Engelse marineschepen meren af in Nieuwe Haven te Zierikzee Versteviging van onderlinge betrekkingen STREEKNIEUWS Drie Zuidafrikaanse straaljagers verongelukt Het Jodenproces in Riga INGEZONDEN STUKKEN A.S.V. „Brouwershaven" organiseert wandeltocht ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderde 27 mei 1971 Nr. 20802 „Flintham" en „Dittisham" Gesprek Sadat—Podgorny De schepen aan het Luitje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Heden (donderdag)-morgen meer den de Engelse Marineschepen H.M. S. „Flintham" en „Dittisham" af in de Nieuwe Haven te Zierikzee voor een vierdaags beleefdheidsbezoek. Vanmorgen maakte- burgemeester Th. H. de Meester zijn opwachting aan boord en werd begroet door de commandanten van beide schepen, de luitenant ter zee P. H. Cummus- key en de luitenant ter zee D. B. King. Vanmiddag maken de bemannin gen een tocht naar de Deltawerken te Scharendijke, onder leiding van de heer F. J. Vos, lid van de com missie buitenlandse uitwisselingen der gemeente Zierikzee. Later in de middag vindt een ontvangst plaats aan boord van de schepen van o.m. het dagelijks bestuur van de ge meente Zierikzee en de gemeente raad. Vrijdag 28 mei staan (9.30-12.00 uur) de schepen open ter bezichti- BROUWERSHAVEN, 26-5. Op za terdag 26 juni a.s. organiseert de A.SiV. „Brouwershaven" haar 16e wandeltocht. Het vertrekpunt is bij hotel „Graaf Floris V" op de Markt om 2 uur. Er zijn twee afstanden, 8 en 15 km. Hèt inschrijfgeld bedraagt f 2, Aanmeldingen kunnen geschieden bij: J. van Steijn, Plevierstraat 38, Zierikzee, tel. (01110) 3291; W. J. Bot- bijl, Jacob Catsstraat 29, Brouwers haven; K. Mandenmaker, I. M. v. d.' Bijlstraat 12, Zonnemaire; G. Gerret- ZIERIKZEE Jaarvergadering „Delta-Foto" Op vrijdag 28 mei a.s. houdt in „Mondragon" de amateurfotografen- vereniging „Delta-Foto" de jaarver gadering in „Mondragon". Op deze vergadering vindt de diploma-uitrei king plaats voor ieders beste foto. Ook het programma van het nieuwe seizoen - inclusief een te houden expositie - komt aan de orde. Aanbesteding openbare basisschool Ten stadhuize van Zierikzee vond de aanbesteding plaats van de nieuw te bouwen openbare basisschool in plan-West. Dedrie laagste inschrij vers waren: Bouwbedrijf Tieleman, Nieuwerkerk-Haamstede f 514.800; Steegink N.V., Vlissingen f 506.702 en Everaers v. d. Berg, Steenbergen f 503.000. De gunning werd aange houden. Koor afd. Platelandsvrouwenb. naar Rotterdam Dinsdag toog het koor van, de af deling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen voor een vo- kaal reisje naar Rotterdam. Doel was deelneming aan de „koortjesdag" in de Maasstad, waar in totaal een acht tal koren aantrad om zich te laten horen voor elkaar en voor een één hoofdige jury. Het koor stond onder j Koffjeprnntje J 4 AMSTERDAM. 26-5. Het Ko- f 4 mitee Wereldwinkel in Bussum f f heeft aan de koffiebranders er i koffie-importeurs in Neder- 4 4 land een brief gestuurd waar- 4 i in gevraagd wordt of zij bereid 4 4 zijn een eventuele prijsdaling 4 4 op de. internationale koffie- 4 f markt niet door te berekennen 4 4 maar in plaats daarvan het al- 4 4 dus verkregen bedrag over te i 4 maken aan een instelling dis 4 4 zich het welzijn van de bevol- 4 4 king van de koffielanden aan- 4 4 trekt. „De prijsverlaging van 4 4 de koffei enige weken geleden 4 kwam", aldus deze brief, „elke 4 4 Nederlandse koffieverbruik >r 4 4 ten goede, maar wij menen 4 4 echter dat dit ten koste gaat 4 4 van de koffieteler in de ont- 4 4 wikkelingsla nden". 4 ging door de schooljeugd. Vrijdag biedt het gemeentebestuur aan de staf van de schepen een lunch aan, waarna de middag wordt gebruikt voor bezichtiging van het stadhuis en het museum. Zaterdag en zondag krijgt het pu bliek gelegenheid de schepen te be zichtigen, (telkens van 2-5 uur n.m.). Maandag om 2 uur n.m. verlaten de Engelse marineschepen de haven weer. De schepen De „Flintham" en „Dittisham" zijn omgebouwde mijnenvegers van de Inglesham klasse, die in 1955 werden gebouwd. Zij werden in 1968 in dienst gesteld. Hoewel voor het mij- sen, Pauwstraat 24, Noordgouwe; D. v. d. Geer, Heshuijzenstraat 17, Drei- schor of door storting op giro nr. 375788 t.n.v. penningmeester A.S.V. Brouwershaven. Iedere deelnemer(ster) ontvangt voor het eerste jaar de fraaie A.S.V.B.-medaille, voor het tweede jaar het cijfer 2 enz. Voor de twee grootste deelnemende groepen worden bovendien mooie prijzen beschikbaar gesteld en voor alle verdere groepen een fraaie me daille. leiding van mevr. M. Coumou-Groe- nendijk. Dergelijke „kooi'tjesdagen' worden in verschillende plaatsen ge houden en het koor uit Zierikzee kreeg de kwalificatie: „heel goed" mee, duidelijk in overeenstemming „dus" met de hier in het afgelopen seizoen bereikte resultaten. Na ver sterking van de inwendige mens was compleet en maakte de reis per werd de terugreis aanvaard. Het koor bus van de fa. Van Oeveren. SCHARENDIJKE Vrijdag laatste blok Morgen (vrijdag) 5 uur n.m. wordt het laatste blok met de kabelbaan neergelaten in het zuider sluitgat van de Brouwersdam. De verrich ting krijgt een officieel tintje door aanwezigheid van de burgemeesters van Goederede en Middenschouwen. In feite ligt de dam er al, alleen is hy nog niet helemaal waterdicht, maar met behulp van de zand en grint aanvoerende transportband, zal het ook met de laatste waterpene tratie gauw gepiept zijn. Het Brou- wershavense Gat is dicht. DREISCHOR Concert „Crescendo" en „Nieuw Leven" Zaterdagavond a.s. hoopt de plaat selijke harmonie „Ci'escendo" tradi- tiegetrouw voor Pinksteren haar openingsconcert te verzorgen. Het betekent tevens ,weer het gecombi neerd optreden met de zustervereni ging „Nieuw Leven" uit Ouwerkerk. Plaats van handeling de mobiele tent aan de Ring. Het concert dat aanvangt om 7.30 uur staat onder leiding van de direkteur de heer J. v. d. Weijde. Onderstaande programma wordt uitgevoerd: 1. Cannenburgii. mars, P. F. Tabois; 2. Een schone meimorgen, fantasie, P. B. Bisso- link; 3. Wildhorn, mars, Max Lee- mann; 4. Amour au printemps. Grande Valse, C. Faust-arr. M. Krein; 5. Langs de Rijn, mars; Jos Graaf; 6. Offenbach Cocktail, Paul Herthom; 7. When the saints go marching in, Karl Pfortner; 8. American Patrol. Pfortner/Mecham Long ago; Karl Pfortner; II. Daar Lons ago; Karl Pfortner: 11. Daar komen ze aan. mars-potpourri, arr. Adr. .1. Maas; 1£. Gltick auf. mars. Joh. Wichers. ZONNEMAIRE Muziekgezelschap Con Amore- Apollo bracht serenade Maandagavond bracht het gecom bineerde muziekgezelschap van de nenvegen gebouwd, zijn ze omge bouwd voor het opleiden van jonge ren voor H.M.S. „Ganges". In maart 1969 voer het eskader langs de Rijn naar Bazel, de eerste keer dat sche pen van de Royal Navy 'n bezoek aan Zwitserland brachten. In hetzelfde jaar deden de schepen dienst als es corte voor het koninklijke jacht „Britannia", toen koningin Elisabeth van Engeland de Nato-vloot te Spi- thead inspekteerde. De meeste leex- lingen aan booi'd zijn van de zee man-specialisatie-afdeling, die al zes maanden dienst heben gedaan bij de Navy. De gemiddelde leeftijd is 15 jaar en 9 maanden. De bemanning van elk schip bestaat uit twee offi cieren, elf manschappen en tot op 12 leex'lingen. verenigingen Con Amore/'Apollo een serenade voor het verenigingsge bouw in de I. M. van der Bijlsti*aat, ter gelegenheid van de viering van hun 25-jarige huwelijksdag van de familie Pannekoek uit Schuddebeurs. Het korps, dat vergezeld was van een kleine drumband, bracht buiten aantal marsen ten gehore, waar na ook binnen nog werd gespeeld. Het geheel stond onder leiding van de heer P. Everwijn. Schoolreisje Openbare Basisschool Het jaarlijkse schoolreisje' van de openbare basisschool uit Zonnemaire zal gemaakt worden op woensdag 2 juni a.s. Het doel van de tocht is een bezoek aan het nieuwe dolfinarium „Doifirodam' in Rotterdam, waar te vens een bezoek zal worden ge bracht aan dierentuin Blijdorp. Ook ditmaal ontbreekt de speeltuin niet e enbezoek aan de bekende speeltuin Drievliet zal in de namiddag ge maakt wox-den. Enkele leden van de ouderencomissie zullen de kinderen medebegeleiden. De tocht zal worden gemaakt met een bus van de firma Van Oeveren. Jaarlijkse kleuterreis Begunstigd door fraai weer heeft de VéGé winkelier de heer J. de Nooyer en Zoon met een bus vol klanten weer de jaarlijkse klanten- reis gemaakt welke ditmaal ging naar Marken, Volendam en de Zaan streek. Het gezamenlijk vertrek had plaats 's morgens 6 uur vanuit Zie rikzee vanwaar via Haringvlietbrug en Gouda naar Haastrecht werd ge reden voor de koffiepauze. Daarna ging het via Woerden, Vinkeveense Plassen, en Amsterdam door de IJ- tunnel naar Marken, waar een rond wandeling werd gemaakt. Van hier keerde men terug naar Volendam, waar werd geluncht. Na de middag vertrok men via Purmerend, naar de Zaansti'eek. Door de Velsertunnel en het Kopje van Bloemendaal ging het over de boulevard van Zand- voort om via Hillegom te Rijswijk te belanden, waar in het grote win kelcentrum werd gewinkeld. Deze fraaie dag werd te Rotterdam beslo ten met een pi'irna diner in het be kende Paramont. Zowel de VéGé winkelier als de clientele kunnen weer op een zeer geslaagde dag te rugzien. KERKWERVE Bejaarden op bezoek in Poelwijk Dc bejaardensociëteit van Kerk- werve heeft het seizoen besloten met een bezoek aan het bejaardentehuis Poehvijk te 's-Hcer Arendskerke. De reis werd gemaakt met een bus van de fa. Van Oeveren uit Zierik zee. Onder het genot van een kopje thee weiden de bejaarden verwel komd door de directrice van het te huis. Daarna werd een rondgang ge maakt door het huis en vele kamers bekeken. Men kan begrijpen dat ve le vxagen aan de bewoners wei'den gesteld. Uit de antwoorden bleek wel dat de bewoners het er prima naar hun zin hebben, hetgeen te be grijpen is wanneer men de prachtige ruimten met inrichting heeft gezien. Na nog een kopje koffie te hebben genuttigd was het weer tijd om te ver trekken. Op de terugweg werd in restau- CAIRO, 26-5. Uitbreiding en ver steviging van de Russisch-Egypti- sche betrekkingen op alle gebieden waren woensdag hoofdthema van dc eerste officiële gespreksronde in Cairo tussen president en zijn col lega Anwar Sadat. Beide hex-en voerden woensdag morgen een gespi-ek onder vier ogen voordat de voltallige delegaties bij eenkwamen. Bij het privêgesprek werd volgens politieke waainemers in de Egyptische hoofdstad vooral aandacht besteed aan de jongste spectaculaire politieke ontwikkelin- rant „De Val" nog een kop koffie gedronken en daarna op huis aan, nadat men in het vei-enigingsgebouw de koffietafel zich goed had laten smaken. De bejaarden bx-engen dank voor de prettige middag en het vele werk dat de leiding van de sociëteit hier aan hebbén besteed. OOSTERLAND Voorlichtingsavond Cer. Bijbel Stichting Op dinsdagavond 1 juni a.s. hoopt het Comité Schouwen-Duiveland van de Gereformeerde Bijbel Stichting tot handhaving van de Statenverta ling een voorlichtingsavond te hou den in het kerkgebouw van de Oud Gei-. Gemeente aan de Bui-gem. van der Havesti-aat alhier. De theologi sche adviseur van deze Stichting ds. J. P. Verkade Ned. Herv. predikant te Nieuwe Tonge zal een toelichting geven en o.m. wijzen op de afwijking van de z.g. Nieuwe Vertaling van het Ned. Bijbelgenootschap, ten op zicht van de Statenvertaling. Jaarlijkse reis bejaarden-soosbezoekers De bejaarden die geregeld de bij eenkomsten plegen bij te wonen, maakten op maandag j.l. hun jaar lijkse reis per autobus van de firma Van Oeveren uit Zierikzee, met als chauffeur de heer C. Dekker. Ongeveer 8 uur in de morgen ver- tx-ok men van het Ned. Herv. Vere nigingsgebouw met ongeveer 39 per sonen, waarbij inbegr-epen het da mes-comité en verschillende help sters etc. Te Bruinisse kwamen nog een drietal bejaai'den in de bus, be woners van het bejaardenhuis, die als oud-Oostex-landers, de trip mee maakten. Regelrecht werd naar Rot terdam gereden over de Grevelingen dam en verder naar Alphen aan de Rijn, de eerste pleisterplaats, waar in het koffiehuis van Aviafauna kof fie gedronken werd. Het weer werd beter naarmate men nooi-delijker trok. Was het hier zowat de hele dag regen, in het noorden brak de zon door. Omstreeks half elf werd de tocht voortgezet en ging het over Aalsmeer, de bloemenstad, naar Schiphol, het einddoel van deze reis waar men omstreeks twaalf uur ar riveerde. De reiziger genoten hier van een prachtig gezicht op de start banen van deze grote vlieghaven, waar het een drukte van opstijgen en neerdalen was van vliègtuigen. Hierna vertrok men over Schalk wijk naar Haarlem en zo door naar Bloemendaal, waar over het beken de „kopje" werd gereden. Verdel ging het langs Zandvoort, Noordwij - kerhout naar Nooi'dwijk aan Zee, waar in het café „De Landbouw" werd gepauzeerd en een consumptie werd genoten. Vervolgens reed men via Den Haag om tenslotte in de Eu ropoort te belanden, een café waar werd gepauzeerd. Hierna ging het huiswaarts en om ongeveer half acht was men weer op het dorp terug, boox-devol indrukken van deze zeer goed geslaagde reis. Mej. A. E. Boot, een lid van het damescomité, sprak een dankwoord tot de chauffeur de heer Dekker voor zijn goede zorgen en zijn deskundige uitleg tijdens de rit, waardoor al het vele dat gezien werd, een beter cachet verkreeg. BRUINISSE Aanbesteding verbouwing Boerenleenbank In Hotel Storm te Bruinisse werd woensdagmiddag aanbesteed, de ver bouwing van het woongedeelte van het gebouw van de Coöp. Raiffeisen- bank te Bruinisse tot kantoorruimte. De uitslag was als volgt: fa. S. Ca- pelle, Bruinisse f 32.221,-; L. de Gi-aaff, Bruinisse f 32.766,-; C. Bal, Bruinisse; f 33.351,-; Jac. Deurloo, Bruinisse f 34.761,-; C. Deurloo, Bi*uinisse f 34.811,-. Het is de bedoeling, dat het ver bouwde gedeelte in gebruik zal kun- worden genomen in de laatste week van oktober, tijdens de tg Raif- feisenspaarweek. Dan zullen de lo ketten tevens van kogelvi-ij glas zijn Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bjj uw Nutsspaarbank voor TERMIJNSPAREN en DEPOSITO'S tot 7 RENTE BURGH-H AAMSTEDE: Julianastraat'Bernhardstraat, dinsdags van 11.00-12.30 uur. gen ï'ond het machtsapparaat in Cairo. Naar het heet werden misver standen uit de weg geruimd. De eer ste officiële bijeenkomst duurde an derhalf uur. In een na afloop uitge geven communique werd gezegd dat daarbij de politieke en militaire si tuatie in het algemeen en de ontwik keling van de Egyptisch-Russische betrekkingen ter sprake waren ge komen evenals „maatregelen ter versteviging en uitbreiding van deze betrekkingen op politiek, militaii*, wetenschappelijk en cultureel gè- bied om aan de eisen van heden en toekomst te kunnen voldoen". voorzien en zullen middenstanders 24 uur per dag geld kunnen afgeven bij de Bank, door het ingebruik ne men van de nachtkluizen. Bejaarden op reis De bejaarden van Bruinisse, die lid zijn van de vereniging „Nooit Ge dacht", gaan donderdag 3 juni op reis. Gedacht is aan een tocht door centraal Nedei'land, Soestdijk, Velu- wezoom en dergelijke mooie plaat sen. Er is natuurlijk veel animo voor deze reis. KAAPSTAD, 26-5. Drie Zuidafri kaanse straaljagers zyn woensdag op de in nevelen gehulde Tafelberg bij Kaapstad neergestort. Alle elf in zittenden vonden de dood. De toestellen waren van Britse makelij: tweemotorige Hawkers Sid- del ey's, ook wel Mercurius-jagers genoemd, en behoorden tot de nieuwste van de Zuidafrikaanse luchtmacht. Ze maakten een forma- tievlucht als oefening voor een luchtparade op de nationale feesten, 31 mei. Onder de slachtoffers bevon den zich acht hoge officieren. De Zuidafrikaanse minister van defensie, Pieter Botha, maakte het ongeluk, waarvan de oorzaak niet bekend is, in een speciale verklaring aan het parlement bekend. Hij zei dat de Zuidafrikaanse strijdkrachten „enkele van hun beste mensen" heb ben verloren. MOSKOU, 26-5. De openbare aan klager in Riga heeft tegen vier Rus sische Joden die daar op beschuldi ging van anti-Russische activiteiten terechtstaan vrijheidsstraffen geëist van één tot vier jaar. Volgens Tass werd de zwaarste straf (vier jaar) ge- eist tegen Arkadi Sjpilberg, een 33- jarige technicus. De openbare aan klager zou tegen Sjpilberg hebben gezegd dat het bepaald onjuist was te beweren dat hij terechtstond om- da hij naar Israël wilde gaan. „Hij is voor de rechter gedaagd op grond van concrete, stx-afbare feiten", al dus de openbare aanklager. HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS (Ingezonden) Het Nederlandsche Roode Kruis heeft vorige week op zijn jaarlijkse persconfex'entie de volgende nieuws feiten bekend gemaakt: dat het een vrijwillig automobilis ten kox-ps heeft gevormd, dat kan worden ingeschakeld voor het ver voer van nieren of typeringsmate- riaa] ten behoeve van niertrans plantaties; dat het in het najaar eën inlich- tingengids zal uitgeven met de na men van ongeveer 500 instellingen, die werkzaamheden verrichten op het gebied van drugs en drugge bruik; dat het de beschikking krijgt over Huize IJsselvliedt in Wezep, waar met ingang van volgend jaar we kelijks dertig chronisch zieken en invaliden onder verzorging van Rode Kruis-vrijwillig(st)ers van een vakantie zullen kunnen genie ten; dat het nieuwe hospitaalschip waarschijnlijk in juni zal kunnen worden aanbesteed; dat dit jaar de tiende post in het ambulance-snelwegen-px-ojeet van het Rode Kruis zal worden inge steld; dat het Jeugd Rode Kruis ter ge legenheid van zijn 25-jarig bestaan een internationaal werkkamp or ganiseert waar vrijwilligers uit zes landen zich zullen inzitten voor Je verzorging en recreatie van gehan dicapten die ter plaatse met va kantie zijn; dat het werk van de Radio-Medi sche Dienst van het Nederlandsche Roode Kruis zo sterk groeit dat verwacht wordt dat dit jaar liefst 500 gevallen zullen worden behan deld; dat het Prinses Irene Fonds, dat op 1 januari jl. door het Nederland sche Roode Kruis werd overgeno men, in het eerste kwartaal van 1971 meer dan tweehonderd ont spanningsavonden voor zieken bejaarden heeft verzorgd; dat de hulp na rampen in het bui tenland vorig jaar een record heeft bereikt; er werd voor meer dan f 7 miljoen hulp geboden na aardbe-. vingen, overstromingen en andere calamiteiten; dat in tussen a) het andere, ver trouwde Rode Kruis-werk onver minderd voortgang vond. Ook na de recente aardbevig in Oost-Turkije is het Nederlandsche Roode Kruis onmiddellijk voor de slachtoffers in de bres gesprongen. Al dat werk kost bijzonder veel geld. U kunt dat steunen tijdens dc collectewerken van het Rode Kruis van 24 mei tot en met 5 juni. De winkelsluiting Geachte Redakteur, Als middenstanders van Ziei'ikzee hebben wij j.l. dinsdagavond met veel belangstelling de openbare raadsvergadei'ing van de gemeente bijgewoond. Jammer was echter, dat voordat de vergadering begon, wij als 36 vooruitstrevende winkeliers al wisten, dat ons plan om gedurende de toeristenmaanden meer koop avonden te houden, door de raad verworpen zou worden. Niet alleen uit het oogpunt van de middenstand, maar vooral ook in 't belang van Zierikzee als toeristen en monumentenstad vinden wij dit als middenstanders zeer betreurens waardig. Verschuivingen in hei koopgebeuren zien wij hierdoor, voor de toekomst van Zierikzee niet uit gesloten, daar andere gemeenten op Schouwen-Duiveland gedurende de toeristentijd wel hun zaken tot 21.00 uur mogen openhouden. Het spijt ons ook ten zeerste voor de sector Horeca-bedrijven, IJssalons enz., dat onze straten des zomers, 's avonds stil en verlaten zijn, maar helaas zijn wij genoodzaakt ons te houden aan de afwijzende beschik king van de raad. Zou het misschien beter zijn, om tegelijk met de winkelsluiting ook de etalageverlichting te doen doven, zo dat Zierikzee als centrumstad dan genieten kan van een ongestoorde rust??? U, meneer de redakteur, hartelijk dank voor de plaatsing. Lid actiecommité Winkeliersver eniging Zierikzee. A. D. v. d. BERGE Geachte redakteur, Aansluitend op bovengenoemd schrijven, kunnen wij niet anders concluderen, dat vele middenstan ders, met het beleid van de Zierik zeesche Ondernemerscentrale het niet eens zijn, dit moeten wij toch zéér betreuren. Wat doet de onder nemers-centrale voor ons?? is de algemene uitroep.' Dit laatste was wéér eens overdui delijk, hoe tientallen leden getracht hebben een voorstel tot het komen van koopavonden tijdens de toeris tenmaanden, deze aanvrage, via de ondernemers-centrale laten lopen. Dit werd zondermeer door enkele bestuursleden geweigerd, met de re den dat het toch niet haalbaar zal zijn. Dit mag toch niet plaatsvinden. Laten wij de handen inelkaar slaan en beginnen tot één Zierikzeesche middenstandsvereniging tot stand te brengen en niet als nu in drie „groe peringen" werken, dit geeft altijd wrijvingen. Er is reeds een aktie-comité op gericht (was dit nodig?) welke naar dit doel wil streven, niet met de be doeling, de bestaande ondernemers centrale te ondermijnen, maar om betere resultaten te halen, welke tot heden is gebeurd. Wij roepen alle middenstanders op, tot nauwere samenwerking te komen met hun collega's om zo Zierikzee als koopcentrum van Schouwen- Duiveland te behouden. lid Aktie-comité Zierikzeesche winkeliers, J. W. Gudde Geachte heer redakteur. Met grote vei*ontrusting heb ik hel raadsbesluit van jl. dinsdag aange hoord betreffende het afwijzen van de openstelling der winkels geduren de 3 zomermaanden tot des avonds 9 uur. Het verbaast mij dat de tegenstan der dezer, het geachte raadslid de heer De Moor (P.v.d.A.), tevens vak- bonder) de verontrusting uitsprak aangaande de lange werktijden van het winkelpersoneel. De heer de Moor moet toch weten dat in elke C.A.O. opgenomen is dat elke werknemer verplicht is plm. 52 uur per drie maanden te moeten en mogen overwerken tegen 50-100 pet. verhoging (velen werken graag om ;n de welvaart te delen). Daar een vijf daagse werkweek ook voor het win kelpersoneel een feit is, begrijp ik zijn verontrusting niet. Het zou beter zijn als de heer de Moor zich ging verdiepen als vak- bonder in het tot stand komen van een behoorlijke C.A.O., voor dat win kelpersoneel, wat hem zo nauw aan het hart ligt, dan zou dat winkelper soneel door de grootwinkelbedrijven niet onderbetaald worden. Vele kleine ondernemers betalen hun personeel wel behoorlijk, zodat ik geen enkel bezwaar zie in een openstelling van die winkelbedrijven met 1 of 2 man personeel. Het gaat tenslotte om 6 uur extra werk pc week (dinsdag, woensdag en vrijdag), dat maakt in dertien weken 78 uur, ergo 26 uur meer dan in elke C.A.O. daar zou gemakkelijk een hulpkracht of rouleersysteem uitkomst bieden. Met dank voor de plaatsing. Voorzitter Actie Comité Zierikzeese Winkeliers, BASTIA. SPORT VOETBAL Oefeiimeester v.v. „Zierikzee" Evenals afgelopen seizoen zal ook voor het seizoen 1971-1972 de heer D. Mos te Goes als oefenmeester fun geren bij de voetbalvereniging „Zie rikzee".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3