Eén-derde van uw leven j „De Meubelshowroom van Zierikzee" Verzoek (36) winkeliers langere zaakopenstelling verworpen Fortuin gevonden in Rotterdams huis t v brengt U op Uw bed door Weer aantal verkeersovertreders voor Kantongerecht Zierikzee ZÏERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 27 mei 1971 Nr. 20802 Gemeenteraad Zierikzee Take a friend to the isJandstfi&fatf. j tttsvom ZIERIKZEE, 25-5. Noch bij het college, noch bij de raad is een schrijven goed gevallen van een 36-tal stedelyke winkeliers, die verzochten om hun zaken gedurende de maanden juni, juli en augustus tot 's avonds 9 uur te mogen openhouden. De kwestie kwam aan de orde op de dinsdagavond ge houden gemeenteraadsvergadering, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. Het college - zo bleek - had de zaak voorgelegd aan de Kamer van Koophandel te Middelburg, die mededeelde dat aan de ontvangen lijsten met handtekeningen, onvoldoende waarde kon worden toegekend. Met dit advies in de hand stelde het college voor op het verzoek van de winkeliers afwijzend te beschikken, hetgeen de raad - na ampele diskussie - deed. De heer Doeleman gaf toe dat de K.v.K. feitelijk gelijk heeft, maar an derzijds pleitte hij voor het i'echt - met name van 1-mans-zaken - iets in eigen tijd bij te verdienen. „Ik kan appreciëren als iemand zijn best wil doen, maar ik meen dat men de zaak verkeerd heeft gespeeld", aldus de V.V.D.-vvoordvoerder. Men had contact op moeten nemen met de Ondernemerscentrale en dan was de zaak doorgespeeld naar de Commis sie voor Middenstandszaken. „De ondertekenaars moeten het doen via hun eigen organisatie". Niet terug naar voor de oorlog De heer De Moor had wel begrip voor de problemen bij de midden stand, maar had tegen het verzoek principiële bezwaren. Hij meende dat met toestemming in feite de Winkelsluitingswet buiten werking wordt gesteld. Hij was daar tegen met het oog op de noodzakelijke be scherming van het winkelpersoneel. „Er is al een koopavond, waartegen ik me destijds ook heb verzet. Welis7 waar is er een theoretische bescher ming van het personeel, maar in de praktijk komt daar weinig van te recht. Men wil de klok terug draai en naar een toestand van vóór de oorlog en dat is fout. Aan een rou leersysteem voor het personeel kan immers in kleine zaken niet worden gedacht." ROTTERDAM, 26-5. In een door de Rotterdamse politie gehuurde kluis van een bank in Rotterdam ligt op het ogenblik voor een bedrag van 200.000 aan papiergeld en (oude) munten. Het kapitaal is door politie mensen gevonden in het geheel uit gebrande huis van broer en zusier Van der Ham aan de Noordsingel in de Maasstad. Het oude huis werd af gelopen zondag bij een brand vrijwel volledig verwoest, waarbij de 76-ja- rige Taja van der Ham om het leven kwam. De Rotterdamse recherche kreeg lucht van het in het bouwvallige huisje aanwezige fortuin toen poli tiemensen na de brand een emmer met zilveren rijksdaalders aantrof fen. Terwijl de 73-jarige Adriam van der Ham in het ziekenhuis lag vond de politie nog veel meer geld. In kasten, plastic zakken, dozen en in de bedstee kwam nog een fortuin aan bankbiljetten, gouden tientjes en antieke munten tevoorschijn. Ver der vond de politie in het huisje gouden horloges, halssnoeren en an tieke voorwerpen. De politie is nu nog bezig met het omspitten van de tuin van het huisje. Men houdt er re kening mee dat daar nog meer geld ligt begraven. Het uitgebrande huisje wordt dooi de Rotterdamse politie op het ogen blik voortdurend bewaakt. Het bouwvallige pand werd al vele tien-, tallen jaren bewoond door broer en zuster Van der Ham. Het huis was niet aangesloten op het elektriciteits net. Petroleumlampen zorgden voor verlichting. Adriaan van der Ham, in Rotterdam bekend als spokieis opgenomen in een psychiatrische in richting. Het gevonden fortuin wordt thans door een bewindvoerder be heerd. ZAANDAM. Alle begin is moeilijk. Dat geldt zeker ook voor de hengel sport. Een goede vader leert zijn stamhouder dan ook tijdig de fijne kneepjes van de edele sport - des noods op het droge. Met het komen de visseizoen in zicht geen gek idee. En nu maar hopen, dat er niet teveel oude schoenen opgehaald zullen worden. Kans op teleurstelling De heer Simmers 'vond het niet goed dat verschillende branches in de lijst van ondertekenaars ontbre ken. Men zal een toestand krijgen waarin de ene zaak open en de an dere gesloten is, die dan op zijn beurt wel weer verplicht is ook open te gaan. Er zijn verschillende zaken waarin na sluiting allerlei ander werk te doen is en deze kunnen niet meegaan met een latere sluiting. De heer Sprengelmeijer had wel begrip voor de verlangens van „de 36", maar was vooral geschrokken van het: „niet verplicht, maar wel naar behoefte". Dit geeft aanleiding tot misverstanden, waardoor het ko pend publiek in een waan wordt ge bracht en de (koop)neus stoot. Dit zal leiden tot teleurstelling. Zo bleek er geen bed te kunnen worden geschud voor het onderhavig win keiiers verzoek en werd z.h.s. het voorstel van b. w. aangenomen. FINANCIËN EN ECONOMIE Invloed van het „beha-loze" tijdperk UDEN, 26-5. In 1970 heeft zich voor de foundation-industrie in ver sterkte mate een tendens ontwikkeld cp het modieuze vlak. Het beha-loze tijdperk heeft zijn intrede gedaan, culminerend in de kreet „ban de beha". Daarnaast miste de zgn. „Indoor- kijk-mode" in de bovenkleding evenmin zijn uitwerking op de foun- dationsbranche, zo schrijft de direc tie van Iduna Corset Industrie N.V. in het jaarverslag. Er is 'een drang ontstaan naar lich tere, lingerie-achtige artikelen, die zich meer naar de natuurlijke li- chaamslijn voegen, met als exponent de doorkijk-foundation. Daarnaast trad een sterkere verschuiving op van witte naar gekleurde artikelen en in het bijzonder naar tinten die meer bij de huiskleur passen. Maatregelen aanbevolen tegen verkeerslawaai in steden DEN HAAG, 26-5. Het kost geld, maar het lawaai van het verkeer in de steden kan worden verminderd. Tot deze conclusie komt de O.E.S.O. (Organisatie van Economisch Samen werking en Ontwikkelig) in een door haar deskundigen na overleg met de nationale deskundigen opgesteld rapport. De deskundigen bevelen aan dit geld er maar voor over te hebben want dagelijks moet er voor het ver keerslawaai toch een prijs worden betaald in de vorm van verminderde arbeidsefficiëncy van de stadsbewo ners en verstoring van hun welzijn en hun leefplezier. Kapitein had spiekbriefje BRUSSEL, 26-5. Een kapitein van het Belgische leger die op de nomi natie staat om tot majoor te worden gevorderd en die voor die promotie moest deelnemen aan een examen oefening te velde, is betrapt met een papiertje in zijn tas dat alle ant woorden op te verwachten vragen bevatte. De examen-oefening werd gehouden op een terrein nabij de in- fanterieschool te Aarlen. Een onderzoek heeft uitgewezen dat de kapitein de antwoorden had gekregen van een dienstplichtige sergeant die ze voor hem had gesto len. Het examen behoefde door de andere kandidaten niet herhaald te worden omdat vast is komen te staan dat alleen de bewuste kapitein de antwoorden op de vragen in zijn bezit had. Zijn promotie tot majoor is niet doorgegaan. Opheffing regeling vakantie Gemakkelijker ging het met een verzoek van de Stichting Onderne mers Centrale tot opheffing van de vakantieregeling voor kruideniers, gegrond op een geringe belangstel ling, de verouderde brancheom- schrijving en de enge tijdsruimte voor vakantietijd. De K.v.K. had te gen dit verzoek geen bezwaar. De heer De Moor herinnei'de er aan dal het destijds veel hoofdbrekens heeft gekost een dergelijke vakantierege ling op te stellen, maar hij wilde zich tegen opheffing niet verzetten. Het b. en w.-voorstel werd aangeno men. Hogere varkeiisprijzen RIJSWIJK, 26-5. De prijzen van varkens en van onderdelen van var kens zijn de laatste tijd iets opgelo pen. De situatie op de varkensmarkt geeft i-eden tot enig optimisme, al dus de vooi-zitter van het Produkt- schap voor vee en vlees, mr. F. G. van Dijk, in een openbare bestuurs- vei-gadei'ing van het schap in Rijs wijk. Hij memoreerde dat ook in West-Duitsland, met name in het na jaar, een gunstige prijsontwikkeling op de varkensmarkt wordt vei'wacht Engelse fregatten bezoeken Amsterdam AMSTERDAM, 26-5. Vatl 27 tot 31 mei brengt het British Darmoutn Sqaudron een bezoek aan Amster dam. Het squadi'on bestaat uit dc onderzeeboot bestrijdingsfregatten Hare Majesteits „Scarborough", „Tenby" en „Eastbourne". De fregatten worden gemeerd aan de oostelijke Handelskade. In totaal hebben zij 49 officiei'en, 158 onderof ficieren, 381 manschappen en 129 adelboi'sten aan boord. Niet door rood licht... DEN HAAG, 26-5. De Haag- sepolitie begint woensdag met het fotograferen van auto's, welke door rood stoplicht rij den. Op veertien plaatsen zijn in de stad, bij verkeerslichten- installaties, houders voor ca mera's geplaatst. Met twee camera's', welke in steeds an dere houders zullen worden gemonteerd, worden op onre gelmatige tijden de overtre dingen bij de installaties ge signaleerd. Een seconde na het aangaan van het rode licht treedt de camera in werking, de auto die bij het doorrijden een detec tor passeert, wordt gefotogra feerd en een seconde later nogmaals. Deze tweede foto is bepalend voor het constateren van de overtreding. De foto laat niet alleen het kenteken- nummer zien, maar ook de da tum en de dag. Flitsen uit het buitenland TEHERAN. De politie te Teheran heeft bekendgemaakt, dat drie man nen zijn gedood en zes gewond bij een vuur- en handgranaatgevecht tussen verzetsstrijdei's en de politie. Het treffen gebeurde nadat een schuilplaats van de verzetslieden was ontdekt. LILLE. In het Noordfi'anse plaats je Foui'mies zijn drie Nedei'landse jongelui aangehouden die vorige week vrijdag ontsnapten uit het huis van bewaring annex Selectie-insti tuut te Utrecht. DURANGO. De directeur van het ziekenhuis te Dui-ango in Mexico heeft meegedeeld, dat per dag 2 kin deren bezwijken aan de hitte die ter plaatse heei'st. De temperatuur is op sommige plaatsen 42 graden Celsius. LEMANS. Na vier maanden sta king is dinsdag in de Renaultf'abriek te La Mans het werk hei-vat. Hofand Ajik» «KI Shyrj.dcvv,, |u j?.) ,1(t HAVANA. Een gi'oep van 221 jeugdige Amerikaanse vrijwilligers die gedurende zes weken meer dan 25.000 ton suikerriet op Cuba heb ben gekapt, is uit Cuba naar huis verti-okken. MEXICO. De Uruguayaanse Je- zuiet Manuel Oliveix-a die voorzitter is van de R.K. radio- en televisie- raad voor Latijns-Amerika, heeft in eenij vraaggespi-ek met een Mexi caans blad felle kritiek gelevei'd op de „dictaturen en oligai'chieën in Latijns-Amei'ika". LONDEN. In de Londense wijk Notting Hill heeft zich een langdu rig gevecht vooi-gedaan tussen de politie en jongeren afkomstig uit het Caraïbische gebied. PRAAG. De Tsjechoslowaakse pi'esident Ludvik Svoboda heeft het veertiende partij congi-es van de communistische partij in het con- gressenpaleis in het Praagse Fucik- pai-k geopend. Hij wijdde vrijwel zijn gehele openingstoespraak tot de 1.195 afgevaardigden aan een lofzang op de eeuwige vriendschap tussen de Sowjet-Unie en Tsjechoslowakije. AMMAN. Het totaal-aantal Pa lestijnse vluchtelingen, dat in Jor danië en andei-e Arabische landen is ingeschi-even, bedraagt 140.133, al dus is van Joi'daanse x-egeringszijde bekendgemaakt. Jordanië heeft 766.615 van deze vluchtelingen, Gaza 306.938, Libanon 171.673 en Syrië 155.607. ADDIS ABEBA. In de Ethiopische hoofdstad zijn elf middelbare scho len gesloten in verband met agitatie onder de scholieren. Deze hebben de afgelopen dagen gebouwen en auto bussen met stenen bekogeld uit pro test tegen de stijging van de prijzen van levensmiddelen en van het ver voer. CAIRO. De Egyptische pers heeft te kennen gegeven dat Egypte zich zal verzetten tegen elke druk of :n- menging in zijn binnenlandse aange legenheden zoals de recente zuive ring van het regex-ings- en partij-ap paraat. Dit slaat kennelijk op het be zoek van de Sowjetrussische presi dent Podgorny aan Egypte. NEW YORK. Secretaris-generaal van de V.N. Oe Thant heeft nog eens bevestigd dat zijn besluit om na 31 december 1971 niet nog een nieuw mandaat te accepteren „definitief" is. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MUNTENDAM. In Muntendam is een grote losstaande landbouw- schuur, staande aan het Loeg en toe behorende aan de landbouwer G. de Lange, door brand totaal verwoest. DEN HAAG. Het overleg tussen kabinetsformateur prof. dr. P. A. J. M. Steenkamp en de fractievoorzit ters van KVP, ARP, CHU, VVD en DS'70 - de vyf partyen die bereid zyn over de vorming van een meer derheidskabinet te praten - zal zich tot na de Pinksterdagen uitstrekken. AMSTERDAM. Op een bij Mak van Waay in Amsterdam begonnen veiling van schilderijen en antiqui teiten waarbij een collectie afkom stig van de Fraelemaborg in Slochte- ren, heeft een porrtet van een jonge vrouw van Bi'eitner 36.000 gulden op gebracht. HELDEN. De vierjarige Henny Derks uit Roggel bij Roermond is in haar woonplaats tijdens het plotse ling oversteken van de weg door een personenauto gegrepen. Het kind overleed ter plaatse. DEN HAAG, 26-5. Met ingang van 1 juli 1971 zullen de salarissen van de jongei'e kleutei'leidstex's over het algemeen worden verbeterd in het kader van de structurele herzie ning van het B.B.A. (Bezoldigings besluit voor x'ijksambtenax'en). DEN HAAG. Prinses Beatrix ën prins Claus hebben het voornemen op woensdag 16 juni de officiële ope ning bij te wonen van het Expoge (Ex-politieke gevangenen) congres in het gebouw van de Kon. Militaire Academie te Breda. VENLO. Op de Rijksweg Venlo- Nijmegen onder Wellerlooi is een pex'sonenauto, afkomsttig uit Apel doorn, met gx-ote snelheid fi'orxtaal tegen een boom gebotst. Van de drie inzittenden, wex'd de 22-jarige Z. Bosch iut Apeldoorn gedood. De twee axideren werden zwaar gewond over- gebi'acht naar het ziekenhuis van Venlo. R.OTTERDAM. De directie van de Holland Amerika Lijn heeft een persconferentie gehouden te Rotter dam. De Raad van Bestuur gaf daarin een toelichting op de te ver wachten ontslagen bij de H.A.L. en de reorganisatie in het algemeen van het cruise-bedrijf. V.l.n.r. „manager" R. O. Schansman van hotelzaken de leden van de raad, jhr. II. Reuch- lin, N. van der Vorm en A. M. Leis. Sclieepvaartberichten Abida, 27-5 te Praeus verw. Acmaea, 23-5 te Esbjerg Ameland, 24-5 '25 m NO Cape Ca- toche Diloma, verw. gex-eed dokken te Marseille Ganymedes, 24-5 van Puerto Cortes naar Kingston Kara, 2-5 te Curasao Kenia, 22-5 te Yokkaichi Koratia, 6-6 te Miri verwacht Philippia, 3-6 te Hovic verwacht Zafra, 22-5 van Kharg Island naar Bombay ALKMAAR. Bij de wassex'ij „De Valk" te Alkmaar is de voor-kant van het gebouw en enkele kantoren die zich daar achter bevonden, uitge brand. Advertentie - 'V' S Vele verstandige mensen liggen gelukkig op een anti-hernia 5 spiraal van Deurloo. - Zakt nooit door O Piept en kraakt niet Uw bed verstikt er niet op Voorkomt en verhelpt rugklachten U rust beter uit Levenslang garantie Vraag het uw vrienden en kennissen Aanbevolen door H.H. doktoren Alléénverkoop bij: Deurloo - Meelstraat 31 ZIERIKZEE, 26-5. In de woens dagmorgen gehouden strafzitting van het kantongerecht Zierikzee werd de voornaamste aandacht opgeëist door twee nogal gecompliceerde verkeers zaken, waarbij in de laatste zaak twee getuigen te pas kwamen en in het eerste geval zelfs drie getuigen werden gehoord. In deze zaak verscheen als ver dachte C. P. J. uit Voorburg, die op 14 december van het afgelopen jaar op de Rijksweg nabij Bruinissc, rij dend in een file, een inhaalmanoeu vre zou zyn begonnen - daartoe de in de richting Zierikzee rijdende stroom auto's verliet - op het mo ment dat dc door J. bestuurde wa gen weid ingehaald door een achter opkomende auto, bestuurd door de militair S. Op het moment dat S. de BMW van J. was genadex'd kwam deze uit de file naar links, met het gevolg dat S. in moeilijkheden kwam, het stuur omgooide en in de berm van de weg tegen een paal terecht kwam. De schade aan de auto - een Opel - was aanzienlijk, maar er deden zich geen pex-soonlijke ongelukken voor. Nadat de twee passagiers van S. als getuige waren gehoord cn de of ficier van justitie mr. Blok xequisi- toir had gehouden verooi'deelde kan tonrechter mr. A. Veenhoven J. tot een boete van f 50.subsidiair 4 da gen hechtenis. Hij achtte het overtui gend en wettig bewijs geleverd dat J. het verkeer op de weg (ernstig) in gevaar had gebracht. De officier had een boete geëist van f 10p, „Links-affer" P. L. uit Krimpen a. d. IJssel stond tex-echt vanwege het feit dat hij werd verdacht op 11 juli op de krui sing Serooskerkseweg-Luchtenburg- seweg te Haamstede in de gemeente Westex'schouwen geen vx-ije doox-gang te hebben verleend aan een uit de zelfde richting koirxendo pei'sonen- wagen, bestuurd door Van T. Ver dachte L. werd verweten dat hij op de genoemde ki*uising pas op het laatste moment richting -naar links zou hebben aangegeven. Vanuit vrij wel stilstaande positie reed L., die ook niet duidelijk had voorgesor teerd, onvex-wacht naar links, op het moment dat de achteropkomende Van T. wilde passeren. Een flinke botsing en vrij ernstige materiële schade waren het gevolg van deze on- voorzichtige manoeuvre. In deze zaak werden twee getuigen gehoord terwijl de verdachte L. terzijde werd gestaan door de raadsman mr. K. A. Keuning, die in, zijn pleidooi o.a. eni ge zwakke punten in het proces-ver- baal signaleerde, verder bezwaren maakte tegen de op de zaak betrek king hebbende tekeningen en van mening was dat ter zitting de feite lijke omstandigheden niet voldoende uit de verf waren gekomen. Mr. Keu ning meende daarom dat vrijspraak op zijn plaats zou zijn. De officier benadrukte echter dat L., hoe-dan- ook de doorgang voor de genaderde Van T. had vrij moeten laten, en eiste een boete van f 50,of 5 dagen De kantonrechter wees op het belang van een goed samenspel op de weg, stelde vast dat Van T. niet fout had ingehaald en verooi'deelde L. tot f 40,of 3 dagen. M. C. B. uit Zierikzee had gereden met een niet in al te beste staat ver kerende auto, hij was aangehouden omdat het linkerkopücht niet brand de. B. trof hel niet want toen bleek ook dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. De kantonrechter her innerde er aan dat B. als eens eer der met de politie in aanraking was geweest voor het rijden zonder rijbe wijs. De officier eiste een boete van f 30,voor de niet funktionerendc verlichting, f 100,voor het ontbx-e- ken van het rijbewijs en bovendien verbcurdvei'klax'ing van de in beslag genomen auto. Dc kantonrechter wilde echter zover nog niet gaan: B. krijgt zijn auto terug, maar moet wel een boete betalen van f 150,— (rijbe wijs) en f 30,— (koplamp). S. F. H. te Kerkwerve werd ver oordeeld tot f 40,subs. 4 dagen wegens overtrding van de veewet hij had een aantal schapen vervoerd naar elders, zonder daarvoor in 't bezit te zijn van de vereiste toe stemming van de gezondheidsdienst voor dieren. Toestemming welke in dit geval nodig was, omdat de dieren ziek waren geweest. De eis was f 75,—.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 9