MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR OOK VOOR EEN PERSOONLIJKE LENING Dependance Stichting Vormingsinstituten Werkende Jongeren Reders uiten hun wensen DE UTRECHTSE WURGMOORD Zorg om defensie 1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 28 mei 1971 Nr. 20803 Oprichting te Zierikzee per 1 september ZIERIKZEE, 27-5. Men schrijft ons: Iedereen heeft wel eens gehoord van het zgn. voorwaardelijk arbeids- verbod. Kort gezegd houdt dit in, dat leerplichtvrije jongeren van een bepaalde leeftijd geen werk mogen verrichten zonder dat aan een aan tal voorwaarden is voldaan. Alvo rens hierop nader in te gaan is van belang eerst even stil te staan bij de leerplicht. Leerplicht Onder leerplicht moet worden ver staan de aan de ouders opgelegde plicht om te zorgen, dat aan hun kinderen onderwijs wordt gegeven, die plicht kan men alleen nakomen door het kind als leerling op een school in te schrijven, en het die school geregeld te laten bezoeken. De leerplicht begint op 1 augustus van het jaar waarin het kind de leeftijd van 6 jaar en 8 maanden be reikt. Een kind, dat voor 1 oktober 6 jaar wordt, kan in augustus van datzelfde jaar naar school. Een kind, dat op of na 1 oktober 6 jaar wordt, kan pas met ingang van het volgen de cursusjaar naar school. DEN HAAG, 27-5. De Koninklijke Nederlandse Redersvereniging heèït een nota aan de kabinetsformateur aangeboden over „de levensbelangen van de Nederlandse grote handels vaart". De reders rekenen onder meer op een ander financieel en fiscaal kli maat, opdat de koopvaardij bij een zelfde inspanning niet langer een la ger rendement op het vermogen hoeft te aanvaarden dan zijn buitenlandss concurrenten. Mogelijkheden hier toe zijn rentesubsidies en verhoging van de investeringsaftrek. Exemplaren van de nota zijn ook aangeboden aan de minister en de staatssecretaris van verkeer en wa terstaat en aan de fractievoorzitters in de Eerste en Tweede Kamer. Arenden vallen gids aan NOVARRA, 26-5. Op c?e Rosa in de Italiaanse Alpen is een Italiaanse gids, Erminio Ranzoni, door arenden aange vallen, toen hij een mormel dier te hulp kwam die door de vogels was verrast. Na een strijd van een kwartier wist de gids die verscheidene ver wondingen opliep, de arenden op de vlucht te jagen. UTRECHT, 27-5. De ongeveer 30- jarige tegelzetter, die sedert het be gin deze week door de recherche werd gezocht in verband met de wurgmoord op de 48-jarige prosti tuee Johanna Wever-Hofmann, heeft zich woensdagavond uit eigen bewe ging bij de Utrechtse recherche ge meld. Uit een urenlang verhoor is geble ken dat de man, die een nauwe re latie met het slachtoffer onderhield, niets met de moord had uit te staan. Hij kon na het verhoor naar huis gaan. De tegezetter, wiens identiteit de politie geheim houdt, kon de politie enige belangrijke aanwijzingen ge ven over de klantenkring van de vrouw, die zoals gemeld uitsluitend relaties onderhield met mannen die zij kende. De politie beschiktnu over een aantal duidelijke signale menten aan de hand waarvan zij mogelijk wat wijzer kan worden. De Markt te Brouwershaven ver voor 1914. Hier is duidelijk te publiek in de Smalstad samengestroomd om „vereeuwigd" te worden. Jong en oud(er) is present op deze merkwaar dige plaat. Leerplicht met een jaar verlengd De Tweede Kamer heeft onlangs haar goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp tot wijziging van de Leerplichtwet 1969 en van de Ar beidswet 1919. Als ook de Eerste Ka mer dit wetstontwerp aanvaardt, zal met ingang van 1 augustus 1971 de leerplicht van acht op negen jaar worden gebracht. De leerplicht eindigt dan aan het van het leerjaar na afloop waarvan het kind tenminste 9 leerjaren aan een of meer scholen heeft doorlopen. Een of meer jaren zittenblijven tel len ook mee. Deze wetswijziging houdt dus in; dat alle jongens en meisjes van 6 tot ruim 15 jaar ver plicht zijn volledig dagonderwijs te volgen. Partiële leerplicht of voorwaarde lijke arbeidsverbod Verder heeft de Tweede Kamer door aanneming van het wetsvoor stel goedgekeurd, dat met ingang van 1 augustus 1971 een gedeeltelij ke leerplicht wordt ingevoerd van één dag per week gedurende één jaar voor wie nog geen 16 jaar maar wel leerplichtvrij is. Dit betekent, dat zij één dag per week gedurende één jaar onderwijs moeten volgen. Deze verplichting gaat nu ook gel den voor meisjes, die in een parti culiere huishouding werken. Zij mo gen dan niet meer dan 32 uren per week werken. Aan deze zgn. par tiële leerplicht zal kunnen worden voldaan door deelneming aan: cursussen die uitgaan van vor mingsinstituten; het beroepsbegeleidend onder wijs in het kader van het leer lingwezen. Het bovenstaande samenvattend kan het volgende gesteld worden. een kind is in ieder geval leer plichtvrij aan het einde van het leerjaar waarin het de leeftijd van 16 jaar heeft be reikt. degenen die op 1 augustus van dit jaar nog geen 16 jaar zijn, maar wel leerplichtvrij, heb ben de plicht tot het volgen van een cursus van één dag per week. Dit is mogelijk door het vol gen van een cursus aan een vormingsinstituut of doormid del van het beroepsbegelei dend onderwijs van het leer lingwezen. Op den duur is het de bedoeling, dat binnen een periode van 10 jaar de leerplicht wordt verlengd tot 12 jaren, waarin het gedeeltelijke on derwijs als een nieuwe volwaardige vorm van voortgezet onderwijs zal fungeren. De eerstkomende jaren moet dan ook worden verwacht, dat de par tiële leerplicht zal worden uitgebreid hetzij betrekking hebbende op een verschuiving van de leeftijdsgren zen, hetzij doordat de eendaagse leerplicht wordt verschoven naar twee dagen. De grote vraag daarbij is of de bestaande vormingsinstitu ten de te verwacht toeneming zal kunnen opvangen. Vormingsinstituten Op Schouwen- Duiveland ging tot nog toe een vrij belangrijk aantal jongeren en dat voornamelijk jon gens voorzover zij geen dagonder wijs volgen, hun opleiding voortzet ten via een leerlingstelsel. Dit ge beurde ten dele in avondonderwijs. Ook hierin zal een wijziging optre den doordat dit avondonderwijs zich zal verschuiven naar het dagonder wijs. Daarnaast dient zich thans de mo gelijkheid aan tot deelneming aan het vormingswerk. De bedoeling van dit vormingswerk is om de deelne mers (sters) te helpen zich optimaal te ontplooien in de maatschappij. Een jongen of meisje van veertien, vijftien of zéstien jaar wordt wan neer hij/zij de school verlaat, opeens werknemer. Het schoolkind, doet zijn intrede in nieuwe, heel andere we reld. Op deze verandering is het pro gramma van een vormingsinstituut ingseteld, Dit programma bestaat globaal uit: introduktie in hun nieu we levenssituatie; culturele vorming; handenarbeid en sport. Een vor mingsinstituut heeft biervoor spe ciaal opgeleide krachten. Vorig jaar is hiervoor in het leven geroepen een Stichting Vormingsin stituten voor werkende Jongeren in Midden- en Noord-Zeeland. Intussen heeft deze Stichting voorlopig drie vormingscentra gevestigd, nl. te Goes, Middelburg en Vlissingen. Het is met iqprang van l september a.s. de bedoeling in Zierikzee een depen dance op te richten. Alle werkende jongens en meisjes van 14 tot en met 18 jaar ongeacht hun vooropleiding kunnen hieraan deelnemen. De 14-jarige en 15-jarige jongens en meisjes zijn ingevolge het eerder vermelde voorwaardelijk arbeidsver bod hiertoe verplicht, indien zij geen opleiding volgens het leerlingenstel sel ontvangen. De deelname geschiedt ééh dag per week met behoud van loon, geduren de 2 jaar. Men verwacht vooral de deelname van 15-jarige werkende jongeren, die geen enkele vorm van voortgezet on derwijs ontvingen. Daarnaast van jongeren die op vrijwillige basis ko men. In dit verband verdient opmer king, dat degenen die reeds aan een leerlingenstelsel deelnemen de moge lijkheid krijgen om een halve dag per week vomingsw enk te ontvan gen. Teneinde aan de nodige adressen te komen zal de Stichting zich wen den tot de gemeentebesturen en de schoolhoofden. Meerdere inlichtingen kunnen worden verkregen b\j de direkteur van deze school, Verkuyl Quakke- laarstraat 13 Vlissingen, tel. 01184- 6980 of de direkteur van het gewes telijk arbeidsbureau Zierikzee, tel. 01110-2953. Waarvoor deze ontwikkeling: Hiei^aan is in de pers, radio en te levisie uitvoerig aandacht besteed. In dit verband trok ook de aandacht de akties en plannen van de werken de Jongeren. Hun gaat de bovenge schetste ontwikkeling nog lang niet ver genoeg. Het beste kan tot slot worden aangehaald een passage uit de nota inzake onderwijs- en ar- beidsmaatregelen voor werkende jongeren, aangeboden op 15 septem ber 1970 aan de Tweede Kamer. „De jeugdfase heeft haar eigen waarde en dient tevens tot voorbereiding op de volwassenheid. In deze levensfa se behoeft de jeugdige een aan zijn omstandighedën aangepaste leefsi tuatie en de daarbij behorende gele genheid tot onderwijs en vorming. Daarbij mag het niet vooi-komen dat hij in een maatschappelijke situatie wordt geplaatst waarin van hem een gedrag en een bijdrage worden ge vraagd als had hij die volwassen heid reeds bereikt. Wie in die levensfase toch een plaats in het arbeidsleven wenst in te nemen, moet als leerling en niet als werknemer worden aangemerkt. Gedurende de gehele Jeugdfase zul len zinvolle onderwijsvoorzieningen geboden moeten worden. De econo mische zelfstandigheid mag niet ge zien worden als een doel dat in. de* jeugdfase behoort te worden verwe zenlijkt". DEN HAAG, 27-5. De hoofdbestu ren van de Koninklijke Nederlandse verenigingen „Onze Vloot", „Ons Leger" en „Onze Luchtmacht" zijn ernstig bezorgd over de Nederlandse defensie voor de naaste toekomst. In brieven aan kabinetsinforma teur Steenkamp, de fraktievoorzit- ters van de Eersten en Tweede Ka- mer en de demissionaire minister president De Jong, minister Den Toom (defensie) en minister Luns (buitenlandse zaken) hebben de be sturen met kracht verzocht te bevor deren dat de materiële achterstand van de drie onderdelen van het le ger in de komende kabinetsperiode zal worden ingehaald opdat de pa raatheid, ook als onderhandelings- troef, behouden blijft. Hert en poema aan de fles ZUIDWENDING, 27-5. In Zuid wending bij Veendam groeien een hertejong een poema-baby samen op in een privé-dierentuintje van de fa milie Dijkhuizen. Zij worden met de fles groot gebracht. Het poema-jongK - ook nieuw ter we- - gevonden door een paar jongens. Het poemoa-jong ij ok nieuw te we reld - is door de moeder verstoten. Poeman en hertje zijn al goede vrien den geworden, zo meldt de A.N.P.- correspondent in dit gebied. Wat biedt de BEELDBUIS ZONDAG 30 MEI. NED. I. In het middagprogramma- journaal, weekjournaal, verkeersin formatie, Walt Disney en een repor tage van zwemwedstrijden in Wij dten en de atletiekkampioenschap- pen in Arnhem. Het middagprogram ma wordt besloten met een Pinkster- dienst uit de Kloosterkerk te Den Haag. Na de fabel en „Woord voor woord", de rubriek Linkerwang - rechterwang. De pastoraal psycho loog dr. H. Faber verdiept zich in de problematiek der zondagsheiliging en het zwemmen op zondag. Om half acht de film „De uitdaging van de bergen", een reportage van de le vensgevaarlijke beklimming van de Eiger. Aansluitend aan het journaal een televisiespel. De titel is Gou den regen". Het is een vriendelijk verhaal over een burgerlijke man en zijn familie. In zijn huis logeert een schoonzuster en haar man die zojuist zijn overgekomen uit de kolonieën. De zwager zou graag een zaakje be ginnen en vraagt daarvoor financiële hulp. Ook zyn a.s. schoonzoon zou zo iets willen ondernemen. George, zo heet de man, wil niets van al deze drukte weten en voelt ook niets voor avontuur. Uiteindelijk doen zich ver wikkelingen voor die maken dat George wel de meest avontuurlijke persoon van het gezin wordt. Daar na Bomans in gesprek met pater J. van Kilsdonk. Beiden zijn nogal om streden figuren in de R.KKerk. NED. II. Na de fabel de Vrijbui ters. Ryan en Burke zijn op vrije voe ten en geven 'zich niet gewonnen. Mike en Max wagen zich in het hol van de leeuw en worden bijna door het „beest" gegrepen. Deze keer eens geen sport maar een nieuwe serie. Het is „De schipper op de Picardie' Het verhaal gaat over een Franse binnenschipper eh zijn familie. De kijker wordt geconfronteerd met de alledaagse gebeurtenissen. Hierna Panoramiek en Dubbeldekkers. Het is voorlopig de laatste aflevering. Stan verlaat de bussen en wordt condukteur op de remise. Het is he lemaal geen baantje voor hem maar hij doet het om de centjes. Voor kort echter, want na een dag krijgt hij reeds heimwee naar zijn chauffeurs plaatsje. „In Wetstrijd" treden mede werkers van het ministerie van on derwijs in het strijdperk tegen vrou welijke studenten van de Nijmeegse universiteit. Tenslotte „De Punt", een Amerikaanse film, die in Montreux een gouden onderscheiding kreeg. Het is een vreemd sprookje over een land waar iedereen en alles puntig is in de meest letterlijke betekenis van het xooord. Er is maar één jon getje zonder punthoofd en dat wordt verbannen. Later keert de knaap te rug en ontdekken de anderen dat een afwijking van het algemeen gang bare niet altijd slecht behoeft te zij-u. ZONDAG 30 MEI. NED. I: 15.00 Journaal; 15.02 Week- ojurnaal; 15.22 Verkeersinformatei; 15.25 Walt Disney's wonderlijke we reld; 16.15 Sport; 17.00 Pinksterdienst 19.00 Woord voor woord; 19.05 Lin kerwang - rechterwang; 19.30 De uit daging van de bergen; 20.20 Journaal 20.25 Gouden regen; 21.50 Herkent u deze melodie?; 21.55 Bomans in ge sprek; 22.35 Journaal. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 Journaal; 19.05 Vrijbuiters; 19.30 De schipper van de Picardie; 20.20 Pa noramiek; 20.45 Dubbeldekkers; 21.10 Wetstrijd; 21.40 De Punt; 22.40 Jour naal. MAANDAG 31 MEI. NED. I. In het middagprogramma op deze tweede Pinksterdag de uit zending van de koor-kwiz finale. Twee ploegen moeten verschillende vragen beantwoorden en de winnaar ontvangt een reis naar Oostenrijk als prijs. Voorts een half uur met het cricus van Tony Boltini en de voet- Advertentie ga met uw tyd mee - ga naardenmb! Ieder mens staat wel eens voor onverwachte uitgavea Oplossing? Een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat zonder veel pape rassen of plichtplegingen. U leent bijvoorbeeld f 2000—U lost af 18 X f 127,07. Of f 3500,— en U lost af 24x 168,23. Rente en kosten zijn daar al bij inbegrepen. Stap even naar de NMB. Binnen enkele dagen is alles voor elkaar. nederlandsche middenstandsbank S i de bank waar óók u zich L thuis voelt! baluitslagen. Na het journaal in het kort voorlopig de laatste aflevering van de Fabeltjeskrant. Tot het jour naal van acht uur Pipo op Bizarra en Coronationstreet. Na het journaal en weeroverzicht tien minuten zwem les per beeldbuis en dan het klapstuk voor de avond, nl. een opvoering van „De Jantjes", het legendarische volksstuk van Herman Bouber door het Amsterdams volkstoneel. Twee uur lang duurt dit spektakel. NED. II. Na de fabel en het jour naal 25 minuten sport, om half acht „Dier en vriend" van Tanja Koen en na het journaal en.weeroverzicht van acht uur „De regels van het spel". Titel is „Voetstappen van Shakes peare". De hoofdpersoon is een Sha kespeare deskundige. Jeff en Peggie komen met hem in aanraking en ont dekken dan dat culturele belangstel ling samen kan gaan met misdaad. Trouwers, de stukken van Shakes peare zijn nu ook niet allemaal even vriendelijk. Hierna Dertig dagen les in lijfsbehoud. Ergens in de Ameri kaanse wildernis gaan een kleine honderd jongelui een ontberings- rriaand tegemoet. Ze moeten door hun eigen vindingrijkheid zichzelf in le ven proberen te houden. De dagslui ting is ditmaal muzikaal. MAANDAG 31 MEI. NED. I: 15.00 Journaal; 15.02 Koo>- kwiz; J6.00 Hooggeëerd publiek; 18.45 Fabeltjeskrant; 19.05 Pipo op Bizar- ra; 19.30Coronationstreet; 20.00 Journaal; 20.20 Zelf uw kind leren zwemmen; 20.30 De Jantjes; 22.25 Journaal. NED. II: 18.45, Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Studio Sport; 19.30 Dier en vriend; 20.00 Journaal; 20.20 Voetstappen van Shakespeare; 21.35 Dertig dagen les in lijfsbehoud; 22.20 Muzikale dagsluiting; 22.25 Journaal. DINSDAG 1 JUNI. NED. I. De fabel verschijnt voor lopig niet meer op de beeldbuis en de kinderen kunnen gaan kijken naar de serie Tim de Leeuw. Hierna Top- pop, waarin een selektie artiesten uit voorgaande programma's. Na het journaal van acht uur Peyton Pla ce. De geheimen van Rachel zijn nog steeds niet ontsluierd. Verder gaat het proces tegen Lee Webber steeds scherpere kantjes krijgen. Alvorens Wibo van der Linde Televizier ma gazine presenteert, een vijftig minu ten durende show met Frank Sinatra. Good old Frank die mei het zingen gaat stoppen ontvangt in deze show zijn zoon Frank jr. en zijn dochter Nancy. Bovendien komen, als verde re gasten opdraven, de komiek Jack Bennie, Sammy Davis, Arte Johnson, Jack Leonard, The Doodletown Pi pers, The Playmate dansers en de U.S. Air Force Thunderbirds. NED. II. Na het journaal in het kort en Tim de Leeuw, de parlemen taire rubriek Vrij-uit en een van- tuur van Felix de Kat. De tijd tot het journaal van acht uur vjordt ge vuld met de derde aflevering van de serie Het wilde westen". Ondertitel is de „Machtigste berg". Dat is dan de McKinley, een 6000 meter hoge berg in Alaska. Na het journaal, de eerste van vijf wielerwedstrijden die de KRO deze zomer gaat organiseren. Jan Derksen heeft een knap stelle tje rijders bijeen weten te krijgen en deze treden vanavond in Hilversum tegen elkaar in het strijdperk. Paid Vlaanderen vraagt vervolgens „Heeft iemand Kelly gezien?" Paul en zijn vrouw brengen een bezoek aan een kunstvriend in Frankrijk. Ze ervaren evenwel dat hun vriend er niet is. Hij wordt namelijk doorde poltiie voor moord gezocht en heeft zich op tijd een schuilplaats weten te ver schaffen. Paul gelooft helemaal niet aan de schuld van de. man en ont dekt dan ook al spoedig vreemde dingen. Tot slot van de avond de Oostenrijkse inzending naar het fes tival van Montreux die met de Gou den Roos werd bekroond. Het is Lo- dynski's Vlooienmarkt, een wonder lijk maar zeer vrolijk verzinsel waar bij iedereen in Montreux daverend heeft gelachen. Het vlooienmarktge zelschap beleeft de zotste dingen, waarbij gebruik is gemaakt van alle mogelijkheden die de televisie op dit gebied kan bieden. DINSDAG 1 JUNI. NED. I: 18.45 Tim de leeuw; 18.55 Journaal; 19.05 Toppop; 20.00 Jour naal; 20.20 Peyton Place; 21.10 Frank Sinatra en zijn vrienden; 22.00 Tele vizier Magazine; 22.50 Journaal. NED. II: 1S.45 Tim de leeuw; 18.55 Journaal; 19.05 Den Haag vandaag: 19.10 Vrij-uit; 19.30 Felix de kat; 19.33 Het verre westen; 20.00 Journaal; 20.20 KRO wielerronde; 21.10 Paul Vlaanderen; 22.00 Lodynski's vlooien markt; 22.35 Journaal. FEUILLETON 52 Die dag en avond rookte hij ontel bare sigaretten, gaf een enkele keer aanwijzingen, als het niet naar zijn zin ging en betrad enkele malen het schip om een kijkje te nemen in de ruimen. Gelukkig hield hier een der officieren van het schip toezicht, zo dat hij zich meer op de wal kon con centreren. Om half negen kwamen de beide laatste trailers aan. De avondploeg was al begonnen en deze heren wa ren vast niet van plan zich drukker te maken, dan strikt noodzakelijk was en de opzichter zei ook geen woord. Erik stond zich te verbijten, maar over het werktempo van deze mensen had hij geen zeggenschap. Ik rapporteer dit wel en zal het deze keer bijzonder accentueren. Mis schien dat ze dan op het hoofdkan toor eens een keer wijzer worden. Om elf uur lagen de laatste balen in het ruim. De chauffeurs waren al weggereden en de havenarbeiders vertrokken naar een ander schip, Erik zwaaide even naar de kraanma chinist ten teken van dank en groet, waarna hij het schip betrad om de papieren af te laten tekenen. Doch d 1 kapitein was nergens le vinden, de eerste stuurman ook niet en de twee de evenmin. „Zijn natuurlijk dc wal op", zei de bootsman, die genoeglijk over de railing hing. ..Hoe laat komt één van hen te rug?" informeerde Erik. die langza merhand aan het einde van zijn krachten was gekomen. De man grinnikte. „Dat kan over een half uur zijn maar ook om half twee. Als de ouwe ergens de smaak van te pakken heeft, blijft hij tot sluitingstijd". „Hoe laat varen jullie af?" „We zouden acht uur vanavond losgooien, maar jullie waren te laat. Nou is het vertrek gezet op morgen ochtend zeven uur". „Dat is wat moois! De kapitein kon toch weten, dat we vanavond klaar zouden zijn?" „Met hetzelfde recht kan de ouwe zeggen: Jullie wisten toch, dat we om acht uur zouden afvaren?" „Dat is mijn schuld niet en moet de maatschappij maar uitmaken met ons hoofdkantoor. Ik heb gister avond tot middernacht in Antwer pen gewerkt. Mag ik ook nog een paar uurtjes slapen 's nachts?" De bootsman knikte lachend. „Dat mag, inspecteur. Zo goed als de ka pitein de wal op mag als hij niet kan vertrekken." „Ja. iemand moet toch de lijsten voor akkoord tekenen. Roep de pur ser maar." „Die hebben we niet meer, inspec teur; bezuiniging." „Wie is dan hier op 't ogenblik de verantwoordelijkc man?" „Als je 't schip bedoelt: Ik. Als je het over de lading hebt: »U, inspec teur." „U kunt toch ook tekenen?" „De bootsman knikte heftig, zon der uit zijn gemakkelijke houding te komen. „Dat kan ik. want ik heb schrijven geleerd op school. Al doe ik het tegenwoordig niet veel meer". „Nou dan?" „Maar ik wil het niet. Dat behoort niet tot mijn werk." Erik begreep, dat er niets opzat dan te wachten. De bootsman kwam langzaam overeind en zei: „U boft. inspecteur, dat de kok er al is. Ik zal eens kijken of hij wat te bikken en te drinken voor u heeft. Ik heb het wel gezien vandaag: u kreeg het door LENA SCHAGEN ook niet cadeau. Daar staat wel er gens een stoel. Maak het u gemakke lijk. De avond brengt tenminste wat verfrissing." Erik had nog een beetje geluk, want tegen half twaalf kwam de eerste stuurman aan boord. Welis waar behoorde de kapitein te teke nen, maar in bepaalde gevallen was de handtekening van de eerste offi cier ook geldig. En deze was onmid dellijk bereid zijn handtekening te zetten." „Moet u niet eerst alles controle ren?" vroeg Erik. „In 't hardstikke donker? En dan met deze hitte? U hebt ei* toch de hele dag met uw neus bovenop ge staan?" ..Allicht, dat is mijn werk." De stuurman bekeek de man eens. „Ik ken u al heel wat jaartjes, in specteur; als u zegt. dat de zaak in orde is. dan is de zaak in orde. Geef maar hier, die papieren Enkele minuten later zat Erik ach ter het stuur en reed zo snel moge lijk naar huis, waar hij een klein uur later arriverede. Ria lag al lang te slapen, toen hij de kamer betrad. Ze deed even dc ogen open en vroeg: „Alles in orde. Erik?" „Natuurlijk", antwoordde hij krib big. „En bedankt voor je boodschap van gisteravond. Als je nog eens wat weet? Ik heb tot twaalf uur van nacht gewerktvorige nacht, be doel ik. En nuweet je. hoeveel uren ik de laatste vier nachten heb geslapen?" Met gesloten ogen zei ze zacht: „Je bent de rest van de week vrij. Dat heb ik vandaag in orde gemaakt". En meieen sliep ze door. (Wordt vervolgd). j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7