betaalt nog steeds alles handje-kontantje? Maar weet u eigenlijk wat u mist? Raiffeisenbank fZé Boerenleenbank De vuilnisbeelt te Serooskerke zal eind 1971 gaan verdwijnen STREEK NIEUWS Mensen die op Iran gemak zijn gesteld, hebben een Privérekening bij ZIEIUKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 juni 1971 Nr. 20804 Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland MIDDENSCHOUWEN, 29-5. On der leiding van burgemeester S. Franckc vergaderde vrijdag in het gemeentehuis van Middenschouwen te Scharcndyke, de Raad van Be stuur van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland. Bij de ingekomen stukken waren enkele door Ged. Staten goed ge keurde besluiten, onder meer de goedkeuring van de heffing van rei nigingsrechten, zoals die in verband met de invoering van dc plasticzak- ken vorig jaar is gewijzigd. De goed keuring geschiedde onder voorbe houd, dat de verordening zal worden aangepast aan de wijziging van de Gemeentewet, zoals die momenteel op stapel staat. De kosten om de oude vuilnisauto die dienst deed in Duiveland om te bouwen tot auto tot ophaling van grof vuil vielen mee. Ze konden uit de post onderhoud worden betaald en de ombouw zelf was voordeliger dan het aanschaffen van nog een andere vrachtauto. Ingekomen was verder een brief van Staatsbosbeheer, waarin de overeenkomst tot het storten van vuil en afval in de oude stroomgaten aan de Schelphoek niet wordt ver lengd. De overeenkomst liep af 1 mei 1971, het dagelijks bestuur is er in geslaagd, verlenging te krijgen tot 31 december 1971, maar dan is het ook definitief uit. Rookoverlast Naturlijk brengt dit voor de dienst vergaande konsekwenties mee, want de vuilnisbelt te Serooskerke was en is een strortplaats, waar het meeste vuil uit de Westhoek en het platte ven Schouwen terecht komt. Desge vraagd werd van de zijde van het bestuur medegedeeld, dat er bij Staatsbosbeheer regelmatig klachten zijn binnen gekomen, over overlast* van rook en stank in de omgeving van Serooskerke, met name ook uit de kern Serooskerke zelf. Burge meester Francke meende dat deze klachten niet ten onrechte werden geuit. Veel vuil wordt op de belt te Se rooskerke verbrand, maar dat brengt constante rookontwikkeling smet zich mee. ook al worden de brandhaarden met de laadschop zo goed mogelijk afgedekt. Niemand treft hiervoor een ver wijt, maar de overlast is verre van prettig en bovendien exploiteert Staatsbosbeheer hier zelf een cam ping in de omgeving. Al deze zaken hebben tot dit verbod geleid. Burgemeester Everwijn van Wes- terschouwen toonde zich opnieuw een voorstander van afvoer van Schouwen-Duiveland naar een vuil verbranding b.v. Dordt of Rotter dam. Het dagelijks bestuur heeft zich met deze zaak bezig gehouden. De kosten van gebruik van de vuil verbranding zouden voor de Dienst plm. f 80.000,bedragen, waarbij dan de kosten van vervoer naar Rot terdam of Dordt nog niet gerekend zijn. Het dagelijks bestuur geeft door- om nog wel de voorkeur aan het zoeken naar een plaats voor een vuilnisbelt. Het verlangen van de centrale overheid tendeert wel in de richting van één centrale voor geheel Schou wen-Duiveland een en ander ook wel in verband met de strengere ei sen t.a.v. de millieuhygiëne. De terecht steeds strenger wor dende eisen die gesteld worden met de betrekking van de millieuhygiëne zullen van de Reinigingsdienst, de nodige financiële offers gaan vergen Een heffing van f 80,per pand voor de Reinigingsdienst is in de verre toekomst misschien niet denk beeldig. Maar voorlopig wordt nog alles gedaan, om de kosten zo laag mogelijk te houden. Ook voor de geregelde storters van vuil op de belt tc Serooskerke, (de grotere en kleinere kampeerbe- drijven in de Westhoek), die thans zelfs voor hun vuilafvoer zorgen, gaat de opheffing van de belt in Se rooskerke een probleem worden. Besloten werd tot deze kampeer- bedrijven een schrijven over deze zaak te richten, teneinde besprekin gen te openen hoe deze zaak in 1972 moet worden opgevangen. Dezer dagen maakten de Nieuwer- kekrse bejaarden per bus een leuke reis. Om het middaguur vertrok men via de Volkerakdam via Zundert en Zevenbergen naar de Oisterwykse vennen, waar men de lunch gebruik te. Hoofddoel was echter het Saffa- ripark te Hilvarenbeek, waar men vanuit de bus een prachtig gezicht had cp de leeuwen, panters en apen die daar in de „Hollandse rimboe" in het wild leven. Na een grote rondrit deed men Waalwijk aan om een consumptie te gebruiken, waarna men via Willem stad weer naar, Schouwen-Duiveland koerste. Om kwart over zeven keer de men weer in Nieuwerkerk terug. Deze bejaardenmiddag werd, even- RENESSE, 31-5. Zoals bekend heeft de Renessese politie in de drukke seizoendagen te weinig be schikking over voldoende mankrach ten. Met man en macht wordt echter altijd getracht het geheel toch in goede banen te lijden. Tijdens de bij- Moeder en kind dood na ongeluk HEERDE, 28-5. Vrijdagavond zijn de 36-jarige mevrouw H. Bisschop en haar vijfjarig dochtertje uit Apeldoorn bij een ernstig verkeers ongeval in Heerde (Gld.) om het le ven gekomen. De heer Bisschop werd bij het ongeluk ernstig gewond en overgebracht naar een ziekenhuis in Zwolle. Het ongeluk gebeurde doordat de door de heer H. Bisschop bestuurde personenauto, rijdende in de richting Wezep, op de Kamper- weg, frontaal in botsing kwam met een uit tegenovergestelde richting komende vrachtwagen. De vracht wagen raakte namelijk in een slip bij een poging een voorgesorteerde auto te ontwijken en belandde daar bij op de verkeerde weghelft. Er zijn thans 11 containers van de dienst in gebruik. Hierbij zijn onder meer het rusthuis „Duinoord" in Haamstede, het rusthuis „In 't Op per" te Bruinisse, de jachthaven te Bruinisse en een aantal horecabe drijven. Gewezen weid op de plasticafval en andere afvalstoffen, ctye in de bermen van de wegen en langs sloot kanten wordt achtergelaten. Er rijdt ook wel eens een groenteboer, die al rijdend, zich van leeg fust schijnt te ontdoen. Overleg tussen de groeps commandanten der Rijkspolitie en de gemeentebesturen, is misehien mogelijk, teneinde dit zoveel moge lijk tegen te gaan. De vierde en vijfde begrotingswij ziging 1970 en de tweede begrotings wijziging 1971 werden met algemene stemmen aangenomen. als het bejaardenseizoen afgesloten met 'n broodmaaltijd in „Ons Dorps huis". De heer J. L. v. d. Have bracht hartelijk dank voor al het mooie dat de bejaarden was aangeboden. De heer D. Rentier sprak namens de be jaarden en dankte voor alles wat het comité in het afgelopen seizoen heeft gedaan voor de bejaarden op de „soos". Hij overhandigde na zijn speechje aan alle helpsters een leu ke attraktie van de bejaarden. Het liep inmiddels al tegen tienen toen het gezellig samenzijn werd besloten met een korte meditatie van ds. A. S. Rienstra, gereformeerd predikant te Nieuwerkerk. Vermeld zij dat, ofschoon er weinig zon was geduren de de tocht, het toch prachtig weel was om „te bussen". zonder drukke Pinksterdagen waren echter door omstandigheden nog 3 man niet beschikbaar, zodat men wel met bijzonder weinig mensen heeft gewerkt. Dat alles toch in goede ba nen is geleid pleit voor de parate politiemensen, die dag en nacht dienst hebben gedaan. Voor hen wer den moeilijkheden verwacht toen de schare vakantiegangers maandag middag de thuisreis aanvaardde. Te gen drie uur kreeg de politie de han den vol en werd het verkeer op ver schillende plaatsen geregeld. Half zes was de grootste stroom uit de Westhoek verdwenen en konden be halve de vakantiegangers ook de po litie terugzien op een geslaagde Pinksteren. Flitsen uit het buitenland HAVANNA. „Uw aanmatigende verwijten zijn ontoelaatbaar", zo hebben 46 Cubaanse intellectuelen laten weten in een open brief aan 61 buitenlandse linkse schrijvers en andere intellectuelen, die op 20 mei met Cuba hebben gebroken. AMMAN/BEIROET. Uit Jordanië komen tegenstrijdige berichten over nieuwe gevechten tussen het Jor daanse leger en eenheden van het Palestynse verzet. TEL AVIV. Abba Eban, de Israë lische minister van buitenlandse za ken, heeft vrijdag verklaard dat de ondertekening van het vriendschaps en samenwerkingsverdrag tussen de Sowjet-Unie en Egypte naar zijn mening de doodsklok luidt over het streven naar een gedeeltelijke oplos sing van het Egyptisch-Israëlisch geschil. BELGRADO. Tijdens internatio nale motorraces zijn in de Zuidsla- vische plaats Skofja Loka twee rij ders om het leven gekomen. WENEN. In Oostenrijk heeft het verkeer in het Pinksterweekeinde tot dusver 22 doden geëist, terwijl 532 mensen werden gewond. CAPE KENNEDY. Het ruimte voertuig Mariner-9 is zondagavond van Cape Kennedy gelanceerd. Het moet over zes maanden in een baan om Mars komen om allerlei waarne mingen te verrichten. DODELIJKE ONGELUKKEN BEST. Op een kruising in Best is de 35-jarige Turkse fabrieksarbeider Ahmet Ince om het leven gekomen, toen hij met zijn rijwiel naar de lin kerzijde van de rijbaan overstak en werd aangereden door een achterop komende auto. Hij werd zwaar ge wond naar een ziekenhuis te Eindho ven overgebracht, waar hij enkele uren later is overleden. ZELHEM. In een ziekenhuis te Nij megen is de 15-jarige scholier B. Verbeek overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval. Hij was de dag tevoren in Zelhem op de krui sing Heiïnkweg-Hummeloseweg met zijn bromfiets door een auto aange- den. PRINSENBEEK. Op Rijksweg 16 Breda-Rotterdam is een bestelauto tegen een op de vluchtstrook gepar keerd staande truck met oplegger gex-eden. De bestuurder van de be stelauto, de 29-jarige J. van Diggele uit Rijnsburg, werd zo ernstig ge wond, dat hij ter plaatse is overle den. ZUIDLAREN. In Zuidlaren is de twintigjarige Albertus H. Wortelboer uit Sappemeer verongelukt. Op de Kerkbrink is hij met zijn personen auto over de kop geslagen en tegen een boom terecht gekomen. SPIJKENISSE. De zeventienjarige jongeman R. A. S. Wulff is in Spij- kennisse tussen twee auto's bekneld geraakt en zodanig verwond dat hij 's middags in een ziekenhuis is over leden. APELDOORN. Op de Arnhemse weg in Apeldorno is de 37-jarige mevi-ouw G. van der Mast-Timmers uit Apeldoorn, toen zij met haar fiets bij een zebrapad stond te wach ten door een truck met oplegger aan gereden en op slag gedood. BLERICK. De 17-jarige Hans Theelen uit Maasbree op de Maas- breeseweg met zijn bromfiets tegen een bermpaaltje gereden. Het slachtoffer sloeg over de kop en liep daarbij ernstig hoofdletsel op. Kox't na het ongeval is de jongen aan de opgelopen vei-wondingen bezweken. DEN OEVER. In het ziekenhuis te Alkmaar is de 21-jainge André van Leersum uit Haarlem overdeden, na dat hij op de afsluitdijk (Rijswijk 9) de weg overstak en tegen een auto liep. Hij werd zwaar gewond naar een ziekenhuis overgebracht. HAPERT. De 2 Va-jarige Ingrid Woerkum uit Eex-sel is om het leven gekomen, doordat haar vader met zijn auto in Hapert op een erf voor uit in plaats van achteruit i*eed. Zijn dochter raakte bekneld tussen de voorzijde van de auto en de muur. Het kind overleed op weg naar het zikenhuis. ZIER1KZEE, 31-5. Op eerste Pink sterdag, 's middags om één uur, moest wegens gebrek aan thermiek een in Woensdrecht opgestegen zweefvlieger noodgedwongen een noodlanding maken op een stoppel veld aan de Boereweg, enige hon derden meters vanaf de eerste wo ningen in plan West. De landing ver liep uitstekend. Na enkele telefoon tjes met de. vliegbasis en de rijkspo litie welke spoedig ter plaatse was, werd de onfortuinlijke vlieger, die op weg was naar het vliegveld Haamstede, met zijn kist weer naar Woensdrecht vervoerd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ELST. Op de Rijksweg Arnhem- Nijmegen bij de gemeente Eist zijn de 25-jarige J. J. M. ten Boer en de acht maanden oude Anita Pieterson, beiden uit Nijmegen om het leven gekomen, toen de heer Ten Boer met zijn auto op onverklaarbare wijze te gen een boom botste. VIANEN. De 4-jarige Roelant Bag german uit Vianen is op een krui- sixig aldaar om het leven gekomen, doordat een bromfietser geen voor rang verleende aan zijn vader, bij wie hij achter op de fiets zat. Het jongetje overleed ter plaatse, zijn vader werd gewond. TER APEL. In het diaconessenhuis te Emmen is de 73-jai'ige heer J. Rouw uit Ter Apel overleden aan de verwondingen, die hij in zijn woon plaats opliep, toen hij met zijn fiets zonder voorrang te vèi'lenen de weg overstak en door een personenauto werd aangereden. BAARN. De 16-jarige G. W. Mole naar uit Baarn is op een particuie- re spoorwegoverweg tussen Hilver sum en Baaxrx door een trein over- x'eden. De jongen, die op de bromfiets was, overleed op weg naar een zie kenhuis. ZIEK1KZEE Aanhoudingen i.v.m. inbraken De Rijkspolitie van Zicrikzec, Brou wershaven en Bruinisse deelt mee dat zeven personen te weten, R. C„ H. C„ K. U„ M. v. d. \V„ M. F„ R. K„ en J. K. allen afkomstig van Scli.- Duiveland zyn aangehouden. De ze ven heben bekend de afgelopen ja ren 32 diefstalen, inbraken en over- valen te heben gepleegd. Ze zijn in verzekerde bewaring gesteld en in gesleten in het het Huis van Bewa ring te Middelburg waar zy worden voorgeleid aan de officier van justi tie aldaar. Het onderzoek is nog steeds in volle gang. Verschillende van dc gestólen goederen konden worden achterhaald. OOSTERLAND Bestrijding van rupsenplaag Dc telkenjare tciugkcrcndc i*up- senplaag in dc bomen langi» de we gen alhier nam weer zulke grote vormen aan dat de gcmccntewei-k- lieden weer de spuit ter hand nemen moeten om dc miljoenen en nog eens miljoenen dieren te doden. Tijdens deze bespuiting met vergif vielen de rupsen met „bosjes" uit de bomen. Advertentie Kontant betalen, da's toch heel gewoon, zou u zo zeggen. Is het ook. Voor mensen dia niet beter weten. En zichzelf daardoor elke dag maar weer 'n hoop gedoe op de hals halen. Met geloop naar de deur, wachten voor loketten, gehannes met afrekenen, noem maar op. Ze missen immers het gemak van een Privérekening. Waarmee je een hoop zorg minder aan je hoofd hebt. Zou ook voor u 'n hele uitkomst zijn. Gelukkig zitten we vlak bij u in de buurt. Kleine moeite dus, om er even over te komen praten de bank voor iedereen 2900 vestigingen Onderbezet politiekorps te Renesse wist de Pinksterdrukte goed te verwerken Open dag J op Warmelo UIEPENf/E/Jlf, 31-5. Bijna i 20.000 mensen hebben pink- i stermaandag dc tuin van hel a landgoed Warmelo te Diepen- 4 hcim. dat eigendom is van 4 ])rins Bcrnhard. bezocht. In dc a Warmclose tuinen bloeiden dc 4 rododendrons in al hun pracht A Dc drukte in het stadje Die- f 4 penhcim was halverwege de t A middag zo groot dat er files f 4 van enkele kilometers ont- f 4 stonden. f Van de bezoekers, uit alle 4 delen van het Innd werd een r 4 vrije gift gevraagd ten bchoc- f 4 ve van het wercldnatuurfonds. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3