9 f25.- NS-Vakantie- dagtochten STREEKNIEUWS Dr. Zijlstra over de landbouwpolitiek ONZE PUZZELRUBRIEK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vryuae 2» me» un Nr. 2tw Landbouw in Zeeland Struktuurnota: „Landbouw in stroomversnelling" GOES, 27-5. De Raad voor de Be drijfsontwikkeling in de landbouw in Zeeland heeft in ayn vergadering van 21 mei jl. de struktuurnota „Landbouw in stroomversnelling" uitgebracht, waarin tegen de achter grond van de huidige situatie en de veranderingen, die in de afgelopen tien jaren hebben plaats gevonden, wordt vooruitgezien tot 1975. Cubanen op tabaksrantsoen HAVANNA, 27-5. Het tabaksrant soen in Cuba zal met ingang van juni gehalveerd worden. Het nieuwe rantsoen voor elke bur ger boven de 17 jaar wordt vier pak jes per maand in plaats van acht. Het extra-rantsoen van zeven siga retten per maand voor mannen zal verminderd worden tot vier per maand, eveneens met ingang van 1 juni. M:ui floor boer doodgeschoten DRIEBERGEN, 27-5. Tijdens een woordenwisseling in het woonwa genkamp aan de Sportlaan in Drie bergen is donderdagavond omstreeks half zeven de 35-jarige K. L. Zwak- hoven door zijn broer, de 20-jarige F. C. Zwakhoven, met een pistool neergeschoten. De echtgenote van het slachtoffer, die ook bij de twist aanwezig was, werd tevens geraakt en moest met zeer ernstige verwon dingen naar een ziekenhuis in Utrecht worden vervoerd. De politie is met inschakeling van de techni sche recherche en speux-honden aan een uitgebreide speuraktie bezig naar de gevluchte dader. In het kamp staan circa vijf woonwagens. 8 Dagen treinen op de tienertoer voor van elk station. NS-identiteitsbewijs of pasfoto meenemen. Extra plus, half geld op de bus. voordelig uit met NS Postzegels in Rotterdam ROTTERDAM, 28-5. Voor ruim anderhalf miljoen gulden aan post zegels, poststukken en oude brieven zal te zien ztfn op de Nationale Post zegeltentoonstelling „R '71", die van 10 tot 13 juni in het Ahoy-complex aan de Zuiderparkweg in Rotterdam zal worden gehouden. De tentoonstelling, die de Rotter damse filatelisten-vereniging ter ge- lgeenheid van het 45-jarig bestaan organieerst, wordt donderdag 11 juni om 11.00 uur geopend door de Rot- terdamse wethouder J. Worst. „R-'71" toont op duizend kaders in de 3.000 vierkante meter grote Schie- zaal van Ahoy onder meer: het ont staan van de eerste Nederlandse briefkaart van 1811, een halve eeuw drukwerk in Nederland 1861/1911, 280 jaar postgeschiedenis van Rot terdam 1691/1971, poststempels van Rotterdam 1810/1915, postgeschiede nis va nZwolle, Zeeuwse poststem pels 1813/1900, luchtpost van en naar vliegveld Rotterdam-Waalhaven, de eerste 25 jaar van de luchtpost 1911/ 1935, zeppeling-post militaire veld post van de V.N.-vredesmacht in het Midden-Oosten (Unef), luchtpost Ne derland-Nederlands Indië, Untea op Nieuw Guinea 1962/63. Advertentie KOUWENBERG gasverwarming Posfslraat 48 tegenover het postkantoor 5 Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. 5 Het doel van deze nota is zowel direct als indirect: direct als basis voor de voorlichtingsprogramma's van consulentschappen en voorlich tingsdiensten van landbouworgani saties; indirect als beleidsbeïnvloe- dend voor allen, die bij de belangen behartiging van de landbouw be trokken zijn. De inhoud van de nota is onder verdeeld in een aantal hoofdstukken waarbij de eerste beide hoofdstuk ken een analyse geven van de huidi ge situatie en ontwikelingen met de knelpunten per produktietak. We komen op dit belangrijke rap port nog bij herhaling nader terug. ZIERIKZEE Ingezonden Stukken Het „ingezonden" van de heer Gudde, opgenomen in het nummer van donderdag, vergt als juiste on dertekening: J. H. W. Gudde, „De Wolbaal" - Zierikzee. (Red.). Ontvangst aan boord Engelse schepen Dondex-dagavond vond aan boord van de aan het Luitje afgemeerde Engelse marineschepen „Dittisham" en „Flintham" een ontvangst plaats van een aantal gasten, voornamelijk bestaande uit het college van b. en w„ de leden van de gemeenteraad met hun dames en de leden van het Z.O.V.-bestuur met hun dames. De ontvangst vond plaats op de achter dekken der schepen, en er bestond volop gelegenheid tot ongedwongen onderling Engels-Nederlands contact. Dat daarbij de hofmeesters in de weer waren met verschillende pitti ge, typisch Engelse drankjes, mag niet onvermeld blijven. Enkele te Vlissingen gestationeerde Nederland se marine-officieren, waren even eens bij deze ontvangst aanwezig. Vergadering Gereformeerde vrouwenvereniging De Gereformeerde vrouwenvereni ging „De Lampen Brandende" houdt haar laatste vergadering voor de vakantie op woensdagavond 2 juni in het Gereformeerd verenigingsge bouw St. Domusstraat. Het onder werp van deze avond is „De zending in Afrika" uit „Present" en zal be handeld worden door mevrouw A. D. Kouwenberg- Stout jesdijk. Alle leden en belangstellenden zijn van harte welkom. Geslaagd Bij het in mei gehouden examen voor scheepswerktuigkundige slaag de onze stadgenoot de heer P. Zap- peij voor het diploma C. Waterschap Schouwen-DuWetefld Op dinsdag 8 juni vindt in 's Landskamer de (30ste) algemene vergadering plaats van het bestuur van het waterschap Schouwen-Dui- veland. Tentamen verloskunde- en kindergeneeskunde In het Zweedse Rode Kruis, zieken huis alhier slaagden voor het tenta men verloskunde- en kindergenees kunde de zusters: J. A. Dool,. NG Gaik Khim, T. H. Nieuwenhuijse, A. H. Nibius en J. Verkerk. Hotet-Garni „Monique" Heden (vrijdag 28 mei) opent - de heer J. de Looze zijn Hotel-Garni „Monique", een nieuwe zaak in het pand Driekoningenlaan 7, WESTERSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op dinsdag 8 juiii wordt een ver gadering gehouden van de gemeente raad van Westerschouwen. Gelet op de belangrijkheid van de agenda, wordt deze vergadering gehouden in het Dorpshuis te Renesse. Aan de orde komt o.a. de toelichting en de debatten over het grote recreatié- i-ioleringsplan, dat rond de f 15 mil joen gaat kosten. Dit bedrag wordt aan de raad ter goedkeuring voorge legd. RENESSE Prijs voor A. C. W. van der Vel De heer A. C, W. van der Vet, al gemeen redakteur van het Algemeen Dagblad, werd begiftigd met de z.g.n. „Dr. Flaumenhaftprijs" van f 1000. De heer Van der Vet ontving de prijs voor een artikelenreeks, waarin de negatieve invloed en de economische gevolgen van mondhygiëne op de na tionale produktie aan de orde wor den gesteld. De prijs werd uitgereikt door de directeur-generaal van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid, dr. P. Siderius in Den Haag. Eenzelfde prijs ontving een Eva-redaktrice. MIDDELHARNIS Kerkconcert Op zaterdag 29 mei a.s. komt op verzoek van de Stichting Kerkcon- certen Goeree en Overflakkee in de Grote Kerk te Middelharnis een or gelconcert geven Anthony Trodd, as sistent-organist van de Canterbury Cathedral te Canterbury, Engeland. Hij hoopt dan werken te spelen van John Stanley, W. A. Mozart, J. S. Bach, Malcolm Williamson en Alan Ridout. (8 uur). MORELIA. 5.000 mensen zijn ge troffen door de wervelstorm ..Aga tha" die maandag over de kust van de staat Michoacan, 500 km. ten oos ten van de hoofdstad Mexico raasde. De schade wordt geschat op 4 mil joen dollar. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ARNHEM. Opnieuw gaat er een groot-horeca-bedrijf in Arnhem dicht Ditmaal betreft het het café-restau rant „Bristol" aan het Staionsplein, dat omstreeks oktober de deur sluit. Het zevende horeca-bedrijf in Arn hem binnen een paar jaar. AMSTERDAM. De Amsterdamse gemeenteraad heeft na een urenlan ge discussie de voorgestelde herzie ning van de tarieven van het ge- meenteveryoersbedrijf met een klei ne, meerderheid (21 tegen 18 stem men) aanvaard. BURGERLIJKE STAND ZIERIKZEE Geboren: Pieter Cornelis, z. v. Jan de Boed en van: Laurina Fransina van der Have, w. te Bruinisse. Cor nelis Anthonij Eduard, z. v.: Marce- lis de Looze en van: Johanna Josi- na de Vlieger, te Zierikzee. Suzanna Christine, d. v.: Leendert de Ruijter en van: Cornelia Legemaate, te Zie rikzee. Gerrit Jacob, z. v.: Johannes Adriaan de Glopper en van: Johan na van der Wielen, te Brouwersha ven. Johannis, z. v.: Johannis van de Sande en van: Cornelia Johanna Dorst, te Brouwershaven. Maria Francine Louise, d. v.: Jacob van der Spek en van: Jeannette Been, te Zierikzee. Alexandra Maria, d. v.: Willem Zondervan en van Maria Geertruida Neeltje Boot, te Zierik zee. Magdalena Wilhelmina, d. v.: Marinus Reinier Geluk en van: Ma ria van Dommele, te Westerschou wen. Gabriel Leendert, z. v.: Adria- nus Jacobus Maria Winkels en van: Willemina Martha Suzanna Koster, te Zierikzee. Daniël Petrus Adriaan, z v.: Petrus Johannes Jan Maria Vaes en van: Leenderina Sies, te Zierikzee. Robert Alexander, z. v.: Robert Jan Pothaar en van: Ute Do rothea Quinting, te Zierikzee. Jaco- ba Cornelia,' d. v. Joop Uijl en van: Jacomina Anthonia van Maanen, te Zierikzee. Taetske Leent je Antje, d. v.: Leendert Marinus Heijboer en van: Taetske Koster, te Zierkzee. Gehuwd. 13 mei Barthel van Zuid- land, 23 jr. en Cornelia Goudzwaard, 23 jr. (beiden Zierikzee); 14 mei Bar- tholomeus Wilhelmus Wijsman, 24 jr. en Krina Jacomina Hagesteijn, 24 jr. (beiden Zierikzee). Overleden. 12 mei Alida Cornelia van Rijks wijk, 58 jr., geh. met Nico- laas.Pols (Rotterdam); 13 mei Jacoba Adriana Jonker, 47 jr., geh. mei; Adriaan Pieter de Vrieze (Dreischor); 15 »mei Jacoba Minne, 82 jr., onge huwd (Brouwershaven); 17 mei Sara Rotte, 77 jr., geh. met Johannes Ja cobus de Jonge (Middenschouwen); 19 mei Willem Kranse, 68 jr., geh. met Cornelia Adriana Kloet (Wester schouwen). BURGERLIJKE STAND GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand over de maand mei: - Geboren. 15 mei: Marnius Cor nelis, zoon van P. Rentier en A. Kristalijn, Kerkwerve; 16 mei: Cor nelis Jakob, zoon van H. Coomans en W, T. de Jonge, Kerkwerve. Overlijden: 17 mei: S. Rotte (ev. de Jonge) oud 77 jaar (Kerkwerve); 15 mei: M. van Stalen (wv. van Wes tervoort) oud 92 jaar (Scharendijke). Gehuwd: A. Klink, oud 40 jaar (Duiveland) en M. W. Viergever, oud 28 jaar (Middenschouwen). Scheepvaartberichten Abida, 27-5 te^ Piraeus verw. Atys, 26-5 te Bombay Ampenan, .25-5 aank. Arica Calamares, 25-5 200 m ZZW Mallor- ca Kara, 2-5 te Curacao verw. Kenia, 25-5 te Yokkaichi Philippia, 3-5 te Hovic verw. Zafra, 22-5 van Khai'g Island naar Bombay DRUNEN. De 23-jarige wielrenner A. J. van Gessel uit Drunen (N.Br.) is in het Groot Ziqkengasthuis te Den Bosch overleden ten gevolge van een hem eerder op de avond te Nieuw Cuyk overkomen ongeval. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bg uw Nutsspaarbank Buitenlands geld Reischeques RENESSE: bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. DEN HAAG. Volgende week vindt in het .westen van Zeeuws-Vlaande- ren de mariniers-oefening „Witte Raaf 5" plaats. Aan deze oefening wordt deelgenomen door drie onder zeebootjagers, een patrouille-vaar- tuig, zeven landingsvaartuigen, heli kopters van de marine luchtvaart dienst en eenheden van het korps mariniers. DEN HAAG. Op het ministerie van buitenlandse zaken te Den Haag zijn de akten van bekrachtiging uitgewis seld van de op 27 mei 1970 te Bern tot stand gekomen overeenkomst tus sen het koninkrijk der Nederlanden en de Zwitserse bondsstaat inzake sociale zekerheid, met slotpi-otocol. AMSTERDAM. De Amsterdamse rechtbank heeft de 29-jarige in Su riname geboren tekenaar Bert O' B. wegens mishandeling van een pros tituee, souteneurschap en verboden vuurwapenbezit veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, twaalf dagen hechtenis en een jaar rijkswerkin richting. DEN HAAG. De Europese bewe ging in Nederland houdt zaterdag sa men met haar zusterorganisaties in negen andere landen weer een grens- actie. Vooral jonge leden van de Europese beweging zullen de grens- passerende reizigers er op attent ma ken dat „grenzen verdwijnen, al u wilt". BOXMEER. Na een intensief on derzoek is de rijkspolitie in Boxmeer er in geslaagd een 34-jarige inwoner van Boxmeer en een dertigjarige in woner van Cuyk te arresteren. Beide mannen worden er van verdacht een zesjarig meisje in een auto te hebben meegenomen en haar te hebben ver kracht. Bij het onderzoek is geble ken, dat beiden bekenden waren van de politie. DEN HAAG. De internationale Europese beweging en het interna tionale actiecentrum voor Europees federalisme beleggen 4 en 5 juni in Den Haag een studieconferentie Over „de institutionele problemen van een verenigd Europa". ROTTERDAM. De Rotterdamse po litie heeft uit het Haagse veer het stoffelijk overschot van een 25-jarige vrouw opgedregd. Volgens de politie is zij afkomstig uit Sui'iname of de Nederlandse Antillen. LEIDEN. Spelende kinderen heb ben in de in aanbouw zijnde Leidse Merenwijk een vermoedelijk uit de Tweede Wereldoorlog daterende Duitse handgranaat gevonden. Een kort onderzoek van de politie lever de daarna nog vier van deze pro jectielen op. DEN HAAG. De „Dr. Flauwenhaft- prijs" voor het beste artikel over mondhygiëne is woensdagmiddag uit gereikt aan Marian Bierenbroodspot van het weekblad Eva. Zij ontving uit handen van de directeur-generaal van de volksgezondhedi, dr. P. Side rius f 1000. OOSTELBEERS. In Oostelbeers (N. Br.) is in de nacht de 17-jarige jon geman H. van de Broek uit Oirschot in het verkeer omgekomen. Hij is in de wegberm met zijn bromfiets tegen de asfaltrand geraakt en vervolgens op de onverlichte rijweg gevallen. Een auto heeft hem daarna overre den. ARNHEM. Het dagelijks bestuur van-de Gelderse Christelijke Boeren- en Tuinderbond (C.B.T.B.) is het niet eens met het bestuur van de „Re- creaÜegemeenschap Veluwe" die hét kamperen op boerderijen wil beper ken tot één caravan of tent per be drijf. Anders zouden de boeren con currentie opleveren voor de bestaan de recreatiebedrijven, die de laatste jaren al veel lege plaatsen hebben. DEN HAAG. Volgens staatssecre taris M. J. Keyzer van verkeer en waterstaat verdient het aanbeveling de status van „taxi" te beschermen. Het publiek moet er op kunnen ver trouwen, aldus het standpunt van de bewindsman, dat een personenauto met het uiterlijk kenmerk van een taxi ook een toegelaten taxi is. Zevenjarige jongen verongelukt AMMERZODEN, 27-5. In de Am- mersstraat in Ammerzoden is don derdagmorgen de zevenjarige Wil lem Herman Eggink uit die plaats bij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. De jongen werd op zijn fiets gepasseerd door een vrachtauto. Toen de wagen voorbij was, lag de jongen ernstig gewond op straat. Hij is ter plaatse overle den. Belangstelling voor Blijdorp groeit ROTTERDAM, 27-5. De belangstel- ling van het publiek voor de - net als het Amsterdamse Artis - ook al niet in rooskleurige financiële omstandig heden verkerende diergaarde Blij dorp in Rotterdam is in de eerste maanden van dit jaar sterk gestegen. Tot nu toe passeerden 227.500 bezoe kers de loketten, tegen 173.300 in de zelfde periode van het vorig jaar. De directie is ook zeer tevreden over de stijging van het aantal diergaarde abonnees. Jubileum bij Amro-bank Procuraliehouder A. Vermaat 40 jaar in bankbedrijf ALPHEN a. d. RIJN, 27-5. „De in flatie vormt een ernstige factor om de problemen van de agrariërs niet minder dan die van de middenstand op korte termijn in gunstige zin te doen keren. Toch zit in dit probleem zelf de sleutel om de inflatie te be strijden en toch gelijktijdig de positie van de meest kwetsbare groep in on ze samenleving te versterken: de landbouw-politiek moet met inacht neming van prioriteit zich richten naar een grondige oplossing van de op dit terrein levende problemen". Tot deze conclusie kwam drs. R. Zijlstra, voorzitter van de Christelij ke Boeren en Tuindersbond (CBTB) op de algemene jaarvergadering die donderdag in Alphen a. d. Rijn is gehouden. ZIERIKZEE, 27-5. Op 1 juni a.s. zal de heer A. Vermaat, procuratie houder bij de AMRO Bank alhier, 40 jaar in het bankbedrijf werkzaam zijn. Op 1 juni 1931 trad de jubilaris, als 15-jarige jongste bediende, in dienst bij de Scheldebank N.V. Per 1 juli 1952 werd hij tot procuratie houder bij deze bank benoemd. In zijn lange loopbaan heeft de heer Vermaat vanzelfsprekend het nodige meegemaakt: de crisistijd in de dertiger jaren; de bezetting 1940- 1945; de watersnoodramp van 1953. Een wel zeer grote verandering voor de jubilaris, voltrok zich, toen ruim drie jaar geleden de Scheldebank werd overgenomen door de Amro Bank N.V. Ondanks al deze gebeur tenissen, bleef de heer Vermaat als een goed Zeeuw, rustig op zijn post. Nu de 5-daagse werkweek alom gemeengoed is geworden, zij het nog vei*meldenswaard, dat de jubilaris, gedurende 25 jaar, elke zaterdag de Scheldebankzaken te Bruinisse waarnam. Bij de Amro Bank houdt de heer WASHINGTON, 27-5. Bij de on derhandelingen over Berlijn bera den de westelijke „Grote Drie" en de Sowjet-TJnie zich momenteel over een nieuwe formule die het overleg over het dode punt heen kan helpen brengen en de weg zou kunnen ope nen naar overeenkomsten ter verbe tering van de toestand in en om West-Berlijn. Vermaat zich nu speciaal bezig met kaswerkzaamheden. In zijn vrije tijd heeft de heer Ver maat een fraaie dia-serie van be- zienswaardigheden te Zierikzee sa mengesteld. Gedurende acht jaar was hij bestuurslid/penningmeester van het hervormd verenigingsge bouw. Het jubileum zal met de gezamen lijke medewerkers in besloten kring gevierd worden. Een dagje naar Scheveningen of de Efteling, naar Volendam of Avifauna, naar Giethoorn, of Texel. Keuze uit 80 mogelijkheden. Alle informatie in de brochure Vakantiedag tochten op de stations. voordelig uit met NS Het ging vorige week kennelijk om een pittig puzzeltje, als gevolg waarvan het aantal inzendingen dui delijk beneden normaal lag. Maar, dat moet dan maar eens voor een keer. Een duidelijke pluim komt toe aan de goede inzenders (sters). De eerste prijs gaat naar: J. van Velthoven-Verkaart Lammermarkt 32 Zierikzee De tweede prijs gaat naar: De heer L. M. Verhoeven Pr. Hendrikweg 4 Wijk bij Duurstede De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. stenografie; 8. les; 9. aar; 11. zwak; 14. pels; 18. wan; 19. dop; 21. tot; 22. taak; 24. karaf; 26 .teil; 28 .arm; 29. formule; 31. ree; 32. R.K.; 33. gek; 34. alk; 36. p.p.; 37. vezel; 39. sifon; 41. sluw; 43. t.t.; 44. Ir.; 45. lomp; 47. are; 48. ode; 49. spit 50. as; 52. v.v.; 54. niet; 56. geest; 58. zijweg; 60. A.P.; 62. net; 63. zijl; 64. mi; 65, gom; 67. dertien; 71. men; 72. brok; 74. riool; 75. luit; 76. oor; 78. bon; 79. hei; 80. kram; 82. buis; 83. mos; 85. ooi; 86. koperslager. Verticaal: 2. elan; 3. nek; 4. os; 5. Ra; 6. aap; 7. fret; 10. notaris; 11. zwam; 12. wak; 13. worm; 15. lot; 16. ster; 17. ellepijp; 19. dar; 20. Pau; 23. ark; 24. koket; 25. flair; 27. iep; 29. fez; 30. elf; 33. geweten; 35. kolonel; 37. vurig; 38 Lt.; 39. si; 40. nodig; 42. Lap; 46. mee; 49. slagbal; 50. aster; 51. St.; 52. vz.; 53. vijzel; 55. twintig: 57. eed; 59. wijn; 61. por; 64. mei; 66. Mook; 68. rib; 69. toog; 70. ion; 71. muis; 73. kor; 75. lei;. 77. ramp; 79. huig; 81. moe; 82. boa; 84. Sr.; 85. O.L. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. kunstmatige spring bron; 7. zweef rek voor acrobaten; 13. vogel; 14. Amsterdams peil (afk.); 16. eenvoudig ledikant voor soldaten; 17. stad in Frankrijk; 18. Militarie Politie (afk.); 19. proper; 2i. stoom schip (afk.); 23. voegwoord; 24. voer tuig; 25. deel van de hals; 27. te wei nig vocht hebbende; 29. familielid; 31. knaagdier; 32. plaats in 't Gooi; 34. krachtig, stevig; 35. Algemeen Ned. Pei'sbureau (afk.); 36. Hongaai'- se dans; 38. baai-sachtige vis; 39. che misch symbool; 40. boksterm (afk.); 41. slank dier; 42. Technische Hoge school (afk.); 44. chemisch symbool; 45. deel van de dag (afk.); 48. zijri vier van de Rijn; 50. bekende dieren tuin in Amsterdam; 51. gezelschaps spel; 52. Duits kaartspel; 54. houten belegstuk om planken, latten enz. bij elkaar te houden of meer stevigheid te geven; 56. per procuratie (afk.); 57. de onbekende (afk. Latijn); 58. zangstem; 60. bijwoord; 61. voeg woord; 63. onderricht; 65. ontelbaar; 68. afgelegen; 69. hoofddeel v.e. to neelstuk; 71. vlegel, deugniet; 72. Zuidamerikaanse lasso met kogels aan de uiteinden; 73. wijze waarop iemand staat; 75. ï-adiografisch nood sein (afk.); 76. roofdier; 77. doorto.cht- geld; 78. personlijk vooornaamwoord 80. letter v.h. Grieks alfabet; 81. ho ningdrank; 82. titel (afk.); 83. bijpla neet van de aarde; 85. op die tijd; 87. behorend tot de Kerk van Rome (afk.); 88. ruig borsteltje tot reiniging van flessen en kannen; 90. leren zweep uit één stuk; 91. dik leer, dat met vet zacht gehouden wordt. Verticaal: 1. Europeaan; 2. deel van de dag (afk.); 3. niet harde klap of slag; 4. rangtelewoord; 5. ï-egenboog- vlies in het oog; 6. spitse bek v.e. vogel; 7. uitroep van aarzeling; 8. be vlieging die vele mensen meesleept; 9. vertegenwoordiger van handelsza ken; 10. voorwerp waarmee men schrijft; 11. bijwoord; 12. brief met spoedbestelling; 15. sierplant; 18. def tige en bedaagde dame; 20. vrouwen schoeisel met een bandje van leer en houten zool; 22. zaadje met vrucht- wand bij graangewassen; 24. beginsel van blad of bloem; 26. trekdier; 27. op die plaats; 28. menselijk denkver mogen; 30. gei-eed, voltooid; 32. den 36. in gereed geld; 37. rang in een lezer heil (afk. Latijn); 33. voorzetsel; bioscoop; 40. boek dat de openba- i-ingen van Mohammed behelst. 43. stad in Noorwegen; 46. beroep, am bacht; 47. aanwijzend voornaam woord; 48. ruime japon in de 18e eeuw; 49. jong schaap; 52. in spek le vend insekt; 53. open uitbouw met balustrade aan een bovenverdieping; 55. koopman in gevogelte of wild; 56. boetseerkunst; 58. paard met een witte plek op het vooi-hooofd of de neus; 59. luchtig gebakje; 62. plaats in Friesland; 64. verblijfplaats voor vee; 66. paax'deslee; 67. aardijkskun- dige aanduiding (afk.); 68. uitei-lijke gedaante; 70. voegwoord; 72. geluid v.h. schaap; 74. godin der jacht (Ro meinse mythologie); 76. eerste melk v.e. koe na het kalven; 79. buitenste sti'ook of zoom; 80. stand v.h. model; 83. met andere woox'den (afk.); 84. hoofdplaats van Ameland; 85. ten aanzien van (afk.); 86. troefkaart bij diverse kaartspelen; 88. chemisch symbool; 89. muzieknoot.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3