbevrediging. Deze uitwerking had V. tijdens zijn handelingen niet voorzien. In tegen- ROME, 2-6. Na de zware uitbar stingen van de afgelopen negen we ken is de vulkaan Etna op Sicilië woensdag tot rust gekomen. De gloeiende lavastromen die vooral de derpen Fornazzo en Sant Alfio be dreigden en voor miljoenen schade aangericht hebben, zijn tot stilstand gekomen en beginnen af te koelen. Uit de kraters komt nog slechts wei nig lava naar buiten. CALCUTTA, 3-6. Ruim duizend mensen, voor het merendeel vluch telingen uit Oost-Pakistan, zijn de afgelopen dagen in het gebied tussen Calcutta en de Indiaas-Pakistaanse grens aan cholera gestorven. Ook in andere grensgebieden is cholera ge constateerd, zo is in Calcutta be kend gemaakt. DEN HAAG, 2-6. Onmiddellijk na dat de Europa-cupdroom van Ajax werkelijkheid was geworden via de 2-0 zege in het Wembleystadion in Londen op het Grieks Panathinaikos heeft minister Klompé woensdag avond de overwinnaars een telegram gezonden met de volgende inhoud: „Kwaliteit en reputatie nu in de cup verankerd. Van harte proficiat. Klompé, minister van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk. stelling tot eerdere mededelingen verklaarde de recherche verder dat niet is gebleken, dat V. homofiel was. ROME, 1-6. De Italiaanse regering heeft een wetsontwerp goedgekeui'd voor de oprichting van een maat schappij, die een brug over de straat van Mesina moet ontwerpen, bouwen en exploiteren. Deze brug zou Sicilië met het Italiaanse vasteland verbin den. Turkse officiersdochter werd bevrijd ISTANBUL, 1-6. De 14-jarige Turkse officiersdochter Sibel Erkan is ongedeerd bevrijd uit de handen van de twee mannen die haar had den gegijzeld om een vrijgeleide, naar het buitenland te krijgen. Na een beleg van ruim twee dagen be stormden politie en militairen in een voorstad van Istanbul de woning waarin het meisje werd vastgehou den. Terwijl de troepen zich schie tend een weg naar binnen baanden, klauterde een politieman door een keukenraam, pakte het meisje op en droeg haar een ladder af. Beneden sloot haar vader, een majoor uit het leger haar in zijn armen. Sibel is met een zenuwschok naar een hospitaal gebracht. DEN HAAG, 2-6. Land- en tuin bouw vragen extra middelen voor een aktief overheidsbeleid om hun belangrijke functies voor de natio nale welvaart te kunnen blijven ver vullen. In het beleid van het te vor men kabinet wenst de agrarische wereld een hogere prioriteit voor land- en tuinbouw in gesprekken met prof. Steenkamp zijn deze wen sen nader toegelicht. SOUTHEND, 3-6. Een charter vliegtuig met terugkerende Ajax- supporters heeft donderdagochtend vroeg op het vliegveld Southend, 30 km van Londen, een noodlanding geipaakt. Daarbij raakten twee in zittenden gewond. Zij werden naar het plaatselijke ziekenhuis gebracht. Een van hen kon na behandeld te zijn weer vertrekken, van de ander was de toestand zodanig dat hij werd opgenomen. Het - vliegtuig, een Dakota van Moorman Air, had 32 passagiers en vier bemanningsleden aan boord. Ruim tien minuten na het vertrek van Southend viel een der beide mo toren uit. De Amerikaanse gezag voerder Merrick keerde onmiddellijk terug en wist nog tijdig zijn doel te bereiken. De DC-3 kon evenwel geen feilloze landing maken doordat hij maar één motor kon gebruiken. Met grote snelheid vloog het toestel op de landingsbaan aan, schoot daar Amerikaanse generaal beschuldigd van moord WASHINGTON, 2-6. Het Ameri- kaanse leger zal generaal John W. Donaldson formeel in staat van be schuldiging stellen wegens moord op en geweldpleging tegen acht Vietna mese burgers, zo is woensdagochtend in Washington vernomen. Het is de eerste maal sinds de op stand in de Philippijnen, 70 jaar ge leden, dat een Amerikaanse generaal van oorlogsmisdaden wordt beschul digd. overheen en maakte een draai waar bij op het nippertje een spoordijk werd gemist. Ambulancewagens stonden gereed, en binnen enkele minuten was iedereen uit het toestel. Hongerstaking van Tsjechisch ouderpaar STOCKHOLM, 1-6. Door middel van een hongerstaking in het cen trum van Stockholm willen Anna en Jiri Porizka bereiken dat hun zesja rig dochtertje Pavlina, dat zij vier jaar geleden bij hun vlucht uit Tsje- cho-Slowakije achter hebben gelaten toestemming krijgt zich bij hen te voegen. Maandag hebben zij een lijst met 7.000 handtekeningen van landgeno ten in Zweden bij de Tsjechise am bassade afgegeven. Eervol ontslag drietal burgemeesters DEN HAAG, 1-6. Met ingang van 1 juli 1971 is wegens ophefing van hun betrekking eervol ontslag ver leend aan J. E. van Boeijen als bur gemeester van de gemeente Tholen, D. J. van Doorn als burgemeester van de gemeente Poortvliet, met dank voor de als zodanig bewezen diensten en D. C. Bouwense als bur gemeester van de gemeenten St. Maartensdijk en Scherpenisse, met dank voor de als zodanig bewezen diensten. LONDEN, 3-6. De coup is ge slaagd. Ajax heeft de Europa Cup gewonnen. Voor dc tweede achter eenvolgende maal is de felst begeer de trofee in de Europese voetbalwe reld in Nederland gekomen. Na Feüenoord nu Ajax, dat voor 90.000 tceschouwers in het Londense Wem- bley-stadion de Griekse Outsider Panathinaikos met 2-0 versloeg na een enerverende, maar stellig niet op hoog niveau staande wedstrijd. Ajax was de sterkste, ongetwij feld, maar heeft toch heel lang hel grote legioen, dat vanuit Nederland was gekomen om van deze triomf getuige te zijn, in het onzekere gela ten. Heel vroeg in de wedstrijd, in in de vijfde minuut, namen de Aja- cieden reeds de leiding door een doelpunt van de zich voortreffelijk werende Dick van Dijk uit een voor zet van Piet Keizer. Daarna echter heeft het menig keer gespannen voor het doel van de vooral in het begin onzekere Heinz Stuy. De Grieken rukten herhaaldelijk dreigend op, maar maakten een hele grote fout: zij bleven volharden in hun te ver doorgevoerde combinatie spel waardoor de Amsterdammers telkens weer de gelegenheid kregen de laatste linie in formatie te zetten. En in haar totaliteit was deze for matie voor de Grieken een onneem bar veste met Barry Hulshoff als centrale figuur. Ondanks het inspi rerende spel van aanvoerder Doma- zos, die in vrijwel elke aanval de be langrijkste schakel vormde, wisten de Atheners slechts enige malen tot een doelrijpe kans te komen. Het bleef bij een dreiging, die echter eveneens van de Ajax-aanval bleef uilgaan, zelfs in de tweede helft, toen de Amsterdammers - ook wel door de situatie hiertoe gedwongen - het accent meer op de verdediging moesten leggen. Bovendien had trai ner Rinus Michels in de rust een niet alleen gewaagde, maar ook indrin gende zet gedaan op het schaakbord. Hij verving Sjaak Swart en Nico Rijnders door resp. Arie Haan en Horst Blankenburg, waarmee hij hoog spel speelde. Immers, bij een eventuele ernstige blessure zou hij geen van zijn spelers meer mogen vervangen. Hij zal er naderhand geen spijt van hebben gehad. Want juist een van dit tweetal, de blonde Arie Haan, voltooide kort voor het einde de greep naar de macht. Van zijn schoen vertrok het schot, dat de eindstand op 2-0 bepaalde. De Grieken waren verslagen, dc Europa cup was voor Ajax. Velibor Vasovic. die voor dc derde maal in een Europa cup finale stond, had eindelijk zijn doel bereikt. Hij was het, die uit handen van Uefa-voor- zittcr Gustav Wiederkerhc, de tro fee in ontvangst mocht nemen. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1