DE ZIERIKZEESCHE COURANT TREINBOTSING DUIVENDRECHT: ZES MENSEN GEDOOD de heerlijk zachte matras Brand bij Philips: Schade tien miljoen Nog meer lijken in „boomgaard des doods" Recordbezoek tijdens Pinksterweekeinde Sovjet-Unie straks militair superieur? Verkeer Pinksterweekeinde eiste 25 doden Bontmantels voor reparatie Drehsen-Poell ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag I juni 1971 127ste jaargang Nr. 20804 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken II, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: lel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakfeur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochlman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 10,25; per maand 3,45; per jaar J 41,Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusie! 4 B.T.W. In dit nummer Zierikzeese delegatie in Hatfield gearriveerd Intercitytrein reed in op wachtende trein In ziekenhuizen Amsterdam 34 gewonden opgenomen AMSTERDAM, 31-5. Zes mensen vonden op de avond van Eerste Pinkster dag op slag de dood toen een Intercitytrein uit Maastricht ter hoogte van Duivendrecht met een snelheid van 115 kilometer per uur inreed op een trein uit Genua die voor een rood sein stond te wachten. In drie Amsterdamse ziekenhuizen zijn thans 34 gewonden opgenomen. Daarvan zijn er 25 ernstig aan toe. Bij het spoorwegongeluk kwamen om: Advertentie mej. Tietske Scheffer, typiste, uit Lelystad, 21 jaar oud; P. F. Bissen, verloofde var\ Tiets ke Scheffer, 23 jaar, afkomstig uit Luxemburg Mareen L. Priddy, studente uit Bell Air (Maryland, Verenigde Sta ten), 17 jaar oud; Meivin Ed Thomas, student ge boortig uit Texas, 18 jaar oud. Nog niet geïdentificeerd zijn twee of drie mensen. Onderzocht wordt of de resten van'mensenlichamen die in het treinwrak zijn gevonden van twee of van drie personen zijn. Het gaat in ieder geval om meer dan één persoon. EINDHOVEN, 31-5. Van de brand in de fabriek van beeldbuizen voor kleurentelevisie bij Philips in Eind hoven zullen de afnemers en het pu bliek geen hinder ondervinden, zo heeft Philips maandag laten weten. Men beschikt over voldoende voor raden om zowel wat betrekt aantal len als types aan de vraag te vol doen. De bij de fabriek behorende proefinstallaties kan een gedeelte de produktie overnemen. Bovendien zullen de Franse, Duitse, Engelse en Spaanse organisaties van het con cern bespringen. Vertegenwoordigers uit die landen waren maandag in Eindhoven bijeen ter bespreking van de 'meest efficiënte wijze van hulp verlening. De directe schade van de brand, die pntstond door kortsluiting, wordt op tien miljoen grilden geschat. Over de bedrijfsschade konden nog geen mededelingen worden gedaan. YUBA CITY, 29-5. Roy Whiteaker de sherrif van de Californische plaats Yuba City, heeft vrijdag be vestigd dat tot dusver twintig ljjken zijn opgegraven in de perziken- en pruimenboomgaard van de Sullivan- farm. De politie is daar nog steeds bezig met graafmachines de grond om te werken, op zoek naar meer slacht offers in dit grootste massagraf uit de Amerikaanse criminele geschie-- denis. Doordat de slachtoffers, mannen in de leeftijd tussen veertig en zes tig jaar, bijna niet te identificeren zijn - ze hebben vaak zware ver wondingen in het gelaat en geen pa pieren - ontvangt het bureau van de sherrif sinds enkele dagen een stroom van gegevens over vermiste personen uit het gehele land. De slachtoffers zijn waarschijnlijk rond trekkende landarbeiders die meestal door koppelbazen aan boeren wor den verhuurd. DEN HAAG, 31-5. In het Pinkster- weekeinde heeft een recordaantal buitenlandse toeristen een bezoek aan ons land gebracht: 760.000. Het Nationaal Bureau van toerisme is tot deze schatting gekomen aan de hand van steekproeven bij zestien grens- doorlaatposten. Het vorige record- AMSTERDAM. De eerste Holland se nieuwe haring werd vorige week voor het eerst verkocht. De liefheb bers laten zich de beroemde delika- tesse goed smaken. - Pinksterweekeinde 1970 - was 735.000 buitenlanders. De afgelopen Paasdagen waren er overigens nog meer, nl. ruim 900.000 buitenlanders in ons land. De buitenlandse toeristen moesten dit jaar de uitbundige bloeiende bol len en boomgaarden van Pinksteren 1970 missen. Het Nationaal Bureau achtte het bovendien remmend voor het bezoek, dat deze Pinksterdagen al zo dicht tegen de zomervakanties aanliggen. Het record aantal van rond 760.000 vindt het Bureau dan ook bijzonder bevredigend. Volgens ooggetuigen boorde de lo comotief van de trein uit Maastricht zich met een enorme klap in de ach terste wagon van de internationale trein. Deze wagon werd vrijwel vol ledig in elkaar geduwd, evenals dat het geval was met de eerste wagon van de trein uit Maastricht. Enkele andere rijtuigen liepen uit de rails. De internationale trein zou om 18.52 op Amsterdam Centraal Station aankomen. Hij reed via Luxemburg, Maastricht, Eindhoven en Utrecht. De andere trein was om 19.29 uur uit Maastricht vertrokken en zou op Amsterdam C.S. arriveren om 19.02 uur. Op de plaats van de ramp is een enorme ravage ontstaan. Al het be schikbare materieel van zowel de brandweer als de spoorewegen is naar Duivendfrecht gedirigeerd, o.a. een rijdende kraan van de spoorwe gen uit Utrecht. De wrakstukken van beide treinen liggen her en der ver spreid. omtrek af. Ruim 1000 nieuwsgierigen werden op veilige afstand gehouden. Over de oorzaak van de treinbot sing tast men nog in het duister. De mogelijkheid bestaat dat de machi nist van de trein uit Maastricht een voor hem bestemd rood, sein niet heeft gezien. Er kan ook een tech nische fout zijn gemaakt. De officier van justitie te Amsterdam, mr. F. H. von Meyenfeld, is naar Duivendrecht gegaan om tezamen met de Rijkspo litie een onderzoek in te stellen. De machinist van de trein uit Maastricht kon zich zelf uit zijn ver-, nielde locomotief bevrijden. Hij raakte lichtgewond. Maandagochtend om vijf uur was men pr mpt. hfoynip van twee grote kranen in geslaagd de volkomen ver nielde achterste wagon van deD- ti-ein die onder de locomotief uit Maastricht schoof, los te takelen. 'Maandagmorgen omstreeks negen uur begon men de zware, ernstig be schadigde locomotief weg te slepen. Daarna moet nog een ontspoorde wagon in de rails worden gezet en het vernielde bovenleidingsportaal worden hersteld. Bom-alarm op Buckingham palace LONDEN, 31-5. Een onbekende heft maandagmiddag telefonisch het personeel van Buckingham Palace in Londen gewaarschuwd, dat er om twee minuten over drie een bom zou ontploffen. De paleiswacht en de po litie doorzochten alle gebouwen en het park, maar vonden niets. Het koninklijk gezin bracht de Pinkster dagen op het kasteel Windsor door. Hevig gevecht in Zuid-Vietnam SAIGON, 31-5. Zuidvietnamese troepen hebben zondag in een tien uur durend gevecht in de noordelij ke provincie Quang Nam 154 Noord- Vietnamezen gedood, aldus een me dedeling van het Zuidvietnamese op perbevel in Saigon, dat eraan toe voegt dat vier Zuidvietnamezen wer den gedood en zestien gewond. Het was het hevigste gevecht in het ge bied sinds weken. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's DEN HAAG, 31-5. Het verkeer op de weg heeft dit pinksterweekeinde (inclusief zaterdag) aan tenminste 25 personen het leven gekost. Dr. Mohammad Hatta in Nederland DJAKARTA, 29-5. De voormalige Indonesische vice-president en pre mier dr. Mohammad Hatta vertrok naar Nederland voor een medische behandeling. Dr. Hatta, die in de jaren twintig en dertig aan de toenmalige Han delshogeschool in Rotterdam stu deerde, onder het Nederlandse be wind geruime tijd geinterneerd en verbannen is geweest en in 1945 sa men met Soekarno de Indonesische republiek stichtte, verdween in 1956 van het politieke toneel wegens be zwaren tegen sommige aspecten van Soekarno's politiek. Maar sindsdien is hij nog meermalen als „grijze staatsman" naar voren getreden. Arrestatie in dodelijke schietzaak ZEIST, 29-5. Dc politie te Zeist heeft in een leegstaand pand aan de Brouwerij in die gemeente de 20-ja- rige Frans Zwakhoven aangehouden Hij was in de nacht van donderdag op vrijdag op de vlucht geslagen, nadat hij in het woonwagenkamp te Driebergen zijn 35-jarige broer had neergeschoten. Tegenover de Zeister hoofdinspecteur J. K. ter Voorde heeft Frans Z. bekend geschoten te hebben. WASHINGTON. 29-5. De Sowjct- Unie zal binnen tien .lUar op militair gebied duidelijk superieur zijn aan do V.S. als dc defensieuitgaven van deze twee landen op de huidige voet blyvcn voortgaan. Dit zegt de commissie voor de strijdkrachten van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in een vrijdag gepubliceerd rapport. Het rapport is gevoegd bij een wetsvoorstel om in het komende be grotingsjaar 1972 ruim 21,8 miljard dollar beschikbaar te stellen voor J Men kan alleen brood snij- den als men brood heeft. Verwachting tot woensdagavond: Vrij zonnig ROTTERDAM. De Rotterdamse politie zocht eind vorige week nog steeds naar de mogelijke aanwezigheid van geld in het uitgebrande huis van „Spo- kie" op de Noordsingel te Rotterdam. Gelijk gemeld werd meer dan twee ton gevonden. Foto: rechercheurs bezig in de achtertuin. Vrij zonnig en bijna overal droog weer; zwakke tot matige noordoos telijke wind; minimum-temperatu ren ongeveer 11, maxima morgen rond 23 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 7 tot 15. Min.-temperaturen0 tot 4 graden boven normaal. Max.-temperaturen: 1 tot 7 graden boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 2 juni. Zon op 4.26, onder 20.51. Maan op 13.58, onder 1.28. 3 juni. Zon op 4.25, onder 20.52. Maan op 15.08, onder 1.39. Eerste kwartier: 1 juni. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 2 juni 3 juni Doodtij: 2 juni. 9.47 v.m. 10.51 v.m. 22.04 n.m. 23.15 n.m. Opvallend was dat de massale te rugkeer op de grote wegen op pink stermaandag geen spectaculaire ver keersongelukken met zich mee bracht In een vrij grootaantal gevallen was geen tegenligger bij de ongeluk ken betrokken. Zo kwamen in Eist twee personen om het leven doordat een auto tegen een boom botste, in Bakel, Deil, Leens, Stadskanaal, Ber gen op Zoom vlogen auto's met do delijke afloop uit de bocht of tegen een boom. In Broek op Waterland kwam maandagavond een Amsterdammer om het leven toen een auto van de dijk raakte en in een sloot terecht kwam. Op een particuliere overweg bij Baarn is een zestienjarige jongen door een trein overreden. Geen voorrang Twee doden bij botsing APELDOORN, 31-5. Maandag- avond zyn op de Amersfoortscweg in Nieuw-Millingcn twee personen om gekomen by een autobotsing, die ontstond doordat een uit een zyweg komende auto geen voorrang ver leende. De 66-jarige heer L. Sipsma uit Apeldoorn, die een botsing trachtte te voorkomen, kwam op de linker weghelft terecht en kwam daar in frontale botsing met een personen auto, bestuurd door de heer G. Scha kel uil Amersfoort. Bij die botsing kwam de heer Sipsma om het leven, evenals de echtgenote van de heer Schakel, de 52-jarige mevrouw M. Schakel-Goudbeek. vliegtuigen, raketten, schepen en andere wapens. In het voornamelijk op gegevens van het ministerie van defensie ge baseerde rapport zegt de commissie dat de Sowjet-Unie al een overwicht blijkt te hebben op het gebied van lange-afstandskernraketten en van met raketten uitgeruste atoomduik boten. In het gevraagde bedrag is ruim één miljard begrepen voor het be kostigen van een uitbreiding van anti-ballistische raketsysteem Safe guard en 2.5 miljard voor militaire hulp aan de Zuidvietnamese, Thai- landse en Laotiaanse strijdkrachten. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 1-6. Het KNMI deelt mede: De circulatie wordt in het ko mende etmaal bepaald door een ge bied van hogedruk van ongeveer 1030 mb., dat zich uitstrekt over bet Oostzeegebied en Westrusland, met een uitloper over de Britse eilanden. In de met oostelijke winden aange voerde lucht zal het ook woensdag vrij warm worden, waarbij er een kleine kans op een lokale onweers bui bestaat. Minder mooi weer heerst in het oostelijke Alpengebied, Joe goslavië en Oostenrijk, waar veel be wolking, met van tijd tot tijd regen voorkomt. Kampeervergunning voor landbouwer UTRECHT, 29-5. B. en w. van Meerkerk hebben besloten de land bouwer W. van den Berg, voorzitter van de Stichting Vrije Recreatie, een vergunning te geven op grond van de plaatselijke kampeerverordening. Dat betekent dat hij nu officieel kampeerders op zijn weilanden mag toelaten. De vergunning is van voor lopige aard (een jaar) en moet in feite compleet worden gemaakt door het provinciaal bestuur van Zuid- Holland dat een ontheffing moet ge ven in verband met de landschaps verordening. Advertentie NU brengen, dan bent u zeker vóór de winter klaar. Bcwaarmantcls kunnen ook afgegeven worden. Modehuis Dam 10 - Zierikzee |j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1